A.R.de Boer jBiMTOTl Raad Heemskerk eensgezind tegen opheffing gemeente „Samenvoeging Beverwijk en Heemskerk is als broeden op ei met twee dooiers" WAAROM A VERSTOOK IK ZOVEEL J. v. K00TEN Medische verzorging tijdens het weekeinde VELO K.Z.O.S. en „PALVU" opnieuw in de running met „De Jantjes" Kort opgesteld in Telstar tweede Zesduizend cent voor baby Havenberichten FILM EN FILMWERELD UIT THUIS VRIJDAG 27 NOVEMBER 1964 7 Beverwijk UIT SPANJE i2M<MES3EN BU VAN "DE* KLEIJ Faillissementen CONSTANT - verlovingsringen Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden. Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten. want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN. Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN Koude oorlog I Initiatieven sar M-f7 -/%-» ,/V -rft feK". Mislukking en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Jan van Dam (City). Zoals kon worden verwacht is men ook in IJmuiden na één week nog lang niet uitgekeken op de ondeugende „Irma la Douce", zodat het witte doek van City weer tot en met woensdag voor deze kostelijke film moest worden gereserveerd. Breed uitgemeten en in fraaie kleuren krijgt men dan alleen zon dagmiddag in „Stormloop der Tartaren" de helden- en wandaden opgediend van het woeste nomadenvolk, dat eens moordend en brandstichtend aan de kost is gekomen. De primitieve vechtjassen, voor wie geen vrouw veilig was, met aan het hoofd de dappere Tartarenkoningin Tanja, gelukt het zowaar de onneembaar geachte stad Kwariziem te bezetten, uit welke woeste en wrede taferelen op nieuw een groots Italiaans spektakelstuk ontstond, dat voor de liefhebbers het neusje van de zalm zal blijken. (Stadsschouwburg) 3 novellen van de beroemde Ameri kaanse schrijver van griezelverha len Edgar Allan Poe hebben 't ma teriaal geleverd voor de rilfilm „Tales of terror", waar bovendien medewerking aan werd verleend door enige specia listen op dit ge bied, zoals Peter Lorre, Basil Rath- bone en Vincent Price. Met hen heeft regisseur Ro ger Corman niets nagelaten om de kijkers zoveel mo gelijk de stuipen op het lijf te jagen, zodat het resultaat niet ten onrechte door de importeur wordt aangekon digd als een „stort vloed van grieze ligheid". Men kan deze hier tot en met zondag onder gaan, terwijl zon dagmiddag dan even wordt overgeschakeld op „Revolverhelden", een traditionele wes tern met donderende paardehoeven en flui tende revolverkogels. Telstar 2 heeft zaterdag de kans om Fejjenoord 2 van de bovenste plaats in de reserve eerste divisie te verdringen niet aangegrepen door zich een 31 voorsprong in het laatste kwartier van de wedstrijd te laten ontglippen. Met slechts één punt achterstand op de leiders is echter de kans om te zijner tijd de Feijenoorders van deze eervolle plaats te verdringen nog volop aanwezig. Zaterdag komt Go Ahead 2 in IJmuiden op bezoek. De Deventenaren, die aan vankelijk vrij behoorlijk van zich afbeten acht punten uit de eerste zeven wed strijden zijn de laatste weken de kluts danig kwijt, hetgeen de twee punten uit zes ontmoetingen duidelijk illustreren. En dit gevoegd bij het feit, dat Telstar op eigen terrein nog niet verloren heeft, doet verwachten, dat de Whites op beide punten beslag zullen leggen, temeer daar zij in de volgende zeer stérke formatie uitkomen: Nieuwenhuis; Zwinkels en Rijnders; Van Wooning, Kort en Van Kampen; Gerrits, Boekestein, André, Beke en Glas. De stand in de reserve eerste divisie is als volgt: Feijenoord 13 19 Ajax 13 13 Telstar 13 18 Excelsior 12 12 ADO 13 15 PSV 13 12 MW 11 14 Sparta 13 12 DWS 12 14 Enschede 12 10 Heracles 13 14 Go Ahead 13 10 Volendam 13 14 NAC 12 9 SVV 13 14 Willem 2 13 2 (Luxor). Dit theater begint het weekpro- gramma door tot en met zaterdag „Lemmy Caution incognito" te vertonen, het zo veelste avontuur van de beroemde F.B.I.- agent, die zich opnieuw in de gedaante van ons aller Eddie Constantine al vechtend, flirtend en drinkend in de gevaarlijkste avonturen stort. Deze film moet dan van zondag tot en met woensdag plaats maken voor „Liefde in het bloed", het verhaal van twee warmbloedige meisjes, die haar saaie geboortedorp ontvluchten om in de na burige stad de gewenste romantiek te zoe ken. Bij een tante, waar zij tijdelijk onder dak vinden, woont „toevallig" ook de knappe Bruno in, de vrouwenjager van de streek, die er verder wel voor zorgt dat de zusjes zich geen ogenblik meer vervelen. Evenmin waarschijnlijk als een niet al te kritisch publiek. Deze zwoele liefdesscènes worden dan alleen zondagmiddag even onderbroken voor het geweld van „Straal jagers in de aanval". (Kennemer theater). De histori sche en raadselachtige figuur van T. E. Lawrence, die in de eerste wereldoorlog de Arabieren aanvoerde in hun onafhan kelijkheidsstrijd tegen de Turken, krijgt in „Lawrence van Arabië", de film van Da vid Lean die tot en met woensdag in dit theater kan worden bekeken, op een dus danige wijze gestalte dat van een boeiend en psychologisch genuanceerd portret kan worden gesproken. Er is veel geschreven Irma la Douce", bijna vanzelf sprekend geprolongeerd! over deze wonderlijke Engelsman, die al tijdens zijn studie aan de universiteit van Oxford verscheidene malen het Midden Oosten bezocht en vriendschappen in de Arabische wereld sloot, maar in wereld oorlog I een pion werd in het politieke schaakspel van de Britse Intelligence Ser vice. Het is nooit uitgemaakt of Lawrence een idealist was, wie de vrijheid der on derdrukte Arabieren ter harte ging, dan wel een avonturier, die het te doen was zijn niet altijd normale neigingen in de primitieve oosterse omgeving bot te vie ren. Advertentie 1AN6E NICUWSTRAAT 491 De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 24 november 1964 in staat van fail lissement verklaard: K. A. Teulings, zaak doende onder de naam Autorijschool „Weltevreden", wonende in Zandvoort, De Ruyterstraat 42. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. V. J. Nolet, advocaat en procureur in Haarlem. Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem van 24 november 1964 is, na gedaan ver zet, vernietigd het vonnis van de recht bank van 3 november 1964, waarbij Hen drikus Antonius van der Mey de Bie, wonende in Haarlem, Lange Herenvest 84 rood in staat van faillissement is ver klaard. met benoeming van mej. mr. J. E. Rutgers, advocate en procureur in Haarlem tot curatrice. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingsiijst is op 21 november 1964 geëindigd het faillissement van Cor- nelis Jan Wafelbakker, elektrisch lasser, wonende in Haarlem, Liewegje 16, uit' gesproken op 19 november 1963. Rechter' commissaris: mr. J. D. Vink. Curator: mr. J. F. M. M. Brons, advocaat en pro' cureur in Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank in Haarlem van 17 november 1964, is met ingang van 30 september 1964 voor de tijd van anderhalf jaar, definitief surséance van betaling verleend aan Jelte Riemers- ma, wonende in Zandvoort, zaak gedreven hebbende onder de naam Bouw- en Beton bedrijf J. Riemersma Zn. Bewind voerder is mr. J. H. A. M. van Son: advocaat en procureur in Haarlem. DE FILM GEEFT ook geen definitief uitsluitsel op alle vragen, die door het merkwaardige leven van Lawrence wor den gesteld; wel roept David Lean een fascinerend beeld op van een uitzonderlijk man en van de magische woestijn, die op hem moet hebben ingewerkt en onge twijfeld zijn activiteiten bepaald, althans sterk heeft beïnvloed. Zo is er een film ontstaan in een zeldzaam verzorgde stijl van fraaie en opwindende beelden, die al le aandacht besteedt aan de avontuurlij ke aspecten van Lawrences leven, maar daarbij de hoofdpersoon in het drama niet verwaarloost en een aannemelijke inter pretatie van de figuur Lawrence brengt in de gedaante van de acteur Peter O'Toole. Naast hem zien wij Alec Guin ness als de Arabische prins Feisal en een keur van Engelse en Amerikaanse acteurs, die zouden doen vermoeden dat hier weer sprake is van het beroemde spektakelstuk, waar kosten noch moeite voor zijn ge spaard. Ten onrechte, want „Lawrence van Arabië" komt ver uit boven de op pervlakkigheid en de geringe stabiliteit van dit genre. Dit programma wordt dan weer rond gemaakt met „De grote dwaas heid", welke Italiaanse oorlogsfilm voor de voorstelling van zaterdagnacht is be stemd en de musical „Let's rock", met onder meer Paul Anka voor de beide zon dagmatinees. (W. B.-theater). Bijzonder afwisse lend is ook het programma in dit theater, dat vrijdag en zaterdag begint met „De verloren wereld", een zalige fantasie met brontosaurussen, vleesetende gewassen, wurgplanten, monsterlijke spinnen en an dere griezels, welke bestanddelen alle aan Sir Arthur Conan Doyles bekende ro man zijn ontleend. Zondag en maandag draait dan weer eens de zoveelste western, ditmaal „Met een voet in de hel" geheten, met voor zondagmiddag „De maagden van Rome", welke film in tegenstelling tot „Lawrence van Arabië" wel een echt spek takelstuk moet worden genoemd. Advertentie ALLE MODELLEN V Mil '1 LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Met algemene stemmen heeft de ge meenteraad van Heemskerk zich in zijn vergadering van donderdagavond verenigd met het door B. en W. opgestelde adres aan de Tweede Kamer, waarin de Heems- kerkse raad met klem aandringt op ver werping van het wetsontwerp tot opheffing van de gemeenten Beverwijk en Heems kerk en vorming van een nieuwe gemeen te Beverwijk, alsmede wijziging van de grens tussen de gemeenten Velsen en Be verwijk (in ons blad van donderdag heb ben wij de inhoud van dit adres gepubli ceerd). Slechts vier raadsleden en verder de voorzitter, burgemeester H. Nielen en wethouder H. Roozen hebben over de be doelingen van minister Toxopeus met be trekking tot het gebied van IJmond-Noord in de vergadering van gisteravond het woord gevoerd. Hun oordeel was unaniem: Heemskerk moet als zelfstandige gemeente blijven bestaan. Als belangstellend toe hoorder waren in de raadzaal ook drie raadsleden van Beverwijk aanwezig. De heer B o e r e e (K.V.P.) was van mening dat de oorzaak van de ramp (zijn eigen woord) die over Heemskerk dreigt te komen gevonden moet worden in het In terimrapport 1951 van de Commissie Wes- Julia Sloos uit de Goudenregenstraat in Rozenburg heeft van haar burgervader zesduizend cent gekregen. Het meisje, dat die dag voor het eerst het levenslicht aanschouwde, kreeg dit (per chêque aan geboden) cadeau, omdat zij door haar ge boorte het zielental van de gemeente Ro zenburg op zesduizend heeft gebracht. Advertentie IJMUIDEN Artsen: P. Brouwer, Koningin Wilhel- minakade 79, tel. 4507; P. J. W. van der Toorn, Frans Naereboutstraat 70, telef. 4084; A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8669; mejuf frouw G. van Zandvoort, Poolsterstraat. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJmuiden-Oost, zuster C. Nap, Rem- brandtlaan 5, IJmuiden, tel. 02550-6195, en zuster H. Bijnen, Wijk aan Zeeër- weg 8, IJmuiden; voor Santpoort-Zuid, Santpoort-Noord en Driehuis, zuster G. Kolkman, Brederodestraat 2, Haarlem, tel. 02500-62044; voor Velsen-Noord, Velsen-Zuid en IJmuiden-Oost, zuster J. Markerink, Geelvinkstraat 27, Velsen- Noord, tel. 02510-23936. Tandartsendienst voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk, alleen voor spoedgeval len zaterdag en zondag van 1717.30 u.: F. W. G. van Dalsum, Rembrandtlaan 45, IJmuiden, tel. 5458. SANTPOORT Arts: D. R- Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8320. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telef. 02560-8284. BEVERWIJK en VELSEN-NOORD Artsen: Voor de artsen Fierstra Sr., Fierstra Jr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Verburg, Verséwel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zater dag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur dr. C. Versélewel de Witt Hamer, Von dellaan 60, Beverwijk, tel. 02510-23969; zondag van 9 tot 24 uur: dr. J. G. Lange, Dreef 3 te Beverwijk, tel. 02510-24234. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeylmans, van zaterdag 12 uur tot zon dag 24 uur: dr. G. J. Vos, Arendsweg 124, Beverwijk, tel. 02510-23586. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen en IJmuiden, zaterdag en zondag (uitslui tend voor spoedgevallen), van 17.00 tot 17.30 uur: F. W. G. van Dalsum, Rem brandtlaan 45, IJmuiden, tel. 02550-5458. Apotheek: voor Beverwijk en Velsen- Noord, alleen voor spoedgevallen: Apo theek J. W. Huisman, Wijkerstraatweg 164, Velsen-Noord, tel. 02510-23883. zieningen. Negentig percent van de nieuwe bewoners van Heemskerk is tevreden met het huidige voorzieningspeil. De heer Boe ree sprak, indachtig het gezegde dat een goede buurman beter is dan een verre vriend, de wens uit dat ook na verwer ping van de wetsontwerp door de Staten- Generaal, een goede samenwerking tussen Heemskerk en Beverwijk mogelijk zal blij ven. De heer Van der Ward (P.v.d.A.) zei dat Heemskerk sinds 1951 duidelijk heeft getoond zijn zelfstandigheid waard te zijn Op velerlei gebied is een gezonde ontwik keling tot stand gekomen. Hij legde de na druk op de bijzondere verantwoordelijkheid van de gemeentebesturen der drie IJmond- gemeenten om al het mogelijke te doen voor goede levensomstandigheden van de bevolking van het IJmondgebied. De heer Wen tink (Prot. Chr.) was van mening dat tien jaar koude oorlog in de IJmond gelukkig geen brokken hebben gemaakt. Volgens hem is het zelfstandig naast elkaar bestaan van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk de enige moge ten "des "Lands/In de bijna 14 jaar daarna 1 lijkheid om een gezonde ontwikkeling van het noordelijk IJmondgebied voort te zet ten. Voor deze opvatting mag zijn fractie rekenen op de steun van haar politieke geestverwanten in de Tweede Kamer. De heer Kramer (K.V.P.) constateer de dat de minister zich met betrekking tot de maximum wooncapaciteit in Heems kerk aardig heeft vergist. Ook het aantal inwoners dat volgens de laatste gegevens maximaal in IJmond-Noord kan wonen is heel wat minder dan de cijfers van de minister. De heer Kramer was voorstan der van een bovengemeentelijk bestuursor gaan voor de IJmond, echter geen IJmond- raad. gl f - -* v T. Wentink (Prot. Chr.) is er heel wat in IJmond-Noord veranderd. Heemskerk heeft zich van de hem door de toenmalige minister voor Volkshuisves ting gegeven opdracht woningen te bouwen voor de basisindustrie in de IJmond uit stekend gekweten. Daarnaast zijn tal van goede voorzieningen in Heemskerk gereali seerd. De heer Boeree vergeleek het streven van de minister om Heemskerk en Bever wijk tot een gemeente samen te voegen met het willen uitbroeden van een ei met twee dooiers, hetgeen onherroepelijk op 'n mislukking moet ui-tlopen. Wanneer bei de gemeente afzonderlijk tot ontwikkeling komen zullen de gunstige resultaten niet uitblijven. Het is nu wel duidelijk geble ken dat IJmond-Noord geen behoefte heeft aan een „city" met grote openbare voor- Burgemeester Nielen wees op de voorspoedige woningbouw in Heemskerk. Thans zijn 1500 woningen in aanbouw. In het uitbreidingsplan Zuidbroek I komen Wethouder H. J. M. Roozen eens 600 woningen en volgend jaar zal mo gelijk het plan voor een nieuwe wijk met duizend woningen uitgevoerd kunnen wor den. Evenals Heemskerk dat in de afgelo pen acht jaar steeds heeft gedaan zal het gemeentebestuur initiatieven ontplooien om een samenwerking tussen de drie IJ- mondgemeenten te entameren. Heems kerk blijft ook nog altijd bereid mee te werken aan een „democratisch verkozen gezagsorgaan" voor de IJmond. Ten aan zien van het wetsontwerp tot opheffing van zijn gemeente zou de heer Nielen het gezegde in toepassing willen zien dat men het goede niet wegdoet als men niet zeker is dat het op zal gaan in het betere. Nadat wethouder Roozen had ver klaard dat het complex van vraagstukken in IJmond-Noord hem na aan het hart ligt, hij Beverwijk had verweten in dezelf de fout te vervallen die de minister heeft gemaakt, namelijk niet de bakens te ver zetten als de omstandigheden gewijzigd zijn en hij de aandacht had gevestigd op het verlengde tracé van de Coentunnel- weg als belangrijke ontsluitingsweg voor IJmond-Noord werd het adres aan de Tweede Kamer zonder hoofdelijke stem ming door de raad goedgekeurd. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Aegis, van Rotterdam; Longwy, Baie Comeau; Yew- mount, Swanse^; Vliestroom, Dagenham; Crichtoun, Grangemouth, IJmuiden; Herrings- torf, Wismar; Stainless Tanker, Brevig; Jean- E., Londen; Netta, Londen; Spaarnestroom; Hull; Nerlandia, Gothenburg; Wolanda, Lon den; Willemijn, Par; Gazelle, Boston, Koog aan de Zaan; Jytte Bres, Plymouth, IJmuiden; Canada, Swansea; Neutron, Boulogne sur Mer, IJmuiden; Oostenburgh, Rotterdam, IJmuiden; Antje, Rotterdam, Umuiden; Anneliese Olt- mann, Bremen, IJmuiden; Montello, Baton Rouge; Birkenstein, Antwerpen; Zaanborg, Ornskoldsvik, Zaandam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Daniël, van Rotterdam; Tank Queen, Emden; Thaletas, Rotterdam; Berkelstroom, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Nora, naar Houston; Laertes, Genua; Ladon, Ham burg; Ardetta, Rotterdam; Axel, Delfzijl; Rikke Skou, Santo Domingo; Adi, Odense, IJmuiden; Martha Ahrens, Hamburg; Pergo, Arnborough, IJmuiden; Korshamn, Poole, Velsen; Skaumor, Pepel, IJmuiden; Chrostos, Rouaan; Nijsa, Gdansk, IJmuiden; Gruno, Montrose; Aletta Johanna, Londen, IJmuiden; Alme, St. Heiier; Kaap Falga, Delfzijl; Gunvor Stroemer, Simons- vik, IJmuiden; Tasman, Londen; Geestdam, Lowestoft, IJmuiden; Joma, Belfast; Marie Christine, Solvesborg, IJmuiden; Elbstroem, Stockholm; Swift, Harlingen; Patria, Rotter dam; Catherine-F., Rotterdam; Bangai, Ham burg; Poseidon, San Juan de Porto Rico. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Bomma, naar Delfzijl; Helga Witt, Funchal; Sadeeka, Rotterdam; Borneo, Bremerhaven; Schwet, Wismar; Hathor, Rotterdam; Melrose, Gent, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie voor sportnieuws laatste 100 service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 Het is volkomen begrijpelijk dat de katholieke toneelvereniging „Kunst Zij Ons Streven en de arbeiderstoneelvereniging „PALVU" uit IJmuiden, na het grote succes in het vorige seizoen met de gezamenlijke opvoeringen van Herman Heijermans' „Op Hoop van Zegen", deze samenwerking nog eens hebben voort gezet om opnieuw te trachten enige modelvoorstellingen op de planken te brengen. Nu liggen de voordelen van een dergelijke krachtenbundeling duidelijk voor de hand. Niet alleen dat de dikwijls hoge onkosten op deze wijze immers uit twee verenigingskassen kunnen worden bestreden, maar ook de regisseur heeft een rijker spelersarsenaal tot zijn beschikking, dat hem bij de bezetting van het stuk meer keuze laat om de rolverdeling zo ideaal mogelijk te maken. DIT LAATSTE IS VOORAL van belang bij opvoeringen als van Herman Boubers bekende volksstuk „De Jantjes", waar nu de voorkeur naar was uitgegaan om hier van in de Stadsschouwburg twee succes volle vertoningen te geven. Toch waren de ze voorstellingen in haar geheel minder geperfectioneerd als die van „Op Hoop van Zegen," waarschijnlijk omdat de spelers zich hiermee op een voor de meesten vol komen onbekend terrein moesten begeven: dit van zang en dans. De liedjes kwamen daardoor niet altijd met voldoende klank volume over het voetlicht en de danspas jes werden soms eveneens te schuchter uit gevoerd. Hier demonstreerden de spelers duidelijk hun onwennigheid, al ben ik er dan ook van overtuigd dat alles beduidend vlotter zou verlopen, indien zij de gele genheid zouden hebben het stuk enige ma len in te spelen. Maar ja, bij het ama teurtoneel worden alle moeizame en maan denlange voorbereidingen nu eenmaal al tijd slechts met twee, of hoogstens drie opvoeringen gehonoreerd. MAAR IN DE DIALOGEN toonden de spelers zich weer geheel in hun element, met als gevolg talloze hartverwarmende taferelen die bruisten van leven en volk se pret. Regisseur Jan Velzeboer had met hen een schier razend tempo bereikt, dat de voorstelling met rake en snelle nuan ceringen vulde. Vandaar dat de uitbundi ge en gemoedelijke Jordaanfestijnen plots abrupt werden onderbroken voor een voor beeldig geregisseerde knokpartij, of een dramatische scène, zoals die tussen Dolle Dries en zijn timide moeder, waardoor in de zaal menige traan tersluiks moest wor- Een levendig tafereeltje uit het derde bedrijf van „De Jantjes", met v.l.n.r. Truus van der Vis (tante Piet), op zijn rug gezien Chris Sluiters (Dolle Dries), Jo Belfroid (Blonde Greet), Henny Zwanenburg (Blauwe Toon), Toon Nierop (Schele Manus), Riek Vosse (Na Druppel) en Willem Vrij hoef (ome Gerrit). den weggewist. Dit was het oude volks stuk op zijn best! HET IS UITERAARD ondoenlijk alle ruim twintig sprekende rollen, waarmee „De Jantjes" zijn fleur en spanning wordt verleend afzonderlijk en met name te noe men, ofschoon sommige typeringen toch wel tot uitzonderingen aanleiding geven. De drie Jantjes bij voorbeeld, van Chris Sluiters, Henny Zwanenburg en Toon Nie rop, waarvan vooral laatstgenoemde met zijn uitbundige Schele Manus de volle zaal telkens daverende lachexplosies ont lokte. Jo Belfroid speelde een fikse, tinte lende Blonde Greet en Truus van der Vis was een prachtig loeder als de gemeen- intrigerende tante Piet. Ook het bekende echtpaar Na Druppel en De Mop werd door Riek Vosse en Jan van der Kolk aan jo viale gein het volle pond meegegeven. Niet minder belangrijk was de geroutineerde muzikale medewerking van het orkest „De Klavierschippers", dat onder leiding van Jan Stoker de bekende zangnummer tjes van een hechte begeleiding wist te voorzien.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7