KNVB weet officieel moeilijkheden tussen niets VSV af van de en Telstar Noodkreet Sint, geef ons nieuwe Veisen - voorzitter velden Ook Vasas in de kwartfinales van toernooi om Europa Cup Flamingo's versloeg Herly in spannende basketbalontmoeting De Blinkert handbaldames in Groningen naar zege op HCG SPOELT Districtsbestuurder Jaspers houdt zich op de vlakte Weer rumoer rond Enschede Velser wethouder De Boer begrijpt VSV niet Schorsing van drie weken voor Lenz Engelse cricketers doen het goed in Zuid-Afrika Clay-Liston nu op 19 april 1965 Captain Erik Zwier s als invaller-coach Tom Okker speelde tegen Emerson Veel verrassingen in Pepernotenprijs Bracxe nam record van Post over Nieuw complex nog niet in aanbouw MAANDAG 7 DECEMBER 1964 Niet serieus Naar KNVB VSV gaat door „We spelen niet tegen Go Ahead" zei official Hongaar Foeldi verbeterde wereldrecord gewichtheffen Kardolus vierde in sterk bezet sabeltoernooi HPG blijft le klasser Nederlagen voor VZV verse punten, waarop we Telstar kunnen aanvallen'', is het in eigen kring vertrou wing wekkende commentaar van de heer Veldmeijer op dit alles. „We hopen er in ieder geval mee te bewijzen, dat we niet zijn ingeslapen en dat we ons bij de hui dige situatie niet hebben neergelegd". Die huidige situatie is, dat Telstar alles in or de maakt om aan het eind van dit seizoen de amateurverenigingen waaruit het is ont staan (Stormvogels en VSV) af te stoten. (Van onze sportredactie) De KNVB begrijpt niets van de zaa Telstar—VSV, die de Velsense amateur club thans in alle hevigheid heeft doen losbarsten. De KNVB heeft, althans de afdeling betaald voetbal van de voetba bond, een brief naar het VSV-bestuur gezonden, waarin zij de handelwijze van de Velsense club ten zeerste betreurt, Het wordt vanzelfsprekend geacht, dat VSV zoal er moeilijkheden zijn de ge bruikelijke weg volgt en dus klachten bij de organisatie aanhangig maakt. De strekking van de brief, die de af deling betaald voetbal heeft verzonden en die ondertekend was door Lo Brunt, is bij VSV niet in goede aarde gevallen. Men vraagt zich af, wat dan feitelijk de bezoe ken en telefoongesprekken, die de heer A van Leusen heeft gehad, voor nut hebben afgeworpen. De heer Van Leusen, vorig seizoen na de fusie voorzitter van VSV, heeft zich in ruime mate beijverd voor VSV's zaak en daarbij onder mee gespro ken met de heren Jaspers, Zon en Burg wal, die personen, die in KNVB's official- top thuis horen. Ook de heer W. Veldmeijer die dit seizoen de Velser huisarts Van Leusen opvolgde, heeft contact gehad met de heer Burgwal. Bij de vierde klase amateurclub heeft men overigens door deze brief en door het telefonisch gesprek, dat de heer Veldmeijer vorige week met de heer Jaspers voorzit ter van het district West I heeft gehad, de indruk gekregen, dat de KNVB ervan over tuigd was, dat de moeilijkheden van de amateurclub met de semi-profvereniging Telstar, in de doofpot waren gegaan. Nu het tegendeel is gebleken, is men terug geschrokken en dringt men aan op een ge bruikelijke procedure, dus via de bond. De heer Jaspers deelde ons gisteravond mee, dat „de tegenstellingen, die er ken nelijk zijn geweest, officieel nooit aanhan gig zijn gemaakt bij de KNVB en dat VSV dus geadviseerd is die klachten nu wel officieel te laten behandelen door de voetbalbond." Op de vraag wat de KNVB zou doen, indien VSV de ingeslagen weg zou volgen, die leidt tot de burgerlijke rechtspraak, hield de heer Jaspers een slag om de arm. „Voorlopig moet ik me volledig op de vlakte houden", was zijn antwoord, dat aan duidelijkheid dus alles te wensen over moest laten. Inmiddels heeft VSV-voorzitter Veldmeij er zaterdag een gesprek gehad met de rechtskundig adviseur van de amateurclub, wiens naam tot dusver nog altijd op de achtergrond wordt gehouden. In dat ge sprek is duidelijk VSV's positie besproken en daarbij is men tot de conclusie geko men, dat aan het bestuursbesluit van VSV, een gerechtelijke uitspraak te vragen, uit voering zal worden gegeven. „Er zijn di- Een nogal gevaarlijke uitspraak van de heer J. van Laar, lid van de commissie betaald voetbal van sportclub Enschede „wij voetballen niet meer tegen Go Ahead" in een radio-uitzending heeft zondagavond de telefoons bjj diverse bestuursleden van beide verenigingen roodgloeiend doen staan. Het is het gevolg van de geruchtmaken de wedstrijd met de affaire van manager- eoach J. Beltman en doelman Lagarde. De heer Beltman heeft, zoals in een deel van de zaterdagse editie vermeld, door be middeling van zijn advocaat aan de voor zitter van Sportclub Enschede, de heer P. Bakkenes en bestuurslid, de heer H. Olijve, een aangetekend schrijven doen toekomen, waarin 10.000 materiële schade en 100.000 goodwillschade wordt gevraagd. In Enschedese voetbalkringen was men nogal verontwaardigd, hetgeen de heer Van Laar tot de nogal voorbarige uitspraak „wij voetballen niet meer tegen Go Ahead" verleidde. De heer P. Bakkenes, die de heer Van Laar over de radio hoorde, was zeer geschrokken en deelde or.s mede hier niet achter te staan. „Natuurlijk is het on mogelijk om niet meer tegen Go Ahead te spelen. Wij gaan maandagmorgen naar on ze advocaat en overhandigen hem de ge hele correspondentie over deze zaak. Wij zullen dan wel zien wat er uit een gesprek tussen onze advocaat en die van de heer Beltman zal komen. Overigens hadden wij dit binnenskamers willen houden en zijn niet erg gelukkig met deze publiciteit. Het ls jammer dat de heer Van Laar dit alle maal gezegd heeft, temeer daar hij alleen lid is van de commissie betaald voetbal en geen bestuurslid van Sportclub Enschede". Noch de heer Beltman, noch zijn advo caat wilden, behalve de bevestiging van de brief aan het bestuur van Sportclub Enschede, commentaar leveren. „Ik kan het niet serieus zien of het is een poging om de profclub, die aardij, van de grond lijkt te komen, weer te la ten mislukken". Dat is de reactie van de man in Velsen, die zich het meest beijverd heeft voor de fusie tussen Stormvogels en VSV om beter betaald voetbal in Velsen Na DWS, FC Köln, Real Madrid en Internazionale Milaan heeft ook de Hon gaarse voetbalkampioen Vasas Györ zich geplaatst voor de kwartfinales in het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen. Vasas verloor gisteren we' met 4—3 van Lokomotiva, maar dat resultaat in Sofia verhinderde de plaat! in de kwartfinales niet omdat de thuis wedstrijd met 5—3 in het voordeel van Vasas was geëindigd en het doelgemid delde dus voordelig voor de Hon garen is. te krijgen, wethouder H. de Boer. Zijn standpunt is bekend. De gemeente Velsen zal geen steun aan een betaalde voetbal club geven, wanneer amateurclubs daar van zouden meeprofiteren. Dat Telstar dus los komt te staan van VSV en Storm vogels is volledig overeenkomstig de ge dachten, die van gemeentezijde altjjd naar voren zijn gebracht. Wethouder De Boer begrijpt daarom nu niet, wat VSV wil. „Ik geloof niet dat er een rechtsgeding komt. Er is toch een officiële rechtspraak van de KNVB, waar om gaat VSV daar dan niet heen". Wet houder De Boer deelde overigens mee, dat het Velser gemeentebestuur officieel nooit van de moeilijkheden van VSV ge hoord had. Officieel is wel de reactie, die het gemeentebestuur van Velsen heeft ge kregen van het bestuur van Stormvogels: „we zijn tevreden over de afwikkeling van de fusiezaak". Voor de achtste finales van de Europa- Cup-strijd resten nu nog drie wedstrijden. Anderlecht speelt nog thuis tegen Liver pool, Benfica ontvangt op eigen terrein Chaux de Fonds en Rapid Wien krijgt Glasgow Rangers op bezoek. De wedstrijd, die Anderlecht moet spelen (16 december) is voor de Belgische kampioen een bijzon der moeilijke, want Liverpool won de eer ste wedstrijd met de royale cijfers 3-( Chaux de Fonds zal ook wel weinig pers pectief zien in de uitwedstrijd, die in Por tugal tegen Benfica moet worden gespeeld De door Elek Schwartz getrainde Por tugese kampioen speelde in de uitwed strijd met 1-1 gelijk, maar zal op eigen veld wel aanzienlijk sterker dan de Zwit sers blijken (9 december). Rapid Wien en Glasgow Rangers zijn het over de datum van hun retumwedstrijd nog niet eens. De eerste wedstrijd in Glas Het bestuur van DWS heeft Huub Lenz, naar aanleiding van zijn onwillige houding tijdens de training een schorsing opgelegd van 3 weken met daarnaast een voorwaar delijke geldboete van 750 met een proef tijd tot het eind van het seizoen. De schor sing wordt geacht te zijn inigegaan op 26 november en zal op 17 december eindigen. Lenz was al in twee wedstrijden niet op gesteld. Na de tweede dag van de eerste test- match tussen Zuid-Afrika en Engeland, die vrijdag in Durban is begonnen staan de Engelse cricketers er voortreffelijk voor. Zjj sloten zaterdag hun eerste innings af op 485 voor 5 en veroverden vervolgens de Zuidafrikaanse topwickets voor slechts enkele runs. Aan het einde van de tweede dag was het totaal van de „Springbokken" 20 runs voor het verlies van 3 wickets, zo dat de perspectieven voor de Engelsen uiterst gunstig zjjn. Top-scorers in het Engelse team waren: Ken Barrington, die voor 148 punten zorg de, en Jim Parks, die dank zij 108 runs eveneens tot een century kwam. De Zuidafrikaanse batslieden hadden heel weinig succes. Aanvoerder Trevor Goddard bracht het niet verder dan 8 schamele runs. Mike Smith ving hem op sublieme wijze uit. Eddie Barlow was met 2 runs nog onfortuinlijker. Greame Pollock tenslotte moest terugkeren naar het paviljoen nadat hij 5 punten had ver gaard. De wedstrijd wordt vandaag voortgezet. gow eindigde in een 1-0 overwinning voor de Rangers. De loting voor de kwart finales, is op 17 december in Wenen. In een retumwedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft de Zwit serse club Lausanne zondagmiddag op eigen terrein met 2-1 gewonnen van Sla- via Sofia. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. Aangezien de Bulgaarse ploeg de eerste wedstrijd met 1-0 had gewonnen, is een beslissingswedstrijd noodzakelijk ge worden om uit te maken, wie overgaat naar de volgende ronde. In Turijn behaalde Torino, houder van de Italiaanse beker, een ruimte zege op het Finse Haka Valkeakoski. De eindstand werd 5-0 na een 3-0 score bij de rust. De Italianen hadden het eerste duel reeds met 1-0 in hun voordeel beslist en zij gaan dus over naar de kwarteindstrijden. De aanvankelijk voor 16 november vast gestelde revanchewedstrijd om het wereld kampioenschap boksen in het zwaarge wicht tussen de titelhouder Cassius Clay en de ex-kampioen Sonny Liston, die toen wegens een spoedoperatie van Clay geen doorgang kon vinden, is nu in principe vastgesteld voor 19 april 1965. De wedstrijd wordt gehouden in Boston (Massachusetts). Imre Foeldi, de Hongaarse gewicht- heffer verbeterde zondag tijdens wedstrij den in Boedapest het wereldrecord, twee handig drukken in het vedergewicht met 127 kg. Het oude record stond met 126 kg. op naam van van de Japanner Hiro Fukuda. Imre Foeldi veroverde tijdens de spelen in Tokio de zilveren medaille in het bantamgewicht. Flamingo's heeft in de basketbalcompe titie voor een opmerkelijke verrassing gezorgd door het Amsterdamse Herly met liefst 62-77 te verslaan. Niet alleen won nen de Haarlemmers daarmee een belang rijke match, maar zij zorgden er tevens voor dat de positie van The Wolves aan de kop van de ranglijst iets gunstiger werd. En dat is voor The Wolves met nog een wedstrijd tegen Herly in het vooruit zicht een plezierige wetenschap. Zeker nu de club zich zeer intens moet voorbereiden op de wedstrijden om de Europacup, wel ke binnenkort in Zweden worden gespeeld. Voor Flamingo's leverde de wedstrijd te gen Herly een extra moeilijkheid op. Niet alleen kwamen de Haarlemmers een man tekort, ook misten zij deze zondag coach Rob Bakker, die wegens een examen geen tijd heeft de ploeg bij te staan en op ver zoek van het team zijn functie dan ook De spelers die in het toernooi Melbourne uitkomen in het toernooi om de tenniskampioen schappen van de staat Victoria hebben zondag een wedstrijd AustraliëEuropa gespeeld, waarin elke partij uit twee sets bestond. Australië won zes van de zeven partijen, één eindigde er onbeslist.Tom Oker ontmoette Wimbledonkampioen Roy Emerson die hem met 75 61 versloeg. Jan Hajer speelde tegen Bowrey en werd met 61 62 geklopt. Het FransNeder landse dubbel GrindaOkker leed voorts een nederlaag tegen Bowrey—Davidson. De cijfers waren: 61 62. De verdere uitslagen zijn: Ruffels versloeg Govern (Fr.) 64 62; Stolle onbeslist met Bar- thes (Fr.) 63 57; Cooper versloeg Stil- well (GB) 75 75; Newcombe/Roche versloegen Barthes/Jouffret (Fr.) 63 62. ter beschikking heeft gesteld. Jan Jan broers, de coach van het nationale team, zou als invaller optreden, maar met deze beslissing nam Herly geen genoegen. Ten slotte belastte captain Erik Zwiers zich met de taak van coach. Zwiers deed dat niet onverdienstelijk. Tot twee maal toe heeft zijn beslissing tot het vragen van een time-out succes ge had. In de eerste helft werd een achter stand bij de rust in een, zij het geringe- voorsprong omgezet: 34-36. En in de twee de helft, toen Herly uit een verrassend aanvalsinitiatief tot 47-42 was uitgelopen, Flamingo's alles op alles zette en via 51-51 op 59-65 kwam. De Haarlemmers kwamen daarna bijzonder goed opzetten en vooral de produktieve Kales liet zich van een goede kant zien. Dat resulteerde ten slotte in de overwinning, die met 62-77 werd be haald. Topscoorders bij Flamingo's waren: Lagerweij 4-11 en Kales 22-11. Bij Herly: Pastor 8-2. Hadar 2-11 en Tuinstra 2-12. De overige uitslagen in de eredivisie: heren: PunchUS 70-59; dames: Herly AMVJ 34-65. Voor een uitstekende prestatie zorgde zondag tijdens een internationaal sabel- toernooi, om de Challenge Marcel Dent- zer in Parijs, de Nederlandse sabreur Kas- per Kardolus. In de directe eliminatie van het toernooi, waaraan door 's werelds sterkste schermers werd deelgenomen, zorgde de Hagenaar voor een verrassing door de grote favoriet, ex-wereldkampioen Pawlowski (Polen) met 10-9 uit te scha kelen. Kasper Kardolus die zelfs met 6-1 had voorgestaan in deze spectaculaire par tij, eindigde door deze zege onder de laat ste vier, want in de kwartfinales had hij niet veel moeite met de Zwitser Mohoss (10-7). In de halve finale echter verloor hij op het nippertje van de latere winnaar de Hongaar Meszena met 10-8. De finale ging tussen twee Hongaren, namelijk Meszena en Kovacs. Meszena won met 10-8. De overige Nederlanders werden reeds eerder uitgeschakeld. Makk eindigde onder de laatste 16 en Pentz, Mos man en Vunderink onder de laatste 32. De uitslagen van de zondag in Hilversum ge houden draverijen luiden: Surpriseprijs (1500 m): 1. Doortje Dartel: 2. Duveltje van Akerendam; 3. Dave Fez. Tot.: wlnn f 5,40, pl. f 1,50, 1,40, 1,50, gek. 15,90, cov. 4,50. Pepernotenprijs (2040 m): 1. Carma; 2. Bohe- mièn; 3. Boy van Forges. Tot.: winn. f 2,90, pl. 1,90, 23,30, f 38,90, gek. 7,20, cov. f 31,80. Spanjeprjjs (2000 m, le aid.): 1. Zelda's Happiness; 2. Zamora: 3. Axel Hollandia. Tot.: winn. f 7,60, pl. 3,—, f 2,60, f 5,30, gek. 4,50, COV. 8,60, trio f 2.914,90. Banketletterprijs (2020 m): 1. Boyke Holandia; 2. Baronet; 3. Bente Victoria. Tot.: winn. 2,60, pl. 1,80, 2,40, f 2,10, gek. 6,20, cov. j 9,10. Prijs van St. Nieolaas (2400 m): 1. Azalea Hanover; 2. Myster du Bocage; 3. Yackie Moore Tot.: winn. 2,20, pl. 2,20, 2,60, 7,10, gek. f 6,40, COV. 9, Speculaasprijs (2000 m): 1. cherie Spencer; 2. Catherine Mac; 3. Cherubijn B, S. Tot.: winn. f 3,40, pl. 2,10, 6,30, f 8,50, gek. f 8,10, cov. 13, Hilversumprijs (3400 m): 1. Bruno; 2. Ztngaro; 3. Athos the Saint. Tot.: winn. 2,20, pl. 2,—, f 3,—, f 3,—, gek. f 8,30, cov. f 7,10, trio f 192,20. Zwarte Piet-prijs (2000 m, le afd.): 1. Zilver- tip; 2. Bonny Julia; 3. Axworthy B. Tot.: winn. f 2,80, pl. f 2,70, 2,—, 2,50, gek. f 8,50, cov. 6,70. Zwarte Piet-prijs (2e afd.): 1. Adua Scotch B.; 2. Yvonne Heny; 3. Cheri de Kinley. Tot.: winn. f 25,40, pl. f 4,70, f 2,50, 3,80, gek. 7,90, cov. f 7,—. Totalisatoromzet 255.890,—. De Belg Ferdinand Bracke, wereldkam pioen achtervolging bij de profs, heeft zaterdagavond in het Brusselse sportpa leis het wereldrecord over 5 km. (over dekte banen) verbeterd en gebracht op 6 min. 5.6 sec. Het record was in bezit van de Nederlander Peter Post, die op 21 december 1962 in Zürich de 5 km. reed in 6 min. 7.6 sec. Na 6 van de 21 te rijden ronden had Bracke al een voorsprong van 40 meter op zijn schema, dat was geba seerd op een tijd van 6 min. 3.4 sec. D« Belg verloor die voorsprong later echter geheel. Toen de bel voor de laatste ronde ging lag hij zelfs een vijftal meters achter. Geholpen door geestdriftig publiek hield Bracke het wereldrecord echter binnen zijn bereik. De damesploeg van De Blinkert heeft aan de lange reis naar Groningen twee kostbare winstpunten overgehouden. In de Groningse veilinghal ontmoetten de Haar lemse dames H.C.G. in een zaalhandbal duel en wonnen na een spannend duel met 8-6. In de eerste helft heeft H.C.G. beslist veel geluk gehad toen schoten van o.a Noor Bos, en Ria Samson tegen paal en lat uiteenspatten; ook belandden enkele schoten via de binnenkant van de paal weer in het veld. Tegen de enthousiast en fel strijdende Groningse dames nam De Blinkert na drie minuten de leiding; een afstandsschot was de HCG-keepster te machtig. Drie minuten later was het ech ter alweer gelijk. Tot de rust scoorden bei de ploegen vrij moeizaam. Een 3-1 voor sprong (Mieke Rubach en de goed spelen de Astrid Budde) zag De Blinkert weer in gelopen. Deze Groningse treffers kwamen tot stand, omdat de Haarlemse ploeg niet snel genoeg terug kwam. De gevaarlijke Lies Blaauw had in Truus Biesbrouck een attente verdedig ster en daarom moest het nu van haar ploeggenoten komen. Vijf minuten na de hervatting gaf Noor Bos haar ploeg weer de leiding, doch direkt had H.C.G. 'het antwoord klaar. (4-4). Toen in de achtste minuut Mieke Rubach goed werd aange speeld door Truus Biesbrouck, betekende dat 4-5 en deze laatste speelster zorgde zelf een minuut later voor 4-6. H.C.G. vocht moedig terug, maar kwam, mede döor het goede doelverdedigen van Jannie Meinema niet verder dan één tref fer. Vijf minuten voor het einde bood Truus Biesbrouck Ria Samson een goede kans en De Blinkert leidde met 7-5. Een goed geslaagde break out via Ria Samson besloot de Blinkertproduktie en H.C.G. kon nog tot 8-6 terugkomen, maar verder lieten de Haarlemse dames hun gastvrou- Ruim 150 jeugdleden van de Santpoort- se voetbalvereniging Velsen hebben zater dagmiddag met hun leiders en de caba ret-groep „In de hoge hoed" bestaande uit leerlingen van het Lavigeriecollege in café Zomerlust bezoek gekregen van St. Nieolaas. Daar Velsen-voorzitter Maas de leeftijd van het schoen-zetten te bo ven is, maakte hij van de gelegenheid gebruik om enkele hartewensen van zijn vereniging aan de Sint kenbaar te maken met het verzoek om deze wensen nog eens met het gemeentebestuur te gaan bespreken. Vooral van de „velden-nood", waarin Velsen verkeert schrok de Sint hevig: met 29 elftallen moet de Sant- poortse tweedeklasser de competitie rond zien te krijgen op twee grote velden en een klein terrein. St. Nieolaas gaf Velsen de verzekering het nog eens met de ge meente op te nemen. Velsen heeft momenteel de beschikking over twee normale velden, waarvan er één als het ook maar even regent herhaaldelijk moet worden afgekeurd. Daarbij ligt er nog een veldje dat alleen geschikt is voor jeugdwedstrijden en als men dan bedenkt dat Velsen zeven senio ren-, vijf junioren-, negen aspiranten- en acht welpenelftallen telt wordt het duide lijk dat de noodkreet van Velsen de goe de Sint niet onberoerd liet. De Sint beloofde deze kwestie nog eens bij het gemeentebestuur van Velsen aan hangig te maken en wees op de plan nen die klaar liggen voor een nieuw Velsen-terrein. Voorts dankte de Sint de jeugdcommissie van Velsen voor het goe de werk dat met plezier wordt verricht. Terwijl St. Nieolaas enkele zoete en stoute kinderen op verzoenende toon toe spraak, vertelde de heer Maas ons nog: „Inderdaad zijn er plannen voor ons nieuwe veld. Maar wij wachten al zo lang dat wij eerst de mensen aan het werk moeten zien, eer wij het geloven. Wij hebben gehoord dat er in februari be gonnen zal worden met het grondwerk. Maar nogmaals, we willen het eerst zien! Velsen heeft vier velden nodig om alle leden te kunnen laten voetballen. Als de nieuwe velden er zijn, zijn wij in staat ons steentje bij te dragen Het aanzien lijke bedrag wat wij bij ons 40-jarig ju bileum hebben ontvangen, is gereserveerd voor de te bouwen accommodatie en wij hebben mensen in de vereniging die bij die bouw kunnen helpen". Voor de zaalhandbalcomvetitie werd een wedstrijd ger. 'ld tussen Niloc en Aalsmeer. De --ploeg was het schotvaardigst en won de strijd niet 1621 Toch kwam Aalsmeer tot gevaarlijke aanvallen. Deze foto toont er een van. wen niet komen. De dames van Full Speed moesten in het vrij sterke AVA in Alkmaar haar meerdere erkennen. Een bijzonder eervolle 6-5 nederlaag hield de IJmuider ploeg in de onöerste regionen van de ranglijst. Het beroep, ingesteld door Neptunus (Arnhem) tegen de door de Sportcommissie KNZB vastgestelde regeling, inhoudende dat zeventallen waarvan één of meer zwemmers of zwemsters deel uitmaken van de centrale trainingsploeg voor de Olympische spelen niet voor degradatie in aanmerking zullen komen, is door de Commissie van Beroep in hoogste instan tie behandeld en afgewezen, zodat HPC eerste klasser blyft. Aanvankelijk was na de ingediende klacht door de Tuchtcommissie KNZB Nep tunus in het gelijk gesteld. Tegen de uitspraak van de Tuchtcommissie was de Sportcommissie KNZB in beroep ge gaan bij de Commissie van Beroep. In haar uitspraak vernietigt de Commissie van Be roep de uitspraak van de Tuchtcommissie d.d. 26 juni 1964. In het Velserbad werden zondagmiddag voor de bekercompetitie KNZB twee wed strijden gespeeld, waarin VZV het onder spit moest delven. ZAR uit Amsterdam was de gast van de dames van VZV. Er werd rijkelijk met doelpunten gestrooid, want de Amsterdammers zegevierden met 13-1. De heren van VZV kregen Kroosduikers uit Westzaan op bezoek. Nadat de gasten met 2-0 vóór stonden, werkten Jelle Oort wijn en Zuurbier de achterstand weg, zo dat met de stand 2-2 de tweede helft werd ingezet. In deze periode maakten Kroos duikers een gretig gebruik van de fouten in de VZV-verdediging en stelden zij hun overwinning op 6-2. Zaterdag aanstaande moet VZV naar Amsterdam voor de wedstrijd tegen De Snippen uit 0".do:-krrk aan de Amstel. VAN OVERAL Voetbal. Het Deen voetbalteam is er zaterdagmiddag in Bologna niet in ge slaagd de Italiaanse ploeg te verslaan. Tot 13 minuten voor het einde van de ontmoe ting, die voor 30.000 toeschouwers onder ideale weersomstandigheden werd ge speeld. leidden de Deense amateurs met -0. Doelpunten van linksbuiten Pascutti (2 maal) en rechtsbinnen Bulgarelli brach ten Italië toch nog een 3-1 zege.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11