Computerfabriek geopenc door Prins Bernhard AGENDA I VAN NIEL ZWEEDSE KERSTDINERS BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Svenska Restaurangen „B 0 L W E R K" Duitse onderscheiding voor Nederlandse officier Brandschade sterk toegenomen Koningin bezocht instituut in haar geboortehuis Fotoartikelen niet vrij in prijs Pakketten vóór woensdag ter post bezorgen Acht doden in het verkeer Telefoondienst heeft 150.000 abonnees Amsterdam wil personeel 3,5 pet ineens geven Geen vuil op straat in Rotterdam Italiaan in arrest na fabrieksbrand in Goor Jan Boon krijgt boete in Nepal Vrij koud ZATERDAG 28 NOVEMBER 1964 2 Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk OMEGA HORLOGES edelstaal vanaf 125.— Na 1 december KERSTDINERS GAENDE SMORGASBORD In Amsterdam het tier er meer Ais een tucHT- SCHlP.DAN AtSttM ECHT SCHIP UtT... £6 a Sa zzw w zw z De computerfabriek en het researchlabo- ratorium van de n.v. Electrologica in Rjjs- wjjk zyn vanmorgen door prins Bernhard officieel geopend. De directeur, drs Scholten releveerde dat na de eerste computer de ontwikkeling zo ver is gekomen dat thans een computer de EL X8, tweehonderdduizend optellingen per seconde kan verrichten. De snelheid van de machine is tien keer hoger dan die van de EL XXI, het kerngeheugen is der tien maal zo snel geworden. Prof. dr. J. Engelfriet, voorzitter van de raad van commissarissen, onthulde dat twaalf computers van het type EL X8 in produktie worden genomen in verband met verkregen bestellingen. Ook komen nog vier kleinere typen computers uit, die on derling met de EL X8 een samenhangende reeks vormen. Programma's voor de kleinere machines kunnen op de grotere worden uitgevoerd. Prof. Engelfriet kon niet voorspellen hoever de ontwikkeling zal gaan. Zeker is dat steeds dieper zal worden ingegrepen in de bestaande produktieprocessen en in elk onderdeel van de menselijke activiteiten. Minister Andriessen noemde de compu terfabriek een typische groeiindustrie, voortgekomen uit research, waarbij 't gaat om een bij uitstek hoogwaardige kwaliteits- produktie. Nederland zal het in toenemen de mate als gevorderd industrieland van kwaliteitspeil moeten hebben, meende de minister. Als geheel heeft de Nederlandse industrie nog te weinig aandacht voor de research en dit vormt een gevaar voor de verdere industriële ontplooiing en wel vaartsontwikkeling, aldus dr. Andriessen. De minister vond het maatschappelijk ge zien te prefereren dat de vervanging van mensen door de computer geleidelijk ge schiedt. Tegenover de economische voor delen staan sociale aanpassingsvraagstuk ken. Hij betreurde voorts de hardnekkige onderwaardering in eigen land voor de kwaliteitsprodukten van de Nederlandse industrie. De presentatie van Nederlands industrieel gezicht in het buitenland vond hij hoogst noodzakelijk, maar naast zen dingswerk blijft bekeringswerk in eigen kring onontbeerlijk. Luitenant-kolonel J. Bruintjes is door de Westduitse regering onderscheiden met het kruis van verdienste eerste klasse van de orde van verdienste van de bondsrepubliek De onderscheiding is hem op de ambassa de in Den Haag uitgereikt door de West- duitse gezant in ons land, dr. H. Berger c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Gasten op het kasteel" van Jean Anouilh. Regie: Luc Lutz. M.m.v. Josephine van Gasteren, Elly van Stekelenburg, Richard Flink, Willem Faasen e.a. Zondag en maandag 20 u.: Met „Op blote voeten in het park' van Neil Simon. Regie: Jan Teulings. M.m.v. Enny Meunier, Annet Nieuwenhuy- zen, Jan Teulings en Sacco v. d. Made. Nieuwe Kerk, vandaag 20.15 u.: Concert door Die Haerlemsche Musyckcamer o.l.v. André Kaart. M.m.v. Vera Beths (viool), Henny de Vries (cello) en Gertrude Mac laine (clavecimbel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Liefdesspel", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Some like it hot", 18 j. Lido, 14, 18.45 en 21.15 u. en zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Man nequins voor Scotland Yard", 18 j. Zondag 11 u.: „De Zigeunerbaron", a.l, Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Freddy und das Lied der Süd- see", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 uur en maandag 20.15 uur: „James Bond 007 contra Dr. No", 14 j. Zondag 14 en 16.15 uur: „Brokkenpiloten", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Madame zonder schaamte", 18 j. Zondag 11 u.: „Flying clipper ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De triomf van Maciste", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „Vrouwen in de nacht". 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Onrijpe liefde", 18 j. Zondag 11 u.: „Onsterfelijk Grieken land", a.l. Monopole (Zandvoort): Vandaag en zon dag 20 uur: „Het geheime teken van d'Ar- tagnan", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Het zwaard van Robin Hood", a.l. Van maandag af geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u. zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. Tot 4 december. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave. Tot 1 december. Dagelijks van 10-18 en 20-24 uur en zondag van 10-18 en 20-21 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13). Eerste etage: Tot 6 december Expositie van schilderijen en aquarellen van J. J. Doeser. Bootzaal: „100 Ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van "4-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: „Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusier. Dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 uur. Openluchttheater Bloemendaal (Wilhel- minapark): Tot 6 december: Kunstmarkt. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (Damstr./Spaame): Van daag, zaterdag en zondag van 20-01 uur Optreden van Gobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Zondag ook film-impressies van H. v. d. Busken. Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 27 november). ZATERDAG 28 NOVEMBER City, 20 u.: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 20 u.: „Tales of terror". Zomerlust, Santpoort, 20 u.: Jan van Dommelen speelt „De koppelaarster". Par. Jeugdraad, Santpoort, 14.30 u: Ope ning van het nieuwe troephuis der welpen en verkenners aan de Middenduinerweg bij boerderij „Westerhoeve". Hotel Kennemerhof, Kennemerlaan, 16 u.: Duivententoonstelling van „De Snel- vlieger". ZONDAG 29 NOVEMBER City, 14.30 u.: „Stormloop der Tartaren"; 20 u.: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 15 u.: „Revolverhel den"; 20 u.: „Tales of terror". MAANDAG 30 NOVEMBER City, 20 u.: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep En semble voert, voor Velser Kunstkring op: „Duizend Clowns". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort (ook voor r.-k. biblio theek): 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 28 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 u.: „Lauwrence van Arabië"; 23.30 „De grote dwaas heid". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Lemmy Caution Incognito". W.B. Theater, 20 u.: „De verloren we reld". Kennemer Theater, 20 u.: Toneelavond K.D.O. „De Zon", Wijk aan Zee, Feestavond personeel Verhorst. ZONDAG 29 NOVEMBER „Let's Rock"; 19.30 u.: „Lauwrence van Arabië". Luxor Theater, 14.30 u.: „Straaljagers in de aanval"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Liefde in het bloed". W.B. Theater, 14.30 u.: „De maagden van Rome"; 16.30 en 20 u.: „Met één voet in de hel". Advertentie GROTE HOUTSTRAAT 86 HAARLEM Speciaalzaak sinds 1883 Gedurende de laatste jaren is de brand schade in Nederland enorm toegenomen. In 1958 bedroeg de directe brandschadle 39 miljoen gulden, in 1961 ongeveer 58 miljoen, in 1962 rond 74 miljoen en vorig jaar 140 miljoen gulden. De indirecte schade, de bedrijfsschade is nog veel groter. Dit heeft de voorzitter van de koninklijke Nederlandse brandweervereniging, de heer D. Rijnders, gezegd tijdens de gisteren in Utrecht gehouden algemene jaarvergade ring van deze vereniging. z De koningin was gisteren zeer verrast toen zij voor de hoofdingang van het voormalige koninklijke paleis uit haar auto stapte en de geheel gerestaureerde en verfraaide gevel van het gebouw, dat zo lang in verval heeft verkeerd, ont waarde. De koningin bracht een bezoek aan het Institute of Social Studies, dat in het oude paleis is gehuisvest. De vorstin bekeek geruime tijd op het voorplein van het gebouw, dat haar ge boortehuis is, verscheidene details van de gevel, waarvan het balcon is ver dwenen. Op dat balcon heeft zij vroeger dikwijls met haar ouders een juichende menigte toegewuifd. Na een bezoek aan de rectorswoning waar prof. De Vries een korte uiteenzet- zetting gaf over het instituut, woonde de koningin een gedeelte van enkele cur sussen bij. Daarna onderhield zij zich enige tijd met de studenten en met de voorzitter van de studentenvereniging, de heer B. Fassil uit Ethiopië. Ook na 1 december zullen de fotografi sche en cinematografische artikelen blijven vallen onder de verticale prijsbinding, het geen dus betekent, dat de vastgestelde ver koopprijzen in de fotohandel blijven be staan. Een en ander is het gevolg van het feit, dat de gezamenlijke importeurs en gros siers in foto-artikelen tijdig gebruik heb ben gemaakt van de mogelijkheid onthef fing te vragen van het verbod tot collec tieve verticale prijsbinding. Daardoor blijft in afwachting van de behandeling der ont- heffingsaanvrage, de collectieve verticale prijsbinding in de fotobranche ten volle van kracht. De posterijen staan ook dit jaar weer voor de opgave in de week vóór 5 decem ber een aantal postpakketten en briefpak- jes te verzenden, dat tweemaal zo groot is als normaal. Een tijdige overkomst en be stelling kan in deze drukke periode alleen worden gegarandeerd, indien de afzenders hun Sint Nicolaaspakketten- en pak jes uiterlijk dinsdag 1 december ter post bezorgen. Bij latere aanbieding door de afzender kan voor tijdige verzending en bestelling niet worden ingestaan. Teneinde tijdige bestelling te bevorderen zal de PTT op zaterdag 5 december bij wijze van uitzondering ook postpakketten en briefpakjes bestellen. Verwacht wordt dat het aantal te be handelen binnenlandse postpakketten en briefpakjes in de komende week ongeveer twee miljoen zal bedragen. Advertentie Wij serveren beide kerstdagen in onze intieme bovenzaal waarbij beschaafde muziek. Originele Zweedse surprises voor de dames, uitsluitend in de bovenzaal. Tevens serveren wij in ons restaurant in diverse prijsklassen waaronder ook Kennemerplein 5 - Haarlem - Telefoon 16840 Op het kruispunt van de rijkswegen Zut- phen-Apeldoorn en Zutphen-Deventer te Voorst (Gld) is vrijdagavond een station car, bestuurd door de twintigjarige B. Boekhorst uit Zutphen in botsing gekomen met een vrachtauto met aanhangwagen. De heer Boekhorst was op slag dood. Een lifter uit Hengelo, de achttienjarige stu dent H. V., kwam eveneens om het leven. De 22-jarige heer J. Mink Pzn is gis teravond vlakbij zijn ouderlijke woning door een auto op de Burgerweg in Bur- gerbrug aangereden en omgekomen. De 32-jarige heer Th. Hermsen uit Af- ferden gemeente Bergen is daar gister avond op de rijksweg door een auto aan gereden en omgekomen. Gistermiddag is de zeventienjarige mu sicus Peter Michael van Nassou uit Poor- tugaal bij een verkeersongeluk dodelijk gewond. Hij reed in Rotterdam met zijn bromfiets tegen een vrachtauto die plot seling rechtsaf sloeg. Op de Leusderweg in Amersfoort is de twaalfjarige scholiere C. van Dam uit Amersfoort door een truck met oplegger overreden. Zij was op slag dood. De 41-jarige heer W. J. Ooms uit Am sterdam is om het leven gekomen toen zijn auto op de rijksweg Utrecht-Den Bosch in botsing kwam met een tegenligger, die door de middenberm was geschoten. De 54-jarige J. Lennertz uit Maastricht is in de loop van vrijdag in het ziekenhuis Sint Annadal te Maastricht bezweken aan verwondingen, die hij donderdagmiddag had opgelopen bij een verkeersongeval te Maastricht. Overleden na bedrijfsongeval. De zestien jarige fabrieksarbeider H. Gommans uit Helden, die verleden maand getroffen werd door een neerstortende vijfduizend kilo zware stalen balk, is donderdag in het ziekenhuis te Venlo aan de gevolgen overleden. De balk viel doordat de mast- kabel van een loopkraan brak. De jeug dige arbeider werd toen aan hoofd en schouder geraakt. Advertentie Het jaar loopt ten einde. Nog slechts enkele weken en 1965 staat voor de deur. De tijd voor de Balans is aangebroken. 1964 was overigens voor ons een bijzonder jaar. Wij mochten het feit herdenken van ons 30-jarig bestaan. Een nieuw ruim pand aan de Julianalaan te Overveen werd betrok ken, waardoor de techn. afdeling en de administratie een betere accommodatie kregen. Belangrijke opdrachten werden ontvangen, kwamen tot uitvoering en gereed of zijn nog in uitvoering, waaronder: Flatgebouw Aeckerstyn te Osdorp, Bouwes Palace te Zandvoort, twee Flatgebouwen met 36 woningen aan de Zijlweg te Haarlem, twee Flatgebouwen aan de Herenweg te Heemstede met 48 woningen, twee schoolgebouwen te Velsen, vier torenflats met 192 woningen te Parkwijk Haarlem O. Bedrijfspanden te Osdorp en Zwanenburg, benevens particuliere opdrachten bestaande uit kantoren en woonhuizen alsmede losse oliestookinstallaties. Al met al redenen om met dankbaarheid terug te zien op 1964 en 1965 met vertrouwen te beginnen. GROEN Co. CENTRALE VERWARMING. JULIANALAAN 33, OVERVEEN De plaatselijke P.T.T.-telefoondienst fn Amsterdam heeft gisteren de 150.000ste abonnee aangesloten. Het is de heer W. Vermeulen, zakelijk leider van het Werkcentrum voor Lekentoneel en Crea tief Spel, die aan de Weesperzijde woont, Hij kreeg een wit telefoontoestel en be hoeft geen entreegeld en aansluitkosten te betalen. Bovendien kost het telefoonabon nement hem het eerste jaar niets. Hij heeft een half jaar op de aansluiting moeten wachten. De Amsterdamse wacht lijst telt nog 12.000 aanvragen. In 1881 begon de lokale telefoondienst in Amsterdam met 49 abonnees. Pas in 1953 werd de helft van de thans afgelégde weg bereikt. Over deze 75.000 aansluitingen werd 72 jaar gedaan, over het tweede 75.000-tal elf jaar. In 1953 was de persO' neelssterkte 1550 man, thans is deze 1700 B. en W. van Amsterdam hebben de ge meenteraad voorgesteld aan het personeel in dienst der gemeente en aan enkele categorieën van gewezen personeelsleden over 1964 een uitkering-ineens toe te ken nen van 3,5 percent van het jaarsalaris Zonder hoofdelijke stemming heeft de Rotterdamse gemeenteraad het voorstel van b. en w. om aan personeel van de dienst van het marktwezen en van de af deling plantsoenen en begraafplaatsen een beperkte opsporingsbevoegdheid te geven ten aanzien van de artikelen van de alge mene politie verordening, die betrekking hebben op de straatverontreiniging, aan genomen. Dit houdt in dat bovengenoemd perso neel, dat hiervoor een korte opleiding bij de politie zal volgen, gerechtigd is proces verbaal op te maken bij een eventuele over treding van die artikelen van de A.P.V. 100. Vit het vooronder haalde Bram de kleine handharmonica tevoorschijn, waar op hij 's avonds in de kajuit wel eens zee mansliedjes en vaderlandse wijsjes speel de. Bij het uittrekken van de balg drukte hij per ongeluk op één der knopjes en een die pe toon trilde over het water. „Kijk nou eens," stamelde Karo. De walvis, die even tevoren nog op het punt had gestaan om het goede schip Ko- kanje met één klap van de staart tot wrak hout te slaan, scheen ineens rustiger te worden. Het loerende oog van het monster sper de zich wijd open. Het slaan met de staart leek te veranderen. „Het lijkt welkwispelen," zei Ka ro, die daar verstand van had. „Speel eens een liedje, Bram." Bram greep stevig in de knoppen en bracht: „Waar de blanke top der duinen" ten gehore. En daarna: „Zeeman, vaar naar verre landen," en gelijk er bovenop: „Geef mij de zee, jo-ho-, ho-ho, dan krijg je het land cadeau" en dat was zo vro lijk, dat de walvis hoog boven het water uitsprong en lachte, dat alle baleinen te zien waren. Ongehinderd konden zij, onder de tonen van „Ferme jongens, stoere kna pen," voorbijvaren. „Nu begrijp ik de bedoeling van die tweede raadseltekening," zei Bram opge lucht. „Door de harmonica konden we de walvis tegenhouden. Nog maar één gevaar jongens, en dan hebben we de regenboog bereikt." 1641-t KOM ER MAAR Af, PIW60, WE ZUN ER! BOUW tUCHT PAiCT HET 6EHEEU IM UNNEN EM 6 IA AST HET OP In Markelo is een 44-jarige ongehuwde Italiaan gearresteerd, die volgens de po litie meer weet over de oorzaak van de grote brand die in de nacht van 14 op 15 november voor 9 miljoen schade aanrichtte in de textielfabriek van de n.v. W. F. Scholten in Goor. De aanhouding is geschied nadat alle omwonenden van de fabriek uitvoerig waren ondervraagd door rechercheurs uit Almelo. Het vermoeden bestaat dat de Italiaan ook iets afweet van de talrijke inbraken die de laatste maanden in Goor zijn gepleegd. Motorisering rijkspolitie. Minister Scholten (Justitie) heeft in antwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede-Kamerlid P. Voogd (Boerenpartij) meegedeeld, dat de uitvoering van het meerjarenplan tot een snelle en doelmatige gedifferentieer de motorisering van de tot de landgroe- pen van het korps rijkspolitie behorende personeelsleden in de laatset fase is ge treden. Service aan inbreker. De inbreker die in Utrecht een uitgeverij met een nachtelijk bezoek vereerde, heeft het gemakkelijk gehad. Op twee meter afstand van de brandkast hing de sleutel ervan. De buit was 4.000. In het gebouw zijn de uit geverij „Het Karveel" en de boekhandel „Pantheon" gevestigd. Bouw weer op gang. De bouw van 192 wo ningen in de premiesector voor de wo- ningbouwstichting Patrimonium in de Haagse woonwijk Mariahoeve gaat wel door. De n.v. Gembouw (grote elementen montagebouw), die het project opzette en met de uitvoering begon, maakt het niet af. De n.v. is er mee akkoord ge gaan, dat een andere onderneming het karwei klaart. Daarvoor werd een een voudiger afbouw ontworpen. Nog volgen de maand, zo wordt verwacht, zal aan de woningen verder worden gebouwd. Hij beklom verkeerde berg De leider van de vijf man sterke Neder landse Himalaya-expeditie, Jan Boon, is in Nepal beboet met 2000 rupees wegens het beklimmen van een berg, waarvoor hij geen toestemming had gevraagd of gekre gen. In plaats van de Nimlung Himal, voor de beklimming waarvan zij wel een ver gunning hadden, hebben Jan Boon en de zijnen de bijna even hoge Mansulu Himal beklommen. De reden van deze verande ring was het slechte weer en de moeilijke route. Een Nepalese verbindingsofficier, die het gezelschap vergezelde, heeft een waar schuwing gekregen omdat hij zich niet te gen de plannen heeft verzet. Jan Boon heeft reeds driemaal een bergbeklimming in de Himalaya geleid. Het K.N.M.I. deelt mede: Belangrijke veranderingen in de alge mene luchtdrukverdeling hebben tot ge volg dat nu een geheel ander weertype it ingetreden. Nadat de laatste veertien da gen het weer in ons land overwegend som ber was bij aanvoer van zeer zachte en vochtige oceaanlucht rond een hogedruk- gebied boven zuid-Europa, is nu koudere polaire lucht west-Europa binnen ge stroomd waarbij de luchtdruk nog steeds verder daalt. Er komen daardoor nu weer af en toe opklaringen voor maar ook peri oden met regen of buien bij temperaturen welke gemiddeld 3 a 4 graden boven nor male waarden zijn teruggelopen tot d« normale waarde of iets daar beneden. Inmiddels is een oude stormdepressie, welke gisteren voor de kust van midden- Noorwegen tot stilstand kwam, weer in zuidelijke richting gaan bewegen, in Schot land flinke luchtdrukdalingen en neerslag veroorzakend. Verwacht mag worden dat het centrum ervan morgen ergens bij noord-Ierland aankomt waardoor de win den in ons land uit west tot zuidwest op nieuw zullen gaan aanwakkeren en de kans op buien vooral in de kustprovincies groter wordt. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen W .5 a M -2 a binnen- en buitenland. M H Neerslag: laatste 24 uur. S o s SB Den Helder zwaar bew. W 10 0,8 Ypenburg licht bew. wzw 9 2 Vlissingen onbewolkt zzw 9 6 Eelde regenbui zw 9 2 De Bilt licht bew. 9 5 Twente onbewolkt wzw 9 5 Eindhoven onbewolkt zzw 9 6 Z.-Limburg half bew. zzw 9 7 Helsinki sneeuw O -0 16 Stockholm onbewolkt windst. 5 4 Oslo geheel bew. windst. 6 0 Kopenhagen half bew. zw 9 1 Aberdeen licht bew. 5 0 Londen half bew. 9 0 Amsterdam onbewolkt wzw 6 4 Brussel onbewolkt zzw 8 8 Luxemburg mist w 6 6 Parijs zwaar bew. windst. 9 2 Bordeaux regen nno 13 13 Grenoble geheel bew. windst. 7 0 Nice zwaar bew. nnw 16 0 Berlijn half bew. w 8 2 Frankfort zwaar bew. windst. 9 11 München regen zw 8 1 Zürich regen windst. 6 0,1' Genève zwaar bew. w 7 0 Locarno geheel bew. windst. 8 0 Wenen regen zo 8 0,1 Innsbruck geheel bew. windst. 10 0 Belgrado geheel bew. windst. 10 0 Athene geheel bew. zo Rome zwaar bew. 16 0,8 Barcelona licht bew. nnw 16 0 Madrid onbewolkt windst. 18 0 Mallorca mist windst. 18 0 Lissabon onbewolkt wnw 19 0 Zondag 29 november Zon op 8.22 uur, onder 16.34 uur. Maan op 2.55 uur, onder 15.04 uur. Maandag 30 november Zon op 8.24 uur, onder 16.33 uur. Maan op 4.08 uur, onder 15.20 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 28 november Hoog water 11.33 uur en uur. Laag water 6.48 uur en 19.17 uur. Zondag 29 november Hoog water 0.09 uur en 12.40 uur. Laag water 8.06 uur en 20.25 uur. Maandag 30 november Hoog water 1.10 uur en 13.34 uur. Laag water 9.08 uur en 21.33 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort if 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2