IN DE VISHAL EN OP ZEE Meer nieuwe hektrawlers na kottersstroom verwacht Uitbreiding van de PEN-centrale in Velsen-noord kost f 48 miljoen VELO Medische verzorging tijdens het weekeinde Arqnd Reym Schorseneren en peen Slooppremie voor oude vloot Stormvogels tegen Telstar 2 Louis Loemoemba in Leopoldstad Kleuterschool in Velsen-N. Ongeval bij Hoogovens Verpachting tuingrond in Santpoort FILM EN FILMWERELD ZEEVISAANVOERDERS MAKEN BALANS OP UIT THUIS VRIJDAG 4 DECEMBER 1964 5 Beverwijk OPEL en VOLKSWAGEN RIJSCHOOL Kort nieuws Kort nieuws Stichting Nutsspaarbank en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden 4 (Stadsschouwburg). De Stadsschouwburg is volgende week slechts één dag voor bioscoopvoorstellingen beschikbaar. De overige dagen heeft de onder wijzerstoneelvereniging „Kennemerland" namelijk beslag op het theater gelegd, om in verband met de traditionele Sint-NicolaasvoorstelTingen voor de Velsense jeugd het sprookjesspel „Berend Bommel" in serie te kunnen spelen. Op deze wijze is alleen de zondag nog overgebleven, welke dag is gereserveerd voor de nog altijd populaire Elvis Presley, die zich dan gaarne twee maal zal laten bekijken in zijn musical „Elvis op z'n best". Opnieuw licht amusement dus, waarbij de Engelse titel „It happened at the world's fair" betrekking heeft op een wereldtentoonstelling, welke in Seattle zal worden gehouden en waar Elvis kennismaakt met de knappe verpleegster van een E.H.B.O.-post, die hij tot woede en wanhoop brengt door maar steeds allerlei ziektes te simuleren. Hij ontmoet daar ook het Chinese meisje Sue-Lin, die allerlei complicaties in zijn leven veroorzaakt, maar er tegelijk toch voor zorgt dat hij zich weer met zijn verpleegster kan verzoenen, aan wie hij al verscheidene van zijn liedjes had gewijd, zoals „One broken heart for sale" en „I'm falling in love tonight". Volgens de reclame zingt hij deze met „fluweelzachte stem" om er daarnaast met vuisten van staal op los te beuken. Hoera, voor Elvis, dus. (City). Het ziet er naar uit dat Velsen zich wat betreft de belangstelling voor „Irma la Douce" evenmin onbetuigd wenst te laten, zodat de directie van City ook de derde vertoningsweek al moet annon ceren. Geen wonder trouwens, want het is een kostelijke film die op zijn zegetocht door Nederland ook de Velsenaren enige uren van ondeugend amusement garan deert. Alleen zaterdag, zondagmiddag en dinsdag moet zij even het veld ruimen voor respectievelijk Sint Nicolaas, de spannende cowboy-film „Wrekende ko gels" en Heinz Rühmann welke laatstge noemde acteur door de leden van de Vel sense kunstkring „Voor Allen" kan wor den bekeken in zijn vermaarde film „De brave soldaat Schweijk". (Kennemer theater). Ondanks de talrij ke verklaringen van het tegendeel, blijkt de zogenoemde samengestelde of compi latiefilm toch wel in staat een behoorlijk aantal bezoekers te trekken. Dit wordt op nieuw bewezen door het succes van de novellenfilm „Gisteren, vandaag en mor gen", waarin Vittorio de Sica op zijn beurt over de liefde mediteert in een drietal schetsen, dat zich in drie verschillende Italiaanse steden afspeelt. ZO VOELT IN NAPELS de volksvrouw Adelina zich gedwongen ieder jaar zwan ger te worden, om op die manier een drei gende gevangenisstraf te ontlopen; in Mi laan zoekt de vrouw van een rijk zaken man de vriendschap van een jong schrij ver, maar wordt op een wonderlijke ma nier in hem teleurgesteld gedurende een autorit in de omgeving van de stad en in Rome tracht de call-girl Anna de schade te herstellen, die zij zonder dit te willen heeft aangericht in het gemoed van een onervaren priesterstudent. Het zijn drie le vendige en vrijmoedige verhalen gewor den, die door Vittorio de Sica bekwaam in beeld zijn gebracht. Als bijzondere attrac tie beschikt de film over de aanwezigheid van het duo Sophia Loren en Marcello Mastroianni, die hun spel-virtuositeit be wijzen door met veel verve in de drie de len aan steeds wisselende figuren gestalte te geven. Een indrukwekkende prestatie, welke „Gisteren, vandaag en morgen" tot een der grote successen van deze jaar gang stempelt. Deze film draait hier de gehele week in alle voorstellingen. (Luxor). In zijn avontuurlijk leven is de stoere Tarzan voor zijn film „Tarzan wordt getart" terecht gekomen in een mysterieus, eeuwenoud rijk in de Oriënt, dat wordt verscheurd door tweedracht en intriges. Dit is een kolfje naar de hand van de onversaagde oerwoudvechter, die ditmaal in de persoon van Jock Mahoney op deze manier weer met gemak een adembenemende avonturenfilm heeft rond gekregen. Na zaterdag volgt „Slaven jacht" een andere avonturenfilm over sla venhalers en hun deerniswekkende prooi, waarbij eerstgenoemden aan het slot vanzelfsprekend smadelijk het onderspit moeten delven. Deze film draait dan weer tot en met woensdag, zondagmiddag nog even onderbroken door „Wenn die Glocken heil erklingen" de traditionele amusementsfilm met humor, romantiek, kleur en opgewekte melodietjes. (W.B.-theater). Het programma van dit theater wordt vrijdag en zaterdag een fleurige inzet verleend door niemand minder dan Elvis Presley, die zich in de musical „Wilde haren" weer laat kennen als de populaire zanger, vechter en. minnaar. Dit alles onder het zingen van Advertentie voor alle rijbewijzen KERKWEG 67 - SANTPOORT TEL. (02560) 8930 en 8947 De donderdag door de veiling Kenne merland te Beverwijk gehouden veiling van schorseneren kenmerkte zich niet alleen door een ruim aanbod maar ook door een iets vlottere handel dan de vorige week. De aanvoeren waren iets minder, maar er was toch een totaal van 81.000 kilogram. Ook nu waren het de schorseneren, die met 53.000 kilo weer het meeste gewicht in de schaal legden. Hier was de belangstel ling iets ruimer; voor de A-sortering werd van 53 tot 66 cent per kilo betaald; de B's varieerden van 25 tot 51 cent per kilo en, voorzover de C's verkocht konden worden, lagen de prijzen tussen de 8 en 18 cent per kilo. Er waren 700 kisten uit de Noord- Oostpolder. Er werden 28.000 kilo peen aangeboden. De C-peen varieerde van 10 tot 15 cent per kilo; de B-peen lag tussen de 8 en 14,5 cent per kilo en voor de D-peen werd van 12,5 tot 15 cent per kilo betaald. Shirley MacLaine als de charmante Irma la Douce, voor de derde week in City. tophits als „In my way" „Lonely man" en „Wild in the country". Zondagmid dag moet hij dan het veld ruimen voor Jessie James in „De vechter" welke ti tel elke verdere uitleg overbodig maakt. Zondag- en maandagavond tenslotte „Het derde geheim" de verwikkelingen rond de geraffineerde moord op een vermaard psychiater. Donderdag In IJmuiden bedroeg donderdag de aan voer van vis totaal 5300 kisten, waarvan: 60 kisten tong en trabot, 4 heilbot, 260 schol, 15 schar, 16 bot, 2990 haring, 910 schelvis, 195 wijting, 210 kabeljauw en gul, 10 leng, 30 haai, 5 ham, 45 poon, 541 koolvis, 9 diversen en 217 kilogram han delsgarnalen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4,70-4,60, gr. tong 7,48-7,21, grm. tong 6,13-5,88, kim. tong 6,59-6,18, kl. tong I 8,13-7,73, kl. tong II 7,02-6,70, tarbot I 4,90-4,60, zalm 5,70, handelsgarnalen 1,80- 1,79. Per 50 kilogram: gr. schol 62, grm. schol 62, kim. schol 65-61, kl. schol I 66-62, kl. schol II 65-46, schar 32-26, bot 31-22, verse haring 19,40-14,20, poontjes 25-13, lommen 80, kl. koolvis zwart 41-27, kl. koolvis wit 62, gr. schelvis 54-49, grm. schelvis 49-40, kim. schelvis 49-48, kl. schelvis I 60-48, kl. schelvis II 24-10, wijting 39-10, gr. gul 56- 55, middel gul 47-46, kl. gul 35-20, kl. leng 41, kl. haai 22-19, ham 200-172. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 252-130, gr. koolvis zwart 104-92, gr. koolvis wit 264, gr. leng 106. Donderdag werden in IJmuiden in totaal de volgende besommingen, in guldens, ge maakt: KW 142 2.730, KW 100 8.690, KW 109 1.170, KW 113 1.870, KW 39 9.790, IJM 18 720, IJM 46 11.400, VL 112 4.720. Aanvoer van vrfjdag De aanvoer te IJmuiden werd heden morgen verzorgd door 24 vaartuigen, die 2100 kisten vis, 9600 kilogram tong en 100 stijve kabeljauwen losten. Bij de aanvoer van hedenmorgen waren: 980 kisten schel vis, 100 radio, 150 wijting, 50 gul en kabel jauw, 20 haai, 100 haring, 450 schol, 60 tarbot, 60 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: tarbot 5,60- 4,90, gr. tong 7,14-6,57, grm. tong 7,14-6,57, grm. tong 6,50-6,30, kim. tong 7,21-6,71, tong I 8,52-7,80, tong II 7,64-7,09. Per 125 kilogram: gr. en middel kabel jauw 150-146. Per tien stuks: gr. kabeljauw 104-90, middel kabeljauw 70-58. Per hoop: vleet 166. De nieuwe eenheid van de PEN- centrale in Veis en-noord in wording. Onderwijs. B. en W. van Velsen hebben de raad voorgesteld aan te wijzen als adjunct-directrice aan de mw. dr. J. van den Bergh van Eysinga-Eliasschool in IJmuiden mevrouw P. J. Jansen, lerares in vaste dienst aan deze school. Bijstandswet. Gedurende drie maan den ligt op de secretarie der gemeente Velsen ter inzage de vastgestelde verorde ning tot uitvoering van artikel 29 der alge mene bijstandswet, betreffende de behan deling van aanvragen om bijstand. Naar algemeen verwacht wordt, zal bin nen enkele weken, in elk geval nog voor het einde van dit jaar, bekend z(jn op welke wijze de twee miljoen gulden, door het Rijk beschikbaar gesteld voor struc- tuele verbeteringen in het visserijbedrijf, zullen worden besteed. Naast premies die kwaliteitsverbetering zouden moeten sti muleren Ijjken zo genoemde „slooppre- mies", ter sanering van de oude vloot, er wel in te zitten. Een voortgezette uitbreiding van de kottervloot met nieuwe eenheden wordt volgend jaar niet verwacht; de stroom van nieuwkomers is aan het opdrogen, van nieuwe orders is weinig vernomen. De kotters deden het dit jaar overigens niet veel beter dan in 1963. Wat de trawlervloot betreft, hier is een tendens tot nieuwbouw van hektrawlers te bemerken. De resultaten van de wei nige hektrawlers die tot dusver aan de visserij hebben deelgenomen lijken wel gunstig ten opzichte van de vangsten door de zij trawlers. In het algemeen zijn de resultaten van de trawlers uit IJmuiden en Katwijk, voor zover zij zich dit jaar op de aanvoer van gezouten haring toelegden, redelijker te noemen dan die welke verse vis bleven aanvoeren. De oorzaak hiervan is de ho gere prijs van gezouten haring ten op zichte van 1963, resultaat van de beper king van de aanvoer, waartoe de reders vrijwillig besloten. Werd in 1963 (tot en met oktober) 43 miljoen kilo haring aangevoerd, de eerste tien maanden van dit jaar laten een totaal van 41 miljoen kilogram zien, waar de aanvoerders zich gezien de wel zeer lage prijzen van vorig jaar zeker niet ongelukkiger bij voelden. De schepen hebben in tien maanden van dit jaar ruim de helft van de hoeveelheid tong aangevoerd, die zij in de overeen komstige periode van het vorige jaar losten, maar de opbrengst was veel beter: in 1963 11,4 miljoen kilogram en 32 mil joen gulden, in 1964 6,6 miljoen kilogram en 34,6 miljoen gulden. Wat schol betreft, laten 1963 en 1964 voor de periode van tien maanden res pectievelijk de volgende cijfers zien. 17,9 miljoen kilogram en 6,9 miljoen gulden en 19.4 miljoen kilogram en 9,3 miljoen gulden. In tien maanden werd vorig jaar 9,6 miljoen kilogram makreel aangevoerd, die 4 miljoen gulden opbracht; de cijfers van dit jaar zijn 16 miljoen kilogram en 4,8 miljoen gulden. Het deel dat IJmuiden had in de totaal- aanvoer liep terug. Het kostenpeil liep in 1964 wel sterk omhoog. Urk en Den Helder hebben zich dit jaar als aanvoerhaven sterk ontwikkeld, iets dat het IJmuidense visserijbedrijf niet zonder zorg vaststelt. Spreiding van de aanvoer is ongunstig voor de prijsvorming. In de loop van dit jaar werden de minimumprijzen voor schol, haring en makreel verhoogd; medio december komen er enkele prijsverhogingen bij (voor ge stripte rondvis tot 30 cent per kilogram). De resultaten van de verre visserij zijn tot dusver bepaald niet beter dan vorig jaar. Nog steeds blijkt men op dit terrein nog over onvoldoende ervaring te be schikken. Er had geen noemenswaardig personeelsverloop plaats. Op de visserijvloot heeft men ook dit jaar met het bemanningstekort te kampen gehad. Ook op de wal is men, waar ook in West-Europa, er evenmin in geslaagd een oplossing te vinden voor het personeels vraagstuk: nergens bijvoorbeeld is, tot dusver, mechanisch lossen het juiste ant woord gebleken. Wat Nederland betreft, speelt de veelsoortigheid van de aange voerde vis een wel bijzonder belangrijke rol; het menselijk vernuft heeft er nog steeds niets op gevonden, er is nog geen verantwoord kostend apparaat ontwor pen dat geschikt is om elk soort vis van het schip op de wal te krijgen. De ommezwaai in het regeringsbeleid ten aanzien van de visserij wordt in aan voerderskringen verblijdend geacht, of schoon nog vele wensen op realisering wachten. Door een goed samenspel van bedrijf en overheid zou modernisering van de vloot kunnen worden bevorderd. Dit zou niet alleen het materiaal moeten betref fen, maar eveneens de mensen. De be manningen immers worden geconfron teerd met nieuwe apparatuur, met nieuwe vismethoden. Een aanmoediging om zich, naast zeevaartkunde, ook hierin theore tisch voor te bereiden, moet niet alleen bij woorden blijven. Stormvogels dat évenals Telstar 2 zon dag vrijaf van de competitieleider kreeg, speelt zondagmiddag op het Waterlooveld aan de Waterloolaan een vriendschappe lijke wedstrijd tegen een Telstar-combi natie. Stormvogels zal in de volgende op stelling verschijnen: Van Gooi; De Vries en Plug; Haverkamp, Kloosterman en De Graaf; Cleeren, Wortel, Vlot, Luppens en Kiewiet. Telstar dat geformeerd wordt uit spelers van het tweede elftal en het jeugdelftal, speelt in de volgende opstelling: Ebbeling; Van de Gevel en Snijders; Van Wooning, Van Kampen en Swinkels; Cleeren, Gallis, Boekesteijn, Keur en Seegers. In Velsen-noord vordert de bouw van de nieuwe eenheid, waarmee de PEN-centrale wordt uitgebreid, gestaag. Het stalen ge raamte van het bouwwerk toont al de in drukwekkende afmetingen van de nieuw bouw. De derde eenheid van de PEN-centrale in Velsen-noord zal tevens de grootste zijn van de energiebron van het provinciale elektriciteitsbedrijf Het produktiever- mogen van deze nieuwe eenheid zal 125 megawatt of 125 miljoen Watt bedragen. Dat is ongeveer een kwart van de totale Autospyrt. ^De Apieiusaanse coureur Èobby Marshman is donderdag in een zie kenhuis te San Antonio bezweken aan de brandwonden, die hij 27 november jl. had opgelopen bij een ongeval. Op een circuit te Phoenix raakte hij toen tijdens een ban dentest met een Ford Lotus een muur, waardoor zijn wagen in brand vloog. Volleybal. Het Nederlandse militaire volleybalteam heeft donderdag in Brussel met 1-3 van de Belgische militairen ge wonnen. De setstanden waren 15-12, 7-15, 10-15 en 5-15. Premier begroet vluchtelingen. Op Schip hol heeft minister-president V. Marijnen enkele Nederlanders begroet, die op 23 november in Stanleystad door de Belgi sche parachutisten zijn ontzet. Vertegenwoordiger veroordeeld. De recht bank in Rotterdam heeft een 27-jarige vertegenwoordiger uit Middelharnis we gens het veroorzaken van een verkeers ongeluk, waarbij een achttienjarige mo torrijder om het leven kwam, veroor deeld tot veertien dagen gevangenisstraf en drie maanden ontzegging van de rij bevoegdheid. Nederland erkent regering van Bolivia. De Nederlandse regering heeft dezer dagen de Boliviaanse regering erkend. Zoals bekend is, is op 4 november de toen malige president Paz Estenssoro afgezet. Een nieuw bewind onder leiding van generaal Barrientos Ortuno kwam in de plaats van de regering van de verdre ven president. Afbraak noodwoningen. De 140 houten noodwoningen, die na de overstromings ramp van februari 1953 door Oostenrijk aan Den Burg, Haamstede en Renesse (tezamen thans de gemeente Wester- schouwen vormend) werden geschonken, zullen worden afgebroken. Het gemeen tebestuur heeft hiertoe besloten omdat de exploitatie te duur is geworden. Verdronken. De 65-jarige A. van Velzen is gisteravond omstreeks kwart voor ze ven in Koudekerk aan de Rijn door on bekende oorzaak in de Rijn gevallen en verdronken. huidige capaciteit van de Velsense centrale. Het vermogen van de PEN-centrale in Velsen is met inbegrip van de oude cen trale dan op 500 megawatt gebracht. Al geruime tijd bleek behoefte te be staan aan het opvoeren van de energie voorziening van de Velsense centrale. De beste oplossing achtte men het bouwen van een derde eenheid bij de nieuwe cen trale in Velsen-noord. Het is de bedoeling dat de derde eenheid in de loop van 1967 in gebruik zal worden genomen. De totale kosten van deze uitbreiding worden globaal op 48 miljoen geraamd. NEW YORK, (Reuter en A.P.) De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zal maandag bijeenkomen om de klacht te behandelen over interventie in Kongo van België en de Verenigde Staten. Een ver zoek hiertoe is door zeventien landen, waaronder Joegoslavië ingediend. De jongere broer van Patrice Loemoem ba, de 32-jarige Louis, de leider van de provincie Sankuru in Noord-oostelijk Ka- sai, is onder bewaking naar Leopoldstad overgebracht. Hij zei tegen verslaggevers op het vliegveld dat hij zich „op verzoek van de centrale regering" heeft overgege ven. Loemoemba weigerde te zeggen waar om de regering hem wilde spreken, maar verklaarde dat hij niet onder arrest stond. 150 rebellen, die in Stanleystad door re geringseenheden gevangen zijn genomen, zijn per vliegtuig in Leopoldstad aangeko men. Het zijn voor het overgrote deel voormalige leden van het garnizoen rege ringstroepen in Stanleystad, die zijn over gelopen, nadat de opstandelingen de stad in bezit hadden genomen. Per 50 kilogram: gr. schelvis 62, middel schelvis 65, kim. schelvis 70, schelvis I 72-48, schelvis II 29-16, schelvis III 16-13, gul I 60-50, gul II 53-50, gul III 25-16, gr. schol 71-60, middel schol 71-60, kim. an schol I 65-58, schol II 65-62, schol III 53-36, schar 48-30, bot 20, poon 25, haai 30-22, gestripte wijting 30-17, dichte wijting 18- 13,50, tarbot 214-140, griet 140-112, haring 41-25, ham 162. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond he denmorgen uit: 30 kisten vis en 150 kilo gram tong. Advertentie De Nutsspaarbank handhaaft een strikte geheimhouding in de gemeente Velsen Het raadslid mevrouw A. S. H. Hoek- stra-Feenstra (P.S.P.) heeft B. en W. van Velsen de volgende schriftelijke vragen ge steld. „1. Is uw College op de hoogte van de verontrusting die leeft bij ouders en on derwijzend personeel in Velsen(noord) over de wijze waarop in de behoefte aan openbaar kleuteronderwijs in dat deel der gemeente wordt voorzien? 2. Deelt u mijn mening dat deze ver ontrusting vooral samenhangt met het feit dat de bouw van de nieuwe kleuterschool aan de Melklaan-hoek Geelvinckstraat niet in de meest voor de hand liggende be hoefte, namelijk de behoefte aan openbaar kleuteronderwijs in de Gilden, voorziet; voorts met het feit, dat er grote kans be staat dat de bouw van deze school de voor ziening in de naaste toekomst in openbaar kleuteronderwijs in de Gilden zo niet in de weg staat, dan toch zal uitstellen. 3. Kan het College meedelen of het niet tegenstaande de op handen zijnde bouw van in vraag 2 genoemde school bereid is op korte termijn maatregelen te treffen om de kleuterrijke buurt de Gilden van openbaar kleuteronderwijs te voorzien? 4. Kan het College in dit verband ook meedelen welke plannen het heeft ten aan zien van de dependance van de Watervliet- kleuterschool bij de Ir. Krijgerschool?" Ter beantwoording van de gestelde vra gen delen B. en W. het volgende mede. 1. Van verontrusting is ons niets geble ken. Wel is het ons bekend dat de ouder» reeds geruime tijd reikhalzend uitzien naar het moment, waarop de mede in overleg met de onderwijsinspecties opge stelde plannen om te komen tot een beter» huisvesting van de openbare Watervliet- kleuterschool in uitvoering zullen worden genomen. Bovendien zijn zij benieuwd naar de mogelijkheden voor openbaar kleuter onderwijs in De Gilden. 2. Aannemende dat er sprake is van ver ontrusting, zou deze kunnen voortvloeien uit de gedachte, dat de plaats voor de bouw van een openbare kleuterschool aan de Geelvinckstraat onjuist is gekozen. De ze ongerustheid is dan geheel ten onrech te. De behoefte aan openbaar kleuteron derwijs in de wijken gelegen ten oosten van de spoorlijn Beverwijk-Hoogovens rechtvaardigt deze bouw. Voor het overi ge gedeelte van deze vraag verwijzen wij naar het antwoord onder 3. 3. In onderzoek is welke maatregelen dienen te worden getroffen om ook in de behoefte aan openbaar kleuteronderwijs in De Gilden te kunnen voorzien. Hierbij moet er van worden uitgegaan, dat door de be perkte omvang van deze wijk, nimmer het aantal kleuters zal worden bereikt, het welk voor de stichting van een zelfstandi ge openbare kleuterschool wordt vereist. Wij hopen deze studie binnen afzienbare tijd te kunnen afsluiten. Wij willen echter reeds nu opmerken, dat de uitvoering van de op te stellen plannen in belangrijke mate zal afhangen van de medewerking van hogere organen. 4. In het onder 3 vermelde onderzoek zal uiteraard ook het bestaan van de dependance nabij de Gilden worden be trokken. Wij zijn niet voornemens deze op te heffen zolang niet elders huisvesting aan de in de Gilden woonachtige kleuters kan worden geboden. Advertentie voor laatste sportnieuws 100% service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 IJMUIDEN Artsen: P. H. J. de Weerdt, Oosterduin weg 8, tel. 6158; H. Paleari, Pegasus- straat 25, tel. 8085; J. Noorda, M. K. Hof stedestraat 48, tel. 5652. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8669; mejuf frouw G. van Zandvoort, Pool sterstraat 18, tel. 2070. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJmuiden-oost, zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550- 4378; voor IJmuiden-oost, Velsen-zuid en Velsen-noord, zuster A. Maris, Tromp straat 37, IJmuiden; voor Driehuis, Sant poort-noord en Santpoort-zuid, zuster K. Langejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477. Tandartsendienst voor Velsen, Beverwjjk en Heemskerk, alleen voor spoedgeval len zaterdag en zondag van 17-17.30 u.: A. Hartong van Ark, Verloren van Themaatlaan 2, Velsen-zuid, tel. 4455. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Verburg, Versélewel de Wit Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194, Velsen- noord, tel. 02510-24987; zondag van 9 tot 24 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, Beverwijk, tel. 02510-23364; voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeyl- mans: J. Zeylmans, Van der Hoopstraat no. 187, Beverwijk, tel. 02510-25666 Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen en IJmuiden (uitsluitend voor spoedgeval len) zaterdag en zondag van 17-17.30 u.: A. Hartong van Ark, Verloren van Themaatlaan 2, Velsen, tel. 02550-4455. Apotheek: Vanaf zaterdag 12.30 uur, (uitsluitend voor spoedgevallen) voor Beverwijk, Velsen-noord en Heemskerk, Apotheek J. Kroonenburg, Van der Hoopstraat 123, Beverwijk, tel. 02510- 26815. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-dorp, tel. 02560-8310. Apotheek: Noorder-apotheek, Jan Gij- zenkade 181, hoek Rijksstraatweg, Haar lem-noord, tel. 02500-52956. Een 35-jarige werknemer uit Beverwijk is donderdag van een rups van een stil staande kraan gevallen. Vermoedelijk 1» hij uitgegleden. Met verwondingen is hij in het Rode-Kruisziekenhuis opgenomen. Burgemeester en wethouders van Velsen hebben de raad voorgesteld om aan de firma Th. Floris te Santpoort een perceel tuingrond, ter oppervlakte van 1.09.00 h.a., gelegen nabij de Biezenweg aldaar, met een daarop staande schuur, te verpachten. Dit perceel is bestemd om te dienen als compensatie voor gronden, welke als ge volg van stedebouwkundige maatregelen van agararische bedrijven moeten worden overgenomen. Het college maakt geen be zwaar, indien de verpachting telkens voor een jaar zal geschieden. De raad zal nader hierover beslissen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5