„Werken in de wereld met als basis Nederland m'n hartewens" K' HBU kon de gestegen kosten ruim opvangen Kans dat tekort onder de f 5 miljard blijft" 1/J2) 'oud weer HBU: „Geld werd ruim 7,/2 minder waard" - DE BEURS - Philips weer 6 interim Nieuwe KLM-directeur drs. Van de Kamp: Verdere verliessaldi Sumatra Rubbermijen Supermarkt American Enka splitst 2:1 Ruim 6200 voor idee bij IBM Arch-obligaties onvoldoende gedekt Weer 12.5 pet dividend Balanstotaal 1158.4 min. Centraal orgaan Canadezen vinden op Baffin Island zuiver ijzererts Aiphenaar Aiphenaar Aiphenaar Aiphenaar SHV gaat bij Bergen bcr en SCHEEPVAARTBERICHTEN Kort economisch nieuws Struycken verwacht een hoger dividend 11 VRIJDAG 4 DECEMBER 1964 Huiselijk Export-artikel Nevenjuncties 11 Grammofoonplaten K.N.®Ï« WALL STREET „Ik zie het als een uitdaging. Bij be nadering heb ik nog geen idee van de omvang van de problemen, die me bij de KLM te wachten staan, maar ik meen wel al te weten dat er soms grote vraag stukken zijn die alleen binnen duide lijke beperkingen zijn op te lossen. Je hebt er te maken met personeelsbeleid, regeringspolitiek, concurrentieverhou dingen, techniek, de publieke opinie en ga zo maar door. Allemaal zaken die je zou kunnen voorstellen als concentrische cirkels, met heel veel raakvlakken naar buiten, maar alleen te beheren binnen die cirkels. Daar ligt je arbeidsterrein en binnen die grenzen van de gegeven mo gelijkheden moet je het doen. Dat is voor mij de uitdaging, die me hoogst aantrekkelijk lijkt". In een riant kantoor op de derde eta ge van het Europagebouw aan de rand van Amsterdam luisteren wij naar drs. J. A. van de Kamp, nu nog directeur-gene raal van I.B.M. Nederland, straks direc teur van de K.L.M. Hij zetelt in een mooi kantoor, groot, met brede ramen en inge richt naar de smaak van die Amerikaan se zakelijkheid die bij „business machines" past zwart-leren fauteuils op één meta len poot, een lage tafel, een betrekkelijk klein bureau en in de vensterbank een schildje met het opschrift „denk!". Dat wil zeggen: er staat „think" na tuurlijk, in het Engels, maar waarschijn lijk is zelfs dat bordje in deze strikt-za- kelijke omgeving niet eens een persoonlij ke noot. Een kleine kwart eeuw in dienst van een Amerikaans bedrijf heeft de heer Van de Kamp namelijk niet ver-En- gelst noch ver-Amerikaniseerd. Hij wil in tegendeel graag weten dat hij Nederlander is; hij is er zelfs trots op en als men helemaal tot de kern doordringt zou men kunnen zeggen dat het juist mee aan deze instelling te danken is, dat hij directeur van de K.L.M. heeft willen worden. Niet meer dan één weekend bedenktijd vroeg hij toen de heer Van de Wal hem niet lang geleden polste. „Je wilt er toch wel even over naden ken en ik moest het met mijn vrouw be spreken natuurlijk, maar weet u, als ik het eens duidelijk mag zeggen, dan valt deze functie zo precies in mijn straatje. Verwijt me geen valse pathos als ik zeg, dat ik Nederland een fijn land vind. Ik voel me sterk aan hier verknocht. Promo tiemaken bij I.B.M. betekent voor mij nu weggaan uit Nederland. En een interna tionale carrière opbouwen, ja, dat ligt ons Nederlanders natuurlijk wel, maar je komt hier toch te staan voor de intiemste per soonlijke vragen. Werken in de wereld met Nederland als basis is feitelijk mijn har tewens, daarom heb ik zo snel en zonder voorbehoud ja kunnen zeggen. Uiteraard zijn er nog andere motieven. De K.L.M. staat in de belangstelling van alle Neder landers als de heer Van de Kamp het nog niet wist heeft hij het wel ondervon den toen zijn benoeming bekend werd. Van alle kanten stroomden de reacties binnen, positieve reacties meest, ook van de men sen bij I.B.M. die het toch oprecht spijt dat hij weggaat. Die publiciteit dat toekijken op zijn vin gers haast, schuwt de heer van de Kamp Advertentie Voor huid en handen De N.V. Lampong-Sumatra Rubber Maatschappij heeft over 1963, blijkens het verslag, een verlies geleden van 12.100, waardoor het totale verliessaldo opliep tot 2,25 min. De schadeclaim van de maat schappij op Indonesië werd voorlopig ge registreerd ad 2,02 min. Het bedrijf in Indonesië staat voor 1,79 min. (onv.) op de balans. De N.V. Wai-Sumatra Rubber Maat schappij behaalde in 1963 een verlies van 2.600. waarna een totaal verlies van 785.700 naar nieuwe rekening overgaat. De claim van Wai-Rubber werd voorlopig geregistreerd voor 1,55 min., bij een ba- lanswaarde van het Indonesische bedrijf van ƒ844.300 (onv.). De N.V. Zuid-Sumatra Rubber Maat schappij leed in 1963 3.600 verlies, wat het totale verliessaldo deed oplopen tot 703.300. De berekende schadeclaim werd voorlopig geregistreerd voor 1,32 min. Het bedrijf in Indonesië heeft een boek waarde van 704.200 (onv.). Tegenover de posten „bedrijf in Indonesië" staan bij alle maatschappijen gelijkluidende reserves. „Een supermarkt is een winkel, niet zijnde een warenhuis, waarin hoofdzake lijk in de vorm van zelfbediening, de be drijven of kleinhandel als bedoeld in de paragrafen over: het kruideniersbedrjjf, de kleinhandel in aardappelen, groenten of fruit, het slagersbedrjjf, het paardensla- gersbedrjjf, en de kleinhandel in vlees, van het vestigingsbesluit levensmiddelen- bedrijf 1961 plegen te worden uitgeoefend, tezamen met tenminste drie van de na volgende soorten van kleinhandel, te'weten die in textiel, in huishoudelijek artikelen, in luxe- en kunstnijverheidsartikelen, in speelgoed, in bloemen, zaden en planten, in papierwaren, boeken en tijdschriften". Dit is volgens de Amsterdamse Kamer van Kóóphandel de definitie van een super markt. De supermarkten hebben zich zozeer tot een aparte groep ontwikkeld dat zjj daar door in beginsel, aldus de Kamer van een verplichte vakantiesluiting voor de krui deniersbranche dienen te worden uitge- aonderd. kennelijk niet. Hij vindt het logisch dat het romantisch vliegbedrijf dat in vroegere glorietijden de sympathie van een groot publiek zo bewust heeft gezocht, niet uit het oog verloren wordt in moeilijker da gen „een zieke vriend zoek je toch ook vaker op?" „En verder: het bedrijf is voor onze staat huishouding van groot belang. Dat treft mij wel meer: je kunt als klein land iets. hebben dat ver boven de geografische of economische betekenis ervan uitgaat. Denk maar aan onze zeesleepvaart of aan ons Europees wegvervoer. Laatst las ik dat wij daar veertig percent van hebben. Dat is toch fantastisch? Zo zie ik ook de K.L.M. luchttransport als export-arti kel. Ik vind het nog te vroeg om veel te praten over alles wat ik bij de K.L.M. denk te gaan doen, maar dit zijn toch wel positief factoren die mij intrigeren". De heer Van de Kamp, een niet opval lend grote, dynamische man, vader van zoons van elf en zeven en een dochter van negen, in 1920 geboren en voor de oorlog zo van de middelbare school af in dienst bij I.B.M.onbetwistbaar de maker van een bliksemcarrière die hem op zijn veer tigste al vanaf de onderste sport tot op de top bracht, en passant in vier jaar zijn economische studie voltooiende, zegt her haaldelijk nog zoveel te willen leren. Van dr. van de Wal, de toekomstigé pre sident directeur die hij als econoom ten zeerste bewondert en met wie hij in één rotaryclub op vriendschappelijke voet verkeert. Van Mr. Albarda, de huidige president ook, die hij een zeer begaafd man noemt van wie hij hoopt dat hij nog enige tijd aan zal blijven ook al is er bij de aankondiging van de directie-muta ties nog eens op gewezen, dat hij het pre sidentschap destijds tijdelijk op zich heeft genomen. Die openheid naar alle kanten lijkt kenmerkend voor de heer Van de Kamp. Op die voorwaarde kwam ook ons gesprek tot stand: het moest een „twee-wegs-ge- sprek" zijn. Hij had de journalist min stens evenveel te vragen als deze hem. Zijn informaties, zegt hij, moeten van al le kanten komen. Niet uit één hoek. Hij stelt zich voor veel met mensen uit alle De American Enka Corp, de Ameri kaanse dochteronderneming van AKU, heeft een voorstel gedaan de gewone aandelen van American Enka te split sen in een verhouding van 2 1. Dit voorstel is gedaan om het aantal aandeelhouders te vergroten en de ver handelbaarheid van het aandeel te ver beteren. Er staan op het ogenblik 2.671.761 American Enka aandelen uit. Het dividend over het 4e kwartaal 1964 is vastgesteld op 50 dollarcents per aan deel tegen 40 dollarcents over het derde kwartaal. Voorts werd een extra dividend over 1964 van 40, dollarcents per aandeel gedeclareerd. Hierdoor komt het totale di vidend voor 1964 op dollars 2.00 (1963: dol lar 1.50). De heer H. Olieman, sectie-chef op de boekhouding van de IBM fabriek te Am sterdam ontving vroegtijdig een Sint Nico- laas surprise in de vorm van een bedrag van 6.220 voor een door hem ingediende suggestie. Dit is de hoogste beloning ooit door IBM Nederland uitgekeerd en een van de hoogste ooit in Nederland gegeven. Het beloonde idee hield in een verandering van procedure voor het doorberekenen van de lakkosten van schrijfmachinebekappingen. Dank zij dit voorstel slaagde IBM Neder land erin een bedrag van 41.452 aan te veel betaalde belasting terug te krijgen. De heer Olieman is pas twee jaar in dienst bij IBM, 27 jaar oud en ongehuwd. „concentrische cirkels" van het bedrijf te praten om zich op die manier zo diep mogelijk in te werken. „Je leert altijd". Om dezelfde reden wijst hij het vervul len van nevenfuncties voor „captains of industry" niet af, al heeft hij ze zelf, be houdens een aantal bestuurfuncties in ver enigingen en organisaties en één commisa- riaat, niet. „Verbreding van je horizon blijft altijd nodig en wat je ook doet en waarin je je ook verdiept je leert al tijd". Hij legt er evenwel de nadruk op dat hij zijn toekomst bij de K.L.M. ziet als een volledige dagtaak, waarvoor hij zich helemaal in zal zetten. „Bij leven en welzijn heb ik nog 21 jaar voor de boeg. Dat betekent dat ik straks beslissingen mag helpen nemen, waarvan ik de ge volgen nog ruimschoots zal kunnen mee maken". „Ik hoop dat we uitsluitend goede beslissingen zullen nemen, „maar", zegt drs. van de Kamp, „als je duizend keer per jaar moet decideren kan het niet altijd raak zijn. Met 75 a 80 percent ben je al een goed eind boven het gemiddel de". Die betrekkelijkheid van menselijke vermogens ook bij mensen in topposities te willen onderkennen, is misschien wel het meest kenmerkend voor deze man die zijn carrière tot dusver bouwde op feilloze machines. Behalve een aantal financieringsmaat schappijen waarmee Arch N.V. in Wasse naar relaties onderhoudt blijkt ook de trus tee van de 5 percent obligatielening Arch, groot 1 min, een aantal ondeugdelijke huurkoopcontra,eten als dekking voor deze lening overgedragen te hebben gekregen. Het gevolg is dat de dekking, die conform de trustacte 110 percent van het uitstaan de leningsbedrag behoort te zijn, onvol doende is. Dit deelt de trustee, de effec ten maatschappij „Nederlandsche Beleg ging" N.V., aan obligatiehouders mede. Zoals bekend heeft Arch N.V. (winkelin ventarissen) onlangs surséance van beta ling gekregen, nadat de vennootschap in betalingsmoeilijkheden was geraakt. In het bedrijf hebben zich onregelmatighe den voorgedaan, die o.a. hierop neerko men dat een hoeveelheid huurkoopcontrac ten dubbel gefinancierd is. Dientengevol ge blijken vele contracten geen onderpand of andere zekerheidswaarde te bezitten, al dus de trustee. De trustee heeft erop toegezien dat Arch voldoende contracten aan haar overdroeg. Toen de moeilijkheden bekend werden, was dan ook formeel aan het dekkings voorschrift van 110 percent ruim voldaan. Krachtens de trustacte heeft de trustee thans de gehele uitstaande obligatieschuld met inbegrip van de verschenen rente van de vennootschap opgeëist. Een diepgaand onderzoek is gaande naar de werkelijke waarde van de overgedragen huurkoopcon tracten. Dit onderzoek zal, gezien de veel heid der contracten, nog wel enige tijd vergen. Intussen is een begin gemaakt met de invordering van de inbare huurkoopover eenkomsten. Bij alle kantoren van de Hollandsche Bank-Unie n.v. heeft in het afgelopen boekjaar (het vijftigste), blijkens het jaarverslag 1963-1964, een grote be drijvigheid geheerst. De kring van rela ties breidde zich belangrijk uit. Daar door kon de toeneming van honoraria en onkosten, niet alleen in Nederland, doch in vrijwel alle landen waar de bank werkzaam is, ruimschoots worden op gevangen. De bruto-resultaten per 30 juni 1964 stegen met 7,3 percent t.w. van 42,82 min tot 45,96 min. Hiervan beliepen in terest ejj wissels 31,5 (v.j. 28,3) min., provisie 10,4 10,9) mlji., effecten en syndicaten 4,1 3,6) min. De stijging van honoraria en onkosten beliep procen tueel iets minder dan die der resultaten namelijk zeven percent. Deze post nam toe van 33,62 min. tot f 35,91 min. Het bedrijfsresultaat, na voorzieningen, be liep 10,05 (v.j. f 9,20) min. Voorgesteld wordt, voor de 14de achtereenvolgende maal, een dividend van 1214 percent. Het bedrijfsresultaat wordt dan als volgt verdeeld: toevoeging aan de reserves te gen eventuele risico's en belastingen f 3,60 min, afschrijvingen op vaste activa f 2,07 min, dividend 4,38 min (12'/j per cent over het kapitaal van 30 min en 6!4 percent over ƒ10 min, zijnde het be drag van de emissie van nieuwe certifi caten van aandelen). Ondanks de waardevermindering van de valuta in Brazilië en Uruguay (waar de HBU is gevestigd), is het balanstotaal per 1 juli 1964 toegenomen van 1102,9 min tot 1158,4 min. Uit het agio, verkregen door de emissie tegen 150 percent, werd 2,5 min toegevoegd aan de openbare re serve. Het restant werd intern gereser veerd. Kapitaal en reserves bedragen nu 78 min tegen 67 min een jaar geleden. Besloten werd de wijze van waardering der activa op de gebouwenrekening te veranderen. De directie is van mening dat deze activa een waardevast karakter hebben en dat de waarde ervan in begin sel los staat van die van de landsmunt. Tot nu toe werd dit in de balanswaarde ring tot uitdrukking gebracht door deze te baseren op recente taxaties op grond van conservatieve verkoopwaarde. Thans wor den deze activa gewaardeerd op kostprijs onder aftrek van afschrijvingen. Het ver schil tussen de aldus bereikte boekwaar de en de oude boekwaarde, werd ten las te gebracht van de extra reserve, waar aan daardoor f 1,5 min werd onttrokken. Het resterende saldo der extra reserve ad f 15,5 min werd toegevoegd aan de openbare reserve. Bij handhaving van de oude waarde ringsgrondslag zou de boekwaarde zijn ge steld op 39,25 min, terwijl de kostprijs na afschrijvingen uitkomt op 37,4 min. Het ligt in het voornemen om in het thans lopende boekjaar over te gaan tot opening van een nieuwe vestiging te As uncion, de hoofdstad van Paraguay. Bij de Nederlandse kantoren stemde de voort gaande expansie van zaken zonder meer tot tevredenheid. De zevende na-óorlogse huurverhoging in Nederland, ingaande 1 juli 1964, werd noodzakelijk geacht, aangezien de prijs van het artikel woonruimte nog steeds niet is aangepast aan een bij de voortdu rend gestegen bouwkosten aansluiting vin dend huurpeil. Dit zegt de hoofddirectie van de Hollandsche Bank-Unie in haar jaarverslag over het 50ste boekjaar. Zij meent dat, ihet het oog hierop, in de naas te toekomst nieuwe huurverhogingen on vermijdelijk zullen zijn. Evenmin lijdt het twijfel dat tot zolang nog zeer grote subsidiebedragen van de zijde van de overheid vereist blijven ter bevordering van de woningbouw. Op basis van het prijsindexcijfer van het levensonderhoud liet zich voor het ver slagjaar 1963-64 uiteindelijk een geldont waarding becijferen van ruim 7'h percent tegen circa 6 percent in het voorgaande boekjaar. De aanmerkelijke koopkracht injectie, die van de algemene loonsverho ging uitging, bracht een forse vergroting van de particuliere bestedingen teweeg. Ook het anticiperen op een verder voort schrijden van de geldontwaarding speelde hierbij een rol. „De kans is nog steeds aanwezig dat de uitvoer de tegenslag te verwerken zal krijgen van maatregelen die belangrijke handelspartners van Nederland zouden kunnen nemen ter bestrijding van infla- tionistische tendenties in eigen land". Dit zegt het Centraal Orgaan voor de Econo mische Betrekkingen met het buitenland in zijn vandaag verschenen verslag over het derde kwartaal van dit jaar. Te weinig is men er zich van bewust dat het verschijnsel van sterk gestegen kosten en desondanks toenemende uitvoer drijft op de kurk van het voortduren van een situatie waarin op onze buitenlandse afzetmarkten door de aldaar heersende inflatoire ontwikkelingen een abnormaal grote en koopkrachtige vraag bestaat en tot uiting kan komen. Valt eep deel van die vraag weg, en dat is een mogelijkheid waarop men volgens het Centraal Orgaan steeds bedacht behoort te zijn, dan kan de gesignaleerde voor de Nederlandse uit voer nog steeds gunstige constellatie zich met één slag wijzigen en dan zal ook het kostenpeil waarop het bedrijfsleven werkt, in de onder die omstandigheden te ver wachten scherpe concurrentiestrijd een factor van zeer grote betekenis blijken te zijn. Het blijft echter volgens het Centraal Orgaan bijzonder moeilijk om over het verdere verloop van in- en uitvoer, zelfs voor de naaste toekomst, voorspellingen te doen, indien de waargenomen ontwik keling van de invoer zich in-de komende maanden voortzet, een ontwikkeling die volgens het Centraal Orgaan gemakkelijk door nieuwe koopkracht-injecties kan wor den verstoord, en aangenomen dat het zelfde het geval zal zijn voor de uitvoer, dan iy kt de kans aanwezig dat het tekort op de handelsbalans over de eerste negen maanden van dit jaar 3,69 miljard over geheel 1964 beneden de 5 miljard zal blijven. BEURSOVERZICHT: Zeer stil Evenals op de vorige dagen van deze week was de stemming op de aandelen- mark ongeanimeerd zodat wederom slechts weinig zaken tot stand kwamen. De lichte verbetering van Wall Street heeft er ech ter toe geleid dat merendeels het woens dag bereikte lagere niveau zich handhaafde en zich geen verdere koersverliezen voor deden. Van enige opleving of kooplust was echter niets te bespeuren. Een uitzonde ring moet echter worden gemaakt voor de aandelen Centrale Suiker, die bij de ope ning van de markt in open hoek werden verhandeld en plotseling 22 punten hoger lagen. Er waren diverse oncontroleerbare geruchten in omloop, maar van de zijde van de maatschappij kon slechts worden verklaard dat een normale vergadering van commissarissen is gehouden en dat daarover niets valt mee te delen. De koers, die woensdag sloot op 368, stelde zich op 380, steeg tot 390 en was ver volgens 387, waarna de rust weerkeerde De intemationaje fondsen hadden een weinig opgewekt verloop. Kon. Olie was dertig cents beter ingevolge lichte vraag van de arbitrage waartegenover stond dat het publiek enigszins aan de markt was. Hoogovens werd geadviseerd onver anderd op 543. AKU handhaafde de koers van 480V2. Philips en Unilever waren bei de goed prijshoudend resp. op f 152.40 en 145.90. REGINA (Canada) (AP) Een enorme laag van het rijkste ijzererts van de we reld is in het Canadese poolgebied op Baf fin Island gevonden. Dit heeft de Canadese minister voor noordelijke zaken, Arthur Laing, gisteren verklaard. „Het is zonder twijfel het beste erts van de wereld", zei Laing in een telefoonge sprek uit Swift Current in Saskatchewan. „Het is zo zuiver en van zo'n kwaliteit, dat het zonder bewerking de hoogovens kan ingaan". De kansen op de ontginning van het erts- veld zijn bijzonder veelbelovend, omdat een van de grootste ertswinningsbedrij- ven van de wereld belangstelling voor de vondst op Baffin Island heeft getoond. Laing noemde het bedrijf niet bij name. Philips stelt over het boekjaar 1964 een interimdividend betaalbaar van zes per cent op de preferente aandelen en zes percent op de gewone aandelen. De N.V. gemeenschappelijk bezit van aandelen Phi lips' gloeilampenfabrieken zal tot een ge lijke uitkering overgaan. De betaalbaar stelling is vastgesteld op 6 januari 1965. Deze interim uitkeringen zijn gelijk aan die over 1963. Red. Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM KRUISWEG 47-49 HAARLEM KRUISWEG 47-49 HAARLEM KRUISWEG 47-49 HAARLEM Alamak 4 te New York verw. Alchiba 2 v. Genua n. Marseille. Alcor 3 te Durban. Algol 3 v. Tanga n. Zanzibar. Almkerk 4 te Aden verw. Alnitak 4 te Bremen. Aiwaki 5 te Catania verw. Ampenan 3 t.h.v. Dover n. Hamburg. Amstelstad 3 v. Aden n. Chinia. Aristoteles 4 v. Porto Cabello n. La Guaira, Asmidiske 4 te Baltimore verw. Avedrecht 3 v. Lavera n. Essider. Bakongan 4 te Rangoon verw. Banda 4 te Matar-ani verw. Billiton 3 v. Beaumont n. New York. Blitar 3 v. Bandarshapur n. Suez. Breda 4 te Puerto Limon verw. Caltex Leiden pass. 3 Quoins n. Karachi. Caltex Napels 4 te Bahrein verw. Castor 3 v. Kavalla n. Izmir. Celebes 3 v. Colombo n. Aden. Ceres 3 v. Antofagasta n. Valparaiso. Voor de Dyas n.v., een dochteronder neming van de Steenkolenhandelsvereeni- ginig, waarin ook de Amoco Netherlands Petroleum Company en Gelsenkirchener A.G. samenwerken, is in Bergen (N.-H.) aan de Heerenweg een nieuwe boorlocatie in gereedheid gebracht. Na het aanbren gen van de noodzakelijke funderingen is in het begin van deze week een boortoren opgericht. Binnenkort begint men met een aardgasexploratieboring. Diogenes 4 te St. Lucia verw. Doelwijk 3 v. Dover n. Port Said. Eos 3 te Piraeus. Forest Hill 3 v. Antwerpen n. Isle of Grain. Gabonkust 3 v. Rivercess n. Freetown. Ganymedes 3 v. Sheet Harbour n. Halifax. Grebbedijk 4 te Antwerpen. Grotedijk 3 te Tampa. Gulf Hollander 3 te Mana verw. Gulf Italian 3 te Thameshaven verw. Hector pass. 3 Straat van Messina n. Stostefono. Heemskerk 3 ten anker Vlissingen. Helicon pass. 3 Kaap Matanpan n. Hamburg. Hercules 4 te Newport News verw. Ittersum 3 v. Antwerpen n. Bermuda. Japara 3 rede Vlissingen n. Antwerpen. Kabylia 3 te Napels. Kamperdijk 3 te Rotterdam. Kara 3 te Curacao. Koningswaard 3 op rede Khor Musa n. Bandar Mashur. Kosicia 3 v. Kaapstad n. Abadan. Koudekerk 3 v. Bremen n. Hamburg. Kreeft 3 v. Rotterdam n. La Coruna. Loosdrecht 3 te Madras verw. Loppersum pass. 3 Bahama Eilanden n. Houston. Lycaon pass. 3 Guernsey n. Bremen. Maasdam 4 te Rotterdam. Maashaven 3 te Londen verw. Maron 3 te Curacao. Meerkerk 3 v. Avonmouth n. Rotterdam. Mersey Lloyd 3 te Penang verw. Munttoren 2 ten anker rede Punta Cardon. Musil Lloyd 3 v. Beyrouth n. Latakia, Mylady 3 v. Abidjan n. Livorno. Neder Rhone 3 v. Kaohsiung n. Keelung. Oostkerk 3 te Bremen. Oranjefontein 4 v. Bremen n. Hamburg. Overijsel 3 te Tanga verw. Parkhaven pass. 3 Las Palmas n. Rio de Janeiro. Pericles 3 v. Pisco n. Callao. Prins Maurits 3 v. Genua n. Napels. Riouw pass. 3 Quessant n. Marseille. Roebiah 3 v. Bremen n. New York. Rondo 3 v. Genua n. Port Said. Rotterdam 2 v. St. Thomas n. New York. Rotti 3 v. Khorramshar n. Bombay. Schelde Lloyd 3 te Timaru verw. Seine Lloyd 3 te Port Said verw. Sinon 4 v. Porta del Gada n. Southampton. Sloterdijk 3 te Antwerpen. Solon 4 te Bermuda verw. Sophocles 3 te Paramaribo. Spaarnekerk 2 v. Bremerhaven n. Amsterdam. Stad Zwolle 3 v. Genua n. Bona. Statendam 4 te Balboa. Straat Chatham 3 v. Abidjan n. Port Gentil. Straat Clement 4 te Port Louis verw. Straat Cumberland 3 v. Kaapstad n. Fremantle. Tamara 3 te Nordenham verw. Tjipanas 4 te Luanda verw. Towa 4 te New York verw. Triton 3 v. Porto Ordaz n. Cap Haitien. Tweelingen 3 v. Rotterdam n. Vigo. Van der Hagen 3 v. Beira n. Dar es Salaam. Van Heemskerck 4 te Singapore verw. Vasum 3 te Suez verw. Vitrea 3 t.h.v. Kaap Leeuwin n. Geelong. Vlist 3 op rede Trivandrum. Westerdam 4 te Philadelphia verw. Westertoren 3 te Saltend. Wonogiri 2 ten anker rede Vlissingen n. Ant werpen. World Heath 3 v. Kandia n. Madras. World Hill 3 dw. Bojeador n. Osaka In de week van 22 t/m 28 november zijn in de hoofdstedelijke haven binnengelopen 165 zee schepen (479.290 brt) en vertrokken 169 zeeschepen (468.184 brt). In de maand november zijn aange komen 701 zeeschepen (1.746.710 brt) en vertrok ken 684 zeeschepen (1.714.413 brt). Uit het produktiviteitsfonds is op advies van de commissie opvoering produktiviteit SER f 65.000 ter beschikking gesteld van de Fede ratie van Middenstandsorganisaties in de Tex- tieldetailhandel (MITEX) als bijdrage aan de ontwikkeling van een project, dat onder meer voorziet in de centralisering en mechanisering van de administratie van textieldetailhandels- bedrijven. Volgens het CBS bedroeg de waarde van de uitvoer van land- en tuinbouwprodukten in het 3e kwartaal van 1964 f 1.497 miljoen. Dit be tekent een stijging, ten opzichte van het over eenkomstige kwartaal in 1963, met 174 miljoen of 13 percent. De zevende conferentie van de organisatie van landen die petroleum exporteren (OPEC) die in Djakarta is gehouden, heeft besloten een buitengewone conferentie bijeen te roepen om maatregelen te treffen voor de stabilisering van petroleum-prijzen. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam lulden: Engelse pond 9.97—10.07, Amerikaanse dollar 3.57—3.61, Canadese dollar 3.31>/t—3.36'/i, Belgische frank (100) 7.217.26, Zwitserse frank (100) 83.00—83.50, Franse frank (100) 73.15—73.65, Duitse mark (100) 90.0590.55, Noorse kroon (100) 49.6050.60, Deense kroon (100) 51.40—52.40, Zweedse kroon (100) 69.20—70.20, Italiaanse lire (10.000) 56.5058.50, Oostenrijkse schilling (100) 13.86—13.96, Portugese escudo (100) 12.40—12.55 en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.90—6.05. Vorige slotkoers VERHANDELDE FONDSEN 3 december 2 december Totaal 435 415 Hoger 179(41,2<>/o) 90(21,7»/») Lager 161 (37,0°/o) 226 (54,5«/«) Gelijk 95 (21,8«/o) 99 (23,8®/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie156,00-156,50 Philips 152,50 gb-153,20 gl Unilever 146,10 Stemming: Vast. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv, A.K.U482-482Vi Hoogovens Kon. Olie156,10-156,30 156,30 Philips 152,80-153,30 153,30 Unilever 146,30 gb-146,50 146,60 C.S.M391-402 A'dam Rubber 108Vs H.V.A 140V2 A.K.U 4791A 118, Hoogovens 547 Philips Gem. Bez. 152,40 Unilever 145,85 Dordtsche Petr. 71 OW K. Ned. Petr. Mij. 155,55 Holl. Am. Lijn 99Vz K.L.M 71,10 135V4 Ned. Stoomv. Mij. 128'A Ommeren, Phs. v. 239'/z Scheepv. Un. Ned. 126JA Interunie 204,50 108,— 228,— Unitas 488.— Ver. Bezit v. 1894 126,50 AMRO Bank 66,— Alg. Bank Ned. 293 Albert Heijn Amstel Brouwerij 413 Berkel's Patent 205 Bols 207,— Bührm.-Tetterode 710 232>/i Ford Gelder Kon. Pap. 124'/j Gist Spir.f. Kon. 280 Van der Heem 309 Heinekens Bier 435 Hoogenbosch Sch. 318 Indola 395 Kon. Zout-Ketjen 880 Müller Nat. Bezit 266 Ned. Kabelfabr. 338 Philips Pref 56.— Stokvis 189 Thomassen Dr. 675 Ver. Machinefabr. 167 Wessanen 430V2 Wilton Fijenoord 185 Zwanenburg-Org. 970 Billiton Mij. II 407 Aluminium Ltd. 32 American Motors 151/» Anaconda 54'/s Bethlehem Steel.. 36 Cities Service 74 tl General Motors 94 tl Kennecott Copper 93'A Republic Steel 44 Shell Oil 58'A U.S. Steel 53'A Gedane noteringen. (Verstrekt door de AMRO Bank) Voor de tweede achtereenvolgende maal is Wall street gisteren hoger afgekomen. De stimulans daartoe kwam door het ver zoek van president Johnson aan de banken zich te matigen met het verhogen van de rente op kredieten. Van de 1362 verhan delde fondsen waren er 671 hoger en 392 lager. De omzet daalde tot 4.27 miljoen shares tegen 4,9 miljoen shares woensdag. De Dow Jones-indices: industrie 870.79 3.63), sporen 210.67 0.78) en open bare nutsbedrijven 153.63 0.34). Omzet en resultaten van Struycken en Co. N.V. (IJzer- en staalagenturen) over de afgelopen drie kwartalen, alsmede de gang van zaken bij de gelieerde bedrij ven, wettigen de verwachting, dat de winst over 1964 een verbetering ten opzichte van die over 1963 te zien zal geven. Onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, be hoort een verhoging van het dividend dan ook tot de mogelijkheden, aldus een tus sentijdse mededeling van de directie. Over 1963 werd onveranderd 16 percent dividend betaald over een gewoon aande lenkapitaal van 1 min. De aandelen Struycken worden verhandeld op de in courante markt Red.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11