Man vermoordt echtgenote in Zierikzee AGE Buschauffeur en bondig BIAMMETJE FOK Prof. dr. ir. W. Schermerhorn morgen zeventig jaar POULE, PELLI EN PINGO m ss; Vier jaar geëist voor poging tot moord Plafonds van nieuwe huizen bezweken Onvoorzichtigheid oorzaak van fabrieksbrand Piloten willen boycot tegen Liberia „Navidad" nog niet vlotgetrokken Politie mag zitting ambtenarengerecht wel bijwonen Jager mishandelt plantsoenarbeider in Emmeloord Periodieke beoordeling gemeentepersoneel in Den Haag 1 WOENSDAG 16 DECEMBER 1964 w Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u een goede baan In het werk van een zit veel meer dan u denkt Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij Kom er eens over praten op onze KENNISMAKINGSAVOND AANSTAANDE DONDERDAG 17 DEC. VAN HALF ACHT TOT NEGEN UUR. U BENT VAN HARTE WELKOM IN ONZE KAN TINE, LEIDSEVAART 396, HAARLEM. De bussen van de lijnen 3, 6, 71 en 80 stoppen voor de deur NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN'STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. Minister Toxopeus: Dr. E. van Raalte V 6ewooM De rijkspolitie in Zierikzee heeft een 25-jarige monteur aangehouden, die na verhoor heeft bekend, zijn 22-jarige echt genote door wurging om het leven te heb ben gebracht. Familieleden troffen het lichaam van de vrouw gistermiddag aan op de vloer van de achterkamer. Het twee jaar oude kind lag boven in bed. De man was naar zijn werk gegaan. Reeds geruime tijd waren er in het ge zin moeilijkheden. Volgens de politie was de man niet overspannen, toen hij zijn vrouw om het leven bracht. Wegens poging tot moord heeft de of ficier van justitie bij de rechtbank in Rot terdam dinsdagmiddag vier jaren gevan genisstraf geëist tegen een dertigjarige schoonmaker uit de Maasstad. Op 21 mei van dit jaar had hij met een stiletto zijn 24-jarige echtgenote vele malen in het lichaam gestoken. Slechts door zeer snel medisch ingrijpen heeft men haar leven kunnen behouden. Al eerder had de man zijn vrouw, met wie hij zeven jaar getrouwd was, min of meer ernstig mishandeld. De onenigheid van hun huwelijk zou voor een niet on belangrijk deel te wijten zijn geweest aan de vrij losse huwelijksmoraal van de vrouw. c D Concertgebouw, vandaag 20 u.: Piano concert door Daniël Wayenberg (meester serie). Koningkerk, vandaag 20 uur: Concert door het Haarlems Chr. Mannenkoor o.l.v. Geert de Boer. M.m.v. Caroline Kaart (alt) en Rutger van Mazijk (orgel). Gebouw Protestantenbond (Heemstede) vandaag 20.15 uur: Concert door het Am sterdams Strijkkwartet (Heemsteedse kunstkring). BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „De onoverwinnelijke zeven", 14 j Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Ge geseld en bemind", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 uur „D'r moet nu maar 'ns getrouwd worden", a.l. Van donderdag af 19 en 21.15 uur „Orpheu Negro", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Kali- Yug, de godin van de wraak", 14 j. Van donderdag af 14 u.: „The young ones", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De vruchten zijn rijp", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „F.B.I. afdeling moordzaken", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Liever nog geen bloemen", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 uur: „Circus sterren", a.l.; 20.15 u.: „Vadertje Lang been", a.l. Donderdag geen filmvoorstel ling. Rembrandt, vandaag 14 en 19.30 u.: „De langste dag", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Vrouwenjagers", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wet van de oorlog", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „De woestijn havik", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Hiroshima mon amour", 18 j. Monopole (Zandvoort: Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot er met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerstten toonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u en van 22-24 uur. Vandaag van 21-22 uur Grammofoonplatenconcert: Brahms. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, vandaag 14 en don derdag 14 en 20 u.: Begrotingsvergadering. Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 uur Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede. Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14.15 uur: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. Raadhuis Heemstede, donderdag 19 uur: Begrotingsvergaderinig. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 11 december). WOENSDAG 16 DECEMBER City, 20 uur: „Zoeloe". Stadsschouwburg, 20 uur: „Jungle cat" Raadhuis Velsen, 20 uur: Openbare ge meenteraadsvergadering. Herv. Jeugdgebouw, 20 uur: Toneelvoor stelling „De ooievaar vergist zich". DONDERDAG 17 DECEMBER City, 20 uur: „Der Vogelhandler". Stadsschouwburg, geen film. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 20 u.: Kerst concert door Chr. Oratoriumvereniging „Looft den Heer". Cusa, Santpoort, Hoofdstraat 117, 20 uur: P.v.d.A.-vergadering. Gem. Vergaderlokaal, Abelenstraat, 20 uur: Kerstfeest Ned. Ver. Huisvrouwen. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 1012.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10—12 uur. WOENSDAG 16 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Gisteren, vandaag en morgen." (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hoge school der onderwereld". Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wiegers, van 9 tot 18 uur. DONDERDAG 17 DECEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het masker van Scaramouche". Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wiegers, van 9 tot 18 uur. Statenhuis, Velserweg, 20 uur: Open klaverjasdrive door „Rooswijk". Grote Kerk, 20 uur: Kerstconcert door de Hoogovenharmonie. Statenhuis, Velserweg, 19.30 uur: Stich ting voor Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting. Aula, Chr. L.T.S., 20 uur: Kerstfeest voor chron. zieken en invaliden door het Leger des Heils en Ned. Rode Kruis. Gebouw „Grapy", 20 uur: Kerstavond Bond van Plattelandsvrouwen. In Stadskanaal zijn de laatste maanden in het uitbreidingsplan Ter Maars in ruim honderd woningen de plafonds of gedeel ten daarvan naar beneden gevallen. De woningen waren in het begin van dit jaar in gebruik genomen. Volgend jaar zal de schade worden her steld. Zij, die geen onderdak bij anderen kunnen vinden, krijgen dan 'n paar dagen een andere woning. Advertentie Diefstal uit commandokaserne De fabriek van de n.v. Goodwill Schuim rubber aan de Schiedamseweg in Rotter dam, waarin voor de tweede maal binnen enkele jaren een zeer felle brand heeft ge woed, zal niet op dezelfde plaats worden herbouwd. De directie wil voorlopig de werkzaamheden naar Weesp verplaatsen. De politie heeft na een intensief onder zoek proces verbaal opgemaakt tegen een magazijnchef van Goodwill. Hij wordt er van verdacht onvoorzichtig te zijn geweest bij het aftappen van lijm, waarmee schuimrubber wordt geplakt. Deze lijm verspreidt zeer vluchtige dampen, welke uiterst brandbaar zijn. Nadat hij vijf liter I Noodlottige botsing. Een gevangenisstraf Ierland by „Eurocontrol". Op de te Brus sel gehouden vergadering van de raad van ministers van „Eurocontrol", de luchtverkeersleiding voor de hogere luchtlagen, is Ierland toegetreden tot het „EurocontroT'-verdrag. Daarmee is het aantal ledenlanden van dit verdrag ge stegen tot zeven. Rijschoolhouders beboet. De Amsterdam se politierechter heeft zes autorijschool- houders (een Amsterdammer en vijf uit het Gooi) wegens overtreding der prij- zenbeschikking autorijscholen straffen opgelegd, variërende van een voorwaar delijke boete van 500 gulden tot een van 1.000 gulden waarvan 750 gulden voor waardelijk. zou hebben afgetapt uit een groot vat in een pot, zou hij een brandende aansteker bij de pot hebben gehouden om te kijken of die al vol was. De elektrische lamp aan het plafond was namelijk defect. Vrijwel onmiddelllijk ontstond er een felle brand. In een ommezien stond de gehele ruimte, waar tal van borden met de waarschuwing „Roken en vuur verboden" hingen, in licb terlaaie Daar de Liberiaanse regering nog niets gedaan heeft inzake de mishandeling van de Nederlandse KLM-piloot P. Tideman en de Britse piloot Loveridge overweegt de internationale federatie van luchtvaart piloten (Ifalpa) een boycot, zo is van de zijde van deze federatie meegedeeld. Kapitein Tideman zou in februari in Monrovia door zes man van de Liberiaan se militaire politie zijn aangevallen, ge boeid en geslagen omdat hij president Tubman en diens echtgenote de verschul digde eer niet had bewezen. De federatie bezit een foto van Tideman met afge schoren haar, waarop duidelijk sporen van mishandeling te zien zijn. Deze foto zou kort na zijn terugkeer in Nederland zijn genomen. Een eerste poging van de sleepboot Stortemelk van Doeksen op Terschelling om het bij Ballum (Ameland) gestrande Liberiaanse schip „Navidad" (bijna 5000 brt.) vlot te trekken is mislukt, doch volgens deskundigen is er kans dat de boot alsnog in diep water kan worden ge bracht. De Hollummer reddingboot, die in de buurt van de „Navidad" was achtergeble ven, is teruggekeerd. De bemanning van het gestrande schip is voor het grootste deel aan wal ondergebracht. -ne; Leden van de gemeentepolitie in Am sterdam zijn vrij de zittingen van het ambtenarengerecht bij te wonen, zo deelt minister Toxopeus (Binnenlandse Zaken), ook namens zijn ambtgenoot Scholten (Justitie) mee naar aanleiding van schrif telijke vragen van het Tweede-Kamerlid Franssen (P.v.d.A.). Volgens van de burgemeester van Am sterdam ontvangen inlichtingen, aldus bei de bewindslieden, is het niet waar dat twee leden van de gemeentepolitie in Amster dam hiervoor ter verantwoording zijn ge roepen. Nu prof. dr. ir. W. Schermerhorn mor- de kunstenaar behoeft, om iets van wer- gen, 17 december, zeventig jaar wordt, is kelijke waarde te kunnen bereiken, het mij een behoefte in het licht te stellen, Evenmin echter als dit met betrekking waarom het Neder- tot een Van Vollenhoven, een Snouck Hur- landse volk reden gronje om er slechts enkelen te noemen heeft voor dankbaar- vóór 1940 het geval was geweest, heeft heid jegens deze bij- men in 1945 en daarna tijdig naar Scher- zondere figuur. Van merhorn willen(kunnen) luisteren. Hij zag huis uit is hij man duidelijker dan de meesten, wat Neder- van de wetenschap, lands wijs beleid met zich had dienen mee Na de voltooiing van te brengen. Zeker, Schermerhom moge zo zijn ingenieursstudie nu en dan, met name ook als voorzitter is hij zich in theorie van de Commissie-Generaal (1946-'47) in en praktijk aan zijn wat toen nog Nederlands-Indië heette, ju- wetenschappelijk ridisch minder geverseerd gebleken zijn, kunnen blijven wij- niettemin staat vast, dat hij, wat de grote den. Baanbrekend is lijnen aangaat, een juistere kijk had op bovenal de door hem hetgeen had moeten gebeuren dan vele op het gebied van de critici. luchtkartering onder- Behalve over wetenschappelijke kennis nomen arbeid geweest. Aan hem in de en inzicht van niet geringe betekenis be- eerste plaats valt toe te schrijven, dat in schikt hij over een onbegrensde eerlijk dat opzicht in Delft een internationaal heid, geheel passend bij zijn gaaf karak- alom gezag genietend centrum tot ont- l-er- Hem siert het humane, dat één met wikkeling is gekomen. De erkenning voor hem is. zijn ook internationaal voor de weten- T°t besluit van deze korte schets een schap zeer belangrijke prestaties is in gebeurtenis, die kenmerkend voor de menig buitenlands eredoctoraat tot uiting wetenschappelijke figuur en voor de mens gekomen. Schermerhorn, is. Tot 1945 heeft Nederland nooit een mi- 1° 196? moest hij in een proces voor het nister-president gehad, voortgekomen uit Internationaal Gerechtshof, waarbij het de kringen van de exacte wetenschappen, tussen Siam en Cambodja er om ging op Toch lag het in dat jaar, terstond na de welks grondgebied zich de tempel Preah bevrijding, voor de hand, dat aan prof. vihear bevond, als getuige-deskundige op- Schermerhom, die tezamen met W. Drees treden. Onder meer waren vraagstukken het toen aan het bewind gekomen kabinet over de 1°°P van he waterscheiding ter samenstelde, het minister-presidentschap Plaatse in het geding. Het hoofd van het ten deel viel. Want al voordat de nazi's Internationaal Trainingscentrum voor ons land overweldigden, was hij zich in Luchtkartering te Delft kreeg een soort zoverre ten aanzien van staatkundige kruisverhoor te doorstaan. Glashelder wa- kwesties. gaan weren, dat hij een ve«>. de I 7-Owel. voor de internationale rechters I -r r i krachtigste kampioenen voor Eenheid door ®!s VOor de Pleiters van de twee proce- YVIUOQI YQG^CYl Demokratie was. Uit wat hij toen deed als- Merende .staten prof. Schermerhoms ant-l ook ervoer, vervolgens uit zijn handelen, woorden. Toen op een gegeven ogenblik de zijn contacten en overpeinzingen in zijn juristen de uitdrukking „volstrekte nauw- gijzelaarstijd en daarna, kwam de voor- keurigheid" bezigden, kon èn zijn weten- Terwijl de kleine depressie boven Frank- man van de Nederlandse Volksbeweging schaPPeIiik denken èn zijn eerlijkheid deze rfjk langzaam minder diep werd, ontstond voort. Zo zag hij zich dan in 1945 geroepen getuige-deskundige niet weerhouden glim- een klein hogedrukgebied boven Denemar- de zware taak van minister-president in lachend °P te merken, dat wiskundigen er ken- De wind in ons land bleef daardoor het eerste bevrijdingsjaar op zich te ne- zich wel voor wachten zich aldus uit te oostelijk. Het oude front dat gisteren over men. drukken! Dean Acheson, die voor Cambod- ons land lag, verwijderde zich niet. Bij Meer dan eens kon men toen bespeuren, ia °Pkwam, had tot plicht prof. Schermer- West-Schotland arriveerde een depressie dat hij de knepen van het staatkundige eri horn- °P wiens oordeel Siam zich beriep, van de oceaan, die zich in de richting van parlementaire spel niet kende. Soms zelfs het vuur na aan de schenen te leggen. de Golf var> Biscaye heeft uitgebreid. Zij was er reden tot enige verwondering over Doch de wijze, waarop hij zijnerzijds de zal vrijwel geen invloed op het weer bij zijn naïviteit, die hem dan ook wel par- DelItse hooggeleerde aan een kruisverhoor ons uitoefenen. Er wordt het komende ten kon spelen. Dit neemt niet weg, dat onderwierP' muntte uit door zijn hoffelijk, etmaal dan ook nog weinig verandering in zowel de idealist als de wetenschappelijke gentIemanlike optreden. Dit trof prof. het weer verwacht. Er zal weinig of geen ziener, welke in hem huizen, over de fan- Schermerhorn zozeer dat hij in de rechts- regen meer vallen. De kans op mist blijft tasie en het ruime voorstellingsvermogen Zltting spontaan op Dean Acheson toeliep vrij groot. Bij opklaringen kan de tempera- deden beschikken, dat de staatsman even- om deze- uit erkentelijkheid voor de fijne tuur in de nacht tot dichtbij het vriespunt zeer als de wetenschappelijke denker en waarop die „examinator" te werk dalen. was gegaan, heel hartelijk de hand te drukken. Dat was Schermerhorn-op-en- top. van een jaar en acht maanden plus ont zegging van de rijbevoegdheid voor een periode van vijf jaar heeft de officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank geëist tegen een negentienjarige inwoner van De Bilt wegens het onder invloed besturen van een auto en het veroor zaken van een botsing waarbij iemand om het leven is gekomen. Schrijver vrijgelaten. De raadkamer van de rechtbank te Amsterdam heeft op vordering van de officier van Justitie mr. J. H. Bergsma de voorlopige hech tenis opgeheven van de Amsterdamse schrijver, die kortgeleden wegens het verhandelen van marihuana werd aan gehouden. Prof. Van Bemmelen. Prof. mr. J. M. van Bemmelen, hoogleraar in het strafrecht aan de Leidse universiteit, is benoemd tot commandeur in dé orde van de eiken kroon. Deze hoge Luxemburgse onder scheiding werd hem toegekend voor zijn arbeid ten behoeve van de unificatie van het recht in de drie Benelux-landen. Koninklijke kerstviering. Het koninklijk gezin zal de traditionele kerstviering met het personeel dit jaar in Den Haag hou den op 23 december in het koetshuis van de koninklijke stallen aan de Hoge Wal. Kinderen van het personeel zullen een kerstspel opvoeren. Erfenis. Wijlen mej. A. A. M. Eiken- bracht, in leven muzieklerares te Gro ningen, heeft de gemeente Groningen tot enige erfgename benoemd. Bepaald is dat van de opbrengst van de erfenis een fonds moet worden gevormd om begaaf de leerlingen van het stedelijk muziek - lyceum na voltooiing van hun studie in de gelegenheid te stellen een reis naar het buitenland te maken. Mej. Eiken- bracht is veertig jaar lerares aan de Groninger muziekschool geweest. Penningmeester N.K.V. De verbondsraad van het Nederlands Katholiek Vakver bond heeft de heer J. van Dorp tot pen ningmeester gekozen. Hij volgt de heer W. G. P. Eessers op, die zich speciaal zal gaan belasten met volksgezondheids- aangelegenheden. De heer Van Dorp was tot nu toe bondssecretaris van de Ne derlandse Katholieke Tabaksbewerkers- bond. Het K.N.M.I. deelt mee: WEERR APPORTEN Maximum-temperaturen bult i c eB «j Éen in Emmeloord jagende Bent- I velder heeft gisteren een plantsoen geleden in Emmeloord ook al moeilijk- Londen 1 1 i IA v- I 7 slachtoffer van de jager werd. binnen- en buitenland. - Neerslag: laatste 24 uur. -Su ?13 n 115. Iedereen sloeg de handen voor de ogen, toen Tutu pijlsnel langs de glijbaan naar het ijzige water gleed. Wat heb ik gedaan?" riep de Opper- Eskimo wenend. „Hij kwam hier als vrienden wij werpen hem in het wa ter! De ijsberg zal omklappen, zodra hij wakker raakt, en niets ter wereld zal hem kunnen redden." Bram kreunde van ontzetting. Als hij maar even eerder de kans had gekregen om met de Opper-Eskimo te spreken, zou er niets met Tutu zijn gebeurd. En nu. Hij durfde niet te kijken. Maar Boots man Orak keek wélen hij was het, die opeens een kreet van vreugde slaakte. „Gered! Hij is gered Vlug keek Brammetje open hij was het water klapwiekend overvloog. Krimmelekrentje," stotterde Bram. heeft ons allemaal beetgenomen!" Hoog boven de ijsberg schaterde Tutu I zich heen horen fluiten, de heer°Popcema I Belgrado het uit van pret. ZO, NU H6686N W6 VIER SC.HOMME0S KUK EENS, PIN60, ZONDER. VAST TE HOUDEN J JE MOET IN DE MAAT SCHOMMEDEM 1 DUw NIET ZO PIN60 1 HEEREUK! MAMMIE HEEFT -A PUDDINO 6EKOOKT: WE MOETEN NAAR HUIS' J656-C' oorzaakt. Toen twee jagers met een hond het ko- ijn wilden halen weigerde de heer Van er Meulen hun toegang tot de kwekerij en gebruikte in verband met het slechte schieten daarbij het woord „kattenmep-l Pers". De jagers brachten dit snel aan de De gemeenteraad van Den Haag heeft betrokkene over, die even later op de heer besloten tot invoering van een systeem Van der Meulen afstoof, hem tegen de van methodische personeelsbeoordeling, grond sloeg en in de lendenen trapte Twee In afwachting van een algehele herziening jagers van het gezelschap grepen pas in van het ambtenarenreglement 1954 en de toen er bloed vloeide, arbeidsovereenkomstenverordening is nu De heer Van der Meulen heeft zich on een bepaling in deze reglementen opgeno- der doktersbehandeling moeten stellen men die reglementaire grondslag aan de Aangezien de bij deze mishandeling be- periodieke beoordeling van de ambtena- trokken Bentvelder een bekend scheids- ren en arbeidscontractanten zal geven. In rechter is, heeft het bondsbestuur van de de bepaling staat ondermeer dat de amb- KNVB verklaard dat het feit, dat deze fi- tenaar wordt ingelicht over de uitkomst guur ten tweeden male bij een'rel rond een van zijn beoordeling. jachtpartij is betrokken, „bijzonder on- Het V.V.D.-raadslid mr. dr. W. R. J. plezierig" is. Zijn optreden al is dit dan J. van Ommen Kloeke, dat enige bezwa- niet op een voetbalveld gebeurd zal in ren ontwikkelde, diende een amendement het bondsbestuur een onderwerp van ge in waarin stond dat de ambtenaren vol- sprek zijn. De KNVB zal voorshands geen ledig moeten worden ingelicht over de maatregelen tegen hem nemen, omdat men Den Helder geheel bew. O 5 0,3 Ypenburg regen ono 4 2 Vlissingen regen ono 4 7 Eelde geheel bew. O 4 2 De Bilt regen O 4 4 Twente geheel bew. ozo 4 4 Eindhoven mist ozo 5 5 Z.-Limburg zwaar bew. zzo 6 2 Helsinki zwaar bew. z 3 0 Stockholm geheel bew. w 2 0 Oslo half bew. windst. 2 0 Kopenhagen mist w 5 3 Aberdeen licht bew. z 4 0 Londen mist windst. 5 0 Amsterdam regen ono 6 2 Brussel geheel bew. 0 5 5 Luxemburg zwaar bew. zo 7 0,5 Parijs regen windst. 10 2 Bordeaux mist windst. 9 5 Grenoble geheel bew. wnw 14 2 Nice regen n 9 26 Berlijn geheel bew. zo 7 0,1 Frankfort half bew. no 6 1 München mist O 7 0 Zürich mist windst. 4 0 Genève geheel bew. n 0,2 Locarno regen O 4 8 Wenen mist zo 1 0,1 Innsbruck geheel bew. wnw 9 0 Belgrado licht bew. O 0 Athene zwaar bew. windst. Rome regen zzo 14 43 Barcelona zwaar bew. nnw 11 0 Madrid zwaar bew. no 9 0 Mallorca licht bew. windst. 7 0 Lissabon onbewolkt no 14 0 Donderdag 17 december Zon op 8.43 uur, onder 16.29 uur. Maan op 15.21 uur, onder 6.21 uur. Maanstanden 19 dec. 25 dec. 3.41 uur 20.27 uur volle maan laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 16 december Hoog water 0.58 uur en 13.20 uur. Laag water 8.57 uur en 21.14 uur. Donderdag 17 december Hoog water 1.50 uur en 14.08 uur. Laag water 9.53 uur en 22.05 uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2