„Ik begrijp er niets van Bert van Wooning is hevig teleurgesteld Ronde van Nederland gelijk met de Giro en Spaanse ronde Ebben niet vooraan op eerste dag van Jumping Amsterdam Leiders uit de tweede divisie A komen naar Haarlemse clubs J Bij Stormvogels enige ster nu „vergeten" in Telstar-tweede Nederland had meeste interesse intertoto-voetbal Rumoer in de prof renner sbond Verrassingen in de tafeltennisstrijd Dukla-Real op t.v. RCH-AGOVV en EDO-W ageningen Cassius Clay uit het ziekenhuis ZATERDAG 28 NOVEMBER 1964 13 yy Fusie Zondag 2 uur R.C.H.A.G.O.Y.V. Zaalsporten mogelijk voor voetbaltoto reserve Hajer uitgeschakeld Post bleef voor in Zürich Nieuw bondsbureau van Ned. Culturele Sportbond Bert van Wooning wil hogerop. Dit seizoen is daar nog niet veel m gekomen. De belangstelling voor de intertoto oompetitie is in Nederland het grootst. Dat blijkt uit de cijfers over 1964, waarin het toernooi overigens slechts vorderde tot de kwartfinales. De wedstrijden in ons land trokken meer dan honderdduizend bezoekers. Om precies te zijn 123.100. Het leeuwedeel daarvan trok Feijenoord 80.523. De overige drie clubs, NAC, SC Enschede en DWS samen 42.577. Lands kampioen DWS nam daarvan weer meer dan de helft voor haar rekening, nl. 24.613 Per land was de belangstelling als volgt Nederland 123.000, Oost-Duitsland 95.548 Polen 72.483, België 58.006, West-Duitsland 57.969, Zweden 42.935, Joegoslavië 38.519 Zwitserland 37.917,, Tsjechoslowakije 37.413, Frankrijk 34.545, Bulgarije 27.000 en Oostenrijk 14.487. De belangstelling per club (thuiswed strijden) was als volgt: 1. Feijenoord 80.523; 2. Emper Rostok 32.431; 3. Spartak Pleven 27.000; 4. Karl Marx Stadt 25.000 5. DWS 24.613; 6. Polonia Bytom 24.848 (Van onze sportredactie) "Ik begrijp er niets van. Ik krijg geen kans Mansell stelt me op de trainingen ten voorbeeld, maar ik kom niet in het eerste". De zinnen komen vlot uit de mond van Bert van Wooning, zoals hij over voetbal toch snel, overtuigend, maar soms wat overtrokken spreekt. Zijn eerzucht is dit voetbalseizoen gekrenkt. Hij heeft het vorig seizoen kunnen zien aankomen. Hij, de publiekvoetballer, de technisch bijzonder begaafde, de enige werkelijk goede voetballer, die Storm vogels bij de fusie bij VSV inbracht, speelt nu in het Telstar-tweede. Supporters bellen op naar zijn ouders, vragen naar de reden van het niet opstellen„Ik begrijp er niets van", is het antwoord. Bert van Wooning is geen gemakkelijke jongen. Hij is grillig en daardoor komt hij in botsing met anderen. Zjjn karakter is beïnvloed door de wetenschap, dat hij een goede voetballer is. Dat bleek al snel, toen hij als acht-jarige jongen lid van het Haarlemse Schoten werd. Ajax bood hem op vijftien-jarige leeftijd het lidmaatschap aan; het werd als zestien-jarige RCH. Van Wooning bleef er tot zijn twintigste ama teur, drong door tot de nationale selecties voor jeugdelftallen en amateurteams (7 officiële interlands) en accepteerde een contract als semi-prof bij Stormvogels. In IJmuiden is het talent Van Wooning tot ontwikkeling gekomen. De enthousiaste familieaanhang (vader, moeder, meisje tegenwoordige mevr. Van Wooning) kreeg gunstige oordelen te horen over het spel van het voetbalpubliek. Het was datgene wat graag geaccepteerd werd. Wedstrijden voor het Nederlands militair elftal, Jong Oranje volgden en gaven aan, dat Van Wooning in het steeds triester spelende Stormvogels een van de weinige goede spelers was. Hij leefde zich uit in de twee de divisiewedstrijden, heerste iedere wed strijd weer over het middenveld, en was steeds voor driekwart verantwoordelijk voor het weinige succes dat Stormvogels boekte. De fusie met VSV leek voor Bert van Wooning, niet groot, maar beschikkend be halve over een goede techniek ook over een goede lichaamsbeheersing, de weg vrij te maken naar een goede toekomst. Maar de eigenzinnige speler die Van Wooning heet kwam in conflict met een trainer, die bepaald andere opvattingen over het voet balspel had: Toon van de Enden. Het werd een gespannen verhouding, Van de Enden liet niet na Van Woonings kwaliteiten als matig aan te duiden; Van Wooning maakte duidelijk kenbaar dat hij het met Van de Enden bepaald niet eens was. In de loop van het seizoen werd de verhou ding beter. Zij scheidden niet als vrienden, maar wel als mensen, die begrip voor el kaars standpunten konden opbrengen. Van Wooning was ondanks alles eerste elftal speler gebleven. Bert van Wooning wil graag in het Telstar eerste spelen. Om zijn eer, om het publiek ook. Met betrekking tot de financiën wordt zijn wens niet ingegeven. In het tweede namelijk verdienen de spelers dit seizoen be paald niet minder dan de eerste elf talspelers. In november bijvoorbeeld verdien den de eerste elfspelers in de wed strijden tegen Ajax, GVAV, PSV en Feijenoord aan premies f 150 voor één overwininng en in totaal 75 aan drie nederlagen 80 is de be loning bij een gelijkspel). De spelers van het tweede kregen voor vier over winningen, 160,plus voor twee gelijke spelen 90. Bovendien ont vangen alle contractspelers dezelfde uitkering voor het bezoek aan de trainingen (ƒ30 per week) en voor het verschil in doelpunten bij een over winning 5 per goal). De wensdroom van de zwartharige Haar lemmer: voetballen in de eredivisie, werd in het seizoen 1964/65 echter geen werke lijkheid. Geharrewar in de transfertjjd (Mansell liet hem op de transferljjst plaat sen), werd gevolgd door een plaats in het tweede. Duidelijk moet ook Van Wooning overigens zjjn geweest, dat h\j in de eerste divisie niet zo geschitterd heeft als hij gewoon was in de tweede divisie. Hjj was gewoon een Telstar-speler, die niet groots, maar wel nuttig voetbalde. „Matige belangstelling op de training", was de opmerking van Mansell die hij in het begin van het seizoen maakte, toen het niet opstellen van Van Wooning ter sprake kwam. „Hij heeft gelijk. Ik trainde niet hard. Waarom wel? Ik stond toch niet in het eerste. Later heb ik beterschap beloofd. Ik train dat de stukken ervan afvliegen en nu, ik sta nog in het tweede. Hassie van Wijk begrijpt er niets van. Die is al bij het bestuur geweest, maar ik word niet opgesteld en mijn vorm op dit moment is toch voortreffelijk. Mansell stelt me ten Advertentie NR. 1 OP DE RANGLIJST Het ijzersterke A.G.O.V.V. uit Apeldoorn met de oud-nationale midvoor WIM BLEIJENBERG als scherpschutter, de tegenstander van R.C.H. Het ziet er naar uit, dat de vereniging van beroepsrenners binnen niet al te lange tijd zal worden ontbonden. De vereniging heeft sinds het ontstaan nu drie jaar geleden uit een initiatief van Wim van Est een groot aantal interne moeilijkheden gekend. Bestuursleden volgden elkaar in snel tempo op. Het afscheid, dat de heer Ton Vissers, de manager van de vereniging zich heeft voorgenomen, is de directe aanleiding tot de huidige moeilijkheden. De actieve Rot terdammer heeft te kennen gegeven op de jaarvergadering, in januari, afstand te willen doen van zijn functie. Dat bericht heeft de voorzitter en penningmeester van de vereniging, beiden niet zo actief, ge bracht tot het schrijven van een afscheids brief. Moeilijkheden zijn er voor Ton Vissers ontstaan door de tegenwerking van de Pellenaars-groep. De Brabantse ploeglei der vroeg bij wedstrijden in Nederland steeds meer startgeld dan de uniforme maatstaf, die Vissers bij organisatiecomi tés, namens de vereniging van beroeps renners had afgesproken. Vele wedstrijden gingen daardoor dit jaar niet door. Op de jaarvergadering, in januari, gaan de renners zelf beslissen over de toekomst van de vereniging. De Europese tafeltenniskampioenschap pen zijn vrijdag voortgezet met de dub belspelen. Zowel bij de dames als bij de heren deden zich verrassingen voor. Het nummer drie geplaatste Hongaarse duo Eva Foeldi/Elizabet Jurik werd door de Russische meisjes Dzinta Lukina/Svetla- na Grinberg in de tweede ronde met 2-3 uitgeschakeld (21-10 19-21 18-21 24-22 12-21). Bij de heren werden de als overwinnaars gedoodverfde Joegoslaviërs Istvan Korpa Edvard Vecko door de fel vechtende Hon garen Janos Fahazi/Laszlo Pignitzky in de derde ronde in vier games (17-21 21- 19 18-21 16-21) naar de toeschouwers-bank verwezen. In het damesenkelspel bereikte de Duit se titelverdedigster Agnes Simon als eni ge Duitse de kwartfinales. Zij versloeg in de achtste finales de Hongaarse Angela Papp met 3-1 21-10 21-10 17-21 21-13) voor de kwartfinales dames enkelspel kwalifi ceerden zich verder: Lukacs (Hong) Grin berg (Rusl.); Paisjarve (Rusl.). Foeldy (Hong.) Rudnowa (Rusl.) Jurik (Hong.) en Constantienscu (Roem.) In het herenenkelspel zegevierde de Duit ser Eberhard Schoeler in een vijf kwartier durende partij in de achtste finales over de als nummer een geplaatste Tsjech Vla- do Miko met 3-2 (21-17 13-21 20-22 21-19 Staatssecretaris Van de Laar (O. K. en W) is bereid met de stichting de nationale sporttotalisator contact op te nemen over de suggestie bij het afgelasten van voet balwedstrijden de uitslagen van zaalspor ten voor de voetbaltoto te gebruiken. Het initiatief hiervoor moet echter van ver gunninghouder komen, zo merkte hij op. Hij is het met de desbetreffende kamer leden eens, dat de Olympische Spelen in Tokio hebben aangetoond dat ook andere sporten dan voetbal in brede kring belang stelling genieten. De staatssecretaris deelt dit mede in de memorie van antwoord op het eindverslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer voor het wetsontwerp op de kansspelen. „Hier adder", zei Toon van de Enden en lachte. Van Wooning kreeg bij die uitspraak de foto waarop hij een grote kans in de wedstrijd van Tel star tegen Sittardia vorig seizoen miste. Van de Enden liet toch niet na Van Wooning de foto regelmatig in herinnering te brengen. Zij scheid den overigens na vorig seizoen als vrienden. De Ronde van Nederland, die volgend jaar zal worden gehouden, dankzij de be moeienissen die de Amsterdamse accu fabrikant Vyth met dit evenement wil hebben, wordt verreden van 12 tot 16 mei. Dat is een week later dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Het latere tijdstip is voorbeeld op de training. Hij zegt Bert je bent een ideale half speler; ja in het twee de". Er klinkt spijt en rancune in de stem van de in Haarlem wonende en bij de kistenfabriek van zijn vader werkende speler. „Toch ben ik er niet kapot meer van. In het begin wel. Maar het is wel zo, dat ik na een seizoen in het tweede weg wil. Bijvoorbeeld naar Alkmaar, die komen ieder jaar bij me, of naar RCH. Er zijn andere genoeg, die mij willen hebben'V Bert vajl Woonings begrip schiet tekort. Hjj die Mansell als trainer enorm en als mens ideaal in de omgang met de con tractspelers vindt, heeft kritiek op zijn keuze voor het eerste. H\j zelf speelt voor lopig in het tweede. Jan Hajer, die was doorgedrongen tot de halve finales van het kampioenschap van Nieuw-Zuid-Wales (voor spelers onder de 23 jaar) heeft daarin vrijdag een neder laag geleden tegen de Australiër John Cottrill. Hajer verloor met 36, 63, 36. In de finale ontmoet Cottrill de Brit Graham Stilwell. Jumping Amsterdam staat dit jaar in het teken van de revanches. De revanches van de Olympische Spelen van Tokio en van Brussel, waar onze landgenoot Toon Ebben de elite van de internationale ruitersport zo verrassend versloeg. Dui zenden waren vrijdag op de eerste avond van Nederlands grootste indoor concours hippique reeds de weg naar de R.A.I. De" NTS neemt woensdagmiddag een rechtstreekse Eurovisiereportage (om 13.20 uur) over van de voetbalwedstrijd Dukla-Praag-Real Madrid die in de twee de ronde van het toernooi om de Europa Cup in Praag wordt gespeeld. De repor tage wordt 's avonds om 18.00 herhaald op Nederland I. Commentator is Herman Kuiphof. Bij het ingaan van de tweede nacht van de zesdaagse van Zürich had het favoriete koppel PostPfenninger nog steeds de lei ding. De Belgen BrackeLelangue hadden hun ronde achterstand ingelopen en had den zich voor de Denen LykkeEugen op de tweede plaats genesteld. (Van onze sportredactie) i EDO en RCH hebben geen goede op lossing kunnen vinden om het gelijktijdig op zondag spelen te vermijden. Een maal kon er een regeling getroffen worden (EDO speelde toen op zaterdag, RCH op zondag), maar het moest bij deze ene keer blijven. Morgen spelen EDO en RCH bei de weer op zondag een thuiswedstrijd. Twee interessante wedstrijden overlappen elkaar daardoor. De twee topclubs uit de tweede divisie A Wageningen en AGOVV, komen namelijk respectievelijk bij EDO en RCH op bezoek. RCH zal ongetwijfeld moeite hebben de schotvaardigheid van AGOVV te beteu gelen. De Apeldoorners hebben geen sterk elftal is de mening in eigen kring, maar toch staan zij bovenaan de ranglijst. Dat is dan vooral het gevolg van de werklust, die de spelers in een wedstrijd willen tonen. De trainer dit jaar voor het eerst na daarvoor onder meer BW en Storm vogels te hebben geleid Franz Rybicki, brengt het volgende elftal tegen RCH in het veld: Hamers, Snelders en Nijdeken; Viechter, Vreugd en Temming; Vellekoop, Lörincz, Bleijenberg, Brouwer en Stallen. RCH speelt met een elftal, dat gelijk is aan vorige week. Slechts op de spilplaats is een ander opgesteld. Honout heeft plaats moeten maken voor de weer herstelde Van de Brink. Vorige week leed EDO een zware 62 nederlaag tegen AGOVV, maar de indruk die het in Apeldoorn achter liet was voor' treffelijk (Rybicki: „Een technisch goede ploeg, die gelukkig voor ons aan schot vaardigheid veel tekort kwam, maar beter veldspel toonde dan wij"). Die goede in druk maakt EDO ook tegen Wageningen tot een geduchte tegenstander. Het heeft weer de beschikking over Koster en Berends, althans dat wordt verwacht, maar Telstar (uit tegen Fortuna): Stuy; Lip- tak. Althof, Brom en Pirovano; Hen- driksen en Van Egmond; Dikstaal, Van Wijk, Van der Kuil en Kleef. EDO (thuis tegen Wageningen): Ama- ma; Disselköter, Koster, Van der Put ten en Berends; Wiertz en Mul; Zoete- man, Koek, De Winter en Peters. RCH (thuis tegen AGOVV): Van der Schilden; Mussche en Wullems; Does- selaar, Van de Brink en Euwes; Hen driks, Nanai, Maslo, Engelenberg en Meijer. Haarlem (uit tegen Vitesse): Van Heeswijk; Duwel, Berendregt, Clavan en Maas; Dinkelberg en Peijs; Vreeken, De Oude, Van de Berg en Jonker. de beslissing over het al dan niet spelen van Berends was afhankelijk van de training van vandaag. Kroder is zijn eventuele vervanger. Bij EDO ontbreekt nog steeds Van Kampen, die in de wed strijd tegen ZFC zijn nek verdraaide, daarvan 's avonds thuis pas last kreeg en sindsdien met de nare gevolgen (onder meer een tijdelijke verlamming van de linkerarm) sukkelt. Wageningen beschikt in de voorhoede over de gevaarlijke rechtsbuiten Geurt Jansen en linksbinnen Henk Janssen. Als linksbuiten is nog een Janssen aanwezig, Geert de broer van Henk. De totale op stelling luidt: Quint; Tanis en Van Wijn bergen; Martens, Dielissen en Van der Weert; Jansen, Drost, Fiegen, H. Janssen en G. Janssen. Vitesse sukkelt vanaf het begin van de competitie met een verzwakt elftal. Dijck- mans, doelverdediger, en Maurits, links buiten, speelden nog vrijwel niet. Voor de wedstrijd tegen Haarlem op eigen Arn hemse grond is bovendien ook Seelen niet beschikbaar. De gevaarlijke voorhoede speler heeft een enkelblessure. De opstel ling van Vitesse is nu: Alberding, Eichels- heim en Van der Kruk; Van de Weerthof Van Ingen en Huiberts; Hofs, Van de Kerkhof, De Vries, Veenstra en Vleeming Van deze spelers zijn Hofs en Vleeming jeugdspelers. Haarlem komt uit met een elftal, waarin Steur geen plaats heeft gevonden. Hij is gepasseerd. Daar staat tegenover dat De Oude hersteld is van zijn blessure en dus weer meedoet. Nijkamp heeft na zijn de- buurt ook afstand moeten doen van zijn plaats in het eerste. Van de Berg is in zijn plaats opgesteld. Bons heeft nog altijd last van een enkelblessure. Voorts is het mee spelen van Duwel en Dinkelberg onzeker. Voor Dinkelberg zal eventueel Boom mee doen. Deze voetballer speelde sinds vorig seizoen geen enkele wedstrijd, omdat hij een meniscusoperatie moest ondergaan en daarna een oorontsteking kreeg. Op de trainingsavonden heeft hij thans bewezen weer volledig in staat te zijn tot het spelen van een wedstrijd. Wentink is de mogelijke vervanger van Duwel. Fortuna '54, dat in Geleen Telstar ont vangt heeft Van Rhijn uit het eerste elftal gelaten. Piters maakt bovendien geen deel uit van Joostens formatie, omdat hij een knieblessure heeft, waaraan dr. Weiss uit Aken zijn aandacht besteedt. Fortuna, dat „verstandelijk" voetbal wil spelen, sportief wil voetballen, omdat dit een noodzaak is die voorzitter Joosten zelf regelmatig in woorden vereist, bestaat morgen uit de volgende spelers: Vogels; Brüll en Beenen; Custers, Van dér Hart en Munster; Peta covic, Gerards, Kohn, Koopal en Carlier, Telstar komt morgen uit zonder Joop Daniels, die last heeft van een enkelbles sure. Piet van der Kuil is daarentegen wel weer van de partij. In de achterhoede staat opnieuw Althof als spil opgesteld. Kort is zelfs geen reserve, maar speelt als spil in het tweede. Vandaag wordt in Amsterdam het nieuwe bondsbureau van de Nederlandse Culturele Sportbond geopend. De N.C S. heeft zijn huisvesting gevonden in het N.V.V.-gebouw aan het Plein '40'45. ingeslagen en zijn daar inderdaad getuige geweest van een revanche. Het eerste grote internationale springconcours eindigde na melijk in een dubbele Duitse overwinning met Kurt Jarasinsky met Alm Musik op de eerste en Alwin Schockemöhle met Dascha op de tweede. Van de 22 combinaties in dit jacht- springconcours kwamen zij als één der eerste aan de start, gingen foutloos rond en dat in een dergelijk scherpe tijd .res pectievelijk 60.9 en 61.0 seconden), dat deze onder alle aanvallen staande bleef. Ook Ebben, hoe snel hij Prins Ayax ook door het parcours joeg met uiterst korte wendingen, kon het niet halen. Weliswaar bleef hij zonder fouten, maar met zijn tijd van 62.7 bleef hij toch ver van de overwinning verwijderd. De uitslag was: 1. Kurt Jarasinsky (W.-Dld.) met Alm Musik 0 fouten, 60.9 sec.; 2. Alwin Schocke möhle (W.-Dld.) met Dash 0 fouten, 62.1; 3. Tommy Brennan (Ierl.) met Killrush en Alain Navet (Fr.) met Luma beiden 0 fouten, 62.1 sec.; 5. Anton Ebben (Ned.) met Prins Ayax 0 fouten, 62.7 sec.; 6. Lance Huet (Ned met Medrano 0 fouten, 63.2 sec.; 7. Hans Günther Winkler (West- Duitsl.) met Romanus 0 fouten, 72.1 sec.; 8. Tjeerd Velstra (Ned.) met Espoir 0 fouten, 77.6 sec.; mevrouw Irene Wage makers-Jansen (Ned.) met Icar F II, 3 fouten, 82.5 sec-; 10. Nelson Pessoa (Braz.) met Fantasia, 4 fouten, 61.9 sec. Grote spanning bracht de barrage van het tweede internationale springconcours. In deze barrage op tijd over zes hinder nissen, waarbij twee dubbelsprongen, scheen de Ier Seamus Hayes veruit de beste kansen op de overwinning te heb ben, toen hij zijn foutloze parcours be ëindigde in slechts 37.3 sec. Ebben, noch d'Oriola spanden zich in om Hayes te overtreffen. Hun rijden was slechts ge richt op safety-first en zij bereikten beiden hun doel. Schridde wilde met zijn schim mel Kamerad echter meer dan een plaats in het klassement. De winnaar van het zilver in Tokio toonde zijn meesterschap en met zijn 37,sec. had hij de eerste plaats bereikt. Hij zou hierop echter aan zijn zijde nog een tweede ruiter krijgen, namelijk de Brit Harvey Smith. De uit slag was: 1. Hermann Schridde (W.-Dld.) met Kamerad, 0 fouten 37 sec. en Harvey Smith (Gr.-Br.) met Harvester, 0 fouten, 37 sec.; 3. Seamus Hayes (Ierl.) met Good Bye, 0 fouten, 37.3 sec.; 4. Jonqueres d'Oriola (Fr.) met Labrador, 0 fouten, 42.3 sec.; 5. Anton Ebben (Ned.) met Kai- rouan, 0 fouten, 44.9 sec.; 6. Jerome Cha- brol (Fr.) met Kama B 4 fouten, 40.2 sec 7. Hans Günther Winkler (W.-Dld.) met Fiderlitas 4 fouten, 44.3 sec. Jan Maathuis won een nationaal spring concours voor de 20-jarige Overijsselse amazone De Canne. De Duitser Alwin Schockemöhle met „Dascha". gekozen in verband met de Vierdaagse van Duinkerken, die al van 5 tot 9 mei wordt gereden. Concurrentie heeft de heer Vyth, die gisteren zelf bij het bepalen van de inter nationale wielerkalender door de U.C.I. in Zürich, aanwezig was, niet kunnen voorkomen van de Ronde van Spanje en van de Ronde van Italië. Van beide wed strijden verwacht zowel de heer Vyth als vissers (zijn manager) geen grote con currentie. Aangenomen wordt namelijk, dat de buitenlandse fabrieken, waarvoor sterke Nederlandse rijders uitkomen, niet naar Spanje of naar Italië gaan. Bovendien is er voor de Nederlandse profs een start verbod ten tijde van de Ronde van Neder land. Daaraan zal streng de hand worden gehouden. Olympia's Toer, de nationale ronde voor amateurs, is vastgelegd op het U.C.I.-con gres, van 26 mei tot 1 juni. De voornaamste data op de kalender van d# UCI voor het komend jaar zijn: amateurs: 21 maart4 april: Ronde van Tunesië; 24 april— 2 mei: Ronder van België: 823 mei: Berlijn PraagWarschau; 26 mei1 juni: Olympia's Toer; 29 mei—5 juni: Ronde van Oostenrijk; 20 juni—3 juli: Ronde van de Toekomst; 28 juli 7 aug.: Ronde van Joegoslavië; 1525 augustus: Ronde van Polen; 2 september: Wereldkampioen schap ploegentijdrit; 4 sept.: Ronde van Bulga rije. De data voor de profs zijn: 28 febr.: Sassari— Cagliari; 6 maart: Ronde van Het Volk; 9—16 maart: Parijs—Nice; 19 maart: Milaan—San Remo; 21 maart: Gent—Wevelgem; 6—9 april: Ronde van België; 11 april: Parijs—Roubaix: 17 april: Ronde van Vlaanderen: 25 april: Parijs- Brussel; 29 april; Waalse Pijl; 29 april—16 mei: Ronde van Spanje; 2 mei: Luik—Bastenaken- Luik; 5—9 mei: Vierdaagse van Duinkerken; 1216 mei: Ronde van Nederland; 1216 mei: Midi Libre; 15 mei—6 juni: Ronde van Italië: 21—29 mei: Dauphiné Libéré; 30 mei: Bordeaux- Parijs; 10—16 juni: Ronde van Zwitserland; 11— 14 juni: Ronde van Luxemburg; 22 juni—14 juli: Ronde van Frankrijk; 22 juli: Kampioenschap van Spanje; 29 juli: Ronde van Zuid-West Zwit serland: 1 augustus: Kampioenschappen van Nederland. België, Luxemburg, Groot Brittannië en West-Duitsland; 7 augustus: München—Zü rich; 22 augustus: Kampioenschappen van Frank rijk en Zwitserland; 5 sept.: Wereldkampioen schap op de weg in San Sebastian; 6-12 sept.: Wereldkampioenschappen op de baan in San Sebastian; 19 sept.: G. P. der Naties (tijdrit); 26 sept.: G. P. van de „Parisiën Libéré" (ploegen tijdrit); 10 okt.: Parijs—Tours; 16 okt.: Ronde van Lombardije: 24 okt.: G. P. van Lugano (tijdrit); 1 nov.: Trofee Barrachl. Wereld zwaargewicht kampioen Cassius Clay is gisteren uit het City ziekenhuis in Boston ontslagen. Bij zijn vertrek was Clay 17 kilo en 2 ons lichter dan acht weken geleden. Hij weegt 93 kilo 9 ons. De wereldkampioen zei dat hij naar huis ging in Chicago, om zich daar voor te bereiden voor zijn volgende gevecht. Dit gevecht zal plaatsvinden zodra de doktoren hem fit verklaren. Clay is voor een breuk geope reerd op 13 november. Hij zei dat hij het jammer vond dat de wedstrijd die op 16 november zou hebben plaatsgevonden waarbij hij zijn titel zou hebben verde digd tegen Sonny Liston, was uitgesteld en dat zoveel mensen die iets met de wed strijd te maken hadden zoveel geld had den verloren. Hij zei dat hij hoopte nog drie maal in de ring te verschijnen. „Ik hoop dat ik dan een miljoen dollar zal hebben en als ik dia heb ga ik de rest van mijn leven aan een bureau zitten en van mijn inkomen leven". Men verwacht dat de ontmoeting tussen Liston en Clay over ongeveer 6 maanden in Boston zal plaatsvinden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13