Programma van de telt drie individuele Tour 1965 tijdritten Piet Steenvoorden op eenzame hoogte in zijn club Excelsior f T oto-prognose J. Luijken Bremerkamp Nederlands team op de elfde plaats in schaakolympiade Weinig ruimtetussen Alpen en Pyreneeën Goede wedstrijd van Nederlandse zaalhandbalploeg nsTAJ Maastricht niet in het routeschema Anton Ebben liet ruiterelite weer achter zich Weer geen succes van Nederlandse tafeltennisteams Tom Okker ziek Kreuger en Neeskens zijn de beloften' WOENSDAG 25 NOVEMBER 1964 19 ZEGELRINGEN. 't Silver Stoepke Gr. Houtstraat 49 Tel. 20049 Altig/Junkerman ronde voor in Frankfort Scheidende voorzitter tot ere-voorzitter benoemd temidden van EDO nog steeds actief Verrassende nederlaag van biljarter Nalbach Aangezien het kalendercongres van de internationale wielren unie reeds op 27 november wordt gehouden, zijn de organisatoren van de Ronde van Frank rijk en de Ronde van de Toekomst ge dwongen geweest vroeger dan gewoon lijk het etappeschema van hun wedstrij den bekend te maken. Het gevolg hier van is, dat enkele etappeplaatsen nog niet definitief zijn. Maastricht, dat kan didaat was als aankomstplaats na de eerste etappe is nog niet in het schema opgenomen. In tegenstelling tot de Tour van vorig jaar gaat de Ronde van Frank rijk 1965 weer „om de west" en krijgen de renners eerst de Pyreneeën en daarna de Alpen te verwerken. Voor de eerste maal is een Duitse stad startplaats, waaraan de grote belangstel ling, die de Duitsers verleden jaar voor Goddets grote avontuur toonden, niet vreemd is. De bijna traditionele rit door België is gehandhaafd met ditmaal Luik als etappeplaats. Ook de ploegentijdrit wordt weer in België gehouden. Verder staan er maar liefst drie individuele tijd ritten op het programma, waaronder die op de laatste dag van Versailles naar Pa rijs. Ook dit lag reeds in de lijn der ver wachtingen gezien de enorme belangstel ling die deze rit dit jaar trok door het gi gantische duel AnquetilPoulidor. De ronde omvat 22 etappes en in het «chema is één rustdag opgenomen, name- De nationale Zweedse zaalhandbalploeg behoort tot de allersterkste van de wereld en bij de jongste strijd om de wereldtitel bereikte de ploeg dan ook de finale, waar in Roemenië echter te sterk bleek. Uit dit oogpunt bezien mag zonder meer vastge steld worden, dat Nederland dinsdagavond in de Beatrixhal te Utrecht een bijzonder eervolle nederlaag leed. De Zweden won nen namelijk met 18-15, een resultaat dat echter tot het laatst toe onzeker was en er misschien nog anders zou hebben uit gezien indien de Nederlandse ploeg niet direct na de rust met een zware inzin king te kampen had gehad, hetgeen re sulteerde in vijf tegenpunten. Bij de Zweden waren Kjell Jonsson (5 treffers) en Bengt Nedvall (4) de ge vaarlijkste aanvallers, bij Nederland wa ren dat de ESCA-spelers Ab Veenhuizen en Gijs van Koppenhagen, die samen voor ze ven doelpunten zorg droegen. Bij Gunnar Kemperdahl hadden zij echter later niet zoveel meer in te brengen. In de beginfase nam Nederland tot twee maal toe een voorsprong maar nadat de stand op 5-5 was gekomen heeft het steeds tegen een achterstand opgekeken. De rust kwam met 11-9 voor Zweden. Na 10-16 in de tweede helft herstelde Nederland zich van de inzinking. In hoog tempo spelend liep het in tot 15-17. Nadat Daan Gillissen in de laatste seconden tegen de paal had geschoten nam Zweden de aanval over, waarbij Kjell Jonsson de eindstand op 15-18 bracht. Advertentie Deze ring en vele andere modellen vindt U in onze uitgebreide collectie gouden Constant Zegelringen lijk in de Spaanse stad Barcelona. Opval lend is verder de kleine „ruimte" tussen Pyreneeën en Alpen. Vier dagen na de rit van Barcelona naar Perpignan volgt reeds de zware Alpenetappe van Gap naar Bri angon. Daartussen ligt nog een aankomst op de Mont Ventoux na een rit van Mont- pellier naar Carpentras. Hoewel nog wei nig verdere details bekend zijn lijkt alleen hierom reeds de conclusie gerechtvaardigd, dat de Tour de France 1965 bijzonder zwaar zal worden. Het voorlopige schema voor de 52ste Ronde van Frankrijk ziet er als volgt uit: dinsdag 22 juni, le etappe: a. Keulen Luik, b. ploegentijdrit in Luik; 22 juni, 2e etappe: LuikRoubaix; 24 juni, 3e etappe: RoubaixRouen; 25 juni, 4e etappe: Caen Saint Brieuc; 26 juni, 5e etappe: a. Saint BrieucChateaulin, b. individuele tijdrit; 27 juni, 6e etappe: QuimperLa Baule Pornichet; 28 juni, 7e etappe: La Baule PornichetLa Rochelle; 29 juni, 8e etappe: La RochelleBordeaux; 30 juni, 9e etappe: DaxBagneres de Bigorre; 1 juli, 10e etappe: Bagneres de BigorreAix les Thermes; 2 juli, 11e etappe: Aix les Ther- mesBarcelona; 3 juli: rustdag in Bar celona. Zondag 4 juli, 12e etappe: Barcelona Perpignan; 5 juli, 13e etappe: Perpignan— Montpellier; 6 juli, 14e etappe: Montpellier Carpentras (aankomst op de Mont Ven toux); 7 juli, 15e etappe: Carpentras—Gap; 8 juli, 16e etappe: GapBriangon; 9 juli, 17e etappe: BriangonAix les Bains; 10 juli, 18e etappe: Aix les BainsLe Mont Revard (individuele tijdrit); 11 juli, 19e etappe: Aix les BainsLyon; 12 juli, 20e etappe: LyonAuxerre; 13 juli, 21e etap- pe: AuxerreVersailles; 14 juli, 22e etap pe: VersaillesParijs (individuele tijdrit). Voor de eerste maal in haar bestaan start de Ronde van de Toekomst in 1965 voor de Ronde van Frankrijk. De Tour de l'Avenir wordt pas in de vierde etappe „achterhaald" door de grote ronde en gaat vervolgens in grote trekken gelijk op tot Barcelona, waar de wedstrijd eindigt met een individuele tijdrit. Het evenement telt dertien etappes en er is een rustdag in het schema opgenomen, dat er voorlopig als volgt uit ziet: Zondag 20 juni, le etappe: rond Keulen; 21 juni, 2e etappe: KeulenEupen; 22 juni 3e etappe: EupenLuik; 23 juni, 4e etappe: JambesRoubaix; 24 juni, 5e etappe: Be- thuneRouen; 25 juni, 6e etappe: Caen- Saint Brieuc; 26 juni: rustdag in Concar- neau. Zondag 27 juni, 7e etappe: Concarneau La Baule Pornichet; 28 juni, 8e etappe: La Baule PornichetLa Rochelle; 29 juni, 9e etappe: ChatellaillonBordeaux; 30 juni, 10e etappe: DaxBagneres de Bigorre; juli, 11e etappe: Saint GaudensAix les Thermes; 2 juli, 12 etappe: Font Romeu— Barcelona; zaterdag 3 juli, 13e etappe: rond Barcelona (individuele tijdrit). De stand in de zesdaagse van Frankfort zag er woensdagmorgen vroeg als volgt uit: 1. Rudi AltigJunkermann (Did.) 240 pnt. Op één ronde: 2. Kemper—Oldenburg (Did.) 316 p., 3. PostPfenninger (Ned.- Zwits.) 243 p., 4. RenzGrossimlinghaus (Did.) 233 p., 5. LykkeEugen (Den.) 130 p De Nederlandse ruiter Anton Ebben heeft dinsdag op de laatste dag van het Brussels C.H.I.O. opnieuw voor een goede prestatie gezorgd. Ebben, die zondag het Puissance-springen op zijn naam bracht, zegevierde dinsdag in de „Prix Alven- dries" vóór de vrijwel complete Europese elite. Hij won in de barrage, waarin negen ruiters waren doorgedrongen, met groot machtsvertoon voor de Duitsers Schridde en Winkler en de Franse Olympische kam pioen d'Oriola. In de barrage moesten de deelnemers negen hindernissen waar onder een dubbele „nemen", met een maximumtijd van 60 seconden. De uitslag luidt: 1. Ebben (Ned.) met Ajax, 0 fouten, 28,- seconden; 2. Schridde (West-Duitsland) met Kamerad, 0 fouten, 29,3 sec.; 3. Winkler (West-Did.) met Sans Souci, 0 fouten 30,4 sec.; 4. Jonqueres d'Oriola (Frankrijk) met Melisande, 4 pun- ten en 29,8 sec.; 5. Seynaeve (België) met Ahnherr 71/s punt en 37,5 seconden. De reeks successen van de Nederlandse ruiter Anton Ebben kreeg dinsdagavond in het Brusselse sportpaleis nog meer re liëf door een tweede plaats tijdens het in ternationale concours hippique. Op Kai- rouan eindigde hij in de Grote prijs achter de Olympische kampioen Jonqueres d'Oriola op de tweede plaats. De Frans man beëindigde het moeilijke parcours foutloos in 30.6 sec. en Anton Ebben met Kairouan kwam in 32.7 sec. rond, voor de Braziliaan Nelson Pessoa die er eentiende sec. langer over deed. In een speciaal klassement, geldend voor de klassering van het gehele concours hippique bezet Anton Ebben met 40 pun ten de eerste plaats. Ook om de groene armband staat hij met 59 punten eerste voor Nelson Pessoa. De heer W. J. van de Berg is benoemd tot ere-voorzitter van het district Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. De heer Van de Berg trad maandag af als voorzitter van het district. 123313223212112331322321211232122331121 2321223 22311331 De Nederlandse tafeltennisteams, die deelnemen aan de Europese kampioen schappen in het Zweedse Malmö, hebben ook gisteren geen successen kunnen beha len. De dames verloren twee maal tegen België en Frankrijk; de heren erkenden de kracht van Frankrijk, België en Denemar ken. Ria Bogmans en Ursula Stulemeijer-Arts hebben tegen België de idee gehad een overwinning te kunnen behalen. Zij won nen hun eerste enkelspelen, maar daar na was het over met het succes. De Bel gische dames wonnen drie partijen en dus de wedstrijd. Een overwinning van Ursula Stulemeijer en in het dubbel met Ria Bog mans, tegen Frankrijk, waren eveneens onvoldoende voor een eindzege. De Nederlandse heren verloren hun wed strijden overtuigend Bakker, Van der Helm en Schoofs waren tegen België en Frankrijk nog in staat twee winstpunten te behalen, maar Denemarken liet de Ne derlanders niet verder dan één winstpunt komen. IJshockey. De ijshockey wedstrijd Tsje- choslowakijeWest-Duitsland, die dins dagavond in Praag werd gespeeld is ge ëindigd in een 8-0 zege voor de Tsjechen. De tussenstanden waren 0-1, 0-1, 0-6. Johnnie Weismuller in Haarlem. De foto dateert uit 1928, toen de heer J. Luijken, die deze week een van de toto-voorspellers is, naast voorzitter van EDO ook voorzitter van de zwemvereniging De Delft was. De heer Luijken was een uitstekend organisator en zo kreeg hij het voor elkaar, dat de volledige Amerikaan se zwemploeg een dag na de sluiting van de Olympische Spelen in Amster dam naar het Haarlemse Houtvaart- bad kwamen samen met alle andere Olympische cracks. Bij de Ameri kanen, die men hier bij de ingang van het bad ziet staan, was ook de latere fïlm-Tarzan, Johnnie Weis- müller (in het midden tweede van links). De badmeester van de Hout vaart legt nonchalant de arm op de schouders van de Olympische kam pioen op de 100 en 200 meter vrije slag. Op de voorgrond links Buster Crabbe, kampioen op de 1500 m. vrije slag en tweede van rechts de Olym pische schoonspringkampioen. Tom Okker heeft zich wegens ziekte moeten terugtrekken uit het toernooi om het kampioenschap van Nieuw Zuid-Wales in Sydney. De Nederlandse kampioen, die dinsdag door Wimbledonkampioen Roy Emerson was uitgeschakeld in het heren enkelspel, was nog in de strijd voor de mixed en het toernooi onder de 23 jaar. Een dokter constateerde rode hond en schreef de Haarlemse tennisser een week bedrust voor. Daardoor zal Okker het toer nooi in Sydney niet kunnen uitspelen. Sa men met het Australische meisje Gail She riff was hij doorgedrongen tot de kwart finales van het gemengd dubbelspel. De Nederlands-Australische combinatie had moeten uitkomen tegen de Amerikaanse Billie Jean Moffitt en haar Australische partner Warren Jacques. Jim McGregor, Okkers tegenstander in het toernooi voor spelers onder de 23 jaar, krijgt in de kwartfinales Okkers dubbel- ■pel-partner Jan Hajer als tegenstander. In het gemengd dubbelspel waren Jan Hajer en zijn Australische partner Norma Marsh weinig fortuinlijk. Ze moesten in de kwartfinales aantreden tegen de Frans- Australische combinatie Pierre Darmon- Margaret Smith. Hajer en Norma Marsh verloren met 2-6, 1-6. Over het algemeen is men bij de Haar lemse Raceclub „Excelsior" over het voor bije wielerseizoen best te spreken. Voor de verschillende club- en competitieritten met als hoogtepunt het lange-afstands- kampioenschap op het circuit van Zand- voort bestond steeds een flinke belang stelling en daarnaast zorgden favoriet Piet Steenvoorden, de veelbelovende Leen Kreu ger en de jeugdige Piet Neeskens voor triomfen en ereplaatsen in open koersen. Piet Steenvoorden uit Heemstede stapte dit seizoen van de onafhankelijken over naar de profs en schaarde zich menig keer onder de prijswinnaars. In de ronde van de „Leren Zool" in het Brabantse plaatsje Rijen greep hij zelfs de hoofdprijs door zijn vluchtmakker André van Aert in de sprint te kloppen. Daarentegen moest Piet in Kortenhoef zijn meerdere erkennen in de rappe Joop Captein. Ook in Belgische koersen te Heestert en Torhout sleepte de Heemstedenaar tweede prijzen in de wacht en hij eindigde in het nationale kampioen schap achtervolging als derde. In het puntenklassement van de in Nederland ge houden prof-koersen werd hij als zesde genoteerd. Steenvoorden won in de vader landse avondzesdaagse een rit achter „brommers" vóór Rik van Steenbergen en Joop Captein en legde op het Zandvoortse circuit beslag op het lange-afstand!skam- pioenschap van „Excelsior". Hij kwam ook in het bezit van de „Van der Ham"- beker en zegevierde twee keer in een club ontmoeting met „Sparta". De 16-jarige Leen Kreuger deed het als debutant onder de aspiranten heel goed en wist het tot negen overwinningen te bren gen. Zijn eerste zege behaalde hij in St. Oedenrode en daarna bleef Leen ook in de Steenvoorden rondes van Tivoli (Den Haag), Zwijn- drecht, Haaren, IJmuiden, Meerveldhoven, Brammen, Berlicum en Son aan de win nende hand. Twee keer was hij de snelste in een clubontmoeting met „Sparta" en een keer met „Swift". Kreuger werd bo vendien clubkampioen lange afstand en cycle-cross van de C-klassers, legde be slag op 'n vierde plaats in het wegkam- pioenschap van Noord-Holland en 'n zesde in het nationale wegkampioenschap. Als het volgende seizoen ook de routine een woordje mee gaat spreken, zal men stel lig nog meer van deze veelbelovende knaap horen. De jonge Piet Neeskens zegevierde als jeugdrijder in de Luilakronde van Amster dam, won in Eindhoven en was ook in Rijswijk de rapste. In de club- en compe titiewedstrijden was hij vrijwel niet te kloppen en Piet werd dan ook met ruime voorsprong jeugdkampioen. Het clubkampioenschap home-trainen en de sprinttitel kwamen op naam van de amateur Ben Gieske, die in het recente seizoen vrijwel niet aan open koersen heeft deelgenomen. Van „Excelsior" heeft men vele renners die louter en alleen in de club rijden, zoals de broers Ron, Jan en Henk Philips, Ton Meure, Hans van Asse- ma, Buus en Dick Schouten, Hans van Steyn, Wim Wagner, die een clubontmoe ting met „Swift" in zijn voordeel besliste, Kees Schriek, Gerrie Keyzer, Jan Sweyen, Peter de Jong en anderen. Ook beschikt men over een categorie tweede jeugd en daaronder bevinden zich de succesvolle veteranen Jaap de Ruiter (Amsterdam), die de clubtitel van de „oudjes" won, en Leo Snijders (IJmuiden). Zij hebben ver schillende koersen in hun voordeel beslist. Van de allerjongste categorie renners was de kleine Henk Korenstra in de clubwed strijden het meest succesvol en vrijwel niet te kloppen voor zijn makkertjes. In 1965 bestaat de Haarlemse Raceclub „Excelsior" dertig jaar en dat wil men niet ongemerkt voorbij laten gaan. Achter de schermen wordt reeds aan de plannen en voorbereidingen gewerkt om iets bij zonders te doen. 2231133122311331233211232122331121123212233112122311331 1 (Van onze sportredactie) De totoprognoses voor deze week liggen in handen van twee in het voetbal vergrijsde officials: de erevoorzitter van EDO J. M. Luijken, die morgen 75 jaar wordt, en G. J. Bremerkamp, oud-voorzitter van Stormvogels, die 68 jaar is. Beiden zijn nog lid van de technische commissie van de afd. Haar lem van de KNVB. Zaterdagavond vindt men de heer J. Luijken temidden van zijn oude vrien den in restaurant Spaans op de Haar lemse Grote Markt. Ter gelegenheid van zijn vijfenzeventigste verjaardag, die hij morgen met de familie thuis in de Jansstraat viert, heeft hij het be stuur van EDO en van de scheidsrech- tersvereniging Haarlem uitgenodigd mét de spelers van het kampioenselftal van EDO uit 1948 (zoals Schijvenaar, Rood- selaar, Steendam, Lasschuit en Spek). „Ik wil ze dan allemaal om me heen hebben". Ook de vrouwen van de over leden bestuursleden van EDO heeft hij gevraagd. „Ach, u weet hoe het gaat. Bij de begrafenis wordt gezegd: we vergeten jullie niet, maar kijk maar eens wat er van terecht komt. Ik heb ze uitgenodigd". De heer Luijken is een man, die zich altijd ten volle heeft in gezet voor de vereniging, waarvan hij voorzitter was (dat was EDO, dat was de scheidsrechtersvereniging en dat was de zwemclub De Delft). Uit principe wilde hij geen „baan" in de grote bonden, omdat hem dat be lemmerde in het clubwerk. Toch was hij vijf jaar penningmeester van de landelijke scheidsrechtersvereniging, maar dat kwam omdat hij er de mede oprichter van was. De ere-voorzitter van EDO en van de scheidsrechtersvereniging (drager van de gouden speld van de HVB) heeft zelf tien jaar in het eerste van EDO gevoetbald, heeft twintig jaar wedstrij den gefloten (ook in de eerste klas) en was een enthousiast zwemmer en water- poloër. Voorzitter van EDO en de scheidsrechters was hij bijna zestien jaar, van 1932 tot 1948. Nog steeds is hij adviseur van EDO. Zo gaat hij tegenstanders van EDO van te voren opzoeken en bestuderen. Hij houdt van EDO. Zaterdag is hij er weer het middelpunt van. De heer G. Bremerkamp uit Sant poort heeft nog enkele functies aange houden van de vele, die hij vervuld heeft in de loop der jaren. Hij is mo menteel nog lid van de technische commissie van de afdeling Haarlem van de KNVB, belast met het kiezen van vertegenwoordigende elftallen senio ren en junioren uit deze contreien. Verder is hij nog consul van de KNVB en de afdeling voor het Velsen-terrein. Er liigt een belangrijke staat van voetbaldienst achter de nog vitale heer Bremerkamp. In 1913 kwam hij bij Stormvogels onder de lat als verre voorganger van Kraak. Tot 1919 bleef hij onder de lat van het eerste keepen Hij zou zijn club later op de be langrijkste plaats dienen: van 1945 tot 1951 was hij voorzitter van Stormvogels waarbij hij zich er voor beijverde om de verhouding met VSV te verbeteren. En dat lukte goed. Wellicht kwam dat ook wel door zijn pedagogische kwali teiten. Hij heeft er 45 dienstjaren als onderwijzer op zitten. Hij was hoofd van de Jan Campertschool in Driehuis en daarna van de Ossendorpschool in IJ muiden-Oost. De heer Bremerkamp, die het voetbal gediend heeft als bondsafge- vaardigde en lid van de KC van district I, als scheidsrechtersrapporteur en or ganisator van het Velser schoolvoetbal had graag gezien, dat er twee bloeiende eerste klassers waren blijven bestaan: Stormvogels en VSV. „Toen dat niet mogelijk bleek onder de gewijzigde omstandigheden, heb ik me zeker ver soend met de topclub Telstar". Vorig jaar moest de heer Bremerkamp we gens gezondheidsredenen bedanken voor het voorzitterschap van de Velser Sportstichting. Het eerste rijtje van de prognose is van de heer Luijken, het tweede van de heer Bremerkamp. MVV—DOS 3 1 DWS—Sparta 1 3 ADO—NAC 1 3 Go AheadHeracles 3 3 SC EnschedeSittardia 3 1 FortunaTelstar1 FeijenoordAjax 3 PSV—GVAV 2 VeendamEindhoven 1 WVEnschedese Boys 1 Willem IIVolendam 2 ElinkwijkVelox 3 DFCHelmondia 1 Het Nederlands team heeft tijdens de 16de schaakolympiade in Tel Aviv (Israel) beslag gelegd op de elfde plaats. Er namen vijftig landen deel. Bij de vorige olym piade twee jaar geleden in Varna ein digde het Nederlandse team eveneens op de elfde plaats. Toen echter bestond de finalegroep uit slechts twaalf landen tegen veertien nu. Bovendien speelden destijds de routiniers dr. Euwe, Donner en Kramer mee. Deze waren dit keer vervangen door veel minder ervaren Coen Zuidema en Frans Kuypers, die tijdens het toernooi werden benoemd tot internationaal mees ter. In de laatste ronde behaalde ons land een verrassende overwinning op Bulgarije 2V2V/2. Bouwmeester was degene, die voor het beslissende punt zorgde. Hij speel de tegen Badeski scherp op aanval, kreeg een uitstekende stand en besliste de partij op magistrale wijze met twee schijnoffers van de paarden. De overige drie Neder landers kwamen niet in moeilijkheden. Zuidema voerde tegen grootmeester Bobot- sov een loopgravengevecht. Successievelijk verdwenen de zware stukken, waarna een paard-eindspel overbleef dat remise was. Prins scheen positioneel in het voordeel te komen, maar Bileff wist door allerlei complicaties ingewikkelde stellingen te creëren. Door offer van een paard for ceerde hij tenslotte remise. Langeweg stond tegen Tringov de gehele partij beter en miste waarschijnlijk de winst. Het duel werd in eerste instantie afgebroken, maar na de hervatting remise gegeven. De strijd om de tweede plaats in de Olympiade werd vrijwel zeker beslist in het voordeel van Joegoslavië, dat door een overwinning met 31 tegen Canada op 32 punten uitkwam. Rusland is met 36V2 pnt veruit onbereikbaar op de eerste plaats geëindigd. Joegoslavië kan echter theoretisch nog van de tweede plaats wor den verdreven door West-Duitsland, dat 3OV2 pnt heeft plus twee hangpartijen. Het ziet er echter niet naar uit dat deze in winst zullen eindigen. Al met al is West- Duitsland reeds zeker van de derde plaats. In de tweede groep bezet Oost-Duitsland de eerste plaats voor Zweden. In de derde groep is IJsland eerste en Zwitserland tweede en in de vierde groep eindigde Australië op de eerste en Zuid-Afrika op de tweede plaats. De stand ziet er als volgt uit: 1. Rusland 3614, 2. Joegoslavië 32, 3. West-Duitsland 3OV2 (2), 4. Tsjechoslowakije 28'/i, 5. Hon garije 28 (2), 11. Nederland 21. De houder van de zilveren fruitmand, inzet van het biljarttoërnooi, dat gister avond in café Damiate in Haarlem is be gonnen, J. Nalbach, verloor op de eerste wedstrijdavond verrassend van J. Perukel. Vanavond worden de wedstrijden voortge zet. De uitslagen van gisteren waren: J. Nalbach J. Perukel Chr. Nobels R. Overdijk J. Steffers P. Dickman Chr. Nobels J. Doves 300 250 250 300 250 300 250 300 122 250 250 140 250 135 250 261 15 15 18 18 21 21 28 28 34 63 38 46 49 24 60 81 8.13 16.66 13.94 7.77 11.90 6.42 8.92 9.32

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 19