Proces verbod vaste prijzen Zes jaar voor gifmoord AGE Extra'tje voor de kleine zelfstandigen, niet voor vrijgezellen Bijzondere beloningen in 1965 nog niet zwaarder belast J K2r KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig DAM PO morgen bij Uw drogist Ga naar Uw drogist: Hij heeft't beslist. 'n TIP van SINT «3* Voor Amsterdamse watervoorziening 29,5 miljoen Belastingverlaging op 1 juli 1965 Fraude bij Rotterdams cargadoorsbedrijf Diefstal van 16.000,- uit Kurhausbar opgehelderd Twee jongens pleegden tientallen inbraken Vier doden in het verkeer Verdachten juwelenroof op vrije voeten Kleding gekocht op naam van officier van justitie Nieuw systeem voor woningdistributie in Amsterdam Buien h üis verpakte vogelvoeders I DONDERDAG 3 DECEMBER 1964 2 verkouden Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk Voor Uw tanden: r| de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Voor St. Nicolaas zo'ri prachtige geschenkdoos met verrukkelijke IV! OU SON-zeep Voor Uw voeten: slamat dfalan voetbalsem Voor Uw textiel: O textiel- JLVO kleurspoeling En tegen vlekken: Huldebetoon aan „erekoe" op Bossche veemarkt Vesten 22.50 - 49.75 Truien32.75 - 69.00 Suède vesten 49.75 - 79.00 ,1 21 z Over ongeveer een jaar kan Nederland weten of het verbod op de vaste winkel prijzen, dat jongstleden dinsdag is inge gaan, rechtskracht heeft. Over deze zaak, waarin behalve fabrikanten en handel ook politici van alle partijen sterk geïnteres seerd zijn, zal een proefproces worden aan gespannen tussen een fabrikant en een van zijn detaillisten. Er is een zodanige juri dische procedure gekozen dat de zaak di rect voor een gerechtshof kan dienen. Daarna zal de Hoge Raad zijn oordeel moeten geven. Aan de wijze waarop het verbod door de staatssecretaris van Economische Za ken is doorgevoerd, zitten vele haken en ogen. Om deze reden is ook Economische Zaken zeer belangstellend naar het beloop van het proces. Intussen is het verbod dinsdag geheel en al ongemerkt ingegaan. De verkoop drukte is thans zo groot dat alleen al om die reden geen winkelier er over denkt een prijsconcurrentie te beginnen. Zoals be kend geldt het verbod op vaste prijzen per 1 december voor elektrotechnische ar tikelen (televisie, radio, wasmachines, enz.) en voor personenauto's. Hangende de behandeling van ingediende bezwaren val len grammofoonplaten, stofzuigers en foto apparatuur er nog niet onder. Advertentie Ten behoeve van de uitbreiding der ge meentewaterleidingen hebben B. en W. van Amsterdam de gemeenteraad voor gesteld een krediet van 29.450.000 be schikbaar te stellen, en wel: voor de bouw van een ruwwaterpompstation aan de Oranjekom, de aanleg van een leiding tussen dit station en het filterbedrijf te Leiduin, de bouw van voorfilters, nafilters en van apparatuur voor toevoeging van actieve kool en chloor en de bouw van een reinwaterpompstation een bedrag van 18.000.000. Voor de aanleg van een transportleiding tussen Leiduin en het aanjaagstation in de Haarlemmermeer, alsmede van een dub bele leiding tussen dit station en het nieuwe pompstation aan de Amstelveen seweg een bedrag van 10.650.000. Tenslotte voor de aanleg van een aan- voerleiding naar het infiltratiegebied in de duinwaterwinplaats een bedrag van 800.000. Het gerechtshof in Tilburg heeft arrest gewezen in de zaak van de Tilburgse gif- moord en een 51-jarige vrouw uit Tilburg veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de regering Op 18 november had de advocaat- generaal bij het hof bevestiging geëist van het vonnis van de rechtbank in Breda, die de vrouw eveneens tot zes jaar ge vangenisstraf met terbeschikking had ver oordeeld wegens moord op haar man, een 55-jarige ploegbaas van de Nederlandse Spoorwegen met een landbouwvergif. c 3 Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Mamma" van André Roussin. Regie: Luc Lutz. M.m.v. Elly van Stekelenburg, Ida Bons, Pieter Lutz, Louis Borel e.v.a. Vrijdag 20 u.: „Op blote voeten in het park" van Neil Simon. Regie: Jan Teulings. M.m.v. Enny Meu nier, Annet Nieuwenhuyzen, Jan Teu lings, Sacco v. d. Made e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Het eenzame spookkasteel", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Jason en de duistere machten", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De gouden gitaar", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De rode lampjes", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Sergeants 3", 14 j. Vrijdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „De langste dag", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Saskat chewan", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Limonade Joe", 14 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u. zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Een keuze uit het pren tenkabinet. Werken van o.a. Leo Gestel, Jozef Israels, Weissenbruch, Breitner, Mondriaan, Bosboom, Piet Wiegman, Le Fauconnier. Tot 4 december. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 Januari. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13). Eerste etage: Tot 6 december Expositie van schilderijen en aquarellen van J. J. Doeser. Bootzaal: „100 Ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: „Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusier. Dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 uur. Openluchttheater Bloemendaal (Wilhel- minapark): Tot 6 december: Kunstmarkt. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 27 november). DONDERDAG 3 DECEMBER City, 20 uur: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 19.30 uur: Onder wijzers Toneelvereniging Kennemerland met „Berend Bommel". VRIJDAG 4 DECEMBER City, 20 uur: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 19.30 uur: Onder wijzers Toneelvereniging Kennemerland met „Berend Bommel". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.3012 en 1416.30 uur. DONDERDAG 3 DECEMBER Kennemer Theater, 20 uur: toneel De Nieuwe Komedie, met „Onze stad". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tar- zan wordt getart".' Luxor Theater, 14.00 uur: St. Nicolaas- feest voor bejaarden. Galerie Boumans: Expositie werken Jan Wiegers. VRIJDAG 4 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Gisteren, vandaag en morgen" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tar- zan wordt getart". W.B. Theater, 20.00 uur: „Wilde haren". Galerie Boumans: Expositie werken van Jan Wiegers. Advertentie Blend-a-med voorkomt én geneest bloedend tandvlees. fl.95' En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 KIES" bloemenzeep lavendelzeep badzeep kinderzeep 2-stuks luxe geschenk verpakking reeds vanaf f 2.25 verwijdert pijnloos en spoorloos eelt, likdoorns enz. f2.45 wast volmaakt en verft ais nieuw In één keer (ook nylon) enz. Per pakje f 0.75 de beproefde vlekkenpasta en - spray. Vanaf f 0.95 Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. In Rotterdam is aangehouden een 39- jarige afdelingschef van een cargadoors- bedrijf die ervan verdacht wordt betrok ken te zijn bij fraude, waarvoor reeds personeelsleden van het cargadoorsbedrijf en een expeditiebedrijf zijn gearresteerd. Het cargadoorsbedrijf zou door deze knoeierijen voor 25.000 gulden zijn bena deeld. Dat gebeurde door het opgeven van te kleine maten van te verschepen stuk goederen waardoor een te lage vracht prijs werd berekend. Voor hun oneerlijk heden hadden zij steekpenningen ontvan gen van personeelsleden van een Rotter dams expeditiebedrijf. Advertentie Geef uw lievelingsvogel het beste: él I De Tweede Kamer heeft het voorstel tot verlaging van de loon- en inkomsten belasting met ruim een miljard gulden, waarvan de helft per 1 juli 1965, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Al leen de P.S.P. was tegen. Met het voor stel om de tijdelijke heffingen op siga retten en benzine definitief te maken ging de Kamer zonder debat of hoofde' lijke stemming akkoord. De Boeren partij, de P.S.P. en de C.P.N. lieten hier hun tegen aantekenen. De Haagse recherche heeft een 18-jari- ge sloper en een 19-jarige buffetbediende aangehouden, die ervan worden verdacht op 25 juli in het Kurhaus te Schevenin gen een kistje met 16.000 te hebben ge stolen. De sloper en de buffetbediende dronken op 25 juli aan de Kurhausbar van hun laatste geld een biertje, toen zij het geld kistje zagen staan. Toen de kassier even weg moest, liep de één achter de balie en pakte de kist, de ander trok zijn jasje uit en wikkelde de buit erin. De geldkist bleek f 8000 aan Nederlands geld te bevatten. Dit bedrag werd door een 20-jarige opperman in bewaring ge nomen, die voor zijn moeite f 1500 kreeg Verder bestond de buit uit ƒ8000 aan buitenlandse valuta, die werden gewisseld door een 22-jarige schilder. Hij kreeg daar 4000 voor. Toen de sloper werd aange houden zat de buffetbediende in de ge vangenis wegens inbraken in Leidscheu dam. Toen de schilder werd aangehouden had hij nog f 1300 over. De opperman be zat nog 500 van het gestolen geld. Een door inbrekers achtergelaten brom fiets bracht de Rotterdamse politie op het spoor van de daders van een 27-tal inbra ken. De bromfiets was achtergelaten na een inbraak in de Kortgenestraat. Door het framenummer kon de recherche vla de importeur en de leverancier de eige naar opsporen, een 16-jarige Rotterdamse scholier. Hij bekende samen met een 15- jarige vriendje 27 inbraken te hebben ge pleegd. De jongens, die in de gehele stad en in de randgemeenten opereerden, na men doorgaans bedragen weg, waarvan de meeste niet boven de honderd gulden uitkwamen. Een uitschieter was de in braak in een dokterswoning. Daar namen de knapen sieraden ter waarde van f 3500 weg. Met de buit wisten zij geen raad. De kostbaarheden werden in een tas gedaan, die onder een heg verstopt werd. Voordat de jongens werden aangehouden was de tas met inhoud al bij de politie gedeponeerd door iemand die haar gevou den had. 104. Al wist Bram niet, welk gevaar er precies bij de ijsberg dreigde, toch was hij er zeker van, dat het kleine Eski- mootje iets ergs zou overkomen als hij er met zijn kajak langs voer. „Kom terug!" riep hij. „Het is daar gevaarlijk". Vriendelijk wuifde het Eskimootje met de hand. „Hij verstaat je niet!", zei Karo be zorgd. „Kom terug!" riep Bram weer en hij maakte er nu duidelijke gebaren met de hand bij. Maar de kleine Eskimo lach te nog breder en. maakte een lange neus tegen Bram. „Brrrutale aap!" krijste Tutu. „Laat hem maar gaan dan moet-ie het zelf maar weten," zei Karo boos, maar dat was niets voor Brammetje. In een oogwenk had hij een lus in een lang en stevig touw gemaakt en over het ijzige water suisde de lasso naar de kajak toe. Nog probeerde het ventje de lus te ont wijken, maar het hielp hem niets. Vlak bij de ijsberg werd hij teruggetrokken. en toen gebeurde er iets, wat Karo een miauw van schrik deed slaken en Tutu de vlerk voor de ogen liet slaan! HÉ, WAAR 86M 46 BROERTJE, HOE ZIET DAT DIN6 ERVAN 8INN6N UIT? A HOPtA DAT 6AA.T éOED.HE? DAT EEN SPRIN6MATRAS WAT HEEfT POtte NO WEER ÖEKNUTSEtD WAT 20Ü DAT ZIJN Den Bosch heeft woensdag feestelijk het 400.000ste dier ingehaald dat dit jaar op de Bossche veemarkt werd aangevoerd. Die eer viel te beurt aan de 4-jarige koe Doortje, eigendom van een veehandelaar uit Willige-Langerak (ZH), die haar intus sen reeds verkocht had aan een slager in Amstelveen. Doortjes glorie was dan zeer kortstondig. Doortje en haar eigenaar wa ren feestelijk verwelkomd door een wet houder, de directeur van de veemarkt, door „Zoete Lieve Gerritje", een groep jongens en meisjes die alle klederdrach ten van de Benelux vertegenwoordigen en door de hofkapel „De Kikvorsen" en een folkloristische dansgroep. Doortje kreeg een enorme krans omgehangen. Het gezel schap trok naar het stadhuis, waar burge meester Lambooy, in tegenwoordigheid van het voltallige gemeentebestuur en ver scheidene andere autoriteiten Doortje tot erekoe benoemde en haar eigenaar een zilveren penning met inscriptie aanbood. Drie pogingen van de heer Peschar (P.v.d.A.) om bij amendement de belasting voorstellen te wijzigen leden schipbreuk. Hij beoogde de hele verlaging van een te te verhogen belastingvrije voet af te doen versohuiven. De Kamer wees d'it af omdat zowel de verzachting van de progressie als de verlaging voor de middengroepen te gering zouden worden. Voor stemden alleen P.v.d.A., P.S.P. en C.P.N. Ook het tweede, amendement om het verschil tussen het tarief voor ongehuw- den en dat van gehuwden zonder kinderen met 20 percent te verkleinen, kon, o.a. om dat er 50 miljoen mee gemoeid is, de eind streep niet halen. Alleen de fracties van P.v.d.A., P.S.P., C.P.N. en Boerenpartij stemden voor. Het derde amendement-Peschar, dat op schorting verlangde van het met de ver laging samenhangende verhoogde tarief voor bijzondere beloningen totdat het be drag van f 1050 miljoen aan belastingver' laging zal zijn bereikt, werd verworpen. Een amendement-Lucas (K.V.P.) om dit bijzondere tarief tot 1 januari 1966 uit te stellen, zodat dus over 1965 nog het oude „overwerktarief" zou gelden, werd aange nomen. De kleine zelfstandigen met een inkomen tot f 12.000 per jaar zullen dankzij een aangenomen amendement-Scholten (C.H.) in het eerste halfjaar van 1965 extra belastingaftrek krijgen voor de hogere A.O.W.-A.W.W. premies. Dat kost de schat kist 25 miljoen, maar de regering had maar weinig bezwaar, omdat het met dit extraatje voor de kleine zelfstandigen na een halfjaar afgelopen is. De in Oosterbeek wonende zendings predikant ds. W. Könemann is gisteravond verongelukt. Hij kwam met zijn auto in botsing met een andere auto, toen hij in Arnhem de Amsterdamseweg wilde op rijden. Ds. Könemann was 59 jaar oud. De 63-jarige bromfietser P. Beijma is op de kruising Linnaeusstraat-Eerste van Swindenstraat te Amsterdam in aanrijding gekomen met een tramwagen van lijn 9 Hij werd met hoofdwonden naar het O.L.V. gasthuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Bij een verkeersongeval op de rijksweg Den Haag-Utrecht is ter hoogte van Noot dorp de 23-jarige koopman T. van het Hoog uit Groot-Ammers zo ernstig ge wond dat hij kort na aankomst irr een ziekenhuis te Voorburg is overleden. De 63-jarige bromfietbestuurder A. Stokhof is op de Bos en Lommerweg te Amsterdam ernstig gewond geraakt ten gevolge van een aanrijding tussen hem en een bestelauto. Met een schedelbasis- fractuur werd hij overgebracht naar het Wilhelminagasthuis, waar hij 's nachts overleed. Een 25-jarige Duitse vertegenwoordiger en twee landgenoten van hem een 25- jarige slager en een 23-jarige slager zijn na overleg met de Bossche officier van justitie door de Eindhovense politie op vrije voeten gesteld wegens gebrek aan bewijs. Het Duitse trio werd verdacht van de inbraak, die vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag geschiedde bij de Eindhovense juweliersfirma F. Eyk in het hartje van de stad. Een 34-jarige bouwvakarbeider uit As sen is door de rechtbank in Groningen veroordeeld tot acht maanden gevange nisstraf. Een kledingzaak in Groningen kreeg in juli het volgende telefoontje: „U spreekt met de officier van Justitie, met mr. Van der Wijck. Straks komt er een zekere meneer J. (de naam van verdachte) voor ongeveer 250 aan kleding bij u halen". Korte tijd nadien kwam verdachte en stak zich op rekening van de officier van Justitie in de kleren. Uiteraard wist de officier va.n Justitie van niets. Verdachte ontkende ter zitting de oplichting gepleegd te hebben. Een „werkgroep woningdistributie" van Amsterdams gemeentelijke woningdienst heeft een nieuw systeem voorgesteld voor de verdeling van de hoofdstedelijke wo ningvoorraad. De kerngedachte is: Het samenstellen van een bestand van hoogst urgenten uit het totale aantal wo ningzoekenden. Het verlenen van absolute voorrang aan deze groep bij de toewijzing van door nieuwbouw, vertrek en door overlijden vrijgekomen woningen. Het toepassen van een gerichte door schuiving, waarbij vrijkomende woningen die niet geschikt zijn voor hoogst urgen ten, worden toegewezen aan hen, die een woning vrijmaken welke wel voor deze ca tegorie geschikt is. Half september van dit jaar bedroeg het aantal bij het C.B.S. als woningzoe kend ingeschrevenen ongeveer 38.500. Schrijver blijft in arrest. De Amster damse auteur, die vorige week werd aan gehouden wegens levering van 25 gram marihuana aan een vriend, blijft in voor arrest. De raadkamer van de Amster damse rechtbank heeft zijn gevangen houding voor dertig dagen bevolen. Pamfletten. „Soldij omhoog, diensttijd om laag" stond op pamfletten die in Den Haag bij de nieuwe Frederikskazerne en de nieuwe Alexander kazerne op tien tallen lantarenpalen waren geplakt. De reinigingdienst heeft de pamfletten ver wijderd. Varkenspest. Nadat maandenlang de ge meente Wierden vrij was van varkens pest is nu op het bedrijf van een land bouwer deze ziekte weer geconstateerd. Er moesten 98 dieren worden afgemaakt. Burgemeester. Tot burgemeester der ge meente Wervershoof is benoemd de heer J. A. M. Reijnen te Loon op Zand. De heer Reijnen, die 37 jaar is, is hoofd- commsies ter secretarie van Loon op Zand. Hij is rooms-katholiek en lid van de KVP. Majoor. De 39-jarige majoor Willem Heyt- meyer van de Nederlandse luchtmacht is met militaire eer begraven op het kerkhof nabij de luchtbasis Vaernes in de omgeving van Trondheim in Noor wegen. Majoor Heytmeyer is op 17 no vember met zijn straaljager in Noor wegen neergestort nadat hij bewusteloos was geworden, terwijl zijn toestel in de lucht was. Bewusteloos. Katherine Sue Groce uit St. Joseph in de Amerikaanse staat Missouri, die achttien jaar geleden, waarschijnlijk door een hersenvliesontsteking, in een toestand van bewusteloosheid raakte toen zij achttien maanden oud was, is zonder ooit tot bewustzijn te zijn geko men overleden. Advertentie Gen. Cronjéstraat 40-44 - Telef. 54679 Luxe verpakking Het KNMI deelt mede: Een depressie, die woensdagmiddag van IJsland komende Zuid-Scandinavië bereik te, is daar in de afgelopen nacht belang rijk in diepte toegenomen. De kern van de depressie lag vanmorgen vlak ten zui den van Oslo. Het bijbehorende front trok in de afgelopen nacht, voorafgegaan door een stormachtige zuidwestelijke wind en vergezeld van regen en natte sneeuw over ons land. Bij het passeren van het front kwam ook plaatselijk onweer voor. Ach ter het front stroomt met stormachtige noordwestelijke winden uit de poolstreken afkomstige lucht naar ons land, waarin reeds vanmorgen hagel en natte-sneeuw- buien voorkwamen. De noordwesterstorm op de Noordzee en aan onze kust zal nog geruime rijd aanhouden, zodat het guur weer blijft met nu en dan buien, waarvan sommige met hagel of natte sneeuw. De temperaturen zullen in de komende nacht rond het vriespunt liggen. LEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. 92 d Neerslag: laatste 34 uur. >T3 S 2 Den Helder sneeuw nw 4 10 Ypenburg weerlicht wnw -1 3 Vlissingen hagelbui wnw 1 4 Eelde sneeuwbui w -1 6 De Bilt regenbui wzw -1 7 Twente sneeuw wzw -0 7 Eindhoven regen w -1 4 Z.-Limburg sneeuw zw -0 2 Helsinki zwaar bew. 0 -11 0 Stockholm geheel bew. z -0 0 Oslo sneeuw ozo 5 5 Kopenhagen sneeuw 2 0,3 Aberdeen onbewolkt wnw 7 5 Londen regenbui wnw 5 1 Amsterdam onweer nnw 0 10 Brussel regen zw -1 2 Luxemburg sneeuw zzw -0 0,1' Parijs regen wzw 3 0,6 Bordeaux onbewolkt zzw 5 0 Grenoble zwaar bew. nw 4 0,1 Nice onbewolkt nnw 9 0 Berlijn geheel bew. z 1 0 Frankfort geheel bew. zw 3 0,1 München sneeuw zw 1 0,1 Zürich geheel bew. zw 1 0,1 Locarno onbewolkt windst. 6 0 Wenen licht bew. windst. 3 0,1 Belgrado geheel bew. windst. Athene zwaar bew. z Rome half bew. O 15 15 Barcelona licht bew. windst. 14 0 Madrid onbewolkt n 12 0 Mallorca half bew. windst. 15 9 Lissabon onbewolkt n 13 0 Vrijdag 4 december Zon op 8.30 uur, onder 16.31 uur. Maan op 8.49 uur, onder 16.49 uur- Maanstanden 4 dec. 2.18 uur nieuwe maan 12 dec. 7.01 uur eerste kwartier 19 dec. 3.41 uur volle maan 25 dec- 20.27 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 3 december Hoog water 3.15 uur en 15.28 uur. Laag water 11.14 uur en 23.31 uur. Vrijdag 4 december Hoog water 3.51 uur en 16.03 uur. Laag water 11.49 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort li 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2