„Leeftijd voor omlaag van minimumloon moet 23 tot 21 jaar" Verenigde Staten verhogen het discontotarief tot 4 percent Kans op hogere rente in ons land niet groot Ook voor dienstplichtigen een rechtvaardige beloning „Om afvloeiing van dollars naar Engeland tegen te gaan De Beurs COMMISSIE PARTIJ VAN DE ARBEID Italië wijst nog een Egyptenaar uit Bulgaarse schulden Ned. Dagbladunie Commentaren op hoger disconto „Excelsior" wil het dividend passeren Kapitaalmarkt wel krap maar reserves zijn sterk SCHEEPVAARTBERICHTEN Claimhandel in AMEV begint 26 november Derde hokkenshow „Ons Genoegen" DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 15 Kort nieuws van die jonge Edammer, slegen Goudse of oude Leidse Londen Ver delingsvoor stel bij Tweede Kamer Dillon B edrijfsnieuws DRU T ouwf abrieken Aniem WALL STREET De leeftijd waarop het minimumloon ingaat moet worden verlaagd tot 21 jaar. Dit meent een commissie van de Partij van de Arbeid, die, onder voorzitter schap van het Tweede-Kamerlid mr. Th. J. A. M. van Lier, hiervan studie heeft gemaakt. Volgens de commissie dient deze minimumbeloning zowel voor handarbeiders als beambten en zowel voor mannelijke als vrouwelijke werk nemers te gelden. Momenteel is de ingangsleeftijd 23 jaar. De commissie heeft voor haar conclusie een aantal argumenten: men is op zijn 21- ste jaar volwassen, krijgt dan ook het kiesrecht, terwijl bovendien vele 21-jari- gen hun dienstplicht al hebben vervuld. Daarnaast wijst de commissie op het be- hoeftenpatroon van 21-jarigen (sparen voor huwelijk, dure huisvesting) en het ge leidelijk lager worden van de leeftijd waarop men in het huwelijk treedt. De commissie vindt, dat bij invoering van het minimumloon op 21-jarige leeftijd de beloning van jeugdige werknemers al dus moet zijn: voor zestienjarigen 50 pet van het minimumloon, 17 jaar 60 pet, 18 jaar 70 pet, 19 jaar 80 pet, 20 jaar 90 pet. Momenteel bedraagt het minimumloon 100 per week. Het dient verhoudingsge wijs op zijn minst in gelijke mate te stij gen als de gemiddelde loonindex. De commissie meent voorts, dat ook dienstplichtige militairen een rechtvaardi ge beloning dienen te ontvangen. Zij vindt, dat deze beloning voor alle rangen gelijk moet zijn aan die van beroepsmilitairen. Op 1 mei verdiende een 19-jarige beroeps soldaat 286 in de maand, een dienstplich tig soldaat echter slechts f 48. De commis sie heeft er begrip voor, dat tijdens de vier maanden durende opleidingsperiode tot geoefend soldaat een geringere belo ning kan worden gegeven, dan die welke voor de beroepsmilitairen geldt. De commissie vindt, dat bij het bereke nen van de lonen voor militairen moet worden uitgegaan van haar gedachten over het minimumloon. Dan komt het in komen voor 19-jarige dienstplichtige solda ten op f 346 voor 20-jarigen op f 390 en van 21-jarigen op f 433 per maand. De commissie acht het redelijk, dat hiervan 21 pet voor kost en inwoning wordt afge houden. Zij heeft geschat, dat de verwezen lijking van haar denkbeelden de schatkist f 220 min per jaar zal kosten. Zij pleit voorts voor een goede regeling van de rechtspositie van dienstplichtige mili tairen. Het rapport wordt op het partijcongres van de P.v.d.A. in maart 1965 behandeld. Bij het defensiedebat in de Tweede Kamer, dat morgen begint, zal echter reeds van de denkbeelden van de commissie gebruik worden gemaakt. De regering heeft een wijziging in het beloningssysteem voor dienstplichtigen steeds op financiële gron den afgewezen. Enkele dagen geleden heeft de KVP een rapport gepubliceerd,, waarin eveneens op verbetering van de be zoldiging van de dienstplichtige militairen werd aangedrongen. ROME (AP) De Italiaanse regering heeft een derde Egyptische diplomaat het land uitgewezen voor zijn aandeel in de affaire van de „man in de kist". Het Italiaanse ministerie van Buitenland se Zaken heeft bekendgemaakt dat de eer ste secretaris van de Egyptische ambas sade Abdel Ismail Salem persona non gra ta is verklaard en dat hij per vliegtuig uit Rome is vertrokken naar Cairo. Salem zou ongeveer twee maanden in Italië zijn geweest. Functionarissen zeiden dat Salem de man was die tot nu toe Abdel Salem werd genoemd en die een plaats had gereserveerd in het toestel waarmee de kist met de bedwelmde Israëliër zou zijn vervoerd. Afscheid ir. Van Traa. De hoofddirecteur van de dienst van Stadsontwikkeling en Wederopbouw van Rotterdam, ir. C. van Traa, gaat per 1 december met pensioen. Op een afscheidsreceptie kreeg hij vele geschenken, o.a. het erelidmaatschap van de Bond van Stedebouwkundigen, een reis rond Afrika en de atlas „Rotter dam en de zee". Ir. Van Traa heeft na 1945 de wederopbouw geleid en gestalte gegeven aan het nieuwe Rotterdam. Advertentie een stuk vuistie BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 9.97—10.07; Amerikaanse dollar J.57—3.61; Canadese dollar 3.31—3.36; Belgische frank (100) 7.21—7.26; Zwitserse frank (100) 83.00— 83.50; Franse frank (100) 73.1073.60; Duitse mark (100) 90.10—90.60: Noorse kroon (100) 49.60—50.60; Deense kroon (100) 51.4052.40; Zweedse kroon (100) 69.10—70.10; Italiaanse lire (10.000) 56.50—58.50; Oostenrijkse schilling (100) 13.86—13.96; Portugese escudo (100) 12.37'/i12.52'/! en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.90—6.05. Om te voorkomen dat door de dras tische Britse discontoverhoging grote hoeveelheden Amerikaanse dollars naar Engeland zouden vloeien heeft de Ver enigde Staten besloten met ingang van vandaag het disconto te brengen op 4 percent. Tot nu toe moest 3'/2 percent worden betaald. De Bank van Canada heeft in navolging van de Verenigde Staten en Engeland eveneens de rente tarieven verhoogd en wel van 4 tot 4/2 percent. De Amerikaanse Federal Reserve Board maakte gisteren tevens bekend, dat de maximum rente, die aangesloten banken mogen vergoeden voor spaardeposito's en termijndeposito's met inbegrip van deposi to-certificaten, ook werd verhoogd. Voor spaardeposito's zal dit maximum vier per cent zijn, ongeacht de tijdsduur van het deponeren. Tot dusverre waren de maxi mumrentetarieven voor spaardeposito's bij een bank 3V2 percent voor minder dan een jaar en vier percent voor spaardeposito's van een jaar of langer. De board deelde mee dat het nieuwe tarief voor termijndeposito's en deposito certificaten vier percent zal bedragen voor minder dan negentig dagen en 4% percent voor meer dan negentig dagen, tegen res pectievelijk één en vier percent. De board zei dat zijn maatregelen zijn genomen na de verhoging van de officiële en de markttarieven in Londen en dat de verhoging volgt op verhogingen van de rentetarieven die de laatste tijd op het Europese vasteland van kracht zijn ge worden. Het ingrijpen van de Federal Reserve is erop gericht in te gaan tegen de mogelijke afvloeiing van kapitaal, die Op 7 juli 1961 is tussen Nederland en Bulgarije een overeenkomst gesloten onder meer tot schadeloosstelling van de Neder landers, wier belangen in Bulgarije door nationalisatie, onteigening, confiscatie en soortgelijke overheidsmaatregelen zijn ge troffen. Ook wordt daarbij schadeloosstel ling verleend aan Nederlandse houders van obligaties in buiten Bulgarije geplaat ste Bulgaarse overheidsleningen of door de Bulgaarse staat gewaarborgde leningen. Hierbij is het stelsel gevolgd, dat de ge zamenlijke aanspraken van Nederlandse belanghebbenden in één forfaitair bedrag zijn voldaan. De verdeling van dit bedrag is een in terne aangelegenheid van het koninkrijk. Thans is hiervoor bij de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal een ontwerp van rijks wet ingediend. Voorgesteld wordt van het in totaal beschikbare bedrag f 700.000 on der de schuldeisers en 800.000 onder de obligatiehouders te verdelen. De vorderin gen zullen te zijner tijd bij een, door de minister van justitie te benoemen, com missie kunnen worden ingediend. De com missie zal hiervoor een termijn bepalen. De Nederlandse Dagbladunie N.V. deelt mee dat een voldoend aantal (niet royeer- bare certificaten van) aandelen en/of onderaandelen Nieuwe Rotterdamse Cou rant N.V., aandelen en/of onderaandelen Algemeen Handelsblad N.V. en gewone aandelen en/of onderaandelen Vereenigd Handelsblad N.V. ter omwisseling in (niet royeerbare certificaten van) aandelen Nederlandse Dagbladunie N.V. is aange meld en ingeleverd. zou kuhnen worden uitgelokt door een gro ter wordend verschil tussen de rentetarie ven in de Verenigde Staten en de hogere tarieven in het buitenland. Bovendien heeft het ten doel, zo voegde de Federal Reserve hieraan toe, te waarborgen dat de spaar- De Britse minister van financiën James Callaghan heeft gisteren het Lagerhuis meegedeeld, dat de verhoging van het dis conto ten doel heeft alle twijfel te laten verdwijnen aan de vastbeslotenheid van de regering tot handhaving van de tegen woordige pariteit van het pond sterling en het afvloeien van gelden uit Engeland te beëindigen. De regering verwacht een ge leidelijke verbetering van de betalingsba lans, als enkele van de factoren, die in 1964 de lopende rekening en de kapitaal rekening ongunstig beïnvloedden hun kracht verliezen en sommige van de reeds genomen maatregelen hun invloed gaan uitoefenen. Kringen uit het economisch leven in Londen menen dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat het duurder worden van het geld de kosten van het levensonder houd doet stijgen. De tweeënhalf miljoen Britten, die huizen op hypotheek kopen, de talrijke kopers op afbetaling en de mensen die open krediet bij een bank hebben, al lemaal zullen zij een hogere rente moeten betalen. In Zwitserland is na het bekend worden van de Britse discontoverhoging de note ring van het pond gestegen van 2.78 tot 2.79 dollar en 12.01 tot 12.05 Zwitserse francs. De president van de Zwitserse Na tionale Bank zei dat aangezien het pond het betaalmiddel is voor ongeveer 40 per cent van de wereldhandel een ieder er be lang bij heeft dat het pond op peil blijft. inleggingen bij de handelsbanken voldoend blijven voor het financieren van de bin nenlandse investeringen. De Amerikaanse minister van Financiën, Douglas Dillon, heeft eveneens verklaard, dat de maatregel gericht is op „handha ving van de kracht van de dollar zonder de gezonde en voortdurende groei van de Amerikaanse economie af te remmen". Hij wees er voorts op, dat de verhoging bedoeld is om de geldtarieven in de Ver enigde Staten redelijk in overeenstemming met die in het buitenland te houden. Wat de verhoging van de maximum rentetarie ven voor termijndeposito's betreft zei hij, dat dit de Amerikaanse banken in staat zal stellen in het internationale kapitaal verkeer concurrerend te blijven. In liet belang van de liquiditeit zal het bestuur van de n.v. Metaalbuizen- fabriek Excelsior voorstellen over het af gelopen boekjaar geen dividend uit te keren. Het saldo-exploitatierekening wijkt niet veel af van dat van het vorig boekjaar en er is een bescheiden winst gemaakt. Over 1962-1963 werd een divi dend uitgekeerd van vier percent. Over de samenwerking met andere be drijven zullen binnenkort mededelingen worden gedaan. De belangrijkste hiervan is zoals men zich zal herinneren die met Republic Steel voor stalen buizen met kunststof bekleed. De jaarvergadering zal omstreeks 23 december worden gehouden. Er komt een wijziging van de statuten met o.a. het gelijkstellen van het boekjaar met het kalenderjaar en verplaatsen van de statutaire zetel van Schiedam naar Oos terhout. Het bestuur van de DRU in Ulft is van plan bij het totstandkomen van de Wet op de herkapitalisatie bij de jaarvergade ring in 1965 over te gaan tot de uitgifte van een belastingvrij bonusaandeel 1 op 4. De omzet is in de eerste negen maanden van dit jaar, vooral in de sector van de apparaten sterk gestegen. De kostenstij ging kon uitstekend worden opgevangen. De resultaten zijn aanzienlijk beter dan in de overeenkomstige periode van 1963. De gang van zaken bij de Verenigde Touwfabrieken is in het lopende boek jaar niet onbevredigend geweest. De be drijfsresultaten over 1964 zullen niet ach terblijven bij die van het voorafgaande jaar. Dit zegt de directie in een interim- bericht. Over 1963 werd een onveranderd dividend van 15 percent uitgekeerd. De electriciteitsmaatschappij Aniem n.v. zal waarschijnlijk in 1965 toekomen aan de voorgenomen nieuwe waardering van haar aandelenbezit in de twee Peruviaanse electriciteitsmaatschappijen, die thans voor ruim 4,4 min. op de balans staan. De nieuwe waardering zal worden afge stemd op de rentabiliteit van deze onder nemingen. Vandaar dat deze eerst kan worden gerealiseerd na afwikkeling van door de maatschappijen ingediende aan vragen tot tariefsverhoging. De directie deelde dit gisteren in de jaarvergadering mee. De slechte en ook de laatste weken weer slechter geworden betalingsbalans heeft de Britse regering tot een disconto verhoging genoopt, die wel werd ver wacht maar niet op een zo ongewoon tijdstip (meestal kiest men er de donder dag voor) en niet van zo grote omvang. Nadat in februari van dit jaar reeds ver hoging van 4 tot 5 pet plaatsvond, is het nu, evenals in juli 1961, op 7 pet gebracht. Engelands monetaire positie is zwak. Het Internationaal Monetaire Fonds is reeds met een flink bedrag bijgesprongen en wil opnieuw van de internatonale re servemiddelen beschikbaar stellen, maar zonder interne maatregelen zou het ten- Aagtekerk pass. 23 Gibraltar n. Marseille. Acmaea 23 rede Benghazi n. Tobruk. Adrastus 23 te Falembang. Alcor 23 te Beira. Alhena 24 te Rotterdam. Almdijk 23 te Port Swettenham. Alnati 23 te Santos verw. Amerskerk 24 te Marseille. Ammon 24 te Rotterdam. Anco Spray 23 v. San Juan n. Malmoe. Andijk 23 dw. Keywest n. Corpus Cristi. Ares 23 v. Curacao n. Le Havre. Attis pass. 23 Jamaica n. Oranjestad. Atys 24 te Balikpapan verw. Averdijk 23 te Port Said. Batjan 23 te Callao verw. Bennekom 23 v. La Ceiba n. Porto Cortez. Blitar 23 v. Bahrain n. Damman. Burl S. Watson 24 ten anker Maraealbo n. Phila delphia. Bussum 23 te Antwerpen. Caltex Delfzijl 23 te Rotterdam. Caltex Leiden 23 dw. Aden n. Rastanura Caltex Madrid 24 dw. Muscat n. Sriracha. Caltex Naples 23 t.h.v. Malta n. Bahrein. Caltex The Hague 23 v. Bombay n. Bahrain. Camerounkust 23 dw. Kaap Finisterre n. Free town. Celebes 23 te Colombo verw. Congokust 23 t.h.v. Abidjan n. Freetown. Daphnis 23 v. Nickerie n. Rotterdam. DoreStad 23 v. Bukom n. Balik Papan. Eemhaven 24 te New York verw. Eenhoorn 23 v. Collo n. Rotterdam. Eos 23 dw. Quessant n. Gibraltar. Esso Amsterdam 23 v. Amuay n. Aruba. Esso Den Haag 23 dw. Lorenco Marques n. Rot terdam. Friesland 23 rede Calcutta. Garoet 23 te Calicut. Gooiland 24 te Tenerife verw. Grootekerk 24 dw. Muscat n. Bushire. Grotedijk 24 te Miami. Guineekust 24 te Freetown. Gulf Italian 24 te Suez verw. Hagno 24 v. Rotterdam n. Dublin. Hector 23 te Thessaloniki. Hollands Dreef 24 te Nagoya. Ivoorkust 23 v. Libreville n. Pointe Noire. Johannes Frans 23 ten anker La Plata River n. San Nicolas. Kalydon 23 v. Kalmar n. Rotterdam. Kamperdijk 24 te Rotterdam. Karakorum 24 te Cristobal. Katelysia 23 v. Stanlow n. Avonmouth. Katendrecht 23 te Genua verw. Katsedijk 23 v. Hamburg n. Bremen. Kieldrecht 23 te Chalna verw. Koratia 23 rede Port Said. Korendijk 23 dw. Startpoint n. New York. Korenia 24 te Balik Papan verw. Kreeft pass. 23 Casquets n. Rotterdam. Kryptos 23 v. Curacao n. Rotterdam. Laarderkerk 24 te Abadan verw. Lekhaven 23 te Santos. Leto 25 te Philadelphia. Loppersum pass. 23 Quessant n. Houston. Marathon 23 te Hamburg. Marnelloyd 23 dw. Kaap Bon n. Lissabon. Meerkerk 23 dw. Cartagena n. Avonmouth. Merwelloyd 23 v. Durban n. Lorenco Marques. Minos 23 te Amsterdam. Moordrecht 24 dw. Singapore n. Mena al Ahmadi. Neder Eems 24 te Penang. Neder Waal 22 v. Aden n. Penang. Nestor 23 v. Malta n. Piraeus. Ommenkerk 23 v. Kaapstad n. Las Palmas. Palamedes 24 te Rotterdam. P. G. Thulin 23 v. Ilo n. Coquimbo. Pieter s. 24 v. Rotterdam, n. Swansea. Poseidon 24 v. Rotterdam n. Amsterdam. Prins der Nederlanden 23 v. Port of Spain n Barbados. Prins Willem-3 23 dw. Kreta n. Port Said. Radja 23 v. Port Said n. Antwerpen. Rempang 23 te Tsingtao verw. Rotterdam 24 te New York verw. Sabang 23 te Djakarta. Sarpedon 24 te Gonaives. Schiekerk 23 te Marseille verw. Schielloyd 23 v. Amsterdam n. Duinkerken. Sinon 23 v. Grenada n. Azoren. Socrates 23 v. Curacao n. Matanzas. Solon 25 te Montreal verw. Stad Alkmaar 23 v. El Ferrol n. Rotterdam. Stad Den Haag 24 te New Orleans. Straat Banka 25 te Durban verw. Straat Clement 24 te Fremantle verw. Straat Soenda 23 te Shanghai. Theron 23 te Georgetown verw. Tjiliwong 23 v. Durban n. Lorenco Marques. Tjinegara 24 te Melbourne verw. Tjipanas 23 t.h.v. Madagaskar n. Durban. Togokust pass. 23 Kaap Blanc n. Le Havre. Triton 23 v. Port ou Prince n. Maracaibo Tweelingen 24 v. Rotterdam n. Vigo. Van Heemskerck 23 v. Mombasa n. Singapore. Vasum 23 dw. Ras al Hadd n. Mena al Ahmadi. Viana 23 dw. Acapulco n. Wilmington. Vlieland 24 dw. Colombo n. Calcutta. Woensdrecht 24 te Suez verw. Wonorato 23 v. Chalna n. Calcutta. Wonosari 23 v. Port Elisabeth n. East Lbnden. Wonosobo 23 dw. Algiers n. Rotterdam. World Heath 24 te Kandia. Zeeland 23 v. Singapore n. Bangkok. Zuiderkerk 23 te Lorenco Marques. slotte ook in Engeland niet gaan. De ex tra heffing van 15 pet. op een groot deel van de invoer waartoe onlangs is besloten was er een die in het buitenland algemene ontstemming heeft gewekt zodat de rege ring reeds heeft moeten verklaren dat die maatregel zo spoedig mogelijk zou worden opgeheven. Mogelijk dat men de huidige discontoverhoging in het licht van dat voornemen moet zien. In elk geval blijkt dat het de Britse regering ernst is met de bescherming van het pond sterling en aan devaluatie niet wordt gedacht. Amerika dat zijn betalingsbalans de laat ste tijd heeft versterkt door de aankoop van buitenlandse fondsen te beperken en het wegtrekken van internationale tegoe den naar Engeland wil voorkomen, heeft zich aanstonds schrap gezet door met een discontoverhoging van 3% tot 4 pet. te volgen. West-Duitsland waar de disconto reeds sinds mei 1961 3 pet. noteert, heeft geen renteverhoging nodig. Men krijgt daar eerder teveel dan te weinig buiten lands kapitaal. In ons land is de kapitaalmarkt ook na de discontoverhoging van 4 tot 4 1/4 pet. op 4 juni jl. weliswaar nog altijd krap maar dit is geheel in overeenstemming met het monetair beleid van de regering. De Nederlandse goud- en deviezenpositie is de laatste tijd trouwens eerder beter dan slechter geworden en nog altijd uiter mate sterk terwijl de Nederlandse beta lingsbalans zich weer in gunstige zin ont wikkelt. De kans dat de Nederlandse Bank het voorbeeld van Engeland zal volgen lijkt dus niet groot. De claimhandel van de aangekondigde aandelenemissie groot 4 min der N.V. Algemene Maatschappij tot Exploitatie van Verzekeringmaatschappijen (AMEV) zal beginnen op 26 november, zo blijkt uit het prospectus. Datum van inschrijving is 3 december, storting op 15 december. Zoals bekend, gaat het om uitgifte a pari met voorkeursrecht voor oude aan deelhouders in de verhouding 1 op 2. De nieuwe aandelen of certificaten zijn voor de helft gerechtigd tot het dividend over 1964. Na de emissie zal het gewone aan delenkapitaal van AMEV nom. 12 min bedragen. INTERNATIONALS GEMAKKELIJKER De openingskoersen van de internatio nale waarden waren gistermiddag aan het Damrak bevredigend. Het verlaagde niveau van de morgenuren, als gevolg van de Britse discontoverhoging van vijf tot zeven percent, werd niet verder voortgezet. Kon. Olie liep zelfs op van f 160,70 tot f 161,30. De slotkoers van vrijdag was 161,10, de hoogste koers van 's morgens voor het be richt over de Engelse discontoverhoging, was 162,50. Unilever verbeterde van f 146,30 tot 146,80 147,30). Philips stond als een rots in de branding op 158,80 (f 158,30). A.K.U. was goed prijshoudend op 485%. Hoogovens werd een puntje lager op 568 geadviseerd. Alles bij elkaar viel de schade erg mee, aldus de beurs. De handel in alle hoeken bleef kalm. Van enige nervositeit was beslist geen sprake. VERHANDELDE FONDSEN 23 nov. 20 nov. Totaal 429 426 Hoger 159 (37,1»/») 172 (40,4«/o) Lager 170 (39,6%) 149 (34,9%) Gelijk 100 (23,3%) 105 (24,7%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie 160,20-161,40 Philips 158,30-158,50 gl Unilever 146,40 gb-146,70 Stemming: Flauw. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdr. A.K.U484 gb 415 Hoogovens 561 560 Kon. Olie159,50 gb-160 160,10 Philips 158-158,40 158,30 Unilever 146 gb-146,50 146,40 Vorig# slotkoers In verband met een stijging in de varkens- prijzen heeft het bestuur van het produktschap voor vee en vlees gisteren besloten de prijs voor baconvarkens met vijf cent per kilo te verhogen. Dientengevolge geldt met ingang van deze datum voor baconvarkens in de kwaliteitsklassen 1 t/m 4 een prijs van respectievelijk 2,58. f 2,46, 2,41 en f ƒ2,36 per kg koud geslacht. A'dam Rubber.... H,V.n, A.K.U Deli M;j Hoogovens Philips Gerr Bez- Unilever Dordtsche Petr K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij Ommeren, Phs. v Scheep/. Un. Ned. Interlinie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 AMRO Bank Alg. Bank Ned. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr... Philips Pref Stokvis Tho assen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenburg-Org Billiton Mij. II Aluminium Ltd... American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service. General Motors. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel lil1/# 147% 4857/s 119,10 565 158,70 146,70 737% 161,35 102Vs 73,- 137% 130% 244% 128% 208,— 111,— 232,— 497,— 129,50 67,10 292% 624% 418% 205 212,40 723 130 285 320 448 325 406 914 272% 338 57,60 193 695 HO1/. 439 194 990 427 32% 15 55% 37 77% 98 if 95% 44if 60 55 Gedane noteringen. (Verstrekt door AMRO Bank) De opgaande lijn is gisteren in Wall Street afgebroken door een aantal ver kopen waartegen de markt geen weerstand kon bieden. Sporen en luohtvaartwaarden waren met name zwak. Du Pont verloor dirie dollar, US Steel een fractie. Lager kwamen ook af tabaksfondsen en farma ceutische waarden. Verdeeld lagen motors, chemische fondsen en non-ferro's. Van de 1411 verhandelde fondsen waren er 681 lager en 467 hoger. De omzet beliep 4,87 miljoen shares tegen 5,22 miljoen vrijdag. De Dow Jones-indices: industrie: 889,29 (—1,43), sporen 217,45 (—1,02), en openbare nutsbedrijven 155,17 0,54). De eerste prijzen van de te Beverwijk gehouden derde hokkenshow, georgani seerd door de postduivenhoudersvereni- ging Ons Genoegen, zijn gewonnen door verenigingen uit de IJmond-Noord. Het ging deze keer om oude duivinnen. De uit slag was als volgt: 1. P. van de Outenaar, Reisduif, 92,5 p.; 2. R. Zoontjes, Ons Ge noegen, 92,5 p.; 3. W. Tuyn, Reisduif, 92,5 p.; 4. S. Vergonet, Ons Genoegen, 92,5 p. Na drie wedstrijden staat N. Timmer, van de Vredesduif, uit Heemskerk, met 551 p. aan de kop; W. Reijnders, van On» Genoegen, volgt hem op de tweede plaats met 550 p.; op de derde plaats staat R. Zoontjes, ook van Ons Genoegen, met 549,5 p.; op de vierde plaats staan met 549 punten G. de Graaf van Ons Genoegen, P. van de Outenaar van Reisduif en Van der Wielen van Atoom. Zondag 29 november wordt de laatste keuring gehouden; dan worden de oude doffers gekeurd. HOOFDSCHOTEL? VLEES!

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15