„U kunt niet deelnemen aan het centrale loonoverleg" HOEST? Wilton niet ontevreden Vergelijk: Goede kansen voor pers, mits wordt gestreefd naar kwaliteit Zwakke organisatie vaak reden voor opheffing krant 2 - DE BEURS - Pater Hoefnagels tot categorale bonden: Havenstaking in de VS van de baan Dru samen met Brits bedrijf Damrak dicht op oudejaarsdag Boodschappen werden dit jaar 5.5 pet duurder Professor Rooy over dagbladconcentraties: Omzet in 3V2 maand 3 min Staalindustrie in Nederland het veiligst neem een glas gekoelde Bols Z.O. Genever. Schenk in het tweede glas een andere gekoelde oude genever. Proef beide aandachtig. Waarom is Bols dan zo opvallend zuiver, zo moutzacht en "rond" op de tong? Het antwoord: edele granen, vier keer ge distilleerd, in houten fusten gerijpt en met vier eeuwen ervaring gekoes terd. De hele wereld weet tenslotte: Alleen BOLS kan BOLS maken. Betalingsbalans weer actief SCHEEPVAARTBERICHTEN Onveranderd interim van Billiton Mij DONDERDAG 17 DECEMBER 1964 2} Labiel Prestige Bezwaar verkoudheid? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS Bedrijfsnieuws Daalderop T ohm KNZ-Ketjen Philips IBM Radio- en TV-N oordzee WALL STREET Met alle waardering die men voor de Federatie van Werknemersorganisaties kan hebben kan toch niet beweerd wor den, dat zij over het apparaat beschikt om op verantwoorde wijze aan het een trale Ioonoverleg mee te kunnen doen Dat kunnen alleen organisaties die be schikken over een sterk uitgeboqwc wetenschappelijk apparaat en die boven dien een sterk overwicht hebben op de aangesloten vakverenigingen. Dit be toogde de Nijmeegse socioloog dr. II J. M. Hoefnagels S.J. gisteren in Utrecht op de eerste algemene ledenvergaderin van de Federatie van Werknemersorga nisaties („F.E.W.O."). Hij was uitge nodigd om op deze vergadering de be tekenis van de F.E.W.O. als overkoepe lende federatie van categorale organisa ties binnen het geheel van de Neder landse vakbeweging toe te lichten Onafhankelijke vakorganisaties kunnen, volgens hem, slechts iets betekenen omdat zij naast de grote vakcentralen staan en in zekere zin in de schaduw ervan leven Anderzijds, zo voegde hij hieraan toe, heeft de officiële vakbeweging op zijn minst de dreiging van het ontstaan van onafhankelijke vakverenigingen naast zich nodig om haar opgave getrouw te blijven De categorale organisaties mogen haar de mening van dr. Hoefnagels haar ogen niet sluiten voor de heroriëntatie in het beleid der erkende vakcentralen: deze to nen zich strijdbaarder dan enkele jaren geleden, ze zijn zich ervan bewust gewon den dat zij ook juist terwille van het algemeen belang in de eerste plaats strijdorgaan voor de belangen der werk nemers moeten zijn, ze weigeren hun rol te laten reduceren tot orgaan voor de uit voering van het overheidsbeleid, ze heb ben zich ontworsteld aan het paternalisme van de economische deskundigen en ze zijn niet bang meer om het waar het arbeidersbelang dat eist tot een conflict te laten komen met regering en werk' gevers. Bij deze koerswijziging heeft het optre den van een aantal cate' orale vakvereni gingen een rol gespeeld, aldus dr. Hoef nagels, maar het is belangrijker te erken nen dat de koers gewijzigd wordt dan de vraag te stellen waaraan dat te danken is. Hij merkte op, dat het bestaansrecht van een aantal van de in de „FEWO" georga niseerde vakverenigingen in zekere zin la- bieler wordt naarmate de centrale vakbe weging beter beantwoordt aan hetgeen een vakvereniging behoort te zijn. De katego- rale organisaties moeten volgens hem het realisme durven opbrengen om ook ver anderingen ten goede te erkennen, omdat ze anders vervallen tot een zuiver nega tieve houding die niet alleen hun eigen belang, maar ook dat van de werknemers in het algemeen schaadt. Tot de werknemers die zich aangetrok- NEW YORK (Reuter) Het gevaar van een havenstaking in de Verenigde Staten is geweken. De International Longshoremens Association, de vakbond van havenarbeiders, heeft met de werkge vers overeenstemming bereikt over een nieuwe C.A.O. Deze voorziet in een ver betering van tachtig cent per uur van de lonen en andere arbeidsvoorwaarden. De overeenkomst geldt voor de ongeveer zes tigduizend arbeiders die in de havens aan de oostkust der Verenigde Staten en aan de Golf van Mexico werken. Dru Internationaal N.V., dochteronder neming van Koninklijke Fabrieken Die- penbrock en Reigers N.V. te Ulft heeft een overeenkomst gesloten met Thomas Potterton Limited in Engeland, één der grootste Europese fabrikanten van gas ge- itookte centrale verwarmingsketels. De overeenkomst houdt in een samen werking op het gebied van centrale ver warmingsketels, die inmiddels door Dru op de Nederlandse markt zijn geïntrodu ceerd. Gezien het voorstel van de commissie van bijstand voor de uitvoering van de Beurswet 1914, heeft de minister van Fi nanciën besloten, dat de beurzen voor de geld- en fondsenhandel op donderdag 31 december 1964 gesloten zullen zijn. Het prijsindexcijfer van de kosten van levensonderhoud is tussen half oktober en half november gelijk gebleven aan dat van de voorafgaande maand, namelijk op GS punten. Als, wat de verwachting is, de duurte in december niet meer dan een Punt stijgt, zal het leven wat de consump tieve behoeften betreft dit jaar gemiddeld circa 5,5 percent duurder zijn geweest dan ta 1963. ken voelen tot een categorale vakvereni ging behoren degenen, die menen dat de centralen niet voldoende opkomen voor hun specifieke belangen, of dat de centra len te weinig democratisch zijn geworden. Wat dit betreft merkte dr. Hoefnagels op, dat democratie in de vakbeweging slechts op onvolmaakte wijze is te realiseren en dat het onvermijdelijk is dat bepaalde groepen niet ten volle aan hun trekken ko men als de taktiek in de eerste plaats op het algemene werknemersbelang is ge richt. Nadrukkelijk stelde hij, dat werk nemers die ontevreden zijn over de erken de bonden, het recht hebben om catego rale vakorganisaties te stichten. Maar an derzijds zou het volgens hem voor de Nederlandse werknemers een ramp zijn, als de erkende vakcentralen uiteenvielen in een menigte kategorale vakvereni gingen. Een categorale organisatie die in haar opzet slaagt, dat wil zeggen die door haar activiteit de erkende bonden zo prikkelt dat deze hun koers wijzigen en op bevredi gende wijze opkomen voor de belangen van hun leden, maakt zichzelf eigenlijk overbodig. Zowel bij de „FEWO" als bij de erkende organisaties moet, aldus dr. Hoefnagels, boven de tegenstellingen die er bestaan het besef levendig worden ge houden dat het een tegenstelling tussen broeders is en dat het gezamenlijk belang van alle werknemers toch altijd zwaarder moet wegen dan de eigen positie en het ei gen prestige. In het begin van zijn betoog had pater Hoefnagels gezegd, dat het vormen van een gemeenschappelijk front tegen de grote vakcentralen niet de basis van de fede ratie van werknemersorganisaties mag zijn Hij waarschuwde zelfs voor het gevaar, dat de tegenstelling tot de officieel erken de vakbeweging het denken in de catego rale organisaties te veel gaat beheersen: „uw federatie zou een vruchteloze en scha delijke broederstrijd voeren die de positie van „de" werknemer alleen maar scha den kan, wanneer u tegenover de erkende bonden een zuiver negatieve houding aan neemt alsof zij en niet de werkgevers uw voornaamste tegenstanders zouden zijn". Over hetgeen zich de laatste weken in de Stichting van de Arbeid heeft afge speeld zei dr. Hoefnagels, dat de catego rale organisaties toch zullen moeten erken nen, dat de vakcentralen in zeer moeilij ke omstandigheden alles hebben gepro beerd om het algemene werknemersbelang te bevorderen en dat zij in dit opzicht recht hebben op sympathie en morele steun. Wel vroeg hij zich af, of het bereik te akkoord onverdeelde instemming ver dient, maar volgens hem is er toch het een en ander voor te zeggen dat de werk nemers ten slotte met de regering in zee zijn gegaan, aangezien het gevaar van een op lange termijn verantwoorde loonbewe ging niet denkbeeldig was. Dr. Hoefnagels heeft er bezwaar tegen, dat de onderhan delingen in het geheim zijn gevoerd de democratie eist openbaarheid en dat aan de vakbonden praktisch elke mogelijk heid tot onderhandeling is ontnomen, ten zij de ondernemingsgewijze differentiatie reële betekenis gaat krijgen. Advertentie helpen probaat en smaken heerlijk Bij Wilton-Fijenoord is de gang van zaken in 1964 gezien de omstandigheden in de scheepsbouw niet onbevredigend geweest. De in het verslag over 1963 uitgesproken verwachting dat het resul taat over 1964 wat lager zou zijn is niet bewaarheid. Dit is gisteren meegedeeld op een buitengewone vergadering van de maatschappij. Men is zeer optimis tisch over de resultaten van het samen gaan met Bronswerk. De statutenwijzi ging werd goedgekeurd. In de eerste 11 maanden van dit jaar konden produktie en omzet bij Daalderop (Metaalwaren) met ongeveer 20 percent worden verhoogd. De kostenstijgingen kon den worden goedgemaakt. De orderpositie is zeer bevredigend. De Twentsche Overzee Handel Maat schappij (TOHM) wil haar Oost-Afrikaan se belangen onderbrengen in een houdster maatschappij de Twentsche Overseas Tra ding Company (East-Afrika) Ltd. Op 23 december wordt daartoe een buitengewone vergadering gehouden. Ir. J. B. G. M. de Van der Schueren voorzitter van de raad van commissaris sen van Zout-Ketjen heeft verzocht te wor den ontheven van het voorzitterschap. Als opvolger is benoemd de heer D. de Jong Philips gaat de afdeling van de fabriek in Stadskanaal waar glazen ballonnen van beeldbuizen worden vervaardigd, sterk uitbreiden. De investeringen in het nieuwe deel zullen enkele miljoenen guldens be lopen. In het voorjaar van 1965 zal de Inter nationale Bedrijfsmachine Maatschappij n.v. (I.B.M.) 'n dochteronderneming van de Amerikaanse vennootschap International Business Machines, haar laboratorium complex in Uithoorn aanzienlijk uitbrei den. Dan zal namelijk een begin worden gemaakt met de bouw van een nieuw be proevingslaboratorium. Advertent, t '-■*< v 'X-A- - „De pers in het algemeen heeft in concurrentie met t.v. en radio nog een voortreffelijke kans als alle journalisten streven naar de hoogst bereikbare kwali teitDit sprak prof. dr. M. Rooy, direc teur van het instituut voor persweten schap aan de universiteit van Amster dam, als zijn mening uit na het van alle kanten belichten van „De concentratie in de Nederlandse perswereld", over welk onderwerp hij woensdag sprak voor leden van het Contactcentrum voorlichtingsgebied in het Haagse Pu chri. Deze concentratie zag hij als een pro bleem van de zich voortdurend evolueren de maatschappij. Prof. Rooy noemde een aantal redenen voor concentratie: door op heffing van dagbladen, door overneming van de ene door de andere dagbladonder neming, waarbij de bladen wel blijven be staan, door fusie, waarbij de namen van de bladen in de kop van het nieuwe blad worden vermeld (Tijd-Maasbode), door fu sie op voet van gelijkwaardigheid, waarbij de bladen blijven bestaan met samenwer king op technisch en redactioneel terrein (NRC en Alg. Handelsblad). Door concentratie, zo stalde prof. Rooy, vermindert het aantal kranten, hetgeen een verarming betekent van de voorlichting waarop het lezerspubliek recht heeft. Dit klemt het meeste voor een stad waar nog maar één krant verschijnt. In 1955 hadden de concerns in Nederland samen 32 percent van de oplage van de pers. In 1964 waren er 9 concerns met 53 percent van de op lage. Gebreken in de organisatie en redactio nele zwakte, zo meent prof. Rooy, zijn vaak redenen voor de opheffing van een krant, hoewel men de schuld wel eens wil schuiven op de concurrentie van de tv. als men spreekt over een achteruit gaande krant, moet men dit doen in het kader van de concurrentiepositie. Als een direc tie het kritische punt voelt naderen moet men door redactionele kwaliteitsverbete ring, uitbreiding van het abonnementental zien te bereiken, niet door stunts. Prof. Rooy vindt niet iedere concentra tie een verarming, als men er maar voor zorgt, dat de lezer zo veelzijdig mogelijk wordt ingelicht en dat de krant een eigen persoonlijkheid heeft. Naar de mening van prof. Rooy is aan dit facet de laatste ja- Radio- en TV Noordzee hebben in de periode 1 september tot en met 13 decem ber volgens een schatting van het reclame vakblad „Revue der Reclame" een bedrag van bijna drie miljoen gulden aan reclame inkomsten ontvangen. Deze schatting is gebaseerd, zo schrijft het blad in de giste ren verschenen weekeditie, op een opgave van het aantal in deze 3Vs maand uitge zonden seconden reclame. Voor TV-Noord- zee werd een bedrag van 2.700.660 re clame-inkomsten geraamd en voor Radio Noordzee 149.187. ren te weinig aandacht geschonken. Tijdens de bijeenkomst deelde de pen ningmeester van de Nederlandse Journalis tenkring, de heer J. H. Bartman mee, dat het bestuur van de kring had besloten over een maand of drie een rapport uit te brengen over de concentratieverschijn selen. In dit rapport zullen aanbevelingen worden gedaan voor inschakeling van het redactionele element in de concentratie procedure. Nederland blijkt een gunstige positie in te nemen in een statistiek, die de K.S.G. heeft opgemaakt van de arbeidsongeval len in de ijzer- en staalindustrie van de zes gemeenschapslanden in de periode 1960-1963. De cijfers van het aantal ongevallen per miljoen arbeidsuren (ongevallen zonder dodelijke afloop die tot onderbreking van het werk hebben geleid) zijn voor: 1961 1962 1963 Nederland 63 69 61 Voor de andere landen luiden ze: Duitsland 102 95 89 België 122 110 107 Frankrijk 73 83 72 Italië 112 110 112 Luxemburg 117 107 111 Uit de statistiek blijkt voorts, dat het aantal ongevallen aanzienlijk afneemt naarmate de bedrijven groter zijn. In on dernemingen met minder dan 500 arbei ders kwamen in de periode 1960-1963 190 ongevallen per miljoen arbeidsuren voor, in bedrijven met 500 tot 1000 arbeiders 118, in bedrijven met 1000 tot 4000 arbeiders 99 en in bedrijven met meer dan 4000 man 80. GOEDE BELANGSTELLING VOOR LENING GASUNIE Gisteren heeft men kunnen inschrijven op de 300 min. 544 percent obligatiele ning Nederlandse Gasunie tegen 100 per cent. Over de kans van slagen waren de meningen ter beurze verdeeld. Over het algemeen was men er van overtuigd, dat de lening er in zal gaan, doch dat het geen dringen zal worden. De belangstelling werd behoorlijk genoemd. Van deze 300 min. zal vermoedelijk een flinke hap naar het buitenland gaan. De internationale waarden lagen bij de opening wat verdeeld in de markt. AKU ontmoette wat vraag waardoor dit fonds ruim een punt kon uitlopen tot 487. Voor Hoogovens werd 545 (548) als advieskoers opgegeven. Het aanbod in Philips van Amerikaanse zijde werd goed opgenomen door het publiek en Zwitserland. Philips opende twintig cent lager op 150,80 doch kon zich later herstellen tot 151,30. Uni lever, welk fonds gisteren in Wall Street bijna een dollar lager sloot, hield zich heel goed op 144,40 (ƒ144,60). Kon. Olie gaf eveneens een geringe koersverandering te zien op 154,50 154,40). De handel in de hoofdfondsen was kalm. In Philips ging nog het meest om. De lopende rekening van de betalings balans geeft over het derde kwartaal van dit jaar weer een overschot te zien, zowel op kasbasis als op transactiebasis. Op kasbasis was het overschot 26 mil joen gulden, vergeleken met een over schot van 375 miljoen gulden in het derde kwartaal van het vorige jaar. Op transactiebasis bedroeg het batig saldo naar raming ongeveer 325 miljoen (vorig jaar 456 miljoen). Bij een vergelijking van het overschot op kasbasis over het derde kwartaal van dit jaar met dat over het derde kwartaal van 1963 blijkt, dat de invoeruitgaven met ruim 17 percent en de uitvoerontvangsten met bijna 11 percent zijn toegenomen, waardoor het tekort in het goederenver keer met i 344 miljoen steeg. De netto baten uit dienstenverkeer en kapitaal opbrengsten tezamen bleven nagenoeg on veranderd. In de eerste drie kwartalen van 1964 werd op kasbasis een tekort op lopende rekening geboekt van 869 min. (Vorig jaar een overschot van 543 min). Op transactiebasis was het tekort in de eerste drie kwartalen gezamenlijk naar raming circa 1.045 min. (Vorig jaar een over schot van 184 min. Abida 16 v. Bombay n. Cochin, Adonis 16 dw. Wight n. Trinidad. Aegis 16 te La Guaira. Agamemnon 16 v. Philadelphia n. New York. Alca 16 v. New Orleans n. Corpus Cristi. Alcor 16 v. East Londen, 17 te Port Elizabeth verw. Alkmaar 17 te Durban. Almkerk 16 te Genua. Aludra 17 te Santos verw. Alwaki 17 te Hamburg. Ameland 17 te Matias de Galvez. Amerskerk 16 te Antwerpen. Amstelsluls 16 v. Buenos Aires n. Durban. Annenkerk 16 te Aden. Archimedes 16 te St. Thomas. Ardeas pass. 16 Casquets n. Amsterdam. Argos pass. 16 Wight n. Hamburg. Artemis 16 v. Point a Pitre n. Antique. Attis 16 v. San Pedro de Macoris n. Antwerpen. A verdijk 17 te Melbourne verw. Batjan 17 te New York. Bennekom 16 te Nordenham. Beninkust 16 te Hamburg. Boissevain 17 te Kaapstad verw. Calamares 16 n. New Orleans n. Cristobal. Caltex Arnhem pass. 16 Masira Eil. n. Stock holm. Caltex Madrid 17 te Batangas. Caltex Nederland 16 v. Sldon n. Rotterdam. Camerounkust 16 v. Takoradi n. Abidjan. Carrillo 17 te Los Angeles. Daphnis 16 te Amsterdam. Dongedijk 17 te Cristobal. Echo 16 v. Triëst n. Koper. Eenhoorn 16 Quessant gepass. n. Beirouth. Elizabeth Broere 15 v. Colombo n. Calcutta. Eos 17 te Kavalla. Forest Hill pass. 16 Den Helder n. Mena al Ahmadi. Gaasterland 16 v. Amsterdam n. Santa Cruz. Ganymedes 17 v. La Guaira n. Curagao. Gorredijk 16 v. New York n. Rotterdam. Gulf Hansa 17 te Antwerpen verw. Hoogkerk 16 te Kaapstad. Ittersum 16 v. Port Everglades n. Jacksonville. Jagersfontein 16 v. Tenerlfe n. Southampton. Jason 16 te Amsterdam. Johannes Frans 16 v. Caldera n. Valparaiso. Kabylla 16 v. Dericne n. Izniir. Karakorum 17 te New York verw. Katendrecht 16 v. Antwerpen n. Rotterdam. Kenia 17 te Bodo. Kieldrecht 16 te Cocanda. Koratia 16 v. Kaapstad n. Abadan. Korendijk 16 te New York verw. Korenia 16 v. Geelong n. Sydney. Kossmatella 17 te Abadan verw. Laarderkerk pass. 16 Suezkanaal n. Izmir. Langkoeas 17 te Aden. Leto 16 v. Glasgow n. Hampton Roads. Maasdam 17 te Halifax. Maaskerk 16 te Aden. Main Lloyd 16 v. Antwerpen n. Rotterdam. Marathon 16 v. Nickerie n. Georgetown. Maron 17 te Georgetown. Meerdrecht 16 v. Sydney n. Hampton Roads. Advertentie alles kan m Mentor 16 te Malta. Minos pass. 16 Brunsbuttel n. Kopenhagen. Musil Lloyd 16 v. Port Said n. Aqaba. Mylady pass. 16 Majorca n. Liverno. Naess Commander 16 v. Lavera n. Port Said. Naess Tiger 17 te Baltimore. Oldekerk 16 dw. Cadiz n. Duinkerken. Onoba 16 v. Mena al Ahmadi n. Singapore. Oranjefontein 16 te Amsterdam. Oranjestad 16 v. Madeira n. Barbados. Overijssel 16 v. Mombasa n. Aden. Palamedes 16 te Amsterdam. Pericles 16 v. Cristobal n. Curagao. Prins Casimir 16 v. Londen n. Duinkerken. Prins Willem-3 16 te Dar es Salaam verw. Radja 17 te Hamburg. Randfontein 17 te Lorenco Marques. Reza Shah the Great 16 v. Aruba n. New York. Riouw 17 te Port Said verw. Rijndam 17 te Wellington. Sambas 17 te Sihanoukville verw. Sarpedon 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Schelpwijk pass. 16 Quessant n. Rotterdam Senegalkust 16 te Amsterdam. Sepia pass. 16 Scilly Islands n. Laskhirra. Sinon 17 te Bremen. Sinoutskerk 16 v. Penang n. Aden. Skadi 16 v. Katakolon n. Gibraltar. Sliedrecht pass. 16 Finisterre n. Argentinië. Sloterdijk 16 v. Bremen n. Hamburg. Sloterkerk 17 te Dar es Salaam verw. Solon 16 v. La Guaira n. Paramaribo. Stad Alkmaar pass 16 Malta n. Catania. Stad Amsterdam 16 v Sagunto n. IJmuiden Stad Kampen pass 16 Den Helder n. Vitoria Straat Chatham pass 16 Mosselbaai n. Lourenco Marques. Straat Franklin 17 te Singapore verw. Stad Maastricht 16 v. Rio de Janeiro. Straat Malakka 16 v. Melbourne n. Sydney Tahama 16 v. Venetië n. Mena al Ahmadi. Tamara 16 te Oslo. Tara 16 v. Esbjerg n. Bremen. Telamon 16 v. La Guaira n. Maracaibo. Themis 16 v. Maracaibo n. Guanta. Tjikampek 17 te Singapore verw. Tjipondok 16 v. Mombasa n. Zanzibar. Ulysses 16 v. Mobile n. Curagao. Videna pass. 16 Ras al Hadd n. Bandar Mashur. Vivipara 16 v. Port Said n. Gibraltar. Vlist 16 v. Trivandru n. Madras. Waardrecht pass. 17 Gilbert Island n. Sydney. Westerdam 6 v. New York n. Antwerpen. Westertoren 17 te Kielerkanaal n. Curagao. Witmarsum 17 te Bremen. Zaria 16 v. Porta Cardon n. Gothenburg. Zonnekerk 16 v. Bremen n. Antwerpen. SLEEPVAART Cycloop en Octopus, 16 dec. bezig met berging Beverwijk 10 in Nigeria. Gelderland, 3 dec. vertrokken van Curagao naar West-Europa. Groningen, 16 dec. 75 mijl oost van de oostpunt van Timor op weg naar Bandar Abbas. Hector, 16 dec. vertrokken van Dover naar Vlaardingen. Jacob van Heemskerck, 16 dec. bezig met ber ging van de Karel in Galwav Bay. Willem Barendsz, 16 dec. 50 mijl zuid van Mon rovia naar Port Gentil. De N.V. Billiton Maatschappij heeft over 1964 een interimdividend vastgesteld van 12Vs percent op aandelen eerste rubriek en r/i percent op aandelen tweede rubriek (onveranderd). VERHANDELDE FONDSEN 16 dec. 15 dec. 'taal 435 439 Hoger 204 (46,9<Vo) 187 (42,6«/o) Lager 131 (30,l°/o) 164 (37,4<Vo) Gelijk 100 (23,0"/o) 88 (20,0%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon Olie154,20 gb-154,50 Philips 150,80 Unilever 144,20-144,30 Stemming: Nauwelijks prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv 2de tijdv. A.K.U487'/j Hoogovens Kon. Olie154,70-154,80 155, Philips 151,20-151,40 151,50 Unilever 144,40-144.50 gl 144.50 Vorige slotkoers A'dam Rubber 111% H.V.A 1413/< A.K.U 4863/« 116, 546 Philips Gem. Bez. 151,45 Unilever 144,35 Dordtsche Petr. 704 K. Ned. Petr. Mij. 154,40 Holl. Am. Lijn. 100«/« K.L.M 71,70 K.N.S.M 141s/« Ned. Stoomv. Mij. 133 Ommeren, Phs. v. 243 Scheepv. Un. Ned 1293/< Interunie 203.50 Nefo 108,50 228,— 498,— Ver. Bezit v 1894 127,— AMRO Bank 65.50 Alg. Bank Ned. 296 Albert Heijn 613 Amstel Brouwerij 435 Berkel's Patent 218 Bols 212, Bührm.-Tetterode 720 Fokker 250 Ford 970 Ex Gelder Kon. Pap. 137 Gist Spir.f. Kon 307 Van der Heem 304V» Heinekens Bier 453 Hoogenbosch Sch 318 Indola 393 Kon. Zout-Ketjen 915 Müller Nat. Bezit 301 Ned. Kabelfabr. 337 Philips Pref. 53,60 Stokvis 195 Thomassen Dr. 688 Ver. Machinefabr 165V4 Wessanen 441 Wilton Fijenoord 190Vj Zwanenburg-Org. 1000 Billiton Mij. II 405 Aluminium Ltd.. Exd. American Motors 14Vs Anaconda 52 Bethlehem Steel. 35 Cities Service 747/s General Motors 94'/s Kennecott Copper 90'/: Republic Steel 42 Shell OU 58% U.S. Steel 52% Gedane noteringen. (Versti ekt door de AMRO Bank) Wall Street is gisterer. weer eens wat hoger afgekomen. Vast in de markt lagen met name autowaarden op de verwachting van recordverkopen. Staalfondsen lagen licht verdeeld. Chrysler bleef iet; achter op de waarschuwing de produktie te moeten beperken als haar carrosserie- fabriek de American Autofound Corp. eventueel gaat staken. Van de 1344 ver handelde fondsen waren er 642 hoger en 415 lager. De omzet daalde tot 4.63 miljoen shares tegen 5 34 miljoen shares dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 860.08 (m 2.63), sporen 203.74 0.27) en open bare nutsbedrijven 154.76 0.21).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 21