Oud-international Pellikaan wil sporthal-tekort aanvallen met revolutionair bouwplan Geen rijksgoedkeuring nodig voor sporthal onder de ton Badmintonclub Velsen stelde plaats in hoofdklasse veilig Engelse profelftal Nederlandse team ontmoette twee maal 1 Belangstelling uit hele land Norman vervangt Mobley in het Engels elftal Een koppig man Toos Beumer kan in Australië gaan trainen Engelse amateurs eenmaal geklopt Oefenwedstrijden voor amateurteam en Uefa-jeugd DINSDAG 8 DECEMBER 1964 11 Mfl t Mogelijkheden Wat voor hallen? Toevallig Vooruitgang Hans Rombouts Xanthos Narciso en X Bond favorieten in Hilversum Zuidafrikanen achter in testmatch tegen Engeland Autocoureurs Ireland en Taylor zonder contract Nederlandse zege (Van onze sportredacteur) Vrijdagmiddag stappen er tien Groningers het kantoor binnen van het aan nemersbedrijf H. Pellikaan in Tilburg. Ze zijn afgevaardigd door twintig Gro ningse gemeenten om te gaan kijken naar de sporthal, waarover Pellikaan op hun uitnodiging enkele weken geleden in de Martini-stad had gesproken. De Groningers waren enthousiast geworden over de bouwplannen van de Tilburger. Eindelijk dan eens een concrete mogelijkheid om het tekort aan sport- en spel ruimte aan te vallen. Pellikaan had het hun voorgerekend: „voor 99.300 zet ik in twaalf weken een sporthal bij u neer van 47 meter lang, 25 meter breed en 8.20 meter hoog. Als u nu zegt: morgen starten, staat die hal er over twaalf weken. Zonder de lijdensweg van het verkrijgen van een rijksgoedkeuring, omdat de aanneemsom onder de ton ligt. Bij de aanneemsom komen dan nog voor accommodatie 25.000, verwarming f 18.000, elektriciteit 16.000 en schilder werk 10.000. Als men die hal 24 uur per week afstaat ten behoeve van het onderwijs krijgt men 24.000 subsidie, zodat de totaalkosten dan op f 145.000 komen". Het is geen grootspraak van Pellikaan, want hij heeft op het terrein van zijn maatschappij zo'n hal staan en bouwde er één in Middelburg. Jhr. mr. Feith van de NSF verrichtte daar de opening. Middelburg is er terecht trots op. De grootste zorgen van de Zeeuwse sportlieden zijn er door afgewenteld. Men denkt er aan het neerzetten van nog zo'n hal. De Groningers, onder wie vertegen woordigers van de stad Groningen, Veen- dam, Ter Apel en noem maar op, voelen er veel voor om het sportzalen-tekort drastisch aan te pakken met het plan- Pellikaan. Ze willen nog antwoord op vra gen over kleedgelegenheden o.a., want dat is één van de moeilijkheden. De hal moet geplaatst worden bij bestaande ac commodaties. Dat is althans 't gunstigste. Maar Pellikaan heeft er een oplossing voor gevonden. Hij heeft ruimte gescha pen voor kleedkamers, douches, opslag ruimtes en zelfs voor 'n restaurant. Dat wil hij met verdiepingen bereiken. Op het speelveld bestaan de mogelijkhe den voor de volgende sporten: vier volley- balvelden, of zes badmintonvelden, een tennisbaan of een zaalhandbalveld, twee basketbalvelden of een mikrokorfbalveld of een rolhockeypiste. Het zijn niet alleen de Groningers, die interesse hebben voor zijn sporthal. Uit het hele land wil men Inlichtingen zoals Amstelveen, Apeldoorn, Breda, Dordrecht, Zwolle, Bergen, Hel mond. Zelfs uit Den Burg op Texel wil men over een dergelijk project gaan pra ten. En ook in Den Haag heeft men plan nen om bij de accommodatie van Klein- Zwitserland een „Pellikaan-hal" neer te zetten. Valkenswaard is al ver gevorderd. De Tilburger verwacht daar binnenkort aan de bouw te kunnen beginnen. Wat zijn dat nu voor hallen, waarvan Pellikaan zegt: „een hal, zoals wy in Middelburg hebben neergezet, is geen groot winstobject; dat laat zich begrijpen. Ik ken echter als sportman de grote be hoefte aan overdekte speelgelegenheden. In Middelburg heb ik het plezier gezien, waarmee de jeugd bezit heeft genomen van de hal. Daarom verklaar ik mij met enthousiasme bereid om desnoods met terzijdestelling van iets anders, binnen een jaar vijftig van deze overdekte speel gelegenheden te bouwen voor iets minder dan vijf miljoen". De hal wordt gebouwd op een fundering van gewapend beton. De vloer wordt uit gevoerd in beton, die met een gladde ce- mentlaag wordt afgeschermd en stroef en bespeelbaar gemaakt door een laag chloor-rubberverf. Op de fundering wor den houten spanten geplaatst. De dakbe dekking bestaat uit polivinylchloride (een soort hard plastic), dat de zaal een licht effect geeft. Aan de binnenzijde wordt de dakbedekking door stalen matten tegen beschadiging beschermd. De zijkanten worden recht afgeschut, waarachter men kleed- en bergruimte heeft De luchtver- warmingsinstallatie kan de gehele hal 18 graden boven de buitentemperatuur ver warmen. De belangstelling voor de hal in Middel burg is zo overweldigend, dat nu reeds een sluitende' exploitatie verzekerd is. Natuurlijk is dit niet de sporthal, waarin men veel kijkers kan herbergen voor sportevenementen. Het is een echte speelhal, zoals men in elke gemeente er minstens één zou moeten hebben en in grote steden in de diverse wijken, die ver uit elkaar liggen. Het project is eigenlijk toevallig gebo ren. De heer Pellikaan wilde als verwoed tennisser zijn eigen baan overdekken. Hij wilde een deel van zijn bedrijfsruimte daarvoor reserveren. Aanvankelijk dacht hg aan conventionele bouw, maar uiteinde- Vic Mobley, de spil van Sheffield Wed nesday en vaste keus voor het Engels elf tal onder 23 jaar, heeft slechts enkele uren kunnen „genieten" van zijn verkiezing in het nationale team van Engeland, dat woensdag in Amsterdam tegen Nederland uitkomt. Enkele uren nadat Mobley was meegedeeld, dat hij zijn geblesseerde clubgenoot Gerry Young zou vervangen, werd hij van de training gestuurd, toen bleek dat een blessure aan het scheenbeen hem te erg hinderde. Twee weken gele den, in de wedstrijd tegen de Roemeense jeugd, kreeg Mobley een trap, die hem hinderde. Dat verergerde na de wedstrijd van zaterdag tegen Tottenham Hotspur. De stopper van de Spurs, de ook in ons land bekende Norman, zal nu de En gelse verdediging leiden. Ron Flowers ver huist naar de linkshalfplaats. Rechtshalf Alan Mullery, die eveneens zaterdag geblesseerd raakte, zal woensdag waarschijnlijk wel van de partij zijn. Norman Hunter (Leeds United) is als reserve aan de ploeg toegevoegd. Het Engelse elftal ziet er nu als volgt uit: doel: Tony Waiters (Blackpool); achter: George Cohen (Fulham) en Bobby Thomson (Wolverhampton); midden: Alan Mullery (Tottenham), Vic Mobley (Sheffield Wednesday) en Ron Flowers (Wolverhampton) voor: Peter Thompson (Liverpool), Jimmy Greaves (Tottenham), Frank Wig- nail (Nottingham Forest), Terry Venablas (Chelsea) en Bobby Charlton (Manchester United). lijk kwam deze hal tevoorschijn. En de hal voldoet goed. Men kan het de Neder landse toptennissers vragen, die hier regel matig oefenen, of de bondstrainers, die er les geven. Men kan het vragen, aan de badmintonspelers, die er hun competitie afwerken of aan de volleyballers. Men zou het ook kunnen vragen aan het hoofd van de Lovense school in Tilburg, die voor het eerst nu eens echt les lichame lijke opvoeding kan laten geven. De kin deren hebben nooit in een gymzaal kun nen sporten. De overheid toont grote belangstelling. Den Haag" heeft er gesprekken met Pel likaan over gevoerd. Van de NSF zijn er deskundigen naar Tilburg en Middelburg gekomen. Van vijftig kanten kreeg Pelli kaan aanvragen. Kortom: er is een enor me belangstelling. Henk Pellikaan hoopt los van zyn be langen als bouwer dat die hallen er ko- ;n. „Stel je voor", zegt hij, „bij het tennissen. Wat een vooruitgang zal er ko men. Dan kan er immers ook 's winters een competitie gespeeld worden. Er is geen narigheid meer met ons klimaat. En dat geldt ook voor de andere sporten. Ik hoop dat mijn plan slaagt". Henk Pellikaan heeft het in zijn hoofd gezet om Nederland aan goedkope sport hallen te helpen, sporthallen, waarvoor geen rijksgoedkeuring nodig is. Henk Pellikaan is een koppig man, die de lijn volgt welke hij voor zichzelf uitgestip peld heeft. Dat was hij als internatio- naal-voetballer (hij debuteerde in 1932 in het oranje en speelde in 1945 zijn laatste interland, waarmee hij een record op zijn naam schreef als de man, die de langste periode voor het Neder lands elftal beschikbaar was). Dat was hij als lid van de keuze-commissie van het Nederlands elftal. Dat was hij ook bij de affaire-Van der Kuil, die tot het heengaan leidde van de commissie, waarvan Hoolboom voorzitter was. Henk Pellikaan, die opnieuw voetballen zou kiezen als zijn favoriete sport als hij het zou kunnen overdoen, besloot nooit meer een stap op een voetbalveld te zetten. Men had hem onrecht gedaan. Hij had hoe zeer het hem ook deed het voetballen afgezworen, koppig als hij is en vol gezonde eerzucht. Henk Pellikaan heeft zich nu op tennissen geconcentreerd. Hij speelt zelf een goede partij, maar hij kijkt meer naar de mogelijkheden voor de jeugd, de tennisjeugd vooral. Hij is mag men wel zeggen een geslaagd man in de bouwwereld. Hij voltooide een miljoenenproject als de Economische Hogeschool in Tilburg en bouwt aan een nieuw ziekenhuis in dezelfde stad (ruim tien miljoen gul den), hij bouwde een kerk, scholen, be jaardencomplexen. Hij bouwde ook een sporthal in Middelburg. Pellikaan had het gevonden: hij kon de sport dan eindelijk ook eens op een andere ma nier ten dienste staan. Zijn plan om de sportzalennood op te heffen sloeg in. Overal in het land wordt het plan be cijferd en besproken. Op hoog niveau bij het Rijk en de Nederlandse Sport Federatie, maar ook in provinciale sportraden, in gemeentebesturen van grote en kleine plaatsen. En Pellikaan vacht af. De badmintonclub „Velsen" is uit de zorgen. Zondag deelden de Velsenaren de punten met de Kortenaer en dit resultaat was voldoende om de plaats In de bad- mintonhoofdklasse veilig te stellen. Ny- megen greep met beide handen de laatste kans om de laatste plaats nog over te dragen en klopte het Heerlense HBC met liefst 7—1. Duinwijck won zonder spelen met 80 van Drop Shot. De Hagenaars gaven de strijd zonder meer gewonnen omdat zij geen representatieve ploeg op de been konden brengen. Diep treurig voor een vereniging die in de hoogste afdeling uit komst. De laatste competitiezondag brengt Drop Shot en Nijmegen tegenover elkaar en in dit duel zal beslist worden welke ploeg de hoofdklasse zal verlaten. Naast deze twee kandidaten komt ook HBC nog voor degradatie in aanmerking. Het treffen tussen Velsen en De Korte naer werd een langdurige, spannende strijd die liefst 5Vi uur vergde. Pim Seth Paul moest buigen voor Henk Weijs, nummer één van de nationale ploeg: 15—11, 715 en 1418. Ronald Philips klopte Van He- mert met 615, 1510 en 1511, Loes Mossel verloor van mevrouw Dézentjé met 311 en 511, maar Connie Visman was buitengewoon op dreef en slaagde er in Henriètte Ernst uit de nationale ploeg met 117, 1012 en 114 te be dwingen. Op 22 kwam men dus uit de singles en was dus nog alles mogelijk. Het eerste gemengd dubbel dat in Den Haag verloren ging werd zondag gewon nen, maar daarentegen werd het tweede dubbel verloren (33). De spanning bleef Negenmaal zal vanavond in het sport park Hilversum de startauto op echt Ame rikaanse wijze de dravers lanceren, echter met dit verschil dat niet slechts acht paar den achter de vleugels wegschieten maar twaalf tot veertien. Zelfs voor de inter nationale klasse is er een draverij van meet met als interessante noot de start van de Italiaanse import Germano. Even als de Amerikaan Merrie Belle zal hij het niet kunnen bolwerken tegen Xanthos Marciso en X Bond. Outsider is Astyanax. Voor Yonker Aster, die in een zeldzaam grootse vorm loopt, is er onvoldoende tegenstand in de Prijs van Monte Carlo om hem opnieuw van een zege af te houden. Yataghan Hanover, die een voortreffelijk heroptreden deed zou kunnen verrassen. Voor de overige plaatsen komen in aan merking Athos the Saint en Bravour S. Bij de 2-jarigen valt de keuze op Preferé van rijder Oosting (Draisine, De Princess), gevolgd door Donna Fez en Dubio. Hoewel Clara Harvester nog allerminst een groot heid is, kan zij de Prijs van Zandvoort winnen, daar de concurrentie in de vorm van Armlnius en Cita Victoria eveneens van een laag niveau is. Na de derde dag van de eerste test match tussen Zuid-Afrika en Engeland, die vrijdag in Durban is begonnen, hebben de Zuidafrikanen een achterstand van 208 runs. Maandag scoorden de springbokken 122 runs voor het verlies van drie wickets De Engelsen beëindigden de eerste in nings met 485 voor vijf, de Zuidafrikanen scoorden in de eerste innings 155 runs, Er moeten nog twee dagen worden ge speeld. dus tot het uiterste bewaard en werd voor de Velsenaren pas verbroken toen Seth Paul met Philips in het herendubbel de gasten met 1417, 1510 en 1511 overtroefden. Het damesdubbel ging ver loren voor Velsen met 1716, 1115 en -15. De kampioensploeg van Haarlem bleef op het goede pad en klopte Venlo met 0. Duinwijck 2 verloor van Hilversum met 53 en met deze cijfers won Duin wijck 3 van Eindhoven. Stand in de hoofdklasse: Duinwijck 918, Kortenaer en Velsen 98, Drop Shot en HBC 97 en Nijmegen 96. De British Racing Partnership, een van de voornaamste privé-renstallen die zich concentreerde op wedstrijden voor formu- le-renwagens, heeft zich uit de autosport teruggetrokken. Directeur Ken Gregory, lange tijd manager van Stirling Moss, ver klaarde dat de stijging van de kosten, de vermindering van de inkomsten en de on gelijke verdeling van de startgelden door de organisatoren van de Grand Prix-race de oorzaken van het besluit zijn. Ten ge volge van de beslissing van de BRP-direc- tie zijn de Britse coureurs Innes Ireland en Trevor Taylor kort voor het nieuwe seizoen, dat op 1 januari begint met de grote prijs van Zuid-Afrika zonder con tract gekomen. Voor de derde maal in de voetbalge schiedenis is woensdagavond het offi ciële Engelse profinterlandelftal tegen stander van het Nederlands nationale team. De eliteploeg kwam al eerder in 1935 (en won met 1—0) en liep in 1946 met 8—2 over de nationale formatie heen. Morgenavond is het de tweede thuis wedstrijd tegen Engeland. De Engelse ploeg mag dan het voetbalmonopolie kwijt zijn, gezag heeft de ploeg be houden. Het Nederlands elftal heeft vèör de eer ste wereldoorlog negen-, en tydens de Olympische Spelen in 1948 in Londen één maal tegen de Engelse amateurs gespeeld. Tweemaal hebben wy het B-team van de Engelse profs, en tweemaal het A-team ontmoet. En aangezien al deze ontmoe tingen zyn opgenomen in onze officiële wedstrijdentelling, heeft Nederland dus veertien interlands tegen Engeland ge speeld. Ook de legendarische 21 zege in 1913 op Houtrust werd bevochten op En gelse amateurs. Aan die zege wordt nog altyd een enorme waarde gehecht. In Engeland, waar reeds in 1886 het beroeps voetbal werd ingevoerd, nam men die nederlaag niet zo hoog. Engelands reputatie was immers door die nederlaag niet aan getast, slechts hun amateurs hadden ver loren. Reeds in 1894 speelde een Bondsploeg tegen de Engelse club Felixtowe (01), doch het eerste officiële contact dateert van 1 april 1907 op het HW-terrein in Den Haag. Er bestond enorme belangstel ling, en reeds om half twee stond het def tige Haagse publiek al vijf rijen dik. De wedstrijd werd opgeluisterd door de Ja gerkapel, die elk doelpunt met een fanfare begroette. Het berstte vari sfeer toen Kees van Hasselt het volgende Nederlands elftal in het veld leidde: Beeuwkes (DFC); Stom (Velocitas Br.) en Heyning (HVV); Heyting (HW), Jansen (PW) en Dozy (Ajax L); Henny (HFC), Blume (Quick N), Boelmans ter Spill (HFC), Van Beek (Quick K) en v. d. Vinne (HFC). De rust kwam met 15, en 19 stond het toen de Belg Boon in rukken blies. Winnen van Engeland was er voorlopig niet bij; Nederland verloor voor het eerst in het bekende oranjeshirt in de cember 1907 te Darlington met 122, in 1908 tijdens de Olympische Spelen in Lon den met 40, en met dezelfde cijfers trok Brittannië in april 1909 op Rozenburg te Amsterdam aan het langste eind. Er waren toen al 15.000 bezoekers. Helaas ontbrak spil De Korver die liever met zijn club Sparta naar Oostenrijk ging. Bij Engeland werd de spilplaats bezet door Herbert Chapman, de man die jaren later het be faamde Arsenal aanzien in de wereld gaf. In december van hetzelfde jaar leed Neder land op het Chelsea-terrein in Londen een 19 nederlaag. Op 17 april 1911 hebben de Engelsen te Amsterdam voor het eerst om een 10 zege moeten knokken. Doel man Göbel stopte de onmogelijkste ballen en bracht de Engelse voorspelers keer op keer tot wanhoop. Had Mannus Francken iets meer geluk gehad met zijn schoten, dan waren de Engelsen er vast niet zo ge nadig afgekomen. Ook lang geen onaar dige wedstrijd volgde in maart 1912 in Huil. Wij verloren weliswaar met 04, maar na een uitstekende partij voetbal. Vooral de debutanten Nico Bouvy en Jan Vos waren goed. Twee-één voor Holland werd het op 24 maart 1913 op het Haagse Houtrust, en daarvoor waren de twee doelpunten van Huug de Groot voldoende. Wat de Engelse aanvoerder Vivian Woodward ook pro beerde, hy vond steeds Bok de Korver, en in laatste instantie de voortreffeiyk spe lende Göbel op zyn weg. Verder dan één doelpunt bracht de Engelsman het dan ook niet. Hier zyn de namen van de elf „hel den": Göbel; Wynveldt en Bosschart; Bout- my, De Korver en Tonny Kessler; Van der Wolk, Westra van Holthe, De Groot, Vos en Dé Kessler. Van deze ploeg zyn alleen Göbel, Westra van Holthe en de in Ameri ka wonende Boutmy nog in leven. Een goed half jaar later speelde Neder land in Huil nog eenmaal tegen Engeland. Naar de mening van velen heeft deze ont moeting de Houtrustslag nog overtroffen. Woodward c.s. wonnen weliswaar met 21, doch de Engelse aanvoerder kon na afloop niet anders dan ruiterlijk erkennen dat de nederlaag van Houtrust niet ge wroken was. De Korver speelde zijn 31ste en laatste interland, en een voortreffelijk debuut maakte de Utrechter Wout Buiten weg. Vijfendertig jaar later, tijdens de Olympische Spelen in 1948 in Londen, heeft de oranjeploeg de Engelse amateurs ontmoet in de demi-finale. Engeland won met 43. Debutant Appel scoorde twee doelpunten, en Wilkes één. Op 18 mei 1935 staken de elf allerbeste voetbalprofs de zee over om te zien wat die befaamde „Wij gaan naar Rome-ploeg nu wel in haar mars had. Halle; Calden- hove en Van Run; Paauwe, Anderiessen en Van Heel; Wels, Drok, Bakhuys, Smit en Mijnders speelden prachtig, en zijn na een schitterend voetbalgevecht met ere met 10 ondergegaan. Een vrij gelukkig doel punt van Worral besliste de strijd, die in zijn geheel door prinses Juliana werd bij gewoond. Halle in het doel deed schitte rend werk, de backs Caldenhove en Van Run waren onpasseerbaar, en onze midden linie deed voor die van Engeland qua tech niek niet onder. Onze voorhoede kreeg echter tegen de geweldige Britse verdedi ging weinig kans. Het tweede treffen tegen de Engelse profs dateert van 27 november 1946 Naïef ging Nederland met een aanvallende spil (Vermeer) de Engelsen te lijf, en dat heeft vooral hun aanvalsleider Tommy Lawton uitgebuit. Hy wandelde keer op keer met groot gemak door de Nederlandse ver dediging, en moet bepaald de plezierigste middag in zyn voetbalcarrière hebben be leefd. Voor Vermeer (Excelsior) was het zielig dat hij voor zondebok van deze nederlaag werd aangezien, maar dit was niet zijn schuld, doch die van de KNVB, Men had te lang aan een verouderd spel type vastgehouden! Het Huddersfield- drama leidde tot een ommezwaai naar het stopperspilsysteem, en Henny Möring en Rinus Terlouw gingen de geschiedenis in als Neêrlands eerste internationale stop pers. Nederland heeft tenslotte nog tweemaal tegen Engeland-B (profs) gespeeld. Op 15 november 1952 in Huil (22), en vooral bekend doordat Abe Lenstra het op het allerlaatste moment liet afweten. Eén-nul voor Nederland werd het op 7 maart 1954 in Rotterdam door een doelpunt van Ben- naars. Twee verdienstelyke resultaten, zeker, doch de voldoening van een A-team te hebben gewonnen ontbrak. De tot Australiër genaturaliseerde 33- jarige ex-Rotterdammer Wim Timmer mans, die in Melbourne een overdekt zwembad bezit, heeft de zeventienjarige Zaanse vryeslagz wemster Toos Beumer uitgenodigd om by hem in Melbourne te komen trainen. Toos Beumer, die in Tokio deel uitmaakte van de brons veroverende estafetteploeg, voelt er veel voor om naar Australië te gaan. Op 6 februari begint in Australië het schoolseizoen, zodat zy daar haar studie zy zit in de. vierde klas van de MMS direct zou kunnen voortzetten. „Hier in Nederland weten we nog niet of we weer trainingsuren in het Sportfondsen- bad Zaanland krijgen zoals voor de Olym pische Spelen het geval was. En ik wil graag in januari weer met trainen be ginnen", zo zei Toos Beumer, na het ont vangen van de uitnodiging. Wim Timmermans, in 1950 na het af lopen van de HBS naar Australië geëmi greerd, waar zijn zuster Annie (ex-RDZ) met groot succes een zwemschool had op gezet die hij na haar overlijden in 1958 heeft overgenomen, is niet voor het uit nodigen van zwemsters en zwemmers (ook Jan Jiskoot heeft interesse voor een Australische trainingsperiode) naar ons land gekomen. Hij heeft hier voor zijn goedlopend zwembad („de afgelopen drie jaar heb ik steeds een wachtlijst van 1.000 kinderen") drie nieuwe personeels leden gezocht. Het voorlopig amateurelftal en het UEFA-jeugdelftal zullen elk een oefen wedstrijd op het sportcentrum van de KNVB in Zeist spelen. Dinsdagavond speelt het voorlopig amateurelftal tegen VVV. Het elftal zal worden samengesteld uit de volgende groep spelers: Van Zanten (ZAC), Jaspers (Sneek), Van Turnhout (Helmond), Van Gussenhoven (De Valk), Van de Leur (RKC), Hogenhout (Ede), Kraayer (ZAC), Vlietman (AFC), Van Beveren (Emmen), Onsman (AFC), Pahlplatz (Quick '20), Mulder (WVV) en Roggeveen (CVV). Voor het UEFA-jeugdelftal, dat woens dag tegen NAC uitkomt zijn geselecteerd: Schrijvers (HVC), Van Straaten (NOAD), Stovers (NOAD), Van de Gevel (Telstar), Galis (Telstar), Cleeren (Telstar), Brandtz (ADO), Pot (Velox), Achterberg (DOS), Hulshof (Ajax), Cruyff (Ajax), Van de Heide (Xerxes), Van der Kuilen (PSV), Grauwmans (NAC), .T i (Fr" -r-d), Buitendyk (Sparta) en 1 (De Graafschap).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11