VAN DAG TOT DAG Verkouden? ES 2 33 HUNTER, mèt en zonder filter echt een lekkere Amerikaan Streven in Verenigde Staten China militair aan te pakken Krachtmeting zoeken met Peking als het nodig is Brits plan voor ontwapening WERELDNIEUWS TRIUMPH DEALER 'n TIP van SINT Perón wil terug naar Argentinië Louk in Israel door politie gearresteerd Spaanse mijnwerkers gaan gevangenis in <~Praatótoel (Dp de WOENSDAG 25 NOVEMBER 1964 HARRY OOMEN 1/eïtirirüiS O/J Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPR0'. 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. UetofooM* cf) De man-in-de-kist *het superieure Afenol filter dat anders dan gewone filters) de smaak van de fijne Amerikaanse tabak niet versluiert. Overeenkomsten Grootste probleem Factoren Geen blokkade Paraplu's van 12.75—36.00 Herenbontmutsen 8.50—24.75 Het behoeft geen verwondering te wek ken dat de Duitse minister van Buiten landse Zaken Schroder, die thans in Wash ington besprekingen voert over de Ameri kaans-Duitse politieke beleidslijn, de Duit se „Wiedervereinigung" centraal heeft ge steld als punt van bespreking. Hij is he laas ziek geworden, maar nog net daar voor heeft hij tijd gehad om de Amerikaan se regering te verzekeren dat „het Duitse probleem in Europa levend moet worden gehouden." Openhartigheid is een zeldzaam voorko mend verschijnsel bij ambitieuze politici, maar Schroder beseft misschien niet eens hoe openhartig dit in Europese oren klinkt. „Wiedervereinigung" is nu eenmaal in West-Duitsland zoiets als eten en drinken en iedere terughoudendheid op dit punt verdwijnt langzamerhand, naarmate d» Westduitse voormannen (van welke rich ting ook) in de ban raken van hun eigen vernieuwde chauvinisme. Het is een ernstig verschijnsel, dat op deze wijze in het hart van Europa op nieuw en kunstmatig een spanning wordt gevoed, die latere generaties ongetwijfeld zuur zal opbreken. In de eerste maanden na de wapenstilstand zijn oprechte, bekwa me en wijze Duitsers bereid geweest het voorgoed verdwijnen van een machtig en krachtig Duitsland te aanvaarden als een onvermijdelijke voorwaarde voor een vei liger leven, een veiliger leven óók voor toekomstige Duitsers. De gebleken onvei ligheid voor Duitsers in de Oostzone is veroorzaakt door opstandigheid tegen de overwinnende mogendheden, of door indi viduele pogingen om de betere levensom standigheden in het Westen te bereiken doro een vlucht uit het Oosten. Voor het overige leven de Oost-Duitsers in dragelij ke, weliswaar pijnlijk onvrije omstandig heden, maar in heel wat betere omstandig heden dan tijdens Hitier en ook veel beter dan zij ooit hebben durven hopen toen het gevaar van Duitse ondergang duidelijk ging worden. Er is een mogelijkheid dat het leven in de Oostzone steeds dragelij ker wordt, naarmate het leven van de Rus sen zelf zich ontwikkelt naar menselijker, vrijer omstandigheden. Eeen deel van Duitsland bevindt zich nu dus in hetzelfde schuitje als alle Oosteuropese volken die binnen de grenzen der Sovjet-Unie leven. Niet slechter, maar ook niet beter is hun lot. Waarom zou dan de wereld wel een oor log moeten riskeren orh die Duitsers in staat te stellen, weer een machtig vader land te formeren volgens Westelijke nor men, maar niet om de Russen zelf te ver lossen van het regime, dat hun vrijheid beperkt? Waarom zou de Duitse kwestie in Europa levend moeten worden gehouden, als het niet was om het Oosten in het defensief te dringen en het Kremlin te nopen tot zwaar dere druk op eigen volk? Zou Duitsland, na zijn bloedige activiteiten, ook niet eens de opdracht kunnen hebben gekregen tot een vreedzamer rol in de Europese ge schiedenis, als verbindingskracht tussen twee stukken van Europa die tegenover elkaar staan? Als men uitgaat van het standpunt dat het Duitse volk beter, verdienstelijker, ede ler is dan andere en dus machtiger, na- tionalistischer en belangrijker moet zijn dan alle andere, verkondigt Schroder een begrijpelijke eis. Maar er is geen enkel argument voor dat standpunt „Levendig houden van de Duitse kwes tie" betekent in feite, dat het Westen niet zal mogen streven naar een akkoord met de Sovjet-Unie op de bestaande Europese situatie. De door Duitsland gewenste si tuatie is: een verenigd, vrij, machtig be wapend Duitsland als voornaamste part ner in een Atlantische samenwerking te genover een teruggedrongen, geïsoleerd en zich onmachtig voelend Oostbloc. De si tuatie van de mensen in dit Oostbloc doet er dan blijkbaar weinig meer toe. Dat zijn dan immers ook geen Duitsers. Terwijl die mensen nu nieuw licht zien gloren boven hun grauwe horizon, door een langzaam openbreken van de bewol king en een voorzichtig verderschrijdend contact met het Westen, een bijna on merkbaar losser worden van de ijzeren greep der communistische regimes, nu een humaner denkende generatie van functionarissen langzamerhand de oude ijzervreters opvolgt terwijl dat dankzij de oorlog gebeurt ten koste van Duitslands nationale macht, moet het Westen kiezen wat het eigenlijk precies wil. De Duitse keus is duidelijk, maar moet dat ook de keus van de overigen zijn Er gebeuren op intemationaal-politiek niveau soms wel eens dingen die iedereen begrijpen kan. Een van die dingen lijkt ons de Belgische actie in Stanleystad te zijn. Natuurlijk kan men achterdochtig en muggenzifterig vragen, of de Belgen mis schien een ander doel nastreven dan het redden van gijzelaars, maar dan begint men toch wel heel erg op een querulant of misleider te lijken. Zo'n misleider is bij voorbeeld aan het woord geweest in „Isz- westia", het Russische regeringsblad waar in van „koloniale bandieterij" werd ge schreven. Dat is nu nét even mis, hoe ge wiekst de Sovjetrussische propaganda ook meestal profijt weet te trekken van Wes terse flaters. Het resultaat van de Belgische actie is, dat een grote menigte onschuldigen gered is uit handen van potentiële moordenaars. Deze eenvoudige omschrijving is voldoen de om in dit geval alle grond te ontne men aan het traditionele, subjectieve en insinuerende gezwam van propaganda-in stanties, van welke zijde ook. De Belgische actie, uitgevoerd met Ame rikaanse hulp, lijkt ons een fijn stukje hu maniteit, vaardig voorbereid en moedig voltooid. Dit houdt geen keuze in tegen de intenties van een Kongolese rebellie of vóór de koers van de centrale Kongolese regering, maar is eenvoudig het respect en de goedkeuring van een publiek, dat een goede en heldhaftige daad met succes ziet verrichten. De hele politiek gaat ten slotte om het redden van mensenlevens. Deze be doeling bleek hier in haar eenvoudigste en meest directe vorm. Advertentie voor Haarlem en Omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 Platina. Uit een vliegtuig dat uit Londen naar Detroit onderweg was is een ver zegeld pak met platina ter waarde van 320.000 gulden verdwenen. Bij aankomst bleek het pak twee dozen lood te be vatten. Advertentie MADRID (AFP) In Madrid gaat het gerucht dat ex-president Peron van Ar gentinië begin december na een balling schap van negen jaar naar Zuid-Amerika wil terugkeren. Bij zijn aankomst in Asun cion in Paraguay zou in Argentinië 't „Bar- barossaplan" ten uitvoer worden gelegd, dat een volksopstand inhoudt. De aanhan gers van Peron hopen hun leider daarna in triomf te kunnen inhalen. Peron zou in een brief aan luitenant- generaal Jose Samaniego, commandant van het militaire huis van Franco, de Spaanse autoriteiten hebben bedankt voor het hem verleende asiel. Hij zegt tot zijn vertrek te hebben besloten omdat hij niet doof kan blijven voor „de bede van mil joenen Argentijnen". TEL AVIV (AP) „Man-in-kist" Mor- dechai Louk is dinsdag per lijnvliegtuig uit Rome in Tel Aviv in Israel aangeko men. Hij verliet als laatste het toestel. Onmiddellijk na de landing werd hij in een politieauto weggevoerd. Zijn vader, zuster en een broer waren op het vlieg veld maar hun werd niet toegestaan met hem te praten. Een woordvoerder voor de politie zei dat Louk uit eigen vrije wil naar Israel is teruggekeerd en dat het land niet om zijn uitlevering had gevraagd. De woordvoerder zei dat Louk minstens 48 uur door de politie zal worden vastge houden. Daarna zal de politie besluiten welke beschuldigingen er tegen Louk zul len moeten en kunnen worden ingebracht. MADRID (Reuter) D Spaanse mijn werker Iguanzo, die vorige week met 39 andere mijnwerkers en een vrouw van een mijnwerker terecht stond op beschul diging lid te zijn van een illegale bewe ging, is dinsdag tot twintig jaar gevange nisstraf veroordeeld. D beschuldigingen hielden verband met de mijnwerkers staking van vorig jaar in de kolenmijnen van Asturië. De beklaagden werd ook het verspreiden van illegale propaganda ten laste gelegd. Vijfendertig hunner werden tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld en vier, onder wie de vrouw, werden vrijgespro ken. De openbare aanklager had tegen Igu anzo 26 jaar gevangenisstraf geëist. De rechtbank achtte bewezen dat hij lid ,was van het centrale comité van de ver boden Spaanse communistische partij. Tijdens het proces hebben vrijwel alle beklaagden gewezen op de slechte be handeling door de politie. Dit werd hun door da rechtbank zoveel mogelijk belet Advertentie (Van onze correspondent) WASHINGTON Tal van Amerikanen zijn ertegen dat hun land genoegen neemt met een koude Chinese afwijzing van een eventuele toenaderingspoging tot Peking. Nu China een kernmacht is geworden kan men hier herhaaldelijk horen betogen dat Amerika een met kernbommen uitgerust China, dat agressieve neigingen blijft ver tonen, niet kan dulden. Als Peking zich niet aan de spelregels van de vreedzame coëxistentie wenst te houden, moet Ameri ka krachtdadig' ingrijpen en de Chinese kernfabrieken bombarderen, zo stellen Amerikaanse politici en invloedrijke jour nalisten. En met die gevaarlijke suggestie zijn we beland in een problematiek die voor de nieuwe regering Johnson zeer be langrijk gaat worden. Het touwtrekken binnen de Noordatlanti- sche Verdragsorganisatie mag sinds enige tijd de voorpagina's van de wereldpers vullen, het neemt niet weg dat het grote probleem voor de westelijke politiek de verhouding met de communisten blijft. De regering-Johnson, zojuist verstevigd door de geweldige verkiezingsoverwinning der Democraten, is zich daar ten zeerste van bewust. Zij lijkt dan ook van plan naar nieuwe wegen en mogelijkheden op dit terrein te zoeken. Wat de nieuwe Russische regering be treft lijkt er eenstemmigheid te bestaan tussen de verschillende informatiediensten, die de president moeten voorlichten: men verwacht dat de opvolgers van Kroesjtsjev zullen voortgaan met pogingen de geschil len tussen Moskou en Washington te ver kleinen en zo mogelijk te beslechten. LONDEN (AP) Britse regeringsfunc tionarissen hebben te kennen gegeven dat de premier Harold Wilson tijdens zijn ge sprek met president Johnson van de Ver enigde Staten nieuwe ontwapeningsvoor stellen ter tafel zal brengen. De voorstellen van de Britse premier zouden tot doel hebben de moeilijkheden tussen de Westerse bondgenoten te ver minderen en een nieuw gesprek te begin nen met de leiders van de Sovjet-Unie. Tijdens de conferentie die in het week einde door de Britse premier is gehouden en waarop de nieuwe Britse buitenlandse defensiepolitiek werd besproken is ook de Britse minister voor Ontwapening, lord Chalfont, ontboden. Lord Chalfont is nu naar Washington vertrokken, waar hij een studie zal maken van het Bureau voor Ontwapening dat onder leiding staat van William Foster. Hij zal tevens een onder zoek instellen naar de mogelijkheden voor een Brits initiatief in de ontwapenings kwestie. Men gelooft dat premier Wilson een overeenkomst met de Sovjet-Unie voor mogelijk houdt op de volgende drie punten: 1. een verdrag om de verspreiding van kernwapens tegen te gaan; 2. Een verdrag waarbij de bewapening in een gebied in Centraal-Europa aan bei de zijden van het ijzeren gordijn wordt beperkt; 3. een verdrag dat gebaseerd is op de Amerikaanse voorstellen om de produktie van overbrengingsmiddelen voor kernwa pens te beperken. Een aanwijzing in die richting vormt de nieuwe overeenkomst tussen beide landen samen te werken bij kernonderzoek ten be hoeve van zoetwaterproduktie. Een andere aanduiding lijkt te vinden in de recente bezoeken aan de Verenigde Staten van de schoonzoon van premier Kosygin en de zoon van president Mikojan. Beide bezoe kers, die de schijnwerpers der publieke belangstelling overigens handig wisten te ontlopen, maakten duidelijk dat Moskou eerder meer contacten, handel en samen werking wil dan minder met Amerika. Bovendien zijn de Amerikanen ervan overtuigd dat het conflict tussen de Sov jet-Unie en communistisch China niet be slecht zal worden door Kroesjtsjevs val. Het conflict gaat te diep en is te wezen lijk, zo menen de Kremlinologen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Voor Washington is op dit moment daar om Peking het grootste probleem. Het ze venhonderd miljoen zielen tellende commu nistische China is niet alleen het meest anti-Amerikaanse land ter wereld, maar het is in Vietnam, Laos en Cambodja bo vendien in een gedeeltelijk gewapende strijd met de Amerikanen gewikkeld. Contacten tussen de Verenigde Staten en China zijn gering. Zoals bekend wordt het bewind in Peking niet door Washington er kend en is er alleen het befaamde am bassadeursgesprek in Warschau, dat nu al jaren sleept en weinig oplevert. Op zichzelf is dit een toestand die de Amerikanen weinig zou kunnen schelen als het om een kleiner land ging. Nu het Chi na betreft, de volkrijkste staat ter wereld en tevens sinds kort één van de vijf kern- mogendheden, achten vele experts de si tuatie onhoudbaar. Van verschillende kan ten wordt daarom gepleit voor een totaal nieuwe aanpak van het Chinabeleid. Lieden als George Kennan, vooraan staand expert op het gebied van het com munisme, en Roger Hilsman, oud-onder minister van Buitenlandse Zaken voor het Verre Oosten, bepleiten een politiek van nauwer contact met China. Zij zijn voor opheffing van de Amerikaanse reisbelem- meringen naar China, willen meer handel drijven en zouden Peking graag betrokken zien bij internationaal ontwapeningsover- leg. Chinapolitiek is het denkbeeld dat een be leid van toenadering gepaard zou moeten gaan met het vaste voornemen China militair uit te schakelen als mocht blijken dat Peking niet van plan is op Amerika's toeschietelijkheid in te gaan en vast zou willen houden aan zijn anti-Amerikaanse agressieve koers. De „Saturday Evening Post" en de be kende commentator Stewart Alsop hebben bijvoorbeeld naar voren gebracht dat Washington zich niet kan permitteren een agressief, met kernbommen gewapend China voort te laten bestaan. Zij betogen dat Amerika, als China niet bereid is zijn plaats in de vreedzame volkengemeen schap in te nemen, een krachtmeting met Peking moet zoeken en niet aarzelen met een paar goed gerichte conventionele bom men China's kernfabriek uit te schakelen Zolang de Russen ruzie hebben met Pe king is dit mogelijk, zo wordt betoogd Moskou zal stilzwijgend zijn instemming geven. Wie mocht denken dat dit een fantas tisch plan is van een aantal journalisten vergist zich. Het staat vast dat het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in samenwerking met -het Pentagon onder president Kennedy al begonnen is een plan uit te werken onder de titel „atomaire sterilisatie van de Chinese communisten dat in feite neerkomt op de uitvoering van boven beschreven suggestie. Of aan dit plan ooit uitvoering gegeven zal worden blijft echter de vraag. Het hangt af van vele factoren. In de eerste plaats van de ontwikkeling der Chinees- Amerikaanse betrekkingen. En tenslotte ook van de komende ge beurtenissen in Zuidoost-Azië. Mocht het Vietnamdebacle uiteindelijk aan de confe rentietafel een einde vinden dan is er wel licht hoop op een ontspanning tussen Pe king en Washington. Gebeurt dit niet en blijft de verhouding zo gespannen als zij nu is dan is een directie krachtmeting tussen Amerika en China in de komende jaren verre van uitgesloten, waarbij dan waarschijnlijk de oorlog in Vietnam zal dienen als aanleiding om deze confronts tie te bewerkstelligen. Men kan niet anders zeggen dan dat de situatie in het Verre Oosten er explosief en gevaarlijk uitziet. Kennan vindt verder dat de Verenigde Staten op moeten houden de weg van Chi na naar de Verenigde Naties te blokkeren. „Wij kunnen zelf altijd tegen toelating stemmen, zonder dat wij nu meteen onze bondgenoten onder druk zetten onze hou ding te volgen," zo luidt zijn standpunt, dat er uiteraard op uit zou lopen dat Pe king lid van de volkenorganisatie wordt. Ook dit achten velen wenselijk met 't ar gument dat V.N.-lidmaatschap China's agressiviteit zou verminderen en dat meer contacten met de buitenwereld heilzaam zouden zijn voor het beeld dat de Chine zen van de wereld hebben. De advocaten van een toenaderingspoli tiek vleien zich echter niet allemaal met de hoop dat de Chinezen hun leven zullen beteren als hun isolement doorbroken wordt. Sommigen denken dat Peking zelf bij nader inzien weinig belangstelling zal hebben voor een verzoening met het „agressieve imperialistische kapitalistische Amerika". In dat geval zou Amerikaanse toeschietelijkheid echter toch een positief effect kunnen hebben op andere Aziati sche landen, die dan zouden zien dat Chi na zichzelf afsluit en dat niet de Ameri kanen van alles de schuld zijn. Een hoogst interessant element tenslot te in alle overwegingen over een nieuwe Ridder De straat was lang, recht en vervelend. Zo'n straat met allemaal keurige, heldere huizen op een rijtje, blijkbaar ontworpen door een architect met een bijna verbijs terend gevoel voor orde en regelmaat. Zover het oog reikte telkens twee nette huizen, afgewisseld door een hoge stoep, zodat het net leek of al die huizen met wijd open mond gaapten om eigen eento nigheid. Een straat waar niemand het in zijn hoofd zal halen om drie uur in de nacht luidkeels: „We gaan nog niet naar huis," aan te bellen voor één van die stoepen. Of hardop „hoera" roepen, of een buurman met een bezem op het hoofd te slaan. „Een ènge nette straat", dacht ik. En toen verscheen in de verte de kleine groep: jongen van een jaar of dertien die driftig een meisje van misschien acht, aan zijn hand voortzeulde. Ze zag er wat sprieterig uit, met blonde haarsliertjes en een flodderig vestje om het mager lijf je. Gehoorzaam trachtte ze de grote stap pen van haar begeleider bij te houden, een zorgelijke trek op haar muizesnoetje. Het paar werd op de voet gevolgd door een tweetal knapen, omstreeks even groot als de jongen. Ze hadden het, dat was duidelijk, op het meisje voorzien. Ze trok ken giechelend aan de sprieterige haar tjes, mikten met steentjes op haar vlijtig voortdribbelende voetjes en maakten rare toeterende geluiden naast haar oor. Het waren, kortom, treiters. De jongen had zich al een paar maal dreigend omgewend en: „Duvel, op, rot- jongens", gesnauwd, hetgeen alleen tot resultaat had, dat er een gillend hoonge lach uit het tweetal opsteeg. De jongen begon steeds sneller te lopen, de treiters ook. Het meisje moest in een sukkeldraf je overgaan om bij te blijven. En toen, opeens, gebeurde het! Met een driftige zwaai trok de jongen het kind naar één van de hoge stoepen, duwde haar hard handig neer en gelastte: „Zitten blijven!" Daarna wendde hij zich bliksemsnel om en had in minder dan geen tijd een paar stompen en slagen uitgedeeld, die er zijn mochten. De belagers, hierop kennelijk niet verdacht, stonden een moment wezen loos te kijken en kozen vervolgens in snel le vaart het hazenpad, gevolgd door de verdediger van recht en onschuld, die het er niet bij liet zitten. Een sekonde later was het drietal om een hoek verdwenen. Het meisje zat een ogenblik verslagen op haar stoep, richtte zich toen half op, staarde verbijsterd naar de hoek waarom heen het viertal verdwenen was en liet zich vervolgens weer snikkend neer. Ik ging naar haar toe en het troostend: „huil maar niet, hij komt zó wel weer terug". Maar het kind was ontroostbaar. Met lange uithalen snikte ze: „ze sl..sl..slaa..aa.n 'm v..a..st dd..ood!" „Welnee," trachtte ik te bemoedigen, waarop ze onlogisch reageerde met: „en ik d..u..u.rr..ef nn.n.ooit meer naar h.h.h..uis!" Ik ging naast haar op de stoep zitten en zocht in mijn tas naar een pepermuntje. Een poosje zaten we zusterlijk op die stoep. Het snikken van het meisje was een beetje bedaard en ze zoog, nog wat nahikkend op haar pepermuntje. Ze bleek niet te weten waar ze woonde en ik begon me juist bezorgd af te vragen wat er gebeuren moest, als de jongen in het geheel niet meer terug kwam, toen ze plotseling met een verrukte kreet opsprong. Om de hoek verscheen, de jongen. Zijn trui over zijn schouder, in zijn bloes een enorme scheur, een rode haal over zijn wang en zijn haar in totale wanorde. Zo stapte hij op het meisje toe, gehavend, maar trots als een Romeins veldheer. Hij nam haar weer bij de hand en ze liepen voort. Mij zagen ze niet meer. Maar ik zag nog juist in de ogen van het meisje de glans van trots. De trots van een kleine vrouw, om wie drie mannen in het strijdperk traden. Ine Wierda Advertentie Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Telef. 54679 Luxe verpakking Schat. Een rechtbank in Parijs heeft be volen de vijftien kisten, waarin volgens geruchten de „schat van Trujnlo" met een waarde van enkele miljoenen gul den zou zitten, aan de ambassade van de Dominicaanse republiek te overhan digen. De familie van de vroegere dic tator Trujillo zond de kisten vorig jaar naar de ambassade, doch de Franse autoriteiten namen ze in beslag. De Franse rechter sprak de Trujillos vrij van de beschuldiging inzake diefstal, doch wees de kisten toe aan de am bassade. Verlies- Van de tien Russische staats boerderijen werken er zeven met ver lies, aldus de Izwestia van dinsdag. Dat komt hoofdzakelijk door de slechte lei ding en de lage prijzen die voor land- bouwprodukten worden betaald. Het kost de staat drie miljard roebel twaalf miljard gulden om deze ver liezen te dekken en de opbrengst van de boerderijen te verbeteren. Toontje lager. De opening van het opera seizoen in Rome aanstaande zaterdag, de luisterrijkste gebeurtenis van de stad, is dinsdag in gevaar gekomen door een dreigende staking van het personeel van de opera, musici, koorzangers, dan seressen en toneelknechten. Zij willen van vrijdag tot zondag staken om de Italiaanse regering, die de opera sub sidieert, hoger loon en betere arbeids voorwaarden af li dwingen. Vliegtuig. Vier militairen kwamen om het leven en een vijfde werd zwaar gewond toen dinsdag hun tweemotorig trans portvliegtuig bij Oldenburg in West- Duitsland neerstortte en in brand vloog. Perszuivering. De nieuwe Soedanese re gering heeft een vijf leden tellende com missie gevormd die de Soedanese pers moet zuiveren en hervormen. Het be sluit is genomen nadat „een serie on gegronde berichten die schadelijk waren voor de buitenlandse betrekkingen van Soedan" in Kartoem waren gepubliceerd. Burgemeester. William O'Dwyer, van 1945 tot 1950 burgemeester van New York, en later Amerikaans ambassadeur in Mexico, is dinsdag op 74-jarige leeftijd overleden. Hij stond bekend om zijn bestrijding van de misdaad, doch hem werd later door 'n senaatscommissie ver weten bijgedragen te hebben tot de groei van de georganiseerde misdaad. Er zijn echter nooit beschuldigingen tegen hem ingebracht. Ontploffing. Dinsdag heeft zich in een flatgebouw in de Amerikaanse stad Kan sas City een ontploffing voorgedaan. Twee kinderen en een oud§ man kwa men om het leven. Vijftien mensen, onder wie vijf kinderen, werden gewond. Brandweerlieden zoeken in de puinhopen van het gebouw naar mogelijke andere slachtoffers. Contact. De Japanse regering wil volgend jaar een eerste contact leggen met de •ommunistisch-Chinese regering.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3