A. Sissingh hoofd F.I.O.D. gaat met pensioen AGENDA 3 i r H BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en Hf Oprichter en leider van uniek fiscaal opsporingsapparaat Geen boeman TRESL0NG-H1LLEG0M Bakker doodgedrukt in deegmachine Melksaneerders vrijgesproken Bejaarde man in brandend huis omgekomen De „Snellius" gaat de oceaanbodem onderzoeken Utrecht spreekt met randgemeenten over industrialisatie Köhler Hotelportiers vieren twee dagen feest Vliegveld voor de zakenman bij Gilze-Rijen Den Haag verhoogt tarieven voor stroom en water Regen en wind •t PdlyFloid DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 Doodgewaande dochter van Rotterdammer na kwarteeuw ontdekt Haarlem l elsen-lJmuiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Geheim Jongen uit Amstelveen bij de grens aangehouden TOGAL TEGEN REUMATIEK - SNELLE STILLER VAN PIJN Zorg dat U Togal in huis heeft. Veilige stiller van grote en kleine pijnen. Reumatiek. Ischias. Spit. Griep. Hoofdpijn. Verkoudheid. Alles verdwijnt snel. Door Togal. Maagveilig. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. u.. Tien jaar „Gouden Sleutels" "C/9 5mast- VoU.®te^' .s-g u De 67-jarige heer W. Zaal in Rotterdam heeft na bjjna een kwart eeuw vernomen dat zijn doehter, die hij dood waande, leeft en in Engeland woont. Sinds de meidagen van 1940 was het contact tussen vader en dochter verbroken. Het huis van de heer Zaal werd bij het bombardement verwoest, zodat eventuele brieven van zijn dochter hem niet meer bereikten. Na de oorlog heeft hij via het Rode Kruis en Nederlandse en Engelse instanties in Londen getracht inlichtingen over zijn dochter te krijgen, echter zonder resultaat, zodat de heer Zaal vreesde dat zij bij een bombardement van Lambeth, waar zij woonde, was omgekomen. Onlangs ontmoette de heer Zaal tijdens een Rijnreisje een Engels echtpaar en uiteraard kwam het gesprek ook op de vermissing van zijn dochter. Het echtpaar is er na terugkeer in Engeland in ge slaagd de thans 45-jarige dochter op te sporen. Zij was op 7 december 1940 met een Engelsman getrouwd en stond in het centrale Engelse bevolkingsregister inge schreven. De heer Zaal begrijpt niet dat de vele instanties die na de oorlog op zijn verzoek nasporingen naar zijn dochter hebben gedaan, kennelijk dit centrale register niet hebben geraadpleegd, waarin ook haar meisjesnaam staat vermeld. Met de kerstdagen komt de dochter waarschijnlijk naar Rotterdam. AMSTERDAM. De heer A. Sissingh gaat met pensioen. Wie niet weet wie hij is mag eigenlijk een beetje blij zijn want de heer Sissingh is hoofd van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst in ons land. Meer nog: Hij is de man die deze dienst heeft opgericht en uitgebouwd tot een instantie waarvan bet bestaan alleen al velen in het rechte spoor houdt. De boeman van de belastinplichtigen? Beslist niet. De heer Sissingh is een uiterst beminnelijk mens. Hij heeft een staf van ruim 200 mensen onder zich die hij in zijn geest Iaat werken. Dat wil zeggen: Ge knoei bij de belastingaangifte ontmaskeren en vervolgen, maar ook eerst bekijken of de betrokkene wel de opzet heeft gehad om te knoeien en of er nog iets valt te regelen. Ms het even kan wordt gepro beerd te bereiken dat de belastingplichtige zijn schuld aan de staat betaalt. Pas als er werkelijke onwil in het spel is wordt proces verbaal opgemaakt. Het heeft ons eigenlijk verbaasd dat de 100 fiscale i chercheurs die dagelijks op pad zijn, c Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het Koor Katholiek Haarlem o.l.v. Albert de Klerk. M.m.v. het N.Ph.O., Kees Bornewasser (orgel), Nelly Groeneveld (sopraan) en David Hollestelle (bas). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur „Eddie slaat alles", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j Lido, 14, 18.45 en 21.15 uur: „Gisteren vandaag en morgen", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „Inspecteur „Monocle" van de geheime dienst", 14 Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Woensdag 14.30 u.: „Onder de Mexi caanse setrren", a.l.; 20.15 u.: „Ciske de rat", 14 j. Remt^^dt, 14, 19 en 21.15 uur: „Boven de 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Avontuur in Tanger", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Duivelse driften", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u. zon- en feestdagen van 13-17 u, Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. Tot 1 december. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave. Tot 1 december. Dagelijks van 10-18 en 20-24 uur en zondag van 10-18 en 20-21 uur. Vandaag en woensdag van 20 23.30 uur Grammofoonplatenconeert: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13). Eerste etage: Tot 6 december Expositie van schilderijen en aquarellen van J. J. Doeser. Bootzaal: „100 Ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van '4-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: „Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusier. Dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 uur. Openluchttheater Bloemendaal (Wilhel- minapark): Tot 6 december: Kunstmarkt. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Bloemendaalsestraatweg 133 (Santpoort): Tot 28 novemberTentoonstelling van schilderijen van Claude Estang Dagelijks (behalve zondag en dinsdagmiddag) van 10-13 uur en van 14-18 uur. DIVERSEN Minerva (Heemstede): Vandaag 20.15 u.: Wereldreizigersserie. Simon de Waard over „In het land van de Puszta's". Raadhuis Halfweg: woensdag 19.30 uur: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede en Spaamwoude. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 20 november). Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten ƒ6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. nu voor kerstdiner-dansant 0 2520 - 5347 maandags gesloten DINSDAG 24 NOVEMBER City, 20 uur: „Irma la Douce" (één voorstelling). Stadsschouwburg, 20 uurToneeluit voering „De Jantjes", door „PALVU-KZOS. Zomerlust, Santpoort, 20 uur: Jan van Dommelen speelt „De koppelaarster". Herv. Jeugdgebouw, IJmuiden-oost, 20 u.: Toneeluitvoering door Herv. Toneelgroep, opgevoerd wordt „Zeg het niet tegen Mathilde". WOENSDAG 25 NOVEMBER City, 20 uur: „Irma la Douce" (één voorstelling). Stadsschouwburg, geen film. De Rank, 20 u.: Chr. Jeugdkoor IJmui- den-west geeft uitvoering bij gelegenheid van zijn vijfde verjaardag. Raadhuis Velsen, 20 u.: Openbare ge meenteraadsvergadering. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 24 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Hoe slaag ik in de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Strip- Girls van Soho". Kennemer Theater, 20 uur: Lezing door Jan Strijbos voor 't Nut voor 't Algemeen. WOENSDAG 25 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Hoe slaag ik in de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Strip- Girls van Soho". Kennemer Theater, 20 uur: Concert door Noordhollands Philharmonisoh Orkest. Ver. Gebouw, Oosterwij k, 20 up.: Leden vergadering „A. en O.". Geref. Kerken Aangenomen naar Schiedam (vac.-J. Na- wijn) J. N. Nammensma te Weesp naar Bolsward-Schettens (2e pred.pl.) G. v. Halsema te Amsterdam. jaarlijks niet meer dan 300 processen ver baal opmaken. De heer Sissingh is 17 november 65 jaar geworden. Hij heeft niet minder dan 45 jaar bij de belastingen gewerkt, aanvan kelijk in Den Haag bij de grondbelasting, later als adjunct-inspecteur in Haarlem en als inspecteur in Harderwijk, Eindhoven, Winschoten en Nijmegen. De heer Sissingh, die in Overveen woont, is voor de Partij van de Arbeid lid van de gemeenteraad van Bloemendaal. Ook is hij voorzitter van de Nederlandse Protestan tenbond. Beide functies zal hij blijven ver vullen. In augustus 1945 kreeg de heer Sissingh opdracht een landelijke fiscale inlichtingen en opsporingsdienst op te richten en te or ganiseren. Hij begon zijn nieuwe taak in zijn eentje met een geleende schrijfmachi ne in het Lloydgebouw te Amsterdam en in het uniform van majoor van het Britse leger, dat hem althans in staat stelde ben zine voor zijn auto te krijgen. De F.I.O.D. kreeg al spoedig handen vol werk door de geldsanering, de opheffing van het bankgeheim en het openen van de safes. De nieuwe rijksdienst boorde aller lei bronnen aan waar gegevens waren te krijgen die van belang werden geacht als controlemiddel voor de aanslagregeling. De heer Sissingh zag zich geconfronteerd met een mentaliteit die hij in zijn voor oorlogse belastingpraktijk niet kende. Heel veel mensen hadden in de oorlog enorm geknoeid. Voor hen was het vaak moeilijk om al die trucjes na de oorlog weer af te leren en weer netjes te worden Overigens wordt er op fiscaal gebied nog steeds veel meer geknoeid dan vóór de oorlog. De heer Sissingh zegt hiervan: ,Dat is logisch, want de belastingontdui king is veel lucratiever geworden. De ta rieven zijn immers hoger". Het hoofd van de F.I.O.D. zou enorm veel kunnen vertellen over wat hij de af gelopen jaren uit hoofde van zijn functie in de boeken van vele Nederlanders heeft ge zien. Maar hij doet het niet. Hij waagt zich zelfs niet aan voorbeelden over belasting ontduiking. Hij zal als gepensioneerde geen boekje uitgeven in de geest van „Het hoofd van de fiscale recherche vertelt" of iets dergelijks, hoe groot de lezerskring ook zou worden. De F.I.O.D., waaronder ook de douane recherche ressorteert, is een instelling die uniek is in de wereld. Geen land beschikt over zo'n goed functionerend inlichtingen en opsporingsapparaat als dat in Neder land. De heer Sissingh is daar niet weinig trots op. Wie de directeursstoel in het voormalige kantoor van het Hollandse Spoor op het Droogbak in Amsterdam zal gaan bezet ten is nog niet bekend. In een bakkerij in Tilburg is maandag middag de 36-jarige bakker H. A. van Velthoven uit Moergestel in een deegma chine geraakt en doodgedrukt. De machine moest worden gedemonteerd om het slachtoffer te kunnen bevrijden. Politie en arbeidsinspectie stellen een onderzoek in. Het gerechtshof in Den Haag heeft de voorzitter en secretaris van de melksane- ringscommissie in Oegstgeest vrijgespro ken van overtreding van de bepaling, dat de consument moet kunnen kiezen uit drie melkslijters. De economische politierech ter achtte een dergelijke keuzemogelijk heid absoluut noodzakelijk en legde beide melkhandelaren een boete van 1000 op, waarvan 750 voorwaardelijk. Ook de ad vocaat-generaal bij het Haagse hof was deze opvatting toegedaan. Hij vorderde bevestiging van deze vonnissen Maar het gerechtshof heeft de vonnissen nu vernie tigd zonder de overwegingen daarvoor be kend te maken. Bij een binnenbrand in de Havenstraat in Rotterdam is in de afgelopen nacht de 84-jarige heer J. Blommers omgekomen. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een kolenkachel in de slaapkamer van de heer Blommers te hard is gaan branden. De brand liet zich ernstig aanzien, omdat op de benedenverdieping een winkel in scheepsbenodigdheden, olie en verf is ge vestigd. De brandweer wist het vuur ech ter tot de eerstfe verdieping van het oude pand te beperken. Het was onmogelijk de bejaarde man, die bedlegerig was, nog te redden. Een Spaans echtpaar, dat op de zelfde verdieping woonde, kon tijdig vluch ten. Van heden af tot 17 september 1965 zal de „Snellius", één der opnamevaartuigen van de Koninklijke Marine, een oceano grafisch onderzoek uitvoeren op de Atlan tische Oceaan tussen 22 en 55 graden noorderbreedte. Aan boord zullen zich ook enige staf leden en ouderejaarsstudenten van het Vening Meinesz-laboratorium van de Utrechtse universiteit bevinden voor het verrichten van warmtestroommetingen in de bodem van de oceaan. Dit geschiedt door een apparaat dat aan een kabel tot bij de zeebodem wordt neergelaten. Hier uit valt een zeer zwaar toestel, dat in de bodem dringt en met zeer gevoelige thermometers de temperatuur registreert. Bij het ophalen worden tevens grond monsters mee naar boven genomen. Met apparatuur van het K.N.M.I. wordt ook het aardmagnetisme geregistreerd. Dit onderzoek, dat in internationaal verband geschiedt, heeft ten doel meer te weten te komen van de structuur van de oceaanbodem. Bij de doorlaatpost Emmerich heeft de marechaussee de dertienjarige Johannes Verachtert uit Amstelveen aangehouden die in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn ouderlijke woning had verlaten. De Amstelveense politie had zijn signalement en een verzoek tot aanhouding verspreid AdvevteTitie Utrecht streeft naar samenwerking agglomeratieverband. Over de mogelijkhe den daartoe is overleg gaande tussen de gemeentebesturen van Utrecht, Zeist, De Bilt, Houten, Bunnik, Vreeswijk, Jutfaas IJsselstijn, Vleuten en Maarssen. Indus trialisatie en werkgelegenheid zijn de voor naamste punten bij het overleg. Alle ge gevens over industrieterreinen in de be trokken gemeenten zijn reeds op één kaart verenigd. Over enige tijd hoopt men te kunnen gaan praten over de verdeling er van. Utrecht heeft vrijwel geen ruimte meer voor vestiging van grotere bedrijven. Door het onderlinge overleg wil men nu proberen dergelijke bedrijven toch voor de agglomeratie te behouden. Op deze wijze zal elke gemeente kunnen profiteren van mogelijkheden die individuele gemeenten niet bieden. Advertentie Geef haar een 96. „Kijk eens", zei Brammetje Fok. De zaak is duidelijk. Die opening onder de rotsen loop zó snel vol met water, dat we er nooit gauw genoeg doorheen kun nen komen. Voordat we aan de andere kant zijn, worden we al met schip en al tegen de rotsen platgedrukt". Toch moeten we er door", zei Karo. Dat kan alleen, als we heel snel va ren", sprak Bram en natuurlijk zei Karo toen, dat dit moeilijk zou gaan. Onder de rots konden ze het zeil niet gebruiken en de stroming was niet erg sterk. Bram glimlachte. „Ik heb misschien een oplossing", zei hij en meer liet hij niet los. Heel verbaasd zagen zijn vrienden, hoe hij in korte tijd van een plankje hout, een stokje en een lapje stof een héél klein zeilbootje in el kaar knutselde. „Begrrrrijp ik niet", riep Tutu. Bram zette het scheepje overboord, zodat het langzaam de opening in de rotsen indr.eef. „Kijk", legde hij uit. „We maken er een sterk touw aan vast. Dat scheepje vaart onder de rots door. Over de rotsen heen loopt Karo, als hij weer in Orak ver anderd is, naar de andere kant en dan pak ik het touw en dan trek ik jullie heel snel onder de rots door! Ik heb het begrepen!" reip Karo. Hij werd snel in Orak veranderd en liep als een klipgeit tegen de steile rotsen op. NEE PIN60, DOE MOU MtET ZO DOM, JE MOET OP DE SPIJKER «SLAAN !l KOMEN NOOIT WAAR PINGO SCHIP KLAAR Ne Nederlandse Hotelportiers-Vereniging „De Gouden Sleutels" begon gisteren in Rotterdam met een tweedaagse viering van het tienjarig bestaan. Daarbij waren ook buitenlandse hotelportiers aanwezig want de vereniging is de Nederlandse ex ponent van een organisatie die zeventien nationaliteiten omvat. De Nederlandse ver eniging telt 52 leden, die aan een stren ge ballottage zijn onderworpen. „Gouden Sleutels" wil namelijk een kwaliteitsver eniging zijn van dienaren van de hotelle- rie en het toerisme. De leden van de vereniging beschikken over zeer veel contacten en kunnen door hun verbindingen met het buitenland veel voor hun gasten doen op basis van ver trouwen. Daarom dus de strenge ballotage. Voorbeelden: een gast van een groot ho tel in Amsterdam vraagt de portier of hij kan zorgen dat hij kaartjes krijgt voor een doorgaans uitverkochte toneelvoorstelling in Londen voor de volgende avond. De portier: „Hier heeft u mijn kaartje, geeft u dat aan de portier van uw hotel in Lon den en het zal wel lukken". Het is in derdaad gelukt. In een groot hotel aan de kust wordt een gast ziek en moet op korte termijn medicijnen hebben die alleen in Frank rijk te krijgen zijn. De portier van het Ne derlandse hotel belt een collega op in Pa rijs en vier uur later is het medicijn op Schiphol. Twee studenten zijn met vakantie er gens in Zuid-Frankrijk. Eén van hen moet onmiddellijk naar huis omdat zijn vader ernstig ziek is. Een Nederlandse hotelpor tier waarschuwt collega's langs de Riviè- ra en nog dezelfde dag heeft de student contact met zijn ouderlijk huis. De hotel portiers zetten morgen de festiviteiten in Laren en Amsterdam voort. De viering van het tweede lustrum wordt besloten met een grootse receptie in Amsterdam. Tussen Breda en Oosterhout, aan de rijksweg Breda-Gorinchem, is een vlieg veld geprojecteerd dat de nieuw opgerich te n.v. Luchtvaartbedrijf Oosterhoven gaat exploiteren. Het vliegveld, speciaal be stemd voor zakenluchtvaart en sportvlie- gerij, zal ook een recreatieve functie krij gen. Initiatiefnemer en directeur van de nieu we vennootschap is de heer J. A. Thuring uit Oosterhout. Het initiatief wordt ge steund door de Brabantse Kamers van Koophandel en Fabrieken, de Stichting Ontwikkeling Brabantse Industrie en het Economisch-Technologisch Instituut, het provinciaal bestuur van Noord-Brabant en verschillende industriëlen. Bij het vliegveld wordt een motel gebouwd. Er komen voorts een hangar, een verkeerstoren en accommodatie voor de technische dienst. Een voordeel voor het nieuwe vliegveld is de ligging ten opzichte van de vliegbasis Gilze-Rijen met een uitgebreide navigatie- apparatuur en meteodienst. Het te exploi teren vliegveld ligt op de rand van Gilze- Rijen's vlieggebied. Bij slecht weer kun nen de vliegers uitwijken naar de lucht basis, waar zij in gevallen van nood kun nen worden binnengebracht. Het is niet de bedoeling van het vliegterrein een lucht haven voor vrachtvervoer te maken. Het is in de eerste plaats bedoeld voor lichte vliegtuigen, waarvan zakenlieden zich steeds meer gaan bedienen. De gemeenteraad van Den Haag is ak- :oord gegaan met de voorgestelde verho ging van de tarieven voor elektriciteit, wa ter en van de reinigingsdienst. De hogere opbrengsten zijn voor het ko mende jaar geraamd op 2,4 miljoen gul den voor elektriciteit, op 820.000 voor lei dingwater en 115.500 voor de reinigings dienst. Inbrekers in korte broek. In Groningen hebben drie jongetjes van twaalf, elf en acht jaar op twee plaatsen in de stad ingebroken. De buit bestond uit gereed schap en ruim twintig gulden. De ouders van een der knaapjes hebben de politie gewaarschuwd. Marihuana. In Amsterdam hield de politie een auto aan die zonder licht reed. De wagen werd bestuurd door een 25-jarige kantoorbediende die afkomstig was uit Lunteren waar hij in een inrichting is opgenomen. In de auto werd een enve lop met 25 gram marihuana aangetrof fen. Man en auto zijn door de politie meegenomen. Lugubere vondsten. In Harlingen vonden kinderen in de dichtbegroeide berm van een weg het stoffelijk overschot van de 60-jarige J. van der Meulen uit Kims- werd, die sinds enkele maanden werd vermist. In een bos bij Enschede werd door deelnemers aan een jachtpartij het stoffelijk overschot aangetroffen van de 29-jarige Hengelose onderwijzer P. E. Jolly, die op 3 oktober was uitgegaan om boodschappen te doen en sindsdien spoorloos was. In Oegstgeest werd op de vuilnisbelt het lijkje van een pasgeboren baby aangetroffen. Vrouw kocht duikboot. De 55-jarige me vrouw E. Kuipers-Albricht in Utrecht heeft voor ruim 300.000 in Hamburg een driepersoons duikboot gekocht, die zij wil gebruiken om in de wateren bij de Nederlandse Antillen materiaal op te vissen dat zij in haar „natuurkunst"- atelier kan gebruiken. De boot is slecht» drie meter lang en heeft een grijper, waarmee van binnen uit voorwerpen in het water kunnen worden meegeno men. Een deel van de achtersteven ii van doorzichting materiaal gemaakt. Brand op schip. Maandagavond heeft op het Panamese m.s. „Anna", dat langszij het dok Oranje te Amsterdam ligt, een brand in het ankerkabelgat van het ach terschip gewoed. Het vuur sloeg ook even door naar het manschappenverblijf. De brandweer had het vuur spoedig ge blust. De recherche van de rijkspolitie te water stelt een onderzoek in naar de oorzaak. Advertentie k Uutieud en éót ftacAt ^//,gp°lye (her b^xa® l/raag Uw wihiA lllllllullllllllHllllilllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIllllllllllllllliliiiiiiiiiiiiiiiiiin Het K.N.M.I. deelt mee: Terwijl boven Frankrijk de luchtdruk langzaam is gestegen, kwam voor de kust van Noorwegen een tamelijk diepe depres sie aan. Daardoor nam de wind in onze omgeving in kracht toe en stroomde zach te lucht in versneld tempo naar ons land. Het front, dat deze zachte lucht begrenst, loopt nu midden over de oceaan. Aan de andere zijde bevindt zich koudere en be langrijk drogere lucht. Het front beweegt langzaam naar het oosten, maar kan Nederland morgen nog niet bereiken. Ons land blijft in de zachte en vochtige lucht met veel bewolking, waaruit af en toe wat regen kan vallen. De wind, die vandaag aan de kust nu en dan hard was, neemt weer wat af, maar blijft nog wel matig tot krachtig. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen Qfi M fl binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. S I' cS Den Helder regen wzw 1 Ypenburg geheel bew. wzw 10 1 Vlissingen geheel bew. wzw 10 1 Eelde geheel bew. wzw 10 0,5 De Bilt geheel bew. wzw 10 1 Twente geheel bew. w 9 1 Eindhoven geheel bew. zw 9 0 Z.-Limburg geheel bew. zw 9 0,3 Helsinki geheel bew. zzo 0 2 Stockholm regen zzw 3 0 Oslo licht bew. ono 4 0 Kopenhagen regen wzw 10 1 Aberdeen geheel bew. wnw 9 0 Londen geheel bew. zw 12 0 Amsterdam geheel bew. wzw 11 0,6 Brussel geheel bew. zw 8 0,3 Luxemburg geheel bew. wzw 7 0,4 Parijs geheel bew. zw 8 0,1 Bordeaux geheel bew. n 7 0 Grenoble geheel bew. windst. 10 0 Nice onbewolkt nnw' 16 0 Berlijn geheel bew. w 10 2 Frankfort geheel bew. zw 6 0 München geheel bew. w 3 0 Zürich geheel bew. wzw 5 0 Genève geheel bew. zzw 9 0 Locarno mist O 6 0 Wenen zwaar bew. w 9 0 Innsbruck onbewolkt windst. 8 0 Belgrado geheel bew. z 7 0 Athene half bew. no Rome mist windst. 18 0 Barcelona licht bew nnw 14 0 Madrid onbewolkt windst. 15 Mallorca geheel bew. windst. 17 0 Lissabon mist ono 16 0 Woensdag 25 november Zon op 8.16 uur, onder 16.37 uur. Maan op 23.05 uur, onder 13.49 uur. Maanstanden 26 nov. 8.10 uur laatste kwartier Hoog en laag water in I.Imuiden Dinsdag 24 november Hoog water 6.49 uur en 19.13 Laag water 2.27 uur en 14.47 uur. uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2