Emerson - Stolle zijn al goede bekenden van duo Okker-Hajer VOETBALLEN TOEN EN NU Antilopen bezorgt AMVJ zijn eerste nederlaag in competitie Straf schoppenspecialist Poerwo met RCH naar Heerenveen RUITER ANTON EBBEN: Nooit op ben je uitgestudeerd je levend materiaal. door Tom Okker Internazionale ook in kwart finale voor Europa Cup Schaatsers uit bocht geblazen Geen hockey Nederlaag voor Typhoons Bergholtz niet in Feijenoord-team tegen EDO Oude glorie van EDO en Haarlem speelt weer ZATERDAG 5 DECEMBER 1964 9 Kansen gemist Weddenschap 99 Sport Blij Plichtsgevoel Balans Jan Dassen Ook de tweede ontmoeting met de «terkste amateurtennissers van de wereld, Boy Emerson en Fred Stolle hebben we Jan Hajer en ik in drie sets verloren. Maar toch hebben we heel wat beter te genspel geleverd dan in eerste wedstrijd in Brisbane. Ik weet niet, of Stolle in de ze partij op een grotere tegenstand van ons had gerekend. Wel zei hij voor de aan vang van deze wedstrijd met een lachend gezicht: „de banen zijn hier in Sydney tenminste sneller dan in Brisbane". Aan het eind van de partij was het Emerson, die van ons afscheid nam met de woor den: „see you in Melbourne". Een aan sporing voor ons, om te proberen nog be ter voor de dag te komen. Misschien kun nen we ze daar een set afhandig ma ken. Nadat we uit Brisbane naar Sydney wa ren gevlogen, zijn we direct gaan trainen. We kwamen tot de ontdekking, dat het gras hier veel sneller is dan in Brisbane en het klimaat warmer en droger is, zo dat we wat dat betreft, ons hart konden ophalen. We denken wel eens met mede lijden aan de mensen in Holland, die nu misschien lopen te huiveren in regen- en winterjassen, terwijl wij ons hier kunnen koesteren in een zonnetje van om en na bij de veertig graden. Donderdag 19 november had ik mijn eerste single moeten spelen. Deze werd echter uitgesteld wegens.regen. Precies Holland, zou men denken, maar het is hier niet zo druilerig als het bij ons kan zijn. Breekt het zonnetje weer eenmaal door, dan is alle leed geleden en kunnen de par tijen vlot worden ingehaald. Hier in Syd ney konden we voor vier nummers in schrijven, omdat er ook nog een single onder de 23 aan het programma was toe gevoegd. We hebben van deze gelegen heid om meer single-ervaring op te doen, natuurlijk dankbaar gebruik gemaakt. De eerste dagen van ons verblijf in Sydney hebben we weer met enkele in Australië wonende Nederlanders kennis gemaakt, die ons voor verschillende eve nementen uitnodigden, wanneer we een maal uitgeschakeld zouden zijn. Zo was er een uitnodiging om met een mooie boot op zee haaien te gaan „jagen" het z.g. „big-game fishing", verder een boot tocht op de rivier, waar we dan naar hartelust zouden kunnen fotograferen en filmen. Ook stond er nog een „buffet-din- ner" bij de consul-generaal op het pro gramma, maar van al deze uitjes, die dus na de wedstrijden zouden plaatsvinden, is voor mij niets gekomen. Zelfs de laatste wedstrijden kwamen niet aan de beurt. Dat kwam, omdat ik op 25 november ro de hond kreeg. De avond tevoren had ik al ontdekt, dat ik onder de rode vlekjes zat. Ik moest een weekje in bed blijven en mocht (wegens het besmettingsgevaar) niet naar de baan. Het was bijzonder ver velend, omdat je je na de eerste paar da gen niet meer ziek voelt en dan niet weet, wat je met je tijd moet beginnen. Ik was Ter gelegenheid van zijn vijfen zeventigjarig bestaan heeft de KNVB een jubileumboek uitgegeven onder de titel „Voetballen toen en nu". Het is geen gewoon jubileumwerk geworden in de trant van: de minister moet zijn zegje zeggen, de burgemeester, de wet houder, de voorzitter, de voorzitter van de feestcommissie, enfin, de hele hier archic van aangename-stukjes-schrij- vers. Men heeft verscheidene facetten uit het leven van de jubilerende bond toegelicht. De KNVB heeft prof. mr. dr. M. Rooy de redactie opgedragen. Waar om? Waarschijnlijk om de naam. Want prof. Rooy mag op het gebied van de perswetenschappen zeer veel weten, bij het voetballen hadden we hem toch nog nooit opgemerkt. De prof. heeft de presentatie gezocht in de ouderwetse vorm van „een bundel opstellen" en zorgt zelf voor het „woord vooraf van de redacteur". Dat is niet meer van deze tijd, dachten we. Ook typografisch doet het boekwerk ouderwets aan. Er is niet met een frisse lay out gewerkt, alles is recht-toe, recht-aan neergezet. Niet alle onderwerpen zijn even sterk. Het verhaaltje van Eric van der Steen past zelfs bepaald niet in een boek, dat een historisch document moet zijn. Maar het is een feestboek en we zullen dan ook maar niet al te scherp de min der sterke momenten in het boek mar keren. Per slot van rekening mag de KNVB zelf zijn scribenten en onder werpen uitzoeken en de bedoeling is niet geweest er een litterair pronkstuk van te maken noch een gedegen weten schappelijk werk. Ir. A. van Emmenes behandelt het bewogen leven van de Nederlandse clubs en de historie van het Nederlands elftal. Dat gebeurt cor rect en foutloos. Jacq. v. d. Berg schrijft „Zo maar iets". Jan Cottaar gaat in op de koerswijziging amateurisme-semi- professionalisme, vertelt over de ge schiedenis van de toto en heeft het met Van Emmenes over de opleidingen in de KNVB. Drs. S. van der Zee ging na uit welke milieus de internationals komen. K. Peereboom verzamelde allerlei ge gevens over de toeschouwers bij voet balwedstrijden. Dr. D. Jochems nam de financiën van vroeger en nu onder de loep. Het illustratiemateriaal is kwis tig en vaak zonder verband tussen de teksten gestrooid, waarbij we moeten opmerken, dat er zeer aardige, exclu sieve prenten bij zijn (teveel echter over buitenlands voetbal). Men vindt er beeldgrafieken en tekeningen in. Kortom, er zijn geen kosten gespaard. Van dit boek „Voetballen toen en nu" zijn slechts 10.000 exemplaren in om-' loop gebracht. Het gaat naar officials, clubs en schoolbibliotheken. H. R. echter niet de enige met rode hond. Vele mensen in Sydney hadden het. Het leek wel een epidemie. Waar ik het opgelo pen heb, weet ik nog steeds niet, maar dat is minder belangrijk. Het was bijzon der jammer, dat ik me uit de twee num mers, waar ik nog inzat, nl. de single on der de 23 en de mixed met Gail Sheriff, heb moeten terugtrekken. Over de tot dat ogenblik gespeelde wedstrijden ben ik niet ontevreden. Ik geloof wel, dat onze pres taties zich in stijgende lijn bewegen en we ons al beter aan het spelpeil hier hebben aangepast. In de 2de ronde van het jongerentoer- nooi moest ik tegen John Hillebrand aan treden, die de laatste jaren aan verschei dene toernooien in Europa heeft deelgeno men. Hij is de man, die een wedden schap van 200.000 wil afsluiten op zijn half jaar oude dochtertje Karen. Hij is er van overtuigd, dat zijn baby binnen twin tig jaar de Wimbiedontrofee zal winnen en durft daar twee ton op te zetten. Of hij al iemand heeft gevonden, die hierop wil ingaan, is me niet bekend. Tegen deze John Hillebrand was ik er lekker in. In de eerste de beste game brak ik door zijn service. Hij had vooral moeite met zachte, lage returns en werd daardoor onzeker 'op zijn service. Ik won de eerste set met 6-2, maar kwam in de tweede met 3-1 achter. Toen kon ik door goede forehand-crossdrives tot 3-3 en 4-4 terugkomen en de set met 6-4 winnen. De derde leverde een gemakkelijke 6-2 zege op. Bij de laatse zestien moest ik het tegen amateur no. 1 Roy Emerson, opnemen. Een gebeurtenis, die op het centrecourt zou plaatsvinden. Het centre court van Sydney is bijzonder snel, nog sneller dan dat van Wimbledon. Ik was aan die snel heid nog lang niet toe. Toch begon ik goed, want ik doorbrak direct de service van Emerson en ging verder met mijn eigen service te winnen: 2-0. Toen de re turns van Emo harder en meer vaart kregen was ik meestal juist een fractie van een seconde te laat. Zo werd het 2-2, 3-3, 3-4Toen moest ik zwichten voor de formidabele cross-forehands en backhands langs de lijnen: 3-6. De tweede set ging vrij goed. Ik wist mijn service, hoewel vaak met heel veel moeite, te winnen. Je probeert dan te for ceren, omdat je weet, dat je tegen Emo verloren bent, wanneer je een gemakke lijke bal geeft. Tot 5-5 kon ik hem vol gen. Toen vond hij het genoeg en druk te door: 5-7. In de derde set werd ik moe en kon mijn eerste service niet goed meer inkrijgen. En wanneer je tegen deze spe ler geen druk meer kunt uitoefenen met je service, is het met je gedaan. Het werd 6-3, 7-5 en 6-3 voor Emo, Dat gevoel van moeheid, dat me in de derde set overviel, was te wijten aan de rode hond, die ik onder de leden had en 's avonds zou uit breken. Over moeheid heb ik anders nooit te klagen. Ook niet in een vijf-setter en zelfs niet in de hitte Internazionale uit Milaan, de Italiaanse houder van de Europese beker voor lands kampioenen, heeft zich donderdag in Boe karest na FC Köln, Real Madrid en DWS geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup. De Italianen versloegen de Roemeense kampioen Dyna mo Boekarest met 1-0. Het eerste treffen tussen beide teams was eveneens in een zege voor Inter geëindigd, alleen was het verschil toen ruimer: 6-0. De 70.000 toeschouwers zagen in de 57ste minuut rechtsbuiten Domenghini scoren uit een lage voorzet van de naar de vleugel gelopen middenvoor Gori. In het koude, mistige stadion had vooral in het begin van de strijd Dynamo het beste van het spel. In het eerste halfuur hadden de Roe menen zeker met 3-0 voor kunnen staan, maar de voorhoede van de gastheren liet vele goede kansen ongebruikt. In de slot fase van de strijd, toen Dynamo een laat ste offensief ontketende, toonde doelman Sarti zijn grote klasse bij twee schitterende reddingen op schoten van rechtsbuiten Popescu en rechtsbinnen Pircalab. De selectiewedstrijden voor de Neder landse kampioenschappen schaatsenrijden, die vrijdagmiddag in Deventer werden ge houden, zijn door slechte weersomstandig heden voortijdig afgebroken. De 29 deelnemers, uitgenodigd door de KNSB, reden wel de 500 meter maar niet de 5000, omdat de sterke wind, hagel en regen, dit beletten. De keuzeheren hebben dan ook weinig houvast gekregen aan de gemaakte tijden, temeer daar enkele rij ders, door de wind, uit de bocht werden geduwd. Het ligt dan ook in de bedoeling van de technische commissie om nieuwe selectiewedstrijden te houden. Ard Schenk uit Ann* Paulowna was vrijdag de snelste op de 500 meter met een tijd van 45.1 sec. Harry Hartman uit 's-Gravendeel werd tweede in 45.7 en Halfweeg derde in 45.8 sec. De uitslag luidt: 1. Schenk (Anna Pau lowna) 45.1, 2. Hartman ('s-Gravendeel) 45.7, 3. Halfweeg (Westerland) 45.8, 4. Lie- brechts (Vlaardingen) 46.7, 5. Kieviet (Veenendaal) 47.1 en 6. Nottet (Loosduinen) 47.3. De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond heeft alle wedstrijden voor zater dag 5 en zondag 6 december afgelast in verband met de gesteldheid van de ter reinen. Het nog ongeslagen AMVJ is in de basketbalwedstrijd tegen Antilopen van een koude kermis thuisgekomen. De jonge Antilopen-ploeg, die de laatste weken het juiste ritme te pakken heeft, liet de Am sterdammers volkomen kansloos. In een voortreffelijke tweede heift waren er perioden dat AMVJ volkomen werd weg gespeeld. Enkele slordigheden bij Anti lopen stond AMVJ toe tot 69-47 te komen. Typhoons ontving de nummer twee van de ranglijst SVE en moest na een gelijk- opgaande eerste helft met een 54-76 neder laag genoegen nemen. AntilopenAMVJ was een aanvankelijk volkomen gelijkopgaande strijd. Wel kwam reeds in deze periode Antilopen vanuit een bijzonder hechte zone tot gevarieerde, bij zonder gevaarlijke aanvallen, die voor AMVJ het ergste deden vermoeden. Anti lopen sprong van 8-6 naar 12-6, doch AMVJ slaagde er in het gat weer te dich ten. Tot 24-22 bleef de strijd open. Doch in de laatste vijf minuten liet Antilopen de tegenstander staan en ging bij 34-24 rusten. De eerste minuten van de tweede helft waren beslissend. Tim van Loenen, keer op keer gelanceerd door de weer excellente Nico Roskam, vierde een glorieuze rentree. Het werd 45-24 voordat cok AMVJ weer eens aan scoren toe kwam. Desastreus werd het voor AMVJ toen pok Hans van der Meyden weer werd ingezet, die in samen werking met Van Loenen de voorsprong van Antilopen tot 63-36 opvoerde. Door dat de Haarlemmers in de slotminuten de teugels wat lieten vieren kwam het einde met 69-47. De topscorers waren voor Anti lopen, Roskam 4-5, Van der Meyden 10-12, Dirks 6-4, Van Renssen 8-2 en Van Loenen 0-12. Typhoons heeft in de eerste helft het sterke SVE uitstekend partij gegeven. De Haarlemmers slaagden er in na een 7-18 achterstand bij rust tot 25-29 terug te komen. In de tweede helft werd de meer derheid van SVE allengs groter hetgeen na 26-35, 36-47 en 42-57 de 54-76 eindstand tot gevolg had. SVE kwam hierdoor naast AMVJ aan de leiding. Topscorers Typhoons Van der Putten 9-16, Van Tongeren 4-6; SVE, Grossman 8-21, Polet 5-6 en Koper 6-6. Overige uitslagen, heren: Exercitia 2 HOC 3 37-35, White Stars—Tornado 52-35, White Stars 2Tornado 2 26-53, Schoten HCK 2 23-34. BOKSEN. Karl Mildenberger, de Euro pese kampioen in het zwaargewicht, zege vierde vrijdagavond in Frankfort voor 10.000 toeschouwers door knock out in de vierde ronde over de Amerikaan Ollie Wilson. (Van onze sportredactie) Feijenoord zal de bekerwedstrijd tegen EDO in de sterkst mogelijke opstelling spelen. In het team ontbreken Bergholtz, Kreijermaat en Kruiver. Maar een Feijen- noord zonder dat drietal is nog sterk ge noeg om de perspectieven van EDO ge ring te houden. De EDO-pIoeg is zich dat overigens ook wel bewust. In de tweede bekerronde is ook nog RCH vertegenwoor digd, maar de kansen van die ploeg om een ronde verder te komen zijn niet zo groot, aangezien met een danig ver zwakt team de wedstrijd tegen Heeren veen zal worden gespeeld. Telstar krijgt tegen NAC een mede-eredivisieclub als tegenstander en zal daarvan afstand moe ten nemen met een elftal, waarin doelman Stuy ontbreekt. Feijenoord brengt praktisch hetzelfde elftal tegen EDO in het veld als dat met 9-4 van Ajax won. Toen speelde Kruiver in het begin mee, werd vervangen door Van der Vall in de eerste helft en stond Vrauwdeunt als halfspeler opgesteld. Mor gen is Vrauwdeunt geen halfspeler, maar speelt Rob Jacobs mee. Van der Vall heeft zijn plaats behouden; Kruiver is nog ge blesseerd. De opstelling van de Rotter damse club is: Pieters Graafland; Romeijn en Veldhoen; Jacobs, Kraay en Haak; Van der Vall, Groot, Venneker, Bouwmeester en Moulijn. EDO heeft Berends weer in het elftal; zijn blessure is genezen en Kroder moest daarom zijn plaats afstaan. Telstar, de Velser ere-divisieclub heeft een kans op een plaats in de derde ron- „BALANS is de sleutel naar succes in onze sport", zegt Anton Ebben, de man die in twee weken doordrong naar de internationale top der springruiters. Daar mee heeft hij vele in- en outsiders aangenaam verrast en enthousiast gemaakt. Enthousiast kan men echter zijn stem niet noemen, als hij moeilijk verstaanbaar mompelend vertelt over die weg naar de top. „In onze sport is het alleen maar doen, steeds weer doen, kijken, experimenteren, leren, steeds maar leren, nooit ben je uitgestudeerd op je materiaal, op je levend materiaal. Een paard is als een vrouw, onberekenbaar, steeds weer anders, zet je voor de minst verwachte verwikkelingen". „Ik ga nu als springruiter zo'n acht tot tien jaar om met paarden. Heb er in die tijd een vijftig tot zestig onder me gehad. Elk dier heeft zijn of haar eigen karakter, nukken en nervositeiten. Neem nou bij voorbeeld na Brusselhij stopt zijn gemompel, kijkt naar een eekhoorn tje, dat buiten op een naakte boomtak bidt, laat dan zijn blik gaan door het met serpentines versierde kantoorzaaltje van de Hilversumse manege serpentines neergehangen om zijn overwinning in Brussel, waar alle beroemde springruiters in hem hun meerdere moesten erkennen, te vieren, een viering die misliep, omdat hij liever bij de paarden bleef en ver volgt dan glimlachend: Na die vijf zware concours-hippique dagen daar, vorig week einde, verreisden we de paarden woens dag naar Amsterdam, waar ze 's avonds aankwamen. Donderdag heb ik mijn vrouw op Kairouan gezet om er een half uurtje mee rond te stappen en te draven. Dat leek me na die inspannende dagen meer dan genoeg. De volgende morgen, dacht ik, kom ik ga er nog eens even op zitten. Begint-ie me daar te donderen en te bokken! Zo jongetje, dacht ik, jij bent nog fris genoeg. Toen ik hem 's avonds reed op het eerste parkoers van „Jumping Am sterdam" had ik mijn handen vol aan 'm, was-ie zo fris alsof hij een week op stal gestaan had. Toen heb ik me in Kairouan volkomen vergist" „Ik heb een baan als onderhoudsinspec- teur bij de E.M.S. van de heer Zwolsman. Die baan stelt me in staat alle tijd en moeite aan mijn paarden te geven. Met de secretaris van de heer Zwolsman regel ik alles, kan ik voor alle buitenlandse con coursen inschrijven en er naar toe gaan. Dat is naar mijn mening een van de pij lers, waarop het succes van de laatste weekeinden schraagt: kijken in het buiten land naar de grote jongens, mannen als d'Oriola, Winkler, Schridde, Schockemöh- le, Haynes en noem ze maar op. Kijken als zij hun proefritjes maken. Van hen overnemen wat je gebruiken kunt. Niet he lemaal imiteren, want dan word je alleen maar een slechte imitatie. Dingen die zij doen inpassen in je eigen methode, aan passen aan je eigen rijstijl. Blijven stude ren. Acht jaar lang heb ik alleen geploe terd, moest ik het wel alleen doen. Hier in ons land is niemand die mij iets leren kan, tenminste iets, waar ik op zware con coursen in het buitenland iets aan heb. Hoeveel goeie concours-hippiques heb je hier? De meesten gaan dan niet hoger dan 1 meter 30. Krijgen we eens een N.B. van 1.40, dan heet dat zwaar. Win je die bij voorbeeld tien keer en je gaat dan in eens meedoen op een internationaal con cours als bijvoorbeeld in Rotterdam of in de RAI, dan struikel je over de 1.60 me ter. Dat verschil kun je niet zo maar in eens overbruggen". „Ik kan me de dag nog als vandaag heugen, dat ik in Keulen voor het eerst de twee meter sprong. Man wat was ik blij. Dat was de gelukkigste dag van mijn le ven. Laat ik er echter snel bijzeggen en dat is de tweede pijler waarop succes rust dat ik er ook de paarden nu voor heb. De 8-jarige ruin Prins Ajax en de 10- jarige Franse ruin Kairouan zijn klasse- paarden. Nou is het ook zo, dat een min dere ruiter op een goed paard minder be reikt dan een goed ruiter op een minder paard, omdat die goede ruiter in een half of een heel jaar toch iets van dat paard kan maken. Je moet het eigenlijk zo be schouwen, tenminste zo voel ik het, ik ben eigenlijk een trainer van atleten. Mijn at leten zijn mijn paarden. Ik moet er voor zorgen, dat zij een goede conditie hebben, sterke spieren, kracht en soepelheid. Ik moet ze coachen die kracht, en souplesse zo effectief mogelijk te gebruiken, ik moet ze teugelen naar de beste prestatie in de gegeven conditie. Zoals alle coaches vorm je na jaren van studie en experimenteren je eigen ideeën, je eigen feeling, die een ander moeilijk kan corrigeren". Niet voor. Ieder heeft zijn methode om het paard te coachen. Het dier plichtsgevoel bijbren gen is ook een voorname taak. Elk paard is anders. Prins Ajax is bijvoorbeeld fel, is handig, kan uit alle standen springen-, zit je dichtbij dan gaat-ie recht omhoog, zonder dat je hem eigenlijk tegen je hand hoeft te laten opklimmen, hij kan zijn benen alle kanten opbuigen, is uitermate lenig. Kairouan is rustig, prima voor het zware werk, voor een Grand Prix. Beide paarden hebben plichtsgevoel, ingepompt door mij en hun verzorger R. Wijman. Hij is er een uit duizenden, 's Avonds om half negen loopt hij naar de stal van Ajax, want hij kan gemest hebben. Dat veegt-ie dan in een hoek, zodat het paard geen kans maakt er in te gaan liggen. Hij zal geen nacht naar bed gaan voor hij nog eens door de stal heeft gelopen. Bij de insprongetjes voor parkoersen staat hij erbij te corrigeren. Al zou een Winkler mij aanbieden te kijken, dan heb ik niet zoveel aan zijn advies als aan dat van zijn verzorger. Wij vormen een team, eigenlijk kun je dat ook balans noemen. De balans tussen berijder en verzorger. Ik ben begonnen te zeggen, dat dat woord balans de sleutel is tot alle succes. De balans tussen de snelheid waarmee je een parkoers rijdt, de hoogte en risico voor fouten. Rij je te snel dan vergroot je de mogelijkheid tot fouten maken, rij je te langzaam in een jachtparkoers, dan bereik je ook geen toptijd. Die balans is moeilijk te verkla ren, dat is een kwestie van gevoel. Ook dat ligt bij elk paard anders, natuurlijk. Dat gevoel krijg je alleen door routine, Anton Ebben, de 34-jarige Tilburger in de Hilversumse manege met zijn twee zo succesvolle paarden Prins Ajax (links) en Kairouan. door wedstrijdervaring. Hoe hoger je nu in je prestaties komt, hoe dieper je ervan doordrongen wordt van welke subtiele dingetjes een goed gereden parkoers af hangt. Het minste geringste kan je ach teruit gooien. Misschien is dat de reden, dat de topruiters op de deelnemerstribu ne veel minder over anderen praten, dat er onder de beste ruiters veel minder afgunst is, de concurrentie veel sportie ver, men elkaar een overwinning ruiter lijk gunt, omdat die topruiters beseffen: nu hij, de volgende keer kan ik het zijn. Nu heeft hij geluk, straks ik. Geluk spreekt in dit werk ook duchtig mee. En de dagvorm van de viervoetige atleet, die je coacht. Men heeft over mij geschre ven, dat ik verlegen ben. Nu ik dit ver teld heb, begrijpt men misschien beter waarom ik niet verlegen, maar bescheiden benbesluit de in Brussel en Amster dam zo succesvolle Nederlandse spring ruiter ANTON EBBEN. de van het bekervoetbal indien tegen NAC goed voetbal wordt gespeeld. Het elftal, dat vorige week van Fortuna won, moet daartoe in staat blijken. Wederom name lijk kon Van der Kuil niet worden opge steld en blijft Bakker daardoor in het elf tal. De verwondingen van Van der Kuil zijn weer open gegaan en zijn herstel zal zeker nog wel veertien dagen duren. De enige verandering die er bij Telstar heeft plaatsgevonden is de vervanging van doel man Stuy, maar daaraan is geen opval lend verhaal verbonden. Stuy,verblijft met het militaire elftal in Stuttgart en Jense krijgt daarom de kans, waarop hij vanaf de transferperiode heeft moeten wachten. ■NAC speelt met het competitieelftal. Van der Merwe hoort daar nog niet bij. Deze ongelukkige Bredase keeper is niet hersteld van zijn verwondingen, al traint hij volledig. Bij NAC ontziet men hem echter nog en daardoor staat Korebrits morgen onder de lat. De opstelling van NAC is: Korebrits; Van Ierland, Mul, Van Görp en Pelkmans; Vermeulen en Luyten; Visschers, Groenewegen, Saris en Van Gastel. RCH heeft aan de harde competitiewed strijd tegen AGOVV een flink aantal ge blesseerde spelers overgehouden. Morgen gaan daarom niet naar Heerenveen: Mussche, Doesselaar, Euwes, Nanai en Meijer. Bovendien zijn Dahrs en reserve Van Dijk zieken. Het opstellen van pe naltyspecialist Poerwo was hierdoor niet zo'n opvallende beslissing. Zijn aanwezig heid is overigens wel nuttig, indien er strafschoppen moeten worden genomen, nadat in de gewone speeltijd en in da twee verlengingen de stand gelijk blijft. Heerenveen heeft bepaald minder last van geblesseerde spelers. De opstelling van de Friezen is: De Jong, H. de Jong en Rooseboom: Hartkamp, Baudoin en Zwart; Krist, Kussendrager, Klundert, Oosterhof en Hainje. In dit elftal ont breekt nog altijd Huitema, die een been breuk heeft. EDO (op het Haarlem-terrein thuis tegen Feijenoord): Amama; Disselköter, Koster, Van der Putten en Berends; Wiertz en Mul; Zoeteman, Koek, De Winter en Peters. RCH (uit tegen Heerenveen): Van der Schilden; Wullems en Honout; Poerwo, Van den Brink en Biesbrouck jr.; Hen driks. Engelenberg, Maslo of Koning; Van de Berg en Van Weerlee. TELSTAR (uit tegen NAC): Jense; Liptak. Althof, Brom en Pirovano; H endriksen en Van Wijk; Dikstaal, Bakker, Van Egmond en Kleef. Op verzoek van het EDO-bestuur is het „roemruchte" EDO-elftal 1947-1948 uitge nodigd om een voorwedstrijd te spelen tegen „Haarlem" 1947-1948 bij de ontmoe ting EDOFejjenoord voor de tweede ron de om de KNVB-beker. De wedstrijd van de oude glorie begint om 12.30 uur. Dit U het EDO-elftal, dat destijds Feijenoord in een beslissingswedstrijd met een 2-1 ne derlaag naar Roterdam terugstuurde en daarmee het kampioenschap van de eerste klasse west behaalde in een uitverkocht Olympisch Stadion te Amsterdam. In dat seizoen (1947-1948) onder trainer Lawrence beleefde EDO haar grote succes sen, met o.a.: Joop Wille, Henk Schijve- naar (vele malen internationaal) en Joop Odenthal. In de competitie om het lands kampioenschap werd „Haarlem" beide ke ren met 2-1 geklopt, vandaar de revanche wedstrijd EDO 47-48 tegen Haarlem 47-48. Het elftal van EDO zal worden samen gesteld uit de volgende spelers: Teun van de Berg, Piet Bax, Gerrit Lasschuit, Jaap Schildwacht, Henk Schijvenaar, Eddy Kar- pes, Snouk Spek, Nees eVrdam, Buikle Roodselaar, Piet van Straaten, Wim Steen- dam, Joop Odenthal. Als reserves zullen fungeren Herman v. d. Nouwland, Jan Munters, Henk Oomén, Cock Hellingman en Jan Koning. „Haarlem" komt met de volgende op stelling: P. Kluit, P. v. Tiggelen. A. Zuur bier. H. Onkenhout, C. de Voogd, N. Laan, A. de Winter, J. van Bakel, W. Roozen, Kick Smit, P. Groeneveld. Reserves: J. Verkaik. Jac. Groeneveld, W. van Daalen, J. Snijders en J. Elsinger.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9