Overeenstemming in Brussel over Europees wegvervoer Nederlandse voorstellen grotendeels overgenomen KSG-tekort 16.3 min Simon de Wit: Gunstiger beeld ondanks reorganisatie Winst bij Bols niet lager DE BEURS - Minachting ADM verwacht lagere winst STAATSSECRETARIS DE KEYZER VOLDAAN Meer handel met Egypte bepleit Pagottan verkocht pand in Overveen „Koersstijging niet te verklaren" Liquiditeit voldoende voor uitbreiding en modernisering Shell sticht NV voor Spanje AMRO-Bank brengt middellang krediet onder bij Nat. Handelsbank bezoekt Permanente Meubelshow Kort economisch nieuws Shell grootste in de EEG SCHEEPVAARTBERICHTEN EEG-marathon wellicht voorlopig van de baan VRIJDAG 11 DECEMBER 1964 17 Directie Oranjeboom Rijnvaart Kort nieuws SPAARNE 11 VAN DUIVENBODEN N.V. AMSTERDAM B edrijfsnieuws Simons' Emballage Rohte en Jiskoot Pondok Gedeh Rotterdam Prins opent fabriek WALL STREET BRUSSEL (ANP). De ministerraad van de Europese Economische Gemeen schap heeft in Brussel vrijwel overeen stemming bereikt over de regelingen voor het goederenvervoer langs de weg. Enkele juridische aspecten dienen nog nader te worden besproken. Dat de regelingen waarschijnlijk nog niet op korte termijn van kracht zullen worden, wordt veroorzaakt door de Franse voor waarde, dat ook akkoorden moeten zijn bereikt over de regelingen voor de an dere vervoerstakken: de binnenvaart en de spoorwegen. De Nederlandse staats secretaris van Verkeer en Waterstaat, M. J. Keijzer, toonde zich zeer voldaan over het bereikte resultaat, dat hij om schreef als een „werkelijk stuk gemeen schappelijke vervoerspolitiek". LUXEMBURG (DPA) - Het tekort op de begroting van de Hoge Autoriteit van de Europese gemeenschap voor Kolen en Staal (KSG) is gestegen van 7,1 miljoen dollar in het begrotingsjaar 1962-63 tot 16,3 miljoen dollar in 1963-64. De stijging - valt in hoofdzaak toe te schrijven aan de bijzondere storting van vier miljoen dollar in het pensioenfonds van de KSG-ambtenaren. De Hoge Autori teit dekte haar financieringsbehoeften van 45,4 miljoen dollar met de inkomsten uit de KSG-heffing (19,1 miljoen), ontvangen rente (ca 10 miljoen) en uit haar vrije re serve (ca 16,3 miljoen). De staalindustrie droeg 72 percent aan de KSG-heffing bij en de kolenindustrie slechts 28 percent. De Kamer van Koophandel van Neder land en de Verenigde Arabische Republiek heeft in Wassenaar een Egypte-dag gehou den die gewijd was aan de uitbreiding van de handel tussen de twee landen. De voor zitter van de Kamer, de heer G. S. Sic- co Smit, heeft gezegd dat Nederland tot voor kort altijd meer naar Egypte heeft uitgevoerd dan Egypte naar Nederland. Echter in de laatste maanden is de situa tie omgekeerd. De heer Sicco Smit zei dat een constant groot verschil op de handels balans op den duur niet gunstig is omdat het kan leiden tot belemmerende maat regelen. Hij juichte het toe dat men in Neder land meer aandacht aan toerisme in Egypte gaat besteden. Voor de aldus door Egypte verdiende guldens kunnen Neder landse produkten worden gekocht. Eén van de sprekers, de heer Willy Le Comte, zei het te betreuren dat van of ficiële Nederlandse zijde de handel met de VAR niet meer wordt gestimuleerd. De heer M. S. Rabbani, die als contactman voor de handel tussen Nederland en de Arabische landen optreedt, sprak over de ontwikkelingen in het moderne Egypte waarbij hij ook sprak over de betekenis van de revolutie van 1952. De Pagottan Handel- en Landbouw- maatschappij N.V. heeft in het lopende boekjaar 1964 met behoorlijk resultaat en kele onroerend goed-transacties verricht, waardoor het fiscaal verrekenbare verlies van de vennootschap, groot ca. 980.000, thans geheel is opgemaakt. Zo is b.v. het kantoorgebouw van Pagottan in Overveen verkocht voor 121.000. Het bestuur staat thans voor een nieuwe beslissing aangaande het verdere lot van de vennootschap. Afhankelijk van een ge vraagd deskundig advies zal men de N.V. èf geleidelijk aan ter ziele laten gaan, öf een geheel nieuwe opzet geven. Dit heeft de voorzitter, de heer J. P. Senff, in de jaarvergadering meegedeeld. Van Indonesië, waar Pagottan een ge nationaliseerde dochteronderneming heeft, werd tot dusver niets vernomen. In 1963 heeft de vennootschap de uitgaven prak tisch geheel met haar inkomsten kunnen dekken. De aandelen zijn, zoals bekend, voor verreweg het grootste deel in handen van de groep Gebr. Teixeira de Mattos. Van de directie van de Verenigde Ne derlandse Brouwerijen d'Oranjeboom NV zijn vóór de verschijning van het verslag over het per 30 september geëindigde boekjaar 1963-64 geen mededelingen te ver wachten. Zij heeft op dit moment niets toe te voegen aan het in september ver strekte tussentijdse bericht, waarin de verwachting van een hoger bruto resul taat werd uitgesproken. Een en ander ver nemen wij desgevraagd van directiezijde. Gisteren waren aandelen Oranjeboom, ter beurze „willig" gestemd. De koers van het aandeel verbeterde met 31 punten tot 456. Ter beurze wist men te vertellen dat van de Oranjeboomdirectie een bericht is te verwachten. Dit is, zo verklaarde men, „bepaald niet het geval." Voor de forse koersstijging heeft de directie geen ver klaring. Het akkoord, waarin de Nederlandse voorstellen grotendeels zijn overgenomen, stelt naast de bestaande bilaterale ak koorden „gemeenschapscontingenten" in, die een vervoerder uit één van de zes EEG-landen het recht geven tot het verle nen van diensten op het gehele grondge bied van de gemeenschap voor grensover schrijdend verkeer. Voor het eerste jaar zijn deze vergunningen toegewezen op ba sis van de gevraagde hoeveelheid. Neder land heeft er 176 van de 880 verkregen, Frankrijk en Duitsland elk 210, België 118, Italië 142 en Luxemburg 24. Daarna zullen de vergunningen worden toegewe zen op basis van het gebruik, dat van de toewijzing in het eerste jaar is gemaakt en van het handelsverkeer via het wegver voer, de binnenvaart en de spoorwegen. De Europese commissie, die alle bilate rale akkoorden ineens had willen vervan gen door één gemeenschapscontingent waaruit elk land een bepaald percentage zou zijn toegewezen, heeft zich bij het ak koord moeten neerleggen. Zij heeft welis waar het eigen voorstel gehandhaafd, maar is door de eenstemmigheid van de ministerraad gedwongen het besluit van achtte de voorstellen van de commissie on aanvaardbaar. Staatssecretaris Keijzer verklaarde na afloop van de ministeriële bijeenkomst voorts, dat Nederland voortaan niet meer geïsoleerd staat wat betreft de afwijzing van margetarieven voor de Rijnvaart. Zo wel de Duitse minister van Verkeer, See- bohm, als de Italiaanse delegatie kwamen het Nederlandse standpunt tegemoet, dat de vaart op de Rijn vrij moet blijven. See- bohm suggereerde daarbij, dat voor het grensoverschrijdend Rijnvaartverkeer wel licht een oplossing kan worden gevonden in de vorm van een vrije prijsvorming met publikatie van de prijzen achteraf. Hoe groot het Nederlandse belang in deze kwestie is blijkt wel uit het feit, dat 52 percent van het verkeer stroomopwaarts en 57 percent stroomafwaarts door Neder land wordt verzorgd. Over de kwestie van maten en gewich ten voor vrachtauto's kwam de minister raad geen stap verder. Zowel de bonds republiek als Nederland verklaarden on mogelijk een asdruk van 13 ton te kun nen aanvaarden als een voor de gehele EEG geldende bepaling. Staatssecretaris Keijzer wees er op, dat de 800 km auto weg, die Nederland tot 1970 wil bouwen, niet twee, maar drie miljard gulden zou kosten, indien de nieuwe wegen ge schikt moeten worden gemaakt voor de raad uit te voeren. Vooral Nederland vrachtauto's met 13 ton asdruk. In het levensmiddelenbedrijf had Si mon de Wit n.v. in het lopende jaar te kampen met hogere kosten, voornamelijk als gevolg van de loonsverhogingen aan het begin 1964, terwijl hiervan maar een gering gedeelte, enerzijds door prijs- beheersing en anderzijds door de con currentie ,in de verkoopprijzen kon wor den doorberekend. Voor een deel kon compensatie gevonden worden in ho gere omzetten en voor een ander deel in maatregelen tot verhoging van de arbeidsproduktiviteit, zo deelt de direc tie mee in een tussentijds bericht. In de loop van het jaar bleek dat de exploitatie van de detailzaken in electro- technische artikelen niet aan de verwach tingen beantwoordden en onder die om standigheden heeft het bestuur gemeend, dat het beter was alle krachten op de ove rige afdelingen te concentreren. Wastora n.v. is verkocht aan de heren K. en C. Molenaar in Koog aan de Zaan, die tot dusverre de directie van Wastora vormden en die de zaak zullen voortzetten. De heren Molenaar traden af als direc- De Bataafse Petroleum maatschappij N.V. en de N.V. Nederlandse Internationa le Industrie- en Handel Maatschappij (bei de behorend tot de Koninklijke Shell- Groep) hebben een nieuwe vennootschap opgericht onder de naam Shell Spanje N.V., zo blijkt uit de Staatscourant. De nieuwe maatschappij zal zich in de allereerste plaats richten op het verkrij gen van concessies in Spanje. De aan te vragen concessies hebben betrekking op de exploratie van olie en aardgas. De activiteiten van de Amsterdam-Rot terdam Bank op het gebied van de mid dellange kredietverstrekking zullen worden ondergebracht bij de Nationale Handels bank. Het ligt in de bedoeling de naam van deze instelling te wijzigen in Natio nale Bank voor Middellang Crediet N.V. Het bedrijf van de Maatschappij voor Middellang Crediet, een dochteronderne ming van de Amsterdamsche Bank wordt geheel overgebracht naar de Nationale Bank voor Middellang Crediet. De Amsterdamsche Bank en de Rotter- damsche Bank zullen de door hen verstrek te middellange kredieten zoveel mogelijk aan deze Nationale Bank overdragen. teur van Electrozaan n.v. te Amsterdam. Tot directeur van deze dochteronderne ming werd benoemd de heer mr. A. E. Muurling, die reeds jarenlang aan het be drijf verbonden is. Electrozaan N.V. kon dit jaar in bescheiden mate bijdragen tot de totale winst. De N.V. Maatschappij tot exploitatie van recreatiecentra, eveneens een dochter- onderonderneming van Simon de Wit, had een bemoedigende start met een recreatie terrein te Mierlo (Nrd.-Br.) en kon de ge maakte kosten en afschrijvingen dekken, ondanks het feit, dat dit bedrijf eerst aan het einde van de zomer werd geopend. Dit geeft de directie vertrouwen voor de toe komstige ontwikkeling. Te verwachten is dat in het voorjaar 1965 een tweede recrea tieterrein in gebruik genomen zal worden. Het totale resultaat van Simon de Wit over 1964 tot heden toont, nadat rekening gehouden is met de uit Wastora N.V. voort spruitende verliezen en de in eenmaal af geschreven aanloopkosten van nieuw ge vestigde supermarkten, een gunstiger beeld dan in het vorige jaar. Met betrekking tot de investeringen, nodig voor de uitbreiding en modernisering, kan medegedeeld wor den dat de vennootschap over voldoende mogelijkheden tot financiering beschikt. Over 1963 behaalde Simon de Wit een saldo winst van 910.300 (1962: f 1,14) min.) bij een geplaatst aandelenkapitaal van f 6.67 min. Op de gewone aandelen werd 9 percent (onv.) betaald. Red.) Het bestuur van de N.V. Erven Lucas Bols verwacht dat de concernwinst over 1964 zeker niet lager zal zijn dan in 1963. Verwacht wordt dat de concernomzet in volume over 1964 in totaal wederom een stijging zal vertonen, ondanks een omzet daling bij enkele buitenlandse onderne mingen. In 1963 maakte Bols een exploitatie winst van 12,1 miljoe.n tegen 10,8 miljoen in 1962. Er bleef een winst ter verdeling van 5,7 miljoen vergeleken met 4,9 miljoen. Er werd een onveran derd dividend gedeclareerd van 23 per cent in contanten en 10 percent in aan delen. Dertigduizendste. Het dertigduizendste schip van dit jaar is vanavond om 22.55 uur Hoek van Holland gepasseerd en de Nieuwe Waterweg opgevaren. Het is de 499 brt. metende Zweedse kustvaarder Patria. Dit is de eerste maal in de ge schiedenis van de nieuwe Rotterdamse Waterweg, dat dit aantal bereikt werd. Direct betalen. Parkeerschijfovertredin- gen behoren van 1 januari af tot de overtredingen die meteen betaald kun nen worden aan de politie. De bevoegd heid tot transactie voor parkeerschijf- overtredingen wordt ook toegekend aan onbezoldigde ambtenaren van de rijks politie en van de gemeentepolitie die kenbaar zijn als parkeerwachter. Trans acties voor overtredingen bij parkeer- meters zijn (nog) niet mogelijk. Burgerbrood. Met ingang van 1 januari worden cle twee nog bestaande militaire bakkerijen in Vught en Deventer opge heven. Daar twee jaar geleden ook de militaire bakkerij in Amsterdam is ver dwenen, komt nu volgend jaar de gehe le broodvoorziening van de Nederlandse krijgsmacht in handen van particuliere bakkers. Het betrekken van brood van particuliere bakkers komt goedkoper uit dan een kostbare modernisering van de bakkerijen in Vught en Deventer. Recreatie-eiland. Het Plassenschap Loos- drecht heeft besloten te beginnen met de ontsluiting van het recreatie-eiland „Mijnden" in de Loosdrechtse Plassen. Het project omvat een woonschepenha ven, jachthavens, een kampeerterrein en een speelweide. Voor de aanleg is voor 1965 en 1966 f 1.725.000 uitgetrokken. Het exploitatietekort voor het gehele project zal waarschijnlijk 90.000 gulden per jaar bedragen. De aankoop van het eiland heeft een miljoen gekost, nabij Zeist. Amaterdam en het aardgas. B en W van Amsterdam hebben gisteren een motie van de PvdA-fractievoorzitter W. Polak overgenomen, waarin aangedrongen werd alles in het werk te stellen om in de leveringscontracten voor aardgas een clausule op te nemen waardoor een peri odieke aanpassing van de prijs van het aardgas aan gewijzigde omstandighe den mogelijk wordt. Voorlichtingsraad geneesmiddelen. Prof. dr. P. Muntendam, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, heeft in Am sterdam gepleit voor de instelling van een raad tot voorlichting inzake genees middelenvoorziening en -gebruik, waar in vertegenwoordigd artsen, apothekers, industrie, voorlichtingsdeskundigen, con sumenten en de universiteiten. Hij sprak voor de Nederlandse vereniging van fa brikanten van pharmaceutische produc ten „Nepropharm". «imuoouiM«iiuuonaMBimimii irmn WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgen op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Advertentie t/o DAMSTRAAT en TEYLERMUSEUM STEEDS TOONAANGEVEND en KLASSIEK in stijl GED. OUDE GRACHT 108-110 - KRUISSTRAAT 22 MINNEAPOLIS (AP) Rechter John Weeks van het Amerikaanse Min neapolis zag achter in de rechtszaal een man zitten, die zijn hoed op zijn hoofd had. Verontwaardigd over zoveel minach ting voor de rechtbank, beval rechter Weeks de man de zaal te verlaten wat deze onmiddellijk deed. De parketwachter riep vervolgens de 44-jarige George Rodge, een inbreker, die tegen een borgstelling van duizend dollar op vrije voeten was, voor de ma gistraat. Maar George kwam niet. „Edelachtbare", zei toen de officier van justitie, „dat is de man, die u de zaal uit hebt gestuurd". De politie zoekt nog naar Rodge. Abbekerk 11 v. Willemstad n. Le Havre. Acmaea 10 dw. Malta n. Rotterdam. Aeteon 11 v. Willemstad n. Durban. Almkerk 10 v. Suez n. Port Said. Ameland 11 te Porta Cardon verw. Amstelkroon 10 te Hamburg verw. Amstelland 11 te Montevideo verw. Amstelmeer 11 te Bandar Shapur. Amstelsluls 9 v. San Pedro n. Buenos Aires. Aneo Spray 10 v. Malmö n. Kalmar. Andijk 10 v. Savannah n. Le Havre. Angolakust pass. 10 Kaap Flnlsterre n. Le Havre. Arendskerk 10 v. Marseille n. Barcelona. Argos 10 t.h.v. Oran n. Hamburg. Arkeldljk 10 te Mombasa. Asmldiske 11 v. Baltimore n. Belfast. Attls 10 v. Curacao n. Haiti. Bali 10 v. Barcelona n. Amsterdam. Banda 10 v. Chimbote n. Paquesmajo. Batjan 10 v. Porto Llmon n. Baltimore. Bengkalis 10 te Rotterdam. Calamares 10 te Tampa. Caltex Arnhem 11 te Bahrein. Caltex Eindhoven 10 v. Kaapstad n. Bahrein. Caltex Gorinchem 10 v. Aarhus n. Brunsbuttel- koog. Caltex Madrid 11 te Dumai verw. Caltex Naples 10 dw. Aden n. Stockholm. Caltex Nederland 10 dw. Gibraltar n. Port Said. Celebes 11 te Port Sudan verw. Crania 10 v. Porta Cardon n. Liverpool. Dahomeykust 10 te Rouaan. Diogenes 10 v. St. Kitts, 11 te St. Maarten. Drente 11 te Beyrouth. Echo 10 dw. Palermo n. Trlëst. Esso Amsterdam 10 v. Aruba n. Las Palmas. Esso Den Haag 10 te Rotterdam. Door de N.V. Vernis en Verffabriek v.h. H. Vettewinkel en Zonen te Amsterdam is in Salz burg een verkoopmaatschappij opgericht met het doel de verkoop in Oostenrijk te centraliseren en te bevorderen. Het CBS heeft indexcijfers van groothandels- prijzen per 30 september 1964 vastgesteld. Het algemeen indexcijfer bleef, in vergelijking met dat per ultimo augustus 1964, onveranderd op 151 (194» 1001 BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend In Amsterdam luiden: Engelse pond 9.9710.07; Amerikaanse dollar 3.57—3.61; Canadese dollar 3.31—3.36; Belgische frank (100) 7.20'/»—7.25'/»; Zwitserse frank (100) 83.05—83.55; Franse frank (100) 73.15—73.65; Duitse mark (100) 90.05—90.55; Noorse kroon (100) 49.60— 50.60; Deense kroon (100) 51.40—52.40; Zweedse kroon (100) 69.05—70.05; Italiaanse lire (10.000) 56.5058.50; Oostenrijkse schilling (100) 13.87— 13.97; Portugese escudo (100) 12.42'/»—12.57'/» en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.92—6.07. INTERNATIONALS GEDRUKT Op praktisch alle fronten hebben de in ternationale waarden gisteren terrein moe ten prijsgeven ten opzichte van het voor gaande slotniveau. De omzetten in de meeste hoofdfondsen waren minimaal. Het publiek hield zich merendeels afzijdig, ter wijl van de arbitrage ook niet veel uitging. Kon. Olie opende een gulden lager op 155,60. Philips lag bij de opening bepaald zwak in de markt op ƒ152. Later op de middag daalde dit fonds als gevolg van Amerikaanse verkopen en aanbod van de beroepshandel, tot 151,20, waarna weer een licht herstel intrad. De slotkoers van dinsdag was voor Philips 153,30. Ook Unilever noteerde lager op 145,50 146,40). Voor Hoogovens werd 552 als advieskoers opgegeven. AKU daalde an derhalve punt tot 485, waardoor de koers val voor deze aandelen erg meeviel gezien het feit, dat de Amerikaanse dochter van AKU, Americain Enka, in Wall Street circa drie dollar lager sloot. In de lokale afdelingen zetten aandelen Van Gelder de opmars van de voorgaande dagen verder voort. De advieskoers was 140 (138). De uitbreiding van zaken, door het stichten van een verkoopmaatschappij in Oostenrijk, was niet van invloed op de koers van aandelen Vettewinkel. De directie van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij (A.D.M.) ver wacht dat het resultaat over 1964 iets zal achterblijven bij dat in 1963. In dat jaar bedroeg het winstsaldo ter ver deling 736.136. Er werd een dividend uitgekeerd van 8 (1962: 12) percent. Simons' Emballage in Oosterhout stelt een dividend van 7 (6) percent voor over het onveranderd kapitaal van f 1.09 mil joen. Het voordelig saldo steeg blijkens het verslag tot 388.437 (v.j. 359.815). Na afschrijvingen bedraagt de winst 107.516 71.480). De gang van zaken bij Rohte en Jiskoot (Tabakshandel) is zeer bevredigend ge weest. Het bestuur verwacht het dividend te kunnen verhogen. Over 1963 werd 10 percent betaald. Pondok Gedeh (Cultuurmaatschappij) heeft thans een verliessaldo van 1.62 miljoen. Het uitstaande aandelenkapitaal bleef onveranderd 1.75 miljoen. De li quide middelen belopen 1.52 miljoen. De directie (Teixeira de Mattos) overweegt tot liquidatie over te gaan. Een voorstel zal de aandeelhouders na studie bereiken. De gemeente Rotterdam heeft aanbie dingen voor onderhandse leningen ont vangen tot een bedrag van 49 miljoen. Voorstellen hierover zullen de gemeente raad binnenkort worden gedaan. Dit is meegedeeld door de wethouder van finan ciën. Prins Bernhard zal op 15 januari de „Scania-Vabis'-fabriek te Zwolle openen. De nieuwe vestiging van de Zweedse fa briek in Nederland produceert vrachtwa gens en autobussen, speciaal voor levering aan landen behorende tot de Europese Economische Gemeenschap. LUXEMBURG (AP). - De Euro pese Kolen- en Staalgemeenschap (K.S.G.) heeft een lijst met de 123 grootste ondernemingen in de E.E.G. en Groot-Brittannië verstrekt. De eerste tien zijn: 1. Kon. Shell (Nederland 60 pet Engeland 40 pet). Unilever (Nederland 50 pet Engeland 50 pet). British Petroleum. National Coal Board (Engeland). Instituto per la Riconstruzione Industriale (Italië). Imperial Chemicals Industries Ltd (Engeland). Philips (Nederland). Volkswagen (West-Duitsland). Fiat (Italië). Siemens (West-Duitsland). De Duitse Krupp-maatschappij neemt de 15de plaats in, Thyssen Hütte de 18de en Daimler Benz de 19de. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Forest Lake pass. 10 Straat Ormoesz n. Japan. Friesland 10 te Horsens. Gaasterkerk 10 te Piombino. Ganymedes 11 te Port of Spain verw. Garoet 11 v. Port Said n. Genua. Geertje Buisman 11 te Rotterdam. Geestland 10 v. Preston n. Barbados. Geeststar 10 v. Dominica n. Preston. Gooiland 11 te Puerto Alegre. Graveland 10 v. Cabedelo n. Amsterdam. Grootekerk 11 v. Kuwait n. Bedibunder. Gulf Italian 9 v. Algiers n. Port Said. Hector 10 t.h.v. Oporto n. IJmulden. Helicon 10 dw. Quessant n. Hamburg. Jason 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Katelysla 10 te Hamble. Keerkring 10 v. Penang n. Malakka. Kelletia 10 te Rotterdam. Kenia 10 te Rotterdam. Kloosterdijk 10 v. New Orleans n. Le Havre Koningswaard 10 te Bombay verw. Koratla 11 v. Durban n. Kaapstad. Krebsia 10 ten anker rede Beira. Kreon 10 v. Bremen n. Antwerpen. Laarderkerk 10 t.h.v. Mekka n. Port Sudan Ladon 10 dw. Quessant n. Paramaribo. Laertes 10 ten anker Bittermeren n. Suez. Leiderkerk 10 v. Bombay n. Aden. Maasdam 10 v. Cobh n. Halifax. Maaskerk 10 v. Suezkanaal n. Aqaba. Main Lloyd 11 v. Bremen n. Antwerpen. Maron 10 te Carupano. Mataram 10 v. Mombasa n. Lorenco Marques. Montferland 9 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Mulderkerk 10 v. Chittagong n. Chalna. Naess Commander 10 ten anker rede Essider. Naess Lion 10 te Mena al Ahmadi. Neder Eems 11 v. Beyrouth n. Genua. Neder Rijn 10 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Neder Weser li te Sukarnopura verw. Nestor 10 v. Napels n. Livorno. Nieuw Amsterdam 10 v. Rotterdam n. New York. Oberon 10 v. Porto Cabello n. Guanta. Oldekerk 10 v. Genua n. Marseille. Oranjestad 10 v. Amsterdam n. Suriname. Ossendrecht 10 dw. Plymouth n. Rotterdam Palamedes 10 v. Bremen n. Hamburg. Pericles 11 v. Manta n. Guayaquil. Phllippia 10 v. Port Dickson n. Mena al Ahmadt Poeldijk 10 v. Bremen, 11 te Hamburg verw Poseidon 11 te Kingston verw. Prins Maurits 11 dw. Klthera n. Piraeus Prins Willem-2 10 v. Mersin n. Piraeus. Prins Willem-3 10 t.h.v. Kaap Guardafui n Mo gadiscio. Randfontein 11 te Durban verw. Rempang 11 v. Cebu n. Manilla Reza Shah the Great 11 v. New York n Curagao Roepat 11 te Galveston verw. Rotterdam 11 te San Juan verw. Rijndam 10 te Melbourne. Sambas 10 v. Haiphong n. Phnompenh. Seine Lloyd 10 v. Djeddah n. Djibouti. Senegalkust pass. 10 Las Palmas n. Amsterdam. Sepia 10 dw. Scillies n. Tranmere. Servaaskerk pass. 10 Quessant n. Antwerpen. Simonskerk 10 dw. Djeddah n. Suez. Sinabang 10 te Sydney verw. Sinon 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Solon 10 v. Barbados, 11 te La Guaira verw. Stad Alkmaar 10 dw. Kaap Flnlsterre n. Catania. Statendam 10 te New York. Stentor 11 te Barranquilla verw. Steven 10 dw. Port of Spain n. Brighton. Straat Bali 11 te Montevideo verw. Straat Van Diemen 11 te Durban. Tamara 11 te Frederica verw. Telamon 11 te Curacao verw. Tero 10 v. Bahia n. Rotterdam. Tjibodas 10 v. Mombasa n. Port Swettenham. Tjiliwong 13 te Melbourne verw. Togokust 11 v. Bremen n. Hamburg. Tweelingen 10 te Rotterdam. Van Spilbergen 11 v. Dunedin n. Melbourne Vasum 10 v. Spezia n. Mena al Ahmadi. Waterland 11 te Amsterdam. Westertoren 11 te Hamburg. Wonosari 11 te Beira verw. World Hill 11 dw. Okinawa n. Miri. Zwljndrecht 10 t.h.v. Formosa n. Balik Papan. Nagenoeg alle houders van claims hebben gebruik gemaakt van hun recht tot inschrij ving op de emissie van nominaal 3.456.200 5percent in aandelen converteerbare obliga ties 100 percent, ten laste van de N.V. Til- burgsche Waterleiding-Maatschappij. De in schrijving stond, zoals bekend, open op 8 december. De conversiekoers komt uit op 440 percent VERHANDELDE FONDSEN 10 dec. 9 dec. .taal 429 433 Hoger 151 (35.2°/o) 171 (39,5°/o) Lager 161 (37.5«/o) 146(33,7*/.) Gelijk 117 (27.3«/o) 116(26,8"/») AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon Olief 156.00—156.30 Philips 151 gb152 Unilever 146 Stemming prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens Kon. Olie 156.2C Philips 151.20—151.50 151.50 Unilever f 146.10—146.40 146.20 Vorige slotkoers A'dam Rubber IO8V2 H.V.A 14U/« A.K.U 4845/s 116 557 Philips Gem. Bez. 151,65 Unilever 145,55 Dordtsche Petr. 708Vs K. Ned. Petr. Mij. 155,50 Holl. Am. Lijn lOO'/s K.L.M 72,50 K.N.S.M 137-V» Ned. Stoomv. Mij. 132VS Ommeren, Phs. v. 239 Scheepv. Un. Ned. 12 7 5/s 203,50 108,50 228 494 Ver. Bezit v. 1894 127 AMRO Bank 65,50 Alg. Bank Ned. 292 Albert Heijn 611 Amstel Brouwerij 416 Berkel's Patent 202 Bols 206,20 Bührm.-Tetterode 714 241 Ford 952 Gelder Kon. Pap. 142 Gist Spir.f. Kon. 291 Van der Heem 305 Heinekens Bier 445 Hoogenbosch Sch. 315 Indola 392 Kon. Zout-Ketjen 898 Müller Nat. Bezit 274 Ned. Kabelfabr. 338 Philips Pref 54,30 Stokvis 190V4 Thomassen Dr. 675 Ver. Machinefabr. 165V» Wessanen 434 Wilton Fijenoord 187 Zwanenburg-Org. 969>/s Billiton Mij. II 405 Aluminium Ltd.. 3 U/4 American Motors 145/s Anaconda 547/s Bethlehem Steel.. 35Vs Cities Service 737/s General Motors 93V4 Kennecott Copper 9 U/4 Republic Steel 42V» Shell OU 573/4 U.S. Steel 52 Gedane noteringen. (Verstiekt door de AMRO Bank) Het bevel van de rechter om de voor dinsdag vastgestelde spoorstaking tien da gen uit te stellen heeft de koersdaling in Wall Street gisteren afgestopt. De spoorwegfondsen ei .digden prijshoudend. Het herstel was met name krachtig bij de staalfondsen. Autowaarden waren prijs houdend. Aandelen Comsat varieerden van 59 tot 62'/2. De omzet beliep 4.790.000 shares tegen 5.120.000 shares woensdag. De Dow Jones indices: industrie 863.14 0.67), sporen 205.54 0.74) en open bare nutsbedrijven 154.78 0.12). De „Landbouw-marathon" van de Europese Economische Gemeenschap, die vóór Kerstmis zou moeten leiden tot een besluit over de gemeenschappe lijke graanprijs in de „Zes" dreigt in ge vaar te komea door de Italiaanse presi dentsverkiezing. De Italiaanse ministers hebben reeds aangekondigd de volgende week dinsdag uit Brussel naar Rome te moeten vertrekken om daar tijdig aan wezig te kunnen zijn bij de aanwijzing van een opvolger van de deze week afgetreden Antonio Segni. Daardoor zal in ieder geval de bijeenkomst van 18 en 19 december, die was bedoeld als het definitieve stadium van de „marathon" niet kunnen doorgaan. Van Italiaanse zijde wordt echter ook ernstig betwijfeld of de verkiezingen en eventueel daarmede gepaard gaande ver schuivingen in het Italiaanse kabinet reeds achter de rug zullen zijn vóór Kerst mis. De Europese commissie had de zes EEG-landen naar hun mening gevraagd over het houden van vergaderingen van de EEG-ministerraad op 21, 22, 23, 28, 29 en 30 december om toch nog dit jaar tot een besluit over de eenmaking van de graanprijzen te komen. Niet alleen wordt het waarschijnlijk ge acht, dat de Italiaanse binnenlandse poli tieke moeilijkheden dan reeds uit de we reld zijn, maar bovendien heeft men hier» voor vooral van Duitse zijde bijzondel weinig enthousiasme getoond. De Fransi minister van Buitenlandse Zaken, Couv» de Murville, zal zaterdag op de vergade ring van de EEG-ministerraad in Brussa! het Franse standpunt tegenover deze ont wikkeling moeten bekendmaken. Inmiddels heeft de Europese colamissl» een regeling aan de E.E.G.-ministerraad voorgesteld voor de gemeenschappelijke financiering van het gemeenschappelijke landbouwbeleid. Daarin wordt een verlen ging met een jaar voorgesteld van de maximum-bijdragen, die de „Zes" thans aan het Europees oriëntatie- en garan tiefonds voor de landbouw leveren.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17