RK Enige omstreden schema's moet het concilie nog vaststellen Moeilijkste onderwerpen op vierde zitting aan de orde De Gaulle zong in Straatsburg loflied op „Europees Europa" WERELDNIEUWS Haal de spons erover! r Van dag tot dag Woelige betoging in Saigon Hervormingsplan voor de curie €)p de ^^raatótcel 2 3 SYMBOOL VAN KWALITEIT Haarlems matrassenhuis MAANDAG 23 NOVEMBER 1964 Peking-China wil geen „club van kernnaties" Eucharistisch vasten verkort Amsterdam-Zürich. En de man op de loc kent de kracht van P.K. Af en toe heeft hij een opkikkertje nodig op 'n lang, lang traject. P.K houdt hem fris en helpt hem zijn aandacht bij de rails te houden. Iedereen die verantwoordelijk werk doet voelt zich waakzaam met P.K. Probeer zélf hoeveel beter alles gaat met P.K! Steek het bij ude beste chewing-gum die er is Bewogen Opvallend gematigde rede van Frans president Wapenfeiten Spanning Protest Mening mgr. Bekkers uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens om 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant Zuidafrikaans minister komt naar Nederland Een zeer subtiel en delicaat onderwerp In de huidige Westduitse politiek is de kwestie van de al- of niet-erkenning van Israel. Zoals men wellicht wefet is die er kenning door de Bondsregering tot dusver achterwege gebleven, ondanks het feit dat in Duitsland zelf en daarbuiten door sommigen de erkenning van de Israëlische staat als een gewetenszaak wordt be schouwd. Gewetenszaak of niet, West-Duitsland heeft tot nu toe uit angst voor zijn rela ties met de Arabische staten nagelaten Israel te erkennen en de Duitse regerings partijen wringen zich in allerlei bochten om deze houding te rechtvaardigen. Bij een recent bezoek aan de Duitse Bondsrepubliek, waarbij dit punt bijwijze van toetssteen door ons ter sprake werd gebracht bij ons contact met de partij-be sturen, waren vooral bij de C.D.U. de uit vluchten niet van de lucht. De liberale par tij gaf aarzelend te kennen dat de erken ning van Israel een pijnlijke zaak was, die uit eigenbelang tot dusver was omzeild, terwijl de S.P.D. het voornemen te kennen gaf de erkenning door te voeren, zodra zij daartoe in de gelegenheid zou zijn, name lijk: zodra zij aan de regering zou zijn gekomen. De uitvluchten van de C.D.U. (en C.S.U. in Berlijn) kwamen in hoofdzaak neer op de tamelijk onbegrijpelijke stelling, dat de Arabische staten iedere hulp van Duits land aan Israel in welke vorm ook zou den tolereren, behalve de formele erken ning. De C.D.U. wees nadrukkelijk op de omvangrijke technische en financiële bij stand van West-Duitsland aan Israel, op de militiare bijstand in de vorm van leve ringen, die „op stapel stonden", en op de betuigingen van leedwezen der Duitse re gering over het lijden dat het Duitse volk aan de Joden heeft toegebracht of laten toebrengen. Maar die erkenning bleek een drempel te zijn, die volgens Bonn niet te over schrijden was zonder het hele stelsel van vriendschappelijke, commerciële en poli tieke banden met de Arabische staten te vernielen. Op de vraag of die eventuele vernieling dan niet zou kunnen worden ge slikt als gevolg van de morele oorlogs- gchuld, kwam het antwoord dat men zo iets eenvoudig kon niet eisen. Het blijkt intussen duidelijk, dat de geal lieerden (Nederland incluis) een goede kans om voor Israel iets feitelijks te doen, hebben laten passeren door na te laten de Duitse erkenning van Israel als eis te stel len voor de toelating van de Bondsrepu bliek tot de Europese en Atlantische sa menwerking. Wat dat betreft is trouwens iets nog veel emstigers gebleken, name lijk: dat de geallieerden (Nederland in cluis) inplaats van eisen te stellen, eisen hebben vervuld. Zij hebben, volgens poli tici in Bonn, toegegeven aan de Duitse eis de „Wiedervereinigung" van het Duitse rijk te zullen steunen, als West-Duitsland zo goed zou zijn tot de Europese en Atlan tische samenwerking toe te treden. Het is best mogelijk dat de Duitse re geringsfunctionarissen op eigen houtje tot deze interpretatie zijn gekomen, maar zij verkondigen deze in ieder geval luid en daar blijkt wel uit, dat de westelijke ge allieerden in hun ijver om „front te ma ken" zowel Israel als de politieke ordening in midden-Europa hebben opgeofferd aan de Duitse ambities. Dit nti te moeten con stateren, terwijl in Europa een ernstige impasse is ontstaan op het stuk van West- europese samenwerking zowel als ten op zichte van de relaties met Oost-Europa, is wel een bedroevende ervaring, die de passiviteit van kleine landen in de na-oor- logse activiteiten nog eens in een schril licht zet. Geen enkel initiatief om tot be tere resultaten te komen resultaten die meer in overeenstemming met de les van de oorlog zouden zijn geweest is van die kleine landen uitgegaan en ook nu nog zwijgen zij onderdanig. Intussen verluidt dat Nasser naar Bonn zal gaan, waarbij dadelijk de vraag rijst of hij in staat zal zijn de Duitse politiek opnieuw ten nadele van Israel te beïnvloe den. Als Adenauer daarbij nog een beslis sende rol kan spelen, zou de recente hoop op erkenning van Israel waarschijnlijk weer worden vernietigd. PEKING (Reuter) Communistisch China zal geen besprekingen voeren met andere kernmogendheden de Verenigde Staten, Engeland, Sovjet-Unie en Frank rijk over de vernietiging van de kern wapens. Het „Volksdagblad", het orgaan van de Chinese communistische partij, schreef zondag dat China een wereldomspannende actie wil en alleen maar samen met alle vredelievende landen en volken van de wereld wil streven naar een volledig ver bod en een totale vernietiging van de kern wapens. Overleg tussen de vijf kernwapens be zittende landen komt in feite neer op een permanente „club van kernmogendheden in vermomming", aldus het blad. ,,En daarom zullen wij niet aan het overleg deelnemen". SAIGON, (REUTER) Enige duizen den betogers hebben zondag prikkeldraad versperringen en politieafzettingen door broken, waarna zij optrokken naar de re geringsgebouwen, om het aftreden van de Zuidvietnamese regering te eisen. De betogers waren hun mars begonnen bij het boeddhistische hoofdkwartier in Saigon, waar op dat tijdstip gebeden werd voor wijlen president Kennedy. Boeddhis tische monniken verklaarden evenwel dat de betoging niet met officiële toestemming van hen op touw was gezet. De betogers, in hoofdzaak studenten en vrouwen, werden, nadat zij een achthon derd meter hadden afgelegd, tegengehou den door valschermtroepen, met de bajo net op het geweer. Daarop verscheen een voormalige vice- premier in de afgetreden regering Khan, brigade-generaal Do Mau, die klaarblijke lijk de betogers steunde. Nadat hij kort met de bevelhebber van de valscherm troepen had gesproken, lieten deze de be togers hun weg vervolgen. Bij het rege ringsgebouw werden zij met behulp van traangasgranaten verspreid. Politie en mi litairen wierpen de granaten, na verschei dene malen te hebben gewaarschuwd, waarop de betogers de vlucht namen. Vaticaanstad (AFP) De paus heeft besloten de voorschriften voor het eucha ristisch vasten (het nuchter blijven ge durende een bepaalde tijd voor het ter communie gaan) te verzachten. Dit wordt verkort tot een uur. Advertentie Top-quality chewing-gum from Wrigley's VATICAANSTAD (AFP) Toen de thans beëindigende derde zitting van het tweede Vaticaanse concilie begon, stonden er van de vijftien „schemata" die op de voorafgegane zitting waren ingediend nog dertien op de agenda. Slechts twee waren aan het einde van de tweede zitting in de cember vorig jaar als decreet afgekon digd, de schema's over liturgie en publika- tiemiddelen. Van de dertien overgebleven schema's hadden sommige slechts beteke nis voor het inwendige leven van de kerk, maar andere hadden de belangstelling van de gehele wereld. De twee grote schemata die in deze der de zitting de eindstreep haalden waren die over „de kerk en de oecumene", als mede het document over de katholieke kerken in het Oosten. De verklaringen over de betrekkingen met de niet-christe- nen en de joden konden, ondanks de aan drang van de meerderheid der concilieva ders p,pg niet hun beslag krijgen en komen op de vierde zitting, waarvan de datum werd geformuleerd maar de nadere om schrijving van de bevoegdheden der bis schoppen niet gereed kwam. Dit laatste heeft nu zijn uitdrukking gevonden in het derde hoofdstuk met inleiding van het kerkschema waarin de zogenaamde collegialiteitsgedachte wordt omschreven, namelijk dat de bisschoppen van de gehe le wereld „onder het gezag van de paus maar nooit zonder hem" het bestuurscol lege van de kerk vormen, waarbij de paus dus hoofd van de kerk blijft. Andere schemata die in de loop van de ze derde zitting zijn behandeld hebben nader door de paus bekend zal worden ge maakt, weer aan de orde. Het schema over de kerk vormt in zekere zin de aanvulling op het werk van ,het eerste Vaticaanse concilie van 1870 waar op het leerstuk over de onfeilbaarheid van de paus bij diens officiële uitspra ken ten aanzien van geloof en zeden betrekking op de taak der bisschoppen, de bronnen der openbaring en het leken- Van onze correspondent) PARIJS De twintigste verjaardag van de bevrijding van Straatsburg die samenviel met zijn eigen 74e verjaardag heeft generaal De Gaulle zondag aan gegrepen voor een uitvoerige redevoering in die stad waarbij hij verschillende bran dende problemen in de huidige Europese en internationale politiek aansneed. De president was 's morgens samen met acht ministers en vele generaals, in de hoofdstad van de Elzas aangekomen waar de burgemeester van Straatsburg, ex-pre mier Pierre Pflimlin, hem ontving. Voordat hij zijn toespraak afstak maak te de generaal een wandeling waarbij hij achtereenvolgens de beroemde katholieke kathedraal, de grootste protestantse kerk en de synagoge passeerde en passant en volgens zijn gewoonte honderden handen drukkend. Bij het monument van wijlen maar- schlak Leclerc, die aan het hoofd van zijn vermaarde legioen twintig jaar gele den de stad op de Duitsers heroverde, leg de het staatshoofd een omvangrijke kans neer. De generaal begon zijn redevoering met een beeldende en magistrale opsomming van de wapenfeiten die zich twintig jaar geleden rond Straatsburg voltrokken en die hij als een militair meesterwerk ka rakteriseerde. De Gaulle voelt zich bij zulke militair-literaire beschrijvingen als een vis in het water en breed meette hij alle heldendaden uit, die hij schreef op de rekening van de „glorie van het Fran se oppercommando" om niettemin ook de bijstand te memoreren van de Ameri kaanse legers onder commando van gene raal Patch. Tegen die historische achtergrond be lichtte hij daarna de problemen waar Europa, de vrije en de onvrije wereld zich vandaag voor zien gesteld. Voor de Frans- Duitse vijandschap waren, zo constateerde hij, nu begrip en vriendschap in de plaats getreden. Het vriendschapsverdrag dat hij vorig jaar met Adenauer sloot, had nu, zo zei hij te geloven, de basis gelegd voor de constructie van „een Europees Europa dat onafhankelijk, machtig en invloedrijk zich in de boezem van de wereld der vrij heid heeft geïnstalleerd." Een Europees Europa dat niettemin steeds hechter moet worden aaneen gesmeed en dat pas een werkelijke economische gemeenschap zal vormen, indien ook de landbouw in de E.E.G. is ingeschakeld. Van het economische naar het militaire vlak overstappend, achtte de generaal het onvermijdelijk dat Europa zich ook zelf kan verdedigen om de Noordatlantische alliantie te kunnen rechtvaardigen. Het Europese Europa zou dan ook een mag neet vormen voor de landen van het oos telijke blok waar de Franse president steeds meer symptomen van ontbinding die hij als vrije nationale arbitrage om schreef zei te ontwaren. Hij besloot met verschillende redenen op te sommen waarom Frankrijk hoopte sa men met de andere Westeuropese landen een essentiële rol te zullen kunnen spelen ten bate van alle mensen. Het was de eerste rede die de generaal sedert september en de verschillende be langrijke gebeurtenissen Kroesjtsjevs val, de verkiezingen in de V.S. en in Enge land, het bezoek van Adenauer aan Pa rijs en Tsjoe En-Lai aan Moskou die sindsdien hebben plaatsgehad heeft uitge sproken. Reeds vanwege die omstandig heid werden zijn woorden met bijzondere spanning tegemoet gezien. De toon was gelijktijdig krachtig en ge matigd. De Gaulle heeft met geen woord meer gerept van de vijftiende december, de fatale datum die hij tevoren als uiterste limiet voor een overeenkomst over de Europese landbouwprijzen had gesteld. Ook ten aanzien van de multilaterale kernmacht leek de generaal nu uit een iets lankmoediger vaatje te tappen door in zeer bedekte termen zelf een toespe ling op de mogelijkheid van een samen werking tusse het Franse kernzwaard en de toekomstige M.L.F. te maken. Vooral die passages zullen de komende dagen wel het onderwerp van vele com mentaren en speculaties vormen. In elk geval heeft De Gaulle dit keer de paradox vermeden zijn geliefde Frans-chauvinisti sche register uit te trekken om een hymne aan het Europese Europa te vertolken. Wat de term „Europees Europa" intus sen precies inhoudt en waar de grenzen ervan zijn gelegen heeft de generaal met voorbedachten rade nog niet aangegeven, zoals hij de wereld ook vele maanden in twijfel liet wat het Algerijnse Algerije in zijn ogen nu eigenlijk beduidde. Het is waarnemers vooral opgevallen dat het Franse staatshoofd gisteren in geen enkele richting giftige pijlen afvuur de of venijn heeft gespuwd, zodat in Pa rijs vanmorgen zelfs al werd gehoopt dat hij voor de komende weken en maanden zijn uitsluitend destructieve activiteiten wellicht enigszins zal willen afremmen. apostolaat. De kwesties betreffende de re ligieuzen, de katholieke scholen en semina- riën vormden het onderwerp van drie kor te schemata waarvan de concilievaders de bespreking ook voltooid hebben. De kwesties betreffende het (gemeng de) huwelijk zijn naar de paus terugver wezen en daarmee houdt ook verband het probleem van de geboorteregeling dat door de paus aan een speciale commissie ter bestudering is voorgelegd. Twee andere onderwerpen van intern kerkelijk belang, namelijk de taak en plichten van de priester en het missie werk, waren ngar het oordeel van de con cilievergadering-onvoldoende in -de desbe treffende schemata behandeld en zijn voor nadere bewerking teruggewezen, ondanks het feit dat paus Paulus zelf de aanvaar ding van het stuk over de missiën had aanbevolen. Over het schema dat speciaal de be langstelling van de buitenwereld trok, na melijk het zogenaamde schema dertien over „de rol van de kerk in de huidige wereld," zijn danig bewogen debatten ge voerd waarbij sommige concilievaders werkelijk geen blad voor de mond namen. Onder andere werden oorlog en kernwa pens veroordeeld, ofschoon wat het laatste betreft een zeker voorbehoud werd ge maakt van de kant der Angelsaksische bis schoppen. De tekst van schema dertien wordt nu opnieuw bewerkt, onder andere door de Nederlandse Dominicaan magister Schillebeeckx. De tekst van de verklaring over de be trekkingen met niet-christenen en joden kreeg wel een overweldigende meerder heid maar doordat 242 concilievaders nog voorbehoud maakten kon deze nog niet worden afgekondigd. Deze tekst vormt een compromis waarin het joodse volk van de verantwoordelijkheid voor de kruisiging van Christus wordt vrijgepleit maar geen oproep tot „bekering" wordt gedaan. Er wordt ook gewag gemaakt van boeddhis me en hindoeïsme en van hetgeen de christenen met de mohammedanen ge meen hebben. De koptische patriarch Kyrillos II heeft zich op een persconferentie in Cairo tegen de concilie-uitspraak over de joden ge- VATICAANSTAD (Reuter) Paus Pau lus heeft het Vaticaanse concilie de ver zekering gegeven dat er wordt gewerkt aan de hervorming van de Romeinse curie en haar bureaux en dat de diocesane bis schoppen met pastorale ervaring hierbij betrokken zullen worden. Hierbij zal ook de kwestie, hoe de post conciliaire commissies met de afdelingen van de curie moeten samenwerken en hoe deze „aanpassing" zal verlopen, een rol spelen Paus Paulus heeft vorige week zeventig kardinalen in particuliere audiëntie ont vangen. Francesco kardinaal Roberti, de „topjurist" van de r.k. kerk, heeft op deze bijeenkomst verslag uitgebracht over een plan tot hervorming van de curie, dat hij voor de paus heeft opgesteld. Volgens een gezaghebbende bron zou dit plan ook inhouden dat de hoofden van de diverse afdelingen van de curie niet ouder dan 65 jaar mogen zijn. Deze leeftijds grens bestaat nu niet. Voorts zou kardinaal Roberti hebben voorgesteld de curie te „internationaliseren" en ook bisschoppen die aan het hoofd van een diocees staan op te nemen. Mgr. Bekkers keerd. „Elk besluit in strijd met de tekst van het evangelie is waardeloos", zei hij. Opperrabijn Isser Unterman heeft in Tel Aviv gezegd: „het is een stap voor uit, maar zolang de r.k. kerk geen spijt betuigt over de jodenvervolgingen in het verleden, is het niet voldoende". Leerlingen van middelbare scholen heb ben zondagochtend in de Syrische hoofd stad Damascus geprotesteerd tegen de uitspraak van fret concilie dat het joodse volk niet verantwoordelijk is voör de dood van Christus. Er werden borden meege dragen met opschriften als „de joden vrijpleiten is Christus vernederen". Bij zijn aankomst op Schiphol uit Rome heeft de bisschop van 's-Hertogenbosch, mgr. Bekkers, desgevraagd zijn mening over de resultaten van het concilie ge geven, waarbij hij liet doorschemeren dat een ingrijpen van de paus op een punt dat in de kring der concilievaders nog in discussie was, wel eens nadelige ge volgen zou kunnen hebben. Hij zeide alles te verwachten van de slotzitting, die naar zijn gevoel beter in het voorjaar van 1966 zou kunnen plaats hebben dan in 1965, omdat een gedegen voorbereiding zeer noodzakelijk was. Van een crisis zeide hij niet te willen gewagen, zolang onderwerpen die een sfeer van onbehagen hadden veroorzaakt, nog niet hun afsluiting hadden gevonden. Als resultaat van het concilie meende hij te moeten zien het feit, dat zowel de kerk en haar buitenwereld als de ver wijderden in de kerk zelf nader tot elkaar zijn gekomen. Niet vallen, hóór Van jongsaf aan koester ik een heilige bewondering voor onze glazenwassers. Hun gespierde staan op verende ladders hoog boven ons, wriemelende mensjes, hun ba- viaans trapezewerk, het boezemt mij tel kens een diep ontzag in. Glazenwassers hebben voor mij iets on werkelijks, zoals een barkeeper bij dag licht irreëel wordt. Glazenwassers zijn een beetje van de hemel en een beetje van de aarde en het zou mij zelfs niet vreemd voorkomen, wanneer hier het modewoord „ergens" zijn oorsprong ge vonden heeft. De glazenwasser zweeft er gens en vormt het schoolvoorbeeld van de Middengroep, die voorzichtig het midden tussen trottoirs en daken houdt. Sedert vanmorgen echter heb ik het ongewild en door een simpele zaak bij dit „gilde der dapperen" verbruid. Traditiegetrouw duikt éénmaal per maand bij mijn raam het gezicht van de glazenwasser op. Ik ge bruik expres het woord opduiken, want het gekke is, dat men een glazenwasser nooit ziet aankomen. Plotseling is hij er in zijn volle lengte en neemt hij breed- grijnzend kamer en kinderen, als keek hij naar de kijkkast, in zich op, om dan ver volgens met natte spons en droge zeem mijn uitzicht schoner te maken. Wanneer ik iemand aan het werk zie, krijg ik altijd de even merkwaardige als onverklaarba re neiging, de arbeidzame in zijn lot te steunen. Het liefst had ik dan ook de brave man een ferm schouderklopje ge geven, maar nu deze handeling technisch volkomen onmogelijk bleek, resulteerden mijn gevoelens in een vriendelijke opmer king, die ik beter achterwege had kunnen laten. Toen de glazenwasser het zijraam, van waaruit ik zijn verrichtingen gade sloeg, terloops op smerigheden taxeerde, riep ik hem bemoedigend toe: „Niet val len, hoor!", een uitroep, die natuurlijk zinloos was, omdat de man geen moment gedacht zal hebben; „Vanmorgen neem ik eens een val in mijn werkschema op". Bij het debiteren van deze dwaze opmer king was mij bovendien ontgaan, dat een dikke dubbele ruit mij van de glazenwas ser scheidde. De man staarde mij ver rast aan alsof ik zojuist het verlossende woord gesproken had, waarop hij een le ven lang had zitten wachten. Groot was mijn teleurstelling, toen hij mij al schou derophalend gebaarde, dat hij niets ver staan had. Natuurlijk had ik verstandig moeten zijn en mij met een teken van „Was maar flauwekul hoor, vergeet het maar" van de zaak af moeten maken. Ik deed het niet, maar riep nogmaals, maar nu met een ongekende stemverheffing dat hij niet vallen moest, alsof op dat moment zijn leven en dat van vrouw en kinderen aan een zijden draadje hing. De glazen wasser raakte door mijn geschreeuw wel in hevige verwarring, maar verstond mij niet. Ten einde raad kraste ik, de nu niets meer zeggende en van alle kracht ge speende woorden „Niet vallen, hoor" op een stuk karton. De glazenwasser boog voorover, zocht met knokige hand in zijn broekzak, haalde een stoffige bril te voor schijn en las Daarna keek hij mij lang en meewarig aan, tikte met twee vingers aan zijn pet en verdween ijlings uit mijn gezichtsveld Leen Post Advertentie h. de graaff Klooster. Op de plaats van het voormalige nazi-concentratiekamp Dachau is een nieuw Karmelietenklooster ingewijd. Aanval. Portugese strijdkrachten hebben de „terroristen" in Angola vorige week zware verliezen toegebracht. Bij een aan val van de terroristen op een plantage zijn zeven arbeiders gedood en veertien gewond. JOHANNESBURG, (AP) De Zuidafri- kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Hilgrad Muller, is zondagavond per vlieg tuig uit Johannesburg naar New Yok ver trokken, waar hij in december leiding zal geven aan de delegatie van zijn land bij de algemene vergadering van de Verenig de Naties. Muller zal in Parijs overstappen in een vliegtuig naar Nederland. In Den Haag zal hij besprekingen voeren met zijn Ne derlandse ambtsgenoot mr. J. M. A. H. Luns. Daarna zal Muller woensdag naar Londen gaan voor een ontmoeting met zijn Britse ambtsgenoot Patrick Gordon Walker. MIAMI (AFP) Een B-26 bommenwer per van Cubaanse ballingen die vrij dagavond het honkbal-stadion van Havan na zou bombarderen waar premier Cas tro van Cuba een redevoering hield, is door Cubaans afweergeschut beschadigd. Advertentie de een uur Proefrit. De brandweer van Kajang, een dorp op twintig kilometer van Koeala Loempoer in Maleisië, besloot met brandweerauto en alle materieel proefrit te maken. Toen men een later terugkeerde bleek, dat in een na burig dorp 24 huizen in as waren gelegd. Staatstoezicht. Het Indonesische Huis van Afgevaardigden heeft een wet aange nomen waarbij wordt bepaald, dat alle kernenergie, materialen en ontploffings middelen die radio-actief materiaal be vatten onder staatstoezicht worden ge steld. Bezoek. President Nasser van Egypte zal volgend jaar. vermoedelijk in het voor jaar, een officieel bezoek aan West- Duitsland brengen. Neofascisten. De Italiaanse politie heeft in Turijn 32 mannen gearresteerd die heb ben deelgenomen aan een neofascistischs vergadering en daarna het kantoor van het dagblad van de Italiaanse communis tische partij, Unita, hebben aangevallen. Dubbel. Ter bestudering van de stralings dichtheid in de opperste lagen van de atmosfeer is in Californië met een „scout"-raket een dubbele kunstmaan gelanceerd. Verzoening. De verzoeningsbesprekingen die tussen Jemenitische republikeinen en vertegenwoordigers van de Imam zouden beginnen om tot overeenstemming over beëindiging van de burgeroorlog te ko men zijn een week uitgesteld. Er is on enigheid gerezen over de plaats van samenkomst en de samenstelling van de delegaties. Prijs. De Enrico Fermi-prijs 1964 is toege kend aan de Amerikaanse vice-admiraal Hyman Rickover voor zijn bijdragen tot de vervaardiging van de eerste Ameri kaanse kernonderzeeërs en de bouw in de Verenigde Staten van kernenergie centrales.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3