dubbel Voordeel Middenstanders verwerpen nogmaals rouleersysteem IN DE VISHAL EN OP ZEE Israëlische badmode Teunika en Karei nog niet bevrijd Fietsend meisje door een auto geschept Kettingbotsing in Velsen-Noord Drie gewonden op de „Antje" Longarts waarschuwt tegen TBC-import Arrestatie wegens meineed in Roermond ederland ederland Auto botst tegen slagboom van een brug Twee meisjes als verstekeling op kustvaarder Tanker Sivella is in veiligheid ISSilillil donderdag - vrijdag - zaterdag donderdag - vrijdag - zaterdag WOENSDAG 9 DECEMBER 1964 4 Protestvergadering Haarlemse winkeliers Kort nieuws Een fantastisch kerstkleedje Tafellaken van schitterend wit damast Flanellen lakens 2-pers. 7.25 Dames imitatie bontmutsen. Als D.Vnu 5.75 Edelrib heren- en jongens garnituur 2.00 Draion dames-garnituur in zwart en wit Breeches r u, De Nederlandse tanker „Alhena" die gisteren by Hoek van Holland in aanvaring kwam met de Noorse tan ker „Sigvik" wordt hier omgeven door loods- en sleepboten voor zichtig de Nieuwe Waterweg opgesleept. Detailopname van de beschadiging die de „Alhena" aan de boeg opliep. De Nederlandse kustvaarders „Teunika" en „Karei", die respectievelijk muurvast op het strand van Callantsoog en tussen de rotsen bij Galway op de westkust van Ierland liggen te wachten om door sleep boten van Wijsmuller uit IJmuiden te worden bevrijd, zullen betere weersom standigheden moeten afwachten. Gister avond was het weer te slecht om een poging te doen die een redelijke kans tot slagen zou hebben gehad. De sleepboten blijven in de buurt. Ongeveer 120 middenstanders uit Haar lem en omgeving hebben zich dinsdag avond tijdens een protestvergadering, die door het Actiecomité Haarlemse winkeliers in de Kroonzaal van café-restaurant Brinkmann belegd was, nogmaals voor 'n sluiting op de maandagmiddag in het kader van de arbeidstijdverkorting uitgesproken. De aanwezigen ondertekenden een brief aan het Hoofdbedrijfschap voor de Detail handel in Den Haag, waarin de bezwaren van de winkeliers tegen de op 27 januari bindend wordende roulatieregeling worden uiteengezet. Het actiecomité riep alle winkeliers op er bij de diverse plaatselijke besturen van hun vakorganisaties op aan te dringen be roep aan te tekenen tegen de nieuwe rege ling. Het hoofdbedrijfschap heeft op ver zoek van de Haarlemse winkeliers de ter mijn, waarbinnen bezwaren kunnen wor den ingediend, verlengd tot 8 januari. De heer H. Vélu, secretaris van het actiecomité, somde in zijn betoog de be zwaren op die een rouleersysteem voor de ondernemer zijns inziens met zich mee bracht. „Het is pertinent onmogelijk om een sluitend rooster vast te stellen, waar aan een jaar lang moet worden vastgehou den", zei hij. „Ik verwacht een stijging van de post personeelskosten met 4 tot 8 percent; de klanten zullen 's zaterdags, als een deel van het personeel in het kader van de Op de splitsing Zuidersluis-Sluisplein in IJmuiden is dinsdagmorgen een meisje van tien jaar op haar fiets door een per sonenauto aangereden, doordat zij geen voorrang verleende. Het meisje werd te gen het wegdek geslingerd en liep een hoofdwond en letsel aan haar benen op. Door de ongevallendienst is het kind naar haar woning aan het Sluisplein gebracht. Dinsdag In IJmuiden werden dinsdag aangevoerd: 1250 kisten vis. Bij de aanvoeren waren 10 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 3 tong schar en sehartong, 32 schol, 1 bot, 350 schelvis, 55 wijting, 110 kabeljauw en gul, 15 leng, 36 haai, 3 ham, 1 poon, 508 koolvis en 34 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor heilbot 5.60-4.60, gr. tong 6.58-6.55, grm. tong 6.53-6.28, kim. tong 6.66-6.63, kl. tong I 8.30-8.15, kl. tonig II 7.49-7.06, tar bot I 5.70-5.30. Per 50 kilogram: sehartong 134, kim. schol 69, kl. schol I 72, kl. schol II 75-63, bot 47, gr. schelvis 80-63, grm. schelvis 71-68, kim. schelvis 66-59, kl. schelvis I 63-50, kl. schelvis II 33-18, wijting 41-21, gr. gul 96-75, mid. gul 72-60, kl. gul 40-41, kl. leng 76-52, kl. haai 36-33, ham 194-192. poontjes 38, kl. koolvis zw. 50-47, kl. kool- vis wit 84. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 328-206, gr. koolvis zw. 144-136, gr. koolvis wit 264- 260, gr. leng 124-122. Dinsdag werden in IJmuiden de volgen de besommingen, in guldens, gemaakt: TX 19-3150, UK 6/52-2450, HD 46-590, KW 91-2600. Aanvoer van woensdag Tien vaartuigen hebben woensdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 1747 kisten vis, 700 kilogram tong en 140 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren: 520 kisten schelvis, 680 radio, 140 wijting, 100 gul en kabeljauw, 40 gulden, 70 koolvis, 50 schol, 90 haai, 3 tarbot, 40 varia. Prijzen van woensdag Per kilogram, in guldens: Heilbot 4.60 3.60, tarbot 6.604.60, grote tong 6.65 6.59, grootmiddel tong 6.496.30, klein- middel tong 6.836.72, tong I 8.298, tar bot II 7.34—7.11. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 204, middel kabeljauw 172, grote witte koolvis 274, grote koolvis 162, middel koolvis 154. Per tien stuks: Grote kabeljauw 142 130, middel kabeljauw 9464. Per hoop: Vleet 136. Per 50 kilogram: Grote schelvis 7857, middel schelvis 6967, kleinmiddel schel vis 6458, schelvis I 6546, schelvis II 4123 schelvis III 1910, gul I 85—80, gul II 76—70, gul III 41—36, witte koolvis I 84, koolvis I 53, koolvis II 3532, grote en middel schol 7670, kleinmiddel schol 9686, schol I 100, schol II 8680, schol III 76, bot 55, poon 40, haai 3431, ge stripte wijting 4644, dichte wijting 11, tarbot 240192, tongschar 92, ham 212, sehartong 98, lever 66, kuit 98. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 100 kisten schelvis, 30 wijting, 100 schol en 1500 kilogram tong. Op de Velser traverse in Velsen-noord heeft zich dinsdagmiddag een kettingbot sing voorgedaan tussen drie in file rij dende personenauto's. Een van de be stuurders, afkomstig uit Velsen, kreeg een wond aan zijn onderlip, die in het Anto- niusziekenhuis moest worden gehecht. Daarna is hij naar zijn woning overge bracht. De Katwijker kotter „Antje" KW 200 is vannacht omstreeks half twee IJmuiden binnengelopen met drie gewonde beman ningsleden. Een van hen is opgenomen in het Antoniusziekenhuis te IJmuiden. De twee anderen zijn, na in genoemd zieken huis te zijn onderzocht en behandeld, naar hun woning te Katwijk gegaan. Op ongeveer 80 mijl nnw van IJmuiden kreeg de „Antje" tijdens het halen der netten een stortzee over. Een 24-jarig lid der bemanning liep daarbij ernstig letsel aan een zijner ogen op. Twee andere op varenden, gebroeders, werden over het dek geslingerd en klaagden daarna over in wendige pijnen. De „Antje" liep geen ma teriële schade op. Schipper op deze kotter is Hans Kuit. Eigenaar van de kotter is reder Schaap te Katwijk aan Zee. Het gevaar van T.B.C.-besmetting in ons land dreigt toe te nemen door bui tenlandse werkkrachten, die zonder keu ring ons land zijn binnengekomen. Het gaat hier vooral om buitenlanders die als toerist naar Nederland komen en hier trachten een baan te vinden. De direc teur van de Amsterdamse vereniging ter bestrijding van de tuberculose, de arts B. van Vliet, heeft in het Nederlandse tijd schrift voor geneeskunde en in het tijd schrift voor sociale geneeskunde voor dit verschijnsel gewaarschuwd. Hij doet daar in een beroep op de bedrijfsartsen extra aandacht te besteden aan de „infiltran ten" onder de buitenlandse arbeiders. Dit tweedelige badpak met bijbehorend jasje werd dinsdagavond getoond tijdens een Israëlische modeshow in Amsterdam. De show werd gehouden onder auspiciën van de Zionistische vrouwenorganisatie W.I.Z.O. Veemarkt in Leiden. Leiden mag een nieu we veemarkt gaan bouwen. De rijks goedkeuring voor deze bouw is thans af gekomen. Volgend jaar mag men begin nen met de grondwerkzaamheden en in 1966 met de verdere afbouw. Men rekent erop dat het gehele project in de loop van 1967 gereed is. vrije-zaterdagregeling niet aanwezig is, minder vakkundig worden geholpen door hulpkrachten, die door de te verwachten toenemende vraag steeds duurder en schaarser zullen worden. „Het is nu werkelijk tijd dat we eens onze tanden laten zien", zei de heer Vélu tot slot. „Wij moeten tonen dat we nu eens geen stelletje krentenzoekers zijn die iedere keer weer het hoofd voor het groot winkelbedrijf moeten buigen". De voorzitter van de r.k. woninginrich ters in Haarlem en omstreken, de heer A. J. A. Vos, maakte bezwaar tegen som mige uitlatingen van de heer Vélu. Spre ker had de tegenstanders van de maan dagsluiting „Verraders" genoemd en hen met de volgelingen van Hitier vergeleken. Tevens kwam de heer Vos in opstand te gen de zinsnede uit de circulaire, die aan de middenstanders verstuurd was, waar in de de plaatselijke organisaties verwe ten werd geen hand uit te steken. „Maar uw streven heeft onze volle sympathie en wij zullen met vrij grote zekerheid des maandags gesloten blijven", aldus de voor zitter van de r.k. woninginrichters. Een 38-jarige woonwagenbewoner uit Horst heeft in de rechtzaal in Roermond vier schoten uit een alarmpistool afge vuurd om aan te tonen dat hij geen po ging tot doodslag had gedaan. De zaak werd nog vreemder, toen zijn zoon ineens de schuld op zich nam en werd aange houden wegens meineed. Op een februari-avond van dit jaar bracht de veertigjarige woonwagenbewo ner V. in het kamp te Horst met 'n fami- lieschare een bezoek aan de familie B. Zijn dochter had verkering met de zoon van B. Er ontstond ruzie, waarbij V. pistool schoten in de lies kreeg. De 38-jarige B. ontkende voor de rechtbank de schoten te hebben gelost. Hij zou slechts een alarm pistool in de hand hebben gehad. Tot verbazing van ieder nam zijn ne gentienjarige zoon tegen alle getuigenver klaringen in alle schuld op zich. Daar hij hierbij bleef liet de officier van justitie hem, verdacht van meineed, in hechtenis nemen. Nu al een D.V. voor KERSTMIS Katoen met linnen effect. Bedrukt met kerstmotieven. Kleurecht. Royale maat. Als D.V Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21. IJmuiden. Maak reeds voorbereidingen voor uw KERSTTAFEL verpakt in luxe doos met 4 bijbehorende servetten; formaat 130x160. Q OC Als D.VÖ.ZD Alleen in onze Textielspeciaalzaak. Marktplein 21, IJmuiden. Slaap gezond en wees een beetje trots op uw in fantastische pasteltinten. Natuurlijk ook in wit. X OC Als D.V1-pers. O.ZD Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21, IJmuiden. (nylon). Nog eenmaal deze fantastische D.V.-aanbieding. De kleuren zijn bruin - rood - wit. Normaal 8.75. Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21 IJmuiden. Bestaande uit singlet - slip. Van een prachtige 100 #/o Peru katoen. Vormhoudend - optisch wit - elastisch - sportief. Als D.V. Jongensgarnituren, maat 1 Herengarnituren, maat 5 5.50 Kleine stijging per maat Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21. IJmuiden. Bestaande uit hemdje - broekje van zui ver draion, waarvan u de kwaliteit en de voordelen zo goed kent. Als D.V. Maat 42 - 44 - 46 - 48 - Garnituur0.50 Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21 IJmuiden. Van sterke stretch nylon. De charmante oplossing bij koude en wind. Als D.V Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21 IJmuiden Voor alle D.V.-aanbiedingen geldt zolang voorradig Op de rijksweg tussen Velsen en Am sterdam is dinsdagavond een personen auto tegen een van de slagbomen van de brug over zijkanaal C gebotst en vervol gens tegen een brugleuning gereden. De bestuurder, een 25-jarige hulpmachinist vit Amsterdam, kreeg een hoofdwond. Een 20-jarig meisje uit Heemskerk dat naast hem zat liep een gekneusde knie op en snijwonden in haar gezicht en handen. Het ongeval gebeurde nadat de bestuur der merkte dat er iets aan zijn verlich ting haperde waardoor hij niet goed op de weg kon zien. Hij wilde het euvel al rijdende verhelpen en merkte toen de neer gelaten slagboom van de brug niet op. De auto werd zwaar beschadigd. Het verkeer ondervond geruime tijd vertraging. De Delfzijlse kustvaarder Forto, die gisteren uit Delfzijl naar Itzehoe (Did) vertrok, had bij het vertrek twee perso nen meer aan boord dan aanvankelijk be kend was. Op het schip bevonden zich na melijk als verstekelingen twee zestienja rige meisjes, respectievelijk uit Wilder- vank en uit Veendam. Beide jongedames, die van huis waren weggelopen, hadden zich in een zoge naamde man-over-boord-boot op het ach terdek verstopt. Zij werden ontdekt toen het schip op de Elbe voer. De meisjes waren sedert zondagavond spoorloos. Beide vaders zijn naar Itzehoe gereisd om de meisjes terug te halen. De Franse mammoet-tanker „Sivella", die dinsdagmorgen als gevolg van de aanvaring tussen het Nederlandse vracht en passagiersschip „Alhena" en de Noor se vrachtvaarder „Sigvik" vlak voor de mond van de Waterweg wilde uitwijken en toen op anderhalve mijl afstand van het noorderhoofd van Hoek van Holland ter zijde van de vaargeul aan de grond liep, is tijdig in veiligheid gebracht. De sleepdienst nam bij de stormver- wachting geen risico, dat de bijna 50.000- tons tanker nog een getij op deze ongun stige plaats zou moeten doorbrengen. Nog in de loop van de dag liet men van Vlis- singen de sterke zeesleper „Scaldis" ko men, die met alle zes Europoortsleepbo ten op de tanker zijn trossen uitbracht. Om tien minuten voor vier kwam de „Sivella" vlot en omstreeks zeven uur gis teravond liep het schip de Waterweg bin nen. De Alhena was 's morgens al binnen gesleept.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4