VAN DAG TOT DAG Met wat slagroom doet u wonderen Miljoenen Fransen in de greep van reusachtige stakingsactie Geen stroom, geen gas, geen metro, treinen en bussen Wilson wil gesprek met De Gaulle Succes schijnt uitgesloten Nobelprijzen uitgereikt WERELDNIEUWS DUJARDIN Kerntop p Belgisch Kamerlid publiceert een geheim bericht Studentenbetoging in Lissabon <~Praatótoel VRIJDAG 11 DECEMBER 1964 3 Hoornvliestransplantatie op ambassadeursniveau Rusland vergoedt schade aan Moskouse ambassades Kort nieuws Koffie, cake, pudding, vla-flip, vruchten alles wordt nóg lekkerder en nög gezelliger met slagroom. (Tomatensoep ook, met een wolkje ongeklopte slagroom). Vraag morgen zo'n "huiselijk" flesje slagroom aan uw melkman! Weinig kans Hertog van Windsor is ziek 0p de l Cri Stellwcg Opnieuw heeft de regering een politieke klip weten te omzeilen. Dank zij de forse schuiver van minister Veldkamp, die alge meen een vreemde indruk heeft gemaakt, is het kabinet-Marijnen behoed voor drei gende moeilijkheden aan het loonfront, die hem wel eens hadden kunnen opbreken. De samenwerking in het bedrijfsleven is weer hersteld, maar de wijze waarop dat is gebeurd, is minder elegant. Het werpt een vreemd licht op de besluitvaardigheid van de regering, die langzamerhand de indruk wekt dat haar beleidsbeslissingen niet au sérieux behoeven te worden ge nomen. Minister Veldkamp, van wie bekend is dat hij graag op goede voet blijft met de vakbeweging, moet de afgelopen dagen zijn collega's wel duidelijk onder de neus gewreven hebben dat met het handhaven van de oude beslissing als vervat in de brief aan de Stichting van de Arbeid het voortbestaan van het kabinet op het spel werd gezet. Hoe anders is het te verkla ren dat de regering de éne dag (bij monde van minister Andriessen in de Tweede Ka mer) geen mogelijkheden ziet om toe te geven aan hogere looneisen en de andere dag (compromis Veldkamp) een heel eind aan die eisen tegemoet komt? Aan de ommezwaai van minister Veld kamp, die ten koste van de werkgevers is gemaakt, liggen duidelijk meer politie ke dan economische motieven ten grond slag. Weliswaar heeft de bewindsman gis teravond in een commentaar op zijn aan vaarde compromis laten blijken dat zijn brief van de vorige week eigenlijk niet meer inhield dan een standpunt waarover de regering het bedrijfsleven wilde horen, datzelfde bedrijfsleven heeft die brief wel degelijk als een beslissing opgevat. Door zich toen aan die beslissing te con formeren, legden de werkgevers zich vast. Nu de regering overstag is gegaan, zat er voor hen weinig anders op dan aan de eisen van de werknemers tegemoet te ko men. Hoe men ook materieel over de zaak mag denken, de weg die is gevolgd kan voor de werkgevers weinig elegant worden genoemd. Zij zullen minister Veldkamp de gang van zaken danook stellig niet in dank afnemen. Dat zal temeer niet het geval zijn, waar de werkgevers uiteindelijk de stijging van de loonkosten, die van het compromis het gevolg is, moeten opbrengen. Van eni ge doorberekening in de prijzen kan alleen sprake zijn indien een bedrijf in de knel dreigt te geraken. De regering heeft voor het compromis geen economische motie ven kunnen aanvoeren. Correcties op de cij fers van het Planbureau bestaan niet, zo als minister Veldkamp gisteravond zei, maar ook al waren er nieuwe ramingen dan zouden ze naar zijn indruk niet gun stiger uitvallen. Hij mocht de extra loon kostenstijging (van 6,6 op 6,8 percent) dan bagatelliseren als van weinig invloed, de werkgevers hebben dan toch maar tot taak ook dat extraatje weer binnen de stij ging van de produktiviteit te houden. iiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiimiiiiimuii TOKIO (AP) Een Japanse blinde kan weer met één oog zien door een hoom- vliestransplantatie van de Franse ambas sadeur in Japan, Frangois Missoffe. Ambassadeur Missoffe heeft door een verwonding in de tweede wereldoorlog het licht in zijn linkeroog verloren. Oogart sen in Tokio hadden hem gezegd dat er een operatie nodig was om het slechte oog te verwijderen. Toen de ambassadeur hoorde dat het netvlies van zijn blinde oog nog gezond was, bood hij aan het aan een blinde in Japan te geven. De trans plantatie werd een succes. MOSKOU (AFP) De Russische rege ring heeft zich bereid verklaard, de op 28 november door Kongolese studenten aan gerichte schade aan de Amerikaanse am bassade in Moskou te vergoeden. De scha de wordt geschat op bijna duizend dollar. Ook zijn op kosten van de Russische staat al nieuwe ruiten geplaatst in de Brit se en de Belgische ambassade in Mos kou. Alle ruiten van deze ambassades waren tijdens dezelfde betoging die Werd gehouden naar aanleiding van de Belgisch-Amerikaanse actie in Kongo ingegooid. Geridderd. Bij haar afscheid als presi dente van de Haagse stichting voor Onderwijs aan Zieke Kinderen is de thans 77-jarige mevrouw E. C. J. van der Tak-Vrouwenvelder benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Mevrouw Van der Tak, die in 1913 als eerste in den lande begon met het geven van onderwijs aan zieke kinderen, werd door het gemeentebestuur van Den Haag onderscheiden met de zilveren penning van de gemeente. SVeer in de cel. Een 20-jarige jongen, die uit de gevangenis in Scheveningen werd ontslagen, probeerde de nacht daarop zich meester te maken van de brandkast van een garagebedrijf in Delft. Met een auto van het bedrijf wilde hij in Den Haag hulp gaan halen, maar de auto had geen kentekenplaten en daarom werd hij aangehouden door de politie. Toen hij geen papieren kon tonen, werd hij mee genomen. Hij zit nu weer in de cel. De reclassering had de jongen, die al eni ge malen in de gevangenis heeft geze ten, aan een kamer in Den Haag gehol pen en een maand huur voor hem be taald. .,,i Het memorandum dat de Russische mi nister van Buitenlandse Zaken, de As- semblée van de Verenigde Naties heeft voorgelegd, heeft één bijzonderheid. Het heeft niets verrassends. Het herhaalt de oude ontwapeningsvoorstellen van de Sov jet-Unie. De grote betekenis daarvan is dat blijk baar met de wisselingen aan de top in het Kremlin de bereidheid om over de ontwapening te spreken onveranderd is ge bleven. Het memorandum is namelijk de eerste verklaring over de doeleinden van de Russische buitenlandse politiek sinds de val van Kroesjtsjev. De heer Gromyko volgde vrijwel geheel het geijkte Russische patroon. Hij aan vaardde op slag het voorstel van de niet-gebonden landen voor een wereld-top conferentie die tot doel moet hebben de kernwapens af te schaffen. Ook dat was geheel in de lijn van de traditionele hou ding van Moskou. Gromyko getuigde ook van de bereid heid van de nieuwe Russische machtheb bers over de kemontwapening te spreken in elk gezelschap en op elk niveau". Hij voegde er aan toe: „zelfs het hoog ste niveau". Dat is een verklaring die ongetwijfeld in het Witte Huis de nodige aandacht behoort te krijgen. Het lijkt helemaal niet uitge sloten dat president Johnson woensdag toen hij een gesprek had met de Russi sche minister van Buitenlandse Zaken, zich die zinsnede nader heeft laten ver klaren. Het begint zo langzamerhand bij zonder duidelijk te worden dat een open gesprek van de kernmogendheden waar schijnlijk met inbegrip van Peking-China tot de reële mogelijkheden gaat beho ren. Op zulk een vrijblijvend gesprek is aan gedrongen door secretaris-generaal Oe Thant. President De Gaulle heeft na de officiële erkenning van de volksrepubliek China door zijn land en de explosie van de eerste kernbom in China niet onder stoelen of banken gestoken dat hij over leg van de kernmogendheden begeert. Het heeft er veel van dat de Britse premier Wilson president Johnson erop heeft gewezen dat de tijd voor zulk een topbijeenkomst meer dan rijp is en dat langer aarzelen voor de verdere versprei ding van kernwapens wel eens onherstel bare gevolgen kan hebben. Daarop duidt trouwens ook de opmerking in het geza menlijke Brits-Amerikaanse communiqué dat Frankrijk dient te worden betrokken bij verdere besprekingen over de kern bewapening. De weg naar Peking kan in zulk een geval over Parijs leiden. (Van onze correspondent) BRUSSEL Voor het eerst sedert vijf tig jaar heeft een Belgisch Kamerlid de tekst van een geheim stuk bekend gemaakt om de politiek van de regering aan te val len. Het is de socialistische afgevaardigde Ernest Glinne en het document in kwestie is een kopie van een telexbericht dat de Belgische ambassadeur in Leopoldstad veertien juli aan de minister van Buiten landse Zaken heeft gezonden. Hij brengt er verslag in uit van een gesprek dat hij met premier Tsjombe heeft gehad. De ambassadeur had Tsjombe gewaar schuwd voor het „inzetten" van blanke huurlingen in bepaalde streken tegen de Kongolese opstandelingen. Vooral had de ambassadeur hem gewezen op de mogelijk heid dat Belgen in Kongo en België zelf in Kongo of in andere delen van de wereld daarvan de nadelige gevolgen zouden ondervinden. Toen men Glinne vroeg waarom hij het stuk openbaar had gemaakt antwoordde hij, dat men hem zo vaak had verweten, dat zijn interventies niet op serieuze bewij zen waren gegrondvest en dat hij daarom met dit niet aan te vechten stuk was geko men. Volgens het socialistisch dagblad „Le „Peuple" zouden de documenten zijn gesto len uit het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het ministerie zelf weigert alle in lichtingen maar erkent dat een admini stratief onderzoek aan de gang is. Ook heeft men gezegd, dat er geen enkel stuk is gestolen, maar dat de mogelijkheid be staat dat iemand een fotokopie heeft la ten maken. Advertentie (Van onze correspondent) PARIJS. Wat de kaarsjes betreft, heeft Parijs donderdagavond al een voorproefje van de kerstdagen gehad. Om negen uur floepten overal, precies volgens de bevelen van de vakbonden, de lichten uit en werden in de restau rants en ook in de huiskamers de kaars jes aangestoken. Het was een vriendelijk gezicht. Die voortijdige kerststemming moest het echter wel uitsluitend van die visuele bron der flikkerende kaarsjes hebben, want met name de maaltijden bleven gis teren wel een heel eind bij de gastronomi sche uitbundigheden die het kerstfeest de Fransen altijd belooft, ten achter. Ook het gas werd in de avonduren steeds beschei- (Van onze correspondent) PARIJS Ofschoon er donderdagavond in Parijs geen officieel verzoek uit Lon den was binnengekomen, heeft men er wei kennisgenomen van de wens van pre mier Wilson voor het einde van dit jaar generaal De Gaulle te ontmoeten. Men verwacht in Parijs trouwens ook een ont moeting tussen De Gaulle en Johnson. De mogelijkheid hiervoor wordt door Dean Rusk maandag op het Elysée onderzocht. De Britse regeringsleider wenst blijk baar na zijn bezoek aan Washington, waar besloten werd de MLF de multilaterale kernmacht, in zijn oorspronkelijke Ame rikaans-Duitse versie nog even op te ber gen, zijn bescheiden diplomatieke succes je verder uit te buiten of ten minste te consolideren. Wilson, zo gelooft men hier, hoopt in de andere Westeuropese landen, waaronder Frankrijk in de eerste plaats, zieltjes voor een eigen project voor een Weste lijke kernmacht te kunnen winnen. En met het gewicht van al die zieltjes en de stil zwijgende toestemming van Washington zou Wilson dan vervolgens West-Duitsland willen verplichten ook maar van die MLF af te zien. In Parijs waardeert men het feit, dat de Amerikanen en Engelsen een les heb ben getrokken uit de conferentie op de Nassau-eilanden, waar in december 1962 Kennedy en Macmillan samen de basis legden voor de MLF. Die MLF is echter een doodgeboren kindje geweest, zo con stateert men in Parijs, omdat de Anglo- Amerikanen verzuimden Frankrijk onmid dellijk in hun plannen te betrekken. Een tendentieuze constatering overigens, want alle invitaties aan Parijs werden toen al door generaal De Gaulle hooghartig in de wind geslagen. Ondertussen belooft men Wilson met zijn demarche in Parijs maar heel weinig succes. Het Engelse plan bevat in Fran se ogen niet veel meer dan een handige mise-en-scène, met het doel de onttake ling van hun nationale waardigheid aan het oog der buitenwereld te onttrekken. De Engelsen willen zich de kosten van een nationaal kernwapen besparen en geven zich daarom voor hun verdere verdedi ging blindelings aan de Amerikanen. MLF en het Britse alternatief zijn daar om voor generaal De Gaulle lood om oud ijzer. De Amerikaanse president zal ook in het Britse project alleen het recht heb ben zijn machtige vinger aan de nucleaire trekker te houden. Voor Europa maakt generaal De Gaulle aanspraak op dat recht. De rest is literatuur. Dat de Westduitse minister Schroder, die vandaag in Londen is aangekomen, die Franse ambities nog altijd niet wenst te onderschrijven, is bij zijn bezoek aan Pa rijs, woensdag j.l., eveneens duidelijk ge worden. Op zijn vraag wat Frankrijk nu eigenlijk als alternatief voor de MLF te bieden heeft is zijn collega, Couve de Mur- ville, het antwoord schuldig moeten blij ven. Deze intereuropese gedachtenwisselingen zullen van volgende week af, wanneer de ministers van de NAVO-landen in Parijs weer hun jaarlijkse zitting houden, op een breder niveau worden voortgezet. De con ferentie wordt, zo werd gisteren in Parijs onthuld, maandag door een ontmoeting tussen generaal De Gaulle en de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, ingeluid. Rusk zou de gene raal een invitatie van de kant van pre sident Johnson willen overhandigen, zon der dat over de plaats van samenkomst nog iets bekend is geworden. In Parijs voorspelt men, dat de minis ters van de NAVO-landen er zich volgen de week voornamelijk mee zullen moeten vergenoegen op het thema van de MLF of het Britse plan nog een poosje in eenzelf de monotoon kringetje rond te blijven draaien. Het probleem is eenvoudig nog lang niet rijp. Het lijkt sinds de ontmoe ting Johnson-Wilson en Schroder's reis langs de Europese hoofdsteden deze week, zelfs nog wat groener of onrijper te zijn geworden. LISSABON (AP) De politie van Lis sabon heeft in de binnenstad demonstran' ten uiteengejaagd die betoogden tegen bet proces van een 20-jarige student in de rechten. Tenminste 3 jongelui werden gearres teerd. De betogers die „vrijheid, vrijheid" riepen hadden geprobeerd het rechtsge- bouw te bereiken waar Jose Salsanha San- ches terecht stond onder de beschuldiging te behoren tot de buiten de wet gestelde communistische partij en „het in gevaar brengen van de veiligheid van de staat". Verleden week maakte de Portugese po litieke politie de aahhouding bekend van elf studenten die allen lid zouden zijn van para-communistische organisaties. dener. De Fransen hebben zich gisteren, behalve in de betere restaurants waar nog op houtvuur wordt gekookt, met een lauw of een koud kostje tevreden moeten stel len. Vrijdagochtend barstte de stakingsstorm in volle hevigheid los. Geen stroom en dus ook geen metro, het buspersoneel staakt en het treinverkeer zal wel tot maandag in de knoop blijven zitten. Ook de thea ters waren, voorzover ze niet over een eigen energievoorziening beschikken, don derdag al gesloten. Donderdagmiddag werden de winkels al bestormd door mensen, die zaklantaars en kaarsjes wilden inslaan. Alle reserves aan kerstkaarsen zijn vlot van de hand gegaan. Petroleumlampen en spiritusbranders von- OSLO (Reuter) De 35-jarige Ameri kaanse negerleider dominee Martin Luther King heeft gisteren na het in ontvangst nemen van de Nobelprijs voor de vrede in een toespraak gezegd, de onderscheiding te beschouwen als bestemd voor de gehele beweging voor gelijke burgerrechten in zijn land. „Hiermee wordt duidelijk er kend, dat geweldloosheid het enige juiste antwoord vormt op het kritieke morele vraagstuk van onze tijd: met onderdruk' king en geweld af te rekenen zonder tot geweld en onderdrukking over te gaan", aldus King. Hij geloofde vast in de toe komst van de mensheid. In de grote zaal van de universiteit van Oslo, waar de plechtigheid werd gehou den, waren aanwezig koning Olaf en kroonprins Harald, leden van het Noorse kabinet, Noorse parlementsleden, vele le den van het diplomatieke korps en hoge burgerlijke en militaire autoriteiten. De medaille werd dominee King overhandigd door Gunnar Jahn, de voorzitter van de Nobelcommissie van heit Noorse parlement. De Nobelprijzen-1964 voor genees-, na- tuur- en scheikunde werden gisteren uit gereikt in de Zweedse hoofdstad Stock holm. In de rijkelijk met bloemen versier de concerthal overhandigde de 82-jarige koning Gustaaf Adolf de gouden medailles en certificaten aan de Westduitse profes sor Feodor Lynen en de Amerikaanse ge leerde Konrad Bloch (voor geneeskunde), de Amerikaanse professor Charles Townes en de Russische professoren Nikolai Ba- sov en Alexander Prochorov (voor natuur kunde) en de Britse geleerde mevrouw Dorothy Crowfoot-Hodgkin (voor scheikun de). De uitreiking van de literatuurprijs ging niet door, omdat de winnaar van dit jaar, de Fransman Jean-Paul Sartre, de prijs niet heeft willen accepteren. In een toespraak zei de secretaris van de Zweed se academie van wetenschappen, dr. An ders österling, dat Sartre de prijs was toe gekend voor zijn van rijkdom aan ideeën getuigende werk. Door de geest van vrij heid en het waarheidsverlangen, die eruit spreken, heeft zijn werk een ver-reikende invloed uitgeoefend. De weigering van Sartre, de prijs te accepteren, doet natuur lijk niets af aan de geldigheid van de on derscheiding, aldus Österling. Het aan de prijs verbonden bedrag van bijna 200.000 gulden vervalt aan de Nobel-stichting. den overal vlotte aftrek. Van tien uur gis teravond af zochten de Parijzenaars zich schuifelend en niet zonder de nodige bui len op te lopen, een weg over de trottoirs. Ze konden zich voorstellen twintig jaren eerder te leven, in de tijd van de Duitse avondklok. Een lugubere herinnering! Meer dan twee miljoen arbeiders bij de spoorwegen, de elektriciteits- en gasbedrij ven, het openbare vervoer en andere over heidsdiensten nemen aan de staking deel Miljoenen anderen hebben op een of an dere manier met de staking te maken. Een aantal vakverenigingen in, bijvoor beeld, de textiel-industrie, het bouwbedrijf en in de «chemische industrie hebben hun leden verzocht aan de staking mee te doen. Vele anderen zullen thuis blijven, omdat er geen elektriciteit is op kantoor of in de fabriek. Sommige waarnemers schatten dat op zijn minst zeven miljoen Fransen on geveer de helft van alle werkende men sen in dit land niet hun normale dag taak zullen volbrengen. Aan de Riviera waren de cafés en de dansgelegenheden gedwongen donderdag avond hun deuren om tien uur te slui ten. In Toulouse, Marseille en Bordeaux ontstonden enorme verkeersopstoppingen. HOUSTON (Reuter) De hertog van Windsor zal begin volgende week in Houston in de Amerikaanse staat Texas in een ziekenhuis worden opgenomen. Men zal nagaan of een operatie noodzakelijk is. De hertog schijnt aan een slagaderontsteking in de buik te lijden. De hertog van Windsor is korte tijd als Edward VIII koning van Groot-Brittannië geweest. Cadeaus met een plus Onder vele anderen behoort het tot de taak van ouders en opvoeders om hun kin deren een lichtend voorbeeld te zijn in het organiseren en vieren van feesten in de huiselijke kring. Het is gebleken dat de herinnering daaraan recht overeind blijft waar andere radicaal verloren gingen. Feesten in het ouderlijk huis gevierd wor den onthouden, worden fris en levend ge houden door het anders vaak zo schande lijk nalatig menselijk geheugen. We moe ten ons dus terdege realiseren hoe we ver jaardagen laten verlopen, wat we doen met Kerstmis en Sinterklaas want hoe per soonlijker het stempel dat ouders op der gelijke festiviteiten drukken, hoe glorieu zer de herinnering zal zijn. Behalve de taak-functie, is het trouwens voor de ouders best een leuke opgaaf om ieder Huiselijk Feest met veel bombarie te vie ren want hoe schoner, hoe glanzender we de herinnering vast weten te prikken als kostbare relikwie voor „straks" (hoogte punten in een verbazend verwarde en on rustige periode van het mensenbestaan), hoe beter straks onze nagedachtenis er bij zal staan. En daar kunnen we nu al aan werken. Het maakt het feestvieren met kinderen dubbel feestelijk. Als wijzelf weg zijn, het milieu dat we creëerden geruimd, het pak slaag, de uitsmijter die nooit wor den wilde wat ie wezen moest, de sokken die we steevast te krap kochten, de ma nier waarop we in een stoel zaten alle maal vergeten alsof het nooit bestaan had, zullen we voortleven in onze feestjes, in het ochtendei met strik voor de jarige, het vingerkommetje dat jaarlijks eenmaal ter tafel kwam: met Kerstmis, de wijze waar op we manchetknoopjes verstopten in een bordpapieren bokking. Daarmee zullen we, in ieder geval een geslacht lang onze eigen tijd overleven. Is dat niet de moeite waard? Daar komt Sint Nicolaas. Laten we er meteen de tanden inzetten. Laten we in vredesnaam ons er niet met een „koopje" van af maken door in de laatste dagen enkele boodschappennetten vol te stoppen met prijzige cadeaus. Laten we secuur ons eigen, heel persoonlijke stempeltje druk ken op al wat we inslaan, en 't is gek maar meestal zijn de grote, dure dingen net te groot en te duur om zo'n persoon lijk, zo'n eigen stempeltje op hun grote, dure verschijning te verdragen. Voor het bouwen aan ons eigen herinneringsmonu mentje is het beter een zelfgevoerd fiets mandje te geven dan een hele spiksplinter nieuwe fiets, beter een zélf genaaid poppe- lakensetje dan een peperdure poppewieg, beter één luxe zakdoek om een tot Sinter klaas verbouwd oud popje dan de vier luxe zakdoeken in luxe verpakking voor een hoop geld, beter één pocket met een zorgvuldig gekozen en geschreven op dracht voorin dan een boekenbon van een tientje.* Want de dure en luxe dingen zijn en blijven meestal in de eerste plaats artikelen uit de winkel waaraan wij weinig of niets toe kunnen of hoeven voegen, maar de kleine, speciaal voor deze ge legenheid en pasklaar voor deze ontvanger gemaakte geschenkjes zijn van óns, bouw stof voor ons monumentje in de herinne ring van het nageslacht. Advertentie Kern-ijsbreker. De Sovjet-Unie zal nog twee door kernenergie voortgedreven ijs- brekers bouwen, die in de Noordelijke IJszee zullen worden gebruikt. Restauratie. Binnenkort komt een restau ratieprogramma voor het oudste gedeel te van de stad Stockholm ter tafel, waarvan de uitvoering ongeveer 150 mil joen gulden zal kosten en een vijftien tal jaren in beslag zal nemen. De 187 be trokken gebouwen zullen hun middel eeuwse karakter behouden. Diamant. Op een veiling in Londen is een grote blauwe en witte diamant van 30.58 karaat verkocht voor een bedrag van 700.000 gulden. De hoogste prijs die ooit ter wereld voor een ongezette steen is betaald. Men gelooft dat de steen vroeger heeft toebehoord aan kardinaal Mazarin. Loempa's. Zes leden van de fanatieke loempa-sekte zijn ter dood veroordeeld wegens moord op een Britse politie-in- specteur in Zambia. Na de moord ont stonden hevige gevechten tussen de po litie van Zambia en volgelingen van de profetes Alice Lensjina, waarbij 600 mensen het leven verloren. Spionnen. Het Oostenrijkse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft medegedeeld dat de Oostenrijkse politie in november twee Westduitsers en een Oostenrijker heeft gearresteerd die voor Oost-Duits- land spioneerden. Advertentie k' irtspjK Aanbiedingen. Medewerkers van de afge zette Argentijnse president kolonel Juan Peron hebben gezegd dat president Nas ser van Egypte en president Ben Bella van Algerije hem politiek asiel hebben aangeboden, evenals de Cubaanse eerste- minister Fidel Castro. Miljonairs. Het aantal miljonairs is in Noordrijn-Westfalen, de Westduitse staat met de meeste inwoners, in drie jaar van zeshonderd tot 3.700 gestegen. 163 van hen bezitten meer dan tien miljoen mark. Misdadig. In Lanvollon (Frankrijk) zijn voor de ogen van hun invalide grootva der twee zusjes van 10 en 7 jaar door hun vader gewurgd. Hun 6-jarig zusje kon in een ziekenhuis nog worden ge red. Radio-taxi. Een Amerikaanse radioman loopt rond met het plan om een privé- radiozender voor de 11.772 taxi's in New York in het leven te roepen. Het pro gramma zal bestaan uit lichte muziek, nieuwsuitzendingen, beursberichten, de juiste tijd en reclame. Overweg. Doordat een personentrein ten noordwesten van Patna in India op een onbewaakte overweg op een autobus is gereden zijn 24 mensen om het leven gekomen en 72 gewond Alle doden en op twee na alle gewonden reisden met de bus van een interstedelijke dienst. Staking. Geneesheren van veertig Mexi caanse ziekenhuizen zijn in staking ge gaan om loonsverhoging. Gier. Een Spaanse militaire piloot van de basis Talavera la Real is met zijn vlieg tuigje op een reusachtige gier gevlogen. Nadat hij over de radio een levendig verslag van het gebeurde had gegeven, viel hij te pletter op een heuvel. Afgeworpen. De Thailandse politie heeft vastgesteld dat onbekende vliegtuigen wapens en munitie boven het noorden van het land hebben afgeworpen. Bij de grens met Laos zijn granaten, T.N.T. en dynamiet gevonden. Pink. Prinses Anne van Engeland heeft bij het paardrijden haar rechterpink gebro ken. Ze wordt in een Londens ziekenhuis verpleegd. Loonsverhoging. De 330.000 werknemers van de steenkolenmijnen in het Roerge bied krijgen met ingang van 1 januari 7,5 percent loonsverhoging en huurtoe- slag, tezamen een verhoging van onge veer 10,5 percent.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3