VAN DAG TOT DAG Schroder sprak in Washington vooral over Duitse hereniging Gratis bij 200 g nieuwe Nescafe' NAPOUTAINS! Wilson werkt voortvarend aan nieuwe buitenlandse politiek Labour meent dat de Britse rol bescheidener moet zijn WERELDNIEUWS Adzjoebei benoemd tot hoofdredacteur van „Sovjet-Unie" Beperkte zetelkeuze Europees Parlement Elektronisch brein contra roulette Storm en sneeuw in Amerika raatótoel j n en wezen shave lotion Op de DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 Geen proefballon buiten de bondgenoten om Veroverend fris.. A tlantisch Politiek Floris Flaneur uw kind goed beschermd tegen winterkou Arabische wereld fel tegen jodenverklaring 1 De vrij algemene protesten tegen de plannen der regering om een weggeldhef fing in te voeren boven de normale wegen belasting voor motorrijtuigen hebben 'in ieder geval het resultaat gehad, dat de be trokken ministers zijn teruggeschrokken voor een wetsontwerp. Zij gaan nu op nieuw praten, zowel onderling als met de betrokken Kamercommissie. Veel hoop op een verdwijning van het idee is er echter nog niet, want de minis ters hebben zich gehaast te verklaren dat er geen enkele verplichting bestaat het door de wegenbelasting binnenkomende geld aan wegenbouw te besteden. Dat is overigens een vreemde manier om een verhoging van dat wegengeld door middel van een extra heffing te propageren, want die bestedingsvrijheid zou ertoe kunnen leiden dat nog méér van het normale weg geld aan andere dingen zou worden be steed, naarmate de extra heffing nieuwe inkomsten veroorzaakt. Er bestaat reden om aan te nemen dat de regering de onuitgesproken wens koes tert, het wegvervoer te beperken door het duurder te maken, waarbij tegelijk het openbaar vervoer zijde zou spinnen. Als dat de bedoeling van de huidige procedure is, negeert de regering echter in de eerste plaats de noodzaak tot duidelijker motive ring en in de tweede plaats de noodzaak tot nuancering in de heffing, die de lasten gelijkelijk zou kunnen verdelen naarmate van de draagkracht. En nu is het wachten nog op minister Bot, die zich door de reactie der openbare mening toch wel gedwongen zal moeten voelen terug te komen op zijn plannen tot verhoging van het kleuterschoolgeld en het collegegeld. Ook die plannen zijn afgewezen, voor zover het de publieke mening betreft, en wel onder gezonde, moderne argumentering: in een tijd, die dringt tot verdere stappen naar de vol ledige kosteloosheid van onderwijs, kan een regering dit soort anachronismen niet doorvoeren zonder te vervallen in het tegendeel van de vereiste sociale progres siviteit. Als men op dit gebied oude melkkoetjes uit de sloot wil halen, zijn er nog wel meer te bedenken. Het rijwielplaatje, be lasting op het passeren van de stads poorten, de tiende penning van Alva en weeldebelasting op het bezit van een elek trische deurbel. Men zou ook nog kunnen denken over het belasten van mesthopen voor de huisdeur, maar daar hebben we intussen de moderner versie der rioolbe lasting voor gekregen. En nu maar wachten op de manier, waarop minister Bot bij afwijzing van zijn plannen zal proberen het nodige geld binnen te krijgen om zijn onderwijs te doen strekken tot vooruitgang en ontwik keling van alle Nederlanders, zonder uit zondering. Illillll „Kroesjtsjev heeft in de tien jaar van zijn bewind steeds geprobeerd het Westen te overbluffen. Hij heeft de militaire kracht van de Sovjet-Unie schromelijk overdreven." Dat schrijft de bekende Amerikaanse journalist Charles Murphy in het weekblad „Fortune". De Amerikaan treedt in zijn beschou wing in bijzonderheden over de door hem beweerde pokerpartij die Kroesjtsjev op het terrein van de internationale politiek zou hebben gespeeld met de kaarten van de Russische bewapening in de hand. Dat zouden geen troefkaarten zijn geweest, doch dat zou Kroesjtsjev er niet van heb ben weerhouden er groot slem mee te bieden. Het is moeilijk na te gaan of de Ameri kaan, die kennelijk zijn gegevens uit een officiële bron heeft gekregen, met zijn be wering bezijden de waarheid zit. Dat geldt dan ook voor zijn mededeling dat het Pentagon nog steeds de waardevolste in lichtingen over de bewapening van de Sovjet-Unie krijgt van U-2 spionagevlieg- tuigen. Die zijn na het incident-Powers in snel tempo overgebracht naar diverse ba ses buiten Groot-Brittannië, zo beweert hij. Het merkwaardige is dat niet duidelijk wordt wat Murphy nu eigenlijk met zijn onthullingen beoogt. Het is immers van zelfsprekend dat Kroesjtsjev de militaire kracht van de Sovjet-Unie naar buiten heeft overdreven. Hij deed daarbij niet anders dan wat bijna een geijkt gebruik is geworden. Wel bedenkelijk is dat de beweringen van Murphy kunnen duiden op een te veel aan zelfvertrouwen in die Amerikaanse kringen die een niet-geringe stem in het kapittel hebben als vraagstukken van oor log en vrede aan de orde zijn. In dit ver band is het toch wel goed als men zich nog even herinnert, hoe in de dertiger jaren is geschermd met verhalen over bordpapieren tanks die de hoofdmoot van het leger van Hitier zouden vormen. Dat verhaal is op verbijsterende wijze gelogen straft. Men speelt met vuur, als men begint de kracht van de eventuele tegenpartij bij voorbaat te onderschatten. Dat werkt zelf overschatting in de hand. Bij de huidige stand van de vernietigingskracht van de kernwapens moeten tientallen miljoenen mensen het gelag betalen als op grond van zulk een berekening de onherroepelij ke beslissing wordt genomen. De mededeling dat de U-2 vluchten nog steeds doorgaan zal ook in de Verenigde Staten en in de NAVO waarschijnlijk wel enige opschudding veroorzaken. Het Penta gon zal Murphy natuurlijk desavoueren als de critiek te sterk wordt. Daarmee is echter het feit zelf niet ongedaan gemaakt. Ook hier kennelijk een spelen met vuur, waartegen Kroesjtsjev heeft gewaar schuwd, toen het toestel van de piloot Powers werd neergeschoten boven zijn land. Men vraagt zidh met verbijstering af welke krachten in de Verenigde Staten in staat zijn zulk een voor de hele wereld levensgevaarlijk project rustig door te zet ten, als de president zelf heeft toegezegd een einde aan deze vorm van spionage te zullen maken. IIIIIMIIIII (Van onze correspondent) WASHINGTON Het bezoek van de Westduitse minister van Buitenlandse Za ken, Gerhard Schroder, aan Washington werd maandag voortijdig afgebroken door een plotselinge ziekte van hem. Schro der, die niet lang geleden was hersteld van een wekenlange griep, is thans uit geschakeld door infectie als gevolg van een pokkeninenting. Voordat hem gister avond door een arts werd bevolen het bed te houden, had hij evenwel reeds gesprek ken gevoerd met zijn Amerikaanse colle ga Dean Rusk en met Christian Herter, expert in aangelegenheden betreffende de Kennedyronde. Vandaag zou Schroder de toekomstige Amerikaanse vicepresident Humphrey hebben ontmoet in New York, maar zijn ziekte is nu spelbreker. Tijdens de ge sprekken van gisteren kwam de multila terale kernstrijdmacht slechts kort ter sprake, omdat het wachten is op de Britse wijzigingsvoorstellen op het M.L.F.-plan. Volgens Westduitse delegatiekringen werd het hoofdthema van de besprekingen gevormd door het Duitslandprobleem, waarbij de Westduitse regering Washing ton wilde polsen over het Westduitse plan, de oude elementen van de westelijke her enigingsplannen opnieuw aan Moskou voor te stellen om uit te vinden op welke pun ten de opvolgers van Kroesjtsjev wellicht afwijken van de standpunten die ingeno men werden door de afgezette premier. De Amerikanen, hierover minder enthou siast, willen dergelijke Oostwest-proefbal- lonnen alleen in overeenstemming met Britten en Fransen oplaten. De kwestie vormt thans een agendapunt voor de bij eenkomst van de ministers van de weste lijke grote vier tijdens de NAVO-raad mid den december. Schroder legde tegenover Dean Rusk nogmaals de nadruk op het feit dat de Duitslandkwestie levend moet blijven en dat het punt van de hereniging niet be graven kan worden. Voorts werd besloten Duitse en Amerikaanse juristen samen te laten werken bij het uitzoeken van een formule die de pijnlijke situatie kan ver helpen als West-Duitsland tot interna- taionaie verdragen toetreedt, waaraan ook het niet erkende Oost-Duitsland deelneemt. Een dergelijke situatie ontstond bij het kemstopverdrag vorig jaar en gaf aan leiding tot controversen in de Bonds republiek. Advertentie juist als St.Nicolaas geschenk! VERKRIJGBAAR BIJ UW KAPPER. MOSKOU (A.P.). Alexei Adzjoebei, die na de -val zijn schoonvader, Nikita Kroesjtsjev als hoofdredacteur van het regeringsorgaan Izvestia moest aftreden, is benoemd als hoofdredacteur van het tijdschrift „Sovjet-Unie". „Sovjet-Unie" is een geïllustreerd maandblad, dat in zeven tien verschillende talen gedrukt wordt. STRAATSBURG Het Europese Parle ment heeft maandag van de Europese mi nisterraad het verzoek ontvangen zijn mening te geven over de vergaderplaat sen van het parlement. Het gaat hier ech ter niet om een vrije zetelkeuze doch om een keuze uit drie mogelijkheden, die een onderdeel vormen van een compromis waarover de ministers zelf nog geen ak koord hebben bereikt. De Duitse staatssecretaris Lahr is maandag naar Straatsburg gereisd om na mens de Europese ministerraad aan het bureau van het parlement te vragen een keuze te doen uit drie mogelijkheden: het parlement blijft in Straatsburg vergade ren, het verplaatst zich naar Luxemburg of het verdeelt zijn acht zittingen per jaar over deze twee plaatsen. BADEN-BADEN (AFP) Een groep internationale gokkers is met behulp van een elektronische rekenmachine een of fensief begonnen tegen de Europese casi no's. De groep deskundigen heeft onlangs drie miljoen mark in het casino van Ba- den-Baden gewonnen. Hun fortuinlijke ac tiviteit schijnt de directies van speelgele- genheden er al toe te hebben gebracht hun de toegang te ontzeggen. De leiding van de organisatie berust bij een 33-jarige Amerikaanse ingenieur en een Tsjechoslowaakse geldschieter. Met inachtneming van de spelregels gaan deze gokkers op wetenschappelijke wijze te werk. Alvorens te gaan spelen observeren ze twee tafels in een casino gedurende zes weken. Een ingenieur volgt de bewegingen van de roulette en van het balletje. Een andere specialist houdt de bankhouder in de gaten. Zij maken overal aantekeningen van. De „voorbereidende werkzaamheden" kosten ongeveer 20.000 gulden. De verkregen gegevens worden aan een elektronisch brein toevertrouwd van een economisch instituut in Londen. Dit appa raat behoort volgens een woordvoerder van de groep tot de snelste en meest nauw keurige breinen ter wereld. Het brein pro duceert een aantal nummers, die de groot ste kans op winst bieden. Advertentie feestelijke Nestle sKSas® (Van onze correspondent) LONDEN De Britse premier Wilson heeft gedurende het weekeinde met zijn kabinetsministers en defensiechefs op het buitengoed Chequers de Engelse defensie politiek onder de loep genomen. Dit ter voorbereiding van zijn bezoek aan presi dent Johnson begin december dat in januari door een tweede bezoek zal wor den gevolgd en van de latere NAVO- bijeenkomst in Parijs. Maandagavond deelde hij het Lagerhuis tjjdens een debat over de Britse defensie mee dat zijn regering gekant is tegen iedere vorm van een multilaterale kern- vloot, bewapend met Polarisraketten. De Britse regering meent dat de Verenigde Staten alleen het beheer moeten hebben over de kernwapens van de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie. Wilson merkte nog op dat zulk een kernvloot de kracht van het Westen niet zal vergroten, doch wel de mogelijkheden voor een toenadering tussen Oost en West verkleint. Groot- Brittannië wil verspreiding van kern wapens voorkomen. Over het geheim overleg dat in het weekeind is gevoerd, wilde Wilson zich niet uitlaten. Hij zal binnenkort president Johnson ontmoeten en meent dat de Britse suggesties eerst aan 't Amerikaanse staatshoofd moeten worden voorgelegd. Onze correspondent tekent hierbij aan dat de nieuwe Britse regering probeert uit de doolhof van problemen te komen waar in de Engelse defensie zich al zo lang in militair, financieel en politiek opzicht be vindt. De oorzaak daarvan is, dat Groot- Brittannië steeds aanspraak heeft ge maakt op een speciale positie en zich een supermogendheid voelde. Het wilde zich zoveel mogelijk over de hele wereld vooral in de traditioneel door Engeland be heerste gebieden militair laten gelden. Dit kwam vooral doordat Groot-Brittan nië één van de drie overwinnaars in de oorlog was. Engelands nucleaire arsenaal is ook voor een belangrijk deel een statussym bool. Wilson daarentegen vindt, dat zijn land alleen nog maar op realistische ba sis groot kan blijven: niet als een „kar- bondoorslagje" van de Verenigde Staten, maar door zich toe te leggen op zijn con- ventioneel-militaire rol, speciaal als uni versele brandweerman voor de blussing van gevaarlijke binnenbrandjes in de ex- koloniale gebieden. Wilson stuurt daarom aan op een Atlan tische nucleaire politiek, gegrond op een werkelijke arbeidsverdeling, maar waar bij Engeland door zijn nucleaire inbreng en het totaal van zijn militaire prestaties CHICAGO (AP) De Oostelijke oever- staten in het gebied van de grote Ameri kaanse meren zijn geteisterd door stor men. Er ligt een pak sneeuw van bijna een meter. Vandaag verwacht men lichte sneeuwval. toch een vinger in de pap zal kunnen hou den. De conservatieve opvatting dat Engeland onder alle omstandigheden een onafhanke lijke nucleaire mogendheid behoort te blij ven. acht hij een dwaze en kostbare illusie. Engelands bijdrage tot het westelijke nu cleaire arsenaal is nog geen twee percent en volgens Labour daarom overbodig. De conservatieven zagen er tot nu toe het onontbeerlijke toegangsbewijs tot het diplomatieke topoverleg in en beschouwde het tevens als een onmisbare verzekerings premie tegen communistische chantage, uitgaande van de historische ervaring, dat de Verenigde Staten Groot-Brittannië in 2 wereldoorlogen aanvankelijk alleen de kastanjes uit het vuur lieten halen. Theoretisch bestaat de mogelijkheid dat de Verenigde Staten Engeland voor de der de maal in zijn hemd laten staan. Vandaar dat het in staat moet zijn een nucleair dreigement met een eigen afschrikwapen te doorkruisen. Want de Britse kernwa pens, hoe nietig misschien ook vergeleken bij de Amerikaanse, zijn nog altijd in staat een agressor een vernietigende slag toe te brengen. De Britse V-bommenwerpers hebben ech ter hun dagen gehad en gaan over enkele jaren op de roesthoop. Na de mislukking van de Britse Bluestreak-raket zorgde Macmillan ervoor, dat Engeland het recht kreeg om Polarisraketten te kopen voor een nieuwe Britse vloot van onderzeeërs. Dit was echter, volgens Labour, het defi nitieve einde van Engelands nuclaire zelf standigheid. De,Labourpartij wilde er aanvankelijk vanaf, maar de bouw is al zover gevor derd dat de regering vrijwel zeker 'n aan tal Polarisduikboten zal moeten aanvaar den, om deze echter meteen weer uit te leveren aan de NAVO. Als tenminste La bour de kans krijgt door te zetten. De overheveling van de Britse nucleaire wapens naar de NAVO dient tevens om Labours linkervleugel, die eenzijdige nu cleaire ontwapening propageert, tegemoet te komen. Kortwieking van Engelands nu cleair militair programma, dat tien per cent van het totale defensiebudget beslaat, zou vanzelfsprekend de benarde financiële situatie verlichten. Een ingrijpende mili taire bezuiniging zou zelfs misschien de redding van de Concorde zijn. Wegens de hoge kosten is Londen, af gezien van andere bezwaren, ook niet erg happig op de multilaterale kernyloot MLF hoewel de Britten overigens het multilaterale beginsel op ruimere schaal in de NAVO wensen toegepast te zien, zon der dat daartoe een speciale kernvloot no dig is, welke de onderhandelingen met de Russen over het tegengaan van de ver spreiding van nucelaire wapens erpstig zou kunnen belemmeren. Maar misschien is Engelands eventuele deelneming aan een kleinere of naar een later tijdstip te verschuiven MLF-vloot juist de prijs die het zal moeten betalen voor de zo dringend gewenste Amerikaan se financiële hulp bij de oprichting van een Britse militaire basis in de Indische Oceaan noodzakelijk in verband met Soekarno's confrontatie tegen Maleisië ter bescherming van India's oostflank en wegens andere mogelijke botsingen in dit gebied. Een nieuw denkbeeld is dat van drijven de Britse oceaanbases, omdat landbases in Afrika en Azië steeds onhoudbaarder worden. Aan Groot-Brittannië's internationale op positie heeft Suez in 1956 een einde ge maakt. Daarna trachtte Macmillan Enge land onmisbaar te maken als brug tussen Oost en West, maar na het Eisenhower- Dulles-tijdperk kwam ook daaraan 'n ein de, omdat een rechtstreeks gesprek tussen de Verenigde Staten, en de Sovjet-Unie op gang kwam. In de Cuba-crisis was Enge lands internationale diplomatieke rol uit gespeeld. De consequentie van dit alles is een werkelijk Atlantisch samengaan, zon der verouderde onderlinge rivaliteit. Vandaar dat Wilson zich fel verzet tegen De Gaulles Europees nationalisme met een afzonderlijke Europese kernmacht. De gro te vraag is of er in Wilsons opvattingen plaats is voor het tegenwoordige Frank rijk. Londen zal, zo geloven sommigen, al le krachten inspannen om De Gaulles me dewerking te krijgen, maar men maakte zich hierover weinig illusies. Men hoort in Londen thans de redene ring, dat het zinloos is De Gaulle nog lan ger te ontzien. Een nieuwe nauwe Atlan tische samenwerking kan leiden tot Frank- rijks uittocht uit de NAVO en een opbre ken van de Euromarkt. Maar tegenover dit risico staat, dat de huidige toestand tot een geleidelijke verzwakking van de NAVO en 'n snelle verspreiding van kern wapens zal leiden. Na het debat kreeg de Labourregering de steun van het Lalgerhuis voor haar defensiepolitiek met 314 tegen 289 stemmen. Teveel van het goede Hebt u er wel eens over nagedacht hoe veel doodgewone zaken verweven (om het even fijn te zeggen) met ons leefpa troon heel gewone gewoonten en din gen en gebruiken, werkelijk onmisbaar zijn Ik bedoel, zou het aangezicht der we reld er iets door verliezen als ineens het dragen van herendassen werd afgeschaft? Het zijn lapjes stof die geen enkele func tie vervullen en tot de esthetiek van de mannelijke verschijning dragen zij in geen enkel opzicht bij. Of vindt u dat een lelijke vent er iets mooier door wordt als hij een mooie das draagt? Denkt u maar eens bij alles wat u be zit, krijgt en koopt: wat heb ik eraan? Ik geef toe dat deze vraag tot mismoe- digmakende antwoorden leidt, maar dat maakt haar niet minder redelijk. Gaat u eens voor uw welgevulde boe kenkast staan. Hoe groot is het percenta ge van de boeken dat u ooit herlezen hebt of ooit zult herlezen? Die staan daar maar in de rij. 't Is wel aardig om langs al die honderden ruggen te kijken en iedere bezoeker van uw huis zal (misschien) den ken dat het door een danige intellectueel wordt bewoond, doch als er nu morgen door smeuling van al dat kurkdroge pa pier, een uitslaand brandje in die grote kasten zou uitbreken en als de vlammen driekwart van uw boekenkast zouden ver slinden het zou een vervelend gedoe zijn maar 'zoudt u van overmorgen af armer door het leven gaan? Hoeveel bloemvazen, potjes, bakjes, doosjes en dingetjes hebt u gedurende uw lange en (naar ik innig hoop) gelukkige huwelijk bij elkaar gekocht en gekregen? En hoeveel van die dingen op die volle planken gebruikt u ooit? En al die kleedjes? En door tante Tine en nicht Willemien vervaardigde onderleg- gertjes en kussens? Hoeveel kledingstuk ken, mevrouw, die daar maar in de kast liggen en die u nooit gebruikt? Hoeveel dassen hooggeachte lezer, die u nooit meer dragen zult omdat ze nergens bij passen? Hoeveel stukjes zeep die u op zevenenzeventig verjaardagen en Sinter klazen kado hebt gekregen en waarvan u de geur niet verdragen kunt. En om ons dan even, in dit verband, aan de ontastbaarheden des levens te wij den: als u driekwart van de romans die u gelezen hebt niet gelezen had en de helft van de films niet gezien had en een goed deel van al de feestjes niet had bezocht Het zijn grauwe, ontmoedigende vragen, maar ik betrap mij zelf er op dat ik ze mij zelf steeds meer ga stellen: telkens als ik een boek wil kopen, of iemand iets kado wil geven of zelf een kadootje ontvang of een uitnodiging krijg voor een partijtje. Het kan zijn dat deze vragen zich aan mi) opdringen, omdat ik op het ogenblik dat ik dit schrijf een beetje grieperig ben. Acht-en-dertig. En dat ik er als u dit leest (zeven-en- dertig drie) anders over denk. Stuurt u mij toch maar een das voor Sinterklaas. Maar geen rode, groene of witte. Don kerblauw past het beste bij mijn teint. Advertentie wollen dubbel- ribsteek baby ondergoed warmte- isolerend en ijzersterk Ook ver krijgbaar in katoen 3 Kernenergie. In Hinkley Point bij Taun ton in Zuidwest-Engeland is maandag Engelands vierde kernenergiecentrale voltooid. De bouw van dit krachtstation, dat ruim zevenhonderd miljoen gulden heeft gekost, heeft twee jaar langer ge duurd dan was voorzien. AMMAN (Jordanië) (AP) De ongun stige reactie op het voorgenomen besluit van het Vaticaans concilie om het joodse volk vrij te spreken van de verantwoorde lijkheid voor de kruisdood van Jezus, wint in Jordanië nog steeds aan kracht. Tien leden van de Daoud familie in Am man hebben meegedeeld dat zij met hun vrouwen en kinderen uit de Latijnse kerk getreden zijn en zich aangesloten hebben bij de Grieks-orthodoxe kerk. De rooms-katholieke gemeenschap in Irbed, op een na de grootste plaats van Jordanië, heeft in een boodschap aan het Vaticaan de resolutie over de joden ver oordeeld en gevraagd deze „terwille van de eenheid van de kerk" in te trekken. De Arabische rooms-katholieken in Je ruzalem zullen hun patriarch, mgr. Alber to Gori, die zich in Rome bevindt, verzoe ken paus Paulus ertoe te bewegen, de verklaring over de joden niet te onderte kenen. Zij besloten daartoe maandag avond op een bijeenkomst in Jeruzalem. De verklaring werd, naar bekend, vorige week op het concilie onder voorbehoud aanvaard. Er zal op de vierde zitting op nieuw over gestemd moeten worden. Straaljager. Een F 84-F jachtvliegtuig van de Belgische luchtmacht is maandag middag bij Assesse in de provincie Na men neergestort. De piloot kwam om het leven. Het toestel voerde een navi- gatie-opdracht uit op geringe hoogte. De oorzaak van het ongeval is niet be kend. Springstof. Voor het onrechtmatig bezit van springstof zijn maandag in Pieter- maritzburg in Zuid-Afrika twee blanken ieder tot vijf jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Het zijn de 33-jarige John Epiminandas Laredo, lector aan de Rhodes-universiteit en David Evans, een 29-jarige journalist uit Durban. Omroepconferentie. Op de slotzitting van de conferentie, die omroepverenigingen in Azië en het gebied van de Grote Oceaan sinds dertien november in Syd ney houden, is met algemene stemmen een plan aanvaard om een wereldconfe rentie van omroeporganisaties te hou den. Een datum hiervoor werd niet ge noemd. Het overleg in Sydney is ook door waarnemers van de Verenigde Sta ten, Engeland, Canada, de Verenigde Naties en de Unesco bijgewobnd. Zweefvliegen. De 21-jarige Oostenrijkse zweefvliegkampioene Herta Reiter is zondag met haar toestel verongelukt. Het zweefvliegtuig stortte van een hoogte van honderd meter neer. Grens. Zwitserland en West-Duitsland heb ben maandag overeenstemming bereikt over acht kleine grenscorrecties, waar over in de vorige eeuw door de toenma lige autoriteiten al onderhandelingen wa ren geopend. Commercie. „Radio-Man", het eerste commerciële radiostation op Brits grond gebied, is maandagavond met zijn uit zendingen begonnen. Het station is ge vestigd op het eiland Man in de Ierse Zee.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3