Loonchaos is onvermijdelijk als regering vasthoudt aan 4.7 pet Vakcentrales vandaag in Amsterdam bijeen alles s.kan met CBta Scherpe critiek in OESO op Britse maatregelen Nederland legt bloemenexport naar Duitsland compensatieheffing op BOLS -eiken dag een glaasje Alleen BOLS kan BOLS maken - DE BEURS - ISSER00KBOLS BOLSISSERAUUPI Bezwaren Mobiloil concessie-aanvraag van de NAM Vermogen „Interbonds" tot 42.6 min omhoog Groenpol verwacht redelijk resultaat Nieuwe vestiging van Philips in Hoorn geopend Dr. G. van der Wal commissaris bij Martin Air Charter Hoger overschot RPS Statutenwijziging bij Lucas Bols Opgaande lijn bij Jan de Poorter Zestien miljoen brandschade Indonesische tabak blijft in Bremen Conversiekoers convertibles NRC verlaagd SCHEEPVAARTBERICHTEN KLM verwacht dit jaar record vervoer DONDERDAG 3 DECEMBER 1964 17 Matiging Uitbouw Grote gezinnen Wat doen werkgevers? IMF AMSTERDAM WALL STREET KLM-Viasa-Iberia Fiscale FED uitgaven Als de regering strak vasthoudt aan haar dinsdag gedane loonvoorstellen, zullen de vakcentrales geen medewer king verlenen en zal een loonchaos nauwelijks te vermijden zijn. Dit is duidelijk geworden na het beraad dat de drie vakcentrales gisteren in eigen kring hebben gehad. Vandaag zullen de centrales in hun overlegorgaan te Am sterdam bezien of zij tot een gezamenlijk standpunt kunnen komen. De vraag waar het om draait is, hoe de beslissing van de regering moet worden geïnter preteerd. Als dit het laatste woord van het kabi net is geweest en er geen verruiming of wijziging van de voorstellen mogelijk is, dan is het wel haast zeker dat de vakcen trales niet bereid zijn in de Stichting van de Arbeid C.A.O.-wijzigingen te toetsen. De vakbeweging heeft berekend dat er van de 4 7/10 percent slechts 1 9/10 percent overblijft voor werkelijke loon stijgingen. Daaruit moeten ook de verho ging van de minimumlonen en verdere prijsstijgingen worden gehaald. Met de loonstop die in feite hiervan het gevolg is, kunnen de vakcentrales, zo is het alge meen gevoel in die kring, niet bij de werknemers aankomen. Zij beseffen dat de forse voltrekking van de A.O.W. uitkeringen, de noodzaak om het economisch evenwicht van het land te herstellen en de forse loonsprong van het vorig jaar, een zeer sterke mati ging van de eisen noodzakelijk maakt. Zij zien echter weinig kans een passende plaats te realiseren in een oververhitte arbeidsmarkt, waarbij nog steeds werkge vers arbeiders van elkaar wegkopen, door tegen elkaar op te bieden. En zij wensen beslist niet weer in een situatie te wor den geplaatst dat onder druk van wilde stakingen of op andere manieren achter hun rug om de werkgevers individueel toch meer geven dan landelijk is overeen gekomen. Vandaar hun verlangens voor een verdere uitbouw van de ondernemings gewijze differentiatie. In dit verband is het opvallend dat de vakcentrales geen bezwaar maken tegen dit punt van de brief die de regering aan de Stichting van de Arbeid heeft geschre ven. Daar staat letterlijk: „Wat toepassing van de ondernemingsgewijze differentiatie betreft, acht de regering thans geen mo gelijkheid tot verdere verruiming aanwe zig." Hieruit volgt, menen de vakcentra les dat de bestaande mogelijkheden op het gebied van de differentiatie gehandhaafd blijven maar dat een uitbouw van deze mogelijkheden niet kan worden gereali seerd. Aangezien tot nu toe weinig of geen on dernemingsgewijze differentiatie is toege past, menen de centrales dat er in een groot aantal ondernemingen nog eens vijf percent bovenop de genoemde 4,7 per cent afkan. Deze interpretatie wordt trou wens ook gegeven in de kring van het Katholiek Verbond van Werkgeversvakver enigingen. De verdere spreiding in de tijd die minister Veldkamp graag wil door voeren voor de C.A.O.'s, dat wil zeggen een verschuiving van de ingangsdatum van een aantal belangrijke C.A.O.'s, achten zij op het ogenblik niet te realiseren. De vakbeweging ziet dus weinig of geen mogelijkheid mee te werken aan het loon- besluit. Zij stelt dat de grote gezinnen die onder de 12 mille inkomen per jaar zitten, van de belastingverlaging die bedoeld was als compensatie voor de b eperkte loonruimte niet zullen profiteren. In de kring van de vakbeweging laat men echter niet graag de loonbevoegdheid van de Stichting van de Arbeid springen. Hiermee zouden de vakcentrales namelijk de grote vinger die zij in de pap hebben, terugtrek- Advertentie De N.V. Mobiloil te Rotterdam, die sa menwerkt met de Gulf en de B.P., heeft bij het provinciaal bestuur van Noord-Hol land 'n concessie-aanvrage ingediend voor het winnen van aardgas in een groot deel van het noordelijke deel van de provincie en tevens bezwat-en ingediend tegen de concessieaanvrage „Alkmaar" van de N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij (N.A.M.). In de aanvrage merkt de Mobiloil op, <lat zij zich sedert juni 1963 intensief be zighoudt met opsporingsactiviteiten en on derzoekingen in een deel van Noord-Hol land met aangrenzende delen van het con tinentaal plat onder de Noordzee. Deze ac tiviteiten omvatten onder meer proefborin gen en worden nog steeds voortgezet. Ver der merkt de Mobiloil op, dat haar op sporingsactiviteiten op Ameland succes op geleverd hebben en een proefboring op Oost-Ameland heeft exploitabele hoeveel heden aardgas aangetoond. Onlangs heeft Mobiloil de proefboring Obdam nr. 1 geëindigd en op het ogenblik is ze bezig de gegevens uit te werken. De voorlopige resultaten van deze boring hebben de verwachtingen van Mobiloil om succes te boeken bij de opsporing in dit deel van Noord-Holland doen stijgen. De aanvrage van de concessie heeft de naam Obdam en gevraagd wordt ontgin ning van alle exploitabele voorkomens van olie en aardgas en andere koolwaterstof fen. Het gebied heeft een oppervlakte van 30.043 hectaren. In de komende weken zal er gelegen heid bestaan bezwaren tegen de conces sie „Obdam in te dienen. Inmiddels is het aantal aanvragen bij het provinciaal be stuur om een concessie in Noord-Holland te verlenen gestegen tot drie. Eerder zijn als gemeld concessieaanvragen binnenge komen van de Nederlandse Aardolie Maat schappij en van de N.V. Dyas. De groei van het beleggingsfonds van buitenlandse obligaties „Interbonds" heeft zich in het per 31 oktober geëindigde half jaar gestadig voortgezet, zo blijkt uit het verslag. Het aantal uitstaande participatie- bewijzen steeg van 58.100 op 30 april tot 61.000. Het totale vermogen van het fonds steeg tot 42,6 41,1) miljoen of 698,82 (707,51) per participatiebewijs. De afgifte- prjjs verminderde tot ƒ731,92 (ƒ740,75). De daling van de kapitaalwaarde per participatie werd voor ruim de helft ver oorzaakt door de lagere valutakoersen. De middelen, die het fonds toevloeiden door plaatsing van participatiebewijzen werden voor circa 32 percent belegd in Franse obligaties, voor 25 percent in Oostenrijkse, 23 percent in. Zweedse en 20 percent in Belgische obligaties. Enkele posten Duitse obligaties werden afge sloten en niets bijgekocht, zodat het DM-belang daalde van 25,15 per cent tot 22,25 percent. In het bezit aan Engelse obligaties werd geen verandering gebracht. De netto gerealiseerde koers winst bedroeg 136.600 tegen ƒ117.100 in de vorige zesmaands-periode. Vanaf 3 november is, zoals bekend, over de ver slagperiode per participatiebewijs 20,83 20,66) betaalbaar gesteld, waarvan 2,25 2,14) aan netto gerealiseerde koerswinst. De directie van Groenveld, Van der Poll en Co's Electrotechnische Fabriek N.V. meent dat een redelijk resultaat over 1964 tot de mogelijkheden behoort. Alle afde lingen, waren in de eerste negen maanden van het lopende boekjaar ruim van werk en opdrachten voorzien. Ook de omzet, die in 1964 afgerekend zal kunnen worden, zal hoger zijn dan in 1963. Het ziet er naar uit dat het, zij het met grote inspanning, zal gelukken de kosten stijging op te vangen, doch op dit punt moet voor de toekomst wel enige reserve voorbehouden worden, aldus de directie. De verwachting is, dat het saldo der ex ploitatierekening over 1964 dan ook niet ten achter zal blijven bij hej vorige jaar. (Over 1963 betaalde Groenpol een divi dend van 1772 percent red) ken. Daarom houden de vakcentrales na het beraad van gisteren nog mogelijkhe den open om tot een compromis met het kabinet te komen. Zo zal bij het Nederlands Katholieke Vakverbond waarschijnlijk worden aange drongen op compensatie in de kinderbijslag voor de grote gezinnen. Deze compensatie zou dan moeten vergoeden wat de belas tingverlaging niet kan. Bij de andere centrales worden andere wensen en moge lijkheden overwogen. Tenslotte blijft de vraag wat de werk gevers zullen doen. Voordat morgen de Stichting als geheel haar standpunt aan de regering bekend maakt, overleggen werk gevers en werknemers nog onderling. Ook de werkgevers zullen, gezien de uitlatingen van hun leiders, op alle mogelijke manie ren een breuk in de Stichting van de Arbeid trachten te voorkomen. Het zal mogelijk zijn dat zij op het laatste ogen blik bereid zijn meer aan de vakbeweging tegemoet te komen dan de regering. Dan ontstaat weer een geheel nieuwe situatie.. Advertentie De commissaris van de koningin in de provincie Noord-Holland, mr. F. J. Kra nenburg, heeft gisteren in Hoorn een nieuwe vestiging van Philips telecom- municatie-industrie geopend. Het is een filiaal van PTI in Hilversum. In Hoorn worden telegrafie- en vooral telefoon toestellen vervaardigd. De nieuwe vestiging in Hoorn meet 6600 m2 grondoppervlakte. Er werken nu driehonderd man personeel; het ligt in de bedoeling in de toekomst de twee fabrieks hallen die er nu staan uit te breiden met nog twee hallen en twee complexen in etagebouw. Behalve de bijna drie hectaren industrieterrein die Philips thans in eigen dom heeft, heeft de n.v. optie op nog vijf hectaren industrieterrein. Het streven is de personeelsbezetting op te voeren tot tussen de 1000 en 1500 man. PARIJS (Reuter). Engeland heeft gisteren een golf van critiek op zijn recente economische maatregelen moe ten doorstaan bij de behandeling ervan in de ministerraad van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). In kringen van de conferentie werd vernomen dat de Belgische minister van Handel, Maurice Brasseur, de scherpste critiek heeft ge uit. Hij deelde de vergadering mee dat zijns inziens drastische ingrepen nodig zijn ter correctie van het fundamentele gebrek aan evenwicht van de Britse economie en dat de tot nu toe genomen maatregelen in het algemeen ontoe reikend zijn. Minister Brasseur was er volgens de zegslieden niet van overtuigd dat Engeland het werkelijke vraagstuk, namelijk het tekort op de handelsbalans, heeft aange pakt. Ook andere sprekers toonden zich sceptisch. De Westduitse staatssecretaris van bui tenlandse zaken, Wolfram Langer, zei be zorgd te zijn dat sommige van de bin nenlandse maatregelen die de Britse rege ring heeft genomen te laat zijn gekomen om hun doel te kunnen bereiken. De West duitse afgevaardigde verklaarde te vrezen dat de Britse pogingen tot bevordering van de uitvoer een of andere vorm van subsi die zouden inhouden, wat voor andere lan den aanleiding zou kunnen vormen tot het nemen van soortgelijke maatregelen. De Franse minister van financiën, Va- lery Giscard d'Estaing, zei dat de Britse maatregelen zijns inziens niet voldoende deflatoir waren. De ontwikkeling in En geland moet zorgvuldig in het oog worden gehouden, zo zei hij. Hij hoopte dat deze in deflatoire richting zou gaan. Eerder had ook de algemeen secretaris van de OESO, Thorkil Kristensen, de me ning uitgesproken dat de Britse najaars begroting niet voldoende deflatoir was. Als de begroting soberder was geweest zou den sommige van de later genomen maat regelen, zoals het beroep op het interna tionale monetaire fonds, wellicht overbo dig zijn geweest, zo zei hij. Nu de Europese commissie een beschik king heeft uitgevaardigd waarin West- Duitsland wordt gemachtigd compenseren de heffingen te leggen op de invoer van tulpen- en narcissenbloemen uit Neder land, tenzij Nederland zelf de betrokken heffingen oplegt, is in overleg met de Duitse autoriteiten besloten van deze laat ste mogelijkheid gebruik te maken. De minister van Landbouw en Visserij heeft inmiddels schriftelijk zijn goedkeu ring verleend aan de verordening van het produktschap voor „siergewassen" ex portheffing bolbloemen West-Duitsland 1964/1965". De nu getroffen regeling strekt ter ver vanging van de seizoenregeling welke se dert 1959 in bilateraal verband tussen Duitsland en Nederland was overeengeko men. Deze regeling gold jaarlijks ruwweg voor het tijdvak medio december tot me dio maart. In dit seizoen worden tulpen en narcissenbollen tot bloemen geforceerd, „getrokken", en als snijbloemen verhan deld. De Duitse trekkers verkrijgen Neder landse bloembollen (uiteraard exportkwa liteit) voor iets hogere prijs dan de prijs waarvoor de Nederlandse trekkers hun grondstof kunnen betrekken. Bij invoer in de Duitse bondsrepubliek zouden de in Nederland getrokken bol bloemen vanwege de goedkopere grondstof tegen een lagere prijs kunnen worden aangevoerd dan mogelijk is bij de in Duitsland van Nederlandse bollen getrok ken tulpen en narcissen. Omwille van een eerlijke concurrentie verhouding werd derhalve telkenmale over genoemd tijdvak het prijsverschil door compenserende heffingen genivel leerd. In de afgelopen zomer heeft de Euro pese commissie tegen deze bilaterale re geling op grond van het verdrag van Ro me bezwaar gemaakt. Na Nederlands-Duits regeringsoverleg heeft de bondsrepubliek hierin onder steund door de Nederlandse regering in Brussel verzocht een EEG-regeling toe te passen die in overeenstemming met het verdrag is en hetzelfde compenserende effect heeft. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, George Ball, verdedigde de Britse maatregelen. Volgens Britse zegs lieden onderschreef hij met zijn toespraak het Britse beleid. De Canadese minister van handel, Mitchell Sharp, steunde even eens het Britse beleid. Hij zei dat zijn regering volledig begrip had voor de Brit se positie maar hoopt dat de invoertoe slag van vijftien percent zo spoedig mo gelijk zal worden afgeschaft. Groot-Brittannië heeft gisteren bij het Internationale Monetaire Fonds (IMF) het beschikbare krediet van een miljard dollar opgenomen. De Britse goud- en de viezenreserves zijn in november met 39 miljoen pond sterling verminderd tot 837 miljoen pond. Naar verluidt is in november evenals in de twee voorgaande maanden toevlucht gezocht bij het aantrekken van kortlopen de leningen van centrale banken in Euro pa en Amerika. Die leningen zullen met het IMF-krediet worden terugbetaald. De plaatsvervangend president-directeur van de KLM en de algemeen secretaris van dat bedrijf, resp. de heren dr. G. van der Wal en mr. W. A. Steenstra Toussaint zijn gisteren met een aantal kopstukken uit scheepvaart- en financiële kringen be noemd tot commissaris van Martins Air Charter. Van de oorspronkelijk uit vier personen bestaande raad zijn twee leden afgetreden; het nieuwe college is negen man sterk. Tegelijkertijd werd het aan delenkapitaal, waarin de KLM zoals be kend voor een kwart zal deelnemen van 1,5 miljoen gebracht op 2,1 miljoen gul den. De commissarissen J. Botterman te Amster dam en M. J. Dubois te Zeist hebben hun functies vrijwillig ter beschikking gesteld. De heer Botterman was van 1960 af ge delegeerd commissaris van de vennoot schap. Aangebleven uit de oude raad zijn de heren mr. A. Ruys, -firmant R. Mees en Zonen te Rotterdam en mr. J. C. Lankhof, advocaat te Amsterdam, die ook als secre taris van de nieuwe raad blijft optreden. Voorts zijn naast de bovengenoemden benoemd mr. J. A. G. Jonkheer te Am sterdam, directeur Stoomvaart Mij. Neder land, voorzitter; mr. H. N. Dutilh te Rotter dam, directeur Holland-Amerika Lijn; jhr. D. G. de Graeff te Amsterdam, directeur Algemene Bank Nederland; ir. L. P. Ruys te Rotterdam, directeur Kon. Rotterdamse Lloyd en de heer N. van der Vorm te Rot terdam, directeur Scheepvaart- en Steen kolen Mij, die tevens directeur was van het onlangs in Martin's opgenomen Rot terdamse charterbedrijf Fairways N.V. Bij de Rijkspostspaarbank werd in. november 1964 ingelegd ƒ97,5 miljoen en terugbetaald 88,7 miljoen, hetgeen een positief spaarverschil opleverde van 8,8 miljoen (vorige maand 6,2 miljoen en in november vorig jaar 1,4 miljoen). Het inleggerstegoed ultimo november bedroeg 3.739,9 miljoen (ultimo november voriig jaar 3.457,1 miljoen). Advertentie STEMMING VIEL MEE Behoudens voor Philips, welk fonds zwak in de markt lag als gevolg van de koersdaling voor dit aandeel in Wall Street, is de stemming voor de overige internationale waarden erg meegevallen. Hieruit is gebleken, dat het Damrak zich praktisch niets heeft aangetrokken van de forse koersdaling, waarmee Wall Street dinsdag genoegen moest nemen. Aan de koersen van de internationals valt duide lijk af te lezen dat het publiek er niet aan denkt met flinke verkooporders op de markt te verschijnen. Ook de kooporders van die zijde blijven nog steeds beneden dë maat. Er viel enige steun te constateren Aan een op 18 december te houden bui tengewone vergadering van aandeelhou ders in N.V. Amsterdamsche Likeurstoke rij ,.'t Lootsje" der Erven Lucas Bols, zal een statutenwijziging worden voorge legd die tot doel heeft de thans voor com missarissen geldende vaste percentages van de resterende winst te doen verdelen en het bepalen van hun tantième over te laten aan het onderling overleg tussen tantièmisten. Voorgesteld wordt hun aandeel in de resterende winst te bepalen op 20 percent. Het ligt in de bedoeling de nieuwe winst verdeling reeds over 1964 te doen ingaan. De wijziging heeft mede tot doel het mo gelijk te maken om ook aan andere per sonen dan de leden van de raad van be stuur en de commissarissen een tantième uit de resterende winst toe te kennen. Te vens zal de verdeling van het liquidatie saldo worden aangepast aan de huidige in zichten daaromtrent. De claim van tan tièmisten op dit liquidatiesaldo komt te vervallen ten gunste van aandeelhouders. Bij de N.V. Internationale Handel- en Scheepvaart maatschappij Jan de Poorter is de gang van zaken in het lopende boek jaar beduidend gunstiger dan in 1963, toen een belangrijk verlies werd geleden. Dit deelt de directie mee in een tussentijds be richt. Vertrouwd mag worden dat in 1964 een, zij het bescheiden, positief resultaat na noodzakelijke afschrijvingen en voorzie ningen zal worden bereikt, dat in min dering zal komen van het verlies in het vorige jaar. Bij 1.147 branden, waarvan 78 grote branden, is in september voor 16.022.090 schade aangericht. Daarbij werden acht personen gedood en 68, oncfer wie 22 brandweerlieden, gewond. Vier personen onder wie twee brandweerlieden, werden door rook bedwelmd. Twee stieren, 16 kal veren. 63 mestvarkens, 45 biggen, 8530 kip pen, 4800 kuikens kwamen in de vlammen om, DJAKARTA (DP A) r- De centrale markt voor Indonesische tabak blijft in Bremen en zal niet naar Amsterdam terug keren, want de „Bremer groep", een ver eniging van vier importbedrijven van ruwe tabak, heeft in Djakarta met de Indonesi sche onderneming BPU-PN Tembakau de contracten inzake de tabaksveiling in Bre men voorlopig voor twee jaar verlengd. Naar van Indonesische zijde wordt ver nomen bestaat er gezien de „goede erva ringen" met Bremen geen aanleiding de markt weer naar Amsterdam over te brengen. De conversiekoers die geldt voor de converteerbare obligaties Nieuwe Rotter damse Courant N.V., is verlaagd tot 146 percent. De uit conversie voortkomende aandelen Nieuwe Rotterdamse Courant N.V. kunnen worden verwisseld in een zelfde nominaal bedrag niet-royeerbare certificaten Nederlandse Dagblad-unie N.V., de nieuwe houdstermaatschappij van het aandelenkapitaal Algemeen Handels blad N.V. en Nieuwe Rotterdamse Cou rant N.V. De conversiekoers is verlaagd met het oog op de uitkering van 15 percent in aandelen of niet-royeerbare certificaten ten laste van de agioreserve op het aan delenkapitaal. Deze uitkering kan desge wenst rechtstreeks worden omgezet in niet-royeerbare certificaten Nederlandse Dagbladunie N.V. op het verlaagde niveau toen Philips 152 noteerde, tegen dinsdag als slotprijs 154,80. Ook Kon. Olie ontmoette wat vraag van het publiek op 155 156). Uni lever was een halve gulden lager op ƒ145,40. Voor Hoogovens werd een koers van 545 (5467») geadviseerd. AKU kon zich zeer goed handhaven op circa 481 (4817e). Op de incourante markt werden de REM- aandelen een gulden lager verhandeld op 17,50. VERHANDELDE FONDSEN 2 december 1 december Totaal 415 421 Hoger 90 (21,7ö/o) 102 (24,27o) Lager 226 (54,5°/o) 236 (56,l°/o) Gelijk 99 (23,87o) 83 (19,7°/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie 155,30-155,80 Philips 152,20-152,50 Unilever 145,80 Stemming: Vriendelijker. VOORBEURS VAN HEDEN 1ste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens 543 543 Kon. Olie155,60-155,90 155,40 Philips 152,50-152,80 152,40 Unilever 145,80-146 gl 145,60 Vorige slotkoer9 Aagtekerk 2 te Aqaba verw. Abbekerk 2 v. Bahia n. Buena Ventura. Achilles 2 v. Rotterdam n. Amsterdam. Acila 2 v. Houston n. Thameshaven. Agamemnon 3 te Port of Spain verw. Aldabi 3 te Montevideo verw. Algol 2 v. Mombasa n. Tanga. Alkes 2 v. Djeddah n. Ummsaid. Alnati 2 v. Salvador n. Las Palmas. Amerskerk pass. 1 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Ammon 2 dw. Azoren n. Curagao. Ampenan pass. 2 Quessant n. Hamburg. Amstelhoek pass. 2 Bismarck Archipel n. Sydney NSW. Amstelveld 3 te Sydney. Angolakust 2 v. Freetown n. Dakar. Argos 2 v. Saloniki n. Piraeus. Asterope 4 te Three Rivers verw. Attis 2 v. Bachaquero n. Guanta. Banggai 3 te Antwerpen. Batjan 2 te Buena Ventura. Bawean 2 v. Buffalo n. Montreal. Bengkalis 3 te Barcelona verw. Bintang 1 v. Yokohama n. Valparaiso. Blitar 2 te Bandar Mashur. Borneo 2 v. Hamburg n. Antwerpen. Caltex Delfzijl 3 te Rotterdam. Caltex Eindhoven 2 te Kaapstad. Caltex Gorinchem 2 te Kopenhagen verw. Caltex Nederland pass. 2 Gibraltar n. R'dam. Camerounkust 3 te Monrovia verw. Castor 2 v. Volos n, Kavalla. Dongedijk 2 v. Southampton n. Bermuda. Eos 2 te Patras. Gaasterkerk 2 v. Amsterdam n. Mombasa. Gabonkust 3 te Rivercess. Garoet 3 v. Aden n. Port Sudan. Giessenkerk 2 ten anker Melbourne. Gorredijk 2 v. Boston n. Philadelphia. Graveland 2 te Vitoria verw. Gulf Hansa 2 pass. Aden n. Gulfhaven. Helicon 2 v. Izmir n. Hamburg. Hercules 3 te Wilmington. Hermes 3 te Fort de France verw. Hollands Diep 3 te Vancouver verw. Kaap Hoorn 2 dw. Mizenhead n. Curacao. Kalydon 3 te Rotterdam. Karimun pass. 1 Galapagos Arch n. Papeete. Katelysia 4 te Heysham verw. Kelzerswaard pass. 2 Athene n. Ambarli. Kermla 2 v. Punta Cardon n. Curasao. Kinderdijk 2 v. Miami n. Vera Cruz. Kloosterkerk 1 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. 3 te Port Elisabeth verw. Koningswaard 2 te rede Bandar Mashur. Korendijk 2 v. Naw York n. Boston. Kossmatella 2 t.h.v. Oran n. Abadan. Kreon 2 te Amsterdam. Kylix 2 v. Balboa n. Honolulu. Liberiakust 2 v. Amsterdam n. Freetown. Maasdam 3 te Le Havre. Maass Lloyd pass. 2 Fernando Noronha n. Kaap stad. Maron 2 te Aruba verw: Moordrecht 3 dw. Bahrein n. Mena al Ahmadi. Neder Eems 3 te Aden. Neder Rhone 2 v. Kaohsiung. Nista pass. 2 Straat van Gibraltar n. Zwarte Zee. Oostkerk 3 v. Hamburg n. Bremen. Oranjefontein 2 te Bremen. Oranje Nassau 3 te Curacao verw. Overijsel 2 ten anker Zanzibar. Palamedes 3 te Amsterdam. Parthenon 2 te Maracaibo verw. Pericles 2 v. Matarani n. Pisco. Poeldijk 3 te Rotterdam. Prins Willem-4 2 v. Londen n. Amsterdam. Radja 2 te Antwerpen. Rempang 2 dw. Luzon n. Porpoint. 2 te Porpoint. Reza Shah the Great 2 v. Curacao n. New York. Riouw 2 v. Le Havre n. Marseille. Rossum 2 v. San Nicolas n. Buenos Aires. Rotterdam 2 te St. Thomas. Sambas 2 te Haiphong. Sepia 2 v. Banias n. Tranmere. Serooskerk 2 te Bremen. Siaoe 2 dw. Cairns n. Buenos Aires. Sloterdijk 2 v. Le Havre n. Antwerpen. Solon 2 v. Halifax ri. Bermuda. Steenkerk 2 te Melbourne. Straat Banka 4 te Kaapstad verw. Straat Cook 2 v. Penang n. Ceylon. Straat Magelhaen 1 v. Hongkong n. KokSra. Streefkerk 2 te Sydney. TJimanuk 3 te Takoradi. Ulysses 2 ten anker rede Puerto Barrios. Van Cloon 2 v. Sydney n. Tawau. Van Riebeeck 2 v. Ummsaid, 4 te Muscat verw. Videna 3 dw. Kaap Leeuwin n. Bandar Mashur. Waikelo 8 te Hongkong verw. Waingapoe 4 te Hongkong verw. Westertoren 2 v. Thameshaven n. Saltend. Willem Ruys 3 te Callao verw. World Heath 2 te rede Cochin. Zafra 2 ten anker bij Porta Cardon n. Porta Cardon. Zaria 2 v. Gothenburg n. Curacao. Zeeland 3 v. Labuan n. Bugo. Zuiderkerk 2 v. Beira n. Dar es Salaam. Advertentie A'dam Rubber.... 1081/» H. V 139 A.K.U. 4807. Deli M'j 118,10 Hoogovens 54372 Philips Geir Bez. 152,10 Unilever 145,45 Dordtsche Petr 7087. K Ned. Petr. Mij. 155,05 Holl. Am. Lijn 997/s K.L.M 70,50 K.N.S.'V» 135'/. Ned. Stoomv. Mij 12772 Ommeren, Phs. v 238 Scheep/. Un. Ned. 127 204,50 108, 228, Unitas 488, Ver. Bezit v. 1894 126,50 AMRO Bank 65,10 Alg. Bank Ned. 289 Albert Heijn 628 Amstel Brouwerij 412 Berkel'o Patent 200 Bols 208,— Bührm.-Tetterode 708 230 Ford 930 Gelder Kon. Pap. 123Vt Gist Spir.f. Kon 280 Van der Heem 309 Heinekens Bier 440 Hoogenbosch Sch 312 Indola 396 Kon. Zout-Ketjen 865 Müller Nat. Bezit 266 Ned Kabelfabr.. 335 Philips Pref 55,50 Stokvis 188 Thomassen en Dr. 675 Ver. Machinefabr 166 Wessanen 434 Wilton Fijenoord 1847» Zwanenburg-Org 960 Billiton Mij. II 402 Aluminium Ltd.. 32 American Motors 15% Anaconda 537. Bethlehem Steel. 357» Cities Service.... 73". General Motors. 947e Kennecott Copper 947. Republic Steel 437» Shell Oil 597» U.S. Steel 527» Gedane noteringen. (Verstrekt door AMRO Bank) Voor de eerste maal sinds zeven beurs- dagen is Wall Street gisteren weer wat hoger afgekomen. Het herstel kwam na een van de zwakste beursdagen in 1964. Makelaars meenden overigens dat het her stel van technische aard was. De voor naamste impuls van gisteren was de ver wachting van recordverkopen in de klein handel tegen Kerstmis. Van de 1374 verhandelde fondsen waren er 562 hoger en 524 lager. De omzet beliep 4.9 miljoen shares tegen 4.920.000 shares dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 867,16 2,73), sporen 209,89 0,08) en open bare nutsfondsen 153,29 0,31). De KLM zal dit jaar op haar wereldnet volgens een thans door de luchtvaartmaat schappij gemaakte schatting een nieuw record-aantal van ongeveer 1.600.000 pas sagiers vervoeren over een gemiddelde af stand van ongeveer 2200 km, aldus heeft de KLM meegedeeld. De KLM heeft de in 1961 met de Vene zolaanse luchtvaartmaatschappij Viasa be gonnen en in 1963 met de Iberia uitgebrei de samenwerking en poolovereenkomst voor de luchtdiensten van Europa naar Midden-Amerika opnieuw bekrachtigd tot 1970. Bij de N.V. Uitgeverij FED te Amster dam verscheen „FED's Attentieseinen". Zij laten zien wat begin 1965 en midden in dat jaar wel fiscale wet zal zijn. Deel I geeft een overzicht van de inkomstenbe lasting, de loonbelasting en de vermogens belasting. Schrijvers zijn de heren mr. J. Brunt, L. Stil en Tj.S. Visser. In de Fiscale Studieserie verschenen bij FED twee boekjes: een herdruk van „Voorkoming van dubbele belasting" door J. Bouwsma en „Herstel van fouten in de winstberekening" van de hand van prof. dr. M. J. H. Smeets.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17