GOLD STAR TAR Frankrijk dreigt in 1969 NAVO te verlaten als MLF doorgaat Bonn wordt door De Gaulle onder zware druk gezet Wilson nodigt Brezjnev en Kosygin uit voor een bezoek Wilson gaat in Bonn praten Communistische wapens komen via Egypte en Mali in Kongo WERELDNIEUWS TRIUMPH DEALER Van dag tot dag Tsjombe op het ogenblik in Bonn Paus gaat mogelijk naar Philippijnen IBBl - Italië lanceerde eerste kunstmaan Ieder voor zich Rebellen hergroeperen zich in Aba Zware straffen voor moordenaars raatótoel mi WOENSDAG 16 DECEMBER 1964 Onrustige Zenuwen? Mijnhardfs Zenuwtabletten Gearresteerde Franse arts vrijgelaten Verjaringswet-petitie GOLD STAR 25 'n klasse apart 25 PITTIGE SIGARETTEN VOOR f 1,25 GOLD STAR King Size 20 KING SIZE SIGARETTEN SLECHTS f 1,15 Koud water V er gissing M. Mok HARRY OOMEN Leone kandidaat van Christendemocraten A President Soekamo van Indonesië is reeds geruime tijd ziek. Hij heeft in Wenen een klinische behandeling ondergaan. Die heeft, zo wordt nu toegegeven, hem niet geholpen. Vier Chinese artsen uit Peking pogen nu hem te genezen. Officiële kringen in Djakarta hebben tot nu toe over de ziekte van de president zoveel mogelijk een discreet stilzwijgen bewaard, maar Radio-Djakarta heeft dezer dagen voor het eerst bekend gemaakt dat Soekarno ziek is. Hij zou aan een nieraandoening lijden. Dat men rekening houdt met zijn af treden, wordt bewezen door de politieke activiteiten die zijn ontstaan over het vraagstuk van de presidentiële opvolging. Gematigde vooraanstaande figuren in het Indonesische openbare en culturele leven hebben dezer dagen een „Soekarnistische beweging" opgericht. Zij willen de staats leer van Soekarno die de eenheid van het gehele Indonesische volk boven politieke verdeeldheid propageert, in een partij vastleggen. Die gematigden vrezen dat met het weg vallen van Soekarno de zeer sterke com munistische partij in hun land vrij spel zal krijgen. Herhaaldelijk immers hebben de communisten verklaard bezwaren te hebben tegen het „soekarnisme", maar de president zelf onvoorwaardelijk te aan vaarden. De oprichting van de nieuwe partij heeft ogenblikkelijk geleid tot protesten van de Indonesische communistische partij en de nationalistische partij. Het schijnt dat de nieuwe beweging de steun geniet van de militaire leiders en dat generaal Nasoetion, de minister van Defensie, en de opper bevelhebber van het leger, generaal Oeani, min of meer aan de wieg ervan hebben gestaan. De communisten rekenen er vast op dat hun kandidaat, vice-president dr. Chaerel Saleh, te zijner tijd Soekarno zal gaan op volgen. Hun kandidaat staat sterk, omdat minstens tien politieke partijen elkaar de presidentiële zetel bestrijden op het mo ment dat Soekamo heengaat. De commu nisten kunnen dan rekenen op een hechte politieke organisatie drie miljoen leden en de misschien wel daadwerkelijke sympathie van Peking. Het lijkt niet onwaarschijnlijk dat een mogelijke andere kandidaat, dr. Soebandrio, niet zoveel ijzers in het vuur heeft. Saleh is uitge sproken anti-Westers en een revolutionair van-het-eerste-uur en bezette onder Soe karno verschillende ministersposten. De ziekte van Soekarno heeft de politie ke partijen in Indonesië scherp tegenover elkaar gebracht, maar vooral duidelijk gemaakt dat de interne binding van het land voornamelijk afhangt van Soekamo's kracht als volksleider. Of die binding tot ontbinding zal voeren na aftreden van de president, zal Indonesië's brandende kwes tie worden in de nabije toekomst. Advertentie I (Van onze correspondent) 0,3 PARIJS Dr. Colin, de arts uit Nancy, 2 die zondag door de rechter van instructie 7 in voorlopig arrest werd gesteld, is gister- 2 avond weer vrijgelaten. De dokter wordt 4 ervan beschuldigd een zwaar gewonde 4 jongeman, die even later aan zijn verwon- 5 dingen overleed, onmiddellijke medische 2 hulp te hebben onthouden. De arrestatie ontketende in de hele Franse medische wereld een golf van protesten. In het de partement van Nancy werd zelfs een dok tersstaking uitgeroepen. BONN (Reuter) Premier Tsjombe van Kongo is dinsdag uit München naar Bonn gevlogen om te proberen een lening van tien miljoen mark te krijgen. Tsjombe werd afgehaald door de Westduitse chef protocol, Von Holleren, en reed onder po- litie-escorte naar Bonn. Ongeveer hon derd Duitse en Afrikaanse studenten ston den in de hevige regen bij het hotel waar Tsjombe zijn intrek zou nemen. Bij zijn aankomst schreeuwden zij „weg met Tsjombe, moordenaar van Loemoemba". De politie richtte een waterstraal op de betogers. Bij een schermutseling tussen de studenten en de politie werd een student gearresteerd. VATICAANSTAD (AP) Paus Paulus VI overweegt een uitnodiging om een be zoek te brengen aan de Filippijnen, ter gelegenheid van de herdenking dat het christendom 400 jaar geleden naar dat eilandenrijk werd gebracht. De Filippijnse president Diosdado Ma- capagal heeft hiertoe een tweede uitnodi ging aan de paus gedaan. BRUNSWIJK (AP) Een groep van 32 professoren heeft gisteren de Duitse Bondsdag een verzoekschrift aangeboden, waarin aangedrongen wordt op verlenging van de wet op de verjaring van nazi-mis daden. De woordvoerder voor de groep, dr. Jürgen Weber, zei, dat in de petitie in twijfel wordt getrokken of 1945 het juiste jaar is als begindatum voor de wet, omdat de federale republiek West-Duitsland pas veel later het wettige gezag van de geal lieerden overnam. Bovendien is een groot aantal belangrijke documenten betreffende nazi-misdadigers nog niet door de autori teiten onderzocht. Advertentie GOLD STAR Tf"»—r— it if if AMERICAN CIGARETTES keus twee GS-64-4 Van onze correspondent) PARIJS De 34ste halfjaarlijkse zitting van de NAVO, waaraan een veertigtal mi nisters van Buitenlandse Zaken, Defensie en Financiën, deelneemt, is gistermorgen in Parijs door de erepresident Paul Henri Spaak, geopend. De meeste ministers, on der wie mr. Luns, hebben dinsdag in de beide zittingen het woord gevoerd alvorens elkaar 's avonds rond een gedekte tafel opnieuw te ontmoeten als gasten van de secretaris-generaal Brosio. De ministers van Buitenlandse Zaken van Amerika, Engeland en West-Duitsland hadden echter besloten het diner gedrieën te gebruiken om tussen de kaas en de peer zoals dat in Frankrijk heet ook het probleem van een multilaterale kernmacht nog eens aan te snijden. Later voegden zich mr. Luns en zijn Italiaanse collega Saragat bij dit trio. De mogelijkheid in januari een „nucleaire" ministersconferen tie te organiseren, is toen ter sprake ge komen. Dat Frankrijk, in de persoon van minis ter Couve de Murville, zich bij dat gezel schap van de grote westelijke mogendhe den, niet had aangesloten, mag men wel symbolisch noemen voor de spanningen, die op dit moment in het Westen bestaan. Inderdaad wenst generaal De Gaulle zich over dit vraagstuk zelfs niet aan koud water te branden. Hij wil geen schaduw van een schijn aannemen zich ook maar zijdelings voor de Amerikaanse en de En gelse projecten voor een multilaterale kernmacht te interesseren. Mocht echter een van de plannen toch worden doorge zet, dan zal Frankrijk, zo heeft de gene- raa, naar men gelooft te weten nu ook minister Dean Rusk medegedeeld, niet (Van onze correspondent) LONDEN Premier Harold Wilson van Groot-Brittannië hoopt de nieuwe Russi sche leiders Brezjnev en Kosygin voorjaar 1965 te ontmoeten. Er is grote kans dat dit nieuwe B. en K.-duo naar Londen komt, omdat het na Macmillan's bezoek aan Moskou in februari 1959 thans de beurt is aan de Russen om Engeland te bezoeken. De andere B. en K, Boelganin Kroesjtsjev, brachten in 1956 hun histo risch bezoek aan Londen. Dit was de eerste keer dat Russische leiders zich in het Westen vertoonden. Premier Wilson heeft via diplomatieke kanalen de Russische leiders gepolst over een eventueel bezoek aan Londen. Het overleg bevindt zich nog in het eerste stadium. Indien Brezjnev en Kosygin niet naar Londen kunnen of willen komen is er al tijd nog de mogelijkheid dat Wilson naar Moskou gaat. In beginsel heerst er in elk geval overeenstemming over een Brits- Russisch topgesprek. Wilson en Kosygin hebben destijds in Moskou reeds uitvoerig van gedachten gewisseld toen Wilson als oppositieleider een oriëntatiebezoek aan de Russische hoofdstad bracht. De zestig jarige Kosygin en hij hebben toen in de Britse ambassade geruime tijd met elkaar gepraat. Evenals Wilson is Kosygin een econo mische expert. De 58-jarige Leonid Brezj nev, de secretaris van de Russische com munistische partij, komt uit de staalindu strie en pleegt schertsend te zeggen: „ik ben een staalman, maar geen Stalin (man van staal)". Het is nog te vroeg om een agenda voor de ontmoeting op te stellen. Wilson acht het topgesprek belangrijk, omdat hij de nieuwe Russische machthebbers nader wil leren kennen en om de ontspanning tussen Oost en West na Kroesjtsjev's verwijde ring nieuwe kracht te geven. Wilson zal de Russen met wie hij via de diplomatie in nauw contact staat, vooral op het hart binden dat het doel van de Britse buiten landse politiek gericht is op ontwapening en dat de door Engeland bepleite nucleai re reorganisatie van de N.A.V.O. aller eerst een beveiliging tegen uitbreiding van het onafhankelijke H-bombezit beoogt en daardoor in feite een geruststelling moet zijn voor de Russen. Bovenaan het Britse verlanglijstje staat het verbod van ondergrondse bomproeven als completering van het verdrag van Mos kou. Of het ogenblik reeds is aangebroken om opnieuw de kwestie van het probleem van een kernwapen vrije zone in Europa aan de orde te stellen dient, vooral met het oog op de Duitse verkiezingen, te wor den afgewacht. Van belang is dat de va der van dit plan, de Poolse minister van Buitenlandse Zaken Rapacki, vrijdag naar Londen komt. Verwacht wordt dat Brezjnev en Kosy gin kort na het bezoek in maart van Gro- myko aan Londen in Engeland zullen ar riveren. aarzelen de NAVO in 1969, wanneer de huidige termijn van het pact afloopt, niet verlengen. Frankrijk zal zich dan nog wel aan de alliantie gebonden voelen, maar zijn verdere medewerking aan de organen voor de praktische samenwerking staken. In verband met de ernst van dit nieu we Franse ultimatum zal, zo werd van morgen in Parijs bekend, Dean Rusk pre sident De Gaulle vanmiddag op het Elysée opnieuw bezoeken. Het begrijpelijke optimisme dat na maandagnacht in Brussel heerste over het succes van de Europese landbouwconfe- rentie, is naar Parijs dus niet bepaald overgewaaid. Integendeel, men verwacht hier dat de Franse diplomatie de komende weken in het bijzonder Bonn opnieuw on der hoge druk zal zetten om de Westduit sers te waarschuwen voor de consequen ties van een hartstocht voor de MLF. Tot die consequenties behoren dus niet alleen de verbreking van het Frans-Duitse vriendschapsverdrag, waarop in Parijs al eerder is gezinspeeld, maar ook de torpe dering van de NAVO en de militaire ver dediging van Europa in haar huidige vorm en opzet. Generaal De Gaulle hoopt kanselier Er- hard deze waarschuwingen nog eens na drukkelijk onder ogen te brengen bij hun ontmoeting in januari volgend jaar. Aan de hand van de antwoorden van de kan selier zal de generaal dan de mededelin gen voor zijn jaarlijkse persconferentie in richten. Die persconferentie is om die re den dan ook naar de maand februari ver schoven. Wie gemeend had dat de Bondsrepubliek voor haar tegemoetkomendheid, die ze de ze week in Brussel jegens Parijs heeft ge- BONN (DPA/Reuter) Premier Wil son van Groot-Brittannië zal 22 januari in Bonn besprekingen voeren met bondskan selier Ludwig Erhard. Dat heeft Erhard dinsdag meegedeeld. De besprekingen worden gevoerd op initiatief van premier Wilson. De West duitse bondskanselier zal eveneens in januari in Parijs een onderhoud hebben met generaal De Gaulle. De Westduitse bondskanselier zei voorts dat premier Wilson hem uit Washington over zijn besprekingen met president Johnson had ingelicht. Het belangrijkste vraagstuk dat 22 januari in Bonn zal wor den behandeld is de kwestie van de multi laterale kernvloot. Erhard verwacht niet dat de kwestie van een kemwapenvrije zone in Midden-Europa zou worden be sproken. Hij wees in dit verband het plan- Rapacki van de hand. De Westduitse bondskanselier verwacht „geen spectaculaire" gebeurtenissen met betrekking tot het Duitse vraagstuk. Hij meent echter dat het gesprek over moge lijke oplossingen niet moet worden ge staakt. Wat de kwestie van de Duitse hereni ging betreft beval Erhard de instelling van een commissie aan, waarin vertegen woordigers van de Verenigde Staten, En geland, Frankrijk en West-Duitsland zit ting hebben. Deze commissie zou de ont wikkeling van de vraagstukken over de Duitse hereniging en het recht op zelfbe schikking van de Oostduitsers voortdurend op de voet moeten volgen. toond, door generaal De Gaulle met gelij ke munt zou worden betaald, heeft zich dus in het karakter en de politieke strate gie van het Franse staatshoofd vergist. Met het oog op deze nieuwe dreigingen, die nu voor de westelijke eenheid opdoe men, hebben verschillende ministers op de NAVO-conferentie gisteren de verdraag zaamheid gepredikt. Uit dat vat hebben zowel de Italiaan Saragat als de Cana dees Martin als de beide Benelux-minis ters, Luns en Spaak, getapt. Ook secreta ris-generaal Brosio heeft ongenoemd de Fransen van zijn kant bezworen geen voorstellen af te, wijzen zonder enig tegen voorstel-te formuleren. De Westduitse minister Schroder heeft daarentegen een nieuw pleidooi voor de M.L.F. geleverd en voor een reorganisatie van de NAVO gepleit in de richting van de nucleaire integratie. Woorden en ver langens die zijn Franse collega Couve de Murville nu niet bepaald als welluidende muziek in de oren zullen hebben geklon ken. Om niet nauwkeurig dezelfde redenen werd tegen de heer Schröders ambities ook van een andere kant protest aange tekend. Een groep jonge Duitsers trok gis teravond met spandoeken, die gericht wa ren tegen de kernbewapening op naar het NAVO-paleis, waar ze door een forse poli tiemacht werden opgewacht. Franse en andere organisaties hebben eveneens delegaties naar de NAVO-zetel afgevaardigd om hun officiële landgenoten in kennis te stellen van hun overtuiging dat iedere kernmacht, nationaal of multi lateraal, een bedreiging voor de toekomst van de mensheid behelst. Het is helaas echter niet geheel en al zeker of de minis ters bij hun beraadslagingen aan deze ma nifesten heel veel aandacht zullen willen besteden. WASHINGTON (AFP en Reuter) Van het eiland Wallops (Virginia) is gisteren met behulp van een „Scout"-raket de eer ste Italiaanse kunstmaan, de „San Marco", gelanceerd en in een baan om de aarde gekomen. De lancering was al viermaal uitgesteld, eenmaal door technische moei lijkheden en drie maal door slecht weer. De kunstmaan weegt 115 kilo en is de eerste die door "n niet-Amerikaanse ploeg in Amerika omhoog is gebracht. De „San Marco" heeft tot taak de dicht heid van de lucht te meten en eigenschap pen van de ionosfeer te bepalen die in vloed uitoefenen op radioverbindingen over- lange afstand. Het San Maroo-project is in september 1962 tussen de Verenigde Staten en Italië overeengekomen. Bijna 75 Italianen zijn twee jaar in de Verenigde Staten in oplei ding geweest. PARIJS (AFP) De 60-jarige kapper Robert Thauvin, die dezer dagen in Trap- pes probeerde over te steken tussen de duizenden auto's met Parijse weekeind- gangers, kwam onder een auto terecht Nog vijf andere auto's reden over hem heen. Verscheidene honderden automobilis ten daarachter vonden het voldoende met een boogje uit te wijken naar een van de andere rijbanen. Pas een kwartier na het ongeluk kon het lijk van Thauvin door de politie wor den verwijderd. Een van de passerende automobilisten was ten slotte toch zo vriendelijk geweest de politie te waar schuwen LEOPOLDSTAD (AP en AFP) De be velhebber van het Kongolese leger gene- raal-majoor Joseph Moboetoe, heeft ge zegd dat wapens die in communistische landen zijn gemaakt, via Soedan naar de Kongolese opstandelingen worden verzon den. Tien Egyptische vliegtuigen van Russi sche makelij zouden gisteren wapens heb ben overgevlogen naar de stad Joeba in het zuiden van Soedan. Van Joeba gaan de wapens per vrachtwagen naar Aba, een stad even over de grens in het noorden van Kongo. In Aba zou een sterke concen tratie van rebellen zijn. Verleden week hebben priesters die uit het nabijgelegen Paulis zijn ontsnapt, ver klaard te geioven dat de opstandelingen ook de grote meerderheid van hun blanke gijzelaars naar Aba hebben gevoerd. De Veiligheidsraad heeft het debat over Kongo gisteren voortgezet. De Britse vertegenwoordiger, lord Ca- radon, vond dat de Organisatie voor Afri kaanse Eenheid het initiatief moest ne men om de orde in Kongo te herstellen. KAAPSTAD (DPA) In Pretoria zijn dinsdag 2 jeugdige blanken respectieve lijk achttien en negentien jaar voor moord op een halfbloed en mishandeling van vijf Afrikanen tof zestien respectieve lijk veertien jaar gevangenisstraf veroor deeld. De jongens hadden na overvloedig alcoholgebruik in mei „vermaak" gezocht in het mishandelen van Afrikanen. Daarbij doodden zij een twintigjarige halfbloed, die ze met ijzeren voorwerpen afranselden en daarna met hun auto overreden. „Kongo moet geen ideologisch slag veld worden," zei Caradon. De minister van Buitenlandse Zaken van Kenia, Moeroembi, verzocht de raad „de Amerikaans-Belgische agressie" streng te veroordelen. De vertegenwoordiger van de Centraal- Afrikaanse republiek, Michel Gallin.Doua- the veroordeelde het zenden van wapens aan wie ook. Zijn regering erkent het of ficiële bewind in Kongo. Patriotisme Een paar honderd meter achter het benzinestation waar wij stilhielden, strekte de grote zee van het Zuiden zich uit als een ontzaglijke blauwe spiegel. Vóór het gebouwtje verrezen de bergen van de Ita liaanse Riviera die zelfs op een zonnige decemberochtend een bijna zomerse in druk maken. Het seizoen was al lang voor bij of nog lang niet begonnen. We kwamen bovendien op een uur waarop de buurtende auto's hun bestemming blijkbaar al hadden bereikt. Vandaar dat de man bij de pomp alle gelegenheid had voor een ontboeze ming. Hij was niet jong meer en te oor delen naar zijn woorden, moesten er al veel felle hagelbuien over zijn pet zijn gegaan. Deze pet droeg de naam van een pe- troleumconcern, aan welks top machtige heren zetelen. Onze pompbediende, op de begane grond gelegerd, wantrouwde de machtigen, indien hij ze niet verafschuw de. Ofschoon we onze bestelling ingenomen en betaald hadden, bleef hij met zijn elle bogen op de onderrand van onze raamope ning leunen en brandmerkte het patriottis me als het meest leugenachtige bedenksel van de machtigen. Zijn petroleumetiket schonk mij het nodige begrip voor zijn uit val. De opperste bazen van deze man huis den in Amerika en hielden daarvandaan hun tentakels over beschaafde en onbe schaafde landen uitgestrekt. De wereld zelf was hun vaderland, terwijl hij, de ne derige pompbediende, naar ik mocht aan nemen, tientallen jaren onder het bombas tische geweld van een hyp er-nationalisti sche dictator had geleefd. Misschien klon ken de fanfares van de Duce hem nog in de oren. Het was alles uitermate duidelijk. Het patriottisme moest overboord, pompbedien den hadden evenveel recht als directeuren om over grenzen te springen en zich de aarde toe te eigenen. Jammer genoeg kon ik hem niet beloven dat ik hem bij de vernietiging van het patriottisme behulp zaam wilde zijn. Ik was met mijn levens gezellin op weg naar een afspraak en ze zou het niet op prijs hebben gesteld als ik, in plaats van met haar de tocht te ver volgen, daar bij die pomp was gebleven om destructieve doeleinden na te jagen. We moesten verder en de man bij de pomp bleef met zijn vernietigingsdrift alleen achter. Toch zou ik hem graag iets meer steun hebben gegeven dan de paar instemmende hoofdknikken, waarmee ik hem had aan gehoord. Ten afscheid had ik bijvoorbeeld Vondels beroemde versregel „De liefde tot zijn land is ieder aangeboren" kunnen ci teren. Niet om hem tegen te werken, maar alleen om hem een iets vriendelijker kijk op het patriottisme te bieden. Wie ech ter komt bij een Italiaanse pompbediende met Vondel aan? Ik had er niet de moed toe, zomin als ik de moed had om hem ook maar iets toe te vertrouwen van de wijsheden en onwijsheden die ik in de loop der jaren op het stuk der vaderlands liefde heb vergaard. Het is, geloof ik, wel zo goed dat ik dit alles niet kon en niet durfde doen. Die man daar bij zijn verlaten pomp had het benauwd en door mij kreeg hij de kans zich wat lucht te verschaffen. Een opmer king mijnerzijds zou hem waarschijn lijk weer van dat beetje lucht hebben be roofd. We reden verder de zonnige ochtend en het schone land Italië in, dat helaas nog enkele onschone sociale trekken rijk is. Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 ROME (AP) De christen-democrati sche partij van premier Aldo Moro, de grootste politieke partij in Italië, heeft gis teren Giovanni Leone gekozen als haar of ficiële kandidaat bij de presidentsverkie zing, die vandaag worden gehouden. Leone, een voormalig premier, is bij de eerste stemming door christen-democrati sche afgevaardigden en senatoren geko zen. De 56-jarige Leone, een bekend rechts kundige uit Napels, geniet in brede kring grote achting als vredestichter tussen twis tende partijfrakties. Op de verenigde vergadering van het Italiaanse Huis van Afgevaardigden en Se naat die de president aanwijst zal vermoedelijk een aanzienlijk aantal stem mingen nodig zijn. De afgetreden presi dent Segni werd in 1962 na negen stem mingen gekozen. De voornaamste tegen kandidaat was toen ook Saragat. Bij de eerste drie stemmingen is een meerder heid van twee derden vereist. Daarna la een eenvoudige meerderheid voldoende. Visumweigering. Engeland heeft een vi sum geweigerd aan een Russische func tionaris, die in Londen besprekingen zou voeren met de Britse wijsgeer en ijve- raar tegen kernbewapening, Bertrand Russell. De functionaris is de eerste archivaris van de Opperste Sovjet. Onthoofd. Acht boeren zijn onthoofd door geüniformeerde bandieten in het zuiden van de staat Tolima, in Columbia. Drooglegging. In Koeweit is een wet van kracht geworden, waarbij op de produk- tie van alcoholische dranken of invoer daarvan voor handelsdoeleinden tien jaar gevangenisstraf staat. Voor het drinken in openbare gelegenheden van geestrijk vocht kan men worden gestraft met maximaal zes maanden gevange nisstraf en 500 gulden boete. Loterij. De verkoop van loterijbriefjes in Zweden heeft in het vorige belastingjaar de schatkist een bedrag van een kleine negentig miljoen gulden opgebracht. Voor het lopende jaar rekent men op een record-verkoop van twintig miljoen loten. Honger. Ongeveer tweehonderd dorpen in het oostelijk deel van de Indische woes- tijnstaat Rajasthan, zijn getroffen door hongersnood. Er worden stappen geno men meer voedsel naar het door droogte geteisterde gebied te brengen. Defensiecommissie. In Addis Abeba (Ethiopië) is de defensiecommissie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid bijeen. Verscheidene landen, waaronder Kenia, Senegal, Libië, Ivoorkust en Op- per-Volta zijn afwezig. Levensangst. Een jonge vrouw, die een dood kind in een boodschappentas droeg, is voor de exprestrein gesprongen die het station van Frankfort binnenreed. Haar rechter been en haar linker voet werden afgereden. Jeugdvraagstukken. Een van de bekendste rechters van Australië, Adrian Curlewis, zal volgend jaar op uitnodiging van Mos kou een bezoek van drie weken aan de Sovjet-Unie brengen om de jeugdvraag stukken van dat land te bestuderen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3