Heemskerk wacht op bijzondere uitkering bij bijzondere groei IJsselmeervissers krijgen bestuurslid in visserij schap „Zilverbekje" van B. S. Jansen kampioen van Velsen EXAMENS P.v.d.A. IJmuiden besprak congresvoorstellen L0ENDERSL00T GASFORNUIZEN Betaling abonnementsgeld per giro Bouwrecord neemt zorgen niet weg „Wildrit" voor dames Verkeersongevallen in het weekeinde In de Vishal en op zee Automobilist sloeg in Velsen over de kop IJmuider Courant West-Brabant wil een vliegveld Havenberichten Neem nu een kwartaalabonnement! Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 jan. a.s. gratis MAANDAG 14 DECEMBER 1964 Rijmonders zegevierden in Heemskerk puzzelrit VEILIGE ELEKTRISCHE DEKENS Erres, Inventum, Philips, General Electric en Hadi CONSTANT en HDZ verlovingsringen Juwelier R. DE BOER per kwartaal 9.75 KMAC-oriëntatierit Heemskerk telt thans ruim 21.000 in woners. Bij een woningproduktie van 600 woningen per jaar verwacht het eind 1968 rond 30.000 en in 1970 35.000 irn woners te hebben. De begroting voor volgend jaar sluit met een totaal aan inkomsten en uitgaven van ruim 10.6 miljoen. Dit evenwicht is ech ter verkregen met een bijdrage aan de gewone dienst ten laste van het fonds uit breiding gemeente, in afwachting van een nadere regeling van het zo genoemde schaalbedrag per inwoner ingevolge de fi nanciële verhoudingswet 1960. Bij algeme ne maatregel van bestuur zijn reeds aan bepaalde gemeenten bijzondere uitkerin gen toegekend, ook aan die met een on gewoon bevolkingsverloop naar beneden; gemeenten met een bijzonder snelle stij ging van het inwonertal zijn blijkbaar nog niet aan de beurt, aldus Heemskerks ge meentebestuur in de nota van aanbieding behorende bij de begroting 1965. Het algemeen financieel overzicht laat forse stijgingen zien voor de uitgaven ten behoeve van de volkshuisvesting (39,9 per cent), openbare veiligheid (35,7 percent), onderwijs (37,9 percent), openbare werken (30,7 percent). Streek- en uitbreidingsplannen Het overeenkomstig het geldende streek plan IJmond-Noord ontworpen uitbrei- dingsplan-in-hoofdzaak van de gemeente in october 1964 door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedgekeurd) biedt geen grondslag voor het ontwerpen van nieuwe uitbreidingsplannen in onderdelen. Gede puteerde Staten kunnen hun goedkeuring aan nieuwe uitbreidingsplannen niet eer der geven dan nadat de Kroon zich uit gesproken heeft over het door Provinciale Staten van Noord-Holland in december 1962 vastgestelde herziene streekplan voor de IJmond-Noord. Nu de beslissing van de Kroon over het herziene streekplan in ok tober 1964 is verdaagd, moet met vertra ging in de vaststelling van nieuwe uitbrei dingsplannen rekening worden gehouden. Ook zal een nieuw wegenstructuurplan nog niet kunnen worden gemaakt. Teneinde stagnatie in de woningbouw te voorkomen, zal Heemskerks gemeentebe stuur allereerst trachten de woningen op de enkele nog open stukken in de goed gekeurde uitbreidingsplannen te doen rea liseren. In het uitbreidingsplan „Zuidbroek" zal de bouw van 144 woningwetwoningen mo gelijk niet lang op zich laten wachten. Ge tracht zal worden goedkeuring te krijgen voor bebouwing van een deel van het plan „Tolhek". Voorbereidingen zullen worden getrof- gen, dat vrijwel direct na de beslissing van de Kroon, het uitbreidingsplan over de Neksloot, grotendeels ten behoeve van woningbouw in het kader van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, door de raad kan worden vastgesteld. Spoedig daarna zullen ook de uitbrei dingsplannen „Assumburg" en „Meere- stein" aan de beslissing van de Kroon kun nen worden aangepast, waardoor voor het jaar 1966 weer bouwmogelijkheden zullen ontstaan. De moeilijkheden bij de totstand koming van het herziene streekplan voor de IJmond-Noord, geeft het gemeentebe stuur grote zorgen. Afremming bouwactiviteit De positieve kant van de door deze moei lijkheden veroorzaakte afremming van bouwaktiviteiten is, dat er een geleidelij ker overgang naar de meer statische toe stand zal zijn. Steeds duidelijker wordt het dat Heemskerk betrekkelijk snel, mogelijk zelfs te snel, naar deze eindfase toegroeit. Na de uitvoering van voornoemde plan nen en nog enkele kleine bebouwingen, blijft nog slechts één bebouwingsplan te projecteren, op het tuinbouwgebied tussen het plan „Kerkbeek" en de Rijksstraat weg. De totstandkoming van dit plan zal, zo wel door de financiële moeilijkheden hier bij, als uit oogpunt van een juist gemeen telijk beleid, over langere tijd moeten wor den gespreid. Reeds jaren heeft Heemskerk aange drongen op de bouw van woningen voor het Hoogovenbedrijf ook buiten het IJmondgebied, omdat het duidelijk was, dat het grootste deel van de voor deze industrie nodige werknemers in de toe komst buiten de IJmond zal moeten wor den gehuisvest. Met instemming is dan ook kennis genomen van belangrijke wo- Dc traditionele „Wildrit" van de dames commissie van de automobielclub „De Rijmonders" wordt woensdagavond 16 de- dember verreden. Om precies 20 uur start vanaf het parkeerterrein nabij sport park Schoonenberg de eerste équipe om te trachten een van de vele aantrekkelijke wildprijzen te bemachtigen. Het is moeilijk om deze gezelligheidsrit een naam te geven; het is een puzzelrit binnen Velsens gemeentegrenzen met de meest uitzonderlijke opdrachten. De vrou welijke organisatoren van deze rally put ten zich ieder jaar uit om de deelnemende équipes voor de grootste verrassingen te plaatsen. Het vorige jaar toen bovendien de beijzelde straten het de autorijders niet gemakkelijk maakten, waren de dames Jordaan, Van Kleef, Schoone en Swier ver antwoordelijk voor een origineel parkoers. Ballonnenblazen, het snijden van een ui met betraande ogen, het kopen van een kerstkaart op een ongebruikelijk uur, het fabriceren van een roset uit closetpapier, zaklopen, hinkelen, koekhappen, het raden van een bekende persoonlijkheid vanaf een getruceerde foto en het gooien van dobbel stenen waren examenopgaven van het vorige jaar. Doch de dames willen het succes van verleden jaar nog overtreffen. Voor deze ongebruikelijke autorally kan men zich vanaf 19 uur op woensdagavond 16 decem ber aan de starttafel in Paviljoen Schoo nenberg opgeven. Het inschrijfgeld be draagt 4,~ per équipe. Na afloop van de rit om 22 uur zal het rad van avontuur vóór de prijsuitreiking nog vele deelne mers in Paviljoen Schoonenberg gelukkig maken met een kerstbout. ningbouwplannen op grotere afstand.van de basisindustrie. De 444 woningen, welke dit jaar in het plan Heemskerk-Dorp gereed zijn gekomen dragen belangrijk bij aan het nieuwe re cord van 745 gereed gekomen woningen. In de loop van 1965 zal een begin wor den gemaakt met de bouw van 600 wo ningen in het door G.S. goed gekeurde plan Zuidbroek. De voorbereiding van een bouwplan voor 96 etagewoningen in het plan „Oosterzij" is opgehouden, omdat de bestaande stede- bouwkundige situatie niet langer bevredi gend is. Over de onderwijsplannen zegt de nota dat de aandacht speciaal gericht moet worden op de voorzieningen voor het voort gezet onderwijs, welke gedacht kunnen worden binnen het schoolgebied Midden- Kennemerland (omvattende de gemeenten Velsen (Noord), Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest) en waarvoor Heemskerk, mede gezien de geografische ligging binnen dit schoolgebied, een moge lijke vestigingsplaats kan zijn. Naast het feit dat Heemskerk nu nog potentieel de mogelijkheid heeft om gronden te reser veren voor schooltypen die het voortgezet onderwijs betreffen, komt duidelijk naar voren dat een gemeente, groeiend naar 35.000 inwoners zal moeten voorzien in een aantal instellingen voor voortgezet onder wijs. Tot nu toe is in Heemskerk één instel ling voor voortgezet onderwijs gevestigd, te weten de rooms-katholieke Adelbertus- ulo. De eerstq grote autorally van de Auto mobielclub Heemskerk, die in samenwer king met de Automobielclub De Rijmon- der uitgezet was in 't loordelijk gedeelte van Noord-Holland, is een groot Rijmon- derssucces geworden. TJit de handen van ir. C. Koetzier mocht de IJmuidense equipe Rolvink-Van Gennip de eerste prijs in de A-klasse in ontvangst nemen; de Rjjmon- der-equipe Noorlahder zegevierde in de B-klasse. De rally bestond uit drie gedeelten. Het eerste gedeelte leidde naar Heerhugo- waard. De deelnemende equipes konden in de „Heer van Jericho" van een welver diende rustpauze genieten na uren inspan nend puzzelen. Het tweede traject voerde via Heerhugowaard naar de finish in Schagen. Ook dit puzzel traject bood de deelnemers heel wat kopzorgen. Een bijzonder listige val deed bijna alle deelnemers er in lopen. De routebeschrij ving vermelde als aanduiding een KM- paal. Deze grote paal moest echter niet als route-aanduiding aangemerkt worden, om dat de afkorting KM niet in het nationaal reglement voor betrouwbaarheidsritten voorkomt. Voor de cracks onder de deelnemers was er een onderbreking in het tweede puzzel traject. De heer Van Duivenvoorde had een fonkelnieuwe formule uitgevonden voor een bijzonder moeilijk kaartleesge- deelte. Deze routeconstructie was een variant van de noviteit, die de heer Post- huma enkele weken geleden in de Wild rit van de RAC-west introduceerde. In Hotel „De Rode Leeuw" vond zater dagavond de uitleg van de route en prijs uitreiking plaats van deze succesvol geor ganiseerde eerste grote rally van de Auto mobielclub „Heemskerk". Uitslagen: A-klasse: 1. equipe Rolvink-Van Gennip (De Rijmonders); 2. equipe Wonink-Reints (De Rijmonders) en 3. equipe Stockhart (RAC-west). Totaal aantal deelnemende equipes: 10. B-klasse: 1. equipe Noorlander (De Rij monders) en 2. equipe Schuiveling (Heems kerk). Totaal aantal deelnemende equipes: 39. Teamklassement: 1. Regionale Automo- bielsport Club (west) afdeling Haarlem en Omstreken; 2. Automobielclub „De Rij monders" en 3. Automobielclub „Heems kerk". Totaal aantal deelnemende equipes: 49. Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 IJMTJIDEN - TELEFOON 4654 Advertentie moderne modellen Kennemerlaan 60 Tel. 4938 In het afgelopen weekeinde hebben zich zondagmiddag in de gemeente Velsen tal van min of meer ernstige verkeersonge vallen voorgedaan: de meeste aanrijdin gen waren het gevolg van de slechte weers- en wegomstandigheden. op de Pontweg in Velsen-noord reed zaterdag morgen een met brood geladen motorbak fiets tegen de achterzijde van een gepar keerde personenauto. De 32-jarige filiaal houder uit IJmuiden-oost die de bakfiets bestuurde was vermoedelijk in zijn uit zicht belemmerd door de hoogopgetaste broden in zijn wagen. Hij kreeg een wond boven een van zijn ogen. Op het kruispunt van de Trompstraat en de Casembrootstraat in IJmuiden verleen de een 31-jarige metselaar uit IJmuiden in zijn auto geen voorrang aan een bestel auto, bestuurd door een 52-jarige cafeta riahouder uit IJmuiden-oost. Bij de daar door ontstane botsing liep de echtgenote van de cafetariahouder verwondingen op aan voorhoofd en een been. Door een pas serende automobilist is zij naar het Anto- niusziekenhuis gebracht. Aanvoer van maandag In IJmuiden zijn maandagmorgen, door 102 vaartuigen, aangevoerd: 6820 kisten vis, 680 stijve kabeljauwen en 13.500 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 1090 kisten schelvis, 780 radio, 480 wijting, 90 gul en kabeljauw, 880 koolvis, 2930 haring, 1490 schol, 60 tarbot, 550 varia. Prfjzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 5,30, tarbot 6,10-5,60. gr. tong 7,03-6,81, grm. tong 6,83-6,70, kim. tong 7,63-7,01, tong I 8,74-8,02, tong II 7,77-7,54. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 184-164, middel kabeljauw 166, gr. koolvis 120-96, gr. witte koolvis 254, gr. leng 120. Per tien stuks: gr. kabeljauw 130-106, middel kabeljauw 80-53. Per hoop: vleet 212, rog 50-47. Per 50 kilogram: gr. schelvis 56, middel schelvis 53, kim. schelvis 49, schelvis I 68- 32. schelvis II 36-18, schelvis III 15-12, gul I 83-66, gul II 70-65, gul III 48-25, koolvis I 46-32, koolvis II 26-21, witte koolvis I 84-77, witte koolvis II 53, gr. schol 66-58. middel schol 65-57, kim. schol 67-57, schol I 66-57, schol II 65-56, schol III 56-43, poon 28-26, haai 32-27, gestripte wijting 37-22, dichte wijting 14-10, haring 19,60-15,40, tarbot 256-180, ham 184. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 320 kisten schelvis, 200 wijting, 60 gul en kabeljauw, 800 span- haring, 100 schol, 2000 kilogram tong. Vrijdagavond om tien uur is op de ka naaldijk bij de pont te Velsen enige con sternatie ontstaan, doordat een automo bilist het nodige opzien baarde door met zijn auto over de kop te slaan en zich ver volgens met zijn wagen snel te verwijderen. Vandaar dat ook de politie enigszins nieuwsgierig was naar zijn antecedenten, waarbij de automobilist pech en de politie geluk bleek te hebben. Men vond namelijk de jas, die de bestuurder kennelijk tijdens zijn salto mortale had verloren, waar een kranteknipsel met twee telefoonnummers in werd aangetroffen. Aan de hand van deze summiere gegevens gelukte het de politie toch de bestuurder op te sporen, die een 35-jarige inwoner van Heemskerk bleek te zijn. De Beverwijkse politie trof hem kort daarop thuis, waarbij een sterke dranklucht werd waargenomen. Vandaar dat zijn rijbewijs werd ingevorderd en de auto voor een technisch onderzoek naar het politiebureau werd overgebracht. ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 2 januari a.s. een abonnement op Handtekening U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. De organisatiecommissie van de sociaal- economische raad heeft die raad geadvi seerd de algemene vereniging van IJssel meervissers voortaan aan te wijzen voor het benoemen van een lid van het bestuur van het visserijschap en van het bestuur van het produktschap voor vis- en vispro- dukten. Voor beide publiekrechtelijke bedrijfsor ganen begint op 1 februari een nieuwe zit tingsperiode. De algemene vereniging van IJsselmeervissers had verzocht te worden aangewezen voor het benoemen van een be stuurslid van deze twee organen. De organisatie-commissie van de SER Advertentie ETNA met thermometer en afdekplaat DORDRECHT met glasruit 360.- NESTOR MARTIN met ther- -qq mostaat 465757.- Pelgrim, Junker en Ruh, Küppersbuseh. Alle fornuizen zijn ook geschikt voor aardgas. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 herinnert eraan dat, van de instelling de zer publiekrechtelijke organen af, de com binatie van IJsselmeervissers (COVIJ) en de hoofdafdeling zoetwatervisserij van de Nederlandse Heidemaatschappij zijn aan gewezen om elk een lid te benoemen. De commissie merkt op dat de van ouds be staande tegenstelling tussen de gaande- en de staande wantvisserij de laatste jaren op het IJsselmeer een bijzonder accent heeft gekregen doordat daar de toelaatbaarheid van de kuilvisserij gaande want punt van discussie werd. Het stellingnemen van de combinatie van IJsselmeervissers over deze strijdvraag heeft een belangrijke stoot gegeven tot een organisatorische hergroe pering, aldus de SER-commissie. Uit de weinig stabiele kleinere organisaties die vroeger naast de COVIJ bestonden is de algemene vereniging van IJsselmeervis sers ontstaan. Zij is als een algemene ver eniging bedoeld, maar heeft thans in hoofd zaak kuilvissers. De SER-commissie merkt verder op dat het ledental van de COVIJ is teruggelopen en dat thans COVIJ en algemene vereni ging elk ongeveer evenveel leden tellen, respectievelijk 131 en 126. De leden van de algemene vereniging hebben in 1963 aanmerkelijk meer aangevoerd (nl. 2.8 miljoen) dan de leden van de COVIJ 1,6 miljoen). De SER-commissie meent dat in de ge geven omstandigheden de beste oplossing is de hoofdafdeling zoetwatervisserij van de Nederlandse Heidemaatschappij met de COVIJ samen een lid te laten benoemen en de algemene verenigipg het andere lid uit de zoetwatervisserij. Vierenzestig autobestuurders, waaron der een dame, hadden zondag gehoor gege ven aan de oproep van het bestuur van de Kennemer Motor en Auto Club (K.M.A.C.) om deel te nemen aan de laatste oriënte- ringsrit van dit jaar. Motorrijders waren niet opgekomen, hetgeen, gezien het on gunstige weer, wel te begrijpen was. De 69 kilometer lange tocht ging via Heems kerk, Castricum, Egmond-Binnen, Heiloo en Uitgeest weer naar Beverwijk, waar als eerste aankwam de heer G. Totte uit Oudorp met 14 strafpunten; 2. mevrouw Schenk uit Santpoort met 58 str.p.; 3. en 4, Van der Woud uit Zaandam en L. v. d. Worp uit Haarlem, ieder 86 str.p.; 5. W. van Andel uit Vijfhuizen 99 str.p.; 6. Mun ters uit Den Haag 100 str.p.; 7. G. T. Pos- tema, Haarlem 109 str.p.; 8. G. Dick, Vel- sen-Noord 114 str.p. en 9. G. Betlem, Wor- merveer 125 strafpunten. B-klasse: 1. J. van Bommel, Beverwijk 307 str.p. en 2. C. Ott Beverwijk 515 strafp. Het dagelijks bestuur van de stichting welvaartsbevordering Brabant heeft con tact opgenomen met gemeenten in west- Brabant over de gezamenlijke exploitatie van een vliegveld. Het dagelijks bestuur verwacht dat alle Westbrabantse gemeen ten daarin zullen willen deelnemen. De rijksluchtvaartdienst staat sympathiek tegenover dit streven en heeft te kennen gegeven dat het vliegveld van de heer A. van Kampenhout te Bosschehoofd in de ge meente Hoeven aanvaardbaar is. De stich ting heeft reeds een conceptcontract met de heer Kampenhout gesloten. Amsterdam (V.U.). Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen: C. Büthker (Amsterdam) op een proefschrift, getiteld „The electrochemical reduction of aromatic hydrocarbons" Pro motor was prof. dr. G. J. Hoytink. Dr. Büthker werd in 1929 in Heemstede geboren. Hij studeerde aan de Vrije Uni versiteit en legde in 1959 het doctoraal examen af. Tijdens zijn studie gaf hij enkele jaren les aan het Joh. Calvijn- lyceum te Kampen. Hij is thans werkzaam in het bedrijfsleven. Amsterdam (V.U.). Doctoraal wiskunde: J. Heidema (Amsterdam). Doctoraal na tuurkunde: R. R. Arons en F. R. de Boer (Amsterdam). Doctoraal scheikunde: J. Langelaar, F. R. Visser, L. Ellowicz (Am sterdam) en J. Lakeman (Edam). Docto- Vrijdagavond werd in gebouw „Het An ker" aan de Zeeweg in IJmuiden-Oost door voorzitter M. Boeter de tentoonstel ling „Vogelpracht 1964" geopend, welke voor zijn vereniging „De Vogelvrienden" de eerste manifestatie naar buiten bete kende, sinds zij ruim een jaar geleden werd opgericht. En dit is een bijzonder fraaie expositie geworden, waarvoor de heer Boeter in zijn openingswoord tegen over alle medewerkers zijn grote erkente lijkheid betuigde. Dit waren in de eerste plaats de leden die voor de inrichting en opbouw de laat ste tijd letterlijk dag en nacht in de weer zijn geweest. Verder de diverse particulie ren, middenstanders en bedrijven, die met gulle hand ruim tachtig prijzen hadden geschonken en voorts pater Barnabas, van wie men zoveel medewerking bij het be schikbaar stellen van de zaal had mogen ondervinden. Ook de heer J. van Os van De Meerval" werd in dit dankwoord be trokken, omdat hij deze tentoonstelling met In het hervormd jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan te IJmuiden is vrijdagavond door de leden van de afdeling IJmuiden van de P.v.d.A. bijzonder geanimeerd van gedachten gewisseld over de voorstellen, die binnenkort op het partijcongres zul len worden behandeld. Het grote aantal jongeren onder de aanwezigen toonde zich hierbij uiteraard bijzonder geïnteresseerd over de kwestie met betrekking tot een eventuele salariëring voor dienstplichtige militairen. Zij achtten een gelijkstelling met het beroepskader niet meer dan bil lijk, omdat jonge mannen die voor de mi litaire dienst worden opgeroepen, met hun huidige soldij vrijwel geheel ten koste van de ouders komen. Ook het sparen voor eventuele trouwplannen is gedurende deze periode zo goed als onmogelijk. Voorts bleek de vergadering voorstander van kosteloos onderwijs van kleuterschool tot universiteit, echter onder voorbehoud dat voor het hoger onderwijs toch wel eni ge selectie dient te worden toegepast. Bij de discussies over het huidige radiobestel kwam men tot de conclusie, dat de kritiek op de zogenaamde zuilen voornamelijk te gen de VARA is gericht. Waarschijnlijk zou deze tegenstand onmiddellijk vermin deren, wanneer deze omroep eenmaal uit de ether is verdwenen. Een en ander leidde tot de conclusie dat de VARA-leden alles in het werk zullen stellen om te verhinderen, dat het socialistische woord bij de radio verstomt. Na de pauze hield drs. M. Roessingh, lid van de Velsense gemeenteraad, een causerie over zijn reis door Rusland, waar hij zich speciaal had beziggehouden met een studie van het onderwijs. Het was hem daarbij opgevallen dat hier op de universiteiten vooral aandacht wordt be steed aan het technisch onderwijs, omdat er in Rusland kennelijk een groot tekort aan technici bestaat. Daarentegen begint het taalonderwijs reeds op de lagere scholen, waarbij diver se talen, zoals Engels, Frans en Chinees op afzonderlijke scholen worden onderwe zen. Met als resultaat dat drs. Roessingh met kinderen van twaalf jaar al behoor lijk in de Engelse taal heeft kunnen con verseren. Ook had spreker geconstateerd dat de kinderen van 7 tot 12 jaar bijna allemaal lid zijn van een communistische jeugdor ganisatie, waarvoor bij het stijgen der leeftijd de animo echter aanzienlijk ver mindert. Vandaar dat van het gehele Rus sische volk slechts ongeveer vijf percent uit officiële partijleden bestaat. De heer Roessingh illustreerde zijn cau serie met een groot aantal fraaie dia's over Moskou, Leningrad en Warschau, met als gevolg dat hij over een aandach tig gehoor kon beschikken. De heer B. S. Jansen ontvangt uit handen van voorzitter Boeter de door de „IJmuider Courant" beschikbaar gestelde beker, als inzender van de mooiste vogel op „Vogelpracht 1964". enige fraaie aquaria een extra atractie heeft willen verlenen. Hierna ging de heer Boeter over tot het uitreiken van de prijzen, waarbij de door de „IJmuider Courant" beschikbaar gestel de beker in het bezit kwam van de heer B. S. Jansen, die met een zilverbekje, dat met 91 punten werd gewaardeerd, de fraaiste vogel van de gehele tentoonstel ling bleek te hebben ingezonden. De eer ste prijzen werden toegekend aan M. Boe ter, wiens kleurkanarie 89 punten en een beker van Hoogovens verwierf; W. J. Jan sen, voor zijn Harzerzangvogel (319 pun ten en een medaille van de gemeente Velsen) en H. Wander, wiens parkiet 89 punten behaalde, en daardoor in aanmer king kwam voor de door de firma Nelis uitgeloofde beker. Nadat ook de overige prijzen waren uit gereikt verklaarde de heer Boeter de ten toonstelling voor geopend, waarna tijdens de traditionele rondgang de inzendingen uiteraard met de grootste belangstelling werden bekeken. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Saint Pierre, van Hamburg; Lenie, Swansea; Pandora, Ipswich; Hinde, Londen; Deo Gratias, Londen; Jans, Londen; Rex, Londen; Waverstroom, Goole. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Ubbergen, naar Klaipeda; Martha Ahrens, Hamburg; Fivel- borg, Helsingborg, IJmuiden: Brage, Gefle; Maasborg, Stade; Prerow, Rotterdam; La Pa loma, Esbjerg; Jetty, Delfzijl, Zaandam; Hanne Moehler, Odense, IJmuiden; Jean E., Londen; Imme Oldendorff, Stettin, IJmuiden; Heriot, Leith; Aardenburgh, Stockholm; Berkelstroom, Goole; Grebbestroom, Hull; Primero, Isle of Grain; Gerda Schnell, Freetown; Pallas, Rotter dam; Ludwigshafen, Cartagena; Santa Rosa, Barbados; Oostenburg, Le Havre; Nerlandia, Gothenburg; Iris, Helsinki; Hongkong Exporter, Le Havre. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Texelstroom, van Huil; Daniël, Ipswich; Netherlands Coast, Newcastle; Rhone, Norrkoping; Fokke de Jong Sr., Londen; Yewcroft, Swansea; Vliestroom, Portsmouth; Sonny, Hull; Mare Liberum, Dagen- ham. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Honte- slroom, Shoreham; Magdalene Reith, La Guaira; Elsa Essberrger, Aruba; Dortmund. Hamburg; Potomac, Norfolk. Maandag kwam in IJmuiden aan: Arr.stel- stroom, van Grangemouth. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). raai biologie (met lof): G. J. H. Bennink (Amsterdam). Doctoraal geologie: A. C. Moorman (Amsterdam). Doctoraal farma cie: mej. H. A. Prins en H. J. A. Wijnne (Amsterdam). Duits M.O.-A (schoolakte): A. J. L. Tromm (Amsterdam). Rotterdam. (Stichting Klinisch Hoger Onderwijs). Arts: mej. J. S. Pasma (Joure) en H. J. de Kinkelder (Rotterdam), H. M. Kuypers (Zelhem) en F. Kwee Gim Bo (Rotterdam). Leiden. C. C. S. M. Wijffels, chirurg, geboren te Waspik en thans wonende te Tilburg, is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift „De chirur gische behandeling van chronische con- strictieve pericarditis". Promotor was prof. dr. A. G. Brom. W. Zwanenburg, geboren te Pematang Siantar en thans wonende in Oegstgeest, is in Leiden gepromoveerd tot doctor in de letteren op proefschrift „Recherches sur la prosodie de la phrase frangaise". Pro motoren waren prof. dr. L. Kukenheim en prof. dr. E. M. Uhlenbeck. H. Hartman, geboren te Oude Tonge en thans wonende te Leiden, is gepromo veerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift „Fonocardiografie en pols curven in het bijzonder bij aortastenose". Promotor was prof. dr. H. A. Snellen. De promotie geschiedde cum laude. J. van Leeuwen, geboren te Leiden en thans wonende in Den Haag, is gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen op proefschrift „In- darus" tweede olympische ode" (inleiding, tekst mer vertaling en commentaar, analyse). Promotor was prof. dr. B. A. van Groningen. Kandidaats Nederlandse taal- en letter kunde: Th. C. J. Verkley (Sassenheim). Doctoraal-examen Duitse taal- en letter kunde: F. G. van Loon (Rijswijk, Z.-H.). Doctoraal sociologie: H. Wallenberg (Den Haag). Doctoraal aardkunde: G. P. J. Blom (Den Haag). Delft. Ingenieurs scheepsbouwkundig in genieur: A. W. Ruijs (Pijnacker). U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 9.75, post- abonnees f 11. V kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5