Eerste ontspanningsavond voor gehandicapten een groot succes Heemsteedse schaakclub zorgde voor verrassing bij Pat Mat TIJDSSTROOM I. Dependance Spaarnberg- kleuterschool in Santpoort Geen vrije doorgang verleend Visafslag Harlingen had recordomzet Tweejarig jongetje opende autoportier Wit-Gele Kruis Velsen krijgt 10.000 gulden Kortekaas praeses KNBB Haarlem Vier dagen geen vers brood Auto over de kop Vrachtauto botste tegen tunnelplafond A. Markerink als voorzitter Chr. B.T.B. afgetreden een KW'er slaaf munt uit z'n diensttijd 1 r UIT DE ZAKENWERELD DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 9 Patronaatsgebouw in IJmuiden was uitverkocht" .NIEUWS. nVz—nVsa) door jhr. dr. J. Mollerus oud-secr. K. v. K. Haarlem e.o. Van 1 tot 4 januari Meisjes op avontuur Een Kortverband-Vrijwilliger (KW'er) sluit een verbin tenis bij leger of luchtmacht voor 4 of 6 jaar (dienst plichttijd inbegrepen). De KW'er is een bevoorrecht man. Voor hem geen wekelijkse soldij, maar direct al een maandsalaris van 200.- oplopend tot 600.- (afhan kelijk van rang). In zijn vrije tijd kan hij op Rijkskosten een studie volgen. Bovendien: na afloop van zijn dienst tijd ontvangt hij een premie van ruim 5000.- tot ƒ8400.-. En dan dit nog: men kan al op z'n achttiende jaar KW'er worden. Wilt U er meer van weten? Stuur de coupon naar de afdeling Personeelspubliciteit, Grote Markt straat 40, Den Haag. 0 ADRES: 0 WOONPLAATS: 0 GEB. DATUM: 0 SCHOOL/VAKOPLEIDING ">T ~~f: ÏSpStéttèfc y^r-'te* De eerste ontspanningsavond voor invali den en gehandicapten uit Velsen is een groot succes geworden. De zaal van het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeek- weg in IJmuiden was bijna te klein om alle genodigden een zitplaats te kunnen bieden. Een grote groep medewerkers heeft de ongeveer 125 gehandicapten een ware feestavond bereid. Ruim twintig E.H.B.O.-ers en andere vrijwilligers heb ben er voor gezorgd dat het vervoer naar de zaal en terug naar huis voor niemand een beletsel vormde op dit gezellige feest aanwezig te zjjn. De initiatiefnemers van deze ontspan ningsavond, de heren L. Bakker, J. G. van Rijn, J. Dienaar en J. Dekker hebben samen met al de artiesten die belangeloos medewerkten, eer van hun werk gehad. „Ons doel is allen die vanwege hun li chamelijke toestand of om reden van fi nanciële aard niet zo gemakkelijk uit kun nen gaan prettige ontspanning te bieden. We willen trachten nog meer mensen voor dit werk te interesseren. Er is op dit ge bied nog heel veel te doen." Dat vertelde ons de heer L. Bakker, die als voorzitter optreedt van het voorlopige bestuur. De initiatiefnemers hopen dat er spoedig een vereniging kan worden opge richt, waarvan de leden en donateurs de- Dit zijn de initiatiefnemers van de ontspanningsavonden die zij voor in validen en gehandicapten uit Velsen willen organiseren. Staande van links naar rechts de heren J. G. van Rijn, L. Bakker en J. Dekker. Zittend de heer J. Dienaar. ze ontspanningsavonden voor invaliden en gehandicapten een vastere grondslag kun nen geven. Nu al heeft men over mede werking van particulieren en bedrijven niet te klagen. Verdere steun wordt graag te gemoet gezien. Het programma dat gisteravond ten to nele werd gebracht was een gevarieerde aaneenschakeling van muziek, zang, komi sche schetsjes en voordrachte. Meermalen daverde de zaal van de vrolijkheid wan neer de een of andere klucht werd opge voerd. Het samen zingen van populaire wijsjes verhoogde de gezelligheid nog meer. Kortom, het was een feestavond die volkomen beantwoordde aan zijn titel „Met een beetje zonneschijn". Een gul applaus was dan ook de welverdiende beloning voor de medewerkers. In de pauze kregen de genodigden gra tis koffie met gebak aangeboden en was er voor de invaliden en gehandicapten een grote verloting met talrijke prijzen. We ge loven dat zij nu al reikhalzend uitzien naar de volgende feestavond. Gezien het welsla gen van de eerste ontspanningsavond gelo ven we dat de organisatoren zich geen zor gen hoeven te maken over de belangstel ling voor de komende feestelijke bijeen komsten. In het semi-permanente schoolgebouw aan de Irissenstraat te Santpoort zal op korte termijn ook dank zij de mede werking van het bestuur van de „School met de Bijbel", de huidige gebruiker van het gebouw een dependance kunnen worden gevestigd van de Spaarnbergkleu- terschool. Deze openbare kleuterschool aan de Wüstelaan beschikt thans over twee werk lokalen en een speellokaal, drie vertrekken dus waarin thans een 120-tal kleuters moeten werken en spelen. Het is duide lijk dat door meer ruimte de mogelijkhe den voor allerlei activiteiten met de kin deren veel groter worden. Maar vooral opent deze zij het dan tijdelijke op lossing van het ruimteprobleem perspec tieven voor de tientallen kinderen, die thans nog op een wachtlijst staan. Aanvankelijk zal in de dependance één schoollokaal in gebruik kunnen worden ge nomen. Als echter in januari van het ko mend jaar de nu nog aanwezige klassen van de „School met de Bijbel" naar het schoolgebouw aan de Frans Netscher- laan zullen zijn verhuisd, komt nog meer ruimte beschikbaar. De Spaambergkleuterschool zal dan zowel in de hoofdschool aan de Wüstelaan als in de dependance weer afzonderlijke speello kalen in gebruik kunnen nemen. Op het moment dat de 40-jarige bestuur der van een bestelauto uit IJmuiden-Oost maandagmiddag een uitrit aan de Kalver- straat wilde binnenrijden, verzuimde hij vrije doorgang te verlenen aan een 17- jarige slagersbediende uit IJmuiden-West, die zich met zijn fiets ongeveer op de zelfde hoogte bevond. De jongen kwam ten val en liep daarbij schaafwonden aan beide benen op. VAN DE IJMOND Wasseteria geopend. Sinds maandag heeft IJmuiden er een zelfbedieningswasse rij bij. Het is „Wasseteria Gerbrand Bak ker" aan de Gerard Doustraat 1-3 waar voorlopig tien volautomatische wasmachi nes ter beschikking van de propere huis vrouwen staan. In de machines (merk Fri- gidaire) wordt het goed tweemaal gewas sen en vervolgens gespoeld en gecentrifu geerd. In grote drogers (drie in getal) kan de was strijkdroog of kastdroog worden gemaakt. De wasmachines werken volgens het pulsatorsysteem. Desgewenst kan men waswater gebruiken van 40 of van 90 gra den Celsius. De gehele bewerking van was sen en tweemaal drogen kost 2,50, in welke prijs een pak wasmiddel inbegrepen is. De wasmachines kunnen maximaal 5,5 kg wasgoed bevatten en het wassen duurt precies 28,5 minuut. Het gebruik van de droger (duur 10 minuten) kost een kwartje per keer. Op de openingsdag kwa men heel wat huisvrouwen, maar ook ver scheidene heren der schepping, met de nieuwe zaak kennis maken. Het geheel ziet er keurig en fris uit. Het wassen in dit soort bedrijven heeft de laatste jaren een grote vlucht genomen. Vooral voor klein- behuisden kunnen ze een grote uitkomst zijn. Wasseteria Gerbrand Bakker be tekent ongetwijfeld voor veel gezinnen een welkome oplossing van hun was- en droog problemen. Ook wat deze ontwikkeling op huishoudelijk gebied betreft gaat IJmuiden dus met zijn tijd mee. De Harlingse visafslag heeft maandag een jaaromzet van 4 miljoen bereikt. Een dergelijk bedrag is in één jaar tijds nooit eerder behaald. De kleine garnaal waarvan Harlingen de grootste aanvoerha- ven van Europa is, zorgde ook nu nog voor het grootste deel van deze omzet met een bedrag van 2.155.000. De Heemsteedse schaakclub heeft voor een daverende verrassung gezorgd in de overgangsklasse van de Noordhollandse Schaakbond. Santen c.s. waren in Bever wijk op bezoek bij Pat Mat dat na haar optreden tegen de Kijk Uit-reserves als de naaste ocncurrent van koploper Castri- cum werd beschouwd. Maar Heemstede heeft ondanks het vertrek van enkele ster ke schakers getoond een sterk moreel te bezitten. Toen de vereiste speeltijd was verstre ken wist Heemstede zich bij de stand 3-6 in zijn voordeel reeds zeker van de zege. Voeg daarbij dat ook de resterende partij goede winstkansen biedt dan komt een 3-7 eindstand uit de bus. Pat Mat, dat inmiddels over Kijk Uit 2 zegevierde heeft de kansen nog volledig in eigen hand want met Castricum moe- De Colonial-supermarkten er nu als volgt uit: Castricum 3 3 0 0 6 20 —10 Heemstede 3 2 0 1 4 ZSC 3 2 0 1 4 17 —13 Kijk Uit 2 2 1 0 1 2 10—9 (1) Pat Mat 2 1 0 1 2 8V2—10'/2(2) Bloemendaal 2 0 0 2 0 5Vi14»/2 Schaaklust 3 0 0 3 0 9Vt20 V» In het Amerikaanse blad Progressive Grocer komen op geregelde tijden over zichten voor van het wel en wee van de ■upermarkets van Colonial. In een dezer overzichten wordt het gedrag besproken van de klant in de zes verschillende zaken van dit enorme bedrijf. Daarbij is van de primaire gedachten uitgegaan, dat het bedrijf aan de klant zoveel mogelijk ar tikelen moet tonen. Men heeft in ieder geval de beschikking over ten minste 6000 artikelen. Hoe gedraagt de klant zich nu? Uit gebreide onderzoekingen hebben veel en belangrijk materiaal opgeleverd. Zo bleek, dat de klant-van-heden meer koopt dan in een vroegere periode en dat de klant van-heden bijv. ten opzichte van 1955 ongeveer 40 tot 50 percent langer in de supermarket verblijft. De reële aankopen stegen echter niet meer dan 10 percent. Hoe kan men de aankoop stimuleren? Daarbij spelen specialisten op het ge bied van de winkelinrichting een rol; ver- keersdeskundigen, die de klant stuwen, de presentantie van de koopwaar in gon dola's en wandstellingen enz. Wie kan men als de ideale klant beschouwen? Van wie kan men de beste inkopen ver wachten? Welke sexe is het meest ge voelig voor impuls-aankopen? In welke leeftijdsgroepen zitten de beste klanten? Men heeft van circa zeshonderd klanten, die tijdens de weekeinden de winkels bezochten, hun gedrag uiteengerafeld. Zo volgen thans een aantal gegevens. De klant blijft 29 minuten in de winkel en passeert in die tijd 57 °/o van de gondola's, maar hij koopt slechts uit 15 °/o van deze gondola's. De Colonial-study wees voorts uit, dat slechts 26 van de klanten 70 °/o of meer van de gondola's passeert; 65 °/o passeert 25 a 69 °/o en slechts ongeveer 9%> pas seert slechts 24 °/o van deze gondola's. Van de 100 bezoekers in een zaak van Colonial passeren er 94 de afdeling sla gerij; 45 van de 100 passeren de afdeling babyvoeding; 27 daarvan dus 12 doen daar hun aankopen. In alle super markten zijn de aan bedeff onderhevige artikelen langs de wanden geplaatst. Niet tegenstaande al het experimenteren twij felt men er wel eens aan, of de „tradi tionele" plaatsing niet gewijzigd moet worden. Gedurende twee maanden achter een stelde men een zeer intensief onder zoek in, met de bedoeling zo mogelijk de klant aan te sporen in de gehele winkel zijn inkopen te doen. In de circa 29 mi nuten die de klant in de winkel door brengt besteedt hij ongeveer 12.84. Ge middeld besteedt de klant, die minder dan 10 minuten in de winkel vertoeft, circa 3.67. Blijft deze langer dan 40 minuten dan wordt dit bedrag 22.02. Bij een verblijf van een half uur in de winkel doet iedere minuut in de winkel het totale aankoopsbedrag met ongeveer 50 cent stijgen. De cliëntele wélke in de Colonial-zaken winkelt, bestaat voor ongeveer 80 uit vrouwen, 20 °/o mannen. De vrouwt winkelt gemiddeld 9 minuten langer dan de man. Zij wenst haar inkopen zo vol ledig mogelijk te doen; zij besteedt dan ook 3 meer. De klanten die een boodschappenlijstje hebben, brengen gemiddeld 6 minuten langer door in de zaak en zij besteden circa 2.22 meer dan de klanten die op hun geheugen vertrouwen. Een artikel, dat op een zgn. lijstje staat is een artikel, dat reeds is verkocht. Het is dan ook volkomen logisch, dat de detaillist al het mogelijke zal doen om zgn. „herinnerings briefjes" in de winkel te verdelen. Het is merkwaardig, dat het gebruik van deze lijstjes sterk afhankelijk is van de leef tijd. Circa 65 °/o van de klanten in de leeftijdsgroep van 19 tot 30 jaar; 67 °/o van de klanten in de leeftijdsgroep van 31 tot 50 jaar en 70 °/o in de leeftijdsgroep van ouder dan 50 jaar gebruiken een lijstje. Doch in de leeftijdsgroep van 10 tot 30 jaar doet men langer over het in kopen en wordt meer geld besteed. Zeer duidelijk is voorts gebleken, dat de groep der jongeren voor het bedrijf verreweg de belangrijkste groep is. Niet minder dan 79 °/o van de klanten van de eerste leeftijdsgroep, 19 tot 30 jaar, brengt langer dan 20 minuten in de supermarkt door. Van de groep van 30 tot 50 jaar bedraagt dit percentage 60 en van de groep van 50 jaar en ouder is dit per centage 53 °/o. De eerste leeftijdsgroep levert het belangrijkste deel in de omzet. Het is daarbij vanzelfsprekend, dat de leiding van het bedrijf daarmede rekening dient te houden. Het was daarbij ook van groot belang, dat na te gaan welke afdelingen door de verschillende leeftijdsgroepen worden be zocht. Ook bij dat onderzoek kwamen merkwaardige resultaten tevoorschijn. Al leen uit dien hoofde al is een dergelijk onderzoek gerechtvaardigd. Zo is dan ge bleken, dat 47 °/o van de eerste leeftijds groep, 46 °/o in de tweede en 30°/o in de derde leeftijdsgroep 50 tot 74 gondola's, dan wel wandstellingen, passeert. Het onderzoek heeft voorts uitgewezen, dat de klant minder dan 25 gondola's passeert, als hij slechts 10 minuten in het bedrijf blijft. Tussen 11 en 18 minuten passeert hij 25 tot 49 gondola's. Tussen 19 en 30 minuten 75 tot 100 gondola's. Het is natuurlijk vanzelfsprekend, dat het aantal gondola's dat men passeert, direct invloed heeft op het aantal aan kopen. Zij, die minder dan 50 gondola's passeren, besteden maximaal 7.39. Het dubbele wordt besteed door hen die 50 tot 74 gondola's passeren, terwijl bijna het drievoudige wordt besteed door hen, die meer dan 75 gondola's passeren. Daar bij is voorts komen vast te staan, dat hoe minder de klant ziet, des te minder hij koopt. Het was voor de enquêters ongetwijfeld interessant na te gaan welke afstand de klant moest afleggen om in haar favoriete winkel te komen. Dit onderzoek toonde aan dat 32 °/o van hen meer dan 2 mijl (3200 meter) aflegde om het doel te be reiken, ondanks het feit dat andere super markets voor het concern dichter bij huis liggen en dus gemakkelijker bereikt kon den worden. In ieder geval was het verheugend, dat het bezoek aan de winkels toenam. De klanten werden hoe langer hoe meer kritischer in de keuze van hun super market. Ongeveer 94 'In van de klanten komt per auto; circa 5 te voet. Van de res terende 1 °/o neemt 0,7 °/o de autobus en 0,3 gaat met een ander middel van vervoer. De trouw voor de winkel is zo goed als zeker de beste aanwijzing voor het succes. Ongeveer 78 °/o van de klanten van de Colonial-zaken deelde aan de enquêteur mee, dat zij ten minste twee jaar hier boodschappen in deze zaken deden; slechts 2 °/o kwam voor de eerste maal. Van de Colonial-kring deed 29 °/o driemaal per week inkopen, 13 meer dan driemaal en 11 °/o tweemaal. Maar bijna de helft gaat maar éénmaal per week inkopen doen. Meer dan 75 °/o van alle inkopen wordt gedaan op don derdag, vrijdag en zaterdag, d.w.z. 20 op donderdag, 31 op vrijdag en 26 °/o op zaterdag. De andere dagen van de week zijn de percentages als volgt: maan dag 7 »/o, dinsdag en woensdag ieder 8 °/o. Hoewel de kosten van een dergelijk onderzoek natuurlijk hoog zijn, bleken deze toch de moeite waard te zijn. ten de krachten nog worden gemeten. ZSC uit Zaandam is ook teruggekomen en heeft blijkens de 2-8-zege op en in Bloe- mendaal beslist nog kampioeninspiraties. Voor Bloemendaal begint het er donker uit te zien, vooral omdat twee ploegen de degradatiedans niet kunnen ontlopen. Wel iswaar staat het Westfriese Schaaklust er nog slechter voor maar men zal nog een tweede ploeg onder zich moeten laten. Overigens hebben de Andijkers nog ho ger beroep aangetekend tegen de neder laag met ZSC waar men alsnog een ge lijk spel wil krijgen. De rangschikking ziet In de volgende ronde worden gespeeld de wedstrijden Blaemendaal-Schaaklust; ZSC-Kijk Uit 2 en Castricum-Pat Mat. In de eerste klasse B wonnen Purmer- end en Weenink (Beverwijk) ook hun tweede wedstrijd terwijl Zaanstreek-Noord (Krommenie) en Oppositie 2 (Heiloo) reeds de tweede nederlaag incasseerden. Tussen deze verenigingen in staan nog Rolland, Het Oosten 2 en Santpoort 2 geklasseerd. Het Oosten 2 rukte op dank zij een royale zege op Santpoort 2 dat het dit seizoen nog moeilijk zal krijgen. De tweede klassers zagen in groep A de ploegen van Edam en VW 2 ander maal met groot verschil winnen. Hetzelf de deed in groep B Witte Paard dat veel te sterk voor deze klasse is. Promotie aan het einde van het seizoen zal hen zeker ten deel vallen. Het Haarlemse HWP her stelde zich in groep C ten koste van Het Oosten 4 terwijl VHS 2 in groep D haar grote kracht toonde. Ook dit team lijkt wel voorbestemd voor het begeerde kampioen schap. Overigens doet Aalsmeer 2 hier eveneens van zich spreken. De aloude ri valen Hoofddorp en Zandvoort snoepten el kaar een puntje af. Heemstede 3 won in de derde klasse D de klassieke strijd tegen Bloemendaal 3 met de „oneven goal". Het front van de vierde klassers meldt in groep C een gelijkspel tussen de leiders Weenink 4 en Heemskerk terwijl in groep D Rolland 3 met goed gericht vuur de Vier Torens omver kegelde, 21/«-7*/«. Lei ders Excelsior 2 (Beverwijk) en De Uil 2 (Hillegom) hielden elkaar goed in het oog hetgeen in een 5-5 uitslag resulteerde. De uitslagen zijn: Overgangsklasse: Pat Mat—Kijk Uit 2 S'/t3Vi (voorl.), Bloemendaal—ZSC 2—8, Pat Mat—Heem stede 3—6 (voorl). Ie klasse, afd. B: Santpoort 2—Het Oosten 2 3—7, Purmerend—Zaanstreek-N. 5'li—Vit, Oppo sitie 2—Weenink 46. 2e klasse, afd. A: Caïssa 2—Edam 3—7, Mag nus—VVV 2 2—8; afd. B: Westzaan—VVV 3 4Vi— 3Vi (voorl.), ZSC 2—Witte Paard 2'/i—7'/t; afd. C: HWP—Het Oosten 4 6»/i3Vt, Kijk Uit 3—Driehuis 44 (voorl.); afd. D: HoofddorpZandvoort 55, VHS 2KSC 8Vil'/i, Rolland 2Aalsmeer 2 l'/i—81/.. 3e klasse, afd. B: Purmerend 2Aris de Heer (uitgesteld tot 26 nov.), De Pion 2—Castricum 2 2'/«—Vit; afd. D: Heemstede 3Bloemendaal 3 5V»41/,. 4e klasse, afd. B: Excelsior 3—Castricum 3 4'/i4'/i (voorl.), Castricum 3—Driehuis 3 (uitge steld tot 27 nov.); afd. C: Weenink 4Heemskerk 55: afd. D: HWP 2Het Oosten 6 45 (voorl.), De Vier torens—Rolland 3 2'/i—7'/>, Excelsior 2— De Uil 2 s—5. Maandagmiddag had een automobilist zijn wagen een parkeerstrook in de Lan ge Nieuwstraat binnengereden, omdat hij ter plaatse een bestelling moest afleveren Zijn tweejarig zoontje, dat in de auto was achtergebleven, kroop daarop achter het stuur en opende vervolgens het linkerpor tier, juist op het moment dat een tienja rig jongetje op zijn fiets passeerde. Hij reed tegen het openspringende portier en kwam daarbij ten val, zodat hij door de ongevallendienst met een oogwond naar het Antoniusziekenhuis moest worden over gebracht. Hij kon daarna met zijn moeder weer naar huis. Bijdrage uit kinderpostzegelactie Het bestuur van het Wit-Gele Kruis in Velsen heeft van de stichting Nederlands Comité voor Kinderpostzegels de verheu gende mededeling ontvangen, dat, op voor dracht van de Nederlandse bond voor moe- derschapszorg en kinderhygiëne, aan de vereniging een bedrag van 10.000 is toe gekend uit de opbrengst van de actie 1963. Het bedrag is inmiddels reeds aan het Wit-Gele Kruis Velsen overgemaakt. Zoals bekend, heeft het Wit-Gele Kruis Velsen een nieuw wijkgebouw in aanbouw aan de Zeeweg te IJmuiden-oost, waar het voormalige klooster van de schoolzusters een vrijwel totale verandering ondergaat. De bouw hiervan maakt goede vorderin gen en men hoopt het geheel naar de eisen van de tijd in te richten centrum begin volgend jaar in gebruik te kunnen nemen. De schenking van het comité voor kinder zegels is bedoeld als een bijdrage in de kosten van inrichting van het voor de kin derhygiëne bestemde deel van dit nieuwe wijkgebouw, dat tevens consultatiebureau wordt. In de jaarvergadering van het district Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, welke gisteravond bij Brink- mann werd gehouden, is D. Kortekaas be noemd tot opvolger van W. J. v.d. Berg als voorzitter van het district. De schei dende voorzitter, die om gezondheidsrede nen zijn functie moest neerleggen, werd in prijzende bewoordingen toegesproken voor het werk, dat hij als bestuurslid (vanaf 1951) en voorzitter (vanaf 1955) voor het biljarten in Haarlem en omstreken heeft gedaan. Hij kreeg enkele geschenken aan geboden. De verenigingen gaan de heer v. d. Berg nog eens speciaal huldigen. Daartoe werd een commissie in het leven geroepen. Tijdens de vergadering, die goed bezocht was en een vlot verloop had, werd beslo ten tot toevoeging van het kampioenschap extra klasse libre (moyenne 11-20) aan de titellijst. Het kampioenschap wordt in mei gehouden. De Beverwijker Jan Lamers werd gecomplimenteerd voor het behalen van de landstitel 57/2. De gezamenlijke bakkers in het rayon Haarlem en omgeving, dat het gebied tussen Hillegom, Beverwijk, Aalsmeer en Zandvoort beslaat, zullen op zaterdag 2 januari geen brood bakken en bezorgen De huisvrouwen dienen het brood op Oudejaarsdag voor vier dagen in te slaan, Eerst op maandag 4 januari zal weer vers brood verkrijgbaar zijn. Hedenmorgen om acht uur kwam een 27-jarige vertegenwoordiger uit Zaandam in zijn splinternieuwe Volkswagen met 90 km. snelheid uit de tunnelbuis in de rich ting Haarlem, toen de wagen plotseling slipte, over de kop sloeg en door de mid denberm op de tegenovergelegen rijbaan terecht kwam. De wagen werd zwaar be schadigd en de bestuurder kwam wonder boven wonder met de schrik vrij. Een vriendelijke bestuurder van een andere auto begaf zich daarop midden op de weg om het verkeer uit de richting Haarlem voor het obstakel te waarschuwen, maar kon toch niet verhinderen dat op deze plaats nog twee vrachtauto's met elkaar in aanraking kwamen. Tengevolge hiervan ontstond nog enige materiële schade. Maandagmiddag omstreeks twaalf uur wilde een 21-jarige vrachtautobestuurder uit Haarlem met zijn wagen de Westbuis van de Velser tunnel binnenrijden, maar omdat de hydraulische grijper te hoog op de laadbak stond gemonteerd, botste de giek tegen het tunnelplafond. Door de schok verloor de wagen enige stukken be ton, waarvan een deel terecht kwam op een achteropkomende personenauto, die door een 51-jarige inwoner van Alkmaar werd bestuurd. De voorruit van zijn gloed nieuwe auto werd totaal vernield, terwijl de wagen verder over de gehele lengte door diverse deuken en lakkrassen werd beschadigd. Een daar weer achter rijden de personenauto, bestuurd door een 29- jarige uitvoerder uit Haarlem, werd even eens aan de voorzijde beschadigd. De hy draulische grijper werd verwrongen en van het tunnelplafond werden bovendien een vijftiental spanten min of meer ern stig beschadigd. Na ruim dertig jaar deel te hebben uitgemaakt van het bestuur der afdeling Beverwijk en omstreken van de Christe lijke Boeren- en Tuindersbond, heeft de heer A. Markerink uit Santpoort zijn taak overgedragen aan zijn opvolger, de tot voorzitter gekozen heer T. Wentink uit Heemskerk. De heer Markerink, oud- wet houder der gemeente Heemskerk, werd vrij spoedig na de oprichting van de- afde ling vice- voorzitter, om na het verschei den van voorzitter N. Passchier dien» taak over te nemen. Als blijk van waar dering voor het belangrijke werk dat hij voor de bond heeft verricht, is de heer Markerink tot erelid benoemd. Op het hoofdbureau van politie te Vel sen werden vannacht, omstreeks half twee twee jongedames van 17 en 18 jaar binnen gebracht, die in Huizen zouden wonen en geen geld bezaten voor een nachtverblijf in een plaatselijk hotel. Zij waren aange troffen in gezelschap van twee Spaanse zeelieden. De politie heeft daarop voor een passend onderdak gezorgd. Een KW'er ontvangt na zijn diensttijd een premie van minstens f5000.- Wilt U mij de brochure Kortverband-Vrijwilliger" zenden. NAAM C.o. 10573 I I I I I I f 1 I I I I I I I I I I I I I I als brief verzenden

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9