ELISABETH BAS "PARAAT" Amerikaanse ontkenning over budgetovereenkomst met USSR Gesprek Johnson-Gromyko had plaats iti uitstekende sfeer Britse troepen in staat van paraatheid in Brits-Guyana De Blinkert tegen Zeeburg voor een grote krachtproef Nederlandse damesploeg tegen Westduitse keurtumsters het beste! Gronings plan voor sportcomplex Microkorfbal in de Duinwijckhal V olleybalselectie voor Lissabon Schaatsers rijden om IJsselcup Premie voor vestiging van industrieën DWR-waterpolotoernooi "Onze melangeur gaf u geniet ervan! Critici Controverse Goede betrekkingen tussen Quick en Roodenburg Jagan weigert aftreden Blue Stars basketbaldames tegen Spaanse kampioen Vox populi Weg-geld 6e actie tegen het extra weggeld heeft een formidabel succes gehad. De regering is ervan afgestapt en zal nu de wegen belasting verhogen. Hebben wij, automo bilisten, ons even in nek laten kijken! We betalen nu evenveel als bij de extra heffing, maar de naam ervan is anders. Afgezien van het feit of dit geld nodig is of niet, en of de regering er iets mee doen kan bij de huidige schaarste aan arbeids krachten en materiaal, moet het mij van het hart dat er één ding is dat geen mens kan verkroppen: bij de neus te worden ge nomen, Als een regering dat gaat doen, wordt het tijd om serieus te protesteren. Hulp In ontwikkelingskernen I Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Bij alle goede wil is de overheid altijd de formaliteit zelf. Voorlopig houd ik me liever aan mijn eigen omgeving, en help zoveel mogelijk waar ik zeker weet dat het nodig is. J. DE GROOT, Haarlem. Naschrift: Dat laatste is een nobel streven, maar de meeste mensen zijn daar toe niet in de gelegenheid, al willen ze graag iets voor hun medemensen doen. En wat u zegt over dat formele van de over heid: het is juist de bedoeling met deze actie de formeel in het gedrang komende gevallen te helpen. Anders was deze hele actie overbodig. Red. Advertentie Voor het jaarlijks waterpolotoernooi van DWR, met als inzet de in memoriam D. E. van Leersum wisselprijs, zijn de deel nemende ploegen als volgt ingedeeld: pou le I: Haarlem, HPC en DWT en zijn in poule II ingedeeld HVGB, DWR en VZV. Het programma van de te spelen wed strijden luidt: HPC-Haarlem, HVGB-DWR, Haar- lem-DWT, VZV-HVGB, DWT-HPC, DWR- VZV. De finale wordt gespeeld tussen de winnaar van poule I en de winnaar van poule IL (Van onze correspondent) WASHINGTON De Amerikaanse re gering heeft ontkend, dat er een overeen komst met de Russen zou bestaan over de wederzijdse vermindering van de militai re begrotingen. Men is in Washington wel verheugd over de aankondiging van pre mier Kosygin, dat er minder geld zal wor den uitgetrokken voor de Russische be wapening. Het enige contact tussen Ame rikanen en Russen over de defensiebud gets is, volgens het Witte Huis, het ge sprek tussen de ministers Rusk en Gromi- ko geweest, waarbij de Amerikaanse mi nister verzekerde, dat een aankondiging van zijn collega van Defensie, McNamara, over een komende Amerikaanse budget vermindering met rond l*/« miljard dollar zou doorgaan. Uiteraard is het fijne van de zaak duis ter, omdat het nog altijd mogelijk is, dat er tóch een geheime afspraak bestaat tus sen Moskou en Washington, doch dat de Amerikanen daarvoor niet willen uitko men om critiek van hun eigen conservatie ven te ontgaan. Die conservatieven im mers veroordelen zowel een beperking van de bewapening, als contact met Moskou. Wellicht ook met het oog op deze critici, die vooral in militaire kringen sterk staan, uitte een regeringswoordvoerder gisteren Amerikaanse twijfel over een werkelijke vermindering van de Russische defensie begroting. Hij zei dat een groot deel van de Russische militaire uitgaven verborgen zit in andere begrotingen. De Amerikaanse-Russische verhouding is overigens niet gespannen, ondanks scherpe woordenwisselingen in de Verenig de Naties over Kongo, betalingscrisis enzo voort. De algemene verhouding is redelijk en wordt gevoed door het verlangen ont spanning te bewerkstelligen. Het gesprek tussen Gromyko en president Johnson de ze week was zelfs uitgesproken vriende lijk en het was opvallend, dat Gromyko de Kongo niet aansneed: rustig zette hij de communistische bezwaren tegen de MLF uiteen. Hij leek bovendien een open oor te hebben voor het Amerikaanse argu ment dat de MLF geenzins een uitbrei ding van het aantal kemmogendheden zou betekenen. Over Vietnam botsten de visies meer, omdat Moskou vindt, dat de Amerikanen moeten vertrekken uit dat land, terwijl Washington aandringt op een Russische stap bij de Noordvietnamezen om hen af te brengen van verdere steun aan de strijd in Zuid Vietnam. De kwestie van de achterstand van de Russische bijdragen aan de Verenigde Na ties, ontstaan door Moskous weigering mee te betalen aan VN-operaties in Kongo en het Nabije-Oosten, waarover een heftige controverse tussen Amerikanen en Russen is ontstaan, nadert een oplossing. In prin cipe bestaat er overeenstemming over in stelling van een fonds, waaraan de Rus sen bepaalde betalingen zouden doen, waarbij zij kunnen bepalen, dat deze roe bels niets met de omstreden operaties van doen hebben. In details is deze kwestie evenwel nog niet uitgewerkt, voornamelijk door de ziekte van de VN-secretaris-gene- raal Oe Thant, die op zich heeft genomen een definitieve oplossing voor het geschil te vinden in samenwerking met een aan tal landen. De „kwestie" tussen Quick en Rooden burg is uit de wereld. Secretaris Lo Brunt van de KNVB is als bemiddelaar opgetre den in het conflict dat tussen de beide westelijke tweede klassers was ontstaan, nadat in het clubblad van de Haagse ver eniging een als kolderiek bedoeld stukje was verschenen, waar men zich bij Roo denburg nogal aan heeft gestoord. Quick heeft zich nu bereid verklaard de zaak in haar* clubblad recht te zetten en boven dien heeft de vereniging aan Roodenburg verontschuldigingen aangeboden. Rooden burg heeft op haar beurt besloten de „zaak" te seponeren („wij willen er een dikke streep onder zetten)" en de Leidse club stelt er bovendien prijs op te verkla ren, dat men hoopt dat de „vriendschap pelijke betrekkingen niet meer door mis verstanden en misvattingen zullen worden verstoord." GEORGETOWN (Reuter en AP) Ruim duizend man Engelse troepen zijn in staat van paraatheid gebracht in Brits Guyana. Ondanks het feit dat hij de ver kiezingen heeft verloren heeft gisteren mi- nister-president Cheddi Jagan geweigerd af te treden. Premier Jagan kan een netelige situa tie doen ontstaan door te weigeren gou verneur Sir Richard Luyt te adviseren het nieuwe parlement bijeen te roepen, waar de aftredende ministers hun zetels ter be schikking moeten stellen. Dit zou kunnen betekenen dat koningin Elizabeth de kroon raad moet bijeenroepen en de grondwet moet wijzigen. partij. Jagan heeft aan Burnham voorge steld met hem een coalitie te vormen, om dat dit „de snelste wijze zou zijn om nationale onafhankelijkheid en vrede op economisch en sociaal gebied te bereiken." Bij een dergelijke coalitie zou Jagan alle eer voor wat de regering mocht be reiken voor zich kunnen opeisen. Omdat de verhouding tussen de Indiërs en de negers drie tot twee is zou hij dan een goede kans maken om bij de volgende verkiezingen een overwinning te behalen. De mogelijkheid dat Burnham met een dergelijke coalitie instemt is zeer klein. Het komende weekend zal er weer volop zaalhandbal worden gespeeld, nadat de meeste ploegen de vorige week niet in aktie zijn geweest. In de Overgangsklasse A (dames) staat de eerste wedstrijd tussen twee „westerse" ploegen op het program ma. In voorgaande ontmoetingen speelden Niloc, Zeeburg en De Blinkert tegen noordelijke en oostelijke teams en alleen De Blinkert moest een punt afstaan aan Hurry Up. Toch kan (nog) niet van een westelijke overmacht gesproken worden; alleen Vlugheid en Kracht lijkt zwakker dan de overige ploegen. Zondag komen de dames van De Blin kert voor een grote krachtproef te staan, nu zij op bezoek gaan bij Zeeburg in Amsterdam. Indien de verdediging zwakke momenten (zoals in de vorige wedstrijden voorkwamen) weet te voorkomen, dan zijn de Haarlemse dames beslist niet kansloos. Wij houden het echter op een kleine Amsterdamse zege. (Aanvang 2 uur). De Blinkert-heren komen zaterdagavond al in aktie. Evenals de dames komen zij uit in de sporthal Zuid in Amsterdam, waar Blauw Wit een behoorlijke tegen stander zal blijken. Na het goede spel tegen Niloc 2 geven wij de gasten de beste kans op de overwinning. (Aanvang 20.40 uur). Voor de tweede achtereenvolgende keer speelt de damesploeg van IJmond op zaterdagavond in de sporthal Zuid. Om 10.50 uur treden de Velser dames aan tegen Vriendschap. De Amsterdamse da mes wonnen ruim van AOG, terwijl IJmond met klein verschil het sterke Zeeburg 2 bedwong. Ook nu geloven wij, dat IJmond een kleine zege zal behalen. De overige districtsploegen komen in de sporthal in Heemskerk uit. De dames van Full Speed gaan ongetwijfeld tegen het sterke Sagitta de derde nederlaag tegemoet (aanvang om 2 uur) en de Ra- piditas-dames krijgen in Zeeburg 2 on tien over één een lastige tegenstander. De Haarlemse dames zullen hard moeten vechten om tenminste één punt te behou den. De eerste herenwedstrijd in eigen huis wordt 's avonds om 20.10 uur ge speeld. De oude rivalen Concordia en IJmond zullen elkaar hopelijk weinig toe geven. Concordia stelde tegen WVGV ze ker niet teleur, maar moest alles geven, terwijl IJmond in het zeer zwakke AOG zeker geen tegenstander van importantie had. Met grote belangstelling zullen wij dit treffen volgen en wij geven de Velse- naren meer kans op succes dan de Haar lemmers. In de afdeling Haarlem staan twee heren wedstrijden uit de eerste klasse op het programma. Zandvoortmeeuwen zal ongetwijfeld veel moeite hebben met da Blinkert-reserves en Rapiditas moet vil) ruim van IJmond 2 kunnen winnen. Advertentie Met de voorgeschreven ziekenhuis overschoenen aan spreekt prinses Alexandra van Kent met zusters van de operatiekamer van een hondens hospitaal. De gemeenteraad van Groningen zal binnenkort zijn oordeel moeten geven over een schetsplan voor een tentoonstellings- en sportcomplex dat in opdracht van B. en W. is ontworpen door het architectten- bureau Groosman en Van der Stoep in Rotterdam. Het complex, dat geprojecteerd is bij het stadspark, omvat een expositie hal met een oppervlakte van tienduizend vierkante meter, een sporthal met een speelveld van zestig bij dertig meter en een verbindingsgedeelte waarin een res taurant, de administratie en een bowling worden gevestigd. De tentoonstellings ruimte kan ook ten dienste van sport evenementen worden gebruikt. Hoewel er in Haarlem nog steeds za len voor het microkorfbal ontbreken, is het bestuur van de HKB er in geslaagd dankzij de medewerking van de Stichting Badminton Hall Duinwijck twee toer nooien te organiseren. Op nieuwjaarsdag is in de Badmintonhall een toernooi van de HKB-spelers(sters) van 13-19 uur vast gesteld. Het microkampioenschap van de HKB vindt plaats op zondag 24 januari 1965 van 10-17 uur. De HKB dient dit kampioenschap op één dag te verspelen, terwijl in de an dere bonden dat kampioenschap in een normale competitie van 3 maanden kan worden verspeeld. De winnaar van 24 ja nuari is gerechtigd om deel te nemen aan de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland, die op zondag 14 februari 1965 in de Sporthal Zuid te Am sterdam worden verspeeld. Tokio is net achter de rug en nu alweer kijken de Nederlandse volleyballers ge spannen uit naar het volgende evenement, de voorronden van de Westeuropese beker. Onder leiding van coach Henk Blok zijn vijftien spelers uitgenodigd voor de cen trale training, die wekelijks in de zaal van de academie van lichamelijke op voeding in Den Haag zal worden ge houden. De volgende spelers zijn voor de cen trale training uitgenodigd: Piet Swieter (Oranje-Nassau), Jacques Ewalds (Va- luas), Jacques de Vink (Blokkeer/DES), Joop Tinkhof (Blokkeer/DES), Jurriaan Kooien (Blokkeer/DES), Frank Constandse (Blokkeer/DES), Rob Groenhuizen (Liba non), Jan van der Hoek (Orawi), Hans Jansen (AMVJ), Hans Lodder (Oranje- Nassau), Hans Valkenburg (Bekkerveld), Hans Veldhuis (AMVJ), Bas Vermeulen (HML), Richard Onnes (Olhaco) en Hans van Wijnen (SOS). Nederland (ingedenld in groep D) speelt op 15, 16 en 17 januiri in Lissabon tegen Portugal, België en Luxemburg. De indeling van de andere groepen ziet er als volgt uit: Groep A: Marokko, Italië en Algerije. Groep B: Zweden, Noorwegen, Dene marken en Finland. Groep C: Zwitserland, Duitsland, Tu nesië en Frankrijk. De winnaars van de voorronden komen uit in de finale. Datum en plaats zullen nog nader moeten worden aangewezen. De nationale basketbaldameskampioen „The Blue Stars", zal in de eerste ronde van de Europa Cup op zaterdagavond 12 december, in de sporthal Zuid (oude RAI) te Amsterdam, uitkomen tegen het kampioensteam van Spanje: het uit vrou welijke studenten bestaande Creff uit Ma drid. Op 19 december vindt de returnmatch in Madrid plaats. De winnares van deze twee ontmoetingen zal in de kwartfinale uitkomen tegen Slavia uit Sofia, Bulga rije, welk team in de eerste ronde tegen het kampioensteam van Stiinta uit Boeka rest had zullen uitkomen. Om nog onbe kende redenen heeft Stiinta echter ge wonnen gegeven, zodat Slavia automatisch is geplaatst voor de kwartfinale. De menegr, die 7 dezer „Op de Praat stoel" zat, heeft blijkbaar weinig vertrou wen in het „Vox populi - vox Dei!" Bek houden en niet denken! Duiven houden of lucifersmerken verzamelen. Waarom gaf men dat stomme volk eigenlijk stemrecht? Daardoor denkt het vulgus, dat het ook een oordeel mag heb ben en dat zijn mening ook nog enig ge wicht in de schaal legt. Het wordt'daarin zelfs nog gestijfd door 'n blad als dit, dat n.l. een enquête hield onder z'n imbeciele lezers, waarover zij geïnformeerd wensten te worden!' Ik voor mij lees graag ingezonden stuk ke: „door de botsing der meningen wordt de waarheid geboren." Er blijkt uit, dat men maar niet voetstoots aanneemt, wat b.v. de Staat of een Partij doet of ver kondigt. En terecht! Want waartoe een hersenloze, volgzame massa kan leiden, hebben vele oorlogen bewezen. Dan komen de dictators aan de macht, waarbij een F.F. het zou kunnen betreuren, dat het stomme volk zich daartegen niet gekeerd had, maar zich onledig had gehouden met het verzamelen van suikerzakjes. VAN MOORSELAAR, Santpoort. Naschrift: Al zit op de „Praatstoel" wel eens iemand die er anders over denkt, de redactie opent eens per week graag haar kolommen voor iedereen die iets ver standigs en nuttigs heeft te vertellen, en zelfs voor degenen die dat niet of nauwe lijks kunnen. Trouwens, verstandig en nuttig zijn betrekkelijke termen. De door inzender gewraakte „Praatstoel" heeft getuige deze reactie ook zijn nut. Red. J. BERGMAN, Haarlem. Naschrift: Het eerste protest was serieus genoeg, maar de regering heeft blijkbaar gedacht dat het niet om het geld maar op de wijze van heffing te doen was. Daar zijn trouwens ook de argumenten op neergekomen. Red. De actie „Bijzondere Hulp" die in Haar lem op touw is gezet zou naar mijn gevoel best kunnen slagen, als de commissie eens heel zorgvuldig liet enquetteren, waar ge holpen dient te worden en niet al te for meel te werk gaat aan de hand van Sociale Zaken-voorschriften. Er zijn veel gezinnen in nood, maar die vallen dan op een of andere manier net buiten de regels en het is voor mij de grote vraag of die nu door „Bijzondere Hulp" wél in de rij komen. Tegenover verslaggevers zei Jagan: „Wij zijn nog steeds de regering van Brits- Guyana. Als de Engelsen ons er uit wil len gooien, kunnen zij hun gang gaan. Ik erken deze verkiezingen niet." Jagan motiveert zijn weigering om af te treden met de beschuldiging dat er fraude gepleegd is bij de verkiezingen. De marxis tische premier en zijn vrouw Janet heb ben wel Red House, de ambtswoning van de premier, ontruimd. Jagan heeft duidelijk te kennen gegeven dat hij zich zal verzetten tegen een stre ven naar een coalitie van het nationale volkscongres (PNC) van de neger-advocaat Forbes Burnham (die 40 percent van de stemmen kreeg) en de kleine Volksfront- De ploegen van Zuid- en Noord-Holland zijn de favorieten in de schaatswedstrijden om de IJssel-cup, die zaterdagmorgen op de Deventer kunstijsbaan worden gehou den. Van de negen deelnemende provincia le ploegen (elk vijf man sterk) tellen bei de westelijke ploegen elk vier rijders van de kernploeg. Zuid-Holland, dat de IJssel cup verdedigt, brengt Liebrechts, Nottet en Joritsma, geassisteerd door Hartman, op het ijs. Schenk, Halfweeg, Modder, Meijer en junior Bartling vormen het Noordhollandse kwintet. Kernploegrijder De Vries voert een Fries vijftal aan, ter wijl Piet Kieviet deel uitmaakt van de Gelderse ploeg, die het vorig jaar tweede werd. De elfde man van de kernploeg, Van der Berg uit Woerden, zal buiten mede dinging op de te rijden afstanden, respec tievelijk de 500 en 1500 meter, uitkomen. Behalve in de wedstrijden om de IJssel cup start de kernploeg zaterdag in een race over 3.000 meter. Op deze afstand wordt tevens een selectie gehouden voor deelneming aan de Nederlandse .kampioen schappen. De rijders, die vorige week uit regenden, zullen nu opnieuw hun kandida tuur kunnen stellen. De wedstrijd tussen de dames-turnploe- gen van Nederland en West-Duitsland in Hengelo en de finale van de Nederlandse kampioenschappen voor heren in Zutphen, vormen twee hoogtepunten in het komen de weekend in dit tumseizoen. De dames hebben hun wedstrijd tegen West-Duits- land zaterdagmiddag in de nieuwe Sport hal in Hengelo, de volgende dag binden de topturners de strijd aan voor de kampi oenstitel in de Buitensociëteit in Zutphen. De landen wedstrijd in Hengelo, zater dagmiddag om drie uur belooft zeer span nend te worden. In de ontmoetingen van beide ploegen in de afgelopen jaren, be haalde nu eens Nederland, dan weer de Duitse ploeg de overwinning. Het krachts verschil was soms uiterst klein, zodat er steeds volop spanning bij deze wedstrijden is geweest. Het laat zich aanzien, dat ook nu weer een strijd tussen vrijwel ge lijkwaardige krachten kan worden ver wacht. Onze turnsters zijn goed voorbe reid en zij ontlopen elkaar in prestatie maar heel weinig. Nederland komt daar door mét een homogene ploeg uit, die het de Dujtse turnsters zeer lastig zal kunnen maken. Als onze dames hun wedstrijdze nuwen baas kunnen blijven en vooral op de evenwichtsbalk met het nodige zelfver trouwen werken, zullen mislukkingen wor den voorkomen en lijkt een kleine Neder landse zege lang niet onwaarschijnlijk. De volgende dag in Zutphen wordt eerst 's morgens de strijd verwerkt tussen de jeugdtumers om de nationale jeugdtitel. In de middaguren 'komen onze topturners aan bod. Deze wedstrijd zal zondagmid dag van half vier af door de TV worden uitgezonden over Nederland 1. De kansen van Willy Jaegers om zijn zesde nationa le kampioenschap te behalen, staan er nu reeds zó gunstig voor, dat de titel hem bijna niet meer kan ontgaan. In de kwart- en de halve finale verover de hij een bijna onaantastbare voorsprong van maar even 4,45 p. op zijn naaste con current, de jonge Twentenaar Gerrit ten Bos. Er zullen al heel gekke dingen moe ten gebeuren als Jaegers deze ruime voor sprong niet met gemak zal kunnen ver groten. Willy Jaegers heeft thans een to taal van 111,85 punten. De spanning zal alleen bestaan voor het In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toegezonden: voorwaar den tot publikatle zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en In begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. bezetten van de plaatsen direct achter hem waarvoor een viertal gegadigden zijn. Gerrit ten Bos heeft een totaal van 107,45 p., daarop volgen de beide Amsterdamse keurturners Kees Pruys en Ger Praamstra met respectievelijk totalen van 105,90 en 105,35 p. en als laatste pretendent voor een der hoogste plaatsen is daar de Volen- dammer Theo Bos, die een totaal heeft behaald van 104,35 p. Ook de finale bestaat uit zes onderde len: paardspringen, vrije oefeningen, rin gen, paardvoltigeren, brug en rek. De fina listen moeten oefeningen naar vrije keuze uitvoeren, zodat de strijd wat de oefen stof betreft, uiterst gevarieerd belooft te worden. Het aantal keurturners in deze finale is elf, maar als de Amsterdammer Joost Blits van zijn ziekte hersteld is, zal hij waarschijnlijk het dozijn vol maken. De ploeg bestaat uit: Willy Gielen, Jan- nie Vierstra, Thea Belmer, Grietje van Essen, Ria Rietveld en Nel van Bekkum. Op 1 januari treedt de regeling „Stimu lering Industrievestiging Ontwikkelingsker nen" in werking die in de plaats komt van de premie- en prijsreductieregeling „Be vordering Industralisatie Ontwikkelings kernen 1963". De premieregeling heeft ten doel de industrievestiging in de ontwikke- lingskemen te stimuleren via een bijdrage van het rijk bij het stichten van fabrieks gebouwen. De premiebedragen per vier kante meter bij vestiging in een primaire kern zijn 30 voor de eerste 2.000 m2 vloeroppervlak, 7.45 voor de volgende 2.000 m2 en 7.60 per m2 voor het vloer oppervlak boven 4.000 m2. Voor de secun daire kernen geldt een premie van 7.30 per m2 vloeroppervlak. Het premie-maxi mum per geval is 1,5 miljoen. Voor uitbreiding van industriële onder nemingen wordt geen premie verleend. Een uitzondering wordt echter gemaakt voor de eerste uitbreiding van een bedrijf, dat een premie heeft ontvangen op grond van de nieuwe of de voorgaande premiere geling. Voor deze uitbreidingen kan een premie verleend worden van 7.30 per m2 vloeroppervlak met een maximum van 7.300.000. Zowel voor nieuwe vestiging als voor de eerste uitbreiding geldt o.m. als voorwaar de dat de nieuwbouw tenminste een vloer oppervlak van 750 m2 (inclusief het vloer oppervlak van de verdiepingen) moet heb ben en dat van de totale voor het project benodigde investeringen tenminste 30 pet, met eigen middelen wordt gefinancierd. Naast de premieregeling voor fabrieks gebouwen komt er ook een prijsreductiere geling voor fabrieksterreinen. Deze is be doeld om via een bijdrage in de kosten van de grond de vestiging van industrieën in de ontwikkelingskernen te stimuleren. De prijsreductie bedraagt, wanneer ten minste 20 pet, van het terrein wordt be bouwd, 50 pet, van de koopprijs of erf pachtcanon. Er kan ook prijsreductie worden ver leend bij eerste uitbreiding, ook bij aan koop van nieuwe grond. De totale prijsreductie die wordt ver leend aan een vestiging en een eventuele uitbreiding kan nooit meer dan 1,5 mil joen bedragen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 21