„Nucleair samenwerken met VS is van eminent belang" AGE Rijksrecherche verhoort de Goese politie Verkeer eist zeven doden BRAMMET JE FOK A POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig 'Si. Minister Luns over de MLF: TRESI.ONG-HH .1 ,F,(i(")M Belangrijk bericht Schriftelijk eindexamen v.h. en middelbare scholen in mei Politie acht dood van man verdacht Amsterdams B. en W. voor aanvaarding regeling-Bijlmermeer Rotterdammertjes pleegden 43 inbraken Wachtmeester in het gelijk gesteld Hogere uitkering voor blinden en minder-validen Onbestendig Schepen in nood Hagenaar verdacht van oplichting 2iuis DINSDAG 8 DECEMBER 1964 Jongen verdronken Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Castella brengt nu gouden munten binnen ieders bereik! Op vërzoek burgemeester Geef uw lievellngsvogel het beste verpakte vogelvoeders l we etuuEu meteen hier, dan kan het NIET W6GVUE66N Wilt u mijn vrouw naar bed brengen? Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT iiHiiiiiiiiiiiinimiiniiininniiiifnimiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiini WERKRAPPORTEN E 1 „Nederland staat volkomen vrij tegen over de plannen tot oprichting van een M.L.F. (muiti lateral force), maar vast staat dat nucleaire samenwerking met Amerika van eminent belang is. Amerika zal ons niet in de steek laten, maar als Europa zich tot een aparte nucleaire een heid zou ontwikkelen zouden de Verenigde Staten daar ongetwijfeld de consequenties uit trekken. De ontwikkeling van nieuwe wapens kan er toe leiden dat Amerika voor zijn verdediging Europa niet nodig heeft". Dit zei de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, op een lunchbijeenkomst van de St. Adelbertvereniging en de Nederlandse Katholieke Werkgevers Ver eniging in Krasnapolsky in Amsterdam. Hij betoogde dat de „veel verbreide mythe", dat Nederland steeds neen zegt, ver van de waarheid verwijderd is omdat Nederland wel degelijk positieve bijdragen Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten f 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. nu voor kerstdiner-dansant 0 2520 - 5347 maandags gesloten levert en als het al eens „neen" achteraf gelijk heeft gekregen. Het doel van de Nederlandse buitenland se politiek blijft volgens de minister een op democratische leest geschoeide federale Europese eenheid, vastverbonden met de geallieerden over de oceaan en met irn standhouding van de militaire allianties. Als voorbeeld van positieve bijdrage in de richting van dit doel noemde de minister de Nederlandse initiatieven ter zake van de versterking van de politieke invloed in de E.E.G. en de bundeling der gemeenschappen. Nederland heeft op dit ogenblik geen behoefte initiatieven te nemen in de rich' ting van politieke samenwerking die nog verder gaan dan die welke recentelijk van Belgische zijde zijn genomen. „Nederland heeft wel ideeën, doch wil geen standpunten innemen dan na toetsing van hoe de kaarten liggen", aldus de mi nister. Hij zei dat de Nederlandse regering van oordeel is zeer voorzichtig te moeten zijn met het doen van nieuwe stappen. Voorts meent zij dat zo weinig moge lijk politieke, agrarische en defensieve problemen met elkaar moeten worden verbonden. Dat zou leiden tot stilstand. Nederland zal bepaald niet trachten de huidige, inderdaad verwarrende, situatie nog gecompliceerder te maken. Het stoffelijk overschot van de zeven jarige Veendammer jongen Tonnis Bloem is gistermiddag uit het kanaal voor zijn huis opgehaald. Tonnis was sinds 26 no vember zoek. c Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Met medewerking van Yi-Kwei Sze (bariton). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Het eenzame spookkasteel", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Jason en de duistere machten", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Liefde zonder uitzicht", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De rode lamp jes"^ 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Es war eine rau- schende Ballnacht", 18 j. Woensdag 14.30 u.: „De avonturen van Pietje Bell", a.l. Rembrandt, 14 en 19.30 u.: „De langste dag", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gevaarlijke puberteit", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Limonade Joe", 14 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u en van 20-24 uur. Vandaag en woensdag van 21-22 u.: Gramofoonplatenconcert: Haydn en Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: ,.Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusier. Dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 uur. DIVERSEN Raadhuis Hillegom: vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Stadhuis Haarlem: woensdag 14 en 20 u.: Begrotingsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 4 december). DINSDAG 8 DECEMBER City, 20 uur: „De brave soldaat Schweijk", voor Velsense Kunstkring. Stadsschouwburg, 19.30 uur: Onder wij zerstoneel vereniging „Kennemerland" speelt „Berend Bommel". WOENSDAG 9 DECEMBER City, 20 uur: „Irma la Douce". Stadsschouwburg, 1930 uur: Onder wij zerstoneelvereniging „Kennemerland" speelt „Berend Bommel". Cultureel Centrum, 20 uur: Openbare vergadering P.S.P.; speekster L. Boetes- Ridder over „Geestelijke weerbaarheid en geweldloze actie". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 8 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Gisteren, vandaag en morgen". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het derde geheim". Galerie Boumans, 9 tot 18.30 uur: Ex positie werken van Jan Wiegers. Café „Promenade", 20.00 uur: Vergade ring Bloembollencultuur. WOENSDAG 9 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Gisteren, vandaag en morgen". (Eén voorstelling). Galerie Boumans, 9 tot 18.30 uur: Ex positie werken van Jan Wiegers. Verenigingsgebouw Plesmanweg, 20.00 uur: Vergadering N.V.V.-Vrouwenbond. Humanitasflat, Warande, 20.00 uur: Le zing door de heer Z. Ringel. Advertentie Castella heeft de Koninklijke Begeer te Voorschoten opdracht gegeven tot het slaan van zes 18 karaats gouden munten met beel tenissen van Prinsessen uit het Huis van Oranje. Deze waarde volle gouden munten zullen be schikbaar worden gesteld tegen een bepaald aantal Castella kopjes en voor een prijs, die zeer belang rijk lager is dan men voor der gelijke munten gewoonlijk moet betalen. Bewaar dus vanaf van daag uw Castella kopjes hiervoor. Nadere mededelingen volgen bin nenkort KONINKLIJKE DOBBELMAN N.V. NIJMEGEN Het 'een-en-dertigen' spel en alle andere Castella spaarkaarten komen hiermede te vervallen. De spaarkaart die u nu aan het volplakken bent, kunt u tot uiterlijk 1 februari 1965 nog inwisselen. Volgens jaar zal het schriftelijk gedeelte van de eindexamens aan de openbare en de bijzondere dag- en avondscholen voor voorbereidend hoger en middelbaar onder wijs en van de staatsexamens hogere-bur- gerschool A, hogereburgerschool B en gym nasium reeds in mei worden afgenomen en wel voor gymnasium A en staatsexamen gymnasium A op 11, 12, 13 en 14 mei; voor gymnasium B en staatsexamen gymnasium B eveneens op 11, 12, 13 en 14 mei; HBS A en staatsexamen HBS A: 6, 7, 10, 11, 12, 13 en 14 mei; voor HBS-B en staatsexamen HBS-B op 7, 10, 11, 12 en 13 mei; voor de middelbare scholen voor meisjes op 11, 12 en 13 mei; voor de handelsdagsoholen met drie-jarige cursus op 7, 10, 11 en 12 mei; voor de handelsdagscholen met vier-jarige cursus op 7, 10, 11, 12, 13 en 14 mei; voor de handelsavondscholen met drie-jarige cursus op 10, 11, 12, 13, 17, 18 en 19 mei; en voor handelsavondscholen met vijf jarige cursus op 10, 11, 12, 13, 17, 18 en 19 mei. De rijkspolitie van Rosmalen en de re cherche van de Bossche gemeentepolitie stellen een onderzoek in naar de omstan digheden, waaronder de 31-jarige bedrijfs econoom mr. J. Th. Versteegen uit de aan Den Bosch grenzende wjjk Hintham-zuid is overleden. Het stoffelijk overschot is in beslag genomen. Het slachtoffer zou vrijdagavond naar familie in Oosterbeek zijn gegaan, waar zijn vrouw en hun zes weken oude baby op dat moment al waren. Toen de heer Versteegen niet arriveerde reisden zijn echtgenote en haar zwager zaterdagmor gen in alle vroegte naar Hintham, waar zij de bedrijfseconoom dood aantroffen onder aan de trap van de woning. Burgemeester mr. F. G. A. Huber van de Zeeuwse gemeente Goes heeft bij de officier van justitie in Middelburg een onderzoek gevraagd naar verscheidene klachten inzake de interne gang van za ken bij het Goese politiekorps en zijn op treden naar buiten. De rijksrecherche is reeds met het onderzoek begonnen. Korpschef inspecteur S. E. Siebels wil zich hangende dit onderzoek niet over de beslissing van de burgervader uitlaten. Wel kan men horen dat diens besluit door de korpsleiding wordt betreurd. Een inter ne bespreking zou voldoende zijn geweest om de klachten en misverstanden op te helderen, zo is men van mening. Burgemeester Huber verklaarde echter dat de klachten naar zijn mening te ern stig zijn om ze binnenskamers af te doen. Bovendien, zo zegt hij, zal een objectief onderzoek de lasterpraatjes en geruchten over de politie uit de wereld helpen. Het zou onder meer gaan over het ge bruik van een surveillancewegen, er zouden door de korpsleiding opdrachten zijn gegeven tot het vernietigen van pro cessen-verbaal tegen bevriende relaties, de politie zou tegen baldadige jongelui nonchalant zijn opgetreden en tenslotte gaat het gerucht dat men zich tijdens feestelijke gelegenheden aan alcoholische dranken te goed heeft gedaan. B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad het voorstel doen toekomen de ontwerp-regeling te aanvaarden, ver vat in het wetsontwerp tot opheffing van de gemeente Weesperkarspel en toevoe ging van het gebied der gemeente met een deel van de gemeente Ouder-Amstel voorlopig aan de gemeente Amsterdam en later aan de gemeente Diemen. In een pre-advies zeggen B. en W. on der andere met betrekking tot de voorge stelde toevoeging in 1947 aan Diemen van het thans aan Amsterdam toe te voegen gebied te betwijfelen of het juist moet worden geacht, dat een herindeling van een gedeelte van de agglomeratie-Amster dam thans voor over tien jaar wordt vast gelegd. Het komt B. en W. voor, dat een dergelijke herindeling in haar strekking en consequenties beter te gelegener tijd kan worden beoordeeld, mede met het oog op de onoverzichtelijkheid van de zich daarbij voordoende vragen. Gezien echter de grote belangen die voor de Amsterdamse bevolking bij een spoedige regeling op het spel staan me nen B. en W. zich niet tegen dit onder werp te moeten verzetten, vooral de om standigheid dat de continuïteit in de wo> ningbouw voor de komende jaren bij de door de minister beoogde regeling veilig wordt gesteld geeft B. en W. daartoe aan leiding. De 37-jarige heer J. C. Burry is Apeldoorn omgekomen, toen hij met zijn auto in een flauwe bocht op de Jachtlaan tegen een boom botste. In Terneuzen is de 46-jarige G. Egger mont uit Westdorpe met zijn bromfiets do> delijk verongelukt toen hij tegen 'n gepar keerde aanhangwagen botste. Bij Boxtel is de negentienjarige brom' fietser A. van der Heide tegen een trein gereden en om het leven gekomen. In Mussel, gemeente Onstwedde, is de 57-jarige J. Lodewijk bij een verkeersonge luk om het leven gekomen. Toen hij per fiets een weg overstak werd hij aangere den door een personenauto. Op de rijksweg Hoorn-Amsterdam is ter hoogte van de gemeente Oudendijk een personenauto geslipt en in het water van de Beemster uitwatering gevallen. Een lif ter, de twintigjarige dienstplichtige soldaat A. Keesman uit Enkhuizen, werd uit de auto geslingerd en verdronk. De bestuur' Twee Rotterdamse jongens, die vorige week aan de politie bekenden 27 inbraken te hebben gepleegd, hebben nu bekend de daders te zijn van 43 inbraken, waaronder 2 in Rhoon en 5 in Dordrecht. De beide jongens, 16 en 15 jaar, waren ingerekend nadat een van hen zijn bromfiets na een inbraak moest achterlaten. De politie kwam door het motornummer via de im porteur en de handelaar op zijn spoor. De knapen namen doorgaans kleine bedragen weg. Uit een dokterswoning stalen zij ech ter voor een waarde van 3500 aan siera den. Deze buit die verstopt was onder een heg, werd later teruggevonden. Advertentie ,z *5.f'V v 4 -* ft .-vV 108. Door de spijlen van het pegelhek heen namen de koene reizigers afscheid van het Eskimojongetje. „Tot ziens", zei Bram, maar het kerel tje schudde bedroefd het hoofd. Hij zei niets maar het was duidelijk wat hij dacht. Uit het land van de vijf boze Es kimo's zou niemand ooit terugkeren Karo trok het sleetje voort, waarop Tutu kleumend had plaatsgenomen. „Als je het mij vraagt", zei Bram, die voor geen enkel gevaar bevreesd was, „dan is voor dit alles een hele gewone op lossing te vinden. Er bestaan natuurlijk helemaal geen vijf boze Eskimo's ze maken zich bang voor niets". „Zo is het", zei Karo. „Prrrecies", zei Tutu, maar hij kon het niet helpen dat zijn stem een beetje ze nuwachtig klonk. En daar was wel reden toe. Want van de helling af rolde een reusachtige, steenharde sneeuwbal op hen afen er was geen ontwijken meer mogelijk. Nog even, en ze zouden bedol ven worden. HOUDT .16 VAST, DADELIJK VUE66N HU, WAT SPANNEND HET IS WEER GENAAID, JE KUNT WEER. BLAZEN806M ^3 PIB gWjJIJAGHI Wachtmeester P. Roesink uit Amster dam krijgt 7.000, omdat de militaire overheid hem en zijn zieke vrouw voor een periode van drie jaar naar Suriname zond. De ziektetoestand van de vrouw was het ministerie bekend. Mevrouw Roesink over leed vijf maanden na haar vertrek. De wachtmeester had een klacht ingediend bij het Ambtenarengerecht om duidelijk te maken dat zijn vrouw ten onrechte was uitgezonden. Geldelijk voordeel achtte hij daaraan ondergeschikt. Hij meende ech ter, dat de f 3.500 die het ministerie voor de gemaakte onkosten gaf, een te be scheiden „afkoopsom" was. Het Ambte narengerecht heeft zijn klacht gegrond verklaard. der kon uit de auto worden gehaald. Hij was zwaar gewond. Bij een verkeersongeluk op de Kenne- merstraatweg tussen Heiloo en Alkmaar is gisteravond de 42-jarige heer A. W. Kusch uit Heiloo zo ernstig gewond dat hij later in een ziekenhuis in Alkmaar is overleden. De zestigjarige H. Smeets uit Hulsberg is gistermiddag om het leven gekomen toen de auto waarin hij reed tegen een truck met oplegger botste. Zijn 28-jarige zoon, die bij hem in de auto zat, werd zwaar gewond. De minister van Maatschappelijk Werk, mevrouw J. F. Schouwenaar-Franssen, heeft in een nota van wijzigingen op haar begroting voor 1965 aan de Tweede Ka mer voorgesteld de uitkeringen voor minder-validen van 21 tot 30 jaar met ingang van 1 januari te verhogen van 28,80 tot 40,30 per week. Verder wil de minister ook een wijzi ging brengen in de uitkeringen voor blin den. Kostwinners en alleenstaanden krij gen volgens haar voorstel voortaan naast hun uitkering een vergoeding wegens kosten van huisvesting tot een maximum van f 15 per week als zij zelfstandig een huis bewonen en van maximaal 9 als zij kamerbewoner zijn. De Haagse politie krijgt heel wat vreemde vragen te verwerken, maar „wilt u mijn vrouw naar bed brengen" en dat om half vier 's nachts, spant toch wel de kroon. Het verzoek was minder vreemd dan het leek. Een 78-jarige vrouw met een gebroken en in gipsverband verbonden been was 's nachts uit bed gevallen. Haar 82-jarige echtgenoot wist geen raad en belde de alarmcentrale om hulp. Twee sterke agenten kweten zich keurig van hun taak. Prijs van half miljoen. Een gokje, dat de Italiaanse mijnwerker Silvano in Sit- tard voor de eerste maal waagde bij de Duitse lotto, heeft hem een prijs van een half miljoen mark opgeleverd. Zijn inzet was een halve mark. Het zesjarig zoontje van de Italiaan ,die getrouwd is met een Sittardse, noemde hem de winnende cijfers op. Anderhalf jaar geëist. De officier van Justitie bij de rechtbank te Maastricht heeft tegen een 41-jarige vrouw uit Meerssen opnieuw anderhalf jaar ge vangenisstraf geëist. De vrouw wordt ervan verdacht op 7 juni haar man met een broodzaag te hebben doodgestoken. Eredame. Tot eredame in de huisorde van Oranje is benoemd zuster O. Mejlsbye, adjunct-directrice van het Koninklijk Nederlands Gasthuis voor Ooglijders te Utrecht. Overleden na val van dak. De 45-jarige heer T. Jisselen te Veghel is bij het repareren van zijn televisie-antenne van het dak van zijn huis gevallen. Hij werd zwaar gewond en is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis gestorven. Telescoop voor Chili. De telescoop, die binnenkort ergens in Chili ten behoeve van de wetenschap de zuidelijke sterren hemel gaat aftasten, is in Rotterdam overgedragen aan de opdrachtgever, de „European Southern Observatory", de E.S.O. Dilrst Britt. Tijdens de herdenking van de doden op de negentiende naamdag van de „7 december-divisie" heeft mevrouw Dürst Britt een bronzen plaquette ont huld met de beeltenis van de vorig jaar overleden oud-commandant generaal- majoor H. J. J. W. Dürst Britt. De pla quette werd aangeboden door de „band oud-strijders". Rijke oogst. De Utrechtse politie heeft gisteravond tijdens het spitsuur inten sieve controle uitgeoefend bij de ver keerslichten in de binnenstad. In twee uur tijds zijn 260 processen verbaal op gemaakt tegen mensen die of door geel of door rood licht reden. Advertentie flllllll! Het K.N.M.I. deelt mede: Er heerst op de oceaan een zeer grote depressie-activiteit. Een depressie, die gis teren bij Ierland aankwam, koerste in de nacht van maandag op dinsdag snel over de Ierse zee naar het zeegebied tussen Schotland en Noorwegen en veroorzaakte een kortdurende storm. Hierbij werd de wind aan de Nederlandse kust tijdelijk 8 tot 9 Beaufort. Het front van de depressie passeerde dinsdagochtend vroeg ons land met plaatselijk wat regen. Midden op de oceaan is een nieuwe actieve depressie aangekomen, die met zeer grote snelheid een oostelijke koers volgt. Deze zal waar schijnlijk voor de Ierse kust wat naar het noordoosten afzwenken. Op de nadering van de depressie zal de wind terugdraaien naar richtingen tussen zuidwest en zuid en geleidelijk aanwakkeren, aan de kust wellicht opnieuw tot stormachtig. Het front van de depressie zal vannacht al enige re gen in ons land veroorzaken. De tempera turen handhaven zich op een niveau dat 3 tot 4 graden boven normaal is. Bij de ingang van de Nieuwe Waterweg is vanmorgen het Nederlandse vrachtschip Alhena (7289 brt.) van Van Nievelt, Gou- driaan en Co., Rotterdam, van voren ern stig beschadigd bij een aanvaring met de Noorse tanker Sigvik (12.859 b.r.t.). Het Nederlandse schip heeft een groot gat in de boeg van de kluis tot onder de water lijn. Doordat het schip waterdichte schot ten heeft bestaat er geen gevaar voor de opvarenden. Bij een uitwijkmanoeuvre is de 49.320 b.r.t. metende Franse tanker Sivella een mijl buiten het noorderhoofd van Hoek van Holland aan de grond gelopen. Het 326 ton metende Deense schip „Scan tic" heeft maandagavond gemeld dat het een lek in de machinekamer heeft en on middellijk hulp nodig heeft. De bemanning is in de reddingboot gegaan. Het schip be vindt zich ten westen van Cornwall. Een Britse torpedoboot jager en nog en kele andere schepen, waaronder het 500 ton metende Nederlandse schip „Sylvia", zoeken naar de reddingboot met de be manning van de „Scantic" die vijf zes koppen zou tellen. Een 52-jarige Haagse vertegenwoordiger is voor de officier van justitie in Breda geleid, verdacht van oplichting in ver schillende plaatsen van Nederland. De man verliet een paar maanden geleden zijn vrouw en zijn vier kinderen in de residentie en vestigde zich in een hotel in Kaatsheuvel waar hij vertegenwoordiger was van een schoenfabriek. Uit deze functie werd hij ontslagen waarna hij zijn toevlucht nam tot het oplichten van win keliers in Kaatsheuvel en andere plaat sen in Nederland. Met nog precies vijftien cent op zak kwam hij zich ten einde raad aangeven bij de rijkspolitie in Kaatsheu vel, die de Hagenaar onmiddellijk door stuurde naar de justitie in Breda. Maximum-temperaturen a M n j binnen- en buitenland. Neerslag: laatste H uur. Ba S 8® B cS Den Helder regen zw 9 0,6 Ypenburg half bew. zw 10 0 Vlissingen half bew. zzw 10 0,5 Eelde regen zzw 10 2 De Bilt zwaar bew. zzw 10 0,3 Twente half bew. zw 10 0 Eindhoven half bew. zw 10 0,2 Z.-Limburg zwaar bew. zzw 9 0 Helsinki motregen zzo 2 1 Stockholm motregen z 4 3 Oslo regen z 3 3 Kopenhagen geheel bew. z 9 2 Aberdeen onbewolkt wnw 6 5 Londen onbewolkt wzw 12 4 Amsterdam licht bew. zzw 10 0,5 Brussel regen zw 10 0,1 Luxemburg onbewolkt z 6 0,4 Parijs regen wzw 9 0,3 Bordeaux onbewolkt zo 6 0 Grenoble mist windst. 3 0 Nice onbewolkt nnw 14 0 Berlijn onbewolkt z 8 0,1 Frankfort onbewolkt zw 8 0,1 München onbewolkt zzo 6 0 Zürich half bew. zw 4 0 Genève mist z 3 0 Locarno onbewolkt O 8 0 Wenen mist zzo 0 3 Belgrado licht bew. zo 0 Athene zwaar bew. n 0 Rome geheel bew. windst. 12 0 Barcelona zwaar bew. nnw 15 0 Madrid onbewolkt windst. 14 0 Mallorca onbewolkt windst. 18 0 Lissabon onbewolkt no 17 0 Woensdag 9 december Zon op 8.36 uur, onder 16.29 uur. Maan op 12.39 uur, onder 21.20 uur. Maanstanden 12 dec. 7.01 uur 19 dec. 3.41 uur 25 dec. 20.27 uur eerste kwartier volle maan laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 8 december Hoog water 6.08 uur en 18.21 uur. Laag water 1.45 uur en 14.01 uur. Woensdag 9 december Hoog water 6.45 uur en 19.02 uur. Laag water 2.19 uur en 14.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2