Regering bereid tot een politiek Europees overleg zonder Britse deelneming AGE we zijn er! KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO I El en Duitse uitkering aan Nederlandse ex-SS'ers? Motie voor meer bevoegdheden van het Europese parlement Doden in het verkeer Saturnespel ook in Loosdrecht Matroos van de Karei Doorman in arrest Bredase smokkelaar werd ontvoerd uit Belgisch ziekenhuis Prof. dr. L. Rogier nam afscheid Nog onzekerheid over 69 Nederlandse missionarissen NSR vraagt mening van rectores over bouwbeleid Weer regen en wind TRESLONG - Hillegom Maranka meubelen Maranka Me Drie etages van aarlem fQT VRIJDAG 11 DECEMBER 1964 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk OOK OP MAANDAGMIDDAG GEOPEND! v i BERNINA Lewenstein WERKRAPPORTEN 2? a BONN De Westduitse Bondsrepubliek wil ondersteuning geven aan Nederlandse ex-SS'ers en Nederlanders die in de Duitse „Wehrmacht" hebben gediend. Door bemiddeling van het Rode Kruis heeft de bondsrepubliek deze kwestie op nieuw aanhangig gemaakt, nadat in de jaren vijftig een dergelijk verzoek door Nederland van de hand was gewezen. Er kon toen namelijk geen sprake van zijn, dat in Nederland ex-SS'ers wèl uitkerin gen zouden krijgen en Nederlandse nazi slachtoffers niet. Het verdrag waarbij in 1960 de schade loosstelling van Nederlandse nazi-slacht offers is geregeld, laat de opening van nieuwe onderhandelingen toe. Destijds is overeengekomen, dat Nederland en de bondsrepubliek opnieuw overleg zouden plegen wanneer West-Duitsland met een andere staat tot een overeenkomst komt ter verlening van schadevergoeding aan andere groepen dan vervolgden op grond van ras, geloof of wereldbeschouwing. Dergelijke overeenkomsten zijn inmiddels tot stand gekomen tussen de bondsrepu bliek en België en Luxemburg, vooral met het oog op degenen, die in de oorlog voor dienst in het Duitse leger werden opge roepen. Nederland moet thans een vrij groot aantal lieden, dat zich destijds in de rijen der nazi's schaarde, ondersteunen. DEN HAAG. Minister Luns heeft gisteren verklaard, dat de regering be reid is tot politieke consultaties tussen de zes landen der Europese Gemeen schap, zonder Britse deelneming als ab solute voorwaarde te stellen. De regering voelt echter niets voor het opbouwen van een Europese politieke organisatie die tot deze zes beperkt blijft. Zij wenst ook de militaire zaken buiten eventuee politiek overleg van de zes te laten, omdat die in de NAVO thuis horen. Minister Luns verklaarde dit bij de be spreking van Europese zaken in de begro tingscommissie voor Buitenlandse Zaken van de Tweede Kamer. Hij voegde er evenwel aan toe, dat hij de vooruitzichten van een hervatting van het politiek over leg van de Zes zeer onzeker acht, gezien de onveranderde houding van Frankrijk ten aanzien van de plaats van Europa in de wereld. c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: To neelgroep Studio met „De rosse bietser" van J. P. Don Levy. Regie: Jurg Molenaar. M.m.v. Mariella Fiolet, Dore Smit, Jules Hamel en Peter Oosthoek. Zaterdag 20 uur: Toneelgroep Centrum met „De dienstlift" en „De minnaar" van Harold Pinter. Re gie: Broes Hartman. M.m.v. Ann Hase kamp, Wim v. d. Heuvel, e.a. Concertgebouw, zaterdag 20 uur: Con cert door het Haarlems Jeugdorkest o.l.v. André Kaart (t.b.v. het gehandicapte kind). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „De onoverwinnelijke zeven", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 uur: „Goliath en de gemaskerde ridder", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „Kali-Yug, de godin van de wraak", 14 j. Zaterdag 23.30 uur: „Losbandige liefde", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „F.B.I., af deling moordzaken", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 uur en zaterdag 19 en 21.30 uur: „Wat is er toch van Baby Jane terechtgekomen?", 18 j. Rembrandt, 14 en 19.30 uur: „De langste dag", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „De ge maskerde houwdegen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Hiro- «hima mon amour", 18 j. Monopole (Zandvoort): Vandaag geen filmvoorstellingen. Zaterdag 20 uur: „Op roer op de Defiant", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerstten toonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u en van 2224 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 10de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 14 december: „Le poète total". Expositie van tekeningen, foto's, ontwerpen en één maquette van Le Corbusier. Dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 uur. DIVERSEN Waagtaveeme (Damstraat Spaarne): Vandaag en gedurende het weekeinde van 20-01 u.: Optreden van Cobi Schrijer en Ronnie Potsdammer. Vandaag tevens Jaap van der Merwe met zijn one-man-show. Muzikale begeleiding Frits Lambrechts. Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Caba retvoorstelling „De lachende Kerk", van Fons Jansen. VRIJDAG 11 DECEMBER City, 20 uur: „Zoeloe". Stadsschouwburg, 20 uur: „De maagd van Neurenberg". Gebouw „Het Anker", Zeeweg, 20 uur: Vogelshow „Vogelpracht 1964". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Partij v. d. Arbeid-IJmuiden, congresvoorstel- len en lezing over Rusland, door drs. M. Roessingh. Petrazaal, Spaarnestraat, 20 uur: Nut van 't Algemeen, lezing en films over „Slepen en bergen". Cultureel Centrum, 20 uur: Aquarium vereniging Velsen: Film- en kienavond. ZATERDAG 12 DECEMBER City, 19 en 21.30 uur: „Zoeloe". Stadsschouwburg, 20 uur: „De maagd van Neurenberg". Zomerlust, Santpoort, 20 uur: R.K. toneelvereniging speelt „Taloela". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort, gebouw Spaarne- berg, Wüstelaan 79, 10 tot 12 u. VRIJDAG 11 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Gisteren, vandaag en morgen" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De verleiders van de Riviera". W B.-Theater, 20 uur: „De scherpschut ters". Galerie Boumans: Expositie werken van Jan Wiegers, van 9 "tot 18.30 uur. Anjelierenlaan, 15 uur: Opening Sint Petrusschool. ZATERDAG 12 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Gisteren, vandaag en morgen" (één voorstelling); 23-30 uur: „Straat zonder naam". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De verleiders van de Riviera". W.B.-Theater, 20 uur: „De scherpschut ters" De ministeriële verklaring sloot aan bij opmerkingen die woordvoerders van ver schillende fracties over de wenselijkheid van politiek overleg in het kader van de Zes hadden gemaakt. Aanvankelijk zei de bewindsman naar aanleiding van deze op merkingen dat de regering de wenselijk heid onderstreept van de consultatie van de Zes. Maar toen de K.V.P.-woordvoerder mr, Blaisse opheldering over deze terminolo gie vroeg, stelde hij zijn verklaring posi tief. De begrotingscommissie heeft tijdens dit debat met algemene stemmen een mo tie aangenomen, ingediend door de heer Blaisse en een aantal andere afgevaardig den, waarin de regering wordt gesteund in haar voornemen de vorige week in Brussel uitgesproken om te streven naar versterking en uitbreiding van de bevoegdheden van het Europese parle ment. In de motie wordt gezegd dat bij de komende herziening van de financierings regeling voor het Europese oriëntatie- en garantiefonds voor de landbouw geen sprake kan zijn van vervanging der direc te financiële bijdragen der lidstaten door eigen middelen van de gemeenschap, zon der dat een centrale plaats wordt toege kend aan het Europese parlement. Minister Luns aanvaardde deze motie gaarne als versterking van het standpunt der regering. Nederland zal blijven pleiten voor Brit se deelneming aan het politieke overleg, zo verklaarde minister Luns voorts. Hij verwees naar de verklaringen van de nieu we Britse regering dat zij bij zulk over leg betrokken wenst te worden. De Ne derlandse regering zal op deze voorwaar de echter het politieke overleg van de Zes niet laten struikelen. De andere E.E.G.- landen hebben de eis van Britse deelne ming in feite reeds laten vallen. De heren Blaisse (K.V.P.), Patijn (P.v.- d.A.), Berkhouwer (V.V.D.) en Bos (CHU) schaarden zich, hoewel niet allen even enthousiast, achter de Italiaanse plannen voor regelmatig politiek overleg van de Zes, omdat die soepeler waren dan de Duitse plannen en de grote militaire vraagstukken buiten het overleg lieten. Minister Luns verklaarde in antwoord op verwijten over gebrek aan Nederlandse initiatieven op dit gebied, dat de rege ring geen behoefte aan politieke initiatie ven had gehad. „Als indertijd minister Spaak mij had geraadpleegd vóór hij zijn plan lanceerde, zou ik het hem hebben afgeraden", zei de bewindsman. Mr. Luns was overigens van mening, dat een politieke conferentie van de Zes voorzichtig aangepakt zal moeten worden en dat gedegen voorbereiding nodig zal zijn, wil men niet spoedig vastlopen op de grote meningsverschillen die in politiek opzicht tussen de partners bestaan. Advertentie KERSTDINER-DANSANT f 30.— p. c. Optreden van Willy en Willeke Alberti duo Alegria (2e kerstdag volgeboekt) NIEUWJAARS-DINER-DANSANT f 17.50 p. c. met Shirley Zweerus, The Mounties, Cocktail Trio Res. 02520 - 5347 Advertentie Ja, we zijn er. Op Anegang 39. Maranka Meubelen. Velen van u weten het al. Omdat ze hebben gekocht, en omdat ze hebben gekeken. Gekeken naar de grote verscheidenheid van meubelen. Meubelen verschillend van stijl en model. Meubelen verschillend in prijs. Maar allemaal meubelen van klasse. Komt u ook eens rustig binnen kijken. Het verplicht u tot niets en u kunt rustig ronddwalen op Op de weg Enschede-Oldenzaal, ter hoogte van de Veldhoekweg, is gister avond om kwart voor zes een TET-bus aangereden door een aanhanger, die uit tegengestelde richting kwam. De TET-bus werd over een afstand van circa vijf me ter opengereten. Negen passagiers liepen verwondingen op en één van hen is op weg naar het ziekenhuis overleden. Het slachtoffer was de 18-jarige H. A. S. Geer- dink uit Oldenzaal. De 25-jarige mej. A. Verwey uit Dubbel dam is donderdagavond op de Oudendijk te Dordrecht met haar scooter in botsing gekomen met een uit een uitrit achteruit de rijbaan oprijdende vrachtauto. Zij was op slag dood. In de Enschotsestraat in Tilburg is de zestienjarige F. N. van der Kuip uit Ber- kel-Enschot met zijn bromfiets achter te gen een geparkeerde vrachtauto met aan hanger gereden en daarbij om het leven gekomen. Op rijksweg 13 tussen Voorburg en de rotonde Ypenburg hebben zich vanmor gen in dichte mist kettingbotsingen voor gedaan, waarbij tientallen auto's waren betrokken. Eén persoon werd gewond en is in een ziekenhuis opgenomen. Dertig tot vijfendertig auto's werden beschadigd. Een vereniging die de naam draagt van De Saturners" zal in Loosdrecht gelegen heid geven het Saturnespel te beoefenen. Dit spel is voor het eerst in Zandvoort ;door de heer Caransa ingevoerd. Dé vereniging heeft bijzonder strenge statuten en een huishoudelijk reglement waarin staat dat de club ontoegankelijk is voor inwoners van Loosdrecht, militairen, personen beneden de 21 jaar en personen in overheidsdienst. Leden zullen streng geselecteerd worden. De exploitatiemij. Caransa betwist de club het recht het Saturnespel te beoefe nen. Maar volgens „De Saturners" kan Caransa alleen een octrooi aangevraagd hebben. Aangezien een octrooi aange vraagd kan worden op een handelsartikel en Saturnetafeis uit het buitenland inge voerd kunnen worden, ziet de vereniging niet in dat de rechten in één hand zouden berusten. i p 111. „Wat gaan we nu doen?" fluisterde Orak. Bestorrrrmenzei Tutu dapper, maar hij was blij, toen Bram zei, dat daarvan geen sprake kon zijn. Walrussen zijn verschrikkelijk sterk, en deze walrus lijkt me nog sterker dan alle andere bi) elkaar", zei Bram beden kelijk. „Als dat dier je even raakt met die lieve slagtanden, zou je je lelijk pijn kunnen doen. Eigenlijk weet ik niet hoe ik nu handelen moet Verder kon hij er niet over nadenken. Want achter zich hoorde hij een kuchje en toen hij zich vliegensvlug omdraaide zag hij vijf mannen, gewapend met har poenen, somber naar hen kijken. „De vijf Boze Eskimo'sstotterde Bram. Zelfs een man met de geweldige kracht van een Orak kon tegen deze zwaarbewapende mannen niets beginnen. Traag kwam de grootste van de Eski mo's een stapje naar voren. „Wee u, vreemdelingen", sprak hij met bulderende stem. „Ge hebt het gewaagd ons rijk binnen te dringen. Vreselijk zal uw straf zijn. Want zie, wat er gebeuren gaat". Hij bukte zich diep en roerde met zijn hand in het water, waarin de enorme walrus ogenschijnlijk heel rustig lag te soezen. HET l/UKT wet AViOF W6 IN HET WA16R. VAU6N j- H652-W H6T VUCHTSCHIP IS VERDRONKEN,MAAR 6E6N AN6ST - HU CP IS VCAK6U I KACM 8UJVEN, POCtE, HET 6ROOTST6 OEECVAN HET CUCHTSCHtP STAAT N06 OP HET STRAND sn Advertentie de beroemde Zwitserse machine met het precisie-mechaniek Anegang 29, Haarlem Telefoon 12472 Een negentienjarige beroepsmatroos der eerste klasse van de „Karei Doorman" is gisteren na aankomst van het vliegkamp schip in de thuishaven Den Helder gear resteerd. De matroos had op de avond van 29 september, toen de „Karei Doorman" een informeel bezoek bracht aan Casa blanca, na een woordenwisseling met me deschepelingen een stiletto te voorschijn gehaald en in het wilde weg om zich heen gestoken. Acht man werden licht gewond voor hij kon worden ontwapend. ANTWERPEN Een 26-jarige Neder landse botersmokkelaar uit Breda, die eind oktober tijdens een smokkeltocbt te gen een boom was gereden en die in een ziekenhuis in het Belgische Brasschaet bij Antwerpen werd verpleegd, is door vrien den „ontvoerd" en naar zijn huis in Breda gebracht. De Bredase officier van justitie laat een onderzoek instellen naar deze zaak. Vermoed wordt dat de vrienden een zie kenauto hebben gecharterd en dat de zie ke 's avonds op een brancard uit het zie- kenhuisraam naar buiten is geschoven, waarna hij ongehinderd de grens over ging. De vrienden aan wie de toegang tot België ontzegd was wegens smokkelarij werd geen haarbreed in de weg gelegd De huisarts van de „ontvoerde" onder houdt nu contact met het Belgische zie kenhuis over de medische behandeling. De patiënt, die sinds 31 oktober in het ziekenhuis lag, werd niet bewaakt, omdat hij niet tot vluchten in staat was. Men had echter geen rekening gehouden met mogelijke hulp van buitenaf. Prof. dr. L. J. Rogier heeft vanmiddag het ambt van hoogleraar in de geschiede nis der nieuwere tijden aan de katholieke universiteit te Nijmegen neergelegd we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Hij deed dit met het uit spreken van zijn oratie getiteld: „Henri Gregoire en de katholieken van Neder land." De Jansenistische bisschop Henri Gre goire leefde van 1750 tot 1831 in Frankrijk tijdens de Bataafse republiek. De ideeën van Gregoire, die verguisd werden door de negentiende-eeuwse vade ren, sluiten nu, in de twintigste eeuw, merkwaardig juist aan bij de hedendaag se denkbeelden. Scheiding van kerk en staat, volstrekte vrijheid van godsdienst en geweten, veroordeling van het anti-semitis- me en rassendiscriminatie, collegialiteit in de hoogste leiding der kerk, medezeg genschap der leken en streven naar her eniging met de schismatieke kerken zijn alle denkbeelden van Henri Gregoire, die zijn tijd ver vooruit was. Als men ten tijde van de Bataafse republiek had geluisterd naar deze Lotharingse bisschop zouden de oud-katholieken en de katholieken in Ne derland weer tot elkaar zijn gekomen, al dus prof. Rogier. Zeven in Kongo omgekomen Over het lot van 69 Nederlandse missio narissen in de Kongo bestaat nog onzeker heid. Van hen is nog geen enkel bericht ontvangen. Op het moment van het uitbreken van de rebellie in Kongo telde dit gebied 503 missionarissen afkomstig uit Nederland. 427 van hen zijn in veiligheid, 7 missiona rissen verloren het leven door toedoen van de opstandelingen. Reeds eerder op I januari 1962 werden twee Nederlandse spiritijnen vermoord. Aldus deelt de pauselijke priester-missie- bond in Nederland mee. De getallen kun nen door het ontbreken van enkele gege vens over Nederlanders, die tot Belgische congregaties behoren, nog enige wijziging ondergaan. Maandag 21 december zal kardinaal Al- frink om elf uur in de kerk St. Jacob (Parkstraat) te Den Haag een pontificale h. mis opdragen voor de omgekomen mis sionarissen. Het bestuur van de Nederlandse studen tenraad heeft de rectores magnifici van alle Nederlandse universiteiten en hoge scholen per brief verzocht hun mening kenbaar te maken over het bestaan of het dreigen van een nieuwe rem op het bouw beleid voor de onderwijsinstellingen die zij leiden. Aanleiding is een rede, waarin de Leidse hoogleraar in de psychiatrie prof. dr. J. Bastiaans woensdag constateerde dat de huidige regering een politiek van fnuikende bestedingsbeperking voert ten aanzien van universiteit en hogeschool. Het bestuur van de NSR merkt in zijn brief op dat het zeer onder de indruk is gekomen van het relaas van prof. Bas tiaans en dat het overtuigd is van de mo gelijke kracht van een landelijke actie van de academische wereld. Ambassadeur. Het gezantschap in Praag is verheven tot ambassade. O. F. baron Bentinck van Schoonheten, tot dusver gezant in Praag, is benoemd tot ambas sadeur in de Tsjechoslowaakse hoofdstad. Scheepje gezonken. Het tankscheepje „Adrianus" geladen met olie is, toen de 19-jarige schipper het bij Dordrecht da Oude Maas op wilde sturen, door over slaande golven volgelopen en gezonken. De schipper werd opgepikt door een par levinker. Bejaarde vrouw vermist. Sinds 19 novem ber wordt in Amsterdam de 72-jarige Alida Huijsing vermist. Op die dag ver liet zij haar woning aan de Martelaars gracht, maar zij is daar tot dusver niet teruggekeerd. Haar signalement luidt: lengte 1.75 meter, donker enigszins grij zend haar, mager gezicht, tenger pos tuur, bril met donker montuur en ver moedelijk gekleed in een zwarte mantel en grijze astrakan muts. Zestien jaar. In Nijmegen zijn twee jon gens van 16 jaar aangehouden, die be kend hebben een groot aantal diefstal len te hebben gepleegd. Uit 15 gepar keerde auto's haalden zij alles weg wat van hun gading was, in één geval een tas met f 3000. In kerken lichtten zij offerblokken en 'in winkels, namen zij o.m. draagbare radio's, luchtdrukpisto len en dolken weg. In twee zaken wisten zij de kassa leeg te halen. In dorpen rondom Nijmegen stalen zij zeven brom fietsen en in scholen namen zij porte- monnaies weg uit jaszakken. Dodelijke val. De 38-jarige heer J. Dam mers uit Rotterdam is overleden na een ongeval op het terrein van de Rotter damse drinkwaterleiding. Samen met een 32-jarige timmerman zou hij werkzaam heden verrichten op het dak van de sme derij. Na enige passen zakten zij door de etemietgolfplaten. Beiden vielen zes meter lager op een tegelvloer. De heer Dammers liep een schedelbasisfractuur op. De timmerman kreeg slechts enke le kneuzingen. Baby-bus. De provinciale Drentse vereni ging „Het groene kruis" wil een rijdend consultatiebureau voor zuigelingen in gebruik nemen, een zogenaamde „baby bus". Trams voor Amsterdam. De gemeente raad van Amsterdam heeft f 13.500.000 beschikbaar gesteld voor de aanschaf van dertig dubbelgelede tramwagens ten behoeve van het gemeentevervoerbe drijf. Advertentie Restaurant TER BURG Beverwijk Gunt uw vrouw een keertje rust I Het K.N.M.I. deelt mede: Het depressiefront dat in Nederland tot stilstand kwam en dat vooral in de kust provincies langdurige regen veroorzaakte, is vannacht wat in beweging gekomen en trekt nu langzaam in oostelijke richting. De regen is gevolgd door mistvorming. Boven de oceaan is weer een actieve depressie naar het zeegebied ten noordwesten van Schotland onderweg. Deze voert een nieu we hoeveelheid zachte lucht in de richting van de Britse eilanden. Op de nadering van de depressie gaat de wind aanwakke ren uit richtingen tussen zuidwest en zuid, aan de kust mogelijk tot hard. Verder breidt zich de komende nacht een nieuwe regenzone over onze omgeving uit die bij een warmtefront behoort. Na het passeren van het warmtefront zullen krachtige zuid westelijke winden opnieuw zachte lucht aanvoeren met veel bewolking en af en toe wat motregen. Maximum-temperaturen UI e M binnen- en buitenland. 7n Sh M Neerslag: laatste 24 uur. •Hu S 0) a 25 Den Helder mist zo 8 7 Ypenburg mist windst. 8 5 Vlissingen mist windst. 8 5 Eelde mist wzw 9 4 De Bilt rrrist windst. 9 6 Twente regen zzw 11 1 Eindhoven motregen windst. 11 1 Z.-Limburg zwaar bew. z 12 0 Helsinki motregen z 6 3 Stockholm half bew. wzw 9 2 Oslo mist nnw 1 0 Kopenhagen geheel bew. wzw 9 2 Aberdeen onbewolkt windst. 6 0 Londen motregen w 10 0,1 Amsterdam mist windst. 9 8 Brussel motregen windst. 11 1 Luxemburg mist zzo 0 Parijs regen windst. 11 1 Grenoble geheel bew. windst. 3 0 Nice zwaar bew. nnw 15 0 Berlijn zwaar bew. z 9 0 Frankfort onbewolkt ozo 7 0 München mist zzo 8 0 Zürich mist n 1 0 Genève mist windst. 0 0 Locarno half bew. ono 8 0 Wenen geheel bew. zo 2 0 Innsbruck licht bew. windst. 2 0 Belgrado mist windst. 1 0 Athene regen n 2 0,» Rome onbewolkt windst. 14 0 Barcelona zwaar bew. n 16 0 Madrid motregen nw 8 5 Mallorca licht bew. windst. 0 Lissabon licht bew. n 15 7 Zaterdag 12 december Zon op 8.39 uur, onder 16.28 uur. Maan op 13.40 uur, onder uur. Maanstanden 12 dec. 7.01 uur eerste kwartier 19 dec. 3.41 uur volle maan 25 dec. 20.27 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 11 december Hoog water 8.17 uur en 20.43 uur. Laag water 3.36 uur en 15.59 uur. Zaterdag 12 december Hoog water 9.12 uur en 21.44 uur. Laag water 4.25 uur en 16.53 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2