Nieuwe golf stromingstank in Wageningen voor het NSP Aardrijkskunde en geschiedenis weg van toelatingsexamen Kunt u typen? HAVENBER1CHTEN IN DE VISUAL EN OF ZEE zuiver wollen japonstoffen kwaliteitskontroleuse GASFORNUIZEN Loendersloot Speciale"" stoffen verkoop WIE WAT WAAR 1965 LJ Ook proeven voor IJmuider havens Kleuter in lJmuiden dronk bleekmiddel Verkeerd verkeer in Velsen en Beverwijk Auto met Russen in Velsen verongelukt Dekknecht van „Lepelaar" sloeg van de zuidpier BREEDBAND N.V. - IJMUIDEN ■&è©<D prijs 2 75 I MAANDAG 7 DECEMBER 1964 Uniforme regeling voor de middelbare scholen in Kennemerland Proefklas Oecumenische kerkdienst in Beverwijk Gymnasium Tweehonderd kinderen genoten van puzzelrit door Velsen HOTEL ROYAL Kerkelijk nieuws Vier gewonden Wilt u uw geheugen opfrissen! a vraagt 10 meisjes in de leeftijd 17-30 jaar om te worden opgeleid tot: De kwaliteitskontroleuse verricht verantwoordelijk kontrolewerk in een speciaal hiervoor ingerichte afdeling. Zij beslist of de glanzend vertinde platen van Breedband voldoen aan de hoge kwaliteitseisen. Geen fabriekssfeer en geen lopende-bandwerk. De dagelijkse reiskosten worden vergoed. Werktijden: maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.15 uur. Zaterdags vrij. Men ontvangt een vast loon. Afhankelijk van de leeftijd, bedraagt dit per week, na aftrek van alle lasten (dus schoonj b.v. voor 18-jarigen 57,50 25-jarigen 90, 21-jarigen ƒ74, 30-jarigen 93, Tevens aandeel in de winst van de onderneming. Voor sollicitatie of inlichtingen kan men zich schriftelijk of mondeling (maandag t/m vrijdag van 8.15 - 17.00 uur) wenden tot: Personeels zaken, gebouw „Buitenhof", Staalstraat, Velsen-Noord (Bereikbaar met bus nr. 75 van de NZHVM vanaf station Beverwijk). Het Nederlands scheepsbouwkundig proefstation te Wageningen hoopt in het voorjaar van 1965 een nieuw bassin voor proefnemingen met scheepsmodellen in g> vend water in gebruik te nemen. De kosten van dit bassin, dat het vierde is van dit proefstation, bedragen ongeveer vier miljoen gulden. In de golfstromingstank worden niet meer volgens het principe van de sleep- wagen onderzoekingen verricht, maar vol gens moderner systemen. Met Rijkswater staat ais opdrachtgever werkt in dit bas sin afmetingen 60x 40 meter het N.S.P. intensief samen met het waterloop kundig laboratorium te Delft. Het gaat in deze golfstromingstank niet zoals in de andere bassins van het N.S.P. om het zui vere schcepsmodellenonderzoek. De intern ties van de onderzoekers zijn er in dit ge val op gericht havenontwerpen aan de praktijk van de scheepvaart te toetsen op laboratoriumschaal. Van buitenlandse zijde bestaat voor deze nieuwe golfstromingstank grote belangstel ling meer dan de helft van de opdrach ten voor het N.S.P. komt uit het buiten land, in het bijzonder uit de Verenigde Staten maar voorlopig worden in deze tank proeven genomen ten behoeve van nieuwe kapitaals werken in Nederland, bij voorbeeld de Europoort, de uitbreidingen van de havens van lJmuiden en Scheve- ningen etc. In het nieuwe bassin worden in vergan kelijk beton na voltooiing van de proe ven maken deze maquettes meteen plaats voor andere miniatuurkunstwerken op laboratoriumschaal havenwerken uitge voerd zoals de ontwerpers die hadden ge dacht langs onze kust. Dit is het werk van de Delftenaren, er varen in het berekenen van bijvoorbeeld de toekomstige contouren van het Deltaplan De deskundigen van Wageningen sturen scheepsmodellen in deze miniatuurkopie van een toekomstig havencomplex. De scheepjes worden radiografisch of via een magnetische kabel bestuurd en aan de ge dragingen van het vaartuigje kunnen de deskundigen, geholpen door elektronische meetapparaten, berekenen of zelfs de grootste en snelste schepen van de toe komst de haven van de toekomst kunnen binnenlopen. Indien de manoeuvreerbaarheid van het scheepje niet aan de eisen voldoet en ligt dit niet aan de scheepjes, dan blijkt dat aan het ontwerp van zulk een haven iets es sentieels moet worden veranderd. De werkelijkheid van het toekomstige havencomplex kan worden benaderd om dat in deze golfstromingstank gebruik ge maakt wordt van golfopwekkers, die in de zeegangstank van het N.S.P. voor het we tenschappelijk onderzoek ten bate van de hydrodynamische vormgeving van schepen van zulk een groot belang zijn geweest In de golfstromingstank worden de golfop wekkers geperfectioneerd en zij kunnen hier van drie zijden worden opgewekt. Dit systeem is verder geperfectioneerd Hier speelt ook de kunstmatige wind kracht een rol, want in deze tanks kun- Een bijna tweejarige kleuter dronk za terdagmiddag in een woning aan de Pla- netenweg in lJmuiden uit een fles met een geconcentreerd bleekmiddel. Het kind is ijlings naar het Antoniusziekenhuis ver voerd en daar behandeld. De toestand van de kleuter baart nu geen zorg meer. Op de hoek Waterloolaan-Driehuizerkerk- weg in Driehuis is zaterdagmiddag een bromfietser aangereden door een perso nenauto, bestuurd door een huishoudster uit Santpoort. De uit Haarlem afkomsti ge bromfietser werd licht gewond aan een voet en een hand. De brommer werd vrij wel geheel vernield. Bij de zuidelijke ingang van de Velser- tunnel verleende een 21-jarige typiste uit Beverwijk met haar auto geen voorrang aan een auto, bestuurd door een 21-jarige aspirant van politie uit Lochem. De bot sing was zo hevig dat beide atuo's kantel den en ernstig werden beschadigd. Alleen de typiste werd licht gewond. Op de kruising Eikenstraat-Pieter Ver- hagenlaan in Beverwijk ontstond zaterdag middag een aanrijding tussen een perso nenauto en een bromfietser. De uit Be verwijk afkomstige bromfietser, die ver zuimd had voorrang te verlenen, is met verwondingen in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen. Een bromfietser en een motorrijder kwamen zaterdagavond op de kruising Heemskerkerweg-Hofdijkstraat in Bever wijk met elkaar in botsing doordat de brom fietser geen voorrang gaf. De bromfietser ls met een hersenschudding in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen. De motorrij der kon na behandeling huiswaarts keren. nen straks ook schepen worden beproefd die onder omstandigheden moeten werken van winderig tot stormachtig: zandzui gers, baggermolens, in het algemeen werkschepen die in de strijd van Neder land tegen het water zo'n belangrijke rol spelen. Ook booreilanden, drijvende pijp leidingen, duwboten en experimentele scheepstypen komen in aanmerking in de nieuwe golfstromingstank van het Wage- ningse N.S.P. te worden beproefd. Na de voltooiing van de golfstromings tank kan de laatste hand worden gelegd aan het vijfde bassin van het N.S.P., de tank voor hoge snelheden. Dit bassin afmetingen 220 x 4 meter, is voorname lijk van belang voor de marine. Het wordt wel voorzien van een wagen en dit laat met een snelheid van een redelijke personenauto modellen van oorlogssche pen en andere vaartuigen door het smalle bassin klieven. Ook onderzeeërs en draag vleugelboten en vaartuigen, die de ver beelding van de ondernemers zouden kun nen prikkelen als koopvaardijonderzeebo- ten en luchtkussenboten. Wanneer de vijfde faciliteit van het N.S.P. gereed is, kan het Wageningse proefstation de toets der vergelijking met alle andere proefstations ter wereld op dit gebied met glans doorstaan. Advertenti ETNA met thermometer en afdekplaat DORDRECHT met glasruit 360.- NESTOR MARTIN met ther- «OQ mostaat fcvïFi" Pelgrim, Junker en Ruh, Küppersbusch. Alle fornuizen zijn ook geschikt voor aardgas. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij lJmuiden Telefoon 4654 In een grote bijeenkomst met de hoof den van de lagere scholen heeft de Kring van rectoren en directeuren van scholen voor v.h.m.o. in Haarlem, Bloemendaal, Heemstede, Velsen, lJmuiden, Bever wijk en Badhoevedorp een enigszins ge- wijzigde en verder geüniformeerde re geling vastgesteld voor de toelatings examens tot de middelbare scholen in Kennemerland. Alle middelbare scholen zullen in hun eigen gebouw gelijktijdig een centraal op gesteld toelatingsexamen afnemen aan alle leerlingen die willen worden toegela ten. Deze regel benadrukt een uniformi teit die in grote lijnen al bestond. Het examen zal alleen nog maar be trekking hebben op de vakken Nederlands en rekenen, men heeft besloten aardrijks kunde en geschiedenis te laten vervallen. Hierdoor worden de lagere scholen ont last van de noodzaak hun leerlingen in deze vakken „klaar te stomen" voor een op feiten gerichte examenkennis. De mid delbare scholen menen, dat zij zich heel wel een oordeel kunnen vormen op basis van de twee overgebleven vakken. Aan de hoofden van de lagere scholen zal behalve hun algemeen advies ook wor den gevraagd de cijfers van de leerlingen over te leggen voor de vakken Nederlands, rekenen, aardrijkskunde en geschiedenis. De regeling van een eventueel monde ling examen (voor de twijfelgevallen na het schriftelijk examen), een proefklas of een test, wordt aan iedere school overge laten. Alle leerlingen zullen echter deelnemen aan het schriftelijk examen (het Lourens In de Nederlands Hervormde kerk „De Opgang" aan de Floralaan te Beverwijk is zondagavond een bijzondere oecumenische kerkdienst gehouden naar aanleiding van de jaarlijkse oecumenische zondag, zoals deze door de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland op de tweede zondag van de Advent is vastgesteld. De dienst was goed bezocht. Daar ds. H. Luikinga van de Doopsge zinde kerk ziek was nam pastoor J. C. M. Keman van de Oud-katholieke kerk ook zijn taak waar als liturgist waarna de heer K. J. Dekker, godsdienstonderwijzer van de Evangelische Lutherse kerk en me vrouw T. Olivierse-den Dikken van de Nederlands Hervormde Jeugdraad enkele schriftgedeelten lazen, die alle betrekking hadden op de eenheid van de kerk, zoals deze in de bijbel is terug te vinden bij 1 Kon. 18:30-39; Rom. 15: 4-13 en Lukas 21: 25-33. Ds. Th. van Sprang van de Nederlands Hervormde kerk hield de prediking, waar in hij de eenheid van kerken belichtte ge zien. in het licht ook van het Concilie te Rome. De predikant betreurde het, dat zelfs de reformatorische kerken in ons land het elkaar in het zoeken naar die eenheid nog moeilijk maken. Costerlyceum in Haarlem is een jaar of zes geleden begonnen met een proefklas ter vervanging van het toelatingsexamen. De leerlingen kwamen daarvoor in mei een week van hun lagere school naar het lyceum, waar zij les kregen en werden „beproefd" door leraren en onderwijzers. Viel deze proef gunstig uit, dan hoefden de leerlingen geen toelatingsexamen te doen. Ter wille van de uniformiteit is men daar nu van teruggekomen, maar het Lourens Costerlyceum handhaaft zijn proefklas. Andere middelbare scholen hebben de laatste jaren een proefklas ingesteld na het schriftelijk .examen ter vervanging van het mondelinge examen). Het Stedelijk Gymnasium in Haarlem blijft zijn toelatingsexamen ongeveer een week eerder houden dan de gezamenlijke v.h.m.o.-scholen zodat leerlingen eventu eel aan beide examens kunnen deelnemen. Het gymnasium zal echter ook de vakken aardrijkskunde en geschiedenis als exa menstof laten vervallen. Ingevolge de Mammoetwet zal het toe latingsexamen binnenkort bij Koninklijk Besluit worden geregeld. Het is te ver wachten, dat de scholen hierbij zo veel vrijheid wordt geboden dat de regeling van Kennemerland er niet mee in strijd zal komen. Het toelatingsexamen voor 1965 zal wor den gehouden op 1 en 2 juni. Ongeveer tweehonderd kinderen" hebben zondag deelgenomen aan een door de Velsense automobielclub De Rjjmonders georganiseerde Sint Nicolaas-puzzelrit voor jong en oud. Er moest 40 kilometer puzzelend worden afgelegd. De deelnemertjes waren verdeeld over drie klassementen, de volwassenen vorm de het vierde klassement. Tijdens en na de rit liet Sint, bijgestaan door drie zwar te knechten, zich niet onbetuigd. In af wachting van de prijsuitreiking werd in de recreatiezaal van de middelbare meis jesschool aan de Tolsduinerweg een film vertoond voor de kinderen. Daarna 'kwa men de ouderen aan de beurt in Pavil joen Schoonenberg. Uitslagen: Kinderen tot 6 jaar: 1 Marja Jordan; 2 Anita Neef; 3 Lia Swirs; 4 Jan nette van den Brink en 5 Kees van Bug- num. Kinderen tot 12 jaar: 1 Greet Boon houwer; 2 Carla Hoeve; 3 Irene Jansen; 4 Paul de Haan en 5 Hans Huybers. Kin deren tot 16 jaar: 1 Jaap Peek; 2 Sonja Bronsveld; 3 Herbert Westerwal; 4 An neke Freriks en 5 Mirjam Westerwal. Bij de volwassen deelnemers was de uitslag als volgt: 1 echtpaar Swier met 39 strafpunten; 2 echtpaar Duivenvoorde met 45 strafpunten; 3 echtpaar Peek met 60 strafpunten; 4 echtpaar Wonink met 60 strafpunten; 5 Lootsma-Plugboer met 64 strafpunten; 6 Heiblok-Doevedans met 95 strafpunten; 7 echtpaar Swirs met 111 strafpunten; 8 echtpaar Van Bugnum met 120 strafpunten; 9 echtpaar Westerman met 123 strafpunten en 10 echtpaar Huy bers. Totaal aantal deelnemende equi pes 66. Tijdens de prijsuitreiking ontvingen de heren De Vries, Dietvoorst, Schoone en Rotmans het grootkruis van Myra we gens bijzondere diensten aan de automo- bielsport en in het bijzonder aan de Rij- monders bewezen. Ook de heer en me vrouw Otten en het personeel van Pavil joen Schoonenberg werden in deze hulde betrokken. Advertentie KENNEMERLAAN Sfeer en gezelligheid Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN IJMUIDEN TELEFOON 7452 Twee dingen - één begrip Zaterdag kwamen in lJmuiden aan: Spaarne- stroom, van Hull; Castor, Kingslynn; Dort mund, Port Said; Vliestroom, Shoreham: Bar- tenstein, Antwerpen; Adler, Tuapse, Bram, Dagenham; Springfinch, Grimsby; Roebiah, Hamburg; Texelstroom, Huil; Ladon, Antwer pen; Canopus, Rotterdam; Achilles, Rotterdam; Norrland, Abidjan; Senhor dos Mariantes, Noordzee (proefvaart), lJmuiden; Waverstroom, Goole; Kim, Poole; Osborne Queen, Barry; Netta, Londen; Rheln, Kaskoe; Hada 2, Par; Brage, Lulea; Pacific Victory, Antwerpen; Aphaia, Dagenham; Spaarnekerk, Bremerhaven; Garness, Moh i Rana, lJmuiden; Wilpo, Hom sund, Zaandam; Swidnica, Las Palmas; Hinde. Londen; Aletas, Hamburg; Esso Emden, Rot terdam; Uskside, Dublin; Victory, Londen; Noordvaarder, Rotterdam; Louise Bornhofen, Gabon; Burgundia, Rouen, lJmuiden; Daniël, Ipswich; Netherlands Coast, Newcastle; Jans. Londen. Zaterdag vertrokken uit lJmuiden: Baden, naar Oslo; Bittern, Liverpool; Aria, Helsinki; Scherpendrecht, Rotterdam: Slamat, China; Libreville, Leith; Geestsluis, Boston, lJmuiden; Heriot, Leith; Staffan, Malmoe; Thaletas, Rot terdam; Free Enterprise, Dover; Martenshoek Rotterdam, Zaandam; Menje, Grangemouth, Zaandam; Mare Liberum, Dagenham; Hafnia Jamaica; Seehausersand, Terneuzen; Strabo, Rotterdam; Flevo, Rotterdam; Medon, Suriname; Krautsand, Londen; Temple Hall, Cardiff; Gitana, Londen, lJmuiden; Gabriele, Bremen; Nerlandia, Gothenburg; Gaasterland, Bremen; Mentor, Rotterdam; Philetas, Rotterdam; Ar chimedes, Saint Thomas; Hans Bernstein, Ham burg; Belvedere, Gravesend; Elsa, Delfzijl Zaandam; Theano, Dublin; Nete Ginge, Avon- mouth; Gaist, Hamburg; Result, Londen; Swift, Harlingen; Buka, Londen; King Fisher, Londen Ulanga, Hamburg; Steckelhoern, Dakar; Te-nar, Boston, Koog aan de Zaan; Olhoern, Gothen burg, lJmuiden; Yorksand, Hamburg, Zaan dam; Leliegracht, Rotterdam; Prins Willem-4, Antwerpen; Jean E., Londen; Mario, Loriet; Zaankerk, Lissabon. Louise, Stockholm; Ursula Block, Londen; Sigrid Flint, Malmoe; Mees Cremer, Skagen; Aegir, Rochester; Grete Busche, Belfast, Zaandam; Newgate, Delfzijl; Inge, Vitoria; Amstelstroom, Shoreham: Grebbe- stroom, Huil; Capricorne, Noordzee, lJmuiden. Zondag kwamen in lJmuiden aan: Rex, van Londen; Jason, Paramaribo; Wolanda, Londen: Aanvoer van maandag. Maandagmorgen werden in lJmuiden door 98 vaartuigen, aangevoerd: 4040 kis ten vis, 13.000 kilogram tong en 420 stuks stijve kabeljauw. Bij de aanvoer waren: 1160 kisten schelvis, 260 wijting, 50 gul en kabeljauw, 820 haring, 1050 schol, 55 tar bot, 385 varia. Prijzen van maandag. Per kilogram, in guldens: tarbot 5.50 5, grote tong 6.996.84, grootmiddel tong 6.356.18, kleinmiddel tong 6.866.24, tong 1 8.27—7.68, tong 2 7.86—7.69, zalm 6.40. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 154 Per tien stuks: grote kabeljauw 154 104, middel kabeljauw 9470. Per hoop: rog 57, vleet 56. Per stuk: kreeft 16.50. Per 50 kilogram: grote schelvis 9076, middel schelvis 9071, kleinmiddel schel vis 84—60. schelvis 1 6556, schelvis 2 40- 27, schelvis 3 18—16, gul 1 80—75, gul 2 7060. gul 3 3624, grote en middel schol 7262, kleinmiddel en schol 1 7162, schol 2 66—55, schol 3 6041, schar 4134, poon 33, haai 4337, gestripte wijting 4224, haring 17.4023, tarbot 230142. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 40 kisten schelvis, 20 wijting, 30 gul en kabeljauw, 800 haring, 180 schol en 12.000 kilogram tong. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Rozenburg G. van Keulen te Waardhuizen. Vrije Evang. Gemeenten Benoemd tot hulpprediker te Amster dam J. H. Karelse. kand. te Goes. Kerk nieuws E Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Nijmegen (wijkgem. IV) J. v. d. Hoek te Ommeren. Bedankt voor Zuilichem-Nieuwaal en voor Ouderkerk aan de IJssel S. de Jong te Houten (U.). Baptisten Gemeenten Benoemd tot algemeen vormingsleider der Ned. Bapt. jeugdbeweging ds. M. G. Boeschoten te Amsterdam-West-Noord. Yewforest, Swansea; Aaltje, Londen; Deborah, Londen; An ja, Grangemouth; Metropole, Swansea; Zaanstroom, Grangemouth; Stork, Felixstowe; Margriet L., Par; Denthe, Skog- hall; Midas. Rotterdam; Elation, Londen; Prins der Nederlanden, Southampton; Gratia, Sefle; Runa, Baton Rouge; Torne, Narvik; Rugdefjell, Hamburg; Hawkwood, Newcastle; Argolikos, Sagunto; Wiebold Boehmer, Hamburg; Saint Francois, Le Havre. Fernwood, Freetown; Velox, Londen; Thea Danielsen, Kristinehamn; Zeitz, Brindisi; Minos, Kopenhagen; Jan Klue- ver, Kemi; Bandama, Antwerpen; Tosnoles, Liepaja; Hawkinge, Rotterdam; Andishan, Le ningrad; Draco, Aarhus; Walma, Topila; Aeneas, Rotterdam; Olin, New Orleans; Karin Cord, Newcastle. lJmuiden; Geertje Buisman, Kotka; Nordstern, Goole; Lena, Nemours; Corona, Mantyluoto; Gouweborg, Skoghal; Ca- binda, Le Havre, Vestkyst 1, Halstavik. Zondag vertrokken uit lJmuiden: Adonis, naar Hamburg; Ali, Rotterdam; Kyle Ann, Noord zee, Buitenhuizen; Osborne Queen, Goole; Alex, Bremen; Rokita, Calais, lJmuiden; Noord- borg, Stade, Zaandam; Keizersveer, Rotterdam; Spaarnestroom, Bristol; Hartle Riff, Antwerpen; Prins Willem-4, Rotterdam; Kreon, Hamburg; Roebiah. New York; Esso Emden, Hamburg; Witteking, Kalmar. Maandag kwamen in lJmuiden aan: Linge- stroom, van Fowey, Velsen; Artemon, Copar; Lauwersborg, Amal. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Door nog onopgehelderde oorzaak is zondagavond omstreeks half twaalf op de rijksweg VelsenAmsterdam bij zijkanaal C een personenauto van de Russische han delsvertegenwoordiging in Nederland fron taal tegen een personenauto gebotst. Van de vier inzittenden van de Russische wa gen werden drie personen gewond. De 39- jarige bestuurder liep een diepe vleeswond aan een been op. Twee van zijn passa giers moesten eveneens in het ziekenhuis behandeld worden. De bestuurder van de andere auto, een 28-jarige inwoner van Alkmaar, kreeg een gebroken been. Hij is naar een ziekenhuis in Alkmaar overge bracht en daar opgenomen. De man die, zoals wij zaterdag bericht ten, zaterdagmorgen van de IJmuidense Zuidpier was geslagen blijkt een 28-jarige dekknecht van het kraaneiland Lepelaar te zijn. Hij fietste over de pier van het kraaneiland naar het strand, toen een overslaande golf hem in zee wierp. Hij heeft een halfuur rondgezwommen voor dat hij de kans kreeg op een van de ba saltblokken langs de pier te klimmen. Na onderzoek in het Antoniusziekenhuis kon worden vastgesteld dat de in lJmuiden wonende dekknecht geen nadelige gevol gen van zijn hachelijk avontuur had over gehouden. Nu is het uw kans om van een fantastisch voordelige aanbieding prima japonstoffen te profiteren! U kiest uit een zuiver wollen afghalaine, angora, compose en flannel in een schitterend modern kleurenassortiment. Norm. per meter 8.90-9.75, slechts enkele dagen als speciale aanbieding: 130-140 breed 75 JAAR UW MODEHUIS Op ons kantoor te Haarlem hebben wij nog werk voor u. Gunstige salaris- en tantièmeregeling. Soil, aan BG-kantooor Haarlem, Dreef 34, telefoon (02500) 13986. N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten de uilige weg naar het eigen huis KIJKT U EENS IN ONS JAARBOEKJE Dagelijks verkrijgbaar aan het kantoor van dt IJMUIDER COURANT. Lange Nieuwstraat 427 van 912.30 en 25 uur, zaterdags 911 uur. TELEFONISCHE BESTELLING OF RESERVERING j IS NIET MOGELIJK

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4