Spanning stijgt snel tussen Amerika en de Sovjet-Unie uitslagadvertentie -prijsvraag HIER ZUN DE WINNAARS VAN DE GROTE ROXY-PRUSVRAAR ja graag: Westduitse socialisten staan achter Erhard's MLF-plannen Gordon-Walker zwakt in brief rede van Wilson af VAN NIEL Zestien doden bij scheepsramp voor N ew-Y ork Sociale onrust in Frankrijk neemt nog toe WERELDNIEUWS J alles CS) kan met HORLOGES 1 Sterke uitbreiding handel Benelux met Bulgarije (mke gezotmtyeg (Mik^mldeutw Qm.CwnjesPiaatm Europees parlement wil niet als „wisselgeld" dienen België doet niet mee aan de MLF Schroder en Rusk hopen op MLF Fikse straffen in schietbaanzaak WIE WAT WAAR 1965 (Dp de raatótoel MILLER FALLS GIEBELS RIJ DAG 27 NOVEMBER 1964 3 Actie in Kongo deed Washington geen goed T egenstelling De volgende twaalf gelukkige winnaars ontvingen f 1000.- C. H. Colenberg, Amsterdam. G. J. M. Lips, Bennebroek. H. H. van Seeters, Breda. W, C. Meeuse, Delft. M. J. Pennekamp, Enschede. H. K. Bakker, Groningen. W. J. Giel, Hilversum. A. v. d. Veen, Leeuwarden. L. W. Immink, Rotterdam. A. Rietvelt, Utrecht. M. Gubbels, Weert. P. E. Siebert Sr., Zwijndrecht. Tachtig prijzen van f 100.- gingen naar. kamp> Aimeio. h. b. j. v. poppei, A'dam-z. a. schuiing, ET E RN A OMEGA TISSOTI Nieuw akkoord Herkozen ONS JAARBOEKJE uur ZATERDAG van 9-11 aan onze loketten verkrijgbaar üimnnnmmnniinHi Vliegende onderzeeër voor de Amerikanen Elias 185.- IJZERHANDEL (Van onze correspondent) is in de verschillende controversen voet bij stuk te houden. WASHINGTON Het Russische dreige- In principe lijken Amerikanen en Rus ment aan de oorlog in Vietnam te zullen sen het er nog steeds over eens te zijn dat gaan deelnemen als de Amerikanen over- naar een einde van de koude oorlog moet gaan tot het bombarderen van doelen in worden gestreefd en dat meer samenwer Noord-Vietnam, heeft in Washington geen king en contacten op allerlei terreinen nut onmiddellijke officiële reactie gewekt. De tig zouden zijn. geharnaste waarschuwing viel namelijk Maar in de praktijk van de internationa- gisteren midden in de feestvreugde van le politiek, waar machtsvelden elkaar ra> Thanksgivingsday en trof bovendien ken en belangen nu eenmaal botsen, lij- de Amerikaanse regering in een stadium ken beide partijen voorstanders van een van intens nadenken over de uitzichtloze harde koers oorlog in Vietnam zonder dat daaruit al beslissingen waren voortgevloeid voor een Typ/lp toekomstige nieuwe koers. De jongste crisis in de Kongo lijkt ook een trede te zullen worden van de trap, well Taylor, die gisteren uit Saigon in I f8 "f ^otere Oost-West-spanningen I kan lelden. Door een actie in Stanleystad, Wel is bekend dat ambassadeur Max- Washington aankwam voor overleg, voor stander is van een uitbreiding van de oor log in de vorm van bombardementen op Noord-Vietnam, maar in een zo belangrij ke kwestie telt uiteindelijk alleen de be- hand in hand met de Belgen en de Britten, zijn de Amerikanen voor vele Afrikaanse en Aziatische naties definitief in 't schuit je gestapt van de voormalige koloniale slissing van de president. En Johnson, die mogendheden, die nog altijd in het soms nu op zijn boerderij in Texas verblijft, zal r°ebele water van de z°Julst °™fhanke- pas tijdens het weekeinde of begin volgen- ,gew°rden natlea Proberen te vissen, de week met Taylor praten. Moskou h\kt vastbesloten deze Amerikaan- Behalve Taylor lijken overigens ook mi- s? ^Populariteit uit te buiten in de Ver- nister van Buitenlandse Zaken, Dean I eim®de Natles Rusk, zijn collega van Defensie, McNama- In Washington is men nu bang dat de ra, geheime dienst-chef McCone en de Russen met alleen kans zullen zien de hoogste legerleiding voor een uitbreiding overgrote meerderheid der V.N.-landen van de oorlog in Vietnam te zijn, ook al ™ee *e hijgen in een veroordeling van het hoeft dat niet te betekenen bombardemen- Amerikaans-Brits-Belgische optreden in de ten op Noord-Vietnam en is het zelfs waar- ^ongo maar dat zij met het Kongovaan- Pnppipnv.o iTT^fli.pi.1,1I del in de hand ook kans zullen zien steun te krijgen van vele neutrale landen in de kwestie van Ruslands achterstand in het betalen van verschuldigde bijdragen aan de V.N. Deze achterstand is ontstaan omdat I Moskou geen cent wil meebetalen aan de schijnlijk na de Russische waarschu wing dat men dit laatste zal willen ver mijden. Intussen is de toespitsing van de Ameri kaans-Russische tegenstelling rondom Viet- I V.N.-acties in het nabije Oosten en de nam typerend voor het algemene toene- Kongo, omdat deze acties „illegaal" zou- men van spanningen tussen de grote twee. den zijn geweest en slechts de belangen Op zeer belangrijke punten staan Washing- van het imperialistische Westen zouden ton en Moskou nu grimmig tegenover el- hebben gediend. De jongste actie van Brit kaar: wat betreft de multilaterale kern- ten, Belgen en Amerikanen in de Kongo strijdmacht, op het punt van de Russische kwam uiteraard als geroepen om dit Rus- bijdragen aan de Verenigde Naties, in de sische argument tegenover de neutrale Kongo en Vietnam. landen kracht bij te zetten. Beide partijen lijken op deze vier pun ten onwrikbaar vast te zitten. Berichten van commentatoren uit Moskou, die con cluderen dat de opvolgers van Kroetsjts- jev een harde koers zouden willen volgen, I worden aangevuld door de aanwijzingen dat de met zo'n overweldigende meerder heid herkozen president Johnson van plan Advertentie tnn h. J. Butter, Alkmaar. N. J. Schot, Alkmaar. D. Weme- A'dam. N. Hünneman, A'dam. L. Signer, A'dam. J. H. Vlok, A'dam-0 V. d. Lubbe, A'dam-IW H dei Boer, Notten, Eindhoven. H. Legenaai, tmmen. t. weggenen:,, o. koorn, Gorinchem. H. D. Questro, Gouda. J. Hoekstra, Gouda. A. Buis, Den Haag. W. A. H. v. Haaien Den Haag. K. Butter, Den Haag. M. Brilleman, Den Haag. M. J. Hartman, Den Haag. Mej. J. Den Haag. J. C. Lucas, Haarlem. Warmerdam, Haarlem. G. B. Stupers, Haarlem. P. de Vries Heerenveen. J R Arets Heerlen P C. Kuiter, Heiloo. L. H. Stein, Helden. C. H. v. d. Bos, Den Helder. J. v. d. Berg, Hengelo. G. Wilmink, Hengelo. D. Smit-Doeksen, Hoorn (TerscheNing). W v d. AkterJHu|st Q. Oberman asel, Nijmegen. H.Quérido-Pimèntél.Oegstgeest. A. v. Tilburg, Ossendrecht. M. v. Huuksloot, Oud-Alblas. I. J. v. Zwol, Oudeschoot. J. v. d. Giessen, Papendrecht. L. P. van As, Rotterdam. J. de Wrt, Rotterdam. i r Th MMHplnlaats Riiswiik. S. v. d. Meer. Sint Nicolaasga. A. Korevaar, Stolwijk. D. Ramaekers Arets, Margraten Basel W. C. ThT Middelplaats, Rijswijk. S. v. d. Meer, Sint Nicolaasga Susteren. S. M. Huizinga, Tiel. L. Heerdink, Tilburg. Mej. M. Schollaert, Tilburg. Mej. R. v. d. Wal, Tilburg. C. Jansen, Utrecht. G. J. Leendertse, Vlissingen. B. J. E. Grobben, Voorschoten. L Vaessen-Nijsen, Weert. W. Hulsbergen, Weert. Mej. K. Scholtens, Winterswijk. G. Meeuwse. Wolphaartsdijk. J. M. Bensbach, Wychen. W. L. Hoffman, Zwolle. Advertentie MET GOUDEN BAND (Van onze correspondent) BONN De Duitse regering heeft don- dérdag een goede dag gehad. Er is wat balsem op de MLF wonden gekomen. In de eerste plaats heeft de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Gordon Walker, VANAF 420.— I een brief laten bezorgen bij het West duitse ministerie van Buitenlandse Zaken. Daarin geeft hij de nadrukkelijke verzeke ring dat de Britse houding ten opzichte van een multilaterale kernstrijdmacht niet is gewijzigd na de verklaringen van premier Wilson in het Lagerhuis. Dat was GROTE HOUTSTRAAT 86. HAARLEM een opluchting voor kanselier Erhard, die Speciaalzaak sinds 1883 het nieuws ogenblikkelijk per telefoon heeft medegedeeld aan zijn zieke minister van Buitenlandse Zaken Schroder, die in Washington verblijft. De Bondsregering had weliswaar na Wil sons rede opgemerkt dat zij de comple te tekst ervan nog niet kende, maar haar woordvoerder had in Bonn toch duidelijk laten doorschemeren dat de „helle kleu- waarin Gordon Walker In Bonn het probleem had geschilderd, na Wilsons verklaringen wel wat verbleekt waren. NEW YORK (AFP) Zestien opvaren-y den van de Noorse tanker „Stolt Dageli", ZeljVet tVOUWen die vrijdag ter hoogte van New York door de Israëlische „Shalom" werd aangevaren, I De tweede reden voor wat meer zelf- zijn omgekomen. Vier worden er nog ver- vertrouwen van Bonn met betrekking tot mist. De 24 overige opvarenden konden de MLF: het partijcongres van de SPD worden gered. Aan boord van de „Sha- in Karlsruhe heeft zich gisteren voor een lom" werd een vrouw licht gewond. De Duits deelnemen aan de MLF uitgespro- Shalom heeft op eigen kracht New York ken. bereikt. Beide schepen waren met radar uitge rust. Het is ondanks de dichte mist een groot raadsel waarom zij elkaar niet bij tijds hebben opgemerkt. De gezagvoerders weigerden de kwestie met de pers te be spreken. Enkele schrikaanjagende minuten na de I botsing zag het er naar uit, dat meer dan duizend mensen op de donkere, woelige zee in levensgevaar verkeerden. Via een gat in de boeg stroomde het zee water de 25.320 ton grote „Shalom" bin- De licht brandbare lading uit de tanker bedekte de oppervlakte van de oceaan en vormde een groot gevaar. Er brak echter I geen brand uit en de Shalom, beschadigd maar nog zeewaardig, kon op eigen kracht naar New York terugkeren. Zonder heftige debatten is dat besluit evenwel niet tot stand gekomen. Het is vooral de oud-burgemeester van Ham burg, senator Brauer, geweest die tegen het plan was gekant. Hij sprak duidelijke taal: voor mensen die iets met zeevaart van doen hebben, is het een ondenkbaar plan. De grens tussen vrede en oorlog zou worden vervaagd, omdat de spookvloot zoals hij het noemde onder andermans vlag zou varen en haar ware identiteit niet duidelijk zou laten blijken, dit tegen de traditie op de wereldzeeën in. Daardoor zou er wantrouwen worden gewekt bij de vrienden van Duitsland die niet tot de NAVO behoren. Er zou weer een nieuwe koude oorlog ontstaan. „Daar bij" zo zei Brauer, die van oudsher goe de relaties in de Verenigde Staten heeft, waar hij tijdens de oorlog is geweest, had hij in Amerika gehoord dat niet Washington Bonn onder druk zet, maar dat Bonn juist in Washington zeurt om de MLF. Zijn critiek, die aanvankelijk applaus van vele zijden kreeg, heeft het niet kun nen winnen. Gistermiddag verklaarde het congres zich voor de MLF. De realisatie ervan is daarmee wel geen stap nader gekomen, maar Erhard en de zijnen staan er natuurlijk toch wel wat sterker door. De burgemeester van West-Berlijn, Wil ly Brandt, is met overweldigende meer- Advertentie STRAATSBURG Het Europese par lement wenst geen dienst te doen als „wisselgeld" bij de komende fusie van I de Europese executieven. Het parlement In Brussel is een handelsakkoord gepa- heeft donderdag verklaard, dat het niet uit rafeerd tussen de Beneluxlanden en de Straatsburg naar Luxemburg wenst te Bulgaarse volksrepubliek. Dit akkoord zal vertrekken om in het kader van de fusie geldig zijn voor drie jaar en op 1 januari de Luxemburgers schadeloos te stellen 1965 voorlopig in werking treden. voor vertrek van de hoge autoriteit naar De contingentslij sten voor 1965 voorzien Brussel. De wens van de afgevaardigden ln een handelsverkeer van ruim 60 miljoen blijft, dat zij tezijnertijd zullen zetelen gulden in elk der richtingen, hetgeen in jn <je stad waar ook de gefuseerde Euro vergelijking met de vroegere contingen- pese executieve zetelt, eentsliisten een uitbreiding van ca. 30 pet. betekent. Bulgarije zal aan de Benelux in Dit besluit is donderdag genomen met 1965 voornamelijk de volgende produkten tegen acht stemmen en zeventien ont- leveren: landbouw- en voedingsprodukten. I houdingen. De stemming was geheim, doch tabak, machines en elektrische toestellen, ertsen en metalen. De Benelux-export be- treft o.a. machines, staalprodukten, non- ferro metalen, textielprodukten en land- j bouw- en veeteeltprodukten. de socialisten hadden aangekondigd, dat zij zich van stemming zouden onthouden. Bovendien verlieten verscheidene socialis tische afgevaardigden nog voor de stem ming de zaal. BRUSSEL De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, heeft donder dag in Brussel nogmaals verklaard, dat België niet aan de door de Verenigde Sta ten voorgestelde multilaterale kernmacht zal deelnemen. Volgens de Belgische minister staat Groot-Brittannië eveneens afwijzend tegen over deze kernmacht, maar de regering in Londen zou wel iets voelen voor een soortgelijke Europese macht. Spaak zal de volgende week op uitnodiging van de Britse regering besprekingen in Londen voeren. WASHINGTON (AP) De minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, en zijn Westduitse collega Schroder, hebben van daag de hoop te kennen gegeven dat de multilaterale kernmacht spoedig werke lijkheid zal worden en werkelijk multilate raal zal zijn. In een gezamenlijk communiqué wordt gezegd, dat Schroder en Rusk met „vol doening" nota hebben genomen van de vorderingen in de studiegroepen die het handvest voor de omstreden M.L.F. voor bereiden. derheid herkozen tot voorzitter van de SPD. Brandt werd voor een periode van twee jaar met 314 van de 324 stemmen her kozen. Zijn medewerkers, Fritz Erler en Herbert Wehner, werden tot vice-voor- zitters herkozen met een even grote meerderheid. Advertentie IS (Van onze correspondent) PARIJS De Franse regering van pre mier George Pompidou heeft afgelopen nacht een nieuwe parlementaire overwin ning geboekt. Haar vijfde modernisatie plan is met een ruime meerderheid in de Kamer aangenomen. Ze lijkt zich op het sociale front echter weer op moeilijkheden te moeten voorbereiden. Gisteren hebben de drie grote Franse vakcentrales besloten twee nieuwe stakin gen uit te roepen. Volgende week woens dag zullen alle ambtenaren en arbeiders in de genationaliseerde bedrijven het pa rool krijgen het werk gedurende de hele dag neer te leggen. Voor het einde van het jaar staat er ook nog een tweede sta king op het programma. Onmiddellijk na de proclamatie van de vakbonden maakte de Parijse politie-pre- fect bekend dat hij in geen geval de open bare manifestaties zou toelaten die voor twee december eveneens in de bedoelin gen der vakcentrales liggen. De syndica ten hebben dat verbod echter al in de wind geslagen. De stakingen vinden hun grond in eisen voor een algemene salarisverhoging. De Franse economie vertoont de laatste maanden een zekere depressie. Arbeiders zijn ontslagen, de werktijden worden ver kort, en het aanbod op de arbeidsmarkt is gestegen. De regering heeft die evolutie trouwens erkend en volgens de vakcentrales zelfs bewust nagestreefd om zo de prijs beweging wat te kunnen afremmen. Deze ontwikkeling pogen de vakcentra les nu tegen te gaan. Het is evenwel de vraag of voor deze poging succes kan zijn weggelegd. December is de maand van de grote familiefeesten en de hoofden der arbei ders staan dan meestal niet naar klasse strijd. De staking van volgende week zal voor de vakcentrales daarom als test kun nen dienen. Leggen de ambtenaren en de andere werkers in de overheidsbedrijven zich zonder meer neer bij het verbod van hun betoging, dan hoeven de vakvereni gingen zich vermoedelijk weinig illusies meer over hun volgende stakingen te ma ken. fa V oorproefje HANNOVER (D.P.A.). De voornaam ste beschuldigden in het in Münster ge voerde proces over het schietbaanongeluk van negen april op het NAVO-oefenter- rein Bergen-Hohne Majoor Erich Remer en eerste luitenant Dietrich Lenski zijn tot respectievelijk zeven en zes maanden gevangenisstraf voorwaardelijk veroor deeld. Remer had de leiding van de schiet- demonstratie waarbij tien toeschouwers gedood en negen gewond werden door a verkeerd terechtgekomen granaat. Lenski deed toen dienst als veiligheids officier. De vijf overige beklaagden werden vrij gesproken. Onder de omgekomenen waren een Nederlandse en een Indonesische of ficier. Bij de reconstructie van het drama op twaalf november in Bergen-Hohne ten behoeve van de rechtbank was een 81-mm granaat ontploft op slechts twintig meter van dezelfde ongeluksplaats. WASHINGTON (A.F.P.). De Ameri kaanse marine is van plan een „vliegende onderzeeboot" te laten maken. Er is een contract van 36.000 dollar gesloten om een studie van het project te laten maken. Deze kan reeds in juni van het volgend jaar voltooid zijn. Men verwacht, dat het nog wel geruime tijd zal duren voor met de uitvoering van het project kan worden begonnen. Het toestel zou zich op een diepte van 8 tot 22 meter onder water met een snelheid van vijf tot tien knopen kunnen voortbewegen en in de lucht een snelheid moeten kunnen bereiken van 275 tot 420 kilometer per uur. Het gewicht ervan zou ongeveer zeshonderd kilo zijn. Nu mijn jaarlijkse kerstnummer waarover ik u in mei uitvoerig berichtte voor verzending klaar ligt, wordt het tijd dat ik, naar aloude traditie, een tipje oplicht van de lichtblauwe sluier die over mijn paasnummer 1965 hangt. Vooraf ga de verzekering dat achter de ze sluier het (zogenaamde) legertje van fotografen, schrijvers, grapjassen, clowns en wijsgeren met de pen, tekenaars, gra fici, op- en afmakers, koortsachtig doende is om er iets heel bijzonders van te ma ken. Als ik zeg: een keur van medewerkers, dan bedoel ik een keur van medewerkers. Reeds zijn de volgende artikelen ter per se: Het Coelibaat, de pil en het Neo-Mal- thusianisme, door Henriëtte Holthausen. Wat kan ik allemaal doen met cantarel- len en champignons. Een reeks van bij zondere hapjes door mgr. Beckers. Drie Cabaretliedjes door professor Pen. Paasgebruiken in Somaliland door prof, dr. Witteveen. Idem op Sint Helena door mevrouw Ja- coba Kleuntjes. Idem op Elba door idem. Waarom Miep niet van eieren houdt, door G. K. van 't Reve. Fanny Hill en Doornroosje door Algra. Paasgebruiken op de Walletjes, een so- ciopsychologische studie door ir. Van Dis. Pasen, een feest van stilte en bezinning, door Jan Cremer. Van het Paashaasje dat te nieuwsgierig was, door Simon Vinkenoog. Pasen in 't land zorgen aan de kant, door Jan Mens en Cees Nooteboom. Het verneuriede haasje en de negen dwergen, door Ewald van Vugt. Keur van Koddige Spelletjes voor de lan ge lente-avonden, door Elizabeth Taylor en baronesse Orczy. Wat wij met lege eierschalen kunnen doen; een aantal geduldwerkjes, die de moeite lonen door mr. J. Luns. Met de botaniseertrommel op stap, door Guus Oster. Wat vliegt daar? door Jan van Ees. Ik verzeker u: dit is slechts een kleine greep uit het 3416 pagian's tellende paas- boek waaraan nu koortsachtig de laatste hand wordt gelegd. Tal van illustraties en plaatwerken zullen het verluchten (o.a. een uitslaande plattegrond van 't gemeen tehuis van Kerk Avezaath), tien blootstu dies van tien prinsessen van den bloede, zes kleurenplaten met de grootkruisen van minister Luns en nog veel meer. Doch ik ga u niet alles verklappen. In ieder geval kunt u er zeker van zijn dat uw f 789 niet beter kunnen zijn besteed. Advertentie Amerikaanse electrische Boormachine, cap. 530 W. 10 resp. 13 mm spannend voor boren heg knippen zagen en polijsten en decoupeerzagen poetsen slijpen draaien schuren Dubbel geïsoleerd Shockproof Compleet met orig. Jacobs boorkop MILLER FALLS kwaliteitsgereedschap koopt u in Haarlem en omgeving bij Ged. Oude Gracht 5-7 Telefoon 17438 Haarlem Schuld. Kranten in Koeweit hebben voor gesteld een conferentie te houden van alle Arabische en mohammedaanse lan den om gezamenlijk een actie te onder nemen tegen de resolutie van het Vati- tikaanse concilie waarin de joden wor den vrijgesproken van schuld aan de godsmoord. Flauwgevallen. In Kassei West-Duits- land is een volle tram, waarvan de bestuurder flauw viel, met grote snel heid tegen een andere tram gereden. Pillensmokkel. De Amerikaanse onderwe reld heeft zich toegelegd op het smok kelen van slaappillen en opwekkende pil len sinds de controle op andere verdo vende middelen strenger is geworden. Een bepaald middel kan voor een dollar de duizend worden gekocht en brengt dan in de V.S. 30 dollar per duizend op bij de groothandel, de kleinhandelsprijs is vijf tot tien cent per pil. De meeste pil len worden gebruikt om de werkelijk heid te ontvluchten. Gevonden. Drie jongens tussen acht en dertien jaar zijn in de Italiaanse plaats Goffia gedood en twee andere gewond. Een bom die zij hadden gevonden ont plofte in hun handen. Veroordelingen. Een rechtbank in Lissabon heeft zes mannen, die ervan worden be schuldigd te behoren tot de verboden Portugese communistische partij en die zich schuldig zouden hebben gemaakt aan ondermijnende activiteiten, veroor deeld tot gevangenisstraffen veriërend van dertien maanden tot twee jaar en acht maanden. Advertentie Vrij. De Egyptische autoriteiten hebben de Duitse student Hüttenmeister, die in mei op beschuldiging van spionage voor Israel tot tien jaar dwangarbeid werd veroordeeld, vrijgelaten. Politieke waar nemers zien in de vrijlating een gebaar van president Nasser tegenover presi dent Lübke, die Nasser voor een staats bezoek aan West-Duitsland uitnodigde. Onderwater. Inger en Gert Mohr Nielsen, getrouwd en beiden uitstekende onder waterzwemmers, hebben dinsdag gemeld de wrakstukken gevonden te hebben van zeker negentien oorlogsschepen, die in december 1678 in een vliegende storm bij het eiland Bornholm zijn vergaan. Zij zijn van plan komende lente de wrakken te onderzoeken op kostbaar heden en oude kanonnen. De schepen maakten deel uit van de Zweedse vloot en leden schipbreuk aan de zuidkant van het eiland. Strijdmakker. Pjotr Voyevodin, een oude bolsjewistische strijdmakker van Lenin is op 80-jarige leeftijd overleden. Voye vodin werkte nauw samen met Lenin gedurende de bolsjewistische revolutie. Uitgesteld. De vredesconferentie tussen d# partijen in Jemen die binnenkort in Ha» radh zou zijn begonnen is voor onbe paalde tijd uitgesteld. Commissie. De regering van Ghana heeft een commissie van negen man inge steld, die ervoor moet zorgen dat uit alle boekwinkels en schoolbibliotheken in het land publikaties worden verwijderd, die ingaan tegen de ideologie van Kwame Nkroemah's volkspartij, de enige partij in Ghana. Uitgestoten. De communistische partij van Joegoslavië heeft sedert 1958 meer dan 100.000 leden uitgestoten en ongeveer 94.000 ernstig gewaarschuwd of discipli nair gestraft.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3