Nieuwbouw van Antoniusziekenhuis in IJmuiden begint 16 december Burgerlijke stand van Velsen Biljartclub Excelsior jubileert A. JONGELING Wintervakanties ederland Eerste fase omvat de bouw van een verpleegstersschool en 2 internaten Over twee jaar kan bouw van nieuw verpleeghuis beginnen Beverwijk koopt Huize Westerhout Veertigjarige vereniging ontstond in Velsen-Noord maar oefent en speelt thans in Beverwijk Jam Lamers is de sterkste speler Groenteveiling Beverwijk kwam met surprises Bloemenveiling had beste Sinterklaas Reis- en Passagebureau A.s. BniH*par! BEATRIX Bloemslerkunst ZATERDAG 5 DECEMBER 196 4 5 Niet heien Flat voor verpleegsters Tweede verpleegvleugel St. Willibrordus (N.K.V.) bestaat 12V2 jaar Oecumenische zondag in „De Opgang" Kort nieuws Ongeval bij Hoogovens -y' i - V «««vyv, V X W -. W^vv SV. Op 16 december zal een begin worden gemaakt met de verwezenlijking van het grootse vernieuwingsplan dat al enige jaren geleden voor het Antonius ziekenhuis in IJmuiden is ontworpen. Op die dag namelijk start de eerste fase van het project, dat totaal 20 miljoen gulden gaat kosten: het bouwen van een verpleegstersschool, een internaat voor ongeveer 100 leerling-verpleegsters en een woongebouw voor circa zestig personeelsleden van de huishoudelijke dienst. De realisering van deze drie gebouwen, geprojecteerd in de tuinen aan de achter zijde van het huidige in 1927 gebouwde ziekenhuis, zal naar wordt verwacht ongeveer twee jaar vergen. Daarna hoopt men te kunnen beginnen aan de bouw van het nieuwe ziekenhuis dat dertien verdiepingen zal tellen en waarin voor- lopig 276 patiënten verpleegd kunnen worden. De nieuwbouw van het Antonius ziekenhuis, die ontworpen is door de architecten ir. F. J. Wiegerinck, ir. H. J. van Balen en ir. N. A. M. Meurkens, wordt uitgevoerd door de Hollandse Beton- Maatschappij. De vereiste vergunningen voor de bouw van de verpleegstersschool en de twee in ternaten zijn kortgeleden afgegeven. Vori ge week dinsdag gaf het Velsense gemeen tebestuur zijn goedkeuring aan het bouw plan. Het heeft ongeveer anderhalf jaar geduurd voordat de rijksgoedkeuring werd verkregen. Het bestuur van het Antoniusziekenhuis wil er geen gras over laten groeien en heeft besloten zo spoedig met de uitvoe ring van haar nieuwbouwplannen te be ginnen. Een groot voordeel is dat de bodemge steldheid van het bouwterrein dusdanig is dat er niet geheid behoeft te worden. Wel is het noodzakelijk het paviljoen in de tuin van het ziekenhuis waar thans het huishoudelijk personeel is gehuisvest af te breken. Dit personeel zal tijdelijk een on derdak vinden in een houten gebouwtje aan de Velserduinweg, waar te zijner tijd ook de hoofdingang van het nieuwe zieken huis zal komen. De verpleegstersschool zal behalve de nodige les- en praktijklokalen ook een sportzaal en recreatieruimten bevatten. De in laagbouw ontworpen school is ge situeerd tussen het uit vier bouwlagen be staande internaat voor het huishoudelijk personeel en het zes verdiepingen tellende flatgebouw voor 100 leerling-verpleeg sters. Elk personeelslid krijgt een eigen kamer van 10 vierkante meter. Het hoofdgebouw van het nieuwe zieken huiscomplex, dat bijna vijf hectare zal be slaan, krijgt dertien verdiepingen. In de onderbouw van drie verdiepingen komen de beheers- en administratieve diensten, de huishoudelijke diensten en verder een aula, een centraal restaurant, de archie ven en de apotheek. Op de vierde tot en met de dertiende verdieping zijn de ver- pleegzalen ondergebracht, elk plaats bie dend aan dertig bedden. De bovenste twee verdiepingen zijn bestemd voor de kinder afdelingen. Voor het hoofdgebouw komt een groot parkeerterrein. Wanneer het nieuwe ziekenhuis voltooid zal zijn wordt het bestaande gebouw aan de Zeeweg afgebroken. Daardoor zal er ruimte vrijkomen voor een mogelijke uit breiding met een tweede verpleegvleugel. Ook zou eventueel op het vrij gekomen terrein b.v. een verpleegtehuis voor chro nisch zieke bejaarden of een speciale ver loskundige kliniek gebouwd kunnen wor den. Aldus zou de totale opnamecapaciteit van het Antoniusziekenhuis op 550 bedden gebracht kunnen worden. In het nieuw bouwproject is ook opgenomen de bouw Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Deze foto van de maquette van het nieuwe Antoniusziekenhuis in IJmui den toont geheel links de twee inter naten voor leerling-verpleegsters en het huishoudelijk personeel met daartussen de verpleegstersschool. Het hoge gebouw is het 13 verdie pingen tellende hoofdgebouw waarin op 10 verdiepingen de verpleegafde lingen zijn ondergebracht. Links daarvan het nieuwe klooster en rechts de nieuwe polikliniek. van een nieuw klooster van de Zusters Franciscanessen. Voorts een behandelingsblok van drie verdiepingen met daarin poliklinische ope- Advertentie PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - tel. 4576 - IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land De afdeling Velsen van het Nederlands Katholiek Verbond viert maandagavond in het Fideliusgebouw (Patronaatsgebouw) aan de Willemsbeekweg in IJmuiden-Oost het twaalfeneenhalfjarig bestaan van de afdeling van de Nederlandse Katholieke Bond van Werknemers(sters) in Industriële Bedrijven „Sint Willibrordus". Op deze bijeenkomst zullen eenige leden van de bond, onder wie de voorzitter, de heer C. Koelemeyer worden gehuldigd als jubila rissen van de vakorganisatie. Op de gedenkdag van de meest oecu menische heilige: 6 december Sint Nico- laas, wordt zondagavond in de Nederlands hervormde kerk „De Opgang" aan de Florastraat een bijzondere oecumenische kerkdienst gehouden, die om kwart over zeven begint. De bijzonderheid bij deze dienst zal zijn, dat niet minder dan vier voorgangers uit de verschillende kerken deze oecumenische dienst zullen vieren. Na afloop van deze dienst zal er voor de kerkbezoekers gelegenheid zijn tot onderling contact. Links op de foto het terrein achter het Antoniusziekenhuis waar de ver pleegstersschool en de twee inter naten gebouwd zullen worden. Het houten gebouwtje rechts zal het huis houdelijk personeel tijdelijk tot huisvesting dienen. ratiekamers, psychische therapie, een röntgenafdeling, medisch archief, labora toria en een operatieafdeling. Naast dit ge bouw is de polikliniek ontworpen. Het behoeft geen betoog dat wanneer het gehele nieuwbouwprogram van het Anto niusziekenhuis afgewerkt zal zijn gere kend wordt op een totale bouwduur van zéven jaar het IJmuidense ziekenhuis volkomen zal beantwoorden aan de eisen die in deze tijd aan de ziekenverpleging met zijn talrijke facetten gesteld worden. In het afgelopen jaar werden in het An toniusziekenhuis rond 80.000 mensen on derzocht en behandeld. Jeugdige redster. De driejarige Elly Kreuk niet uit Dordrecht heeft uit handen van de burgemeester een fraaie pop van het Carnegie Heldenfonds gekregen. Op 1 oktober redde het meisje haar 2-jarig vriendje Peter Visser, die in een vijver was gevallen. Zij liep niet van schrik weg, maar ging voorover liggen en kon de spartelende Petertje zo haar hand reiken en hém op de kant trekken, Advertentie per trein, vliegtuig of autocar ZOMER 1965 Bungalows te Lignano-Pi- neta; Diano Marina; Cas- telldefels; Kandersteg en Franse Rivièra. Centouri vliegreizen 1965 Inlichtingen, programma's en boekingen bij N.V. Verenigde Scheepsagenturen Kanaalstraat 71 - Tel. 49 41 - IJmuiden Marktplein - Telefoon 5644 - IJmuiden Advertentie Met ingang van 1 januari a.s. nemen wij geen betaalzegels Van Ouwel en D.R.G. meer aan. De NEDERLAND-spaarzegels kunt u blijven sparen, mits afge haald aan de zaak. TEXTIELSPECIAALZAAK Marktplein 21 IJmuiden WONINGINRICHTING Marktplein 29 IJmuiden B. en W. van Beverwijk delen de raad mee dat tot de aankoop is besloten van Huize Westerhout aan het Westerhoutplein in Beverwijk met bijbehorend erf, park en dergelijke, groot totaal ongeveer vijf hec tare. De met de familie Boreel overeenge komen koopsom bedraagt 575.000. Aan de gemeenteraad zal te zijner tijd het be nodigde krediet worden gevraagd. Een 43-jarige walser bij de koudband van Hoogovens is vrijdag bij het knippen van staalplaat uitgegleden en in de drie meter diepe put van de hardingswals ge vallen. De in Heemskerk wonende werk nemer is met verwondingen in het Roode- Kruisziekenhuis opgenomen. BEVALLEN: J. SchraalPostma, z., De Wetstraat 22, IJmuiden; M. O. Weber— Crombeen, z., Schutterstraat 19, IJmuiden; C. C. M. van EmmerikHaack, d., Berken straat 17, Haarlem. ONDERTROUWD: J. Pauwels, IJmui- derstraatweg 182, IJmuiden en C. A. Lewis, IJmuiderstraatweg 182, IJmuiden; J. A. Tiets, Bloemhofstraat 7, Beverwijk en C. M. Scholten, IJsselstraat 18, IJmuiden, t.a. Velsen-N., Geelvinckstraat 7; H. Kunst, Willemsbeekweg 34, IJmuiden-O. en T. J. de Kort, IJsselstraat 10, IJmuiden, t.a. IJ muiden, IJsselstraat 10; P. A. J. Webbe, Jacob van Heemskerkstraat 23 rd., IJmui den en D. Wilderom, Kennemerlaan 88, IJmuiden; E. P. Verwoerdt, Van Rijswijk- straat 8, Velsen-N. en T. Stammis, Van Rijswijkstraat 8, Velsen-N„ t.a. Beverwijk. Woonark „Allmende", Ringvaart; J. Jan sen, Assendelftstraat 10 III, Amsterdam en C. J. M. Scheffers, Willemsbeekweg 7, IJ- muiden-O.; W. van Vuure, Van den Von dellaan 8, Driehuis en S. de Jong, Bethel- straat 14, Valburg, t.a. Valburg, Bethel- straat 14; A. K. J. Muller, Zeestraat 131, Beverwijk en J. R. Dekker, Kerkerink- laan 39, Santpoort, t.a. Beverwijk, Zee straat 131; J. Plug, Huygensstraat 35, IJ muiden en M. L. Buis, Celsiusstraat 66, IJmuiden; J. de Heer, Van Speykstraat 32, IJmuiden-O. en A. G. Schrijver, Planeten- weg 140, IJmuiden, t.a. IJmuiden-O., Bes tevaerstraat 1 d; C. Basa. Wijkerstraatweg 192, Velsen-N. en M. Lulkes Butter, Wij kerstraatweg 228 rd, Velsen-N., t.a. IJmui den, Orionweg 287. GETROUWD: J. A. van Ginneken en W. M. van Wakeren, Alkmaar, Graalstraat 102; J. F. Koridon en A. R. Oellrich, IJ muiden. De la Reystraat 14; F. Labrujere en A. E. Krijgsman, Dordrecht, Staring laan 34; R. E. J. van der Wel en C. G. Am- meraal, IJmuiden, Lange Nieuwstraat 482; B. M. Vermeer en G. Mulder, Velsen-Z., Meervlietstraat 60; W. L. Boogaard en H. de Valk, Santpoort, Paramaribostraat 34. OVERLEDEN: N. Wijker, 74 j., echt genote van E. Zwart, Schutterstraat 40, IJ muiden: A. D. Haver. 55 j., echtgenote van A. G. van der Meij, Heidestraat 22, IJmui- den-O.; E. G. J. Westerhout, 43 j., echtge noot van Chr. Teunissen, De Damhouder straat 22. Rotterdam; B. Koeman, 57 j„ echtgenoot van A. van Slooten, Smidt van Gelderstraat 35, Velsen-N. Advertentie Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56-58 - TEL 6083 (Van onze sportredactie) In het Beverwijkse café Fransen Is don derdagavond 't glas geheven op de biljart vereniging, die er zijn domicilie heeft. An der uiterlijk vertoon, dat gepaard gaat met een jubileum is er niet geweest. Dat komt op 20 januari 1965, wanneer de bil jartvereniging Excelsior, veertig jaar ge leden in Velsen-Noord opgericht, gaat re cipiëren. Voor een biljartvereniging is veertig jaar een respectabele ouderdom; voor een dergelijke sportvereniging in de IJmond bijzonder respectabel. Want de biljartsport heeft in Velsen en Beverwijk niet zo veel mogelijkheden gekregen. Het district Haar lem van de KNBB kan niet bogen op een vereniging uit Velsen en in Beverwijk zijn wel vier clubs, maar drie daarvan zijn bepaald nog niet oud. Excelsior maakt daarop dus een uitzondering en die uitzon deringspositie zal ongetwijfeld een pretti ge omstandigheid zijn voor de nu nog in leven zijnde oprichters. De zeventiger H. Post gaf op 3 december 1924 de stoot tot de oprichting en met hem schaarden zich om de bestuurstafel H. P. Lamers, J. Brasser, P. Taffijn en L. Otte. In ca fé Spoorzicht in Velsen-Noord waarvan de heer Post eigenaar was, thans woont hij- in Santpoort, werden de keus daarna losgeschroefd ook met de bedoeling om de wedstrijdsport serieus te beoefenen. Dat serieuze beoefenen van de biljart- sport is thans nog het voornaamste doel van Excelsior. Een van de eenentwintig leden is in dat verband een lichtend voor- beeeld. Het is de zoon van een van de op richters, Jan Lamers. In het café van zijn vader, Lamers sr. nam in Velsen-Noord het café van de heer Post over, maakte hij kennis met de biljartsport en met Ex- celsior. Nadat de lokaliteit in de oorlogs jaren moest worden gesloopt, raakte Ex celsior dakloos. Maar de enkele leden, die in de oorlogsjaren overbleven waren in 1945 nog met voldoende animo voor de bil jartsport bezield om Excelsior nieuw le ven in te blazen. Jan Lamers jr. ontwik kelde zich geleidelijk aan tot de sterkste speler en hij boekte nationale successen, waarvan het 57/2 kampioenschap in de eer ste klas, vorig jaar, ongetwijfeld het hoog tepunt was. De nu vierenveertigjarige Beverwijker oefent niet alleen op de clubavond, vrijdag, om in goede vorm te blijven. Vrijdagavond is wel altijd het gezelschap Excelsior-biljarters in ca fé Fransen bijeen om het peil op te voe ren. Goede resultaten in de clubcompeti tie van het district Haarlem van de KNBB en de individuele successen behalve van Lamers van Kiekens, Groen Van Gooi en Fransen zijn er het gevolg van. Eenentwintig leden heeft Excelsior nu. Dat is een aantal, dat niet groot lijkt, maar voor een biljartvereniging redelijk is. Het bestuur van Excelsior zou wel graag meer leden hebben, het weet dat er animo genoeg is, maar de accommodatie staat het niet toe. Advertentie HUISSCHILDERWERK KONSTRUKTIEWERK VERFSPUITERIJ BEHANGERIJ DEKORATIE REKLAME ONTWERPEN KLEURADVIEZEN GLASHERSTEL GLASPLATEN GLAS IN LOOD GLASVERZEKERING SCHILDERSBEDRIJF Evertsenstraat 1 IJmuiden Telefoon 4866 Aangesl. bij de Nederlandse vereniging van Rijks- en Gemeenteleveranciers De groenteveiling Kennemerland stond deze week gedeeltelijk in het teken van St. Nicolaas: een aantal groentesoorten kwamen met verrassende prijzen voor de dag. Voor de meeste produkten gingen de prijzen omhoog, maar het witlof daaren tegen duikelde belangrijk in prijs. Deze groente die het gehele jaar duur is geweest met een prijs van vaak f 1,30 per kilo, noteerde nu niet boven de 65 cent per kilo. Aandijvie, waaronder al glasandijvie, lag tussen de 20 en 58 cent per kilo. Voor de weinige spinazie werd tot 69 cent per kilo betaald. De tuinders die nog bospeen aanvoeren kregen hun koude werk be loond, want men betaalde tot 69 cent per bos. De prijs van waspeen lag tussen de 14 en 37 cent per kilo. Men had deze week weer aanmerkelijk meer interesse voor tomaten die tot 1,28 per kilo kwamen. De spruitenhandel had een wisselvallig verloop waarbij wel bleek dat men op vrijdag voor dê geschoonde spruiten de hoogste prijs betaalde, namelijk tot 1,39 per kilo. De preihandel met een ruim aanbod gaf ongeveer hetzelfde beeld als vorige week, al liepen de prijzen tegen het einde der week enkele centen per kilo op met 38 cent per kilo als hoogste notering. Selderij - knollen lagen tussen de 14 en 32 cent per stuk. In de koolhandel gingen de prijzen eerder omlaag gaan dan omhoog. De boerenkool kwam nog boven de 20 cent per kilo uit, maar zowel voor de rode- als voor de groenekool werd niet meer betaald dan 18 cent per kilo. De uienhandel blijft gunstig gestemd; da prijzen liggen voor de beste partijen tussen de 20 en 32 cent per kilo. De noteringen waren: Andijvie 20—56, bloemkool 2590, spinazie 4567, bospeen 3160, waspeen 1437, tomaten 60128, witlof 4563, spruiten 41139, prei 1238, knollen 14—32, groenekool 816, rodekool 716, boerenkool 1121/ uien 1430, breekpeen 516. De St.-Nicolaasweek is voor de bloemen handel in de regel niet bijzonder gunstig, maar dit jaar kan men dat zeker niet zeg gen. Integendeel, er was deze week een vrij vlotte handel met over alle linies gunstige prijzen. Bovendien diende het voorjaar zich al vrij aardig aan. Verscheidene bolgewas sen kwamen aan de veiling en voor deze primeurs werden goede prijzen betaald. De blauwe druifjes moesten bij een iets ruimer aanbod wel een veer laten, maar konden toch altijd nog tussen de 70 en 85 cent per bosje verkocht worden. Voor de hyacinten, in de kleuren rose, blauw en wit, werden nogal vrij uiteen lopende prijzen betaald, maar hier zat nogal wat kwaliteitsverschil tussen. Ze no teerden van 28 tot 58 cent per stuk. De firma Cor en Wil Nijssen uit Santpoort kwam met de eerste gele narcissen op de veiling. Zo waren er de Yellow Sun met 1,50 per bos, Early Glorie met 1,35 per bos en Golden Harvest met 1,80 per bos. De troschrysanten waren ook goed te verkopen en lagen tussen de 75 en 175 cent per bos. Bij de anjers zocht men naar rood waarvoor dan tot 41 cent per stuk werd betaald. De prijzen voor fresia's va rieerden van 85 tot 200 cent per bosje. Seringen liep in prijs op tot 1,10 per stuk; de aanvoer is niet groot meer. Voor de gerbera's bestaat nog altijd veel animo gezien de prijzen die tot 82 cent per stuk opliepen. Bij de potplanten waren het de cyclamen, licht van stuk, die tot goed drie gulden per stuk kwamen. De vrisla en bromelia gingen voor vijf en acht gulden van de hand. Vader en zoon Lamers

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5