EEG-landbouwoverleg hangt op Italiaanse medewerking Minister Biesheuvel wil eerst slagveld overzien Liquiditeit van Excelsior sterk verslechterd In '65 moet er loonsysteem een nieuw komen" De Beurs Bij de iiD is het goed sparen. Sanders kon de kosten opvangen „Bij zwarte lonen stellen we direct weer eisen" Tijdelijk sluiting Fiat-fabrieken Tsjombe zoekt naar Westduitse marken Winst daalde tot f 137,756 Directie voorzichtig met prognoses Directeur op feestavond overleden De Meteoor weer 12 pet Inventum verwacht onveranderd dividend NKV-voorzitter Mertens Centrale teugels laten vieren GM optimistisch voor 1965 C. J. van Houten reorganiseert Niet staken om wegenfondsen1 Kort economisch nieuws Scheepvaartberichten U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar u zich thuis voelt! MAANDAG 14 DECEMBER 1964 11 NVV-er Kloos Arbeidstekort Opheffing van kantoren Chr. Goederenvervoer Door vergroting van de omzet en de pro- duktie heeft de n.v. Fabriek van Behang selpapier Gebrs. Sanders de gestegen kosten kunnen opvangen. De resultaten zijn, volgens de directie, in alle opzichten bevredigend geweest. De omzet ad 11 (v.j. f 8,4) miljoen overtrof de verwachtin gen. In rollen steeg de omzet van 10,4 mil joen tot 12,9 miljoen. De bruto winst inclusief diverse baten en lasten bedraagt 1,48 (v.j. f 1,15) mil joen. Na afschrijvingen ad 493.821 (v.j, 450.245) resiteert een nettowinst van ƒ985.254 (v.j. ƒ701.740). Voorgesteld wordt, zoals gemeld, 16 percent dividend, naar keuze in contanten of zes percent in con tanten en tien percent in aandelen uit de agioreserve (vorig jaar 15 percent divi dend, waarvan 10 percent in aandelen uit de agioreserve). De ontwikkeling van het bedrijf in de laatste jaren heeft de directie aanleiding gegeven aanzienlijke investeringen te doen. Ondanks onzekere factoren, meent zij de resultaten van het boekjaar 1964-65 met vertrouwen tegemoet te kunnen zien. Het gewone aandelenkapitaal beliep ultimo juni 1964 1.763.200 (v.j. 1.467.000). Achttien ministers en staatssecretaris gen en 250 technici en andere deskun digen van de zes E.E.G.-landen hebben van zaterdagochtend 10 uur tot zondag morgen acht uur beraadslaagd over de Europese graanprijzen en andere land bouwproblemen. Resultaat: vanochtend om elf uur zou men verder gaan en zien of men het eens kan worden over door de E.E.G.-commissie uitgewerkte com promisvoorstellen Veel kans tot overeenstemming was er niet ondanks goede wil van verscheidene zijden. De Italiaanse vertegenwoordigers konden enerzijds geen nauwkeurig man daat tonen met betrekking tot o.a. de com pensaties en anderzijds moeten zij vandaag terug naar Rome in verband met de presi dentsverkiezingen en het daarop volgende ontslag van het huidige kabinet. De Duitse delegatie heeft gisteren een telegram ont vangen van het almachtige Duitse Bauern- verband waarin dit betreurt dat de Duitse regering toch had toegezegd de prijs van zachte tarwe te verlagen tot het in het Mansholtplan genoemde bedrag van 425 Duitse mark per ton inplaats van het aan vankelijke Duitse minimum van 440 Duitse mark. Het is dus best mogelijk dat Duits land zijn positie die zaterdag vrij soepel leek weer zal verstarren. Het was zaterdagmiddag al opgevallen dat de minister van landbouw, Werner Schwarz, spoorslags niet zonder trots zei hij zelf: in 2 uur en 20 minuten per auto van Bónn naar Brussel was komen rijden om zich bij de Duitse delegatie te voegen. Het dreigende telegram van het Bauernverband moet hem toen reeds be kend zijn geweest. Mogelijk heeft hij het zelf gevraagd als pressie om op een ander gebied gehoor voor Duitse verlangens te vinden. Twee keer zijn de ministers in besloten zitting bijeen geweest. De eerste keer van 1 uur zaterdagnacht tot even over 4 zon dagochtend en daarna nog eens van kwart voor zes tot acht uur. Voor ons land waren er de ministers Biesheuvel, Luns en Witte- veen. Minister Andriessen werd vertegen woordigd door drs. Hoogwater en mr. Luns werd terzijde gestaan door staatssecretaris De Block. Deze laatste zal vandaag moeten optreden in verband met het naar Parijs vertrekken van onze minister van Buiten landse Zaken. Niet plezierig Tegen zijn gewoonte in heeft minister Luns deze keer overigens niet al te veel gezegd. Hij was vanwege de omstandig heid dat het voor alles om landbouwpro blemen ging wel genoodzaakt in de scha duw van zijn vice-premier mr. Biesheuvel te blijven en het was insiders duidelijk dat hij het helemaal niet plezierig vond. Aanvankelijk liet het zich aanzien dat tnig optimisme niet ongerechtvaardigd was. Zo bleek dat de meerderheid van de landen wel als datum van ingang van de gemeenschappelijke graanprijzen 1 juli 1967 kon accepteren. Nederland en België ver bonden daaraan de voorwaarde dat er dan in dat jaar ook volledig vrij verkeer bin nen de gemeenschap moest zijn van de ,.De vakbeweging zal direct eisen gaan •tellen aan de ondernemingsgewijze diffe rentiatie als de zwarte lonen de kop weer mochten gaan opsteken". Dit zei zaterdag de tweede-voorzitter van het N.V.V., de heer A. H. Kloos op het congres van de vakgroep beambten in de Algemene Be- drjjfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie (A.N.M.B.) in Utrecht. Het N.V.V. staat niet te juichen over de resultaten van de loononderhandelingen, omdat de vakbeweging niet de volle buit heeft binnengehaald. De heer Kloos had liever gezien dpt er nu al een beslissing was genomen over de verhoging van de vakantietoeslag met één percent, want hij meende dat het in het voorjaar niet meer «o gemakkelijk zal zijn. z.g. veredelingsprodukten als gevogelte en dergelijke. Dat zou dus ook betekenen dat er dan geen intracommunautaire sluisprijs voor varkens meer mocht zijn en dat de eieren niet gestempeld mochten worden. Ten aanzien van de prijzen hebben de Duitsers, nog niet in het bezit van het tele gram van de Duitse boeren, het in 't Mans holtplan vastgestelde in principe aanvaard. Zij het met een voorbehoud voor de prijs van rogge die zij op 91 percent van de tarweprijs wilden zien vastgesteld. Frank rijk was ook akkoord, België eveneens, Ne derland ook maar 't vond die van voeder- granen te hoog. Italië had hetzelfde argu ment als wij. De moeilijkheid begon met het punt: compenserende maatregelen. Dat is dus het probleem van de verliezen aan inkom sten voor de landbouw welke in bepaalde landen het gevolg zijn van de prijstoenade- ring. Enige vragen die zich daarbij voor doen: hoever moeten ze gaan? Moeten zij worden gefinancierd door de E.E.G. of de lidstaten? In welke vorm moeten zij wor den gegoten? Daarbij is er veel geharre war geweest over de verdeelsleutel voor de betalingen, over de bedragen zelf, over het eventueel de concurrentie vervalsend ka rakter van nationale subsidies enz. Tenslotte bleken er ook moeilijkheden bij de ordening van de markt-voor groenten en fruit. Te elfder ure, het was toen even na middernacht, kwamen de Italiaanse mi nisters plotseling met twee nieuwe werk documenten ter tafel. Het eerste had be trekking op de verdeelsleutel van de bij drage voor de financiële compensatie, het andere op de groenten en fruitregeling. Dr. Mansholt meende dat Italië met „on mogelijke zaken" aankwam. De ministers hadden de indruk, dat Italië met deze door hen „bizar" genoemde documenten kwam aanzetten omdat de Italiaanse delegatie uit Rome geen instructies meekreeg. Het is toen geweest dat men in beperkte zitting alles nog weer eens heeft doorgenomen. De vijf landen buiten Italië bleken toen toch wel hun standpunten nader tot elkaar te hebben gebracht. Zoals mr. Biesheuvel later zei: het is verstandig nu eerst het slagveld eens te overzien. Het zou zo jammer zijn wanneer men nu de zitting verdaagde tot begin januari omdat in zo'n tijdsverloop vaak dergelijke winstpunten verloren blijken te zijn gegaan. Advertentie De ministers van de Europese Eco nomische Gemeenschap (EEG) hebben dit weekend vergeefs getracht een akkoord te bereiken over een ge meenschappelijke graanprijs. Op de foto v.l.n.r. onze landgenoot dr. Mansholt, de E.E.G.-president Walter Hallstein en de Franse minister van landbouw Pisani. ROME (AFP) De Fiat-fabrieken in Turijn zullen van 21 december tot 6 januari praktisch sluiten. Van de 87.000 arbeiders worden 65.000 door deze maatregel getrof fen. Zij krijgen over die periode driekwart van hun salaris uitgekeerd. MüNCHEN, (Reuter en A.P.) Pre mier Tsjombe van Kongo is in München opgedoken. Zaterdag gonsde het in Rome nog van geruchten, dat hij naar New York zou gaan om de zitting van de Vei ligheidsraad by te wonen en dat hy terug zou keren via Athene naar Leopoldstad. Tsjombe is van plan morgen voor twee dagen naar Bonn te gaan. Donderdag zal hij een lezing houden in Düsseldorf voor de Rhein- Ruhr club, van Duitse industri ëlen. Gisteren hield hij een bespreking met een vooraanstaande financier van West-Duitsland, Rudolf Münemann. Ge zegd werd, dat hij twintig miljoen mark hoopt los te krijgen in de vorm van een lening van particuliere of officiële Duitse instellingen. Na zijn aankomst in München werd Tsjombe naar een streng bewaakt luxe-ho tel in het centrum van de stad gebracht. Een politiewoordvoerder heeft meegedeeld dat niet alleen Afrikaanse en Arabische studenten in de gaten worden gehouden, maar dat ook de talrijke rechtse groepe ringen die er in München bestaan, in het oog worden gehouden. Zaterdag zijn in Milaan nog betogingen tegen de Kongolese minister-president ge houden waarbij 29 demonstranten werden gearresteerd. Excelsior (Metaalbuizenfabriek) in Oos terhout ziet biykens het vandaag versche nen verslag met name grote mogeiykheden met de stalen buizen bekleed met kunst stof, die kunnen worden gebruikt voor de uitbreiding van het aardgasnet. Voor de toekomst is van veel belang in hoeverre de stijgende kosten kunnen worden opge vangen. De directie is hierdoor voorzich tig met prognoses. Het boekjaar 1963-1964 is afgesloten met een bruto-exploitatie winst van 1.37 (v. j 1.31) miljoen. Het totale bedrijfssaldo komt uit op ƒ1.66 (ƒ1.91) miljoen. Dit saldo is nadelig beïnvloed door de loon explosie die het bedrijf drie ton kostte en een tweede factor was de stijging van de grondstoffenprijs. De liquiditeit verslech terde doordat 3.2 miljoen werd onttrok ken voor investeringen en doordat bijnè 3 miljoen moest worden vastgelegd in voorraden. Na afschrijvingen van 1.33 1.18) miljoen en uitkering personeel f 200.000 (nihil) resteert een winst van f 137.756 734.370). Zoals gemeld wordt het dividend gepasseerd. In 1962-1963 werd vier percent betaald. Blijkens de balans bedroegen de schul den op lange termijn van Excelsior 7.3 miljoen en de schulden op korte termyn 12.3 miljoen. Het kapitaal bleef onver anderd 9.683.100 en de reserves 6.505.568 (onv.). Commissarissen merken op dat het voorstel om de dividendbetaling te passe ren mede ingegeven is door het feit. dat de liquiditeit zeer beïnvloed is door de diver se aanloopkosten en investeringen, alsook door de belangrijke produktieverhogingen. Ten opzichte van het vorig boekjaar is de geldomzet met circa 20 percent geste gen. Nog slechts circa zes percent van de totale omzet werd ingenomen door de nieu we produkten. Wederom kon Excelsior zijn aandeel in de totale afzet van dikwan- Dr. J. M. E. Engelen, directeur van de Nederlandse Export Papier Fabriek N.V. is zaterdag te Nijmegen overleden tijdens een feestavond voor het personeel die werd gehouden ter gelegenheid van het feit dat hij zondag 70 jaar zou worden. Dr. Engelen kreeg landelijke bekend heid toen hij enkele jaren geleden uit eigen vermogen 100 aandelen ten be drage van f 350.000 stortte in een fonds dat vermogensaanwasdeling voor zijn per soneel beoogde. In zijn dankwoord tot het personeel, enkele ogenblikken voordat hij overleed, vertelde dr. Engelen ter gelegen heid van dit feest nog eens 100 aandelen uit eigen vermogen aan het fonds te heb ben overgedragen. De tot nu toe behaalde resultaten bij De Meteoor (Beton) wettigen de verwachting, dat over 1964 een onveranderd' dividend voorgesteld zal kunnen worden over het door conversie van de oude converteerbare obligatielening van 1959, verhoogde aan delenkapitaal. Over 1963 werd 12 percent betaald. De directie deelt dit mee in een interimbericht. Het bestuur van de Koninklijke Fabriek Inventum deelt mede, dat de omzet in 1964 is toegenomen. Hierdoor en mede door ver beteringen, die in de produktie zijn aange bracht, heeft men de hogere loonkosten kunnen opvangen. Het bestuur verwacht over het lopende boekjaar hetzelfde divi dendpercentage te kunnen uitkeren. De winst over 1963 steeg van 333.567 tot 350.217. Aan dividend werd uitgekeerd 15 percent in contanten, plus 5 percent in agio-aandelen (onv.) Red.). Wij betreuren het dat het huidige loon systeem vermoedelijk mede door de ja renlange praktijk met de geleide loonpoli tiek onvoldoende kans heeft gehad om zich te ontwikkelen tot een waarlijk vrije re loonpolitiek die voldoende recht doet aan de gedifferentieerdheid van de moge lijkheden in de bedrijfstakken en onderne mingen. Het is duidelijk, dat wij in 1965 een nieuw systeem op tafel moeten bren gen dat erop gericht is te vermijden, dat eind 1965 weer eenzelfde situatie zal ont staan als voorgaande jaren. Dit verklaar de de voorzitter van het Nederlands Ka tholiek Vakverbond (NKV) de heer P. J. J. Mertens, vanmorgen op de ver- bondsraadsvergadering van het N.K.V. in Utrecht. Bij de opzet van een nieuw systeem zal men de moed moeten hebben om lang niet zekere en tot slogans geworden stel lingen (zoals: „loslating van het centrale beleid zal leiden tot inflatie en werkloos heid") opnieuw te bezien. De heer Mer tens zei, dat het helemaal niet zo zeker is dat het centrale loonbeleid in Neder land tot geringere inflatie leidt dan het veel vrijere loonbeleid dat in andere E.E.G.-landen bestaat. In de eerste na oorlogse fase was dat wel het geval, maar nu moet gesteld worden dat hetgeen na tionaal wordt overeengekomen bij een overspannen arbeidsmarkt gewoonlijk een eerste omzet van de feitelijke loonontwik keling wordt. Dat is een loonbeleid, aldus de heer Mertens, dat ver van de vakbon den en nog verder van hun leden af staat, zonder dat zeker is dat de beperking van de verantwoordelijkheden der vakbonden en hun leden een sociaal-economisch gun stiger resultaat heeft. De N.K.V.-voorzitter acht voor de vak beweging dan ook duidelijk het moment gekomen om de centrale teugels te vie ren. Niet in die zin, dat geen enkele cen trale instantie de loonontwikkeling zou mo gen of kunnen beïnvloeden, maar de ma te waarin en het moment waarop zullen, volgens hem, belangrijk gewijzigd moe ten worden. In ieder geval zal moe ten worden voorkomen, dat het georgani seerde bedrijfsleven zich wat voor wat zijn verantwoordelijkheid betreft kan ver schuilen achter de centrale overheid. De huidige te veel centraal geleide loon politiek geeft naar de mening van de heer Mertens het sterk gedifferentieerde be drijfsleven nog onvoldoende ruimte om op basis van de eigen situatie loonpolitiek te voeren. De contractsherzieningen zijn daardoor herleid tot jaarlijkse evenemen ten. Dit moet, aldus de N.K.V.-voorzitter, niet alleen sociaal maar ook economisch hoogst onwenselijk worden geacht: één van de meest fundamentele punten van de kritiek van de vakbeweging op de ge leide loonpolitiek was juist dat alle con tracten jaarlijks op praktisch één en het zelfde moment worden vernieuwd. De heer Mertens besteedde ook aan dacht aan de samenwerking in de vakbe weging. Het N.K.V. is vóór die samen werking waar dat redelijkerwijs maar mogelijk is. De opgaande lijn die er wat dit betreft valt te bespeuren, doet bij velen de vraag rijzen of het in de naaste toe komst niet op een complete fusie zal uit lopen. Daarop acht de heer Mertens de kansen echter niet groot. Hij zou een fu sie in de nabije toekomst evenmin wen selijk vinden, aangezien de vakbeweging veel breder in de denk, gevoels- of nor menwereld van de mensen is geworteld dan oppervlakkig schijnt. Het gaat om meer dan het economische belang. dige buizen op de binnenlandse markt be langrijk verbeteren. Eén der hoofdproblemen in het verslag jaar vormde wel, volgens het verslag, het voortdurende tekort aan arbeidskrachten. In de meest ernstige tekorten kon ten dele worden voorzien door de aantrekking van Griekse en Spaanse arbeiders. Aan het einde van het boekjaar werd circa 13 per cent van de arbeidsplaatsen ingenomen door buitenlanders. Dit percentage zal, volgens de directie, eerder stijgen dan da len. Deze onzekerheid scheppende ontwik keling kan slechts ten gunste worden om gebogen, als het bedrijf over voldoende woningen kan beschikken. De verwachtin gen van de directie terzake zijn echter niet hoog gespannen. De deelneming KleinekoortPoot en Baade N.V. (een vijftig percent belang van Excelsior) kon zich wederom in gunstige zin ontwikkelen. Het bruto exploitatie saldo steeg met 40 percent. Plannen voor nieuwbouw in Schiedam zijn in voorbe reiding. Deze nieuwbouw investeringen zullen grotendeels uit eigen middelen kun nen worden gefinancierd. Deze deelne ming declareert 30 percent dividend (v. j. 25 percent). Haar vooruitzichten zijn gun stig. De N.V. Doetinchemse Ijzergieterij heeft over 1963 het dividend gepasseerd. DETROIT (AP) Frederic G. Donner, president van General Motors Corpora tion, is van mening, dat 1965 het vierde achtereenvolgende goede jaar voor de automobielindustrie der vrije wereld wordt Uit zijn oudejaarstoespraak blijkt, dat hij optimistisch gestemd is. „Hoewel de huidige periode van econo mische expansie al bijna vier jaar duurt een van de langste groeiperiodes die ooit waargenomen zijn wijzen de mees te indicatoren op een verdere groei in de voor ons liggende maanden". Donner ver wacht, dat de Amerikaanse automobiel industrie 1964 zal afsluiten met een totale verkoop van 9,4 miljoen personen- en vrachtautomobielen. „Het nieuwe hoogtepunt in de automo bielverkopen 4,5 percent boven de 9 miljoen eenheden, die in het vorige re cordjaar 1963 zijn verkocht werd on danks stakingen en, in sommige gevallen, tekorten aan onderdelen bereikt, waardoor de produktie en de verkopen in het vier de kwartaal van het jaar ontwricht wer den". De prijzen voor nieuwe automobielen, aldus Donner, zijn sinds het najaar van 1958 in de Verenigde Staten in wezen on gewijzigd gebleven, hoewel in die perio de de prijzen van verbruiksgoederen over het algemeen met meer dan 7 percent zijn gestegen. Over de toekomstplannen van General Motors zei Donner, dat de kapitaaluitga ven van het concern voor 1965 op 1,1 mil jard dollar worden geraamd, wat circa 20 percent boven het niveau van 1964 is. „De uitgaven in twee jaar 75 percent van het totaal wordt in de Verenigde Staten geïnvesteerd weerspiegelingen de aan houdende internationale groei van de vraag naar motorvoertuigen". Door het in gebruik nemen van de mo dernste elektronische boekhoudingsappara- tuur bij de Koninklijke Fabrieken C. J. van Houten en Zoon n.v. te Weesp, is de mogelijkheid geschapen het bestaande dis tributie-apparaat te reorganiseren. De di rectie heeft daarom besloten, de gehele verkoopadministratie, die tot nu toe werd gevoerd op verschillende verkoop- en af leveringskantoren in het land, geheql in Weesp te concentreren. Deze centralisatie, die gepaard gaat met een sterk verhoogde efficiency, heeft ten gevolge, dat in de loop van het eerste half jaar van 1965 de verschillende regionale kantoren kunnen worden opgeheven. Uiter aard betekent dit, dat het dienstverband met de medewerkers in die verkoopkanto ren te zijner tijd zal worden beëindigd. Tussen directie en personeel is over de ge volgen van deze reorganisatie algehele overeenstemming bereikt en met de desbe treffende werknemersorganisaties hebben de besprekingen inzake de financiële re geling voor het desbetreffende personeel tot een volledig akkoord geleid, aldus een communiqué van de directie. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE Op het gebied van de belastingwetge ving geeft de regering bij herhaling blijk van grove willekeur en onverschilligheid voor de positie van het particulier weg vervoer. Tot deze uitspraak kwam van ochtend de algemeen voorzitter van de Ned. Prot. Christ. Bond van Beroepsgoe- derenvervoerders, mr. dr. E. P. Verkerk in zijn openingsrede op de algemene huis houdelijke ledenvergadering te Bilthoven. Wij hebben, aldus de heer Verkerk, lust' noch reden om een goed woord te zeggen over een beleid, dat innerlijk tegenstrijdig is. Het hanteren van staking als machts middel wordt door 't hoofdbestuur als on juist en ondeugdelijk afgewezen. De voort gaande verhoging van lonen en sociale las ten maakt dat hierdoor een steeds groter deel van de vrachtopbrengsten in beslag wordt genomen. De bedrijfstak staat voor de schier onmogelijke taak om de produk- tiviteit op te voeren. De toenemende ver- keersstagnatie oefent hierop een steeds na deliger invloed uit. Dit alles leidt tot de noodzakelijkheid om de vrachtprijzen aan te passen. In 1970 zal 'n laadvermogen vaa 450.000 ton zijn bereikt. De voorzitters van de acht Westduitse effecten beurzen hebben besloten een reclamecampagne te beginnen om de loontrekkers aan te moedigen hun spaargeld in aandelen te beleggen. Lord Rootes, president en oprichter van de „Rootes Motor Company", is zaterdag op 70- jarige leeftijd ln Londen overleden na een ern stige en langdurige ziekte. Aagtekerk 12 v. Aden n. Karachi. Aegis 13 te Port of Spain. Alkes 12 rede Mena al Ahmadi. Almkerk 14 te Tripoli. Alnati 12 v. Las Palmas n. Antwerpen. Aludra 12 v. Buenos Aires n. Montevideo. Ampenan 12 te Rotterdam. Amstelkroon 12 v. Hamburg n. Karlshamn Anco Spray 12 v. Kalmar n. Priolo. Ares 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Baarn 13 te Rotterdam. Banda 12 rede Paita. Blitar 15 te Izmir verw. Bovenkerk 14 te Barcelona verw. Breda 12 v. Mobile n. Houston. Caltex Delfzijl 13 te Rotterdam. Caltex Leiden 13 te Madras. Caltex Pernis 12 v. Heysham n. Liverpool. Caltex The Hague 13 te Porto Marghera. Camphuys 13 te Mombasa. Congokust 12 v. Rotterdam n. Bremen. Cumulus (weerschip) 12 te Rotterdam. Daphnis 11 te Rotterdam. Diemerdijk 13 v. Rotterdam n. Londen. Drente 13 te Port Said. Eenhoorn 13 v. Rotterdam n. Antwerpen. Eos 12 te Istanbul. Esso Den Haag 12 v. Rotterdam n. Banias. Friesland 13 te Stettin. Gaasterdijk 12 te Rotterdam. Gaasterland 12 v. Hamburg n. Amsterdam. Grootekerk 14 te Bedibunder verw. Gulf Italian 13 te Port Said. Heemskerk 12 te Hamburg. Helicon 12 te Hamburg. Ittersum 12 te Hamilton. Jason 12 v. Hamburg n. Bremen. Kabylia 13 te Piraeus. Kalydon 12 v. Stanlow n. Curasao. Katelysia 12 te Rouaan. Katendrecht 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Korenia 12 v. Sydney n. Melbourne. Koudekerk 12 v. Rotterdam n. Sydney. Krebsia 13 v. Beira n. Abadan. Liberiakust 14 v. Dakar n. Freetown. Limburg 12 v. Bombay n. Karachi. Maas Lloyd 12 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Madison Lloyd 12 v. Djibouti n. Singapore. Main Lloyd 12 ten anker Vlissingen. Mariekerk 12 te Hamburg. Marne Lloyd 12 te Cristobal. Neder Rhone 12 te Nagoya. Oberon 12 te Port of Spain. Oranjefontein 12 v. Bremen n. Antwerpen. Ossendrecht 11 te Rotterdam. Parkhaven 13 te Rio de Janeiro. Parthenon 12 te Port au Prince. Pieter S. 14 te Rotterdam. Prins Maurits 14 te Alexandrië verw. Prins Willem-3 12 te Mogadiscio. Prins Willem-5 13 te Rotterdam. Pygmalion 14 v. Bremen n. Rotterdam. Rijndam 12 v. Melbourne n. Sydney. Sambas 15 te Phnompenh verw. Schiedijk 13 te Antwerpen. Seine Lloyd 12 v. Djibouti n. Penang. Situla 12 v. Rotterdam n. Immingham. Sloterdijk 13 v. Rotterdam n. Bremen. Soestdijk 11 v. Rotterdam n. New York. Spaarnekerk 12 v. Rotterdam n. Kobe. Steenkerk 12 v. Melbourne n. Sydney. Straat Banka 13 te Rio de Janeiro. Straat Clarence 12 v. Sydney n. Melbourne. Tamara 13 te Oslo. Telamon 12 v. Curasao n. Aruba. Tweelingen 11 v. Rotterdam n. Narvik. Van Cloon 15 te Tawau verw. Van Noort 11 te Melbourne. Vasum 13 te Port Said. Vlieland 12 ten anker rede Abadan. Willem Ruys 12 v. Port Everglades n. Bermuda. Witmarsum 11 te Rotterdam. Woensdrecht 12 te Belfast. Wonogiri 12 te Rotterdam. Wonorato 12 te Penang. Zuiderkerk 12 v. Tanga n. Zanzibar. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens Kon. Olie155,60 155,70 Philips 151,50 gb-151,70 151,70 Unilever 145,80 gb-145,90

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11