Ulbricht steekt Peking hand toe Sjastri sprak met Wilson over de zorgen van India ZWEEDSE KERSTDINERS Oe Thant in ziekenhuis ZIEKE RHODESISCHE KIES WERELDNIEUWS Svenska Restaurangen „BOLWERK" stookt stoken Van dag tot dag Preston Colbib Verliespimt Paus vraagt om einde van de bewapeningswedloop Goldwater-bewonderaar Harper: Apartheid Het is de hoeksteen van ons beleid To'voi I VS en Hongarije plegen overleg Cuba „afgesloten" door radarnet <~Praatótoel Antieke meubelen houden waarde N.V. „BETER HOREN" r~ ZATERDAG 5 DECEMBER 1964 Strategie in Verre Oosten onder de loep KERSTDINERS GAENDE SMORGASBORD Niets aan de hand Detentie-oorden MEANS Viriel Vraag Op de M. Mok Een tamelijk ophefmakend gevolg van het aannemen van de Wet op de Burger rechten in de V.S. is gisteren bekend ge worden. De destijds vijftienjarige jongen Preston Cobb zit in de staat Georgia al drie jaar in de dodencel, nadat hij door een geheel uit blanken bestaande jury ter dood was veroordeeld wegens „manslaugh ter". Hij werd ervan beschuldigd zijn werkgever te hebben doodgeschoten, na dat deze hem met mishandeling had be dreigd. Preston Cobb, oudste zoon uit een kleur lingengezin van tien personen, waarvan de moeder weduwe is, werd destijds over de hele wereld bekend. Talrijke acties wer den gevoerd om zijn jonge leven te red den, maar niets baatte. Zijn terechtstel ling werd driemaal vastgesteld en drie maal uitgesteld, maar het doodvonnis bleef van kracht en de justitie weigerde herziening van zijn proces, zelfs nadat de grondwet van Georgia was gewijzigd en de leeftijd voor doodvonnissen was ge bracht van 15 op 18 jaar. Nooit heeft de verdediging van Preston Cobb het gewaagd, het onderwerp rassen discriminatie in het geding te brengen, om dat men vreesde het lot van Cobb daar door te bezegelen. Men bepaalde zich tot het naar voren brengen van twijfels over de vraag of de schuld van de jongen be wezen was en tot protesten tegen het feit dat een kind ter dood werd veroordeeld. Nu echter is openhartig de rassenkwes tie aangeduid door het federale hof van appél, dat de samenstelling van de jury verwierp onder het argument, dat er geen negers in waren toegelaten. De vraag is nu of deze duidelijke verwij zing naar het rassenprobleem wel gunstig voor Cobb zal zijn, en of de emoties thans niet zullen worden gewekt in zijn nadeel. Hij zweeft namelijk op de rand van de dood, omdat de executie ieder moment kan worden bevolen. Het is natuurlijk te hopen dat men in Georgia dit kind, intussen tot jongeman opgegroeid in afschuwelijke omstandighe den, niet zal opofferen aan een prestige overweging tegenover Washington. Maar in ieder geval is nu gebleken dat de door werking van de wet op de Burgerrechten ook in de berechting verandering zal bren gen. Alle geheel blanke jury's in de zuide lijke staten, die rechtspreken over kleur lingen, zijn met dit ene geval officieel aan de kaak gesteld. Intussen heeft de openbare aanklager van de staat Georgia medegedeeld, hoger beroep tegen de uitspraak van het federale hof te zullen aantekenen en te zullen proberen, hem opnieuw veroordeeld te krijgen. Dit betekent, dat de justitiële staatsautoriteiten in Georgia blijkbaar volkomen legaal zullen reageren en de federale wetgeving eerbiedigen. Dat is een reden tot optimisme, niet alleen in het geval-Oobb, maar ten aanzien van de hele discriminatietoestand in de zuidelijke staten. Opnieuw komt hierdoor de nage dachtenis van Kennedy als groot presi dent en geniaal mens naar voren. Hij is dood, maar heeft talrijke levens gered. Minister Bot heeft in zeker opzicht de reputatie, een origineel man te zijn. Hij heeft die reputatie zowel aan geslaagde als mislukte initiatieven te danken, maar in ieder geval klinkt zij voor een minister veelbelovend. Helaas heeft hij echter een kans laten voorbijgaan origineler te zijn dan zijn voorgangers en dat was een hele rij na de oorlog door een einde te maken aan een pijnlijke traditie in het om roepstelsel, namelijk: de uitsluiting van de C.P.N. bij de zendtijdverdeling. Als minister Bot eenvoudigweg met het voorstel was gekomen, de C.P.N. te laten mee-delen in de zendtijd voor politieke partijen, zou de Kamer ongetwijfeld zijn meegegaan. Langzamerhand is het name lijk ook tot een aantal parlementaire ver tegenwoordigers doorgedrongen dat zij op dit punt de democratie al jarenlang scha de zitten te berokkenen, inplaats van haar van dienst te zijn. Voor de C.P.N. is deze situatie in het ge heel niet ongunstig. Zij kan blijven funge ren als martelares van een ontoereikend toegepaste democratie en daardoor méér aanzien oogsten dan door via microfoons gedurende tien minuten per zendperiode haar denkbeelden te spuien. Voor de weigerende ministers van O.K. en W. is het en blijft het sinds giste ren minister Bot opnieuw weigerde een verliespunt, dat de vijanden der democra tie onnodig argumenten levert. iimii BERLIJN (AP) De Oostduitse com munistische partij heeft meegedeeld een einde te hebben gemaakt aan haar open lijke ideologische geschil met communis tisch China. „Wij stellen er belang in dat er altijd vriendschappelijke betrekkingen bestaan tussen de Sovjet-Unie en de Volksrepu bliek China en andere socialistische lan den en dat die betrekkingen verder wor den ontwikkeld," aldus een rapport van het politbureau van de partij. Van onze correspondent) India komt met zijn zorgen naar Londen, dat zelf vol zorgen zit. Het driedaagse be zoek van India's premier Sjastri aan En- land, donderdag begonnen, is vooral van groot belang in verband met het gesprek volgende week tussen premier Wilson en president Johnson in Washington waar de Brits-Amerikaanse strategische positie in het Verre Oosten en India's defensieve po sitie tegenover China aan de orde zullen komen, alsmede de eventuele samenwer king tussen de Verenigde Staten en Enge land bij de oprichting van nieuwe bases in India, ter aanvulling van het vooral po litiek zeer kwestbare Singapore. Verder moest Sjastri in Londen de de finitieve bestelling van een onderzeeboot bezegelen en de vervanging bespreken van de in het zicht van de Chinese bom snel verouderende Indische luchtmacht. Ook over deze bom zelf heeft Sjastri zo goed als zeker met Wilson gepraat. Hij wil En- gelands steun voor 'n „ban-de-bom"-reso- lutie, welke India van plan is in te dienen op de algemene vergadering van de Ver enigde Naties. Verder zullen Sjastri en Wilson van ge dachten gewisseld hebben over India's economische ontwikkeling. Verwacht wordt, dat India zal verzoeken om de lo pende Britse vijf-jaar leningen tot zeven jaar te verlengen. Dit om hét land een adempauze te geven. Door de voedsel- crisis en de afbetaling van de buitenland se schuld is India gedwongen de invoer Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels. ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen Telef. 12223, Groot Heiligland 64, A Mudde. Gasthuisvest 45. nog meer te beperken dan nu reeds het geval is. De komst van Sjastri als Nehroe's opvol ger heeft veel belangstelling gewekt. Hij behoort tot dezelfde partij en hij sprak bij zijn ambtsaanvaarding in dezelfde geest als Nehroe. Maar de toestanden veranderen snel. India staat thans tegen over dezelfde problemen, maar in vele gevallen dragen deze een dringender ka rakter, dan enige maanden geleden. Dit was het eerste bezoek van Sjastri, niet alleen aan Engeland, maar aan Europa. Hij is door koningin Elizabeth ont vangen en sprak een bijeenkomst van Britse industriëlen toe. Oorspronkelijk zou Sjastri reeds in de zomer naar Londen zijn gekomen ter bijwoning van de conferentie van Gemenebest-premiers, maar ziekte verhinderde hem dit. Advertentie Wij serveren beide kerstdagen in onze intieme bovenzaal 4 waarbij beschaafde muziek. Originele Zweedse surprises voor de dames, uitsluitend in de bovenzaal. Tevens serveren wij in ons restaurant in diverse prijsklassen waaronder ook Kennemerplein 5 - Haarlem - Telefoon 16840 BOMBAY (AP) Paus Paulus VI heeft alle regeringen opgeroepen een einde te maken aan de bewapeningswedloop en een deel van de bedragen die zij nu aan de de fensie uitgeven uit te trekken voor een groot wereldfonds voor hulpverlening aan de ontwikkelingslanden. De paus sprak tot een conferentie voor journalisten. Hij vroeg de journalisten zijn oproep bekend te maken. De paus zei: „Wij vertrouwen u onze speciale boodschap tot de wereld toe. Mo gen de landen de bewapeningswedloop be ëindigen en hun middelen en energie ge bruiken voor broederlijke hulpverlening aan de ontwikkelingslanden en dat elk land denkend aan vrede en nietaan leed en oorlog een deel van de bedra gen welke het uitgeeft voor wapens mo ge storten in een wereldfonds ter verlich ting van de vele problemen van voedsel, kleding, onderdak en medische hulp waar aan zovele mensen gebrek hebben." Paus Paulus heeft in India enige malen te kennen gegeven in de toekomst meer reizen te willen maken. Hij wenst zich niet de gevangene van Italië en het Vaticaan te voelen. Hij heeft uitnodigingen voor be zoeken aan de Filippijnen, Brazilië en de Dominicaanse Republiek. Een lid van zijn gevolg heeft gezegd dat reizen een werk tuig is geworden van het pontificaat van Paulus VI. NEW YORK (AFP) V.N.-secretaris- generaal Oe Thant, die griep heeft en aan oververmoeidheid lijdt, is vrijdag voor een medisch onderzoek in een Newyorks zie kenhuis opgenomen. De toestand van de secretaris-generaal is in geen enkel opzicht verontrustend. De artsen hebben het alleen verstandig geoor deeld hem aan een volledig medisch on derzoek te onderwerpen. Oe Thant is 55 jaar. Overblijfsel van het referendum waarmee de Rhodesische regering de weg hoopte te banen naar een eenzijdige onafhankelijkheidsver klaring. Op het biljet aan de lan taarnpaal staat: „Vóór stemmen be tekent eenheid, geen eenzijdige on afhankelijkheidsverklaring." SALISBURY. In de jaarlijks gecompliceerder wordende legpuzzel van Afrikaanse naties, heeft het stukje Rhodesië (drie keer zo groot als Engeland) de vorm van een op zijn kant liggende kies. Londen heeft er een gezwollen wang van, Afrika een ontstoken kaak, maar (blanke) Rhodesische politieke kwakzalvers houden vol dat er niets aan de hand is. Volgens hen is de kies gezond, kent premier Harold Wilson het verschil niet tussen de bof en kiespijn, en is de Afri kaanse Rhodesiër een simulant. Deze diagnose is in Salisbury gemakkelijk te geloven, zolang men niet verder graaft dan de welwillendheid van de regering van premier Ian Douglas Smith diep is. En zolang men niet verder kijkt dan Jameson Avenue lang is. In „le Coq d'Or" treedt iedere avond „de blonde bom", Eunice Santilla, op een peroxide zangeres die iedere gedach te aan het oprukkende zwarte Afrikaanse nationalisme bij voorbaat de kop indrukt. In andere bars zitten zeer Brits gebleven Rhodesiërs (inclusief knevels op het juk been) en een jongere generatie immigran ten in een omgeving die meer doet denken aan een Londense pub, dan aan de zwete rige kroegen uit het Afrika van Humphrey Bogard-fiims. NA HALF ZES liggen Salisbury's lange, rechte straten ontvolkt in de kurkdroge novembernacht. De Britse kostschool meisjes, compleet met uitgedeukte pad vinders-hoedjes en lichtblauw uniform, zijn dan weer veilig terug binnen de muren van het internaat. De Afrikanen die overdag de trottoirs bespikkelden, brengen de nacht door in voor hen gereserveerde woonwij ken die als een gordel om de stad liggen. En in de „Bamboo Inn", Chinees restau rant aan Manica Road, bedienen twee En gelse serveuses een gemengd gezelschap van Chinezen en Europeanen (maar het voedsel wordt aangedragen door Afrikanen met een fez op). „Er is niets aan de hand", zo wordt gezegd. En men verwijst naar de in okto ber in Dombashawa gehouden Indaba, de vergadering waar 622 Afrikaanse stamhoof den en onderstamhoofden zich „unaniem' achter een onmiddellijke onafhankelijk heidsverklaring door de Smith-regering schaarden. Wat men verzuimt te vertellen: Ruim 150 stamhoofden weigerden te ko men. Sommigen die wel kwamen, werden om gekocht door de regering met een jeep, wat benzine, en geld. Sinds de Indaba worden een aantal stamhoofden die zich door de regering lieten inpalmen door de politie tegen hun eigen volgelingen beschermd. Zes stamhoofden die verstek lieten gaan, zitten nu in een interneringskamp. Alle stamhoofden beuren een maande lijks regeringssalaris van 150 tot 600 gulden, naar gelang van de grootte van hun stam. Unaniem trouw aan premier lan Smith? DE ZES STAMHOOFDEN zijn niet de enigen die in interneringskampen zitten. In Rhodesië zijn drie zulke „detentie-oor den" (regeringsterm): Wha-Wha, Gona- kudwingwa, en Malandeles. Ruim 1200 Afrikanen zijn hier gedetineerd onder Spartaanse condities (officieel regeringscfj- fer: 200, maar betrouwbare bronnen noe men dit getal onbescheiden flatteus). De Rhodesische regering heeft zich door de in 1960 uitgevaardigde „preventieve de tentie wet" verzekerd van een groot aan tal arrestatiemogelijkheden o.a. het ver- spreiden van politieke pamfletten, bijwo nen van een bijeenkomst van meer dan acht Afrikanen, bezit van lidmaatschaps kaarten van de onlangs verboden politieke partijen van Joshua Nkomo en Ndabanin gi Sithole, respectievelijk de „Zimbabwe African People's Union" (ZAPU) en de „Zimbabwe African National Union" (ZA NU). Gezinsleden van gearresteerde en ge detineerde Afrikanen blijven onverzorgd achter. (ZAPU heeft een ondergrondse steun-organisatie, maar de fondsen zijn ontoereikend). William John Harper is Rhodesië's mi nister van Binnenlandse Zaken. Geboren in Calcutta waar zijn voorouders twee eeuwen woonden, was de 48-jarige minis ter op Java bij de Engelse luchtmacht toen Sumatra begin 1942 in handen van de Japanners viel. Minister Harper ontvlucht te op het laatste nippertje naar Ceylon. Sinds de oorlog woont hij in Rhodesië, waar hij tot zijn recente ambtsaanvaar ding zakelijk bij een goudmijn was betrok ken. Een bloemlezing van zijn meningen en verklaringen, opgetekend tijdens een vraag gesprek in zijn kantoor in het voormalige Shell-gebouw in Salisbury, levert een on vervalst beeld op van gedachtengang en houding van de Smith-regering: „WIJ ZIJN NIET geïnteresseerd in het volgen van het patroon van het Afrikaan se nationalisme. Het is stompzinnig. Wat Europa in Afrika probeert te doen, wordt gedaan om de handel, de koude oorlog en goedkope vriendschap met de Afri kaan". „Apartheid? We hebben het in Rhode sië altijd al gehad. Het is een vorm van bescherming, zodat rijke Europeanen geen grond van de Afrikanen kunnen opkopen. Het is de hoeksteen van ons beleid". „Ik voel absoluut geen pressie van Groot-Brittannië, en wat de landen van het Gemenebest doen of denken kan me niets schelen. Ik ben trouw, niet aan de kroon, maar aan de koningin, niet als de konigin van Engeland, maar als de konin gin van Rhodesië". „Wij willen hier geen inspectie-team van de Verenigde Naties. Wij zijn niet eens lid van de Volkenorganisatie, en zij heb ben niets met ons te maken. Ik vertrouw de V.N. niet. Het is een groep die zich overal mee bemoeit en vaak met kwesties Advertentie PHILIPS ACHTER-HET-OOR HOORAPPARAAT Speciaalzaak in Hoorapparaten Wagenweg 124 - Schoterbosplein 19 Tel. 14461 - HAARLEM - Tel. 51088 BOEDAPEST (AP) Het Hongaarse persbureau M.T.I. heeft bekendgemaakt dat vrijdag in Boedapest Amerikaans-Hon gaarse besprekingen zijn begonnen om de belangrijkste problemen tussen de twee landen te regelen. Het persbureau meldde dat de Hongaar se onderminister van Buitenlandse Zaken, Bela Sziglagyi. de leiding heeft van de Hongaarse delegatie in de besprekingen met de Amerikaanse groep die onder lei ding staat van Elim o'Shaughnessy, de Amerikaanse zaakgelastigde in Boedapest. HAVANA (AFP) Kapitein Antonio Nunez Jimenez, president van de Cubaan se Academie van Wetenschappen, heeft bekendgemaakt, dat Cuba door Russische radar omringd zal worden en dat vijftig meteorologische stations op het eiland ge bouwd zullen worden. De eerste van deze stations zal aan het eind van het jaar in het zuiden van de provincie Camaguey functioneren. William John Harper, Rhodesische minister van Binnenlandse Zaken. Minister Harper wordt genoemd als mogelijke opvolger van eerste minis ter Ian Douglas Smith. waar het niets mee te maken heeft. De V.N. is niet veel meer dan een spreek buis van de Amerikaanse politiek en Afro-Aziatische pressie-groeperingen." „Wij hebben in Rhodesië een sterke, mannelijke blanke gemeenschap en wij proberen wat de ene (blanke) kant wil, af te wegen tegen wat de andere (Afri kaanse) kant wil." MINISTER HARPER verklaarde zich een bewonderaar van Barry Goldwater, de verslagen republikeinse kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap („Gold water zegt tenminste wat hij denkt, John son praat er omheen"). Welingelichte kringen in Salisbury voor spellen dat wanneer premier Ian Smith te gen mei 1965 zijn dreiging met een een zijdige onafhankelijkheidsverklaring niet metterdaad heeft bekrachtigd, minister Harper vermoedelijk zijn opvolger zal zijn. Intussen wijdt „The Rhodesian Herald" dagelijks enkele kolommen aan ingezonden brieven van lezers. Voorstanders van het beleid van premier Smith ondertekenen met naam en toenaam, tegenstanders ge ven de voorkeur aan anonimiteit. Zij die zich bloot gaven werden door onbekende telefoon-terroristen geïntimideerd met een grote verscheidenheid van dreigementen. „Dit is een tijd van ernstig zelf-onder- zoek", zegt een in Rhodesië geboren regeringsfunctionaris. „Zoals de zaken er nu voorstaan, met onze rug tegen de muur, is onze toekomst als blanke Rho desiërs in gevaar. Engeland heeft geen begrip voor onze problemen. Ik spreek nu als een Rhodesiër en niet als een blanke. Ik ken de Afrikanen en wat ik hier zeg, is ook hun mening. Wij hebben niets te verliezen bij een eenzijdige on afhankelijkheidsverklaring". Blijft de vraag of de zwarte Afrikaan ook als een Rhodesiër kan spreken, of dat alleen de blanken dit voor hem doen. Kleine wraakneming Een artikel in een buitenlands weekblad heeft me zojuist ingelicht over de oogmer ken van Robert Kennedy. Indien ik de hier en daar enigszins stoutmoedige bewerin gen geloven mag, is het hoofd van deze Kennedy vervuld van plannen voor de ver kiezingen van 1966, 1970 en 1972. Na ver schillende politieke klimpartijen te hebben volbracht, moet hij in laatstgenoemd jaar het presidentschap verwerven. Aangezien er daarna niets hogers te bereiken valt, ziet de toekomst van Robert Kennedy er vrij somber uit. Hij is nu achtendertig jaar. In 1972 is hij dus zesenveertig en na acht jaar, de maximaal toegestane duur van het presidentschap, vierenvijftig jaar oud. En wat dan? Het artikel zwijgt daar over, het laat mij eenzaam worstelen met het probleem wat de vierenvijftigjarige Robert Kennedy in 1980 moet gaan doen. Iedereen voelt dat zich hier een ijselijke situatie voordoet, dat een nog betrekkelijk jonge man die in de hoogst bereikbare functie heeft uitgediend, voor een gapende leegte staat. Nog maar zestien jaar en het zal zover zijn. Het is dus de hoogste tijd dat wij met z'n Allen ons om de toekomst van Robert Kennedy gaan bekommeren. Gelukkig verschaft het artikel enkele ge gevens die ons op weg kunnen helpen. Het vermogen van Roberts vader wordt daar vermeld als bedragende vierhonderd mil joen dollar. Tegen de gangbare koers om gerekend, betekent dat zo'n slordige één en een kwart miljard gulden. Natuurlijk valt dit vermogen van de kinderrijke Ken nedy senior niet in zijn geheel aan de toe komstige ex-president toe. Maar we mo gen aannemen dat de oude Kennedy, die bewezen heeft goéd met geld overweg te kunnen, dit vermogen zodanig belegd heeft dat het in 1980 voldoende is gegroeid om de aftredende president in het bezit te stellen van een kwart miljard oftewel tweehonderdvijftig miljoen gulden. Laat nu niemand gaan duizelen, want hier ligt de oplossing van Robert Kennedy's toe komstige moeilijkheden. Hij moet zijn geld gaan tellen. Die tweehonderdvijftig miljoen in een kamer laten opslaan en dan controleren of ze er allemaal zijn. Met een nat sponsje en een stel vaardige vingers kan men per dag wel tienduizend gulden tellen, lijkt me. Bij een werkjaar van drie honderd dagen wordt dat drie miljoen gul den per jaar. Dit wil zeggen dat Kennedy zo'n jaar of tachtig nodig zal hebben om aan het eind van zijn geld-latijn te komen. Een termijn die ruim genoeg is om hem voor verveling gedurende zijn verdere le ven te behoeden. Wie dit een bedenkelijke fantasie vindt, mag dat gerust uitspreken. Als hij wil, mag hij er nog aan toevoegen dat ik dit uit pure jaloezie op Kennedy's financiële positie heb uitgedacht. Maar, kan ik tot mijn verdediging aanvoeren, waarom valt men mij en andere arme drommels dan met het vermogen van de familie Kenne dy lastig? Moeten wij maar met het wa ter in de mond blijven toekijken? Dat ver draaien wij! Wie èn miljardair èn presi dent wil zijn, zal moeten dulden dat de niet-mïljardairs en niet-presidenten zich een kleine xoraakneming gunnen alvorens tot hun simpele burgermansomstandighe den terug te keren. Advertentie Sterk. Russische specialisten hebben een keramisch materiaal samengesteld dat zestig maal zo lang meegaat als staal en ijzer en meer bestand is tegen slij tage dan harde legeringen. Het materiaal, S-8 genaamd, weerstond bij proeven ho ge temperaturen. Witte woede. Witte mieren hebben in Bath Aharit, een dorp in Egypte, een vraat zuchtige aanval op de woningvoorraad gedaan. Zij lieten een aantal totaal ver woeste huizen achter. De hevig geschrok ken dorpelingen zochten hun heil in het open veld. Niet-huistoe. Militairen van het leger van Maleisië, die binnenkort zouden afzwaai en, moeten nog een jaar onder de wa penen blijven. De maatregel is genomen met het oog op de gespannen verhouding met Indonesië. Lopen. Senator Edward Kennedy, die in juni bij een vliegtuigongeluk zijn rug brak, heeft voor het eerst na dit onge luk gelopen. De patiënt, die nog in een ziekenhuis wordt verpleegd, mag de kerstdagen thuis doorbrengen. Verkeer. Het aantal doden dat in de eer ste tien maanden van 1964 in de Ver enigde Staten als gevolg van verkeerson gevallen te betreuren was is groter dan ooit tevoren, 39.259, Huistoe. President Novotny van Tsjecho slo waki je, die vier dagen in Moskou is geweest en daar uitvoerige besprekingen voerde met de Russische regering, is vrijdag naar zijn land teruggekeerd. Verpleegster. In Düsseldorf is een 34-jari ge ex-verpleegster gearresteerd. Men verdenkt haar ervan een jongetje van negen maanden, dat de ongehuwde moe der haar ter verzorging had toever trouwd, door schedelbeschadigingen en beten om het leven gebracht te hebben. De verpleegster was een jaar getrouwd en heeft twee stiefkinderen. Bom. Op enkele meters van het huis van de Argentijnse minister van Buitenland se Zaken in Buenos Aires is een bom ontploft. De ruiten braken en een man werd gewond. De politie arresteerde iemand in verband met de aanslag. Anti-lawaai. De minister van Binnenland se Zaken van de Westduitse deelstaat Noordrijn-Westfalen wil een einde maken aan aanhoudend blaffen van honden. Hun eigenaren kunnen 1000 mark boete krijgen. Met ingang van het nieuwe jaar wordt een aantal bepalingen ter bestrij ding van lawaai van kracht Ook draag bare radio's zullen dan kunnen worden geweerd.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3