Inschrijving op lening van Gasunie 16 december T apijt-industrie in zorg om Kennedy-ronde Veneta kon de gestegen kosten goed de baas Koninklijke bleef aan top De Gaulle wil amnestie voor vele OAS-ers Verkopen beliepen in eerste negen maanden 66.4 min Stork is goed bezet met werk Duitse matroos in IJmuiden verdronken Nieuwe machines voor speciale vloerbedekking Statutenwijziging bij de AHOG Nederlandse mixers komen er goed af EEG-vakbonden tegen akkoord EEG-Spanje De Kondor zeker weer 13 pet HAL neemt deel in nieuwe NV Ir. Schoenmaker volgt de heer P. van Delden op Parijzenaar rijkste EEG-burger SCHEEPVAARTBERICHTEN Op 24 december een uur beurs in de morgen 7 1 MAANDAG 7 DECEMBER 1964 IN '64 500 KM LEIDING GELEGD B edrijfsnieuws Bij KNSM stuurman in de directie Twee schepen VRIJWEL GELIJKE NETTO-WINST Test Consumenten bond, Ondern. raad Hoogovens WEEKABONNEMENTEN Op woensdag 16 december kan wor den ingeschreven op de aangekondigde S3/t percent 15-jarige obligatielening groot 300 min a pari, ten laste van de n.v. Nederlandse Gasunie, zo blijkt uit het vandaag verschenen prospectus. Met deze emissie is een belangrijk deel van de kapitaalsbehoefte van de vennoot schap voor 1965 gedekt. Ter financiering van de in 1964 te verrichten investerin gen heeft de Gasunie onderhandse le ningen opgenomen tot een totaalbedrag van 333,41 min. De stortingen op deze leningen zullen per 20 januari 1965 zijn voltooid. De rentevoet van 321,41 min der opgenomen leningen is 5 percent; de looptijd is 15 jaar, aflossing in tien ge lijke jaarlijkse termijnen van 1970 t/m 1979. Eind 1964 zal in totaal ca. 500 km gas leidingen met grote diameter zijn gelegd, waarvan de investeringskosten, inclusief 15 meet- en regelstations, ongeveer 320 miljoen bedragen. Behalve de aanleg van het hoofdvoedingsnet, vond in 1964 een belangrijke uitbreiding plaats van de re gionale transportleidingen, waarvan de kosten ca. 55 min. bedragen. In 1965 is een verdere aanleg van het hoofdvoedings net voorzien, waardoor het gas behalve in de reeds bereikte gebieden, kan worden geleverd in geheel Noord-Brabant een groot gedeelte van Zeeland, het Twentse industriegebied en de gehele provincie Zuid-Holland. Het betreft ca. 240 km lei dingen met grote diameter en ca. 700 km regionale leidingen. Blijkens een tussentijds winst- en ver liesrekening per 30 september hebben de verkopen van de Gasunie in de eerste ne gen maanden van 1964 66,4 (geheel 1963: 64,3) min. belopen. Hiertegenover ston den inkopen ad 51.5 43,1) min. en be drijfskosten ad 13,9 16,3) min. Er res teert een voordelig saldo van ƒ1,06 (ƒ5.03) min. Dit saldo werd in 1963 overgebracht naar de post „voorziening voor bijzondere risico's". De vaste activa staan op de voorlopige balans per 30 september teboek voor 482.2 (31 december 1963: ƒ232,9) min. Hierop is 78,4 (f 70,6) min. afgeschreven. De ge activeerde aanloop- en uitstelkosten ste gen tot 29,5 14,8) min. De liquiditeiten namen toe tot 65,9 24) min. Op de on- oerhandse leningen was op 30 september 50,6 min. nog niet gestort. De post credi teuren steeg tot 75,9 14) min. De storting op de toegewezen obligaties moet, zoals gemeld, geschieden op 14 janu ari 1965. Aflossing geschiedt in 10 gelijke jaarlijkse termijnen, voor het eerst in 1971. Vervroegde aflossing niet voor 1975 a 101 percent. Voor de komende jaren wordt rekening gehouden met een sterkere toename van de binnenlandse aardgas-afzet, dan in de pe riode 1963-'65 het geval zal zijn. Verwacht wordt, zo memoreert de directie, dat in 35 5 40 jar ongeveer de helft van de thans berekende reserves in ons land zal worden afgezet. Aanmerkelijke hoeveelheden aard gas zullen daarnaast worden geëxporteerd. Geraamd wordt, zoals bekend, dat in de zelfde periode van 35 tot 40 jaar ongeveer de andere helft van de gasreserves zal worden uitgevoerd. Het prospectus brengt nog eens de stand In de Ondernemingsraad van de Konink lijke Machinefabriek Gebr. Stork en Co. N.V. (een onderdeel van het V.M.F.-con cern) is meegedeeld dat het bedrijf goed bezet is met werk. Er zijn afdelingen, die het gehele jaar 1965 een vrijwel volle werkbezetting hebben, andere hebben in verband met de levertijden in het eerste kwartaal 1965 teveel werk om het met de bestaande personeelsbezetting klaar te krijgen. Dit probleem speelt in het bijzon der in de pijpenbuigerij en in de gieterij. De directie van de Koninklijke Neder- landsche Stoomboot-Maatschappij N.V. acht het thans nog te vroeg om al iets te kunnen zeggen over de resultaten van 1964. In het scheepvaartbedrijf kunnen twee maanden van integrale invloed zijn op de uiteindelijke uitkomsten van het boekjaar. Vandaar dat het bestuur zich in een bui tengewone aandeelhoudersvergadering ont hield van mededelingen over de gang van zaken. De vergadering aanvaardde het ontslag als directeur van ir. W. H. Kruyff op de meest eervolle wijze. Ir. Kruyff zal de vennootschap per 31 december wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd, verlaten. De heren R. W. Ie Poole en G. Vermeulen, thans adjunct-directeuren, werden per 1 januari 1965 tot leden van de directie benoemd. De heer Vermeulen heeft voor de oorlog bij de maatschappij gevaren als stuurman telegrafist. Het is voor het eerst in de 108 jaar dat de K.N.S.M. bestaat, dat een personeelslid van de vloot afkomend, tot in de directie doordringt. De K.N.S.M. heeft aan de N.V. Scheeps- bouwwerf Gebr. Pot te Bolnes opdracht verleend tot de bouw van twee vracht schepen die bestemd zijn voor het trans atlantisch verkeer. Het bouwbureau van de K.N.S.M. heeft bij het ontwerp van de schepen speciale aandacht besteed aan tijds- en arbeidsbesparing, zowel wat de ladingbehandeling betreft als de scheeps- en machinekamerbediening. De schepen zullen een lengte van 145,5 meter en een draagvermogen van ca. 10.000 ton krijgen. van de exportonderhandelingen in herin nering: met de Belgische maatschappij Distrigaz werd overeenstemming bereikt over de levering van aardgas, te beginnen in 1966. Verwacht wordt dat deze leverin gen in 1975 5 tot 6 miljard kubieke meter per jar zullen bedragen. Voorts worden onderhandelingen gevoerd met Thyssen- gas en Gaz de France. De besprekingen met de Duitse maatschappij verkeren in een vergevorderd stadium. In Oostenrijk en Zwitserland worden marktverkennende studies uitgevoerd. De technische en eco nomische aspecten van een aardgasleiding door de Noordzee zullen samen met de Britse Gas Council worden bestudeerd. Zaterdagavond is de 23-jarige matroos Hans Kahle afkomstig uit Minden in West- Duitsland, in de IJmuidense haringhaven gevallen en verdronken. Een andere Duit se zeeman, die eveneens te water was ge raakt, kon door een matroos van het Por tugese schip „Sinhor dos Mareantes" wor den gered. Beide Duitsers, opvarenden van het in de haringhaven liggende Duitse vissersschip „Anhalt BV 84", verkeerden onder invloed van sterke drank. Zij waren zaterdagavond op het Mexicaanse schip „Tuxpan" op bezoek geweest. Toen zij naar hun eigen schip terugliepen zijn zij van de kade gevallen. Een 20-jarige Duitser kon zich drijvende houden totdat hij door de Portugese matroos aan wal werd ge trokken. Er is zaterdag en zondag gerui me tijd naar het lichaam van matroos Kahle gedregd, echter zonder resultaat. In 1963 gaf de Nederlandse textielindus trie een grotere expansie te zien dan het jaar tevoren. Dat de produktie van wo ningtextiel aanzienlijk sterker stijgt dan die van kledingtextiel valt te verklaren uit de stimulans, die uitgaat van de in- haalbehoeften bij de woningbouw. Dit zegt de directie van de N.V. Veneta (Tapijt industrie) in een algemene beschouwing, opgenomen in het jaarverslag. De voornaamste zorg van onze textiel industrie heeft zich de laatste tijd gecon centreerd rondom de Kennedy-ronde. Ge vreesd wordt dat de gelijke lineaire ta riefsverlagingen van de EEG en de Ver enigde Staten voor de Europese textiel industrie geen enkele bescherming zullen overlaten. Tevens komt dan de EEG-indus- trie vrijwel weerloos te staan tegenover de invoer urt landen met abnormale con- currentiemogelijkheid. Ook thans moet men steeds bedacht blijven op dumping verschijnselen in het goederenverkeer met b.v. landen achter het „ijzeren"- of „bam boe" gordijn. Op de Euromarkt voor textiel tekent zich een zeer sterke importdruk af. Zo is de Nederlandse textielbalans van 1962 op 1963 nog verder uit het evenwicht ge raakt. Een stagnerende uitvoer van de Nederlandse nijverheidS en een daling van het aandeel in het binnenlands verbruik wijzen, volgens de directie van Veneta, op een verzwakking van de concurrentieposi tie van onze industrie. De forse loonstij ging in 1964 maakt deze concurrentieposi tie h.i. nog hachelijker. Druk op de winstmarges beperkt of verhindert investeringen, die een grotere produktiviteitsstijging beogen. De behoefte aan coördinatie van deze investeringen of aan fusies dringt zich in de textielwe- reld te sterker op, waar de lastenverho gingen moeten worden verwerkt in een be drijfstak, die ook nog een capaciteitssane ring heeft door te voeren. Want zonder een goede afstemming van de capaciteit op de behoefte, blijft de textielindustrie in een labiele structuur verkeren, aldus de directie. De gang van zaken in het bedrijf van n.v. Veneta (Tapijtindustrie), is, blijkens het jaarverslag 1963/64, niet onbevredigend geweest. De loonexplosie heeft echter niet nagelaten enige terugslag op de resultaten te veroorzaken. Achteraf gezien is deze terugslag echter ook weer niet zo erg ge bleken als de directie op de vorige jaar vergadering constateerde. Door grotere efficiency kon een gedeelte van deze kos ten worden opgevangen. Gezien de be haalde resultaten kan, zoals gemeld, een dividend van 13 percent worden voorge steld (v.j. 12 percent). Voorts zal één per cent worden toegevoegd aan de dividend reserve (v.j. 2 percent). Blijkens de geconsolideerde winst- en verliesrekening beliep de winst vóór aftrek van afschrijvingen en belastingen 1,04 (v.j. 1,07) miljoen. Na afschrijving en be lastingen resteert een netto winstsaldo van 467.907 (v.j. 470.676). De post belastin gen, vorig jaar 115.000, was ditmaal 70.000. Blijkens de geconsolideerde balans per 30 juni 1964 bleef het geplaatste kapi taal ongewijzigd 1.997.000. Voor de n.v. Veneta, de moedermaatschappij, resteert na afschrijvingen op duurzame produktie- In november is Koninklijke Petroleum aan de top gebleven van de lijst van 20 fondsen met de grootste omzetten aan de Amsterdamse effectenbeurs. Volgens de gegevens had, naar de effectieve bedragen gerekend, Kon. Olie een omzet van 24.13 miljoen of wel 27,6 percent van de 20 be trokken fondsen. Philips als nummer twee op de lijst be haalde slechts een percentage van 11.7 percent overeenkomend met een bedrag van 10.2 miljoen. Hierop volgen Unilever 9.72 miljoen of 11,1 percent. EMS 6.78 miljoen of 7,8 percent, AKU 6.10 miljoen of 7 percent, Hoogovens ƒ4.61 miljoen of 5,3 percent, Amro-bank 3.54 miljoen of 4,2 percent, Kon. Zout Ketjen 3.28 mil joen of 3,8 percent en Dordtsche Petroleum 2.30 miljoen of 2,6 percent. De twintig fondsen van de lijst hadden een gezamen lijke omzet van 87.01 miljoen (effectief) en de eerste tien van 72.5 miljoen. De beleggingsmaatschappijen hadden een gezamenlijke nominale omzet van 8.68 miljoen, waarvan Robeco 5.24 miljoen. Hun effectieve omzet beliep 35.07 mil joen. Hiervan had Robeco 24.23 miljoen, Interunie 4.09 miljoen, Vereenigd Bezit 3.26 miljoen, Nefo 2.40 miljoen en Uni- tas 1.09 miljoen. Het bestuur van de N.V. Algemeene Handelmaatschappij van Onroerende Goe deren (AHOG) deelt mee, dat in de bui tengewone algemene vergadering van aan deelhouders, te houden op 21 december, een voorstel tot statutenwijziging zal wor den behandeld. Voorgesteld wordt o.m. de winstverdeling als volgt te wijzigen: na af schrijving en reservering wordt zo moge lijk een primair dividend van 5 percent uitgekeerd. De daarna eventueel overblij vende winst staat ter beschikking van de algemene vergadering van aandeelhouders. Statutaire tantièmes aan directie en com missarissen komen hierdoor te vervallen. middelen van f 250.000 en een dotatie aan de vernieuwingsreserve van 150.000, een netto winst van f 467.734 (v.j. ƒ468.426). Door de toevoeging van 19.700 wordt de dividendreserve gebracht op 137.900, zijnde 7 percent van het geplaatst nomi naal gewoon aandelenkapitaal. Op de prioriteitsaandelen (totaal 3000) wordt 4 percent uitgekeerd. Op grond van de order positie in het lopende boekjaar meent de directie een voorzichtig optimisme te mogen uitspreken. De nog steeds belang rijke vraag naar woningtextiel alsmede de inhaalvraag bij de woningbouw stemt haar toch wel hoopvol voor de toekomst. Be sloten werd de basis van het bedrijf te verbreden door nieuwe machines te be stellen, bestemd voor de vervaardiging van een speciaal soort vloerbedekking. De eerste machines zullen in de loop van dit boekjaar arriveren. Ze zullen waarschijn lijk nog niet het resultaat mede beïnvloe den. Ter gedeeltelijke financiering van dit project werd op nog gunstige voorwaar den, vóór de aanmerkelijke stijging van de rentevoet, een langlopend krediet ad f 800.000 gesloten. Preston Cobb met zijn verdediger D. L. Hollowell in de gevangenis van Reidsville (V.S.,, gefotografeerd tijdens een vraaggesprek ter gelegen heid van zijn negentiende verjaar dag. „Het lijkt net of ik hier al mijn hele leven ben geweest," zei Preston die zijn vierde verjaardag in de ge vangenis vierde. Een federaal Hof van Beroep verklaarde enige uren later het doodvonnis wegens moord dat werd uitgesproken toen hfy vijf tien jaar oud was, nietig. (Telefoto) Uit de conclusie van een mixer-onder zoek van consumentenbonden uit België, Duitsland, Engeland, Frankrijk en Neder land blijkt, dat van het totaal vijfendertig merken, die werden getest er drie onveilig waren. Van de overige was de veiligheid redelijk en meestal zelfs goed verzekerd. De drie onveilige waren het Duitse merk Electrostar, de Britse Foodmixer en de Franse Rotary. Uit de Consumentengids van deze maand blijkt dat het voor het doen van een keuze het in de allereerste plaats be langrijk is zich af te vragen wat men met de mixer wil gaan doen. Een hand mixer bijvoorbeeld is bijzonder geschikt voor roeren en kloppen van bijvoorbeeld deeg, slagroom en eiwit. Voor het snijden van groenten etc. zijn staafmixers beter geschikt. De Nederlandse mixers zijn er bij deze Euro-test goed afgekomen. Na de type keus gaat het om het merk. Als hand mixer valt aldus de Consumentenbond prijs, hanteerbaarheid en prestaties teza men genomen voor de Nederlandse markt vooral de Philips HM 3000 van 29 aan te bevelen. Erres, Inventum en Ruton kregen eveneens een goede beoordeling, maar deze zijn duurder. De prestaties van de zuivere staafmixers lagen niet hoog, zeker niet in verhouding tot de prijs. Wenst men de mogelijkheden van dit type dan is men het beste af met een combinatiemixer, zo als bijvoorbeeld de Florida Combi van 61.50. Vergeleken met het buitenland lig gen de prijzen voor deze apparaten in ons land over het geheel genomen niet duur, aldus de Consumentenbond. Het Verbond van Vrije Vakverenigingen in de zes landen van de Europese Econo mische Gemeenschap heeft uiting gegeven aan de „ongebroken tegenstand" tegen een economisch, politiek of soortgelijk akkoord met het Franco-regime.. Naar aanleiding van het begin van in leidende besprekingen, die woensdag tus sen de Europese commissie en Spanje moe ten beginnen wordt in een brief aan het Belgische lid van de commissie, Jean Rey, gewezen op de „grote verantwoordelijk heid, die de Europese commissie als be schermster van het E.E.G.-verdrag en dus als beschermster van het democratische karakter van dt gemeenschappelijke in stellingen draagt". Rey zal namens de com missie het inleidende overleg met Spanje voeren. In de brief wordt er bij de commissie op aangedrongen er op te letten, dat „zoge naamde technische en inleidende gesprek ken niet er toe leiden, dat enig principe van onze als vrij en democratisch gelden de gemeenschap wordt opgegeven". De directie van de Aannemings-Maat- schappij „De Kondor" n.v. maakt bekend, dat de gegevens over de afgelopen drie kwartalen van 1964 wijzen op een vergro ting van de omzet ten opzichte van 1963. De resultaten veroorloven de verwachting dat uitkering van op zijn minst hetzelfde dividend mogelijk zal zijn. De Engelse maatschappij Ocean Trading (Ships) Ltd in Southampton en de n.v. Nederlandsch-Amerikaanse Stoomvaart Maatschappij „Holland-Amerika Lijn" hebben een gezamenlijke dochteronder neming gesticht onder de naam Ocean Trading (Holland) n.v. in Rotterdam, zo blijkt uit de staatscourant. Ocean Trading (Holland) heeft een maatschappelijk kapi taal van 1 miljoen, waarvan f 200.000 is geplaatst en in contanten volgestort. In dit kapitaal neemt de Engelse maatschappij deel voorv f 150.000 en de H.A.L. voor f 50.000. Het doel van de vennootschap is het exploiteren van kappersbedrijven, schoonheidssalons en winkelbedrijven aan boord van de zeeschepen van de Holland- Amerika Lijn. De directie van Hoogovens heeft beslo ten, dat na het vertrek van ir. P. van Delden het voorzitterschap van de onder nemingsraad zal worden opgedragen aan ir. W. H. Schoenmaker. Dit is bekend gemaakt op de dezer dagen gehouden tiende vergadering van de ondernemings raad van Hoogovens, die voor hot eerst niet in IJmuiden, maar in verband met een excursie in Eindhoven werd gehouden. De vermindering van het aantal „per soneelsleden van derden" is sneller ge gaan dan voorzien was: de schattingen van april 1964 zijn ver achterhaald. Een verdere vermindering van het aantal P.V.D.-vaklieden zal moeilijk zijn. Aan de uitbreiding van de eigen bezetting van vaklieden wordt echter alle aandacht ge geven, onder andere door de leerlingen van de hoogovensbedrijfschool zo goed mogelijk op te vangen bij hun komst in de fabriek. De ondernemingsraad heeft zich thans positief uitgesproken over het aanvragen van een verlenging van de vergunning voor 1965 om P.V.D.-ers in dienst te ne men. De vakraad in de metaalindustrie had vergunning verleend tot eind 1964. De Parijzenaar-in-doorsnee is de rijkste inwoner van het Europa-der- Zes-landen. Hij verdient gemiddeld ruim 10.000 franken 7333) per jaar. Zijn armzalige tegenvoeter is de Siciliaan, die jaarlijks met slechts 1355.moet zien rond te komen. De welvarendste Europeaan woont echter buiten de Euromarkt: de inwoner van Genève, die ieder jaar bijna 9200. vergaart. De Duitser die het beste aan zijn trekken komt met 5364.als gemiddeld jaarsalaris woont in W. Berlijn. De verschillen in inkomsten binnen het raam van de E.E.G. zijn dus nog altijd aanzienlijk :een verhouding van 1 5. De grootste tegenstellingen bieden Frankrijk en Italië: verhoudingen van 1 4 tussen verschillende gebieden. W. Duitsland biedt het sociaal-aanneme- lijkste beeld: verhouding 1 2. De directeur van het Franse plan bureau heeft deze conclusie uit dit (E.E.G.-)rapport getrokken: „door een geleide politiek van industralisatie en decentralisatie moeten we binnen de nationale en daarna Europese grenzen ten spoedigste de condities scheppen voor een geleidelijke egalisatie der inkomsten". (Van onze correspondent) Wanneer de vele technische obstakels tij dig uit de weg kunnen worden geruimd, wil president De Gaulle, voor het einde van dit jaar de meeste leiders en mede plichtigen van de voormalige geheime Ie- gerorganisatie, de OAS hun straffen kwijt schelden. Van die amnestie zullen dan ook de enkele honderdtallen OAS-ers profite ren die nog niet veroordeeld zijn, omdat ze tijdig de wijk naar het buitenland namen. Alleen hoofd- en andere officieren als ex- generaal Salan en OAS-leden aan wier handen bloed kleeft een 260 in totaal zullen van het grote pardon worden uitgesloten. Eén van de voornaamste kamerleden van de gaullistische UNR, de linksgeoriën teerde professor in het staatsrecht Capi- tant, heeft al een wetsontwerp opgesteld, dat nog van de week door de regering, on der leiding van generaal De Gaulle, zal worden bekeken. Het zijn meer politieke dan humanitaire overwegingen die de regering deze stap in de richting van de rechts-extremistische organisatie, die duizenden moorden en an dere misdaden op haar naam heeft staan, doen zetten. Begin volgend jaar staan in Frankrijk gemeenteraadsverkiezingen op het het programma, waarmee de wedloop naar het Elysée, die in principe in december 1965 moet worden gehouden, een soort ge nerale repetitie zal beleven. Overal in het land worden nu reeds door de partijen van het vroegere bewind de voorbereidselen voor die verkiezingen getroffen met het doel de gaullisten zoveel mogelijk in het isolement te manoeuvreren. Manoeuvres, waarbij vooral het rechtse centrum ijverig slaat op de trom van de vergiffenis om de ongeveer 3500 OAS-leden die in gevangenissen of kampen zitten op gesloten, de vrijheid te kunnen hergeven. Die campagne geniet met name een on dubbelzinnig succes bij het kleine miljoen voormalige Algerijnse „zwartvoeten", die de regering ook politiek gesproken wel graag in het gaullistische kamp zou zien. Technisch gesproken zal de amnestie wet echter nog heel wat voeten in de aar de hebben, zodat het nog allerminst zeker is, dat het parlement vóór het kerstreces, dat achttien december begint, de zaak al rond zal kunnen krijgen. Mochten die juri dische en andere moeilijkheden voordien niet meer geregeld kunnen worden, dan zal generaal De Gaulle op eigen gezag elk geval een aantal graties verlenen, waar van minstens een honderd, vooral jonge re OAS-ers, profijt zal kunnen trekken. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Aagtekerk 5 v. Aqaba n. Port Sudan. Aalsum 5 te Pladju. Alblasserdijk 6 te Liverpool verw. Alchiba 4 v. Marseille n. New York. Aldabi 6 te Santos. Algorab 5 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Almdijk 5 v. Bangkok n. Hongkong. Alnitak 5 v. Bremen n. Antwerpen. Amerskerk 7 v. Antwerpen n. Rotterdam, Amstelhoek 7 te Sydney verw. Amstelhof 7 te Vancouver. Amstelstad 5 dw. Socotra n. China. Anco Spray 5 dw. Quessant n. Malmö. Andijk 7 te Savannah. Annenkerk 3 v. Fremantle na Aden. Ares 5 v. Le Havre n. Antwerpen. Argos 5 dw. Kaap Matapan n. Hamburg. Aristoteles 5 v. La Guaira, 5 te Port of Spain. Arkeldijk 6 te Aden. Avedrecht 7 v. Essider n. Rotterdam. Banggai 6 te Rotterdam. Boissevain 5 te Rio de Janeiro. Borneo 6 te Londen. Burl S. Watson 5 dw. Natal n. Rio de Janeiro. Caltex Delft 7 v. Nagasaki n. Hirao. Caltex Delfzijl 5 v. Rotterdam n. Eastham, Caltex Nederland 5 te Rotterdam, 6 v. Rotter dam n. Sidon. Camerounkust 6 v. Cape Mount n. Lower Bu chanan. te Liverpool verw. dw. Kaap San Lucas n. Porto Ar- Camitia 5 Carrillo 5 muelles. Cartago 6 v. Cortes n. Manzanillo. Charis C dw. Key West n. Willemstad. Chirön 4 v. Barrios n. Hamburg. Cirrus (weerschip) 5 v. Rotterdam n. station Atlantische Oceaan. Dinteldijk 5 v. Rotterdam n. Bremen. Drente pass. 5 Gibraltar n. Malta. Eemland 5 v. Itajai n. San Francisco do Sul. Eenhoorn 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Esso Rotterdam 6 te Mena al Ahmadi. Forest Lake 6 v. Wilhelmshaven n. Palermo. Gaasterdijk 6 v. Rotterdam n. Bremen. Gaasterkerk 5 v. Antwerpen n. Genua. Ganymedes 5 v. Halifax n. Port of Spain. Geestland 6 te Preston. Gorredijk 7 te Morehea City. Grebbedijk 5 v. Antwerpen n. Charleston. Grotedijk 7 te Savannah. Gulf Italian 5 v. Thameshaven n. Port Said. Gulf Hansa 5 te Suez verw. Gulf Swede 7 te Suez verw. Hector 4 v. San Stefano n. Algiers. Hermes 5 v. Curasao n. Cristobal. Hilversum 7 v. Savannah n. Bremen. Jagersfontein 5 v. Kaapstad n. Tenerife. Japara 6 te Rotterdam. Kabylia 5 v. Napels n. Tripoli. Kamperdijk 5 v. Roterdam n. Antwerpen. Kara 6 v. Curasao n. Buenos Aires. Katendrecht 6 te Antwerpen. Kerkedijk 5 dw. New York n. Antwerpen. Kermia 6 dw. Bonaire n. Rotterdam. Kloosterdijk 7 te New Orleans. Kloosterkerk 6 te Durban verw. Krebsia 5 voor anker rede Lor Marques. Kreon 7 te Hamburg. Laertes 5 v. Genua n. Port Said. Liberiakust 5 v. Antwerpen n. Dakar. Maasdam 5 te Bremerhaven. Maaskerk 5 dw. Rome n. Port Said. Mariekerk 5 te Antwerpen. Meerkerk 5 te Rotterdam. Mentor 5 te Rotterdam. Mersey Lloyd pass. 7 Ceylon n. Aden. Merwe Lloyd 6 te anzibar verw. Minos pass. 5 Kiel n. Amsterdam. Munttoren 5 v. Porta Cardon n. Porto la Cruz. Mijdrecht 7 dw. Okinawa n. Perzische Golf. Naess Commander 6 v. Palermo n. Essider. Naess Lion 5 dw. Mangalore n. Perz. Golf. Neder Rijn 3 v. Amsterdam, 5 te Rotterdam. Nestor 5 v. Beyrouth n. Lattakia. Oranje Nassau 7 te Kingston. j Overijsel 5 ten anker nabij Tanga. Peperkust 6 te Dakar verw. Pericles 7 te Chimbote verw. P. G. Thulin 6 v. Cristobal n. Caldera. Philine 5 dw. Raselkalb n. Mena al Ahmadi. Pieter S. 5 te Rotterdam. Prins der Nederlanden 5 v. Southampton n. Amsterdam. Prins Frederik Willem 5 te Londonderry. Prins Willem-4 3 te Amsterdam, 6 te Rotter dam. Pygmalion 5 dw. Oporto n. Antwerpen. Radja 5 te Rotterdam. Riouw 5 dw. Kaap St. Vincent n. Marseille. Roepat 5 te Port Sulphur. Rondo 6 te Port Said verw. Rijndam 6 te Fremantle. Sarpedon pass. 5 Flores n. Amsterdam. Scherpendrecht 5 te Rotterdam. Seine Lloyd 6 v. Aqaba n. Djeddah. Senegalkust 5 dw. Cape Mount n. Amsterdam. Servaaskerk 5 v. Genua n. Marseille. Situla 5 te Rotterdam. Skadi 5 v. Istanbul n. Piraeus. Sloterdijk 5 te Rotterdam. Stad Alkmaar 5 v. Rotterdam n. Catania. Stad Amsterdam 7 te Sagunto verw. Stad Utrecht 5 v. Rotterdam n. Vitoria of Recife. Stad Zwolle 5 te Bone. Statendam 6 v. Kingston n. Nassau. Stentor 6 te Curagao verw. Straat Franklin 5 v. Durban n. Singapore. Tahama 7 v. Tripoli n. Venetië. Tamara 5 te Thames. Tjimanuk 7 te Abidjan. Togokust 5 te Rotterdam. Triton 7 te Cap Haitiën verw. Van der Hagen 6 te Dar es Salaam verw. Waardrecht 4 v. Vancouver n. Sydney. Willemstad 7 te Paramaribo. Wonogiri 5 v. Antwerpen n. Huil. Wonosobo 5 v. Rotterdam n. Hamburg. World Heath 5 dw. Ceylon n. Madras. Zaankerk 5 v. Amsterdam n. Lissabon. Van de Vereeniging voor den Effecten handel vernemen wjj desgevraagd dat op 24 december van half elf tot half twaalf een ochtendbeurs zal worden gehouden. Naar alle waarschijnlijkheid zal op oude jaarsdag de beurs gesloten zijn. Een defi nitieve beslissing wordt binnenkort door de minister van financiën genomen. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens 549-550 Kon. Olie157,00-157,30 157,00 PhiliPs 163,20-"" '53.50 p "9 Unilever «q

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7