Bergbeklimmers terug uit het gebied van de Himalaya AGENDA en Acht doden in het verkeer KAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Vrouwelijke straatvegers in Breda Ploeger gedood bij explosie van landmijn „Lesje" aan buschauffeur komt fabrikant duur te staan Dragon Gold-cup op het IJsselmeer gezellige avond bijna bedorven i door maagzuur Bedreiging of poging tot moord? Gevaarlijke overweg in autosnelweg Klokkeluidster van Steenwijk overleden Nog regenachtig ZATERDAG 5 DECEMBER 1964 Haarlem Beverwijk J elsen-Hmuiden N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Centrale verwarming Airconditioning Aut oliestook ;5 A.N.W.B. vraagt beter waarschuwingssysteem OSRAM lamoen ■o- 8 Als eerste gemeente in Nederland krijgt Breda vrouwelijke straatvegers. Het ge meentelijk reinigingsbedrijf is thans over gegaan tot een wervingsactie voor vrouwe lijk personeel, nadat andere acties voor personeel voor de straatveegdienst hebben gefaald. In de vakantie waren reeds enkele malen studenten ingeschakeld. Gepensio neerden die men gevraagd heeft voor deze dienst, toonden geen animo. De 30-jarige G. Borssen uit Weersselo is gistermiddag om het leven gekomen toen bij het bewerken van een stuk grond de ploeg op een landmijn stootte, die daar door ontplofte. ..De expeditie is geslaagd en wij zijn blij dat we weer heelhuids terug zijn", zei gistermiddag de 55-jarige expeditieleider Jan Boon bij zijn terugkeer uit Nepal op Schiphol. Na een moeilijke tocht door het Himalaya-gebied, waarbij ongeveer 1000 kilometer te voet werd afgelegd en tempe raturen werden gemeten van 25 a 30 gra den onder nul, had de Nederlandse ploeg van bergbeklimmers zijn doel bereikt: het beklimmen van een nog nimmer bestegen bergtop in het 8000 meter hoge gebergte Het oorspronkelijke plan om de Himloeng Himal, die 7100 meter hoog is, te beklim men heeft de expeditie vanwege de zeer slechte weersomstandigheden moeten op geven. Enkele weken later bereikte de ploeg de 7050 meter hoge noordtop van het Manaslumassief, die nog nooit eerder was beklommen en waarop de Nederlanders trots de driekleur hebben laten wapperen Behalve de in het Oostenrijkse plaatsje Kitzbühel wonende cineast-skikampioen Jan Boon bestond de ploeg uit de 21-jarige student in de economie Jan de Lint uit c Teylers Museum, zondag 14 u.: Bespeling van het 31-toons Fokkerorgel. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 19 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag 14, 19 en 21.15 uur: „Het eenzame spookkasteel", 14 j. Frans Hals, vandaag geen filmvoorstel lingen. Zondag 14, 16.30, 19, 21.15 en maan dag 19 en 21.15 uur: „Jason en de duistere machten", 14 j. Liöo. vandaag 14 en 19 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Duivels der duisternis", 18 j. Zondag 11 uur: „De zigeunerbaron", a.l. Van maandag af 14 19 en 21.15 uur: „Liefde zonder uitzicht", 18 j. Luxor, vandaag 14 en 19 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag 14 19 en 21.15 uur: „De rode lampjes", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Zondag 14 en 16.15 uur: „De avon turen van Pietje Bell", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Sergeants 3", 14 j. Van maandag af 20.15 u.: „Es war eine rauschende Ballnacht", 18 j. Rembrandt, vandaag 14 uur en van zondag af 14 en 19.30 uur: „De langste dag", 14 j. Zondag 11 uur: „Flying clipper ahoy!" Roxy, vandaag 14.30 en 19 uur en zon dag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Saskatche wan", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „Gevaarlijke puberteit", 18 j. Studio, vandaag 14-15 en 19 u., zondag 14, 16.15 ,19 en 21.15 uur en maandag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Limonade Joe", 14 j. Zondag 11 uur: „Schalom", a.l. Monopole (Zandvoort): vandaag en van maandag af geen filmvoorstellingen. Zon dag 14.30 uur: „Gekken trekken de kaart", a.l.; 20 uur: „Koorts in het bloed", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u en van 20-24 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage Tot 6 december Expositie van schilderijen en aquarellen van J. J. Doeser. Bootzaal: „100 Ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: „Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusder. Dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 uur. Openluchttheater Bloemendaal (Wilhel- minapark): Tot 6 december: Kunstmarkt. Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. DIVERSEN Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété. Stadhuis Haarlem: Maandag 14 en 20 «ur: Begrotingsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" de krant van vrijdag 4 december). in ZATERDAG 5 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „"Gisteren, vandaag, morgen" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tarzan wordt getart". W.B. Theater, 20 uur: „Wilde haren". Galerie Boumans: Expositie Jan Wiegers ZONDAG 6 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 en 19.30 uur „Gisteren, vandaag, morgen". Luxor Theater. 14.30 uur: „Wenn die Glocken heil erklingen"; 16.30 uur: „Tar zan wordt getart"; 19 en 21.15 uur: „Sla ven jacht". Galerie Boumans: Expositie Jan Wiegers W.B. Theater, 14.30 uur: „Wilde haren"; 16.30 uur: „Jesse James de vechter"; 20.00 uur: „Het derde geheim". MAANDAG 7 DECEMBER Kennemer Theater,. 19.30 uur: „Gisteren, vandaag, morgen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: .Sla venjacht". W.B. Theater, 20 u.: „Het derde geheim". Galerie Boumans: Expositie Jan Wiegers. ZATERDAG 5 DECEMBER Geen bioscoopvoorstellingen. ZONDAG 6 DECEMBER City, 14.30 u.: „Wrekende kogels"; 20 u.: „Irma la Douce" (derde week). Stadsschouwburg, 15 en 20 u.: „Elvis op z'n best". MAANDAG 7 DECEMBER City, 20 u.: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 19.30 u.: Onderwijzers toneelvereniging „Kennemerland" speelt „Berend Bommel" voor Sint-Nicolaasfees- ten Velsense schooljeugd. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort (ook voor katholieke biblio theek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Advertentie Tel. 02SM - 60002. 57290 en 5782* Rotterdam, die de financiën van de expe ditie beheerde, de 23-jarige student in de mijnbouwkunde Charles Dufour uit Delft en de 21-jarige student in de scheikunde Fons Driessen uit Delft. Als expert was de Oostenrijkse berggids Hubert Schrieble die reeds enkele malen de Himalaya heeft beklommen, aan het Nederlandse gezel schap toegevoegd. De expeditieploeg, die op 28 oktober met een Friendship van de Nepal Airlines van Schiphol naar Katmandu was gevlogen heeft aanvankelijk met veel moeilijkheden te kampen gehad. Bloedzuigers, moesson regens, lawines, sneeuwstormen en ziekte van een van haar leden hebben de tocht in het begin niet zo vlot doen verlopen De expeditie, waarvan de totale kosten ongeveer 140.000 gulden hebben bedragen, werd gesteund door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de Koninklijke Nederlandse Alpenvereniging en een aantal particuliere instellingen Voor het recht om een bergtop in het Hi malayagebied te beklimmen heeft de groep ongeveer 800 gulden aan de regering van Nepal moeten betalen. De deelnemers wa ren bij Lloyds in Londen verzekerd, om dat in Nederland geen verzekeraar bereid was het risico te dekken. De 2800 kilo gram bagage, die de ploeg aan uitrusting bij zich had, werd tijdens de honderd da gen durende tocht door 96 sherpa's gedra gen. Op Schiphol werden de bergbeklimmers verwelkomd door de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Alpenvereniging, Utrechts burgemeester, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, en door de president-commissa ris van Philips, ir. P. S. F. Otten. Bij de vele familieleden en kennissen, die de berg beklimmers uitbundig begroetten, was ook de 82-jarige vader van Jan Boon. Voor het gerechtshof in Den Haag had zich een 53-jarige Rotterdamse fabrikant te verantwoorden, omdat hij op 17 septem ber van het vorige jaar op de rijksweg onder Delft een hem inhalende bus met veertig arbeiders naar links tegen de vang rail van de middenberm had gedrukt en er daarna met grote snelheid vandoor was gegaan. Deze wegpiraterij was bedoeld als strafmaatregel tegen de buschauffeur, die volgens de fabrikant een paar kilometer eerder een vrouw met een klein autootje in de berm gedrukt zou hebben. Hij had daarop de bus ingehaald om de chauffeur tot stoppen te dwingen. „De ar beiders zaten achter de ramen te joelen en me uit te dagen," zei hij voor het ge rechtshof, maar uit de getuigenverklarin gen bleek echter niets van fout optreden van de buschauffeur, maar wel van de onverantwoordelijke snij-manoeuvre van de verdachte. De advocaat-generaal was dan ook van oordeel dat het de verdachte zelf is, die een lesje verdient. Met het milde vonnis van de politierechter was hij er gemakkelijk afgekomen250 boete en een half jaar voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. De advocaat-gene raal eiste dat dit vonnis, waartegen de verdachte in beroep was gekomen, zou worden bevestigd. De wedstrijdenreeks om de „Dragon Gold Cup", het belangrijkste evenement in de drakenklasse, is voor 1965 toegewe zen aan Nederland. De strijd zal zich niet zoals in 1956 en 1960 het geval was bij Muiden op het IJsselmeer afspelen, doch op de rede van Medemblik, sedert enkele jaren het oefenwater voor de Ne derlandse Olympische zeilers. De wedstrij den zullen van 28 augustus tot 6 septem ber worden gehouden. Advertentie Na het souper plotseling last van maagzuur. Maar de gastvrouw heeft ge- lukkig Norac. Eén ta- bietje is voldoende. Norac! Staat voor U klaar bij Uw apotheker of drogist. Voor 90 cent: doosje met 25 tabletten. Ten produkt van de N.V. Algemeene NORIT Maatschuppii Op de rijksweg AmsterdamYpenburg I wond. Ook de bestuurder van het busj,., ter hoogte van Woubrugge is gistermiddag de heer C. D. van der Henst, werd ernstig een personenbusje tijdens het passeren gewond. Hij zat alleen in het busje, van een truck met oplegger geslipt en De 30-jarige Italiaanse fabrieksarbeider door de middenberm geschoten. Daar Angelo Pocai is gisteren op de rijksweg botste het frontaal tegen een personen- AmsterdamUtrecht bij Breukelen om auto. Twee inzittenden van de personen- het leven gekomen. Hij schoot met een auto, de heer J. Verhoef uit Oostmahorn door hem bestuurde personenwagen door en zijn aanstaande schoonmoeder, me- de middenberm en kwam op de andere vrouw A. de Jong uit Leiden, kwamen rijbaan in botsing met een bestelwagen om het leven. De twee andere inzitten- Hij was op slag dood. Zijn 65-jarige hos- den, de heer H. Wiersma uit Anjum en pita, die met hem in de auto zat, werd de verloofde van de heer Verhoef, mej. W. zwaar gewond de Jong uit Leiden, werden ernstig ge- Bij Warmond is op rijksweg 4 gisteren een automobilist, die met een snelheid van 160 km een inhaalmanoeuvre uitvoerde, I verongelukt. De auto slipte op de gladde weg, gleed ongeveer 100 meter dwars over de weg en botste tegen een pijler van het viaduct bij Warmond. De autobestuurder, de 38-jarige W. van Rips uit Huis ter Heeft een 50-jarige opperman uit Amers- I was °P s'aS dood. foort zijn vrouw alleen maar bang willen P de brug over de Noordvliet in de maken of was hij van plan haar te doden rijksweg RotterdamHoek van Holland toen hij in een cafetaria in Utrecht enkele is gisteren een personenauto geslipt en malen met een mes naar haar stak? De tp£en de brugleuning gebotst. Een der in- officier van Justitie bij de rechtbank in I zittenden, de 71-jarige heer Crauwelt uit Utrecht achtte bij de behandeling van deze Hen Haag. werd ernstig gewond en is later zaak poging tot moord bewezen. De ver- 'n het ziekenhuis in Vlaardingen overle- dachte en zijn verdediger hielden het op den. De drie andere inzittenden bleven bedreiging. ongedeerd. De vrouw was op haar verjaardag in De 54-jarige chef-monteur G. Smith uit april 1964 bij haar man weggelopen en had Voorschoten is met zijn auto in Delft tegen een baantje aangenomen in het cafetaria. een boom gereden doordat hij een bocht te Getuigen verklaarden dat de man sinds- ruim nam. Bij de botsing schoot hy met zljn 7i 11? 11?? beweerd, „dat h;] hoofd door de voorruit van de auto. Hij hi?, 7° .>°£.mtkT 76 "let blJ overleed later in een ziekenhuis, hem terugkwam." Hij had dat zelfs ver- 1 teld aan een brigadier van politie in In Den Haag is gisteren de 63-jarige mej. M. C. van der Ploeg door een tram Amersfoort, die daarop de vrouw en de exploitant van het cafetaria had gewaar- dood. Zij wilde schuwd. nog een bus halen en stak de weg over op rood Op 11 juli ging de opperman 's morgens I 777 de voetgangerslichten vroeg naar Utrecht. Bij de ontmoeting in het cafetaria haalde hij een mes te voor- een ongeluk in Oostenrijk is de 43 schijn en stak daarmee verschillende keren larige bijrijder G. Waasdorp uit Amster- naar zijn vrouw. Zij sprong achteruit. De ^am om bet le^en gekomen. Een zware man werd door enkele klanten in bedwang Nederlandse vrachtauto met aanhangwa- gehouden, zodat hij geen kans kreeg om §en> bestuurd door de 39-jarige J. Heynis haar te raken. Bij het eerste politieverhoor uit Amsterdam, gleed bij de Brennerpas vertelde hij dat hij sinds april rondliep van de met sneeuw bedekte weg af en met het plan om zijn vrouw van kant te stortte in een 20 meter diep ravijn. Bij maken en dat hij dat alsnog zou doen als rijder Waasdorp sprong op het laatste mo zij niet meer thuis wilde komen. Voor de ment uit de cabine, maar kreeg de vracht rechtbank kon hij zich dat niet meer her- auto op zich. Hij was op slag dood. Chauf- inneren. Hij ontkende niet, dat hij vele ma- feur Heynis werd zwaar gewond en is in len bedreigingen aan het adres van zijn een ziekenhuis in Innsbruck opgenomen echtgenote had geuit. De vrouw, die geen gebruik maakte van haar recht om niet tegen haar man te ge tuigen, verklaarde dat zij bang was voor haar man omdat hij altijd een mes bij zich droeg. Zij wil beslist niet naar hem terug en is al bezig met een echtscheidingspro- cedure. De officier van Justitie wilde rekening houden met de beperkte verstandelijke vermogens van de man, zijn moeilijke per- I soonlijke omstandigheden en het feit dat hij voordat hij aan de drank was geraakt een behoorlijk leven had geleid. De eis directie van de Nederlandse Spoorwegen luidde een jaar gevangenisstraf, waarvan weer eens aandacht gevestigd op de voor twee maanden voorwaardelijk. bet wegverkeer gevaarlijke situatie in de De verdediger achtte uitsluitend bedrei- rijksweg 2, Amsterdam-Utrecht, door de ging met doodslag of zware mishandeling aanwezigheid van een spoorwegovergang bewezen. Volgens hem mocht niet te veel die nu is uitgerust met halve afsluitbomen waarde worden gehecht aan de verklarin- Er hebben zich daar de laatste tijd emsti- gen die de man tijdens het eerste politie- -p kettingbotsingen voorgedaan. De ANWB verhoor heeft afgelegd, aangezien hij toen acht het niet verantwoord dat de bestaande in een shocktoestand verkeerde. toestand wordt gehandhaafd. In dat geval Op 18 december zal de rechtbank uit-1 dienen volgens de verkeersbond direct De A.N.W.B. heeft in een brief aan de spraak doen. K i- V. V 106. Het Eskimojongetje holde vooruit naar de sneeuwhut, waar zijn familie woonde. Hij riep iets in een taal, waarvan Brammetje niets verstond, en ineens kwam er uit de kleine ingang een hoofd tevoor schijn. Een man kroop naar buiten, ge volgd door een ander, en die weer door een ander, en daarachter weer iemand. het was gewoon ongelooflijk, zoveel men sen als er uit die ene igloo tevoorschijn kwamen. Brammetje stond het met een open mond aan te kijken. „Ik heb wel eens inwoning gezien", zei hij, „maar dit kan gewoon niet waar zijn. Als er ééntje gaat zitten, moet de rest binnen staan!" Hij maakte kennis met de papa en de mama van het Eskimootje, die hem har- maatregelen te worden genomen om al thans de automobilisten reeds op grote af- I stand te waarschuwen dat de halve over wegbomen gesloten worden of zijn. De A.N.W.B. vraagt installaties met duidelijke waarschuwingslichten en transparante bor den met afnemende snelheidsaanduidingen, waarbij de eerste aanduiding bijvoorbeeld op 1000 meter afstand staat en herhaalde aanduidingen op 600 en 200 meter. De overweg bij Breukelen in de spoorlijn I Aalsmeer-Nieuwersluis is het enige obsta kel van deze soort in een autosnelweg in Nederland. De A.N.W.B. betreurt het, dat destijds I uit financiële overwegingen en omdat er dagelijks slechts enkele goederentreinen passeren, is afgezien van het maken van een ongelijkvloerse kruising. De oplossing was reeds in 1954 nauwelijks aanvaard baar, thans is zij volgens de A.N.W.B. in feite ontoelaatbaar. De kans op gecompli ceerde botsingen is de laatste tijd toege nomen door een wijziging in de dienstrege ling, waardoor tijdens het avondspitsuur enige goederentreinen de autoweg kruisen. De A.N.W.B. wenst ook de intensiteit van de overweglichten te verhogen. De bond acht de kosten van de gevraagde voorzie- telijk bedankten, omdat hij hun zoontje I het leven had gered. „U hebt een grote familie hier wonen" zei Brammetje verbluft. „Ja, dat is zeker" zei de oude Eskimo. Het is jammer, dat u er maar zo'n klein ring door het achterwege laten van de on gelijkvloerse kruising en de kosten van de in de loop der jaren plaats gehad hebbende ongevallen, alleszins verantwoord. Onlangs hebben de Ned. Spoorwegen bij meer van. NO, JOM46MS, IK 81/AAS1 ZO M6T66N 6AAT H6T UUCHT&GtlP IOS IA, HET IS 6£N 6R00T DIN6,806M, JE léie KUNNEN ÖETEft STAR.T- KIAAR.ZIJN f64 7-1 COPENHAGEN C.Ö JU. Ill 11VK I IXU.I/ 11 KT TIoLLLLr ZO Tl K.IKZTI I —J ilrcirn+Tv^^i^ 1 t i deel van ziet. De rest is binnen aan het P ingadlend tot ""t biljarten" breiding van de voorwaarschuwingen tot Toen begreep Bram er helemaal niets 77 ,Daarmee zou fn gedrag ge- moeid zijn van ruim een ton. Bij de be- slissing over deze extra beveiliging, speelt echter het voornemen van Rijkswaterstaat U)r T p p Rnnwps Rqvi'nel I een nieuwe weS aan te leggen van de kust Ur. JrE,. oouwes öavinck streek naar het Gooi een rol. Deze weg Aan de rijksuniversiteit in Leiden is de g?!n,krui®en met. een heer J. P. E. Bouwes Bavinck, tweede k'ave.rblad-verkeersplein chirurg van de Deo in Haarlem, gepromo- zuiden mneten wordenn veerd tot doctor in de geneeskunde op een 1 8 proefschrift getiteld „Over de invloed van farmaca met een vaatverwijdende of een vagtvernauwende werking en over de in vloed van een fibrinolytiseh enzym op het verloop van de verbloedingsshoek". De promotor was prof. dr. M. Vink. Nederlands advies. Nederlandse bodem deskundigen van de Heidemaatschappij zullen gaan onderzoeken wat er aan de I De klokkeluidster van Steenwijk, de 73- grond van de renbaan van Ascot kan jarige weduwe Boonstra-De Boer, die haar worden gedaan om een herhaling te functie bijna veertig jaar heeft uitgeoefend, voorkomen van wat er in juni van dit is na een korte ziekte overleden, jaar is gebeurd. De beroemde rennen In Steenwijk zijn 360 jaar lang de klok- van Ascot moesten toen op het laatste ken door vrouwen geluid. Nu de laatste ogenblik worden afgelast, omdat na klokkeluidster is overleden zal voor de zware regenval de bodem veel te drassig stadsklokken een elektrische geluids was geworden I installatie worden aangeschaft. Voetgangersexamen. De Nederlandse Ver eniging Bescherming Voetgangers heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verzocht een theorie- praktijkexamentje verplicht te stellen voor voetgangertjes van de derde of vierde klasse L.O. en B.L.O. De vereni ging zegt dat vóór het jonge kind zich op de fiets in het verkeer begeeft het zich als voetganger in het verkeer op de juiste wijze moeten weten te gedragen. Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar in het burgerlijk en handelsrecht en het recht der economische ordening aan de rijks universiteit te Groningen is benoemd mr. H. L. Bakels, thans lector. Prof. Bakels, Haarlemmer van geboorte, is juridische medewerker en adjunct directeur geweest van het wetenschap pelijk bureau van het N.V.V. en weten schappelijk ambtenaar aan de universi teit van Amsterdam. Hoogleraar. Dr. D. Harting, groepsleider gn coördinator van het onderzoek met het proton-synchotron van de Cem te Genève, is twee dagen nadat hij aan de universiteit van Amsterdam cum laude zijn doctorstitel verwierf be noemd tot hoogleraar aan deze univer siteit in de experimentele natuurkunde. Dure strooipartjj. Een inwoner van het Gooise Huizen heeft onvrijwillig voor Sint Nicolaas gespeeld door royaal met honderdjes te strooien. Hij bracht zijn zoon per auto naar school in Bussum. Pas op de terugweg herinnerde hij zich tot zijn schrik, dat hij bij zijn woning zijn portefeuille op de auto had gelegd en verzuimd had deze weer bij zich ta steken. In de portefeuille zaten vijftien briefjes van honderd gulden. Hij kreeg later van de politie bericht dat vijf honderdjes waren gevonden. De overige tien en de portefeuille zijn echter nog spoorloos. Ogenonderzoek. De eerste resultaten van een ogenonderzoek van medewerkers op kantoren, tekenkamers, studio's enz. waarmee de stichting „Oog en Bril" half november is begonnen, hebben uit gewezen dat van 418 van de onderzochte personen (16,6 percent) de gezichts scherpte faalt. Andere geconstateerde oog afwijkingen zijn in dit geval niet verwerkt. Advertentie iiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiininniiiiiiiiiïïiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii Het K.N.M.I: deelt mee: Een gisteren boven Zuid-Scandinavië gelegen depressie is naar Oost-Duitsland getrokken. Daar door ging de noordwesterstorm, die bijna anderhalf etmaal heeft geduurd, liggen. Intussen breidt een tussen West-Europa en de Azoren gelegen hogedrukgebied zich meer en meer over Frankrijk en Duits land uit. Tegelijkertijd trekt een zwakke oceaanstoring over de Britse eilanden naar het zuidoosten. Tengevolge hiervan gaat de wind naar het zuidwesten tot zuid krim pen en wordt morgen koude lucht uit Frankrijk aangevoerd. Daar met het front van de oceaanstoring veel bewolking mee komt zal de temperatuur morgen overdag lager blijven dan vandaag. In het westen van het land is er kans op enige regen, mogelijk ook sneeuw. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen tu d "a binnen- en buitenland. o5 9 Li Q Neerslag: laatste 24 uur. d a i-c S c<j Den Helder hagelbui n 6 5 Ypenburg hagelbui n 6 3 Vlissingen zwaar bew. wnw 5 20 Eelde zwaar bew. nw 4 13 De Bilt geheel bew. w 5 5 Twente sneeuwbui wnw 2 11 Eindhoven zwaar bew. w 3 5 Z.-Limburg zwaar bew. wzw 1 5 Helsinki sneeuw nno -2 5 Stockholm sneeuw ono 0 7 Oslo onbewolkt windst. 2 2 Kopenhagen half bew. n 3 0,4 Aberdeen zwaar bew. zw 1 1 Londen geheel bew. w 3 0 Amsterdam regenbui wnw 6 6 Brussel sneeuw w 1 28 Luxemburg zwaar bew. wnw -0 1 Parijs half bew. w 4 0 Bordeaux zwaar bew. windst. 10 0 Grenóble geheel bew. nno 2 Nice onbewolkt n 14 0 Berlijn geheel bew. nnw 1 4 Frankfort mist nw 2 2 München sneeuw w -1 4 Zürich sneeuw wzw -1 4 Genève zwaar bew. zzo -2 0,3 Locamo geheel bew. 0 6 0 Wenen sneeuw wnw 3 0,1' Innsbruck driftsneeuw w -1 3 Rome onbewolkt windst. 11 0,2 Barcelona geheel bew. windst. 19 0 Madrid onbewolkt windst. 15 0 Mallorca zwaar bew. nw 19 0 Lissabon onbewolkt nno 16 0 Zondag 6 december Zon op 8.32 uur, onder 16.30 uur. Maan op 10.47 uur, onder 18.13 uur. Maandag 7 december Zon op 8.33 uur, onder 16.29 uur. Maan op 11.33 uur, onder 19.09 uur. Maanstanden 12 dec. 7.01 uur eerste kwartier 19 dec. 3.41 uur volle maan 25 dec. 20.27 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 5 december Hoog water 4.27 uur en 16.37 uur. Laag water 0.07 uur en 12.24 uur. Zondag 6 december Hoog water 5.00 uur en 17.10 uur. Laag water 0.40 uur en 12.57 uur. Maandag 7 december Hoog water 5.34 uur en 17.45 uur. Laag water 1.13 uur en 13.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2