Amsterdam en Rotterdam niet naar verkeersexpositie AGENDA 3 GRETHA DE BRUYN Andere mogelijkheid dan weggeld nog in studie KRAMMETJE FOK POLLE» PELLI EN PINGO Kort en bondig ARACHNE y TRESLONG-HU .1 .F.f.OM Geen uitspraak over doodslag met broodmes Trouwen in Chaam weer gemakkelijker Lichaam van soldaat lag langs spoorbaan Uitspraak aangehouden tegen „De baron van Tilburg" Suggestie: benzine met 1 cent en autobelasting met f 25 (diesels 50,-) omhoog Bromfietsdief twee keer door publiek bevrijd Delfzijl heeft de driemastbark verkocht Vergift waarschijnlijk oorzaak van dood Zes doden in het verkeer Voor vergiftigen van vogels 500 boete Oostenwind DINSDAG 1 DECEMBER 1964 2 Geen geld door investeringsbeperking Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk (jjj verpakte vogelvoeders! V TAFELTENNISTAFELS KAM ERBILJ ARTS MAGNETISCHE SPELEN SJOELBAKKEN Modieuze ski-uitrustingen Sportieve St. Nicolaas-geschenken SPORTMAGAZIJN gouden hanger met 2 tourmalijnen z De Nederlandse havensteden Amsterdam en Rotterdam zullen, naar het zich laat aanzien, geen acte de présence geven op de internationale verkeerstentoonstelling die volgend jaar van 25 juni tot 3 okto ber in München wordt gehouden. Zij heb ben verklaard in verband met de investe ringsbeperking niet in staat te zijn de hier voor van ieder van hen benodigde 50.000 gulden beschikbaar te stellen. Mr. J. J. Oyevaar, voorzitter van de raad van bestuur van Phs. van Omme ren n.v. te Rotterdam, die is benoemd tojt regeringscommissaris voor de Nederland se inzendingen, zei ons zeer te betreuren Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten ƒ6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. nu voor kerstdiner-dansant 0 2520 - 5347 maandags gesloten dat Amsterdam zo min als Rotterdam de door hem gevraagde bijdrage van 50.000 kan geven. De verkeerstentoonstelling, die honderd dagen duurt, zal door vele havens worden gebruikt om met attractieve stands de intresse van de belanghebbenden te trek ken. Door de regeringssteun, die in Frank rijk, België en Duitsland aan de haven ontwikkeling in die landen wordt gegeven, zullen deze Europese havens op de ten toonstelling goed voor de dag komen. De regering heeft voor de Nederlandse presentatie in München een miljoen gul den subsidie verstrekt. De organisatie be rust bij de centrale kamer van handels bevordering, die voor de vormgeving het Euro Total Design te Amsterdam heeft in geschakeld. De deelnemende Nederlandse firma's op het gebied van wegverkeer, zee vaart, binnenvaart en luchtvaart krijgen de beschikking over een deel van hal 7 van het beursterrein van München. „Wij hebben becijferd dat wij in totaal 1,6 miljoen gulden nodig zullen hebben. De ontbrekende zes ton hopen wij nu van het bedrijfsleven te krijgen," aldus mr. Oye vaar, die er van overtuigd is dat het geld er zal komen. „Zonder een goede presen tatie van onze zeehavens zijn wij echter niet compleet, dat is vooral zo jammer omdat onze havens het toch al zo moei lijk hebben in de concurrentiestrijd met de andere Europese havens, die in tegenstel ling tot de onze door hun regeringen wor den gekoesterd." c Stadsschouwburg, vandaag en woensdag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Op blote voeten" van Neil Simon. Regie: Jan Teulings. M.m.v. Enny Meunier. Annet Nieuwenhuizen, Jan Teulings, Sacco v. d. Made e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Lief desspel" 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14. 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j. Lido, 14, 18.45 en 21.15 u.: „Gisteren, vandaag en morgen", 18 j. Luxor, .14, 19 en 21.15 u.: „Freddy und das Lied der Südsee", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „James Bond 007 contra Dr. No.", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Madame zonder schaamte", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen in de nacht", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Onrijpe liefde", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) i Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school, v.en. de ,16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. Tot 4 december. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Vandaag en woensdag van 21-22 u.: Grammofoonplatenconcert: Per- golesi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13). Eerste etage: Tot 6 december Expositie van schilderijen en aquarellen van J. J. Doeser. Bootzaal: „100 Ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: „Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusier. Dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 uur. Openluchttheater Bloemendaal (Wilhel- minapark): Tot 6 december: Kunstmarkt. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. DIVERSEN Raadhuis Haarlem: woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 27 november). DINSDAG 1 DECEMBER City, 20 u.: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Hotel Royal, 15 tot 17 uur: Afscheids receptie van de heer D. Verbaan, bestuur der C.K.V. WOENSDAG 2 DECEMBER City, 20 u.: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 19.30 u.: Onderwijzers Toneelvereniging Kennemerland met „Be rend Bommel". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 1 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Lawrence van Arabië" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Liefde in het bloed". Huize Terpsichore, 15-17 uur: receptie woningbouwvereniging „Goed Wonen". Huishoudschool, 19 up.r: Cursussen huis houdelijke voorlichting. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 19.30 u.: Bloemschikcursus huishoudelijke voor lichting. WOENSDAG 2 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Lawrence van Arabië" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Liefde in het bloed". Galerie Boumans: Opening tentoonstel ling werken van prof. Wiegers. De rechtbank te Maastricht heeft her vatting van het onderzoek bevolen in de zaak tegen een 41-jarige vrouw uit Meers sen, die ervan wordt verdacht op 7 juni van dit jaar haar man met een broodzaag te hebben doodgestoken. Tijdens de rechtszitting op 17 november had de raadsman van de verdachte, mr. M. Tri pels uit Maastricht, betoogd dat de vrouw moest worden ontslagen van rechtsvervol ging op grond van noodweer-exces. De rechtbank kwam gisteren niet tot een uitspraak en besloot om op 7 decem ber alsnog een opperwachtmeester van de rijkspolitie en een zenuwarts bij wie de vrouw onder behandeling was als ge tuigen te horen. Met ingang van 1 december zal in Chaam een einde komen aan tijdelijke moeilijkheden met de voltrekking van wet telijke huwelijken. Sinds de arrestatie van de eerste ambte naar, in de fraudezaak medeplichtige van de gemeenteontvanger, was er in het Bra bantse dorp buiten burgemeester-secreta ris A. Schram geen ambtenaar van de burgerlijke stand meer. Omdat het aantal „belastinghuwelijken" tegen het einde van het jaar nog wel eens wil toenemen is be sloten de heer A. J. M. van Berkhoven tot tijdelijk ambtenaar van de burgerlijke stand te benoemen omdat de eerste amb tenaar inmiddels is geschorst. Tevens heeft het gemeentebestuur beslo ten een kasgeldlening van voorlopig drie ton aan te gaan in verband met de ge constateerde fraude. Het is een voorlopige lening in afwachting van de definitieve conclusies uit het onderzoek naar de ver duistering van de gemeentegelden door de verificatiedienst van de vereniging voor Nederlandse gemeenten, aldus burgemees ter Schram. Aan het einde van het perron van het station Rilland Bath is gisteren het stof felijk overschot gevonden van de 18-jarige militair C. Alleman uit Bergen op Zoom. De jongeman was gelegerd in Oirschot. Over de toedracht van het ongeval tast men in het duister. De soldaat had een retourtje Eindhoven-Bergen op Zoom. Ver ondersteld wordt dat de militair in een ver keerde trein is gestapt en in Rilland uit de rijdende trein is gesprongen, waardoor hij om het leven is gekomen. De rechtbank te Breda heeft de uit spraak in de zaak tegen een 31-jarige Til- burger aangehouden om alsnog een nader psychiatrisch rapport over de verdachte te laten uitbrengen. De Tilburger, die in donker Amsterdam de bijnaam „De baron uit Tilburg" heeft, zou in de nacht van 30 op 31 augustus een inbraak bij een juwe lier in Kaatsheuvel hebben gepleegd, waar hij voor 15.000 gulden aan sieraden en hor loges zou hebben gestolen. De eis tegen hem was twee jaar gevangenisstraf. Advertentie Geef uw lievelingsvogel het beste: él I Advertentie TWIJNDERSLAAN 7-9 - HAARLEM - TELEFOON 15116 Uw wagen parkeert u voor de deur Alle voor- en nadelen van het door de regering voorgestelde weggeld zijn, zoals reeds is bericht, vorige week besproken tussen een bijzondere commissie uit de Tweede Kamer en de ministers Van Aart- sen van Verkeer en Waterstaat en Witte- veen van Financiën. Daarbij is toen de mogelijkheid ter sprake gekomen in plaats van het heffen van weggeld de motorrij tuigenbelasting en de benzineaccijns te verhogen. Uit het thans verschenen verslag van deze bespreking blijkt, dat volgens de mi nisters bij een verhoging van de benzine accijns ook de motorrijtuigenbelasting voor dieselauto's hoger zou moeten wor den om de concurrentieverhoudingen niet te verstoren. Het beroepsvervoer zowel van personen als van goederen zou hier door echter veel zwaarder worden getrof fen dan het particuliere autoverkeer. Daar tegenover staat echter, dat op deze wijze ook buitenlandse automobilisten zouden meebetalen. Het beroepsvervoer zou eveneens zwaar der worden getroffen in het geval dat be sloten zou worden opcenten op de motor rijtuigenbelasting te gaan heffen. Bij een maximum van bijvoorbeeld 75 zouden de zwaardere personenauto's meer moeten betalen dan volgens het wetsontwerp en de kleine auto's minder. Men zou echter ook een ander maximum kunnen stellen. Bij een aflopend tarief voor de verhoging zou men egienlijk een geheel nieuw tarief voor deze belasting moeten opstellen. Enige leden van de commissie sugge reerden tenslotte de mogelijkheid, de be lasting op benzine met 1 cent per liter te verhogen, daarnaast de motorrijtuigen belasting over de gehele lijn met f 25,- te verhogen met een extra verhoging voor dieselauto's van f 50,- per jaar. In dit ge val zouden er geen extra kosten zijn. De totale last zou voor personenauto's, afhan- 102. Langs de boeg van het goede schip Kokanje dreven de ijsschotsen als eerste teken dat de koene reizigers het land van koude en eeuwige sneeuw naderden. JJsbibber-de-biber-de-bibber. begon Karo weer te klappertanden, voor dat hij eraan dacht, dat hij er nu lekker warmpjes in zat. Tutu, de lekkerbek, zat zich af te vra gen of je dit ijs net als een gewoon ijsje zou kunnen eten en hoeveel wafeltjes je er wel voor nodig zou hebben. Maar Bram was zeeman, en een zeeman had nu wel andere zorgen. „Het zal niet lang duren of de ijsber gen komen in zicht", zei Bram. „Die zijn erg gevaarkijk. Jullie weten toch dat er tienmaal zoveel ijsberg onder water zit als er bovenuit steekt!?" Karo trok een gezicht, alsof hij het al eens eerder had gehoord. Maar Tutu kwam er eerlijk voor uit, dat hij dit nooit had geleerd. „Dat maakt de ijsbergen juist zo ge vaarlijk", zei Bram. „En toch zullen we vlak langs moeten als er geen andere weg tussen de ijsschotsen is. Hij had het nog niet gezegd of de eerste ijsberg kwam al in zicht. „Hé", zei Bram nadenkend. „De vorm van die ijsberg komt me erg bekend voor HET 6ROOTST6 LUCHTSCHIP VAN b£ WERÊLt> 15 KLAAR .WE V WOEIEN ER ALLEEN N06 LUCHT INPOMPEN \j WAAROM MOET ER ANDERS IS HET TOCH EKbENLUK LUCHT IN? H 6EEN LUCHTSCHIP DAT DOE IK WEL 6EEF ME D6 POMP MAAR In Utrecht stal een 16-jarige jongen bij een bioscoop een bromfiets. De eigenaar een 17-jarige knaap uit Vleuten ■*- zag het en samen met twee vrienden zette hij de achtervolging in. Het drietal kreeg de dief snel te pakken, maar omstanders bemoeiden zich met het geval en bevrijdden de dief, die zich prompt uit de voeten maakte. Een paar straten verder kregen zijn achtervolgers, die het zo gauw niet wilden opgeven, hem weer te pakken. Maar weer werd de dief door hulpvaardige omstanders bevrijd. Zijn signalement was toen zo goed bekend dat hij de volgende dag door de politie werd gearresteerd. kelijk van het benzinegebruik ongeveer 50,- per jaar worden. Hoewel zij betwijfelen of bij deze oplos sing voldoende recht wordt gedaan aan de verhouding tussen benzine- en dieselauto's, verklaarden de ministers zich bereid deze oplossing nader te overwegen. Van de zijde van de commissie is op gemerkt, dat men zich nog aan geen en kele oplossing wil binden. De ministers hebben er aan herinnerd dat de splitsing van 't wegennet in autowegen waarvoor een weggeld wordt gevraagd en andere wegen, waarvoor geen weggeld wordt gevraagd, bedoeld is om juist die genen te belasten die van de autowegen gebruik maken en die in het bijzonder van de versnelling van het wegenbouwpro gramma zullen profiteren. De driemastbark P. A. Koerts in Delf zijl is verkocht aan exploitanten van een horecabedrijf in Essen (D.). Het gemeen tebestuur heeft bij de verkoop de voor waarde gesteld dat het schip zoveel moge lijk in de oude trant behouden blijft. De kopers zijn voornemens de bark te res taureren. Bovendeks zal het schip als res taurant worden ingericht en benedendeks als hotel. De restauratiekosten worden ge schat op een paar honderdduizend mark. De P. A. Koerts zal donderdag de haven van Delfzijl worden uitgesleept. De kopers geven het schip zijn oude naam, Seute Deern, terug. De politie van Doetinchem stelt een on derzoek in naar de dood van de driejarige Hans Schrievers. Het jongetje speelde donderdagmiddag met zijn zusje op de deel van de boerderij in het buurtschap Slangenberg bij Doetinchem. Plotseling moest het meisje overgeven en ook Hans zei dat hij ziek was. De ouders schonken hier echter geen aandacht aan omdat het kind er gezond uitzag. De volgende morgen was de kleuter echter zo ziek, dat een dokter hem en het meisje in een ziekenhuis liet opnemen. Daar is Hans kort na opneming overle den. Het meisje kon zaterdag naar huis terugkeren. Men vermoedt dat de kinderen vergift hebben gevonden en daarvan iets hebben ingenomen. Gistermorgen even voor negenen is op de rijksweg tussen Vriezeveen en Westerhaar ten noorden van Almelo, een grote perso nenauto bij een inhaalmanoeuvre frontaal gebotst tegen een zandauto. De bestuur der, de 61-jarige garagehouder J. Feenstra uit Twijzel (Friesland) en zijn 58-jarige echtgenote A. A. Feenstra-Ottens die naast hem zat, waren aan hun verwondingen reeds bezweken, toen zij uit het wrak wa ren gehaald. De 41-jarige heer W. Willems uit Aals meer en zijn vijfjarig zoontje Jan zijn verdronken, toen de auto, die de heer Wil lems had gehuurd, bij sluis 4 van de weg Den Hulst-Balkbrug in de Dedemsvaart reed. Het negenjarig zoontje Johannes, dat ook in de auto zat, kon worden gered. De 26-jarige C. van Petten uit Graft is zondagavond tussen De Rijp en Schermer- horn met zijn auto in de Beemsterring- vaart gereden en yerdronken. Maandagavond is de 81-jarige voetgan ger P. Hegger op de rijksweg in zijn vroegere woonplaats te Velden bij het oversteken van de rijksweg door een per sonenauto aangereden. Het bejaarde slachtoffer werd enkele meters meege sleurd. Hij was vrijwel op slag dood. De kantonrechter in Heerlen heeft van morgen een landbouwer uit Ubach over Worms verdordeeld tot een boete van 500.omdat de man begin oktober zijn land had bestrooid met vergif. Daardoor stierven duizenden vogels. Er was 600 boete tegen hem geëist. De landbouwer ontkende. Studenten op jacht naar po. Op de binnen plaats van het huis van bewaring aan de Havenstraat in Amsterdam zijn 's nachts vijf studenten van de V.U. aangehou den, omdat ze zich aan zogenoemde erf- vredebreuk hebben schuldig gemaakt. De studenten, leden van een dispuut, hadden opdracht van hun bestuur uit het huis van bewaring een nachtspiegel mee te nemen. Bij de arrestatie viel een waarschuwingsschot. 15.000 schade. Drie jongens hebben in de woning van de heer D. B. Pfann in de Sophialaan in Amsterdam uit louter bal dadigheid een schade veroorzaakt van naar schatting 15.000. Bedrijfsongeval. De zeventienjarige René Troisfontaine, die begin vorige week ernstig werd gewond in een Venrayse fabriek als gevolg van een ontploffing van een vat met verfverdunsel, is zon dagmorgen in het ziekenhuis te Venray aan de opgelopen verwondingen over leden. Bendelid aangehouden. De centrale re cherche in Amsterdam heeft nog een vijfde lid aangehouden van de bende, die in Antwerpen een Perzische juwelier van een collectie juwelen ter waarde van ongeveer vijftigduizend gulden zou heb ben beroofd. Verdronken. De 33-jarige schipper J. Veld huizen uit Rotterdam is zaterdag in de Maas ter hoogte van het Noordlimburg se plaatsje Grubbenvorst verdronken. Verdronken man gevonden. De politie in Rotterdam heeft in het water van de Nieuwe Maas het stoffelijk overschot aangetroffen vande negentienjarige Duitser P. A. Laux. De man werd sinds 2 november vermist. Hij woonde aan boord van het motorvrachtschip „Wen- delstein". Advertentie Hans en Annfikft van Aar UelUirn Hans en Anneke van der Heijden edelsmid - naaldkunstenares Spekstr. 3 (achter de Vleeshal) teL 15745 Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie- gebied dat maandag IJsland in zuidooste lijke richting voorbijtrok gaf aanleiding tot vorming van een randstoring boven Oost- Engeland. Een front ervan naderde dins dagmorgen ons land, waardoor in het uiterste zuidwesten enige regen en natte sneeuw vielen. Elders kwamen nbg opkla ringen voor, maar doordat er meer wind was waren de minimumtemperaturen wat minder laag dan de nacht daarvoor. Ver wacht wordt dat de depressie over België en Frankrijk naar het zuidoosten zal weg trekken. Het neerslaggebied zal in ons land dan ook waarschijnlijk beperkt blij ven tot de zuidelijke provincies. De win den krimpen geleidelijk verder naar het oosten, maar in IJuitsland is de tempera tuur niet lager dan in ons land, omdat er nog al veel laaghangende bewolking voor komt. De temperaturen blijven dan ook ongeveer op hetzelfde niveau met in de nacht plaatselijk een paar graden vorst en overdag temperaturen enkele graden bo ven nul. WERKRAPPORTEN ao "d Maximum-temperaturen ,5 d binnen- en buitenland. Sh 3 Neerslag: laatste 24 uur. u E 41 41 SE S cS Den Helder geheel bew. 3 0,1 Ypenburg zwaar bew. zo 7 2 Vlissingen regen zzo 6 1 Eelde licht bew. zzo 1 0,1 De Bilt onbewolkt zo 2 4 Twente half bew. zzo 2 0 Eindhoven onbewolkt zzo 2 0 Z.-Limburg half bew. zzo 3 0 Helsinki geheel bew. nno -11 0 Stockholm zwaar bew. nno 1 0,5 Oslo zwaar bew. no -2 6 Kopenhagen zwaar bew- z 3 0 Aberdeen mist windst. 3 1 Londen geheel bew. wnw 3 2 Amsterdam zwaar bew. zo 3 0,1 Brussel zwaar bew. zzo 3 0 Luxemburg geheel bew- zzo -1 0 Parijs sneeuw zzo 6 2 Bordeaux regen nw 7 0 Grenoble onbewolkt windst. 3 0 Nice onbewolkt nnw 13 0 Berlijn sneeuw O -1 0,5 Frankfort geheel\bew. O 1 0 München geheel bew. nno 1 0,4 Zürich mist windst. 9 6 Genève zwaar bewi windst. 2 0,1' Locarno onbewolkt ono 6 9 Wenen zwaar bew. nnw 5 0 Innsbruck sneeuw w 1 2 Belgrado geheel bew. nno 16 16 Athene half bew. zzo Rome zwaar bew. zo 14 2 Barcelona half bew. n 12 0 Madrid zwaar bew. windst. 10 0 Mallorca licht bew. windst. 14 2 Woensdag 2 december Zon op 8.27 uur, onder 16.32 uur. Maan op 6.30 uur, onder 15.56 uur. Maanstanden 4 dec. 2.18 uur nieuwe maan 12 dec. 7.01 uur eerste kwartier 19 dec. 3.41 uur volle maan 25 dec. 20.27 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 1 december Hoog water 2.00 uur en 14.17 uur. Laag water 10-01 uur en 22.11 uur. Woensdag 2 december Hoog water 2.39 uur en 14.55 uur. Laag water 10.41 uur en 22.51 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2