Grootscheepse smokkel van t.v.-toestellen Gijzelaars in Kongo Ver. Glas ontslaat in Nieuw-Buinen 175 man Britse zakenlieden zagen Sinterklaas over het hoofd Brost Loonbeleid De Beurs Dief keek, greep en verdween met 20.000,- IMF bereidt zich voor op Britse trekking Kort economisch nieuws Slachtoffers automatisering Glanzstoff komt met nieuw produkt NS wordt steeds kapitaalintensiever Joop Geesinks Holland Promenade Gesprek over samenwerking havensteden Boersma verwacht gunstig resultaat SCHEEPVAARTBERICHTEN Confectie-industrie had een goed jaar MAANDAG 23 NOVEMBER 1964 7 Twee Duitsers in arrest de superieure HALF ZWARE SHAG Chaos van DOUWE EGBERTS De concerndirecie van de n.v. Ver enigde Glasfabrieken heeft aan de ondernemingsraad van de tot dit concern behorende n.v. Nieuw-Buiner Glasfa brieken, voorheen Meursing en Co, te Nieuw-Buinen meegedeeld, dat in ver band met sluiting van de oude oven in de fabriek te Nieuw-Buinen ongeveer 175 werknemers uit dat bedrijf zullen moeten afvloeien. Na het buiten ge bruik stellen in mei 1963 van een der ouderwetse glasovens in deze fabriek is men in april 1964 met de produktie van verpakkingsglas uit de nieuwe glasoven met twee moderne machines begonnen. De concerndirectie verklaarde dat in het kader van de voortgaande modernisering en mechanisering van de fabrieken het thans noodzakelijk is de nog in bedrijf zijn de oude glasoven met verouderde halfauto- matische machine geleidelijk uit de pro duktie te nemen. De voortdurende stijging van het loonniveau heeft ertoe geleid dat dit sterk arbeidsintensieve deel van de produktie op een vroeger tijdstip moest worden beëindigd dan anderhalf jaar gele den kon worden voorzien. Met deze pro- duktiemiddelen is een rendabele produktie in concurrentie met bedrijven die uitslui tend met volautomatische machines pro duceren, niet meer mogelijk. Een deel van de artikelen, die in de (Vervolg van pagina 1). Radio-Stanleystad zei dat de terechtstel ling is opgeschort „na een verzoek van president Kenyatta van Kenia", waaraan werd toegevoegd: „Uit eerbied voor Afri ka hebben wij dit verzoek ingewilligd." De terechtstelling is ook opgeschort om onder handelingen mogelijk te maken. Hiermede wordt klaarblijkelijk gedoeld op het over leg, dat vandaag in Nairobi over het lot van de in hoofdzaak blanke, gijzelaars zal beginnen. De opstandelingen hebben gezegd dat de zendeling Carlson 'n majoor van het Ame rikaanse leger is, die heeft gespionneerd en hen heeft bevochten. Daarom hebben zij hem ter dood veroordeeld. Radio Stanleystad heeft verder gezegd dat iedere Amerikaanse en Belgische staatsburger onder bewaking van drie le den van de Loemoemba-partij zal worden gesteld. Zij zullen allen verdwijnen, in ge val van ook maar de geringste Amerikaan se agressie tegen Stanleystad. Volgens on bevestigde berichten zijn de gijzelaars ngar een gevangenis in Osio op zestien kilometer ten noorden van de stad ge bracht. Onder de gijzelaars bevinden zich Ame rikanen, Argentijnen, Australiërs, Belgen, Britten, Canadezen, Denen Duitsers, Grie ken, Italianen, Noren en Nederlanders. Door al deze landen is een verzoek van het Rode Kruis ondertekend om via deze organisatie contact met de gijzelaars op te nemen. Frankrijk, van welk land zich ook on derdanen in Stanleystad bevinden, werd uitgenodigd te tekenen, maar weigerde. De Franse regering gaat zelf een afzon derlijk beroep sturen. De eerste gemotoriseerde colonne van de Kongolese regeringsstrijdkrachten is zondag de 400 meter brede Lowari-rivier overgestoken, nog 250 kilometer van Stan leystad verwijderd. De tegenstand zou ge ring zijn en de weg naar het bolwerk van de opstandelingen, gedeeltelijk geasfal teerd en gedeeltelijk slechts aangestampte aarde, zou in twee dagen kunnen worden afgelegd. Bij de colonne bevinden zich tus sen de 200 en 300 buitenlandse huurlingen. De Belgische regering heeft ontkend, dat bombardementen op Stanleystad zijn uit gevoerd. Van de luchtaanvallen werd mel ding gemaakt in een boodschap van de Belgische en Amerikaanse consuls in Stan leystad, die door de plaatselijke radio werd omgeroepen. WASHINGTON (AFP) - Het Internatio nale Monetaire Fonds (IMF) heeft meege deeld dat de noodzakelijke voorbereidin gen zijn getroffen voor een trekking van een miljard dollar op de middelen van het fonds door Engeland. Om aan de Britse trekking van een mil jard dollar te kunnen voldoen wil het IMF voor het eerst gebruik maken van de re- serve-middelen die een aantal industrie landen ter beschikking van het fonds heeft gesteld. Het fonds wil 405 min. dollar in acht valuta's opnemen, 250 min. dollar ver krijgen uit de verkoop van goud en 345 min. dollar bijdragen uit 't eigen deviezen- bezit. Het IMF is van plan van West-Duits- land 180 miljoen dollar te lenen, van Frankrijk 100 miljoen dollar en van Neder land 40 miljoen dollar. Kleinere bedragen zullen worden opgenomen in België, Cana da, Italië en Zweden. Het ligt niet in de bedoeling een beroep op de Verenigde Sta ten te doen, omdat het bedrag aan dollars waarover het fonds beschikt reeds groter ls dan de Amerikaanse deelneming in het IMF. Verwacht wordt dat de goudverkopen onder meer 93 miljoen dollar aan West- duitse Marken zullen opleveren, 63 miljoen dollar aan Franse franken, 26 miljoen dol lar aan Nederlandse guldens en 17 miljoen aan Belgische franken. De goud- en zilvernoteringen zijn blijkens een opgave van de firma Drijfhout en Zoon's edel metaal bedrijven te Amsterdam ongewijzigd ge bleven. De informatiekoersen gouden munten geven de volgende wijziging te zien: tientjes 30.25—f 31.25 (ƒ30.50—31.50), ponden f 35.00— 38.00 (onv.), Napoléons 31,7533.75 (onv.), Vrenelis 34.00—36.00 (onv.), Belgische franken t 31.7533.75 (onv.). Advertentie fabriek te Nieuw-Buinen worden geprodu ceerd zal in de toekomst binnen het con cern en in het kader van de samenwer king met Souchon-Neuvesel in Frankrijk worden gemaakt. Een gevolg van de slui ting van de oude oven in de fabriek te Nieuw-Buinen is dat ongeveer 175 werk nemers uit het bedrijf moeten afvloeien. Evenals in 1963 toen ongeveer 150 werk nemers moesten afvloeien is er voor hen werkgelegenheid in een der andere fabrie ken van het concern te Schiedam, Leerdam en Maastricht. Voor zover zij hiervan geen gebruik zul len maken zullen zij onder een speciale ontslagregeling vallen, die aan alle betrok kenen persoonlijk bekend gemaakt zal wor den. Deze regeling die vrijwel gelijklui dend is aan die van de in 1963 afgevoerde werknemers kwam tot stand in nauw over leg met de hoofdbestuurders en de plaat selijke besturen van de erkende vakorga nisaties. De gewestelijke arbeidsbureaus te Emmen, Borger en Stadskanaal zullen voor zover nodig bemiddeling verlenen bij de plaatsing van werknemers in andere bedrijven. De met AKU gelieerde Vereinigte Glanz stoff Fabriken A.G. hebben na jarenlange research een nieuw produkt ontwikkeld, waarvan men verwacht dat het in de vorm van bovenleer een ruime toepassing zal vinden in de schoenindustrie. Het nieuwe materiaal kan ook in andere takken van de leerindustrie worden gebruikt, toepas sing in de kledingindustrie is in ontwikke ling. De nieuwe grondstof is poreus, soepel en sterk en kan in vele tinten worden ge verfd. De eindprodukten zijn gemakkelijk te onderhouden. Glanzstoff verwacht dat het nieuwe produkt op de lange duur een belangrijke uitbreiding van het produktie- programma ten gevolge zal hebben. In 1965 zal met de produktie worden begonnen. Het spoorwegbedrijf wordt steeds kapi taal-intensiever. In de periode van 1950 tot 1962 is het geïnvesteerde kapitaal per personeelslid (in constante prijzen) ver dubbeld tot 60.000. Dit heeft de president directeur van de Nederlandse Spoorwegen, ir. J. Lohmann, gisteren medegedeeld in een voordracht tijdens een lunchbijeen komst van het departement Rotterdam van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Volgens ir. Lohmann is na de oorlog met jaarlijkse winsten van gemiddeld niet meer dan een half percent van de omzet geen sprake geweest van een redelijke rentabili teit van het railbedrijf. De vervoerspresta- ties stijgen van jaar tot jaar. Het railbe drijf vervoert dagelijks ruim een kwart miljoen reizigers over een gemiddelde af stand van 40 kilometer en per werkdag 100.000 ton goederen over een gemiddelde afstand van 140 kilometer. In 1963 maak ten 410 miljoen reizigers gebruik van het vervoer per N.S. of per dochteronder neming. Dat betekent aldus de heer Loh mann dat verleden jaar iedere Nederlander van jong tot oud gemiddeld 34 maal een plaats in trein of bus van N.S. heeft bezet. (Van onze correspondent) Met de arrestatie van 2 Duitse smokke laars heeft de douane-recherche een flink succes geoogst in de actie tegen smokke laars van televisietoestellen uit Duitsland. Het tweetal, beiden uit Hamburg, is in gerekend toen zij met 2 auto's, waarin enkele tientallen illegaal over de grens gevoerde televisietoestellen, voor een over weg bij Almelo stonden te wachten. Aan genomen wordt dat de mannen de afge lopen maanden minstens 3.000 televisie- ontvangers naar Nederland hebben ge smokkeld. Hoewel de douane-recherche weigert mededelingen te doen over het onderzoek dat nog in volle ganjg is geeft men toe dat men op de hoogste is van „enige los van elkaar opererende combi naties van Duitsers en Nederlanders", die zich met de T.V.-smoikkel bezighouden. De toestellen worden grotendeels in het oosten van het land via handelaren aan het publiek verkocht maar vinden ook hun weg naar het Westen. De raad van commissarissen van N.V. Phoenix Rijwielenfabriek Leeuwarden, zowel als de raad van commissarissen van Fongers, de Gro ninger rijwielenfabriek N.V., hebben mr. H. Schootstra tot voorzitter gekozen. De zevende vergadering van de organisatie der acht landen, die lid zijn van de „OPEC" (Organisation of Petroleum Exporting Coun tries) is vandaag In Djakarta geopend. Vervolg van pag. 1 Realisering van de geljjke beloning voor mannen en vrouwen brengt in verscheiden* bedrijfstakken een verdergaande kosten stijging met zich. De heer Wemmers vroeg zich af, of het niet voor de hand zou liggen, dat de regering een jaar uitstel van deze zaak zou bepleiten, gezien de bijzondere situatie waarin de Nederlandse economie verkeert en gehoord de waarschuwingen van de heer Marjolin van de Europese Commissie. Het leek de heer Wemmers voorts van zelfsprekend, dat van werkgeverszijde niet op door werknemers geuite wensen over vermogensaanwasdeling wordt ingegaan zolang het onderling beraad van de vier werkgeversbonden daarover nog niet is af gesloten. Zodra men in het loonbeleid verder gaat, of moet gaan, dan de beschikbare ruimte, komt het prijsbeleid aan de orde, aldus de heer Wemmers. „Doch het is geen oplossing voor de ondernemer die de strenge hand van de binnen- of buitenlandse concurrent voelt, die hem eenvoudig belet een hogere prijs te krijgen". Zaterdag heeft de secretaris van het Nederlands Katholiek Vakverbond (N.K.V.) drs. T. Coppes op een bijeenkomst ia Losser verklaard dat als werkgevers ea werknemers het niet eens worden over d« loonstijging voor 1965 er in ons land een precaire situatie ontstaat, die tot verwar ring en ehaos kan leiden. De heer Coppes legde er de nadruk op dat zelfs een te lange procedure van over leg al gevaarlijke aspekten heeft. In dit verband wees hij op de metaalbonden, die al uitgelopen zijn met een loonvoorstel van 7 percent. Het is zaak, aldus de heer Coppes, dat men er in de Stichting van de Arbeid uitkomt, want anders zou men wel eens in grote moeilijkheden kunnen geraken. Elke gedachte aan een loonsver hoging in de orde van grootte die nu door de werkgevers is voorgesteld wees hij van de hand. Zou de regering zich hieraan conformeren dan kan de vakbe weging voor een dergelijke loonpolitiek geen verantwoordelijkheid dragen. Stemming: Kalm. VOORBEURS VAN HEDEN Iste tijdv. 2de tijdv. A.K.U486 486 Hoogovens 569 Kon. Olie 161,50-162,50 gl 161,00 Philips 158,30-158,70 158,30 Unilever 146,40-147,20 146,50 Scheepv. Unie.. 130 gl Paketvaart 163 gl Scheveningen 220 Een brutale dief heeft de naam van een grote zelfbedieningszaak in het centrum van Venlo zaterdagavond zeer letterlijk opgevat. Hij keek, greep en verdween na zichzelf aldus bediend te hebben, met een bedrag van meer dan 20.000.de ont vangsten van de zaterdag. Eén der winkelmeisjes had het geld uit de kassa's na sluitingstijd geteld en het in twee geldkistjes gedaan. Dit gebeurde in een klein kantoortje dat aan de winkel grenst. Van de straat af kan men in het kantoortje kijken. Toen het meisje klaar was met tellen, meldde zij dit aan haar chef, die daarop naar het kantoortje ging om het geld op te bergen. Hij kwam echter te laat, want het was verdwenen. De diefstal moet omstreeks kwart over zes gepleegd zijn. Alle deuren op één na waren reeds gesloten. Die ene deur was opengelaten om de laatste klanten naar buiten te laten gaan. De dief moet door deze deur binnengekomen en ook ver dwenen zijn. In Rotterdam hebben inbrekers zondag morgen vroeg uit een bontzaak in de Eer ste Van Swindenstraat negentien bont mantels met een totale waarde van 16.000,weggehaald. Zij kwamen de winkel binnen door met een steen de ruit in de deur in te slaan. Onbekendheid met de Nederlandse folk lore heeft de Engelse zakenlieden, die hebben deelgenomen aan de van 17 tot 19 november in het Amsterdamse RAI- gebouw gehouden handelstentoonstelling (British samples fair), parten gespeeld. Hadden zij geweten, dat de Nederlanders en de Nederlandse winkeliers het in de weken voor Sinterklaas zo geweldig druk hebben met kopen en verkopen, dan had den zij zich wel goed bedacht alvorens hun goederen juist in deze tijd ten toon te stellen. Er zijn slechts 1.500 2.000 kijkers komen opdagen, niet meer dan ongeveer een kwart van de belangstel ling, die de organisatoren van de tentoon stelling hadden verwacht. Het leek wel, of wij melaatsen waren, zei één van de exposanten, een schoenfabrikant. De zakenlieden, die er niets van hadden begrepen, hebben zich bij hun terugkeer in het vaderland bitter beklaagd over de geringe belangstelling en tegenover de pers heeft men de veronderstelling uitge sproken, dat Nederland hun produkten boycotte als vergeldingsmaatregel tegen de heffing van 15 percent, die Engeland onlangs op geïmporteerde goederen heeft gelegd. Dit is ten stelligste ontkend door de voorzitter van de winkeliersvereniging Kalverstraat-Heiligeweg, de heer G. Sie gers. De winkeliers kunnen in deze drukke tijd eenvoudig niet uit hun zaak weg, zo deelde hij mee. Verder verklaarde hij, dat de meeste van de geëxposeerde produkten al in de winkels werden verkocht. Boven dien had hij de indruk, dat de grote Brit se bedrijven niet op de handelsbeurs ver tegenwoordigd waren. Deze „mosterbeurs' werd gehouden ter voorbereiding van de „Britse Handels- Het exploiteren van een tentoonstellings- en recreatiepark en het deelnemen in tot een dergelijk park behorende tentoonstel lingsgebouwen, restaurants en attracties is één van de doelstellingen van de te Amsterdam opgerichte Joop Geesink's Hol land Promenade n.v. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 1 miljoen. Deelnemers in het kapitaal zijn Joop Geesink's Dollywood, Shell Nederland Verkoopmaatschappij, de KLM, Philips, de Hollandsche Koopmansbank, Heineken's Brouwerijen, het Nederlands Zuivel Bureau en de heer J. L. Cardozo. Al deze oprichters nemen in het kapitaal deel voor 75.000. Dit bedrag hebben bij zij de oprichting in contanten volgestort. Tot directeur werd benoemd de heer J. L. Geesink. Er bestaan plannen om het park, dat op het bekende Walt-Disney-Park zal lijken, maar dan met een typisch Nederlands ka rakter, te vestigen aan de Amstel. Tussen onze beide grote havensteden Rotterdam en Amsterdam zijn op het ogenblik besprekingen gaande, over de op richting van orgaan waarin de problemen van de beide havens in nauw overleg kun nen worden besproken. In dit contactor gaan zouden vertegenwoordigers van bei de gemeentebesturen, de gemeentelijke havenbedrijven en particuliere bedrijven zitting krijgen. De heer J. Laan, adviseur van het Rot terdamse havenbedrijf, deelde ons hier over mee dat, hoewel officieel nog niets is besloten en een aantal instanties nog moet worden gehoord, de oprichting van dit contactorgaan wel voor 1 januari 1965 zijn beslag zal krijgen. week", die het volgend jaar, van 15 tot 23 mei, in Amsterdam zal worden gehouden. Een woordvoerder van het Britse ministe rie van Economische Zaken heeft inmid dels reeds meegedeeld, dat deze handels- week zal doorgaan. De directie van de N.V. Nederlandsche Aanneming Maatschappij voorheen firma H. F. Boersma verwacht dat het resultaat over 1964 iets gunstiger zal zijn dan dat over 1963. De omzet zal in 1964 hoger zijn dan in het voorgaande jaar. De be langrijke kostenstijging wordt opgevangen door hogere bedrijfsuitkomsten. (Over 1963 betaalde de Nederlandsche Aanneming Maatschappij een dividend van 15 percent in contanten. Red.). Bisschop Neuhdusler (links) heeft gisteren in het voormalige concen tratiekamp Dachau een kloosterkerk van de orde der Karmelitessen ge wijd. Bij deze plechtigheid was ook kardinaal Döpfner (tweede van rechts) aanwezig. (Telefoto) Abbekerk 22 te Callao. Acila 22 v. Willemstad n. Goodhope. Acmaea 21 v. Tobruk n. Bengazi. Aegis 23 te Bremen. Agamamnon 20 v. New Orleans n. Aruba. Alblasserdijk 21 te Balboa. Algol 22 te Mombasa. Alhena 21 te Antwerpen. Alkes 23 te Beyrouth. Alkmaar 22 v. Turku n. Thameshaven. Alnati 19 v. Montevideo n. Santos. Alwaki 23 in Straat Ormoes n. Aden. Amerskerk 21 te Genua. Ampenan 21 v. Napels n. Genua. Amstelveld 21 v. Moji n. Sydney. Angolakust 21 v. Warri n. Lagos. Archimedes 20 te Rotterdam. Argos 21 te Haifa. Arkeldijk 22 te Genua. Artemis 21 te Amsterdam. Asterope 21 te Trinidad. Averdijk pass. 21 Straat Messina n. Port Said. Bali pass. 21 Minikoi n. Aden. Batjan 22 te Matarani. Billiton 22 v. New Orleans n. Houston. Bintang 23 te Hongkong. Blitar 21 te Bahrein. Boissevain 21 v. Montevideo n. Buenos Aires. Bovenkerk 21 v. Mombasa n. Aden. Breda 23 te Trinidad. Caltex Delft 21 v. Dumai n. Nagasaki. Caltex Gorinchem 21 v. Holtenau n. Aarhus. Caltex Madrid 23 v. Ummsaid n. Sriracha. Caltex Pernis 22 v. Porto Miranda n. Liverpool. Caltex Rotterdam 21 v. Pembroke n. Sidon. Camerounkust 20 v. Amsterdam n. West Afrika. Camphuys 22 v. Beira n. Lor Marques. Castor 23 v. Alexandrië n. Beyrouth. Celebes 21 v. Veraval n. Colombo. Ceres 21 te Callao. Colytto 22 te Duluth. Delft 22 v. Amsterdam n. Bremen. Doelwijk 23 te Essider. Dongedijk 21 te Antwerpen. Echo 21 te Freetown. Eenhoorn 21 te Collo. Eos 21 v. Amsterdam n. Istanbul. Friesland 21 te Brunsbuttelkoog. Friesland SSM 20 v. Rotterdam n. Stettin. Gabonkust 21 te Abonnema. Graveland 23 te Paranagua. Grebbedijk 22 v. Rotterdam n. Bremen. Hathor 21 v. Hamburg n. Bremen. Heemskerk 22 te Genua. Helicon 23 te Alexandrië. Hermes 22 v. Amsterdam n. Zuid Amerika. Holendrecht 20 v. Dairen n. Singapore. Hoogkerk 22 te Antwerpen, Isis 21 te Roseau. Ivoorkust 22 te Libreville. Johannes Frans 22 te San Nicolas. Kara 23 te Perthamboy verw. Karakorum 23 te Balboa verw. Kinderdijk 20 v. Rotterdam n. Miami. Kloosterdijk pass. 21 Miami n. Vera Cruz. Koningswaard pass. 23 Comores Eilanden n. Mena al Ahmadi. Korendijk 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Korenia 21 v. Pulo Bukom n. Balik Papan. Kosicia 22 te Port Elisabeth. Kreeft 21 v. Vigo n. Rotterdam. Liberiakust 23 te Rotterdam. Limburg 25 te Colombo verw. Loosdrecht 23 te Madras verw. Loppersum 22 v. Amsterdam n. Houston. Maaskerk 21 te Rotterdam. Maaslloyd 23 te Balboa verw. Madisonlloyd 22 v. Bremerhaven n. Rotterdam. Mainlloyd 23 te Duinkerken. Marathon 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Mariekerk 21 te Rotterdam. Maron 22 te Philadelphia. Mataram 23 te Khorramshar. Medon 22 te Amsterdam. Munttoren 21 v. Rio de Janeiro n. Caribean. Nestor 21 v. Tunis n. Malta. Neder Rijn 21 v. Lattakia n. Barcelona. Ondina 21 ten anker rede Suez. Oranjefontein 23 te Antwerpen. Oranje Nassau 21 v. Southampton n. Port of Spain. Osiris 21 v. Amsterdam n. West Indië. Palamedes 21 te Le Havre. Parkhaven 23 v. Hamburg n. Rotterdam. Parthenon 20 v. New York n. Curasao. Pieter S. 21 te Rotterdam. Polydorus pass. 23 Malta n. Port Said. Pres. William V. S. Tubman te Pascagoula. Prinses Margriet 21 v. Rotterdam n. New York Prins der Nederlanden 22 te Brighton (Trinidad). Prins Willem-2 21 v. Mukalla n. Port Sudan. Pygmalion 21 v. Izmir n. Kymassi. Randfontein 21 v. Southampton n. Teneriffe. Roebiah 23 v. Bremen. Rondo 20 v. Rotterdam n. Marseille. Sarpedon 22 v. Jacmel n. Port au Prince. Schielloyd 20 te Amsterdam. Sepia 22 v. Rotterdam n. Mena al Ahmadi. Serooskerk 21 v. Barcelona n. Duinkerken. Simonskerk 22 te Dar es Salaam. Sinon 21 te Grenada. Sliedrecht 21 te Gdansk. Sophocles 22 te Port of Spain. Spaarnekerk 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Stad Alkmaar 22 te El Ferrol. Stad Utrecht 21 te Rotterdam. Straat Clarence 21 v. Singapore n. Brisbane. Straat Rio 20 ten anker te Vitoria. Tamara 21 te Lavera. Theron 21 te Carupano. Triton 20 v. Santo Domingo n. Port au Prince. Tweelingen 22 te Rotterdam. Ulysses 23 v. Kingston n. Belize. Utrecht 21 te Beyrouth. Van Neck 21 te Hongkong. Van Spilbergen 24 te Napier verw. Vasum 21 v. Bombay n. Mena al Ahmadi. Waikelo 23 te Kupang. Wieldrecht 21 te Rotterdam. Woltersum 21 te Galveston. Wonogiri 21 te Safi. Wonosari 22 te Port Elisabeth. Zaanland 22 te Rio de Janeiro. Zonnekerk 22 te Rotterdam. SLEEPVAART Cycloop, 21 nov. aangekomen in Port Harcourt. Gelderland, 22 nov. vertrokken van Cristobal n. Curasao. Groningen, 22 nov. ter hoogte van Townsville op weg n. Bandar Abbas. Jacob van Heemskerk, 23 nov. gestationeerd bij Lands End. Voor de Nederlandse Confectie-industrie is 1963 in vele opzichten gunstig verlopen. Haar produktievolume steeg met zes per cent en de totale omzet met negen percent. De totale geldswaarde van de omzet be droeg 1.511 miljoen, waarvan 175 (v.j. f 153) miljoen werd uitgevoerd. Deze stij ging heeft zich in het eerste halfjaar 1964 voortgezet, zo blijkt uit het jaarverslag 1963/64 van de Nederlandse Economische Vereniging voor de Confectieindustrie. De totale afzetmogelijkheden op de binnenlandse markt hebben zich sinds 1960 gunstig ontwikkeld. Met inbegrip van de importen werd in 1963 voor 1.593 1.416) miljoen op de binnenlandse markt afgezet. De invoer van confectie in Neder land bedroeg 246 181) miljoen. Het ver slag merkt hierbij op dat sedert 1960 de kledingbalans van ons land een invoer- overschot te zien geeft. In het eerste half jaar 1964 werd voor 168 miljoen inge voerd, en voor f 89 miljoen uitgevoerd. Voor zover de invoer betrekking heeft op b.v. de landen van de E.E.G., is zij een uitvloeisel van de normale handelsbetrek kingen, aldus het verslag. Daar waar ech ter sprake is van import uit landen met een beduidend lager loonpeil, zoals de landen van het Verre Oosten of de staats- handellanden, krijgt deze invoer het karakter van dumping. Dit is het monument voor Kennedy, dat de Amerikaanse zaakgelastigde in Nederland, de heer Fisher Howe zaterdag in Amsterdam heeft ont huld. Rechts op de foto de Ameri kaanse consul-generaal Byron E. Blankinship.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7