Gevarieerd disconieuws IN DE KOMENDE WEEK T ele visie-smaken in ons land en Amerika Met meer man meer mans PAGINA ZES ZATERDAG 5 DECEMBER 1964 Erbjj Henny Schoute Net 2 vroeger op liet scherm? JL K TWEE NEDERLANDSE tienerbladen vroegen hun jonge lezers naar hun oor deel over televisieprogramma's. Voor MUZIEK-EXPRESS leverde dat het volgende resultaat op: 54,7 percent ver koos Top of Flop; 12 percent gaf de voorkeur aan de Rudi Carrell-show; daarop volgden Rooster (8,7"/o), Stief- been (3,Wo), Combo (3%). Voor de Vuist weg (2,2), Wedstrijd in muziek (2), Swiebertje (1,7), Nieuwe Oogst (1,6) en Zo is het toevallig ook nog eens een keer (1,3). Bij MUZIEK-PARADE was de uit slag: Top of Flop (52), Rudi Carrell (11), Rooster (10), Stiefbeen (8) en Voor de Vuist weg (4). Hier kozen de lezers als TV-persoonlijkheid Willem Duys (28), Rudi Carrel (22), Herman Stok (18) en Joop Doderer (8). Internationaal kreeg bij MUZIEK- EXPRESS Bonanza de meeste stemmen (30*/o), gevolgd door Dick van Dyke (22,1), de Beverly Hillbilly's (5,3), Raw hide (4,9), Musik aus Studio B (4,7). Bij MUZIEK-PARADE stond ook Bonanza bovenaan (28°/o), met eveneens Dick van Dyke op de tweede plaats (20). Hier was Danny Kaye derde (17) en de Flintstones vierde (14), met de Bever ly's op de vijfde plaats (8). TV-persoon lijkheid internationaal was voor MU ZIEK-PARADE Dick van Dyke, ge volgd door Danny Kaye. IN AMERIKA spraken niet alleen de tieners. Bij de populariteitspol kreeg hier de Ed Sullivan-show de meeste stemmen, op de voet gevolgd door Bonanza en op de derde plaats Bewitch ed, dan Dick van Dyke en Petticoat Junction. CO00<X>000CKX)00CXX>00000000CXI0C100C300000000CXX)0000CO00O Beppie Nooy sr. en Beppie Nooy jr. Na de jubileumvoorstelling „Oranje Hein". BEPPIE NOOY SR. vierde ook haar gouden toneeljubileum. Hoe zou zij dit anders hebben gedaan dan met de opvoering van een écht volks stuk? Het Amsterdams Volkstoneel koos als jubileumstuk „Oranje Hein" van Herman Bouber. De liedjes uit „Oranje Hein" werden op een lang speelplaat vastgelegd. Daar staan op: .Te moet maar porren, Ze binne mooi: ze binne fijn, Wat heb ik een reuze paling, Het vuile wassie, Oranje Hein, Als je lacht dan ben je rijk, Oh kon jij maar gissen, Oh blanda toean Hein, In de Jordaan. Allemaal liedjes van het duo Louis Davids-Margie Morris. Behalve Beppie Nooy sr. hoven we Beppie Nooy jr., Fred Wiegman en André van Dijk als de meest beken den. (Artone MMDR 526). VAN EEN RASECHTE Amsterdamse naar een talentvolle vrouw van de Afri kaanse Xosa-stam, Miriam Makeba. Ze woont thans in Zuid-Afrika, treedt daar op in nachtclubs, maar haar zang staat nog heel diicht bij de bron van het pure stamlied. Een zangeres met een intrigerende stem, die haar derde langspeelplaat maakte. Op de hoes schreef de zanger Harry Belafonte „Zij is een van de meest muzikale persoonlijkheden". Zij zingt, begeleid door de Belafonte Folk Singers, liede ren van haar stam, andere Afrikaan se liederen, een Indonesisch wiegelied, en een Oostenrijks lied. De nummers zij componeerde er zelf zeven van The retreat song, Suliram, Th« click song, Unhome, Olilili, Lakutshn ilanga mbube, The naughty little flea, Where does it lead, Nomeya, House of the rising song, Saduya, One more dance, Iya guduza. (Londen HA 2.332). VLAK VOOR dat country- en wes ternzanger Jim Reeves eind juli van dit jaar verongelukte, speelde hij in een film: Kimberley Jim. Het is een ruw verhaal over een staking in de diamant mijnen van Kimberley in Zuid-Afrika. Als Jim Reeves in een film speelde werd daar uiteraard bij gezongen. In „Kimberley Jim" bleef hij niet achter. In de film vallen het meest de rusti ge en vrolijke liedjes op gezongen door Jim „The gentleman" Reeves, al dan niet begeleid door koren. VAN DE IN „Kimberley Jim" voor komende songs werd een langspeel plaat gemaakt: Kimberley Jim, Strike it rich, I grew up, My life is a gipsy, Born to be lucky, Old fashioned rag, Could I be falling in love. Diamonds in the sand, A stranger's just a friend, Fall in and follow, Roving gambler, Dolly with the dimpled knees, The boom-chic polka, The search is ended, (RCA Victor LPM 2.780). NA „THE GENTLEMAN" de niet minder belangrijke „The voice": Frank Sinatra. Ditmaal op z'n Brits in „Frank Sinatra sings great songs from Great Britain". De opname werd in de CTS- studio's in Bayswater in Londen ge maakt, waar Sinatra drie dagen de hem begeleidende musici fascineerde. Met het orkest van Robert Farnon kwamen op de langspeelplaat de volgende tien Engelse songs: The very thought of you, We'll gather lilacs, If I'd you, Nou> it's the hour, The gypsy, A nightingale sang in Berkeley Square, A garden in the rain, London by night, We'll meet again, I'll follow my secret heart. (Re prise MGRR S-1.006 ROY ORBISON heeft ondanks z'n jeugdige leeftijd (28) z'n schaapjes al op het droge. Vooral het afgelopen jaar boekte hij succes na succes en klasseerde zich als een van de „blij vers" op hit-parades. Zijn stem bleek vat te hebben op de jeugd, alhoewel hij geen bijzondere stunts uithaalde om in de gunst te komen. VAN ORBISON kwam weer een lang speelplaat uit. Hierop staan: Oh pretty woman, Falling, Yo te amo Maria, Dream baby, Workin' for the man, Candy man, It's over, Leah, Bome on the wind, Mean woman blues, Indian wedding, What 'd I say. (London LDU 179.000). Conny Stuart treedt op in het amuse mentsprogramma van de jubilerende KNVB (vrijdag). Het avondprogramma wordt geopend met „Glynis", de schrijfster van detec tiveverhalen, die deze keer verward in de intriges rond een staatsgreep in Zuid-Amerika. Na het Journaal, Achter het Nieuws en „Uit" van Be rend Boudewijn en Ellen Blazer het TV spel van de week. Weer een stuk van Heijermans en wel „De opgaande zon", dat onder regie van de Engelse Neder lander Herman Fortuin wordt opge voerd door o.m. Frans van der Lingen, Nel Koppen, Elsje Scherjon, Ad No- yons. „De opgaande Zon" is een stuk over de kleine manufacturier Matthijs Sterk, die een strijd voert tegen het grote warenhuis „De opgaande zon". Hij weigert de vlag te strijken, ook als er bijna geen klanten meer in de winkel komen. Ieder aanbod om zijn zaak te laten opkopen wijst hij van de hand. Zijn koppigheid is niet voldoende om succes te boeken. De dramatische ontknoping komt als de dochter van Mathijs met een lamp komt te vallen. De zaak gaat in vlammen op en een kind van de buren komt in de brand om. Nederland 2. De V.P.R.O. zorgt op deze donderdag voor een contrastpro gramma. Het omvat een documentaire over het orgel. Klaas Bolt laat op het orgel van de St. Bavokerk in Haar lem de mogelijkheden horen. Een af levering van de nu reeds lange tijd draaiende serie „Hollywood and the stars" volgt daarna en het tweede con cert voor jonge mensen. De Amerikaan se componist en musicus Leonard Bern stein leidt instructief en onderhoudend de jeugd in het rijke land der muziek. De reeks „Young people's concert" is in vele landen een succes. De avond wordt afgesloten met een korte documentaire over vluchtelingen in Frankrijk. We krijgen veel te horen over vluchtelingenproblemen, meestal in verre landen als Pakistan, Viet nam, China of de Arabische wereld. Maar ook in Frankrijk wonen vele vluchtelingen. Mannen, vrouwen en kinderen voornamelijk uit Algerije, vaak onder erbarmelijke omstandig heden leven, zoals in enkele Parijse voorsteden, waar dorpen zijn met mensonwaardige levensomstandigheden. Henk Teeuw presenteert deze pro gramma-aflevering „Extra". VRIJDAG. Nederland I. 's Middags om twee uur wordt er een herhaling gegeven van het dinsdag gehouden programma „Evenwicht in de natuur" (3) gepre senteerd door dr. J. C. van der Steen, 's Avonds vertelt Barend de Beer de kleintjes een verhaaltje. Daarna de Flintstones: Wilma haalt domme din gen uit. Na het Journaal en Brandpunt de vijftiende aflevering van „Stadhuis op stelten". Bode Bulthuis gaat een aanzoek doen en Blijkerk komt in de publiciteit door een industrialisatie plan. „Drie kwart eeuw voetbalplezier" heet de feestavond die ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de KNVB wordt uitgezonden. In de Rotterdamse schouwburg treden o.m. op: Conny Stuart, Los Machucambos, The' honey combs, Ronnie Potsdammer, Vera Lynn, de Douglas Squire Dancers, Sweet sixteen. Na de Epiloog en het laatste nieuws nog een uitzending van Socutera over buitenlandse arbeiders in ons land. Nederland 2. Gerton van Wagenin- gen leidt de avond in met een popu- lair-wetenschappelijk programma waar in de Nederlandse taal en kern energie aan de orde komen. Het pro gramma van Danny Kaye brengt alle maal luchtigheid. In zijn show treden o.m. op: de Clinger Sisters, Michele Lee, Gene Kelly, het orkest van Paul Weston. De show duurt bijna een uur: daarna „Vlucht KL-145". Een sfeer programma van Schiphol over het ver trek van de KL-145 naar Londen. Drs. Ferry A. Hogendijk sluit de avond met zijn „Parlementaire spiegel". Het ligt in de bedoeling dat de Ne derlandse televisie volgend jaar waarschijnlijk rond april weer uit breiding van zendtijd krijgt. De uitzendingen zullen dan op het eerste net regelmatig om zeven uur in plaats van om half acht 's avonds beginnen. - Nederland 2. Eerst Sinterklaaslied- In een TV-aankledinkje, vervolgens een korte documentaire over Sint Nicolaas, een uur met Hitchcock („Het Jurylid") en een Duits televisiespel, getiteld „Die Falie" (De Val), ook al een thriller. •fc ZONDAG. Nederland 1. De NTS opent het pro gramma met „Leeuwenbroeders" een documentaire van dr. H. Walter Bepg en Carsten Diercks. „Leeuwenbroe ders" handelt over de Sikhs, Indiase krijgers, die zich leeuwenbroeders noe men. Na „Een boot wordt geboren" (tewaterlating) volgt het Nieuws en Sport in beeld. Theo Eerdmans presen teert daarna de tweede afdeling van „Tel uit je winst". Vanavond zien we weer de heer Ramakers uit Nijmegen (autosport), Mevrouw Kieft uit Wor- merveer (Willy Alberti), de schaakken ner Postma uit Leeuwarden, de jeugdi ge Beatlefan Matzer uit Veghel, de muntenverzamelaar Hoogendoorn uit Ede en Mevrouw Vos uit Amstelveen (graficus S. H. de Roos). In deze en de derde ronde moeten twee van de drie vragen goed beantwoord worden. Daarna komt Dr. L. de Jong met „De wereld van vandaag" en tenslotte Kees Brusse in zijn Maigret-vertolking. Deze keer Maigret in Montmartre, een bewerking van „Maigret au Picratt's". Een beeldschoon stripteasedanseresje (Ellen van Hemert) vertelt Maigret, dat ze een gesprek heeft afgeluisterd in de Picratt's bar op Montmartre. Ze vraagt tussenkomst van de politie, want er zal een moord worden ge pleegd. JK)Q00C)0000000000C)00C50000000000CO0000C000000CXXXXX)00O T\/T^<é> De Engelse lesWalter en Connie tijdens een picnic (maandag) Ook bij radio en televisie komen er steeds meer mensen bij. In deze sector waren in 1951 nauwelijks 1400 mede werkers werkzaam, in 1959 waren het er bijna 2000 en nu is men de 3300 ge passeerd. Er komen dus nogal wat mensen aan te pas om ons de radio- en televisie programma's te leveren. OOOOOOOOOOCXJOOOOOOOOOCXOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Nederland 2. Vanavond de bekende ru brieken „De tijdcapsule" en de Tom Ewell Show. De filmrecensent van on ze bladen, Charles Boost, laat vervol gens een paar buitenlandse, documen taire films zien, die op filmfestivals werden bekroond. „Hits, hot and sweet" is een muzikaal programma met Isa- belle Aubret, Helmut Zacharias, een balletgroep en het orkest van de Süd- west Deutsche Rundfunk. Vervolgens „Kunnen dieren denken", een kort filmpje over het diereninstinct. Sport in beeld sluit de avond at DINSDAG. Nederland I. Aan het avondjournaal gaan twee Engelse lessen en het Jour naal voor gehoorgestoorden vooraf. Na het nieuws Pinkelman, Attentie en de Beverly Hillbillies. Jeth heeft weer wat nieuws: hij koopt een snelweg. Hoofd bestanddeel van deze avond is het pro gramma „Wat is er aan de hand in Nederland". Met cijfers, feiten, statistieken en en quêtes zal aan de orde worden gesteld „het huishoudgeld". Uiteraard spelen ook deze keer opiniepeilingen een be langrijke rol. Nico van Vliet treedt wederom op als presentator. Aan het programma werkten o.m. mee de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen, het Gezinsbegrotingsinstituut, de Nederlandse Consumentenbond, het In stituut voor toegepast marktonderzoek en huisvrouwen die met het huishoud geld omgaan. De avond wordt besloten met het optreden van Caroline Kaart in „Een liedje met Caroline". Nederland 2. De VARA begint met het Filmvenster van Jan Blokker, waarna de N.T.S. overneemt met „De schavui ten", zaken van minder allooi aan de Rivièra. Daarna vervolgt de VARA met „Verschuivende grenzen". Het onder werp is „Leef lang onder water", een documentaire over de mogelijkheden om onder water te leven. Er worden ondermeer experimenten in Amerika en Nederland besproken. De presentator, cameraman en regisseur verhelen niet zelf te water te gaan. Na „Achter het nieuws" wordt tenslotte „Jesaja en Marx" getoond, een ,eenacter, waarin de profeet Jesaja en de communist Kar' Marx tegenover elkaar worden gezet. WOENSDAG Nederland 1. Het jeugdprogramma begint om vijf uur met „Koning Volle- bol". Daarna een wedstrijd in de ver keersregels in het programma „Veilig verkeer". Het zangeresje Ria Valk en het marionettentheater van' Bert Brug man zijn te zien in de cowboyavontu- ren van „Buffalo Bill". „De verrekij ker" is het laatste programma-onder- deel voor de middag. Dick van Dyke opent het Avro-pro- gramma. Het wordt een ingewikkelde zaak, want Buddy heeft geleend van Rob; maar Rob heeft geleend van Bud dy, zodat de vraag waar alles om draait is „wie krijgt wat van wie?" In Sportpanorama behandelen Koen Verhoef en Jean Smits weer actuele sportzaken. Na Televizier „De verdedi gers." Bemie Jackson is ter dood ver oordeeld. Hij is op weg naar de terecht stelling als de ware dader van de moord zich komt melden. Men zou de executie wel kunnen uitstellen als de trein met de veroordeelde onderweg niets was overkomen. Bernie neemt de ontsporing te baat om de benen te ne men. Bij deze ontvluchting wordt ech ter een bewaker vermoord. Bernie wordt gepakt en moet terecht staan, opnieuw beschuldigd van (een andere) moord. Vader en zoon Preston nemen de verdediging op zich. Onder N.T.S.-vlag tenslotte Spiegel schrift, de documentaire, die Pierre Janssen en Leen Timp maakten. Zij stellen de typische karakteristieken van Concert voor jonge mensen onder lei ding van Leonard Bernstein (donderdag). Een van de hoogtepunten in de komende week is op woensdagavond 9 december als de KRO-televisie via Nederland 2 de film „De derde man" uitzendt. In deze film ,die is ge baseerd op een scenario van de Amerikaanse auteur Graham Greene, maakt de kijker kennis met Holly Martins, die in 1949 op uitnodiging van zijn vriend Harry Lime in het door vier mogendheden bezette We nen enkele weken komt doorbrengen. Wanneer Martins op het adres van zijn vriend aankomt, verneemt hij van diens huisknecht, dat het lijk van Harry nog geen tien minuten geleden uit het huis is gedragen. Harry Lime is door een „auto-ongeluk" om het leven gekomen. Wanneer Martins op onderzoek uitgaat, blijkt al spoedig dat er iets niet klopt. In Wenen, in die dagen een broei nest van misdaad en corruptie, gaat Martins op zoek naar de derde man. De man die samen met een zekere Kurtz en Popescu het lijk van Harry Lime na de aanrijding heeft wegge dragen. De verklaringen die de huis knecht tegenover Holly Martins af legt hebben het gevolg, dat ook hij niet op natuurlijke wijze aan zijn eind komt. Martins, nu helemaal nieuwsgierig geworden zet zijn speur tocht verder en ontdekt dat er inder daad een „derde man" bestaat. Deze ontdekking leidt tot nieuwe bijzonder spannende verwikkelingen. ZATERDAG. Nederland I. Behalve „Treinreis naar de Toekomst" en het TV-lab. (het luchtledig) op zaterdagmiddag een Sint Nicolaasfeest van de N.T.S. Het pro gramma komt uit Hoorn, waar de Goedheiligman arriveerde en waar hij nu terug is. Het feest wordt gehouden in het Westfries museum. De kinderen zullen iets mogen laten zien en horen op het gebied van muziek, zang en dans, gymnastiek en Sinterklaasgedich ten maken. Herman Broekhuizen en tante Hannie Lips hebben de presenta tie in handen. In het avondprogramma „Luipaard op schoot" (Een leeuwin en haar gezin) waarna de tweede Willy Alberti Show met enkele bijzondere gasten. Willeke neemt haar kapstertje Anita Carol mee, dat zelf ook zingt bij een Aalsmeers orkestje. Ze heeft net 'n plaatje gemaakt en dat vond Willeke zo leuk, dat ze haar spontaan uitnodig de voor een duetje. Kelner Jan Zijdel uit de AVRO-studio is ook van de par tij, evenals het trio Paul Koning, het orkest van Jack Buiterman en natuur lijk Willy Alberti. „Wie van de Drie" en „Wachtwoord" ontbreken ook deze zaterdag niet. Aan Wachtwoord zullen Eppo Doeve en mevr. Cecile Drees- mann meewerken. Tenslotte het duo Johnny Kraaykamp- en Rijk de Gooijer. Hun gasten zijn de Three Bells. MAANDAG. Nederland 1. De herhaling van de En gelse lessen van Walter en Conny opent de maandagavond. Vervolgens het ker kelijke programma Kenmerk over prof dr. Karl Barth, het Journaal, de tien minuten politiek en na de hoofdfilm nog een dierenfilmpje over beren op visvangst. De hoofdfilm is een reprise: de Russische film „Als de Kraanvogels overvliegen", in 1958 te Cannes be kroond met de gouden palm. Het is geen film voor de grote massa, maar voor de fijnproevers. Er valt veel te ge nieten van dit poëtische meesterstukje der cinematografie. Nederland 2. De AVRO opent met het Gesprek van de dag, dat weer recht streeks uit de Singer Concertzaal in Laren komt. Dezelfde gesprekspart ners als de vorige keer zijn van de par tij: Mevrouw E. Feder-Smit uit Leeu warden, Prof. Creyghton, de heer J. C. van Mastrigt en burgemeester K. J. Vrijling van Idaarderadeel. In het TV magazine van Ageeth Scherghuis ko men weer allerlei zaken die de televi sie betreffen aan de orde. We noemen de zender Lopik, het tweede net, het TV-onderwijs voor slechtzienden en ten slotte de AVRO-serie De Verdedigers. Uit kasteel De Hooge Vuursche in Hilversum komt vervolgens een repor tage van de uitreiking van de Gouden Harpen van de Stichting Conamus. De voorzitter van deze stichting de uitge ver A.J J. G. Strengholt, zal de gouden harpen overhandigen aan Mej. R. Geve- ke, programmaleidster van Phonogram, Lex van Weren, leider van het City Theater Orkest, Max van Praag en Bob Scholte, die hem in ontvangst neemt voor zijn onlangs overleden vriend Jacques Bess. Zij allen hebben zich verdienstelijk gemaakt voor de populai re Nederlandse muziek. Aan het pro gramma verlenen medewerking de Bel gische artiesten Rina Pia en Bobbejaan Schoepen en hun Nederlandse collegae Bob Scholte, Shirley Zwerus en de Shepherds. De presentatie hebben Ted dy Schol ten en Jan Theys. Nadat al deze sterren hebben geschitterd, gaat Gerton van Wageningen nog kijken naar echte sterren in de rubriek Ster ren-kijken. DONDERDAG Nederland I. Voor de vrouwelijke kij kers 's middags twee programma's. In „Vrouwelijkheden", dat om drie uur be gint worden vier musicalfragmenten getoond, ziet u de journaliste Renate Rubinstein in een gesprek met haar collega Bibeb, worden huisvrouwenac ties belicht en is het cabaret „Vork aan de steel" te zien. De redaktie heeft Hedy de Boer d'Ancona. In „Het klei ne leven" verteld Hetty Blok over „De man is groen". Nederland 2. Drie programmaonder delen in de K.R.O.-uitzending. Theater '64 over Harold Pinter, de Britse ac teur-regisseur-toneelschrijver. Voorts de correspondent uit Londen: Ben Sies. De hoofdschotel is de film „The third man" van Carol Reed met in de hoofd rollen Orson Welles, Joseph Cotton en Paul Hörbiger. Een reprise van de be kende film met het befaamde Harry Lime-thema door de citherspeler Anton Karras. Nederlandse schilders aan de kijkers voor: de relatie tussen man en vrouw wordt ontleed aan de hand van schilde rijen van Rembrandt en Jan van Eyck.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 16