I ml m Sint Radboudgroep nam een nieuw clubhuis in gebruik GASFORNUIZEN Loendersloot Luwelier de roerI LOENDERSLOOT Goud en briljant voor J. v. d. Meer Moeilijke rit van RAC-west werd zege voor Van Oostrum Kerstconcert van Looft den Heer P.S.P.-vergadering in Veisen RABO-Velsen vierde gouden bestaansfeest Havenberichten Sportvlieger stortte neer bij het huis van zijn moeder Etalagedieven in Eindhoven en Breda in actie De prins kocht eerste gouden penning voor het Wildlife Fund Kampeerterrein op Schiermonnikoog aan VVV ontnomen gouden armbanden Ij gouden eolSiers gouden muntranden MAANDAG 30 NOVEMBER 1964 Mfim Selectiewedstrijden voor schaatser Bloemsma 260.- 360.- een gouden collectie y vindt u bij g Kennemerlaan 60—62 VEILIGE ELEKTRISCHE DEKENS Erres, Inventum, Philips, General Electric en Hadi Schulpen en Meerweiden Het lid van de schaatsvereniging Velden H. Bloemsma is door de technische leiding van de Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond' uitgenodigd om dinsdagavond deel te nemen aan de selectiewedstrijden op de Amsterdamse kunstijsbaan. Deze selectiestrijd, die zich afspeelt op de sleutelafstand van de langebaanwed- strijden (1500 meter), zal mede gelden voor de definitieve samenstelling van de kern ploegen, die de KNSB en de Ned. Ver. tot Bevordering van het Hardrijden op de Schaats naar het buitenland zullen uit zenden. Het is de eerste keer dat een lid van de nog jonge schaatsvereniging Vel- sen een dergelijke uitnodiging gekregen heeft. Voor de welpen en verkenners van de Sint Radboudsgroep in Santpoort ging zaterdagmiddag de vlag in top: hun nieuwe troephuis aan de Middendui- nerweg werd officieel in gebruik genomen. Onder grote belangstelling hebben de welpen en verkenners van de Sint Rad boudgroep in Santpoort hun nieuwe troe penhuis aan de Middenduinerweg zater dagmiddag offiaieel in gebruik genomen. Daarmee hebben dez#- padvinders een fraai onderkomen gekregen dat zeker zijn stimulerende invloed op hun activiteiten zal missen. De officiële opening van de blokhut ge schiedde op originele wijze. Tijdens het hijsen van de nationale driekleur door pas toor J. A. van Ettinger kwam de sleutel van het gebouw aan de vlaggelijn omlaag waarna de verkenners de sleutel aanbo den aan het bestuur van de parochiële jeugdraad. Groepsleider N. E. Kraetzer legde er in zijn uiteenzetting over de voorgeschiedenis en de bouw van het clubhuis de nadruk op dat het nieuwe hoofdkwartier van de Sint Radboudgroep tot stand is gekomen dank zij de medewerking en inspanning van velen. In het bijzonder hebben zich hierbij veel moeite getroost de heren Mil tenburg, Geuzenbroek, Wittebrood en aan nemer Koning uit Santpoort. De heer Kraetzer bracht hen allen hartelijk dank voor hun medewerking en steun. Aalmoezenier J. H. van Ombergen zegen de vervolgens het groepshuis in. Pastoor Van Ettinger vestigde na deze plechtigheid de aandacht op de verdienstelijke werk zaamheden van groepsleider Kraetzer aan wiens zorg en kunde het in het bijzonder te danken is dat de kosten van de bouw zo laag mogelijk gehouden konden worden. Onder de talrijke aanwezigen die het nieuwe groepshuis in ogenschouw kwamen nemen bevond zich ook de Velsense wet houder, de heer J. van Leeuwen, de di recteur van de stichting Opbouw Katholie ke Verkenners, de heer Boelen, commissa ris Vreeburg van het nationale hoofd kwartier uit Den Haag, vertegenwoordigers van de Velser jeugdgemeenschap en ver der vele ouders van de welpen en verken ners. Nadat een kampfilm was vertoond die een inzicht gaf in het spel van verken nen werd het clubhuis officieel overgedra gen aan de parochiële jeugdraad Santpoort. Het groepshuis bevat een lokaal voor de verkenners, een voor de welpen en voorts een stafkamer en een keukentje. Het is de bedoeling dat de padvinders deze ruimten Advertentie ETNA met thermometer en afdekplaat DORDRECHT met glasruit NESTOR MARTIN met ther- nnn mostaat Pelgrim, Junker en Ruh. Kiippersbusch. Alle fornuizen zijn ook geschikt voor aardgas. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Oalcrjj IJmuiden Telefoon 4654 De christelijke oratoriumvereniging „Looft den Heer" zal op donderdag 17 de cember in de Nederlandse Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden een kerstconcert geven. Medewerkenden zijn: Martha van Kerkhoff, alt; Jan Hesmerg viool; Simon C. Jansen, orgel en de chris telijke oratoriumvereniging „Looft den Heer". Op het programma staan werken van Bach, Elgar en Franck, voorts „com munity singing" van bekende kerstliederen Het geheel staat onder leiding van de heer Willem Wiesehahn. Op woensdag 9 december belegt de af deling Velsen van de P.S.P. een ópen- bare vergadering in het Cultureel Cen trum aan het Moerbergplantsoen te IJmuiden. Mevrouw L. Boetes-Ridder uit Alkmaar zal een inleiding houden over het ontwerp „Geestelijke weerbaarheid en geweldloze actie". Daarna zullen vragen uit de vergadering worden beantwoord door een forum. De aanvang is gesteld op 20.00 uur. naar eigen inzicht inrichten. Daarbij zul len de geschenken van pas komen waar onder een radiotoestel die bij gelegenheid van de opening van het groepshuis aan de Sint Radboudgroep zijn aangeboden. Advertentie HOOGOVENS OUDSTE PUTTEN In onze krant van vrijdag 27 dezer pu bliceerden wij een foto van de overblijfse len van een der vijf waterputten, date rende uit het begin onzer jaartelling, die gevonden zijn door drs. J. van Regteren Altena, conservator bij de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek. De foto is gemaakt door de fotografische af deling van de R.O.B. De Katholieke Ambtenaren Bond (K.A.B.O.) afdeling Velsen vierde zondag zijn gouden bestaansfeest. In de kapel van het Missiehuis in Driehuis celebreerde de geestelijk adviseur van deze K.A.B.O.-af- deling, pater Corbinianus, een mis. Dit liturgische gebeuren werd door bijna 200 katholieke overheidsdienaren bijgewoond. Na de mis bood het bestuur de leden een feestelijk ontbijt aan in een van de zalen van het Missiehuis. Zondagavond werd in het Patronaatsgebouw dit gouden jubi leum in eigen kring gevierd. Tijdens het gezamenlijk ontbijt sprak wethouder J. van Leeuwen de K.A.B.O. leden toe. De voorzitter van het feestcomité, de heer R. Graafsma, hield zondagavond een rede, waarin hij in dankbaarheid de op richters van de organisatie herdacht. Toen maals kwam de contributie vlotter bin nen dan tegenwoordig, ondanks het feit dat deze uitgaaf nu niet meer zo zwaar op het huishoudbudget drukt. Een bijzonder woord van dank richtte de heer Graafsma aan het adres van de heren Wijker en Wesselman, die 50 jaar lid van de K.A.B.O waren. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Jonan van Terneuzen; Scherpendrecht, River Plate; Ludolf Oldendorff. Antwerpen; Skauvan, Mon rovia, voor IJmuiden; Ouwerkerk, Rotterdam; Anneliese, Monrovia; Hoogvliet, Fowey; See- hausersand, Rauma; Temar, Boston, voor Zaan dam; Deo Gratias, Londen; Syros, Moermansk Hinde, Londen; Texelstroom Huil; Hontestroom Portsmouth; Rex, Londen; Ortrud Muller Swansea; Waverstroom, Goole; Brooktor, Rot terdam, Albert, Rotterdam, voor Velsen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Engedi, naar Monrovia, van IJmuiden; Crichtoun, Ant werpen, IJmuiden; IJselborg, Visby, IJmuiden British Officer Isle of Grain; Anja 1, Kirkaldy Fiona, Narvik; Yewmouth, Londen, IJmuiden Berkelstroom, Goole; Wolanda, Londen; Daniël, Ipswich; Zaanborg, Stade, Zaandam; Mare Liberum, Dagenham; Jean E., Londen; East wood, Seaham, IJmuiden; Peter K., Vastervik IJmuiden; Nerlandia Gothenburg: Boekanier, Boston, Zaandam; Hongkong Merchant, Le Havre; Vechtstroom, Liverpool; Frans Boeh- mer, Rotterdam; Lingestroom, Bristol; Frieda Buss. Londen, IJmuiden; Netta, Londen Francois L. D„ U.S. Gulf; Spaarnestroom, Huil Hoogkerk, Kaapstad; Berit, Rotterdam; Grips- holm, Gothenburg; Riet Trollhattan, IJmui den; Anneliese Oltmann, Gothenburg. IJmui den. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Libre ville, van Glasgow; Belos, Uddevalla, IJmui den: Netherland Coast, Newcastle; Clarita Schroder, Antwerpen; Stork, Felixtowe; Spes Swinemünde, IJmuiden; Zaanstroom, Poole Braunschweig Antwerpen; Mentor, Bremen Frans van Seumeren, Gothenburg; Egret Liverpool; Louise, Hamina; Gaasterkerk, Ant werpen; Bram, Dagenham; Buchenstein, Bre men; Aquitaine, Le Havre; Ardeas, Rotterdam; Minos, Kopenhagen; Peter Frese, Norkoeping; Draco. Aarhus; Jonet, Rochester, IJmuiden; Baden Kristiansand; Rosenort, Las Palmas. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Vliestroom, naar Shoreham; Baarn, Hamburg; Nomadisch, Solvesborg, IJmuiden; Antje, Portsmouth, IJ muiden; Mithras, Rotterdam; Marathon, Para maribo. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Menie, van Swansea; Iselin, Lulea, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 IJMUIDEN - TELEFOON 4654 Zaterdagmiddag om precies 14 uur ver trok de eerste van de 81 deelnemende equipes vanaf het Asta-motel aan de tun nelsnelweg in Beverwijk om de ruim 200 km. van de Wildrit, georganiseerd door de Regionale Automobielsport Club West, af deling Haarlem en omstreken, met zo wei nig mogelijk strafpunten te voltooien. De route-uitzetters, de heren K. B. de Bloois en E. Posthuma, hebben de autorallyrij- ders een orgineel, maar een bijzonder moeilijk parcours voorgeschoteld. De win nende equipe in de A-klasse, Van Oostrum, boekte toch nog 502 strafpunten! De klassementsproef, die in eventuele ge lijke puntentotalen de doorslag zou moeten geven, bestond uit een rijvaardigheids- proef voor de eigenlijke start van de ral-, ly bij het Asta-motel. De deelnemers moes ten handig achter- en vooruitrijdend een met pilonen gemarkeerd parcours rijden. De grote betrouwbaarheidsrit bestond uit De samenwerkende speeltuinverenigin gen Schulpen en Meerweiden in Velsen- Noord hebben een uitgebreid program ma voor december opgesteld. Op 23 december s er, ter gelegenheid van de jubileumvieringen, voor de jeugd van vier jaar af een feestmiddag in het gemeente lijke ontspanningslokaal Dezelfde dag is er 's avonds de traditionele kerst-kien- avond voor leden en belangstellenden en op 28 december wordt 'n ballet-uitvoering gegeven. De balletgroep van de beide verenigingen staat onder leiding van me vrouw Hesmerg, die nu haar pupillen voor de feestelijke uitvoering voorbereidt. Ir. H. C. Patoir (rechts) feliciteert jubilaris J. A. van der Meer namens de directie van Hoogovens in IJmuiden. Laatste jubilaris in november bij Hoog ovens in IJmuiden was de heer J. A. van der Meer uit Heemskerk, die in het afge lopen weekeinde het feit herdacht, dat hij veertig jaar bij genoemd bedrijf in dienst was. De heer Van der Meer is hoofd-elek- tro-monteur bij de elektrotechnische werk plaats. Ir. H. C. Patoir, hoofd technische dienst produktie van Hoogovens, noemde de heer Van der Meer een uitstekend vakman, die met grote bekwaamheid en toewijding zijn werk doet. Namens dfe directie ontving de jubilaris uit handen van ir. Patoir de gou den zeester met briljant, het gouden hor loge en de enveloppe met inhoud. In december 1964 telt Hoogovens onder zijn personeelsleden twee jubilarissen met veertig dienstjaren namelijk de heer H. C. G. van Lamoen uit Velsen-Zuid, werkzaam bij Mekog, en de heer W. Marcusse uit Beverwijk, die bij de loonadministratie werkt. Voorts zijn er nog achttien zilveren jubilarissen. Het zijn de heren drs. H. W. Beljers, van de economische afdeling, uit Amsterdam; W. Ch. Vissers, bouwkundige buitendienst, uit Haarlem; A. Zijlstra, research en bedrijf slaboratorium, uit Cas- tricum; de heer E. L. Roemer, garage, uit Velsen-Noord. De volgende aanstaande zilveren jubilarissen zijn allen uit Bever wijk; A. M. Derogee en P. Kuil, beiden werkzaam bij de technische dienst walse- rijen; C. Glorie, kwaliteitsafdeling; C. Jof fer, blokwalserijA. E. Doeven, walserij- oost; M. de Wilde, martinstaalfabriek; Ph. van der Wint, centrale; S. P. Hoogland, Mekog; M. Rademaker, onderwijs. En uit IJmuiden: G. A. Piepers, huishoudelijke dienst; A. Jongejan, havens en vervoer; D. J. Groot, koudbandwaiserijH. M. Quaak, ovenbouwkundig onderhoud; D. A. Roos, technische dienst walserijen De mooiste. Op de in Beverwijk ge houden tentoonstelling van de „Konijnen en pluim veevereniging IJmuiden en om streken" was het mooiste konijn van de tentoonstelling een „Black and Tan"- exemplaar van de heer H. J. Donkelman; een „Blauwe Wener" van mevrouw Spie ring kwam als mooiste van de club uit de bus. De mooiste hen van de club bleek een Barnevelder kriel van het jeugdlid Frans Jongejan. Trouw lid. De 81-jarige heer Pisano, die in het Gasthuis te Wijk aan Zee ver blijft, is niet minder dan 66 jaar lid van de Bouwarbeidersbond. Uit handen van de heer Otterloo, uit Arnhem, ontving hij de gouden dasspeld, alsmede een zilveren mes, vork en lepel, namens het hoofdbestuur. De plaatselijke afdeling bleef niet achter. Het echtpaar Pisano mag gratis op vakan tie, in een van de Troelstra-oorden. In het Verenigingsgebouw aan de Schans werd een feest gegeven ter ere van de Pisano's. Postduiven. Na de vierde, en laatste, hokkenshow van de postduivenvereniging Ons Genoegen, gehouden in Café Sport te Beverwijk, zijn de heren N. Timmer en W. Rijnders als winnaars uit de bus gekomen; de heer Timmer, van De Vredesduif uit Heemskerk, en de heer Rijnders, van Ons Genoegen uit Beverwijk, verzamelden elk 735 punten. Volgende winnaars waren de heer P. van de Outenaar van de Reisduif en P. van Leeuwen, van Ons Genoegen, elk met 733 punten. Een sportvlieger, de 35-jarige heer C. Nienhuis, stuurman op de grote vaart, is zaterdag met een sportvliegtuig neerge stort tijdens een stuntvlucht boven het huis van zijn moeder in Bilthoven. Hij brak twee benen, een voet, een arm en zijn boven- en onderkaak. Bovendien liep hij een hersenschudding op De heer Nienhuis had het vliegtuigje ge leend van zijn zwager in De Bilt, die het een paar weken geleden had gekocht. Het was goedgekeurd voor het uitvoeren van luchtacrobatie. De heer Nienhuis was reeds drie jaar in het bezit van het vliegbrevet A. Hij was opgestegen van het vliegveld in Hil versum. Tijdens een looping boven het huis van zijn moeder in Bilthoven kwam het toestel in een vrille naar beneden en stortte neer op een open plek in een bos De zwaargewonde vlieger werd naar het academisch ziekenhuis in Utrecht overge bracht. Hij vliegtuigje werd bij het onge luk totaal vernield. In Eindhoven zitten drie Duitsers in ar rest, die verdacht worden van de juwelen roof bij de firma Eijck in Eindhoven. Zij kunnen dus niet schuldig zijn aan een nieuwe soortgelijke roof bij een andere ju welier in Eindhoven. Ook diens etalage ruit werd met een kei stukgeslagen. De rovers hebben kans gezien twee plateaus met gouden ringen te stelen. Tijdens de vlucht verloren zij echter de helft van het gestolene. Niettemin is er voor 7000 gul den verdwenen. Later werden twee Eind- hovense jongemannen gearresteerd, die van deze diefstal worden verdacht. In de nacht van zaterdag op zondag werd vol gens hetzelfde patroon een poging tot ju welenroof gedaan in Breda, welke echter mislukte. Prins Bernhard heeft in Amsterdam de eerste gouden penning gekocht van een serie van 5000 genummerde exemplaren, die wordt uitgegeven ten bate van het World Wildlife Fund. De penning draagt aan de ene zijde de beeltenis van de prins aan de andere kant die van een lachende olifant. Het initiatief om deze penningen te la ten vervaardigen werd genomen door de Lions Club Amsterdam, die hoopt met de ze actie het World Wildlife Fund onge veer een half miljoen gulden te kunnen af dragen. Het ontwerp van de penning, die uitgevoerd is in matglanzend muntgoud met een doorsnede van 38 mm en die 50 gram weegt, is van de beeldhouwer Dick Stins. vier trajecten, waarvan de beide laatste de zwaarste waren. Het eerste gedeelte van de rit voerde vanaf het Asta-motel naar Akersloot. Het tweede traject Akersloot- Alkmaar-Bergen-Egmond-Beverwijk be stond weer uit een geprojecteerde pijlen- rit, waarbij nu de routebeschrijving het belangrijkst was. Het moeilijkste gedeelte van de Wildrit was het derde traject. De équipes ver trokken na de pauze zuidwaarts richting Haarlem. De route-uitzetter, de wiskunde leraar Posthuma, had hierin iets geheel nieuws geïntroduceerd. De IJmuidense route-uitzetter K. B. de Bloois had rondom de IJmuidense havens een 20-km. lang tracé uitgezet voor de „blinde lijn". Vooral in de warwinkel van straatjes rondom de vishallen en Trawler kade was het voor de rallyrijders heel moeilijk te vinden door welke straten pre cies deze door de route-uitzetter geprojec teerde blinde lijn liep. Het laatste gedeelte van de blinde lijn was gemakkelijk te vinden omdat de prijs uitreiking en de finish tenslotte nabij het Asta-motel moesten zijn. De rekenkamer kon pas om half ..vier in de nacht van zaterdag op zondag de definitieve uit slag bekend maken. Uitslagen: A-klasse: 1. équipe Van Oos trum met 502 strafpunten; 2. équipe Mar tini-Van Delden met 524 strafpunten en S équipe Pijpelink-Wassenaar met 538 straf punten. Totaal aantal deelnemende équipes in deze klasse: 15. Gemiddelde uursnel heid: 36 km. B-klasse: 1 équipe Wanders-Vqn Unen met 548 strafpunten; 2 équipe Reinder- man-Van der Dongen met 614 strafpunten; 3 équipe Van Voorden-Van der Laan met 663 strafpunten. Totaal aantal deelnemen de équipes: 27. Gemiddelde uursnelheid: 30 km. C-klasse; 1 équipe Oordgijzen-Van der Haselen met 471 strafpunten; 2 équipe Van Wijk-De Kreek met 529 strafpunten; 3 équipe Van Diest-Steensma met 705 straf punten. Totaal aantal deelnemende équipes: 39. Gemiddelde uursnelheid: 26 km. (Van onze correspondent) SCHIERMONNIKOOG De Schiermon- nikooger V.V.V. is uitermate ontstemd over een beslissing van de Inspectie van de Domeinen te Groningen, om haar het beheer van het plaatselijke kampeerter rein te ontnemen. De V.V.V. zal zich wenden tot de Commissie voor Geschillen van de ministeries van Binnenlandse Za ken en Justitie, uitgaande van de wet Be roep Administratieve Beschikkingen. De V.V.V. exploiteert het terrein sinds 1946. Volgens de directeur van de V.V.V., de heer A. G. van Berkel, heeft de In spectie der Domeinen in 1963 gevraagd of de V.V.V. de pachtovereenkomst, die dit jaar zou eindigen, wilde verlengen. „We beaamden dat, doch werden er toen op ge wezen dat er dan wel verschillende verbe teringen noodzakelijk waren. Juist toen de Nederlandse Kampeerraad een bijzonder aantrekkelijk plan voor de verbeteringen had gemaakt, zoals moderne toiletten en douches, een fietsenbergplaats opslag ruimte en ontvangstzalen, kwam het be richt dat Domeinen de overeenkomst per 1 januari 1965 wilde beëindigen en het ter rein aan een particulier wilde verpach ten". Tijdens een gesprek tussen de twee in stellingen bracht de verpachter geen en kele schriftelijke klacht van kampeerders over de toestand op het kampeerterrein ter tafel. De V.V.V. heeft, hoewel er dit jaar 31.000 overnachtingen zijn geweest, slechts twee klachten ontvangen. Hr. Ms. vliegdekschip „Karei Door man" is voor een bezoek aangekomen in de Spaanse haven Santa Cruz de Teneriffe op de Canarische eilanden. De Doorman wordt begeleid door drie torpedojagers, een onderzeeboot en een tankschip. De foto geeft een beeld van het vliegdekschip voor anker in de haven van Santa Cruz.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5