Ambtenaren ernstig verontrust over hun ziekteverzekering Schweitzerprijzen toegekend aan dr. Kurz en D. L. Leiker Duitsland zal graanprijs verlagen Verzet tegen reclame in de tv in Frankrijk i Weduwen van in Kongo ver moorde Nederlanders terug Ludwig Erhard verwacht Europees top-gesprek Ministerie contra Utrechtse artsen over geslachtsziekten IVOROL Bonden drukken principe door in ons nadeel Nederlands-Indonesisch financieel overleg Kijkers en kranten tekenen protest aan tegen voornemen van regering Herdenkingszegels tien jaar Statuut van het Koninkrijk Meer uitzendingen van de Radionieuwsdienst Schrijver in bewaring Pastoor zet Sint de voet dwars Lening gemeente Rotterdam gaat (nog) niet door SPALT IMEMSi ZATERDAG 28 NOVEMBER 1964 9 Protesten V erantwoordelijkheid Dwangmiddel Liever zo laten De kwalifeifsfand pa sta Verwachting in Brussel jj^ werkt binnen 10 minuten 1954 1964 NEDERLANDSE ANTILLEN SURINAME NEDERLAND 15 Geen vierde Nederlands slachtoffer in Kongo Buitenlanders oorzaak of niet? Onder de rijksambtenaren op enige de partementen in Den Haag heerst momen teel toenemende onrust over de op handen zijn realisering van een algemene ziekte kostenregeling voor ambtenaren. De ziek tekostenregeling zal, vermoedelijk per 1 januari 1966, verplicht worden gesteld voor 800.000 man rijks- en onderwijzend personeel in Nederland. Eén van de as pecten van de regeling wordt, dat de amb tenaren van hoog tot laag zelf een deel van de kosten van huisartsen, specialisten hulp, geneesmiddelen enz. moeten betalen. Het eigen risico schommelt volgens het huidige ontwerp om de 87 percent. De regeling houdt verder in het kort ln dat de premie circa 5 percent zal gaan bedragen van bezoldiging plus kinderbij slag, half om half te betalen door overheid en ambtenaren, dat wie ontslag neemt als ambtenaar erin kan blijven tegen betaling van de volle 5 percent, en dat er naar gestreefd wordt gepensioneerden erin op te nemen tegen een premie van 2,5 percent van het pensioen. Een soortgelijke verzekering geldt reeds voor vele ambtenaren van provincie en ge meenten. De rijksambtenaren en de ge meente-ambtenaren in Amsterdam, Rot terdam en Den Haag hebben echter nog geen definitieve ziektekostenregeling. Voor hen geldt een interim-regeling, die inhoudt dat zij vrijwillig in een eigen ziekenfonds verzekerd zijn en op de betaalde premie van gemiddeld 24 later 8,50 per premie- verschuldigd gezinslid per maand van de overheid terug krijgen. Al 13 jaar ijveren de ambtenarenbonden er voor dat er voor het rijkspersoneel een eigen wettige ziektekostenverzekering komt. Nu is er uiteindelijk overeenstemming met de overheid op komst over bovengenoem de verzekering-met-eigen-risico. En nu is het ook dat er scherpe protesten daartegen opklinken uit de kring van hun eigen le den. Die verwijten de bonden dat er al te lang geheim is gehouden wat er uit de bus is gekomen, dat een regeling die jaren geleden wenselijk was omdat toen de verstrekkingen van de ziekenfondsen nog minder waren en minder interessante patiënten konden worden uitgewezen, nu voornamelijk nadeel brengt. Kortom dat de bonden op principiële gronden er een re geling hebben doorgedrukt die het rijk mil joenen gaat kosten, de vrijwillige zieken fondspot een kostenverhogende aderlating doet ondergaan van een derde van zijn premie-betalenden, en die voor de rijks ambtenaren een achteruitgang inhoudt. De bonden denken daar uiteraard anders over. De heer W. Wieringa, algemeen se cretaris van de Ned. Qhr. Bond van Over heidspersoneel, die jarenlang voor de ziek tekosten-zaak zijn krachten heeft ingezet, zei ons: „de regeling is goed. Het eigen risico-element geeft de mensen een stuk eigen verantwoordelijkheid, bij ontbreken waarvan nu de ziektekosten vaak onnodig hoog worden gejaagd. Wij hebben altijd naar een eigen regeling voor de ambtena ren gestreefd. Met onaantastbare rechten, een mogelijkheid van beroep en alles wat daar nog meer bij hoort. Misschien is de regeling nadelig voor wat ongehuwden die nu op een zeer voordelig collectief parti culier contract zitten. Wij hebben, om de ongehuwden tege moet te komen, bij de premieberekening ook de kinderbijslag betrokken. Dat is uniek. Verder zijn wij van mening dat de ongehuwden niet uit de knel kunnen wor den geholpen door privileges bij sociale verzekeringen enz. Voor hen moet een op lossing worden gevonden in de belasting. Overigens begrijp ik niet dat er nu plot seling zo'n protest is. Een soortgelijke regeling loopt al jaren in de provincies en wij hebben daarover zelden of nooit klach ten gehoord. Voor mensen onder de loon grens zowel als voor velen die daarboven zitten, is de nieuwe regeling zonder meer voordelig. De zelf te betalen premie is lager dan nu en het eigen risico wordt gunstig be grensd door de formule dat premie plus ri sico nooit de 5 percent van de bezoldiging te boven mogen gaan. Wat men meer kwijt is, kan worden gedeclareerd". De heer Wieringa gaf toe dat het voor iemand die de overheidsdienst verlaat en die niet zon der meer kan overstappen in een zieken fonds, wel eens moeilijk kan zijn dat hij met de 5 percent premie blijft zitten, die hij dan zelf moet betalen. Dat laatste is één van de zware tegen argumenten in de kritiek: „iemand die langdurig zieken in zijn gezin heeft, staat zelf voor de zware premielast als hij uit overheidsdienst gaat, want geen fonds wil hem opnemen. Ergo dit is een dwang middel om ambtenaar te blijven. Wij zijn bovendien tegen de dwang van deze ver plichte verzekering met haar eigen risico element. Dit eigen risico druist in tegen het principe van een goede gezondheidszorg. Moet men mensen met jonge kinderen, die vaak doktershulp inroepen, op deze manier aanmoedigen maar wat minder zorgzaam te zijn en eerst eens af te wachten of een kind ernstig ziek wordt, omdat het anders geld kost. En moet iemand die aan het eind van de maand krap zit, zich maar geen medicijn laten voorschrijven, omdat hij die eerst zelfbij de apotheek moet be talen en daar later pas 87 percent van kan terugvorderen?" Wij laten hier nog vele argumenten en tegenargumenten onbesproken. Het stand punt van de tegenstanders komt hierop neer, dat zij veel liever de interim-rege ling tot een definitieve zouden maken. Zij menen dat de vergoeding op de vrijwil lige premie nog hoger zou kunnen worden en dat het rijk dan nog enige miljoenen guldens zou uitsparen vergeleken met wat het kwijt zou zijn aan de nieuwe regeling. Zij hebben intussen de aandacht van hun collega's voor dit alles gevraagd in publi- katies op de departementen van sociale zaken, justitie en volkshuisvesting.. Het zou nu vreemd zijn als de bonden volhard den in hun standpunt van „wij hebben vol macht van onze ledenvergaderingen en daarmee uit". Met een duidelijke uitleg van de vergevorderde plannen aan de leden zouden alle betrokkenen zijn gediend. Dan is de sfeer ook zuiverder om te zien of die leden inderdaad de activiteiten van hun bonden op dit gebied waarderen. Advertentie Behoud van Uw tanden Het bestuur van de stichting Albert Schweitzerprjjs te Amsterdam heeft voor de derde maal twee prijzen toegekend. De prijs in de afdeling christelijke en huma nitaire arbeid is toegekend aan mevrouw dr. Gertrud Kurz te Bern. Mevrouw dr. Kurz is een bekende figuur op het gebied van vredeswerk en vluchtelingenhulp. Voor haar vele in Europa, Azië en Afrika verrichte activiteiten heeft de universiteit van Zürich haar in 1958 een doctoraat ho noris causa in de theologie verleend. Ter gelegenheid van haar zeventigste verjaar dag hebben vele geleerden en politici haar een huldigingsbundel aangeboden, die is getiteld: „We des Friedens". Mevrouw Kurz heeft vele malen reizen voor dit werk gemaakt in Israel en naar Al giers. Zij heeft zich zeer ingespannen voor het lot en de toekomst van krijgsge- BRUSSEL (AP) —In EEG kringen be staat de verwachting dat West-Duitsland zijn graanprijzen zal verlagen. Dinsdag is hierover een mededeling te verwachten. De beslissing wordt vandaag in Boon ge nomen tijdens een bijeenkomst van een aantal parlementaire fracties, waaronder het Deutsche Bauemverband, de belang rijkste tegenstander van een graanprijs in de E.E.G. Zoals men zich zal herinneren heeft president De Gaulle van Frankrijk gedreigd de gemeenschap te laten misluk ken als Duitsland niet een dergelijke be slissing neemt. vangenen. Ook de vele kinderdorpen in Europa en Israel hebben haar actieve me dewerking. Zij was ook aanwezig bij de oprichtingsvergadering van de wereldraad van kerken te Amsterdam in 1948, als af gevaardigde van de evangelische kerk van Bern in sectie 4: Friedesanliegen. De prijs aan mevrouw Kurz is de eerste internationale prijs, die de stichting ver leent. Volgens de statuten is de prijs in eerste aanleg bestemd voor Nederlanders. Ook is mevrouw Kurz de eerste vrouw aan wie de prijs wordt toegekend. De tweede prijs, die voor de afdeling ge neeskunde, is toegekend aan de heer D. L. Leiker, arts, thans werkzaam in Nigeria in opdracht van de wereldgezondheids raad van de U.N.O.. Dokter Leiker is een expert van algemene bekendheid op het gebied van de lepra-therapie en -bestrij ding. De prijzen zullen worden uitgereikt in een plechtige bijeenkomst op zaterdag 23 januari om 15 uur in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam. De prijs bestaat uit: een oorkonde, een gouden kruis Van verdienste en een be drag van f 1000, Een Boeddhistische monnik tracht tierende en dreigende betogers, die een toevlucht hebben gezocht in het Nationale Boeddihstische hoofd kwartier te Saigon tot kalmte te manen. Regeringstroepen gebruikten traangas om de demonstranten te verdrijven. De Nederlandse en de Indonesische dele gatie in de gezamenlijke commissie voor financiële vraagstukken zullen de afdoe ning van de wederzijdse overheidsvorde- ringen en van de gevolgen van toepassing van de Indonesische nationalisatiewet be vorderen. Dit zal moeten worden neerge legd in een tussen beide regeringen te slui ten overeenkomst, aldus blijkt uit een mededeling van de gezamenlijke commis sie die vrijdag aan het einde van het over leg in de commissie werd uitgegeven. De delegaties hebben afgesproken het wederzijdse effectenbezit zoveel mogelijk van belemmeringen vrij te maken. De Ne- derlandsche Bank en de Bank Indonesia zullen daarover binnenkort nadere med- delingen doen. Van Swaay International en vertegenwoordi gers van de Indonesische regering hebben in Djakarta contracten getekend die betrekking hebben op de assemblage en de levering van Dieselmotoren en elektrotechnisch materiaal. PARIJS In de Franse perswereld heerst grote onrust. Men mag als vrijwel zeker aannemen dat de Franse regering in beginsel heeft besloten binnen langere of kortere tijd reclame op de televisie toe te staan. De minister van informatie Peyrefitte heeft in omfloerste termen, die niettemin nauwelijks waren mis te verstaan, die beslissing kortgeleden aan de Nationale Vergadering meegedeeld. Hij beloofde dat het parlement over de kwestie zijn woord je nog zou mogen zeggen. Het denkbeeld de reclame openlijk op de Franse televisie toe te laten die zich daar nu alleen nog maar in verkap te gedaante openbaart heeft vrijwel in alle kringen opwinding veroorzaakt. Het televisiepubliek is terstond op de achter ste benen gespropgen omdat het zich bij voorbaat door de regering bij de neus voelt genomen. Iedere bezitter van een televi- Advertentie tlillOd verpakkingen van 1.05 en 1.90 Met twee ontroostbare jonge vrouwen, wier beide echtgenoten door de Kongolese rebellen z\jn vermoord, is gistermiddag de 34-jarige Nederlandse mecanicien Frans M. Christiaans, afkomstig uit Leidsendam, via Brussel in een lijntoestel van de Sa bena teruggekeerd op Schiphol. In Kongo was ook de 32-jarige broer Willy van Frans Christiaans doodgeschoten. Een van de jonge vrouwen was de 23- jarige H. Christiaansvan der Vegte uit Den Haag, die getrouwd was met Willy Christiaans, de 32-jarige thans vermoorde broer van Frans, met wie zij naar Neder land terugkeerde. De andere weduwe was de 26-jarige A. de Wild uit Amsterdam. Samen met Willy Christiaans was haar man, Gerrit de Wild, op 28 oktober door de Ter gelegenheid van de herdenking tien Jaar Statuut voor het Koninkrijk zal van 15 december 1964 tot en met 15 januari 1965 op alle postinrichtingen in Nederland een bijzondere frankeerzegel van 15 cent verkrijgbaar zijn. De zegel, ontworpen door de Haarlemse kunstenaar S. L. Hartz, toont een afbeelding van koningin Juliana. Boven haar portret staat de tekst „tien jaar statuut voor het koninkrijk" en er onder de jaartallen 19541964, de namen van de rijk-delen: Nederlandse Antillen, Suriname en Nederland en het waarde cijfer. De kleur is groen. De Surinaamse postadministratie stelt van 15 december 1964 tot en met 14 febru ari 1965 een bijzondere frankeerzegel ver krijgbaar. De zegel, ontworpen door de Surinaamse kunstenaar Iwan Dilrosun, toont, behalve de landaanduiding en het waardecijfer, een krans van faja lobbi waarboven een kroontje. In de krans staat de tekst „10 jaar statuut Nederland, Suriname, Ned. Antil len", eronder „1954 15 december 1964". De waarde is 0,25 (Surinaams gld. 0,50 Nederlandse munt). De kleuren zijn grijs, groen, geel en rood. Op 14 december geeft de postadmini stratie van de Nederlandse Antillen een bijzondere famkeerzegel van 25 cent (An tilliaanse munt 0.50) Nederlands geld. De zegel is ontworpen door de Antilliaan se kunstenaar Oscar Ravelo Nadal. Op de tegel zijn r.es Antilliaanse vlaggen, die de zes eilanden symboliseren, afgebeeld. In de linker benedenhoek staat het wapen van de Nederlandse Antillen met daar naast de contouren van Nederland. Hier over is de volgende tekst aangebracht: „10 jaar statuut" en de jaartallen „1954 1964). De kleuren zijn lichtblauw, donker blauw, rood en geel. Alle zegels worden vervaardigd door Joh. Enschedé en Zonen, Grafische Inrich ting N.V. Haarlem. TIEN (AAR STATUI?? VOOR HET KONÏNKKSTk terugtrekkende rebellen meegenomen en begin november, toen de rebellen door hen achtervolgende Zuid-Afrikaanse vrijwilli gers van Tsjombe in het nauw dreigden te worden gedreven, zonder pardon doodge schoten. Twee Europese artsen, die samen met Willy Christiaans en Gerrit de Wild wa ren weggevoerd, werden door de rebellen gespaard en in Stanleystad bevrijd. Deze medici hebben enkele dagen later in Leo- poldstad de daar in angstige spanning wachtende beide vrouwen en Frans Chris tiaans van de wrede dood van Willy en diens collega Gerrit op de hoogte gesteld. Willy Christiaans had, even voor hij doodgeschoten werd, zijn trouwring aan de artsen gegeven. In Leopoldstad over handigden zij de ring aan de jonge we duwe. Zij droeg bij haar aankomst op Schiphol beide trouwringen. De ongehuwde Frans Christiaans, die reeds vier jaar in Kongo werkte, was met zijn Belgische directeur Rennott in het plaatsje Bokotola de enige blanke op de palmoliefabriek van een plantage, waar voorts 500 inheemse Kongolese arbeiders werkzaam waren. Frans had de leiding van de fabriek. Anderhalf jaar geleden ging ook Willy Christiaans met zijn vrouw naar Kongo en kreeg als mecaniciën een soortgelijke positie op een oliefabriek, die 145 km van die van zijn broer Frans ver wijderd lag. Op die fabriek werkte hij onder een Belgische directeur samen met Gerrit de Wild. Wat er met de lichamen van de drie ver moorde blanken is gebeurd, wist Frans Christiaans niet. Hij is van plan binnen kort terug te gaan om er naar te zoeken. De Nederlandse Radio Unie Is met het Algemeen Nederlands Persbureau over eengekomen dat het aantal uitzendingen van de Radio Nieuwsdienst met ingang van 1 januari 1965 zal worden verhoogd. Hierdoor zal een grotere spreiding van de nieuwsuitzendingen worden bereikt. De nieuwsuitzendingen van zeven uur, acht uur en dertien uur zullen na de zenderwisseling op 1 januari aanstaande via één zender, namelijk Hilversum 1, plaats hebben. Op de andere zender, Hil versum 2, zullen nieuwsuitzendingen wor den ingelast om 7.30 uur, 8.30 uur en 12.30 uur. Deze zes uitzendingen omvat ten, onafhankelijk van de omvang van het nieuws, maximaal tien minuten. Het korte nieuwsbulletin om elf uur over de zender Hilversum 1 blijft gehandhaafd. De mede delingen voor land- en tuinbouw zullen in verband met deze wijzigingen om 12.27 uur via Hilversum 2 worden uitgezonden, voorafgaand aan de daarop volgende nieuwsuitzending. De uitzendingen van de radio nieuwsdienst in de namiddag en avonduren blijven ongewijzigd. (Van onze correspondent) BONN. De Duitse bondskanselier prof. Erhard heeft gisteren de verwachting uit gesproken dat de Europese landen binnen afzienbare tijd het initiatief tot een bijeen komst op het niveau van de regeringslei ders zullen nemen. Hij bracht dank aan oud-bondskanselier Adenauer voor de be sprekingen, die deze in Parijs heeft ge voerd. Erhard sprak tijdens een vergadering, die de C.D.U. gisteren in Bonn heeft ge houden, van het partijbestuur en de fractie ln de Bondsdag. Deze bijeenkomst werd ogenblikkelijk „het kleine partijcongres" genoemd. Na afloop werd gezegd, dat men het heeft gehad over de bezitsvorming voor de werknemers en over de buiten landse politiek. Bestuur en fractie hebben daarbij enige tijd geleden gerezen me ningsverschillen blijkbaar weten te over bruggen en zich vastgelegd op de overtui ging dat een „Europees-Atlantisch part nerschap" de grondslag van de Duitse bui tenlandse politiek moet vormen. „Zonder stevige banden tussen Europa en de Verenigde Staten, zonder de aanwe zigheid van voldoende Amerikaanse strijd krachten in Europa, kunnen met het oog op de onveranderde bedreiging, de veilig heid en vrijheid van de vrije wereld niet worden gegarandeerd. We hebben een af schrikwekkend kernwapen nodig dat op gewassen is tegen de bedreigingen", aldus Erhard: De Westduitse bondskanselier legde er de nadruk op dat hij Engelands toetreding tot de E.E.G. zal blijven steunen. Maar hij verwachtte wel begrip van Engeland voor de positie van West-Duitsland, nu de rege ring in Bonn haar solidariteit met de Brit se regering had getoond door haar steun aan het pond sterling. Strop voor Habo. De bouwonderneming n.v. Habo waarvan alle aandelen in han den van de gemeente Den Haag zijn, heeft naar het zich laat aanzien een strop van tenminste een half miljoen gulden, DEN HAAG Er is geen vierde Neder lander in Stanleystad door de rebellen om gebracht, zoals donderdag werd gemeld. Gebleken is, dat dit slachtoffer geen Ne derlander is. In de Kongolese hoofdstad Leopoldstad is het echtpaar Finken met kinderen aan gekomen. De heer Finken is werkzaam bij de nieuwe Afrikaanse handelsvennoot schap. Voorts zijn zes geestelijken in veiligheid gebracht. De priesters van het Heilig Hart J. A. van Eijk, Feyen, P. H. A. Jansen en Schijvens, de Norbertijn Pitjens en de kruisheer Mensink. sietoestel moet in Frankrijk 62 gulden per jaar kijkgeld betalen. De regering heeft echter nog geen enkele reden gegeven voor de hoop dat het kijkgeld zal worden afgeschaft zodra het publiek op de tele visie reclame krijgt te verduren. Het pu bliek vreest dus dat de staat straks van twee financiële wallen zal eten en de kij kers een dubbel gelag mogen betalen. Nog veel somberder zien de Franse kranten de toekomst van reclametelevisie tegemoet. In een uitvoerig communique, dat de federatie van de Franse pers heeft uitgegeven, wordt de opvatting uitgespro ken, dat de televisie, net als de genatio naliseerde bedrijven van spoorwegen, elek triciteit of gas best een lening zou kun nen uitgeven om het huidige tekort van 145.000.000 nieuwe franc op te heffen. Pu bliciteit via de televisie zal altijd mede ten koste gaan van de kranten, die ge middeld tenminste voor 60 a 70 percent van de inkomsten van advertenties moe ten bestaan. Inderdaad is uitgerekend, dat slechts een verlies van maximaal tien percent der inkomsten aan reclame zeer vele dagbladen reeds fataal zou moe ten worden. Ook de Franse Senaat heeft dezer dagen op voorhand al fel partij ge kozen tegen het voornemen van de rege ring. Wanneer de minister van informa tie met zijn bedekte uitlating een proef ballonnetje heeft willen oplaten, dan weet hij nu in elk geval waar hij aan toe is. Commerciële televisie is ook voor Frank rijk een twistappel waarin nog maar heel weinig mensen zin hebben te bijten. Een 36-jarige Amsterdamse auteur, die onder verdenking van het verhandelen van 25 gram marihuana door de hoofdstedelij ke recherche was aangehouden, is aan de officier van justitie voorgeleid. Nadat hij een volledige bekentenis heeft afgelegd, heeft de rechter-commissari# zijn inbewaringstelling voor zes dagen be volen. De Amsterdamse schrijver heeft van zijn vorige veroordeling wegens overtre ding van de opiumwet nog een voorwaar delijke gevangenisstraf van zes weken te goed. Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft bezwaar tegen de manier waarop volgens perspublikaties tijdens een openbare commissiebehan deling van de Utrechtse begrotingsbehan deling twee artsen-raadsleden, de heren J. A. Goddefroy (P.v.d.A.) en L. Hardy (K.V.P.), de komst van buitenlandse werk nemers in verband hebben gebracht met de toeneming van het aantal geslachtsziek ten in Nederland. De raadsleden hadden hun opmerkin gen gebaseerd op een brief, die de hoofd- Sint Nicolaas, voor wie zelfs de hoogste daken geen noemenswaardig struikelblok plegen te betekenen, zag zich gisteren bij het bezoeken van een lagere school in het Brabantse plaatsje Soerendonk voor een niet te nemen hindernis geplaatst: de voor zitter van bet schoolbestuur, pastoor Bos, had ontdekt dat de bejaarde bisschop niet in het bezit van een zogenaamde niet-t.b.- verklaring was Hoe nijdig Zwarte Piet ook met zijn gard zwaaide en dreigend op de zak wees, de pastoor hield voet bij stuk: de Sint mocht er niet in. Dit tot grote teleurstelling van zijn jeugdige vriendjes en vriendinnetjes, die er in hun klassen maar weinig van be grepen. Volgens de bepalingen van de wet ter bescherming van leerlingen tegen be smettingsgevaar moet een ieder die aan een onderwijsinstelling is verbonden, in het bezit zijn van een geldige verklaring waaruit blijkt dat hij niet lijdt aan tuber culose van de ademhalingsorganen. Deze maatregel geldt ook voor bijvoorbeeld sur veillanten en het schoonmaakpersoneel. Dat zij ook op Sinterklaas van toepassing is, staat echter nergens in de wet ver meld. De houding van pastoor Bos zal dan ook wel nergens navolging vinden. inspecteur voor de volksgezondheid aan alle huisartsen en specialisten (dermato logen en veneorologen) heeft gezonden met het verzoek, medewerking te verlenen aan een enquête over het voorkomen van ge slachtsziekten in Nederland. De conclusie, die zij uit deze brief heb ben getrokken, dat de buitenlandse werk nemers de oorzaak zouden zijn van een enorme toeneming van het aantal gevallen van geslachtsziekten, komt volgens het ministerie volledig voor rekening van de raadsleden zelf: de hoofdinspecteur voor de volksgezondheid heeft in zijn brief met geen enkel woord over buitenlandse werk nemers gerept. „Ik kan me voorstellen dat het ministe rie van Sociale Zaken en Volksgezondheid bezwaar heeft tegen het gelegde verband, maar het probleem is nu eenmaal levens groot," zo reageerde de heer Hardy op de verklaring van het ministerie. Cijfers zijn er niet bekend, maar in zijn praktijk krijgt de heer Hardy steeds meer met buitenlanders te maken (buitenlandse werknemers), die met venerische ziekten bij hem komen. Vijf jaar geleden was er in feite geen sprake meer van geslachts ziekten, zodat volgens hem het verband beslist niet toevallig is gelegd. De aangekondigde uitgifte van 75 mil joen 5l/j percents, 25-jarige obligaties ten laste van de gemeente Rotterdam kan geen doorgang vinden. De inschrijving zou maandag worden opengesteld. De beslissing wordt vandaag in Bonn ge- J. Zeelenfoerg deelde gisteren mee dat de gebeurtenissen rond het pond en de dis contoverhogingen in een aantal landen de oorzaak ervan zijn. Zij zal maandag ech ter besprekingen gaan voeren om zoals zij 1 zei „een noodverband" te kunnen leggen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9