VAN DAG TOT DAG HUNTER, mèt en zonder filter* echt een lekkere Amerikaan Frankrijk staat voor grootste stakingsgolf sedert tien jaren Politieke gevolgen voor de regering niet te overzien Negerleider Luther King voor Nobelprijs in Oslo WERELDNIEUWS j r eu weer »er Spanning in Khartoem nog niet verminderd Echtpaar in Napels verkocht zijn baby Critiek van VS op wapenleveranties aan Kongo-rebellen HPJHFR r USIS moet sluiten in Soerabaja CV de WOENSDAG 9 DECEMBER 1964 Cubaanse minister slaat de hand aan zichzelf Gruwelijke wraak van Zuidtiroolse terroristen het superieure Afenol filter dat (anders dan gewone filters) de smaak van de fijne Amerikaanse tabak niet versluiert. Vliegtuig met kernbom in VS verbrand Zware pijp HARRY OQMEN Oe Thant moet week in ziekenhuis blijven Sprekend over de internationale situatie met betrekking tot de Europese positie, over de Multilaterale Kernwapenmacht en het buitenlands beleid van Nederland, heeft minister Luns dezer dagen in Nijme gen een merkwaardige zinsnede voortge bracht. Als de weergave van zijn rede juist was, heeft hij onder meer gezegd dat „Amerika Europa niet in de steek zal laten, maar dat het mogelijk zou zijn dat de Verenigde Staten Europa voor hun verdediging niet meer nodig hebben". Het is uiterst vreemd, dat onze minister van Buitenlandse Zaken dit argument aan voert om ons ervan te overtuigen, dat wij met de V.S. in zee moeten gaan op het gebied van de nucleaire bewapening, met andere woorden, welwillend moeten staan tegenover de M.L.F. Vreemd, om dat een situatie waarin Amerika Europa niet meer nodig zou hebben voor zijn ver dediging, volgens de jarenlang gehuldig de opvatting van het Atlantisch bondge nootschap eenvoudig onbestaanbaar is. Wat dat bondgenootschap verdedigt is im mers niet Amerika, maar de westelijke „vrije wereld". Een aanval op Europa zou evenzeer een aanval van die „vrije wereld" betekenen als een aanval op Amerika. Zó staat het in het Atlantisch handvest. Of is het misschien dan toch zo, dat de Europese landen hun militaire bijdrage tot dusver hebben geleverd in het belang van de Amerikaanse veiligheid, in ruil voor economische privileges? Als dat zo zou zijn, zou het zin hebben de hele situatie eens opnieuw te bekijken en na te gaan of Amerika nu voortaan militair zwaar genoeg weegt o,m zónder Europa voor de balans van de vrede te zorgen. In dat verband telt mee wat De Gaulle verkondigt: „Tenslotte zijn de pro blemen die bestaan tussen Oost en West voornamelijk problemen tussen Amerika en de Sovjet-Unie". Zelfs het Duitse pro bleem, inclusief het Berlijnse, is een kwestie die tussen de Sovjet-Unie en Ame rika is gerezen. Voor de Westeuropese landen is die aangelegenheid in 1945 zeer gunstig geregeld. Duitsland is verdeeld en bezet, er is een West-Duitse staat ge creëerd om die deling te bekrachtigen en daarop is een Oostduitse republiek ge sticht om de Oostelijke opvattingen kracht bij te zetten. Dat de verslagen Duitsers het daar niet mee eens zouden zijn, lag voor de hand, maar dat West-Europa niet zit te springen om opnieuw met een mach tig groot-Duitsland te worden geconfron teerd, al evenzeer. Het werkelijke „Duitse probleem" is, dat Amerika de partij van die Duitsers heeft gekozen en nu de her eniging der twee delen Duitsland huldigt als het recept tegen alle Europese kwalen. De M.L.F. is in de eerste plaats bedoeld om West-Duitslands belangrijkheid te ho noreren en te doen uitkomen dat het Wes ten dit Duitsland als hét Duitsland be schouwt. Ook dat is een onderdeel van de Amerikaanse problematiek, niet van een Europese ordening. Als Amerika Europa niet meer nodig zou hebben, zou het ook Duitsland kunnen missen en kan Europa zelf eindelijk eens uitmaken, hoe het zich wenst te ordenen. Of er dan een machtig herenigd Duits rijk mét atoomwapens op het Europese verlanglijstje zal blijken te staan, valt sterk te betwijfelen. De Europese beweging is vóór de M.L.F. Het zou ook wel een wonder zijn, wanneer die Europese beweging eens één keer zich wat verder zou verdiepen in de werkelijke Europese belangen dan nood zakelijk is om de kool en de geit te spa ren. Zij heeft in haar bestaan de weg van de minste Amerikaanse weerstand zo braafjes gevolgd, dat van haar een wezenlijke bij drage tot vereenvoudiging der Europese problemen nauwelijks kan worden ver wacht. En toch zou zij, als particuliere actie-beweging, een avant-garde hebben moeten zijn op de kronkelweg, die de Europese gedachte sinds 1945 heeft moe ten volgen om althans enig succes te boe ken. Er is overigens altijd een goede bedoe ling te constateren bij wat de Europese Beweging verklaart. Maar het grote ge vaar van dergelijke uitspraken is, dat de buitenwereld ten onrechte meent met doorknede politieke deskundigen te doen te hebben. De Europese Beweging, die zich door alles behalve door „beweging" kenmerkt, heeft zich in de loop van de tijd zo enthousiast achter alle denkbeel den geplaatst die mislukt zijn, dat men nu ook het ergste zal dienen te vrezen voor de M.L.F. Het is jammer dat noch op het gebied van de Europese politiek, noch op dat van de economie in de loop der jaren enige oorspronkelijkheid is uit gegaan van deze beoefenaren der vrije Europese gedachte, die toch aan geen en kel ideaal dan dat van het vrije, veilige Europa gebonden zijn. HAVANA (AP) —De minister van Ar beid van Cuba, Augusto Martinez San chez, heeft zich dinsdag door het hoofd geschoten, nadat hem was medegedeeld dat hij uit zijn ambt zou worden ontsla gen. Met vaste hand heeft minister Andries- sen het aardgasballonnetje van dr. Vonde ling doorgeprikt. De minister van econo mische zaken heeft nu duidelijk gezegd wat er wel en wat er waarschijnlijk niet in onze bodem zit. Het valt niet te ont kennen dat het gegoochel met aardgas- cijfers die de afgelopen jaren steeds hoger bleken te zijn op de buitenstaander een vreemde indruk heeft gemaakt. Voeg daar bij het traditionele wantrouwen tegen de oliemammoets en de extra kosten die de consument moet maken als hij zijn oude gasstel moet vervangen voor een nieuw aardgasstel en men komt tot de conclusie dat er een goede voedingsbodem is voor de woordspeling: nemen, NAM, genomen. Door dit alles komt de burger snel tot de veronderstelling dat hijzelf niet zo erg veel beter wordt van de miljardenschat die zo onverwachts in onze bodem gevonden werd. Misschien heeft de oppositie dit onbehagen willen exploiteren met haar nogal ongefun deerde aardgasprofetieën. Men blijft zich overigens afvragen waar om minister Andriessen de cijfers die hij over een paar maanden aan de Kamer zal verstrekken niet openlijk bekend wil ma ken. Dr. Vondeling wees er terecht op dat men in de Verenigde Staten, waar de eer bied voor bepaalde bedrijfsgegevens even groot is zo niet groter is als in ons land de gegevens wel heeft gepubliceerd. Zo lang zulks in Nederland niet wordt gedaan blijft natuurlijk elke lyrische uiteenzetting „nationale" bodemrijkdommen vrij illu soir. Uit alle discussies is nu wel duidelijk geworden dat staatsexploitatie zoals bij de kolenwinning, niet mogelijk is. Maar zou grotere openhartigheid niet juist een goede compensatie kunnen zijn voor het door velen als een gemis gevoelde ontbreken van staatsexploitatie? Zolang de regering blijft zitten op de geheime cijfers kunnen er altijd weer schimmige discussies ontstaan over de vraag of de overheid wel voldoende com mercieel denkt en handelt. Misschien zou den sommigen enig plezier beleven in deze discussies die natuurlijk na iedere succes volle boring weer zullen optreden. Ons lijkt het belangrijker dat Nederland naast alle bestaande, zoals het omroepvraagstuk en de woningbouw, niet nog eens met een nieuwe strijdvraag wordt opgescheept. KHARTOEM (A.P.). Duizenden Soe- danese negers zijn dinsdag samengebracht in het Omdurman-voetbalstadion en in een kamp in het hart van de stad om hen te beschermen tegen gewelddaden van de Arabieren. Eenheden van het leger namen deel aan een uitgebreide reddingsoperatie waarom door de leiders van de zuidelijke neger gemeenschap was verzocht na bloedige rassenonlusten, waarin naar schatting 38 mensen gedood en meer dan vijfhonderd gewond werden. Dinsdagmiddag keerde de rust in de Soe- danese hoofdstad terug. Colonnes gepant serde auto's en troepen staan gereed om elke nieuwe uitbarsting van geweld de kop in te drukken. Een negerdelegatie is naar het zuiden om bijeenkomsten te houden in Malakal, Joeba en Waoe voordat het nieuws van de rassenonlusten de vier miljoen negers daar bereikt en de woede tegen de Arabie ren opnieuw tot uitbarsting komt. De negerleiders, die afscheiding van de drie zuidelijke provincies van de rest van het door de Arabieren beheerste land wil len, zeggen dat rassenhaat de enige oor zaak van de gewelddadigheden is die de hoofdstad zondagavond en nacht teister den en twee dagen voortduurden. BOLZANO (AP) Een 22-jarige mili tair van de Italiaanse alpenjagers, Paolo Zanella, die gedetacheerd is bij de Italiaan se troepen in Alto Adige (Zuid-Tirol), is maandagavond met afgehakte handen in Bolzano aangekomen. Hij vertelde dat Zuidtiroolse terroristen hem met beide ar men hadden vastgebonden op de treinrails. Even later was een trein over zijn handen gereden. Zanella was bijna buiten kennis van pijn en bloedverlies. De politie kon nog geen samenhangend verhaal over het gebeurde van hem te horen krijgen. Men acht het mogelijk dat hij het slachtoffer is gewor den van de wraak van de terroristen, die Alto Adige bij Oostenrijk willen inlijven. Advertentie (Van onze correspondent) PARIJS De stakingen waartoe de drie grote Franse vakverbonden vorige week voor komende zaterdag hebben be sloten, zullen in omvang, duur en intensi teit de hoop en verwachtingen van de ini tiatiefnemers zo niet van het publiek ruimschoots overtreffen. Met de voor het miljoen ambtenaren en arbeiders van de genationaliseerde bedrijven geproclameer de staking, hebben vele andere sectoren al bij voorbaat hun daadwerkelijke soli dariteit betuigd, door het voornemen te kennen te geven vrijdag eveneens niet te werken. De banken zullen donderdagmiddag slui ten om onder het motto van de proletari sche solidariteit, een super Engels week eind te beginnen. In andere takken van het Franse leven denkt men donderdag eveneens vast een voorproefje te nemen, een vleugje vrijheid dat de betrokkenen niet weerhouden zal naar het voorbeeld van het bankpersoneel de zaterdag als brug naar de zondag te beschouwen, om zo de stakingen gedurende een half weekje te kunnen vieren. Volgens de officieuze agenda's, die gis teren bij wijze van voorpret door de kran ten vast werden gepubliceerd, zal het gas donderdagavond een laag pitje geven en ook de elektriciteits- en de waterleiding bedrijven functioneren zoals het uitkomt. Vrijdag, het hoogtepunt dus van de sta kingsfeestelijkheden, laten alle transport bedrijven onder en boven de grond, in het water en in de lucht, het afweten. Het leger heeft, traditiegetrouw doch vrijblijvend, aangeboden om met militai re trucks overmoedige forensen naar hun hypothetische werkzaamheden in Parijs te transporteren. Scholen, ministeries, zie kenhuizen, postkantoren blijven die dag NAPELS (AP) Een arm Italiaans echtpaar heeft zijn zeven maanden oude zoontje aan een kinderloos echtpaar op afbetaling verkocht voor een bedrag van 50.000 lire (driehonderd gulden). Het kin derloze echtpaar zou 25.000 lire hebben aanbetaald en de rest zou later worden voldaan. Het echtpaar, waarvan de drie andere kinderen tussen de 21 maanden en bijna vijf jaar oud zijn, woont in een achter buurt even buiten Napels. OSLO (Keuter en AP) De Amerikaan se negerleider dominee Luther King is gis teren in Oslo aangekomen om de Nobel prijs voor de vrede in ontvangst te nemen. De prijs is hem dit jaar toegekend voor zijn geweldloze campagne tegen de ras sendiscriminatie in de Verenigde Staten. Hij werd op het vliegveld geestdriftig be groet door een groep jongelui. King had samen met zijn vrouw Coretta gereisd. Ook zijn ouders zijn in de Noorse hoofdstad. Hij zal morgen door koning Olav worden ontvangen. King heeft al bekend gemaakt, dat hij het geld, 273.000 Zweedse kronen, zal ge bruiken voor de zaak van de burgerrech ten. ,Wij hebben veel te leren van de Scan dinavische sociaal-democratische partijtra ditie, die de middelen heeft gevonden vele sociale vraagstukken te overwinnen waar door grotere landen gekweld worden. Ik breng de groeten over van de Amerikaan se strijders voor wereldvrede blank en zwart aan wie de vredesprijs werd toe gewezen," zei King. Het echtpaar King is van plan in het weekeinde Zweden te be zoeken. Zijn commentaar op de arrestaties in verband met de moord op drie strijders voor de burgerrechten in Mississippi was: „Het zal moeilijk zijn om in Mississippi veroordelingen tot stand te brengen." Hij noemde de moorden in deze Amerikaanse staat „een van de meest, tragische ont wikkelingen die ooit plaats vonden." Op vragen over de vorderingen van zijn ge weldloze campagne tegen rassenscheiding, zei King: „Wij blijven doorgaan." potdicht. De Parijse vuilnismannen en de doodgravers zullen, eveneens volgens de oude traditie, het spits weer afbijten in de campagne. Afgezien van de vele bruggenbouwers die dus donderdagavond hun weekend al be ginnen, zullen talrijke machinisten en an dere leden van het veeltallige spoorweg personeel ook nog wat moeite hebben om na de rust weer op gang te komen en tot zaterdagmiddag twaalf uur belooft het op de meeste Franse stations nog de dood in de pot te blijven. Ondertussen is de inzet of de aanleiding van deze indrukwekkende manifestatie wel wat duister gebleven. De ambtenaren en de arbeiders van de genationaliseerde be drijven hebben nieuwe eisen tot loonsver hoging ingediend, die de regering van de hand heeft gewezen. De regering ontkent dat de ambtenarensalarissen bij de prijs stijgingen achterop zouden zijn geraakt. Ze is van oordeel dat verschillende catego rieën eerder één percent te veel salaris hebben getoucheerd. Aangezien men met prijs- en salarisstatistieken, vooral in Frankrijk, van alles kan aantonen, is dat WASHINGTON (Reuter en AFP) Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse ?aken heeft de levering van wapens aan de Kongolese rebellen scherp gekritiseerd. Gezegd werd, dat de Verenigde Staten de betrokken landen langs diplomatieke weg dringend om opheldering zullen vra gen. Tot dusver was nog geen rechtstreekse bevestiging verkregen van berichten uit Caïro, volgens welke Egypte en Algerije de opstandelingen wapens zouden leveren Er is echter geen reden aan de berich ten te twijfelen. Premier Tsjombe van Kongo heeft be kendgemaakt dat hij naar Rome gaat waar hij een onderhoud met paus Paulus VI hoopt te hebben. Daarna zal hij naar New York reizen, waar hij vermoedelijk zaterdag zal aan komen. Tsjombe verklaarde voorts „de jongste maatregelen, die genomen zijn om Kon go die terreinen terug te geven, die het land toebehoren". „Kongo kan niet zonder België en Bel gië niet zonder Kongo Daarom zal ik bin nenkort naar Brussel gaan. Daar zal met de Belgische regering de „wijze worden vastgesteld waarop uitvoering moet worden gegeven aan het decreet van 29 november", aldus Tsjombe. De intrekking van de mijnconcessies be tekent volgens Tsjombe dat Kongo zeven jaar lang zonder geld uit het buitenland zal kunnen leven. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Paul-Henri Spaak heeft gisteren de manier waarop Kongo Belgische maat schappijen hun mijnbouwconcessies ontno men heeft, onaanvaardbaar genoemd. BUNKER HILL (AP) Een superso nische bommenwerper van het type B-58 Hustler, met een kernbom aan boord is gisteren in brand gevlogen op het vlieg veld van de Bunker Hill luchtmacht-basis in de Amerikaanse staat Indiana. Drie mi litairen werden bij brand gewond. De commandant van de luchtmachtbasis, kolo nel Paul Carlton, zei met nadruk dat er geen gevaar bestond voor een kernontplof fing. Niettemin werd al het personeel uit het gebied verwijderd, behalve degenen die de brand moesten blussen. verschil in opvatting een normaal ver schijnsel. Maar juist om eindelijk eens een einde te maken aan die eeuwige discussies, waarvan niemand veel wijzer maar wel armer werd, heeft de regering naar het model van de Nederlandse Stichting van de Arbeid vorig jaar een viertal commissies in het leven geroepen, waarin alle vakverbonden, werkgeversorganisa ties en de voornaamste ministeries verte genwoordigd zijn. In Frankrijk schijnt zo'n orgaan echter weinig of niets te kunnen uitrichten. In ieder geval staan de rege ring en de vakverbonden nu weer lijnrecht tegenover elkaar bij de interpretatie van de statistieken, percentages en andere cij fers. Zowel economisch als politiek gesproken belooft de regering intussen een zware pijp te gaan roken. Bij een zoveelste loon- ronde, waarop de vakorganisaties nu dus eensgezind aansturen, zal het economisch saneringsplan van het kabinet-Pompidou een nieuwe en misschien wel fatale veer moeten laten. De regering heeft, in de hoop dat gevaar nog net te kunnen afwenden, gisteravond over de hele linie op 1 januari a.s. een ver hoging van één percent op alle salarissen voorgesteld. Maar dit voorstel is niet eens meer in overweging genomen. Politiek gezien voorspelt dit eenheids front van alle arbeiders en ambtenaren voor de regering zo mogelijk nog minder goeds. Het kan inderdaad een veeg teken voor de Gaullisten zijn, dat voor het eerst sinds augustus 1953, toen heel Frankrijk wekenlang praktisch plat lag, de drie gro te vakcentrales hun acties nu hebben we ten te coördineren voor een stakingspro gramma van langere adem, waarvan het publiek, als gezegd, deze week de eerste vruchten zal gaan proeven. Konijntje voor de kerst Verlanglijsten maken is voor het jonge tje een uitzichtloze opgave, waar hij geen enkel jaar goed uitkomt. Hij had wel een hartewens, hij wilde dolgraag een pistool hebben voor zijn verjaardag, een klapper pistool met duizend rolletjes klappers er bij. Maar behalve het pistool begeerde hij niets. Door zijn moeder vriendelijk onder druk gezet met de aanmoediging gerust meer dan één wens te noteren, zat hij lange tijd te piekeren in een hoek van de kamer met het potlood in zijn mond en het lege papier op zijn knie en tenslotte kwam de verlanglijst er aldus uit te zien: 1. een piestooi met 1000 roletjes. 2. nog een piestooi. „Mamma weet veel beter dan ik wat ik graag wil hebben", zei hij vol vertrouwen. Hij kreeg dan ook een konijn. Een half jaar oud, lichtbruin, springlevend konijn tje met lange beweeglijke oren en zachte bruine ogen. Het jongetje, dat de hele tijd bij het uitpakken van zijn cadeautjes wil de kreten had geslaakt en met zijn twee klapperpistolen woest door de kamer had gesprongen, had voor deze vreugde geen woorden meer. Sprakeloos van verrukking droeg hij zijn konijn met behoedzame stapjes de kamer in, nestelde zich ermee in een grote stoel en begon het te aaien. De klapperpistolen lagen aan zijn voeten, een nog ongeopend pakje weerde hij zwijgend af. Hij had niets meer nodig. Hij bleek aan het konijn een dagtaak te hebben. Een hok timmeren van precies de juiste afmetingen. Stro en turfstrooisel halen. Alle kennissen afstropen om groente- afval, want het konijn had een gezonde eetlust. Opletten of het dier niet teveel at. Streng toezien of het niet te weinig kreeg. Het hok wat schuin draaien, omdat het leek in te regenen. Het hok rechtzetten, omdat het teveel wind opving. Het beschermde plastic aan de voorkant wat hoger vastmaken, omdat het konijn leek te bibberen. Het plastic wat laten zakken, omdat het konijn een benauwde indruk maakte. En de hele dag, zodra hij uit school kwam, voerde hij trots iedereen, die aan de deur kwam, mee naar de tuin om zijn bezit te tonen. De slager. De man van de wasserij. De bakker. De mevrouw van de collecte. Allemaal bewonderden ze het ko nijn bovenmate en allemaal klopten ze hem op de schouder en zeiden: „Een mooi diertje. En een best konijntje voor de kerst!" Het jongetje nam de hulde argeloos stra lend in ontvangst. Maar in zijn oudere broertje begon tenslotte de twijfel te rij zen. Nadat ook de m.elkboer zijn opwach ting was wezen maken en zijn verwach tingen voor de kerst had uitgesproken, zei hij tegen het jongetje: „Wat bedoelen ze ermee, dat het een best konijntje voor de kerst is?" „Snap je datgeeneens?" antwoordde de kleine konijnenbezitter zonder aarzelen, „ze vinden 'em zo mooi, dat ie best in de stal bij de os en de ezel zou passen." Zijn broer zweeg. Hij keek naar het ko nijn met donkere ogen. „Je moet hem niet zoveel te eten ge ven", zei hij plotseling, „hij wordt er te dik van". „Laat ie dik worden", zei het jongetje vrolijk, „hij houdt van eten". „Ik vind 't niet mooi", zei zijn broertje hulpeloos, „zo dik lijkt me niet goed voor een kerstkonijntje". N. van der Kolk-Werkema Advertentie voor Haarlem en Omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 TEL 19000 Overstromingen. Door de overstromin gen op het zuidelijkste Philippijnse eiland Mindanao zijn tot dusver 49 men sen om het leven gekomen. Tallozen worden nog vermist. Ongeveer een week geleden trok de wervelstorm „Louise" over het eiland. Toen vonden meer dan 600 mensen de dood. Vliegtuigongeluk. Een Boliviaans vliegtuig is op een vlucht van Tipuani naar La Paz neergestort en in vlammen opge gaan. Alle elf passagiers en de vier bemanningsleden zijn om het leven ge komen. l DJAKARTA (AP) De Amerikaanse voorlichtingsdienst U.S.I.S. heeft van de plaatselijke autoriteiten opdracht ge kregen zijn werkzaamheden in Soerabaja onmiddellijk te staken. De bibliotheek van de USIS is maandag aangevallen door In donesiërs uit protest tegen het optreden van de Verenigde Staten in Kongo en de Amerikaanse steun aan Maleisië. Amerika heeft kwaad maar beheerst ge reageerd op het plunderen van de biblio theek. Een krachtige diplomatieke nota is aan de Indonesische regering gezonden, waar in vergoeding geëist wordt voor de aan gerichte schade en afdoende bescherming van Amerikaanse eigendommen. NEW YORK (AFP) Oe Thant, de secretaris-generaal van de Verenigde Na ties, heeft een zweer aan de 12-vingerige darm en zal nog ruim een week in het ziekenhuis moeten blijven. Oe Thant werd vorige week vrijdag in een hospitaal in New York opgenomen. Conferentie. In Dakar zijn besprekingen begonnen tussen parlementariërs uit zes E.E.G.-landen en uit veertien van de achttien met de gemeenschappelijke markt geassocieerde Afrikaanse staten. Herder. Een 62-jarige herder uit Kirgizië (Zuid-Rusland) die een sneeuwluipaard een lam zag wegslepen, heeft het wilde dier na een korte worsteling gewurgd. De man, die eerst een steen naar het beest had gegooid, waarna het op hem afkwam, liep bij de worsteling slechts enkele schrammetjes op. Grensincident. Twee Israëlische landar beiders zijn door schoten van Jorda- niërs getroffen. Een van hen overleed later. De schietpartij deed zich voor bij het grensdorp Jad Hannah. Israel heeft de bestandscommissie van de V.N. ge vraagd het incident te onderzoeken. Verbazing. In Vaticaanse kringen is men verbaasd over het artikel in een Indisch blad waarin, staat dat de inlijving van het Portugese gebied van Goa bij In dia destijds geschied zou zijn met de uitdrukkelijke instemming van wijlen paus Johannes XXIII Cocaïne-buit. Een 50-jarige vrouw, die op een vliegveld van New York werd aan gehouden nadat zij met tien kilo cocaine in haar bezit betrapt was, bevindt zich nu in arrest. Zij wil niet op borgtocht worden vrijgelaten uit vrees voor repres- saille van haar opdrachtgevers. Daze heb ben voor de partij ongeveer cn kwart miljoen gulden neergeteld ,.Do grootste vangst sinds tientallen jar? m 'hrijft de Amerikaanse douane zijn buit „Parkeerprobleem". Parkeer de auto en neem de tram naar het kantoor". „Niets daar van" zeggen Miinchens forenzen tegen dit experiment om het verkeer in het centrum van de stad wat vlotter te laten verlopen. Slechts 600 automobilisten maakten van dit Amerikaanse parkeer en-tram systeem (kosten 70 cent) ge bruik. In Frankfort is het ook gepro beerd. Daar maakte vrijwel niemand er gebruik van.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3