3 Nog geen concreet resultaat van herstel der betrekkingen POLLE, PELLI EN PINGO Normale zomer werkte goede resultaten in de hand AGENDA Bronchi letten Kort en bondig KAMMETJE FOK Voorzitter akkerbouwers LTB: Politie past op poezen Kleine Tupolev voor het eerst op Schiphol Andere richting voor „Oost en West" Tien jaar Statuut voor het Koninkrijk In het voortuintje lag een „dode man" Spoorbaan verzakt in Rotterdam Soebandrio op Schiphol: Drukke scheepvaart Kamerleden naar Dakar Het blijft zacht -I MAANDAG 7 DECEMBER 1964 2 Kerkelijk nieuws Haarlem Rokershoest en kriebelhoest Velsen-IJ muiden Beverwijk Herdenking in de West Granaten bij haven van Hillegom gevonden - -y— Eerste parlementaire associatie-conferentie mmn iimniniwininininnnniiiininniimiiinnnniiiininmimni £•5 sn z - zzw - „Voor onze akkerbouwbedrijven moch ten wij, in tegenstelling met de laatste jaren, weer eens spreken van een norma le zomer. De opbrengsten toonden dien overeenkomstig een gunstig beeld Dit zei vanmorgen de voorzitter van de vak groep akkerbouwers van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond, de heer H. A. Giesen tijdens zijn openingsrede op de jaarvergadering van deze vakgroep, die gehouden werd in de muziekzaal van ca fé-restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem. Voor de garantie-produkten waren er dan ook geen prijsmoeilijkheden. Voor de niet gegarandeerde gewassen waren de resultaten in sommige gevallen echter be paald ongunstig. De prijzen van vlas en pootaardappelen lagen gemiddeld aan de lage kant. „Het komt er eigenlijk op neer", zei de heer Giesen, „dat in de akkerbouwsector de gegarandeerde pro- dukten de bodem blijken te zijn voor een redelijk inkomen, terwijl de rest van de produkten algemeen op een laag prijsni veau ligt". De voorzitter maakte melding van het feit dat ook in de omringende landen goede oogsten waren binnengehaald. Zo werden j in Duitsland, Frankrijk en Engeland hoge re dan gemiddelde opbrengsten verwacht. Naar aanleiding hiervan ging hij dieper in op de concurrentiepositie van Nederland ten opzichte van de overige E.E.G.-landen. Ondanks het feit dat de teeltsystemen van de verschillende landen moeilijk te verge lijken zijn kwam de heer Giesen toch tot de bevinding dat de Nederlandse boer een goed figuur slaat. „Maar," zo zei de voorzitter, „onze Nederlandse landbouw zal zijn koplopers positie slechts kunnen handhaven als wij in ons denken en in onze initiatieven even eens voorblijven. En als wij die initiatie ven niet nemen, doen anderen, buiten de landbouw het wel voor ons, met het ge vaar van bedreiging of verlies van onze zelfstandigheid." Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nagele-Tollebeek A. van Ginkel te Eist te St. Annaland R. C. Cuperus te Rouveen. Aangenomen naar Vrouwenparochie J. ter Steege, kand. te Oosterwijtwerd, die bedankte voor Kollum. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebei aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE c Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist Yi~Kwei Sze (bariton). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Het eenzame spookkasteel", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Jason en de duistere mach ten", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Liefde zonder uitzicht", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De rode lamp jes", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Es war eine rau- achende Ballnacht", 18 j. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „De langste dag", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gevaarlijke puberteit", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Limonade Joe", 14 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u en van 20-24 uur. Maandag, dinsdag en woensdaggrammof oonplatenconcert Haydn en Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: „Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusier. Dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 uur. DIVERSEN Stadhuis Haarlem: vandaag 14 en 20 u.: Begrotingsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 4 december). Advertentie MAANDAG 7 DECEMBER City, 20 uur: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 19.30 u.: Onderwij zers- toeneelvereniging „Kennemerland" speelt „Berend Bommel" voor Sint-Nicolaasfees- ten Velsense schooljeugd. DINSDAG 8 DECEMBER City, 20 u.: „De brave soldaat Schweijk", voor Velsense Kunstkring. Stadsschouwburg, 19.30 u.: Onderwijzers- toeneelvereniging „Kennemerland" speelt „Berend Bommel". Pieter Vermeulenmuseum. Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wij kerstra at weg 77: 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort-Zuid (in samenwerking met r.-k. bibliotheek Velsen), Wijkcentrum De Duinpan, Wil lem de' Zwijgerlaan te Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. MAANDAG 7 DECEMBER Kennemer Theater. 19.30 uur: .Gisteren, vandaag, morgen" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Slaven jacht". W.B. Theater, 20 u.: „Het derde geheim". Galerie Boumans, Expositie Jan Wie- gers, van 9.00 tot 18.00 uur. DINSDAG 8 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: .Gisteren, vandaag, morgen" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Slaven jacht". Galerie Boumans, Expositie Jan Wie- gers, van 9.00 tot 18.00 uur. Stadhuis, 20.00 uur: Bijeenkomst jeugd leiders Neuwied. Man, vrouw en een kind van drie jaar hebben Sinterklaasavond doorgebracht in een cel van het Haagse hoofdbureau van politie, nadat zij zaterdagmiddag op heter daad waren betrapt bij het plegen van een winkeldiefstal. Voor het kind zou van daag een ander onderdak worden ge zocht. De vader en de moeder, afkomstig uit Apeldoorn, blijven voorlopig in bewaring. De rijkspolitie heeft de sleutel van het huis naar Apeldoorn gebracht, waar de gemeentepolitie voor de drie thuis ach tergebleven Siamese katten zal zorgen. De man is een 26-jarige zandstraler, in dienst van de Nederlandse Spoorwegen. Met vrouw en kind kan hij voordelig rei zen per, trein. Hij deed dat veel en maak te uitstapjes naar Amsterdam, Rotter dam en Den Haag, waarbij bij dan tal van winkeldiefstallen pleegde. Het onder zoek naar de omvang van de diefstallen is nog niet afgesloten. Zaterdagmiddag heeft de Tsjechische luchtvaartmaatschappij C.S.A. Schiphol de primeur gebracht van een nieuw Rus sisch straalvliegtuig voor de burgerlucht vaart, de Tupolev 124, een verkleinde uit gave van de Tupolev 104. De Tupolev 124, die plaats biedt aan 56 passagiers, is be stemd voor de korte afstand. Het toestel heeft een actieradius van 1500 km. een kruissnelheid van 800 en een topsnelheid van 1050 km. per uur. Het heeft stoelen waarvan de zittingen opklappen als men opstaat. De C.S.A. gaat de T. 124, waar van zij voorlopig drie heeft besteld, op de routes naar' West-Europa gebruiken in plaats van de Ilyushin-toestellen. De klei ne Tupolev bekort de reisduur van Amster dam naar Praag, die met de Ilyushin 1 uur en 50 minuten bedroeg, tot 1 uur en 10 minuten. De koninklijke vereniging Oost en West heeft besloten zich te bezinnen op haar taak en doelstelling. De vereniging heeft al lahg niet meer alleen belangstelling voor Oost- en West-Indië, maar zij heeft de tropische en subtropische ontwikke lingslanden in het algemeen binnen haar gezichtskring getrokken. In de plaats van jhr. H. A. van Foreest is als algemeen-voorzitter benoemd prof. dr. Joh. J. Hanrath. Prins Bernhard, die zaterdag in Pet ten het laboratorium voor sterk- radio-actieve objecten heeft ge opend, ziet u op deze foto als enige zonder zwarte bril in een ruimte waar in zeer fel oranje licht de machines op afstand worden be diend. Het is een der vele betonnen ruimten, waarin materiaal wordt beproefd onder radio-actieve lading). Op 15 december zal het tien jaar gele den zijn, dat het Statuut voor het Konink rijk werd ondertekend. De Nederlandse Antillen zullen dit feit herdenken op 13, 14 en 15 december. Op 14 en 15 december zul len in de gehele Antillen alle overheidsdie naren vrijaf hebben. Het bedrijfsleven is verzocht het voorbeeld van lands- en ei- landsbesturen te volgen. De herdenking zal onder meer worden bijgewoond door mr. F. J. F. M. van Thiel, voorzitter van de Tweede Kamer, de heer J. Tjalma als vertegenwoordiger van de voorzitter van de Eerste Kamer, en de voorzitter van de Staten van Suriname, de heer Lachmon. De officiële feestelijkheden zijn verdeeld over Aruba en Curacao. In Willemstad wordt een plechtige vergadering van de Staten gehouden, een plechtigheid bij het autonomie-monument, een parade van on derdelen van de Koninklijke Marine en een manifestatie gehouden in het stadion, waaraan deputaties uit de gehele Antilli aanse samenleving meerwerken. „Meneer, er ligt een dooie in de voor tuin van uw buurman", stamelde vrijdag avond laat een hevig ontstelde juffrouw tegen een inwoner van Hillegersberg, die door een zenuwachtig gebei aan zijn voor deur uit bed was gehaald. „Ik heb hem achter een struik zien liggen, toen ik voor bij kwam. Ik ben zo geschrokken gaat u de politie maar bellen". Volkomen over stuur rende de Rotterdamse de straat uit. Het verbaasde en ook wel wat nerveuze Rotterdammer volgde deze raad op en vertelde de politie en ook de gemeentelij' ke geneeskundige dienst het verwarde ver haal, dat hij zojuist in de deuropening van zijn huis had gehoord. Beide instanties rukten onmiddellijk uit. Een surveillancewagen en een ambulance gierden door de slaperige stad, richting Hillegersberg-Adrianalaan. Toen men ech ter bij het opgegeven adres arriveerde was het stoffelijk overschot in buurmans tuin verdwenen, maar in de huiskamer ontdekten de politiemannen een tiental he vig Sinterklaas vierende familieleden, die vol overgave plukten aan een fraai gecon strueerde pop-op-mensen-grootte. De maker van de pop bleek zijn kunsti ge surprise maar even achter de struiken in zijn voortuintje te hebben gelegd, tot het tijdstip voor introductie in de St. Ni- colaas vierende familiekring daar was. In Rotterdam is het oostelijk spoor van de Hofpleinlijn over een lengte van enkele tientallen meters verzakt. Bij de halte Kleiweg zal de baan drie meter verhoogd worden omdat er ter plaatse voor een nieu we weg van de gemeente Rotterdam een onderdoorgang moet komen. Ondanks al lerlei voorzorgsmaatregelen is ten gevolge van de slappe ondergrond een vervorming opgetreden in de dieper gelegen grond lagen, waardoor de baan onder het ooste lijk spoor verzakte. Dit spoor is buiten dienst gesteld. De twee sporen liggen ter plaatse op vrij grote afstand van elkaar, zodat het westelijke spoor intact is ge bleven. Het wordt nu gebruikt voor trein verkeer in beide richtingen. Aangezien hier een uurdienst wordt gereden zullen er in de reizigersdienst geen vertragingen ontstaan. Zodra de ondergrond niet verder ver zakt, zal het oostelijk baangedeelte wor den hersteld. Bij graafwerkzaamheden aan de Haven in Hillegom is men op munitie gestoten. De werklieden van de firma Couzijn von den vier 7 cm granaten. Hoe deze hier ge komen zijn is vooralsnog een raadsel. Onderzocht wordt of er nog meer van dit materieel aanwezig is. Ook de her komst is nog niet vastgesteld. De mijn- opruimingsdienst zal het oorlogstuig on schadelijk maken. De Indonesische minister van Buiten- f in een hotel in Amsterdam. Vanmiddag Prof. dr. F. L. Polak. De minister van O. K. en W. heeft prof. dr. F. L. Polak te Boekelo een opdracht verleend tot het bestuderen van de educatieve televisie in enkele Westeuropese landen en daar over verslag uit te brengen, en de heer L. Timp te Blaricum om prof Polak in deze stud'e bij te staan en te adviseren. Paters vermoord. In Bankor hebben Kon golese rebellen twee Nederlandse kruis heren vermoord. Het .zijn de 40-jarige pater A. Vervoort uit Zijtaart en de 45-jarige pater W. van Wetten uit Eind hoven. Sinterklaas opent brug. In Meppel heeft Sinterklaas de nieuwe Galgenkamps- brug over de Drentse Hoofdvaart op feestelijke wijze geopend. Agent gewond. Een Haagse politieagent is met ziekenverlof gestuurd, nadat hij in de nacht van zaterdag op zondag was afgetuigd door twee dronken mannen. Het tweetal werd agressief toen het in de Schalkburgerstraat door de agent werd aangemaand wat minder luidruch tig te doen. Voorbijgangers overmees terden één van de twee mannen, de ander wist te ontkomen. „Escotia" vlot. Een drijvende bok van het Rotterdamse bergingsbedrijf Van den Tak is er in geslaagd het Nederlandse binnentankschip „Escotia" van de rede rij Phs. van Ommeren van de westelijke wal van het zogenaamde kruiteiland te lichten, waar het vrijdagmiddag door een foutieve manoeuvre omhoog was gevaren. Lezing. Op het programma van het 10e lustrum van de katholieke studenten vereniging „Sanctus Laurentius" in Rotterdam, van 7 tot 20 december, ko men ondermeer voor een culinaire le zing en demonstraties door Henriette Holthausen, 'gevolgd door een filmver toning voor de echtgenotes van politie agenten en taxichauffeurs. Sinterklaasdrukte voor politie. In Delft heeft de politie een pseudo-kapitein ge arresteerd. Het is een 28-jarige handels agent uit Den Haag, die op Sinterklaas- dacht en de dag ervoor in Delft verschil lende winkeliers heeft opgelicht tot een totaalbedrag van ongeveer zesduizend gulden. Advertentie OBisra mm WETENSCHAPPELIJK 'VERANTWOORD landse Zaken, dr. Soebandrio, heeft op doorreis naar New York, op Schiphol te genover journalisten verklaard tevreden te zijn over de wijze waarop het herstel der betrekkingen met Nederland zich ont wikkelt. Maar hij vond dat er nog geen sprake was van vooruitgang in concrete uitvoering. Soebandrio wordt op zijn reis vergezeld door drie adviseurs. Hij nam zijn intrek 107. Natuurlijk zou het niet beleefd zijn geweest om te lachen over al die mensen, die in die ene kleine sneeuwhut woonden, en daarom begon Bram gauw over iets anders. „Wist uw zoontje niet, welk gevaar hem bij de ijsberg dreigde?" vroeg hij. ,We hebben het hem dikwijls genoeg ge zegd," zei de Eskimo. „Maar u weet hoe kinderen zijnze doen juist, wat niet mag." „En hoe komt het nu, dat de ijsberg omklapt als er iemand langs vaart?" vroeg Bram nieuwsgierig. Maar dat wist de Eskimo niet. Zijn gezicht werd eens klaps angstig en hij wees over zijn schou der naar de ijsheuvels achter zich. „Het zijn de vijf boze Eskimo'sdie leven daar achter een hek.niemand van ons is er ooit nog geweest „Dan zal ik er maar eens een kijkje gaan nemen," vond Bram opgewekt. „Kan iemand me even dat hek wijzen?" Het jonge Eskimootje wilde dat wel doen. Het „hek" bleek van ijspegels te zijn gemaakt. Vlug stookte Bram een vuurtje om het hek te smelten. Het Eskimojongetje keek sidderend toe. ER IS eUbENUOK. VEEL TE NAWEN AAN ZO'N LUCHTSCHIP r- ADEM «AAR FRISSE LUCHT IN A BOEM, ONDERWUU NAAIEN STOP, WE HEB* 06N PECH PI BI BS Het scheepvaartverkeer op de Nieuwe Waterweg is het afgelopen weekeinde on gewoon intensief geweest. In totaal pas seerden bijna 400 schepen zaterdag en zon dag de pieren bij Hoek van »Holland, ko mende van of op weg naar Rotterdam. Deze drukte is vooral veroorzaakt door dat de loodsdienst Hoek van Holland vori ge week een aantal dagen moest worden gestaakt in verband met de langdurige noordwester storm. Onder normale om standigheden passeren op werkdagen ge middeld 160 schepen de monding van de Nieuwe Waterweg. Voor zondagen be draagt dit gemiddelde tachtig. Het loods wezen heeft de drukte van dit weekeinde kunnen verwerken. De vertragingen ble ven tot een minimum beperkt, nadat eerst zaterdagmorgen de loodsdienststaking voor grote schepen werd opgeheven. La ter konden ook kleinere vaartuigen weer gebruik maken van loods-hulp. om een uur vertrok hij van Schiphol naar New York. Indonesië zal in de algemene vergadering de kwestie Maleisië niet ter tafel brengen. Of Maleisië dit zelf zal doen dan wel an dere staten wilde Soebandrio afwachten. Hij zal de algemene vergadering slechts één week bijwonen en is niet van plan in januari, als het algemeen debat met de redevoeringen der West-Europese mi nisters wordt voortgezet, naar New York terug te keren. Over de kwestie Maleisië zei hij dat er aanwijzingen zijn dat Maleisië tot een overeenkomst wil komen. Ook Indonesië wil de kwestie graag tot een oplossing brengen. „Wij zijn al zover gegaan dat wij de beslissing willen overlaten aan een Afro-Aziatische commissie" aldus dr. Soe bandrio, die overigens meende dat pre mier Abdoel Rahman van Maleisië wei nig haast maakt, omdat het conflict met Indonesië hem in politiek opzicht goed van pas zou komen. „Deze confrontatie verstevigt misschien sterk zijn positie in het binnenland en dat heeft hij misschien nodig bij de algemene verkiezingen. Er zijn tegenwoordig landen die internationa le betrekkingen ook voor huishoudelijke verkiezingen gebruiken", zei de Indone sische minister. Hij verklaarde voorts, dat Indonesië zich niet in staat van oorlog be vindt met Maleisië, aangezien het Malei sië nooit de oorlog heeft verklaard. Soe bandrio verwachtte dat hij dit in de loop van het volgend jaar een officieel bezoek aan Nederland zal brengen. Zes Nederlandse Kamerleden zijn zon dag van Schiphol via Parijs naar Dakar vertrokken. Daar zullen zij deelnemen van de eerste grote parlementaire associa tieconferentie, die wordt belegd door de E.E.G.-landen en de achttien met de E.E.G. geassocieerde Afrikaanse staten plus Madagascar. De delegatie bestaat uit jhr. mr. Van der Goes van Naters (P.v.d.A.), Baas (V.V.D.) Van Campen (K.V.P.), Kapteyn, Posthumus en Neder- horst (allen P.v.d.A.). Aan de conferentie, die een vast parle mentair orgaan wordt en eens per twee jaar bijeenkomt, zullen zowel uit de ge associeerde landen als de zes E.E.G.-lan den zelf ieder 54 parlementsleden deelne men. De besprekingen zullen bijna de hele week in beslag nemen. Met name zullen de werkzaamheden van het eerste Europe se ontwikkelingsfonds aan de orde worden gesteld. Voorts zal de conferentie een kleinere, permanente commissie uit haar midden benoemen, bestaande uit achttien Europese en achttien Afrikaanse leden, die een meer frequent contact zullen onder houden. Het K.N.M.I. deelt mee: Een krachtig en in betekenis toenemend gebied van hogeluchtdruk strekt zich nu uit van de Oeral tot in Spanje. Oceaan depressies bewegen zich daarentegen naar de omgeving van IJsland, waar een omvangrijk gebied van lage druk is ont staan. Tussen beide druksystemen in voe ren krachtige tot harde zuidwestelijke winden zachte oceaanlucht over de Brit se eilanden naar West-Europa. Deze si tuatie zal een paar dagen aanhouden en daarom blijft het weer in onze omgeving de eerstkomende dagen zacht. Er zal daarbij af en toe veel wind zijn. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen w i d "d o binnen- en buitenland. SS Neerslag: laatste 24 uur. k c£ Den Helder regen zw 9 1 Ypenburg motregen zzw 10 0.1 Vlissingen geheel bew. zzw 10 0 Eelde regen wzw 9 2 De Bilt geheel bew. zw 10 0 Twente motregen wzw 9 2 Eindhoven zwaar bew. zw 10 2 Z.-Limburg geheel bew. zw 9 0.1 Helsinki geheel bew. 2 0.3 Stockholm sneeuw z -3 0.6 Oslo motregen windst. -3 7 Kopenhagen regen zw 2 9 Aberdeen onbewolkt windst. 12 0 Londen geheel bew. zzw 10 0.3 Amsterdam regen zw 10 0.1 Brussel geheel bew zw Luxemburg regen zzw 5 3 Parijs motregen zzw 10 0.6 Bordeaux mist zo 11 0 Grenoble mist windst. 2 2 Nice licht bew. nnw 12 0 Berlijn geheel bew. 2 1 Frankfort motregen z 4 2 Miinchen zwaar bew. wzw 3 9 Zürich geheel bew. ozo 3 3 Genève mist zw 3 2 Locarno onbewolkt nno 6 0 Wenen sneeuw windst. 3 3 Belgrado geheel bew. windst. Rome half bew. windst. 12 0 Barcelona onbewolkt nnw 14 0 Madrid onbewolkt windst. 13 0 Mallorca licht bew. windst. 16 0 Lissabon onbewolkt no 17 0 Dinsdag 8 december Zon op 8.35 uur, onder 16.29 uur. Maan op 12.10 uur, onder 20.12 uur. Maanstanden 12 dec. 19 dec. 25 dec. 7.01 uur 3.41 uur 20.27 uur eerste kwartier volle maan laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 7 december Hoog water 5.34 uur en 17.45 uur. Laag water 1.13 uur en 13.30 uur. Dinsdag 8 december Hoog water 6.08 uur en 18.21 uur. Laag water 1.45 uur en 14.01 uur. Hi hoog en laag water te Z mdvoort is 10 tol 15 mf" v - r

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2