Kamer had veel critiek op Maatschappelijk Werk AGENDA r RS K2r Kort en REM-operatie begon vanmorgen om 6 uur BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Studenten blijven ongerust Minister belooft groepsregeling voor minder validen morgen bij Uw drogist Ga naar Uw drogist: Hij heeft't beslist. Doden in het verkeer Hagenaar stal een unieke collectie antiek bijeen AOW nog verder omhoog? Delftshaven kreeg steun uit de lucht Overwegend droog i OSRAM 'OluiS DONDERDAG 17 DECEMBER 1964 Haarlem Beverwijk HHIHK' lampen V elsen-IJ muiden Rijksgoedkeuring is niet verhandelbaar Geef uw lievelingsvogel het beste verpakte vogel voeders! Voor Uw tanden: de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Voor de Kerst MOUSON-zeep Voor Uw voeten: slamat djalan voetbalsem Voor Uw textiel: textiel- kleurspoeling En tegen vlekken: Eén mooi geraamte lederen kleding lange jassen 189.00 jekkers 148.00 jacks 72.50 WEERRAPPORTEN Het algemeen bestuur van de Studenten vakbeweging (S.V.B.) heeft in een brief aan de vaste commissie van Onderwijs van de Tweede Kamer een brief gestuurd, waarin ongerustheid wordt uitgesproken over de maatregelen die minister Bot zou kunnen nemen met betrekking tot studen tenvoorzieningen nu er geen wetsontwerp tot verhoging van de collegegelden komt. De minister denkt nu aan verhoging van de inschrijvingsgelden cp het ogenblik 10,- voor alle studenten vermindering van de studentenvoorzieningen (zoals huis vesting, mensasubsidie e.d., en collegegeld ook voor de vijfdejaars en oudere studen ten, die thans hiervan zijn vrijgesteld). Het bestuur van de S.V.B. meent dat de ze oplossingen niet tegemoet komen aan de bezwaren van de studentenvakbeweging tegen de oorspronkelijk voorgestelde col legegeldverhoging, zeker niet aan het hoofdbezwaar dat iedere kostenvergroting voor het volgen van onderwijs de door al le Kamerfracties en ook door de regering gewenste democratisering van het onder wijs in de weg staat. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De minister van Maatschappelijk Werk, mevrouw Schou- wenaar-Franssen, heeft gisteren niet zonder moeite haar begroting voor 1965 door de Tweede Kamer aangenomen ge kregen. De liberale bewindsvrouwe, die scherpe critiek te horen kreeg, won de Kamer pas voor haar begroting nadat zij op twee onderdelen belangrijke toezeg gingen had gedaan. Desondanks were een enkele wens inzake hogere subsidies voor alle zekerheid toch nog neergelegc in een motie. c Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Toneel groep Theater met „Uburleske" van Alfred Jarry. Regie: Hans Croiset. M.m.v. Elise Hoomans, Hans Tiemeyer e.v.a. Concertgebouw, vrijdag 20.15 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. So list: Hans Henkemans (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ge geseld en bemind", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15fu.: „Orpheu Ne gro", 14 j. Lido, 14 u.: „The young, ones", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De vruchten zijn rijp", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Liever nog geen bloemen", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Van vrijdag af 20.15 u.: „Taras Bulba", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen- Jagers", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De woestijn havik", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Hiroshima mon amour", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot er met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerstten toonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden «.v.a. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u en van 22-24 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Van 18 december af tot 18 januari: Jaarlijkse expositie van werken van leden en invités van de ver eniging van Haarlemse kunstenaars „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Stadhuis Haarlem: vandaag 14 en 20 u.: Begrotingsvergadering. Raadhuis Bloemendaal, vandaag 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, vandaag en vrij dag 19 u.: Begrotingsvergadering. Waagtaveerne (Damstraat/Spaarne): vrij dag tot en met zondag van 20-01 u.: Op treden van Cobi Schreijer en Ronnie Pots dammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 11 december). Advertentie mmmm DONDERDAG 17 DECEMBER Kennemer Theater, geen voorstelling Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het masker van Scaramouche". Galerie Boumans: Expositie werken van Jan Wiegers, van 9 tot 18 uur. Statenhuis, Velserweg, 19.30 uur: Stich ting voor Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting. Aula Chr. L.T.S., 20.00 uur: Kerstfeest voor chronisch zieken en bejaarden door het Leger des Heils en Het Nederlandse Rode Kruis. „Grapy", 20.00 uur: Kerstavond voor de Bond van Plattelandsvrouwen. Grote Kerk, 20.00 uur: Kerstconcert var| de Hoogoven Harmonie. Statenhuis, Velserweg, 20.00 uur: Open klaverjasdrive, door honk- en softbalver. „Roos wijk". VRIJDAG 18 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Te rijk om los te lopen" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het masker van Scaramouche". W.B.-Theater, 20.00 uur: „Om het goud van Nevada". DONDERDAG 17 DECEMBER City, 20 u.: „Der Vogelhandler". Stadsschouwburg, geen film. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 20 u.: Kerst concert door Chr. Oratoriumvereniging „Looft den Heer". Cusa, Santpoort, Hoofdstraat 117, 20 u.: P.v.d.A.-vergadering. Gem. Vergaderlokaal Abeelenstraat, IJmuiden, 20 u.: Kerstfeest Ned. Ver. Huisvrouwen. VRIJDAG 18 DECEMBER City, 20 u.: „De onbevredigden". Stadsschouwburg, 20 u.: toneel door Ned. Comedie: „De Man van Morgen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30- 12 en 14.-16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort-Zuid, wijkcentrum „De Duinpan": 16 tot 18 uur (ook voor de jeugd) en 19 tot 21 uur (in Santpoort ook voor r.-k. bibliotheek). De critiek op de bewindsvrouwe was vri, algemeen en werd het scherpst geformu leerd door de heer Verdijk (K.V.P.), die haar gebrek aan visie verweet en het de partementale beleid zo ondoorzichtig vond dat daardoor ongerustheid is ontstaan, Zijn verzoek om een duidelijke nota over het beleid dat de minister de komende ja ren denkt te voeren, werd ook door andere fracties gesteund. De minister haastte zich dan ook de nota toe te zeggen. Ook be loofde zij met een Wet op het Maatschap pelijk Werk te zullen komen. Het debat ging in hoofdzaak over twee knelpunten. Vele gehandicapten vallen thans onder geen enkele regeling, was de klacht. Ook al is straks op hen de Bij standswet van toepassing, toch gaat het niet aan hen opnieuw naar de gemeenten te verwijzen om steun. Algemeen werd daarom om een uniforme groepsregeling gevraagd in het kader van de Bijstands wet. Minister Schouwenaar kondigde aan op korte termijn met minister Veldkamp van Sociale Zaken te zullen gaan praten over een dergelijke regeling. Maar zij hield de Kamer voor dat met de regeling een bedrag van zeker 11 miljoen gulden extra is gemoeid, dat voor de helft ten laste van de gemeenten en voor de helft ten laste van het rijk komt. Het gaat om 3.000 gehuwde en 4.000 ongehuwde gehan dicapten. Het tweede knelpunt waarover de Kamer uitsluitsel verlangde, betrof het subsidie- peil. Door de prijsontwikkeling wordt het subsidieplafond op het terrein van het maatschappelijk werk te laag. Daarom wil de de Kamer de subsidies in 1966 met 10 percent verhoogd zien. Minister Schouwe naar toonde begrip voor deze wens, maar zei zonder ruggespraak in het kabinet en overleg met de gemeenten geen toezeggin gen te kunnen doen. Om haar bij dit over leg te steunen diende de heer Engels (K.V.P.) een motie in, die met uit zondering van de V.V.D. algemene steun kreeg. De minister zei er geen behoefte aan te hebben en uitvoering van de motie kan volgens haar echter niet gegarandeerd worden nu het begrotingsbeeld voor 1966 nog niet vaststaat. Desondanks handhaaf de de heer Engels de motie. De begroting werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Rijksgoedkeuringen, die op naam wor den uitgegeven, zijn niet verhandelbaar. Dit heeft minister Bogaers geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Aantjes (A.R.) over de aanbieding door de gemeente Oldenzaal van een rijksgoed keuring voor de bouw van een gemeen tehuis aan de Ned. Aardolie Maatschappij. Ondanks dit aanbod heeft de N.A.M. toch voor de vestiging van haar hoofdkantoor de voorkeur gegeven aan een andere ge meente. De minister deelt mee dat hij zijdelings was benaderd met de vraag de rijksgoedkeuring voor de bouw van het raadhuis voor ruim 2,5 miljoen gulden (met welke bouw toen nog niet was begonnen) te doen vervallen en daarvoor in de plaats de rijksgoedkeuring voor het N.A.M.- kantoor te Oldenzaal ad 1,3 miljoen te stellen. De minister zou slechts onder bepaalde voorwaarden daartoe bereid zijn geweest. Advertentie Advertentie Blend-a-med yoorkomt en geneest bloedend tandvlees. fl.95" En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 KIES< zo'n prachtige geschenkdoos met verrukkelijke bloemenzeep lavendelzeep badzeep kinderzeep 2-stuks luxe geschenk, verpakking reeds vanaf f 2.2S verwijdert pijnloos en spoorloos eelt, likdoorns enz. f2.45 wast volmaakt en verft als nieuw in één keer (ook nylon) enz. Per pakje f 0.75 de beproefde vlekkenpasta en - spray. Vanaf f0.9S Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. De 59-jarige heer M. Donjacour uit Vegrhel is gisteravond in zijn woonplaats verongelukt. Hij werd, toen hij per brom fiets van het industrieterrein af de weg Veghel-Eindhoven overstak, door een auto aangereden. De driejarige Josje van der Ven uit Nistelrode is gistermiddag op de Loos- broekseweg onder Nistelrode door een auto aangereden en om het leven geko men. De 38-jarige bromfietser J. D. Claren- beek uit Den Haag is overleden aan de verwondingen die hij had opgelopen toen hij geen voorrang gaf aan een personen auto op een kruispunt in Den Haag. Gistermiddag omstreeks drie uur is on der de gemeente Epe een personenauto in het Apeldoorns kanaal geraakt. De be stuurder, een 44-jarige vertegenwoordiger uit Nijmegen is verdronken. De politie in Wassenaar heeft een 49- jarige Hagenaar aangehouden, die zich al geruime tijd bezig heeft gehouden met het ontvreemden van antieke voorwerpen uit villa's. Bij een huiszoeking kwam een gi gantische hoeveelheid antiek tevoorschijn. Sinds 1960 was bij de politie 31 keer aan gifte gedaan van diefstal van antieke voor werpen. Het onderzoek wees uit dat men met één en dezelfde dief te doen had, een expert die steeds zijn slag sloeg in onbewoonde huizen, waarvan de inboedel nog niet was verhuisd. De man werd in 1963 in een villa be trapt door een buurman van de bewoner. De indringer trad zo zelfbewust op, dat de buurman pas later argwaan kreeg en de politie waarschuwde. Hij kon een vrij nauwkeurig signalement opgeven. In september van dit jaar werd de man andermaal in een onbewoond huis aange troffen. Toen de huiseigenaar in het huis ging kijken stond hij plotseling tegenover de Hagenaar, die zich niet in het minst verrast toonde en een zeer aannemelijke verklaring voor zijn aanwezigheid wist te geven. Op 5 december zag een politiepatrouille voor een leegstaande woning een brom fiets staan. Korte tijd later kwam er een man naar buiten, die bereidwillig een le gitimatie toonde, waarop de rechercheurs hem lieten gaan met de bedoeling hem te volgen. De man wist echter op de brom fiets te ontkomen. Zijn naam en adres waren nu echter bekend. De politie ging tot huiszoeking over. Met een verhuiswa gen is zij een dag bezig geweest om de buit over te brengen naar het politiebu reau. Daar is nu een unieke collectie an tiek bijeen, o.m. tafelzilver, Perzische ta pij ten, oude tegels, kristal en een schil derij, dat zeker een waarde van 10.000 heeft. Grafische techniek. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het instituut voor grafische techniek (T.N.O.) is in het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam een herdenkingsbijeenkomst gehouden. Man in woning beroofd. Een 56-jarige ma- gazijnchef is in zijn huis op de Prins Hendrikkade te Amsterdam door een on geveer 22-jarige jongeman met een En gelse sleutel op zijn hoofd geslagen en beroofd van circa 100. Internationale school. Door het onthullen van een schild (een wereldbol voorstel lend) aan de voorgevel van het school gebouw in de Vechtstraat te Amsterdam heeft Amsterdams wethouder van on derwijs, dr. P. J. Koets, de internationale school Amsterdam geopend. Directeur niet gearresteerd. Een 42-jarige koopman uit de hoofdstad, mededirecteur van een Amsterdamse groothandel in handschoenen, die door de andere direc teur verdacht wordt van verduistering van 720 dozijn paren handschoenen, heeft zich bij de politie gemeld. De recherche heeft de man weer laten gaan, omdat er onvoldoende grond was voor politie- ingrijpen. Advertentie (Vervolg van pagina 1) Vanmorgen omstreeks zes uur vertrok uit Hoek van Holland het betonnings- vaartuig van het loodswezen (Konink- ijke Marine) „Delftshaven" met aan 3oord een aantal mannen van de rijks politie en enkele ambtenaren. Dit schip igt gewoonlijk in de Parkhaven maar ïad zich vannacht in Hoek van Hollanc V.' 116. Alle gevaar was nu geweken. De vijf Boze Eskimo's waren helemaal niet boos meer, maar zo hartelijk, dat Bram en Orak en Tutu er bijna verlegen van werden. Nadat de regenboog hersteld was, zouden onze vrienden het liefst meteen zijn teruggevaren, maar daar wilde de Op- per-Eskimo niet van horen. „Wij maken een feestmaaltijd", kondig de hij aan. „Met een heleboel gerechten. Allemaal verschillend". Smulpaap Tutu likte zich de lippen al af, want hij was dol op lekker eten. Maar hij keek wel een beetje op zijn sna vel, toen de maaltijd eindelijk werd, opge diend. Want het was allemaal vis: gebak ken vis en gestoofde vis en gerookte vis en gedroogde vis en gekookte vis, alles verschillend, maar géén aardappeltje en géén lekkere doperwtjes. Toch lieten onze vrienden zich het maaltje goed smaken en ze aten, tot er geen spierinkje en geen garnaal meer bij kon. De volgende morgen vertrokken ze met het goede schip Kokanje nac.r warmer streken. En te hunner ere tooide de regen boog, nu weer zonder gaten in zijn mooie kleuren. „Volle kracht vooruit!" zei Bram. VAL NU NIET WEER IN HET WATER, Pot te!-IE MOEDER HOUDT HELEMAAL NtETVAN NATTE BROEKEN VERHEUGEN ONS EERSTE REIS JUttlE SCHIETEN AAR016 SCHIPWERKELIJK IK WIL NIETMEER SCHOMMELEN 1657-D DEN HAAG Minister Veldkamp van Sociale Zaken heeft gisteren in de Tweede Kamer meegedeeld dat hij een eventuele optrekking van de sociale uitkeringen per 1 januari aan de te verwachten loonont wikkeling in 1965 nog in overweging heeft. Hy hoopt hierover op korte termün een beslissing te nemen. Voor deze aanpassing, die de AOW-uit- kering dus boven het sociale minimum van f. 3642 (gehuwden) en 2550 (ongehuw- den) zou brengen, was gepleit door de heer Van der Ploeg (K.V.P.), die langs deze weg de lastenverzwaring van de ho gere ziekenfondspremies wilde compense ren. Zijn pleidooi werd door verschillende andere woordvoerders gesteund. „verscholen" gehouden in de Europoort. Omstreeks vijf uur waren zes mannen van de rijkspolitie aan boord gekomen, later gevolgd door enige autoriteiten, waaronder de officier van Justitie, mr J. F. Hartsuiker en de Amsterdamse substituut-officier van Justitie, G. R. Nubé uit Haarlem. mr. tf tt Terwyi de Delfshaven koers zette naar het REM-eiland zetten twee helikopters van de Marine, de 135 en de 134, vier mannen af op het platform. Een derde wentelwiek had een rookbom als bebake ning geworpen. De afgezette mannen gin gen onmiddellijk naar de lift, waaraan de kooi was bevestigd, waarmee de „bewo ners" van het eiland gewoonlijk worden afgelost. Toen de „Delftshaven" langszij was gekomen werden mr. Hartsuiker, mr. Nubé en drie manschappen van de rijks politie te water naar boven gehesen. Om tien minuten voor tien betraden zij het REM-platform, waarop de „gedropte' mannen de dwars over het dek lopende radio-antenne al hadden verwijderd. De helikopters hadden inmiddels nog zes mannen gebracht, die de zender kwamen demonteren. Terwijl de REM-bemanning doorging met het fotograferen van de actie gingen mr. Nubé en zijn gezelschap naar binnen, waar zij de radio- en televisiezender ver zegelden. Volgens deskundigen uit de reclamewe reld staat het vrijwel vast dat de exploita tie van radio- en televisie-Noordzee ver leden week van de REM was overgeno men door een Engelse firma, namelijk het Lloyd-Williamsbedrijf uit Londen, dat zich geheel op het gebied van radio- en televi siereclame beweegt. Minister-president mr. V. Marijnen heeft gisteren in de Eerste Kamer meege deeld dat de eigendom van het eiland zou berusten bij een Panamese onderneming, maar dat de activiteiten van de REM door een Engelse vennootschap werden voortgezet. Hij liet de Eerste Kamer toen ook weten dat de justitie zich in geen enkel opzicht liet leiden door de bepalingen van het verzekeringscontract, dat de REM had ge sloten. Over deze verzekeringspolis had mr. van Riel, V.V.D.-fractievoorzitter, ge zegd, dat de REM rekening zou moeten houden met de bepaling dat de verzekerde zich moet laten dwingen. Deze dwang mag men niet uitlokken, maar moet men over zich heen laten komen. „Als de regering niets doet, komt de REM niet voor ver zekeringsuitkering in aanmerking" zei de heer Van Riel, die de volgende morgen kon vernemen, dat de regering wel wat had gedaan HEK» Paarlaarsteeg HAARLEM iiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiiiuiiiiiiiuiiiiiiaiiüiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiijiiiiiiiiiing De kleine depressie uit Frankrijk die om de afgelopen dagen nu en dan regen bracht, trekt nu over de Noordzee in de richting van Denemarken weg. Het kleine hogedrukgebied dat daar gisteren lag, ver wijdert zich over Rusland naar het oosten. Op de Britse eilanden is de luchtdruk flink gaan stijgen in verband met het naderbij komen van een rug van hogedruk van de oceaan. Onder invloed hiervan zal de wind in ons land morgen noordelijker worden. De lucht die uit deze richting wordt aan gevoerd is van oorsprong koud, maar wordt boven het water van de Noordzee wat verwarmd, zodat de temperaturen nog niet veel lager zullen worden. Het zal overwegend droog weer zijn met een ver anderlijke bewolking. Aanvankelijk kan plaatselijk mist voorkomen. Ofl Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. -Sy M d J d 5 i* d S v >'u aS Den Helder geheél bew. zzo 6 2 Ypenburg geheel bew. zzw 6 1 Vlissingen licht bew. w 6 2 Eelde mist wzw 6 2 De Bilt mist zw 7 1 Twente geheel bew. w 7 3 Eindhoven geheel bew. zw 7 1 Z.-Limburg geheel bew. zw 7 0 Helsinki licht bew. z 0 0 Stockholm geheel bew. wzw 1 0 Oslo mist windst. 2 3 Kopenhagen regen o 3 2 Aberdeen regen n 6 2 Londen motregen windst. 3 0,1' Amsterdam geheel bew. zzw 7 1 Brussel geheel bew. wzw 6 1 Luxemburg geheel bew. 'wzw 7 0,2 Parijs geheel bew. windst. 6 0 Bordeaux mist windst. 8 0 Grenoble geheel bew. windst. 7 0,1 Nice geheel bew. nnw 10 14 Berlijn geheel bew- z 5 2 Frankfort geheel bew. zzw 5 0 München geheel bew. w -0 0 Zurich zwaar bew. windst. 4 0 Genève geheel bew. windst. 7 0 Locarno regen ozo 5 24 Wenen regen zzo 4 0,1' Innsbruck zwaar bew. windst. 4 0 Belgrado zwaar bew. zo 0 Athene geheel bew. windst. 0 Rome zwaar bew. windst. 1 Barcelona regen n 14 0 Madrid zwaar bew. nw 6 3 Mallorca half bew. windst. 15 0 Lissabon onbewolkt n 12 0 Vrydag 18 december Zon op 8.44 uur, onder 16.29 Maan op 15.59 uur, onder 7.49 uur. uur- Maanstanden 19 dec. 3.41 uur 25 dec. 20.27 uur volle maan laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 17 december Hoog Laag Hoog Laag water water 1.50 9.53 'uur en uur en 14.08 22.05 Vrydag 18 december water 2.38 uur en 14.56 water 10.43 uur en 23.00 uur. uur. uur. uur. Het hoog en laag water te Zandvoort il 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2