St. Nicolaas tast dit jaar diep in zijn beurs Cadeau-TIPS voor „HEM" V elsense winkeliers zijn best tevreden 3. IfiiA Prachtig resultaat collecte geestelijk gehandicapt kind ederland Havenberichten Dure wensen op verlanglijstjes worden vlotter dan ooit vervuld DONDERDAG 3 DECEMBER 196* 5 Reportage: G. van Berkel Foto's: Hans de Boer 10.75 tot 19.75 Prijzenfeest en cross bij „Kennemerland" Veel vraag naar luxe 13.75 tot 22.50 Noren snellen weg TIPS Duurste speelgoed eerst Nachtwerk Wat zou HIJ graag willen hebben? Een mooi overhemd? Die chique das? WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ^oooooooooooooooooooooooooQoonoQo<xwQ(jo>.icionrinorwfcAMr Advertentie Warme Vesten - Pullovers - Slipoversv.a. 17.90 Zware Truien met col 19.95 Handschoenen diverse leersoorten De collecte voor het geestelijk gehan dicapte kind, die vorige maand in Midden- Kennemerland werd gehouden, heeft een prachtig resultaat opgeleverd. Dankzij de collectanten, die zich voor deze inzame ling beschikbaar hadden gesteld, werd een bedrag van 11.353,57 bijeengebracht, ruim duizend gulden meer dan vorig jaar, toen was de opbrengst 10.318,95. Het bedrag zal worden verdeeld onder de drie in dit gebied gevestigde ouder verenigingen en de drie hier werkzaam zijnde instellingen voor sociaal-pedago gische zorg. Een gedeelte gaat naar de landelijke federatie, die eveneens naar gelang de behoefte der tehuizen en in stellingen een verdeling maakt. De totale netto-opbrengst kan als volgt worden gespecificeerd (de bedragen tus sen haakjes geven de resultaten van vorig jaar): gemeente Assendelft 583,72 383,92); gemeente Beverwijk 3.149,02 3.235,03); gemeente Heemskerk 1.004,10 863,11); gemeente Uitgeest 1-112,36 10.318,95); gemeente Velsen 5.504,37 4.834.44). Totaal 11.353,57 10.318,95). Het gedeelte Heemskerk van Oosterwij k/ Meerestein bracht dit jaar 203,52 op; dit bedrag is in bovenstaand overzicht verrekend. De Beverwijkse rennersclub „Kennemer land", die zich momenteel in een grote toeloop van jongeren mag verheugen, houdt zondagavond 20 december in het clublokaal „Sport" de jaarlijkse kienavond om vlees- en wildprijzen. Daarbij zullen te vens enkele bekers worden uitgereikt. Zo krijgt Chris Duyker de recordbeker, komt Peter Slotemaker in het bezit van de „Huib Groeneveld"-beker voor de beste jonge renner en gaat de „Chris de Nijs"- prestatiebeker naar Cees Lute of Coen Visser. Dat is nog niet bekend. Momen teel is deze beker nog in het bezit van Visser. Ook zal de „Klumper"-beker aan het meest verdienstelijke lid van „Kenne merland" worden uitgereikt. Voor zondag 13 december is de traditio nele kerst-cross in de duinen vastgesteld. Men is daarmee ditmaal vroeger dan ge woonlijk, zodat de renners met de kerst dagen aan een open cycle-cross deel kun nen nemen. Huishouddusters Onderjurken - Jupons Pyjama's - Nachthemden Flanel - Interlock - Brushed nylon enz. Verpakte huishoudgoederen, o.a. Ontbijtlakens - Tafellakens - Baddoeken - Theedoeken - Zak doeken Cocktailschortjes - Fantasie schortjes - Kapmanteltjes Nylons, o.a. Priam - Danlon Al deze artikelen in diverse prijzen vindt u bij onze TEXTIELSPECI AALZAAK MARKTPLEIN 21 - IJMUIDEN En bij totale aankoop vanaf 25.— prachtig speelgoed voor Vi prijs iwiiiimwiwitimififiiifmfitiwmiiifififififinnfinnfmiifMWMiwfMim In de bakkerij van een banketwinkel aan de Kennemerlaan in IJmuiden werkt men al wekenlang op volle toeren. Figuren van marsepein, grote stukken speculaas, ban ketletters, suikerharten en al die andere lekkernijen zonder welke het feest van de goedheiligman niet denkbaar is liggen ver lokkend in de etalage. Voor de bakker en zijn hulpen zijn het dagen en vaak ook avonden en nachten van inspannende ar beid. De winkel mag niet „nee" verkopen. „En na Sinterklaas gaan we al weer hard aan de slag voor de kerstdagen," zegt de bakker zonder het vormen van een banket letter ook maar even te staken. Een winkelier in de radio- en televisie branche vertelde ons weinig te hebben ge merkt van een teruglopen van de koop lust van het publiek. „Bandrecorders en vooral transistorradio's worden grif ge kocht en dat zijn toch geen dingen van een paar gulden," zei deze handelaar. Topdrukte in de bakkerij. Wat zou Sint Nicolaas zonder banketletters moeten beginnen! Vinyl Handschoenen Heren 1-95 Jongensmaten 1.50 Wollen Sjaals - Zijden Sjaals - Mohair Sjaals 3.95 tot 14.90 Zelfbinders - Terlenka - Trevira 2.95 tot 9.90 Overhemden Fablo - El Mior enz. Diverse mouwlengtes en boordmodel- len. Bel-O-Fast of Tricot Nylon 10.90 tot 24.50 Bontmutsen 15.90 - 19.75 Moderne petten met Helanca rand 5.95 tot 9.75 Pyjama's Let op de prima pasvorm Kamerjassen Keurcollectie - pracht kwali teiten. Leuke Surprises vanaf 95 ct Kennemerlaan 61 - Tel. 5134 IJmuiden Tot 9 uur 's avonds geopend De vraag naar luxe geschenken treedt ook aan de dag in horloge- en juweliers zaken. „Men vraagt het meest naar de betere merken horloges. Meestal hoeven we de goedkopere soorten niet eens te la ten zien," luidde de mening van een hor logewinkelier. Ook de juweliers hebben de ervaring dat velen met deze Sinterklaas goede sier willen maken in de vorm van een smaakvol geschenk in goud of edel stenen. De sportzaken behoren traditiegetrouw tot de beste leveranciers van Sint Nico- Vol verwachting klopt ons hart. Oma helpt Sint een handje bij het uitzoeken van wat speelgoed voor de kleinkinderen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Harleriff, van Swansea; Noordborg, Hernoesand, Zaandam; Juno, Brighton Ferry; Oranjestad, Southampton; Spaarneborg, Kotka; Ursula Block, Londen, IJ muiden; Machitis, Londen; Senhor de Mareantes, Noordzee, IJmuiden; Marie Ursula. Norsbronn; Elsa. Hudiksvall, Zaandam; King Fisher, Felix- towe; Tim S., Petenieml; Lauriergracht, Manty- luoto; Jan Gerdes, Koeping; Gaist, Odda; Ruhr, Kolvikas; Swift, Londen; Tilly, Stettin, Haarlem; Buka, Londen; Hadji Agus Salim, Bremen; Kreon, San Juan; Krautsand, Bordeaux; Willi Boehmer, Brindisi; Jean E., Londen; Keizers- veer. Hamburg; Nete Glnge, Rotterdam; Pala medes, Hamburg; Gitana, Poole. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Clarita Schroeder, naar Cork; Braunschweig, Indonesië; Relnt, Vaesteras: Seefalke, Lysekil; Clothilde M-, Halmstad, IJmuiden; Iselin, Monrovia, IJ muiden; Rex, Odense; J, H. Jonas, Odense, IJ muiden; Fram, Ipswich, IJmuiden: Edda. Felix stowe; Ubbergen. Klaipeda; Spiekeroog. Ham burg; Dorine. Gdynia, Velsen; Herlnsdorf, Gent; Aruba, Londen; Belos, Antwerpen: Liberiakust, Antwerpen: Egret, Rotterdam; Westbury, Bah rein: Gaasterkerk, Antwerpen; Senhor de Ma reantes, Noordzee, IJmuiden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Zwer ver, van Londen; Eemsborg, Hamina: Hoorne boeg, Jacobstad (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie De verschillende plaatselijke comité's willen op deze plaats eveneens hartelijk dank zeggen aan de burgerij, die op zo royale wijze voor dit sympathieke doel geld bijeenbracht. j,Ons duurste speelgoed was het eerst uitverkocht". „De kinderen hebben alles al. Dit jaar doen we 't kalmpjes aan". ooral luxe artikelen vliegen weg. Op prijzen wordt nauwelijks gelet". „De mensen laten het geld flink rollen. Voor ons wordt het een beste Sint". „Mijn vrouw en ik hebben alleen onze A.O.W. Daar kunnen geen dure cadeaus van af. Maar helemaal zonder pakje, nee, dat zou geen Sinterklaas zijn". „Je staat versteld over hoeveel geld jonge meisjes beschikken. Geschenken van dertig, veertig gulden. Daar draaien ze hun hand niet voor om". „Juffrouw, op het verlanglijstje van m'n dochter staat een duster. Wat is dat eigenlijk?" „Het heeft nog niet eens gevroren, maar ik heb tienmaal zoveel schaatsen verkocht als vorig jaar. Vooral Noren. Buksen is ook een heel vlot artikel". „Kiik-es, joh, wat een moordskelter. Die vraag ik. Wat vraag jij?" „De laatste weken schiet de nachtrust er vaak bij in. In de bakkerij komen we handen tekort". „Ach, Sint Nicolaas is voor ons de moeilijkste dag van het jaar. Je wilt de kinderen niet teleurstellen, maar je raakt er met je huishoudgeld weken door achterop". laas. Voor een sportieve zoon of dochter is daar altijd wel iets geschikts te vinden. In de ijzerwinkels is een vrij levendige handel merkbaar in elektrische boortollen en andere gereedschappen voor de zelf doeners. Ook hier liggen de prijzen zoda nig dat deze cadeaus zeker niet uit dun ne beurzen betaald kunnen worden. Een winkelier vertelde dat hij nog nimmer zo veel schaatsen had verkocht als dit jaar. „Mijn omzet is zeker wel het tienvou dige van vorig jaar" zei hij. „Stalen No ren en kunstschaatsen met schoenen gaan vlot weg. Waar het precies aan ligt weet ik niet. Misschien verwacht men evenals vorig jaar een goede winter. Het kan ook zijn dat de Jaap Edenbaan er de oorzaak van is. In ieder geval begin ik aardig door mijn voorraad te raken. Dat had ik een maand geleden ook niet kunnen den ken". De meeste winkeliers die wij naar hun ervaringen vroegen verwachten in de nog resterende dagen voor pakjesavond nog een grote toeloop van het publiek. „Ieder jaar zeggen een hoop men sen dat ze er dit jaar weinig aan doen. Maar diezelfde mensen lopen vaak op de laatste dag te vliegen en te rennen om nog gauw even een cadeautje te kopen. Dat is altijd zo geweest en dit jaar zal het niet anders zijn", zo merkte een van hen op. Uit de toon waarop hij dat zei klonk eerder berusting dan verwijt. vraag pro.:. ".ENNEMER GARAGE "tennemerlaan 24 - 226 Tmuiden "el. 4324 (02550) Advertentie van de Sint voor de DAMES Pullovers - Vesten Twinsets in wol - draion Sporttruien Leuke dusters in diverse soorten. Parapluies - Knirps Wanten - Handschoenen - Shawls Deze opmerkingen en meningen zijn ty perend voor de sfeer waarin de komst van Sint Nicolaas dit jaar in tal van Vel- sense winkels en huisgezinnen wordt voor bereid. Als de voortekenen niet bedriegen zal de zak van Sinterklaas nog nooit zo goed gevuld zijn als straks op het heerlijk avondje. Als we mogen afgaan op de te vreden gezichten van de winkeliers, de geslonken voorraden van tal van zaken, de volle boodschappentassen en de drukte voor de toonbanken dan heeft Sint dit jaar dieper dan ooit in zijn beurs getast. „Er is kennelijk veel geld onder de mensen en ze geven het makkelijk uit ook. Het meest worden de duurdere kwa- Sinterklaas mag van hem geen scheve schaats rijden. liteiten verkocht. Cadeaus van tientallen guldens gaan zeer vlot weg. Opvallend is dat de meeste mensen al vroeg begonnen zijn met hun sinterklaasinkopen. Dat zegt de bedrijfsleider van een groot warenhuis in IJmuiden. De gewone ge bruiksvoorwerpen voor de huishouding worden natuurlijk ook wel verkocht, maar er is toch een duidelijke tendens naar het kopen van luxe artikelen. Op kledingge- bied is er vooral veel vraag naar vesten, pullovers, dusters en nachtjaponnen van nylon e.d. „Men wil het mooiste van het mooiste. De prijs speelt bijna geen rol, aldus een verkoopster. Paraplus zijn ook een gewild artikel in deze dagen. Ook op de speelgoedafdeling wordt er door veel vaders en moeders niet op een tientje gekeken. Het duurste speelgoed was het eerst uitverkocht. De grote rage bij de jongens zijn de elektrische raceautootjes op een miniatuur-circuit en bij de meis jes de mannequinpoppen waarbij een uit gebreide garderobe geleverd kan worden. Dit voornamelijk uit Amerika overgewaaid speelgoed, zeker niet van de goedkoopste soort, is vrijwel niet meer te krijgen. De televisie met haar fidder- en wildwestro- mantiek heeft eveneens haar invloed op de koopkracht niet gemist. Daartegenover staat een mindere belangstelling voor het kinderboek. Grand luxe 7185

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5