Drie wensen met betrekking tot winkelen in IJmuiden en Velsen m Bijzondere puzzelrit van Rijmonders door Velsen zuiver wollen Aa-Be dekens SOÈDE en LEDEREN KLEDING v.a. ƒ69.- A.R.deBoer Kennemerlaan: betere verlichting Huisvrouwen: prijsbewuster worden Oud-Velsenaar: rustige levensavond IJmuidenaar beloond voor goed idee Moeilijk uit te voeren opdrachten Bloemen en groenten uit Beverwijk Verzending van zeepost Havenberichten VELDHUIS BEVERWIJK - BREESTRAAT12 - TELEFOON 25629 PHILIPS PLATENSPELERS Een WAARDEVOL KERSTGESCHENK een diamanten ring een gouden armband een gouden ring een gouden collier een gouden broche DONDERDAG 17 DECEMBER 1964 7 - - Kous af M isdeeld Gelaten ■isiÈSM; Koetsier TekstG. van B er kei Foto's: Hans de Boer SPECIALE KERSTAANBIEDING t/m donderdag 24 december mantel, mantelcostuum of jack MODEHUIS PLEIN 1945 TELEFOON 7323 Speciaalzaak Dames- en Kinderkleding Een keurkollektie hebben wij in voorraad 1-persoons vanaf ƒ47.75 2-persoons vanaf ƒ64.25 KOOP HET BESTE KOOP Aa-Be PLANETENWEG 38-42 TELEFOON 5991 Kerkelijk nieuws Van Manen eerste in het Rolland schaaktoernooi bij aankoop PHILIPS PLATENSPELER 3 LANGSPEELPLATEN t.w.v. 49.50 voor f 9.50 Een betere straatverlichting in het zakencentrum aan de Kennemerlaan, een groter prijsbewustzijn bij de huisvrouwen en een rustiger oudedag. Op het eerste gezicht lijken deze zaken weinig met elkaar te maken te hebben. Toch hebben ze alle drie betrekking op hetzelfde onderdeel van onze samenleving waar wij dagelijks mee in aanraking komen, namelijk het winkelen. Meer licht voor de winkels in de Kennemerlaan in IJmuiden is de hartewens van de aldaar gevestigde middenstanders. Kopen met meer inzicht in de prijzen is een ver standelijke daad, die mevrouw L. van de Kooi-Bogtstra, presidente van de afdeling elsen-IJmuiden van de Vereniging van Huisvrouwen, graag in groeien de mate de winkelende dames toewenst. En een rustiger oudedag dan hij thans beleeft verlangt met zijn 81 jaren de oudste winkelier van Velsen-Zuid, de heer T. van Honk. Mevrouw Van de Kooi is van mening dat met het stijgen van de welvaart veel vrouwen bij het inkopen doen nauwelijks meer aan een vergelijking van de prijzen toekomen. „Het prijsbewust kopen komt helaas veel te weinig voor. Wij kunnen als huisvrou wenvereniging er niet genoeg op hameren hoe belangrijk dit is" zegt zij. Een ander euvel waaraan talrijke huis vrouwen zich ergeren is de ongeïnteres seerde houding van veel winkelbedienden tegenover de klant en zijn (haar) wensen. Hier komt het grote tekort aan goed op geleid personeel om de hoek kijken. „Sommige meisjes staan zich zo zichtbaar te vervelen dat het een klant de lust bij voorbaat vergaat iets aan hen te vragen en dan maar de winkel uitloopt Ook aan de serviceverlening ontbreekt volgens mevrouw Van de Kooi in veel winkels veel. „Het lijkt wel of met de verkoop van het artikel de kous voor de winkelier af is en dat men er veel minder dan vroe ger prijs op stelt dat de relatie met de koper behouden blijft. De goede winke liers natuurlijk niet te na gesproken", aldus mevrouw Van de Kooi. Een van de grootste verleidingen waar aan de huisvrouw van vandaag de dag weerstand heeft te bieden is volgens haar de onafgebroken stroom van reclames in velerlei vorm. „Het bezit van het aangeprezen artikel en de betaling daarvan worden zo aanlok kelijk voorgesteld dat menige vrouw het in huis heeft voordat zij goed en wel heeft beseft dat ze zich de aanschaf eigenlijk niet veroorloven kon. Hoeveel onnodige zorg en narigheid heeft dat al niet veroorzaakt. De Vereniging van Huis vrouwen rekent het tot haar plicht en taak op deze dingen voortdurend te wijzen. Ook al zullen vele zakenmensen vaak onze zienswijze niet kunnen delen", aldus me vrouw Van de Kooi-Bogtstra. De heer K. A. W. Jung, voorzitter van het bestuur van de winkeliersvereniging De heer K. A. W. Juna. voorzitter van het bestuur van Zakencentrum Kennemerlaan: „De Kennemerlaan lijkt 's avonds hier en daar wel een kerkhof, zo onvoldoende is de straat verlichting." Rechts het gedeelte van het Moerbergplantsoen langs de Ken nemerlaan, dat de heer Jung graag met winkelpanden bebouwd zag. van onze vereniging zwijg ik maar liever. Voorlopig hebben we plannen genoeg". De 81-jarige heer T. van Honk wordt dagelijks geconfronteerd met de vernieu wing die het oude dorp Velsen op luid ruchtige wijze ondergaat. Draglines en bulldozers grommen tot vlak voor zijn winkeldeur aan de Meervlietstraat 16 in Velsen-Zuid. De verbreding van 't Noord zeekanaal is hier al een flink eind gevor derd. De heer Van Honk ondergaat dit alles gelaten. Het heeft hem in ieder geval zijn zin voor humor niet ontnomen. „Nog even en dan kan ik bij de deur mijn hengeltje in het kanaal uitgooien. Veel klanten krijg ik sinds ze hier aan de afbraak bezig .zijn toch niet meer. Een paar klanten uit de buurt zijn me trouw gebleven. Wie wil er nog in deze uithoek komen?" In het aardappel-, groente- en fruitwin keltje van de heer Van Honk is de tijd al jaren geleden stil blijven staan. „Een rustige oudedag zonder teveel la waai om me heen is het enige wat ik nog verlang" zegt de bejaarde winkelier. „Soms kan ik niet eens mijn huis uit omdat de zandauto's pal voor de deur staan". Winkelier T. van Honk, 81 jaar oud: „Sinds de veerpont uit Oud-Velsen verdwenen is, is het hier maar een dooie boel." De groentewinkel van de heer Van Honk staat vrijwel op de rand van het Noordzeekanaal. De heer Van Honk is in 1914 in Vel sen-Zuid komen wonen. Hij was toen als koetsier in dienst bij de stalhouderij van Jan van Gameren. Later begon hij voor zichzelf een handeltje in aardappelen, groente en fruit. Handkar, bakfiets, paard en wagen en tenslotte de auto markeer den de vooruitgang van de zaak. Zesen dertig jaar geleden kocht de heer Van Honk het huidige pand, waarin vroeger het café van Buis gevestigd was, om het tot groentewinkel te laten verbouwen. „De verplaatsing van de veerpont heeft Oud-Velsen helemaal geen goed gedaan", vindt hij. „Vroeger heerste hier een ge zellige drukte met al dat verkeer dat over de pont moest. De mensen gingen ook gemakkelijker naar Beverwijk. Nou is het hier een dooie boel. De een na de an der zijn hier de huizen bij het kanaal Zakencentrum Kennemerlaan, is een man die zijn mening niet onder stoelen of ban ken steekt. „Onze wensen voor 1965? Bovenaan de lijst een betere straatverlichting in de Kennemerlaan. Meermalen hebben wij hier al bij de gemeente op aangedrongen. Resultaat tot dusver nihil. In vergelijking met andere winkelstraten bijvoorbeeld de Lange Nieuwstraat zijn we wat de straat verlichting betreft misdeeld. De verlich ting die er nu is dateert al van een jaar of tien geleden. Zij beantwoordt al lang niet meer aan de moderne eisen. Een mooi winkelcentrum is naar mijn mening de recreatie voor de man met de smalle beurs. Nu lijkt de Kennemerlaan hier en daar wel op een kerkhof, zo donker is het daar. Neem dat open stuk bij het Moerbergplantsoen maar eens. Waarom daar nou geen mooi rijtje panden neer gezet. Dat toont toch veel meer? Maar nee, een dergelijke bebouwing strookt niet met de visie van architect Dudok zeggen ze bij de gemeente. Maar de goeie man wilde ook dat het Marktplein open zou blijven en daar gaan ze straks toch ook op bouwen? Is dat met twee maten me ten of niet?" De heer Jung heeft nog meer pijlen op zijn boog. „Waar we als winkeliersvereni ging ook al jaren op aandringen is het verbouwen van woonpanden aan de Ken nemerlaan tot winkelpanden. De Kenne merlaan kan op die manier uitgroeien tot een zakencentrum van allure. Maar de gemeente is erg zuinig met het geven van vergunningen voor een dergelijke ver bouwing. Laten ze eerst beginnen met het aanbrengen van een betere straatverlich ting. Dat is in ieder geval een stap in de goede richting. Over andere wensen Mevrouw Van de Kooi-Bogtstra: Met de service in tal van winkels is het maar droevig gesteld. Goede ser vice is en blijft de beste reclame voor een zaak." Advertentie RECTIFICATIE In onze gisteren geplaatste advertentie betr. onze staat abusievelijk vermeld dat deze actie duurt t/m donderdag 31 december. DIT MOET ZIJN Bij CONTANTE aankoop van ontvangt u een tegoedbon t.w.v. 1/3 gedeelte van het bestede bedrag. Deze TEGOEDBON kunt u wel t/m donderdag 31 dec. in één van onze zaken geheel naar eigen keuze besteden I gesloopt. Noem maar op: Boerlage, Jan van Gameren, Van Heijst, Piet Bruins en Aalders, allemaal moesten ze weg. Mijn winkel moet ook weg. Die meneer van de rijkswaterstaat bood me een prijs voor het huis. Nou, zeg ik tegen hem, voor die prijs die u daar noemt kan ik nog niet eens een goed kippenhok bouwen. Voor lopig blijf ik hier dus maar zitten, maar aangenaam is het niet met al die herrie en dat gegraaf voor je deur". Advertentie Woninginrichting BORST Woensdag 16 december ontving de heer W. Vergunst uit IJmuiden, gepensioneerd baas smederij van de Centrale Werkplaats IJzer en Staal van Hoogovens, uit handen van ir. G. W. van Stein Callenfels, hoofd afdeling research en bedrijfslaboratoria een bedrag van 525 voor een door hem uitgedacht en ingezonden idee. De heer Vergunst construeerde een bij zondere meetmal (een soort afstandkali ber) die gebruikt wordt bij de smeed- hamer. Pas laat gisteravond kon de damescom missie van de automobielclub „De Rij monders" de uitslag bekend maken van de bijzondere puzzelrit, die geheel door de Rijmondersdames was bedacht en uitge zet. Dit jaar waren de dames Rotmans, Van Kleef, Swier, Schoone en Jordaan ver antwoordelijk voor de gang van zaken tij dens deze dameswildrit. De equipe Rol- vink was de beste van de 61 deelnemende equipes. Om precies 20 uur vertrok gisteravond de eerste equipe vanaf het parkeerterrein nabij het sportpark Schoonenberg om de ruim 60 km. af te leggen. Deze keer wa ren alle controleposten tevens startplaat sen. Bij de start kregen allen een zonneklep overhandigd. Hoéwei de zon de gehele dag niet te zien was, bleven de rallyrijders volhardend dit hoofddeksel dragen vanwe ge de puntenwinst. Bij Garage Bruinsma was het een drukte van belang. Vele he ren bleven langer dan noodzakelijk even wachten om te kijken naar bokspringende dames. En passant moesten de lichtjes van het verkeershuis van de V.V.V. op het Markt plein geteld worden. In de Kaplanstraat in IJmuiden was het verplicht steltlopen. De heren deelnemers moesten onder meer bukschieten in garage Kloosterhuis, waar zij tevens op hun E.H.B.O.-kennis getest werden door het deskundige perso neel van de Velsense ongevallendienst, waarvan het telefoonnummer bij vele Vel- senaren onbekend bleek te zijn. Sjoelen en blikjes omgooien waren de onderdelen, die bij de Stormvogelsgarage aan bod kwamen. In café Slootmans mocht geraden worden naar het aantal centime ters wol, dat in een knot wol gaat, terwijl de heren zich even op de kermis waan den bij het kogelschieten. Bij de finish moest de zonneklep nog steeds op staan en aan de kin een baard prijken; er moest een egeltje gefabriceerd zijn van lucifers en een aardappel en een Advertentie GROTE SORTERING BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Pieter J. z. v. P. de Kroon en M. N. Moes; Robertinus P. M. z. v. P. C. Haakman en A. Buijsman; Alida M. d. v. B. Wietsma en A. Baarda; Erik J. z. v. H. J. Buis en W. A. de Haas; Anette H M. d. v. G. Geel en H. M. Brasser; Hen drik L. z. v. H. J. Janson en B. Bosch; Anna M. M. d. v. N. S. Put en E. G. H. Arink; Rosalinda d. v. N. P. van Baar en H. Hulshof; Ronald J. z. v. J. C. Klassen en A. M. Brandjes; Stanley N. z. v. J. C. Klaassen en A. M. Brandjes; Thspdorus z. v. Th. Geel en J. M. de Bats; Jeroen P. J. M. z. v. J. Th M Blankendaal en A. H. Borst; René z. v. T. Kuipers en A. de Jong; Tamara C. M. d. v. J. H. van der Wel en M. Cornelissen; Axel z. v. P. W. K. Mallé en C. M. Schulze; Sandra d. v. J. L. van Santen en G. H. Schmale; Albertus J. C. z. v. C. G. Dijkman en H. A. Bleeker; Jo- hann M. d. v. W. C. M. Witte en J. M. Roos; Diana d. v. J. A. Blokker en A. W. Kreuger; Evelyn d. v. Y. van der Molen en J. I. van der Linde; Johanna R. d. A. J. Niesten en KI. Pais; Marjan J. d. v. A. E. Kimsma en J. de Klein; Hendrik A. z. v. H. J. Harder en M. Dijksma; Marcel A. J. z. v. A. J. de Ruiter en J. M. van Keulen, Gabriele E. d. v. R. Rose en R. M. Peters; Jürgen z. v. L. G. W. Kretschmer en W. Backhoven; Gerrit z. v. A. Zwart en C. M. M. Koning; Antje R. d. v. KI. Hofstra en T. van der Meulen; Erik J. z. v. J. Mulder en J. R. van Schie. ONDERTROUWD: P. van Ombergen en J. J. Groot; A. P. Beentjes en E. Meijland; G. Veenstra en G. H. J. de Pagter. GETROUWD: M. J. W. Woudenberg en Z. E. Douma; G. W. van Brenk en G. Schoenmaker. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN. BEVALLEN: M. M. Bakker-Zaal, d„ En- gelmundusstraat 41, IJmuiden-oost; E. P. Elfrink-van Schaick Zillesen, d„ Roos en Beeklaan 43, Santpoort; A. J. de Jong-Ros, z., Alex. Bellstraat 67, IJmuiden; A. K. van Egmond-Visser, d„ Huis te Wissenlaan 9, Santpoort; H. Otte-Verhage, d„ Orionweg no. 92, IJmuiden; S. van der Plas-van der Stel, z„ Bik en Arnoldkade 14, IJmuiden; M. Th. Timmer-Valks, d„ Kievitslaan 10, IJmuiden-oost; W. H. Weeber-Groeneweg, d„ Venusstraat 17, IJmuiden; A. A. Gover- de-Ettema, z., Tesselsch .deplantsoen 10, Driehuis; M. E. Schipper-Buyck, d., Que- ridostraat 9III, Haarlem: W. C. de Bie- Eggermont, z„ Eikenstraat 13, TJmuiden- oost; J. C. van Essen-Nieuwenhuis, z„ Sabastraat 13, Santpoort; 1. van den Bos- Burger. d., Gjertsenstraat 1, IJmuiden- oost;; H. A. Smit-Schouten, z„ Dirk Har- toghstraat 52, IJmuiden. OVERLEDEN: H. J. A. Niemann, 72 jr., weduwe van R. Puik, Juliana van Stol bergstraat 4 I, Hoogeveen; M. M. Chr. Jas- perse, 51 jr., echtgenote van A. C. Rozen- beek, Mercatorstraat 9, IJmuiden; H. Bij- ker, 68 jr., echtgenoot van G. Lieuwes, Zeeweg 210, IJmuiden-oost. Geref. Kerken Beroepen te Werkendam (vac.-H. Moll) P. H. de Kleer te Scheveningen. Aangenomen naar Lutten aan de Dedemsvaart W. Netjes te Stellendam en Melissant. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Dordrecht (2de pred.pl.) (toez.) J. J. v. Kapellerveen, woonachtig te Rotterdam. muizentrap van papier. Ondanks de geslo ten groentewinkels moesten de deelne mers toch met fruit aan de eindstreep ko men. Dit fruit was bestemd voor het Vel sense kindertehuis „Het Vinkennest". Uitslag: 1. equipe Rolvink 200 punten; 2. Doevedans 172 punten; 3. Van Vleuten 171 punten; 4. Zwirs 167 punten; 5. Scholz 164 punten; 6. De Vries 163 punten; 7. Brons veld 161 punten; 8. Kuyk 158 punten; 9. Snoek 158 punten en 10. Duyvenvoorde 157 punten. Totaal aantal deelnemende equipes: 61. Het 18e Rolland-jeugdschaaktoernooi heeft een overwinning gebracht voor de Beverwijkér G. van Manen. Hij won in de finalegroep al zijn partijen en toonde dus duidelijk aan de sterkste in dit gezel schap te zijn. Of hij ook de sterkste jeugd- schakpr van Noord-Holland is zal kunnen blijken als hij zal deelnemen aan dé jeugd titelstrijd van Noord-Holland waaraan hij, nu mag deelnemen. In de B-afdeling waarin minder stérke' schakers een plaats vonden traden Haarlemse jeugdschakers op de voorgrond. Dick Kist werd eerste en zal het volgend jaar een klasse hoger kunnen proberen. Zoals al zovele jaren werden de wed strijden ook dit keer weer met bekwame hand door de heer G. J. Bloemen naar een goed einde geloodst. De eindstanden werden A, 1. G. van Ma nen (Beverwijk) 4; 2. R. Adema (Alk maar) 3; 3. J. van Rongen (Santpoort) lVi; 4. Fr. Taylor (Alkmaar) l'/i; 5. P v.d. Linden Tol (Velsen) 0 punten. Groep B: 1. D. Kist jr. (Haarlem) 4; 2. N. Bolte jr. (Beverwijk) 3V2; 3. B. Kal (Haarlem) 3; 4. G. Leuven (Haarlem) 21/.; 5. S. Fris (Beverwijk) 1; 6. D. Bloemen daal (Bloemendaal) 0 punten. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXXXXXJOOOOCXXXJOCXXJOUOOUUUUOUA. De groenteveiling Kennemerland te Be verwijk zal in de kerstweek veilen op maandag en woensdag; een schorseneren- veiling zal worden gehouden op donder dag 24 oktober. In de laatste week van het jaar zal men slechts twee veilingen hou den en wel op maandag en op woensdag; dan komt ook de schorsenerenveiling te vervallen. In de kerstweek zijn bloemenveilingen op maandag, dinsdag en woensdag; de vei ling op donderdag komt te vervallen. Wel zal er een veiling zijn op tweede kerstdag 's morgens om 10 uur. Ook in de laatste week van het jaar zal alleen op maandag, dinsdag en woensdag geveild worden, op de normale aanvangstijden. De eerste veiling in 1965 is op vrijdag 1 januari 's morgens 10 uur. De noteringen op de groenteveiling wa ren: andijvie 41-95, bloemkool 34-96, bos- peen 51—62, waspeen 17-40, prei 14-28, knollen 12-28, witlof 24-43, spruiten 37-76, boerenkool 11-22, rodekool 11-21, groene- kool 8-14, uien 12-28, breekpeen 6-14. Op de bloemenveiling „Het Centrum" waren woensdag bijna 130 karren met bloemen. Het voorjaar is hier wel vroeg begonnen, want de bolbloemen overheer sen nu al het marktbeeld. Het waren vooral de hyacinten in de kleuren wit, rose en blauw; voorts nar cissen, gele trompetnarcissen en roodcup- jes. Iedere dag komen nieuwe soorten tul pen. Naast de Tommy en Levant waren er nu ook White Sail, Pink Trophy en Bril liant Star. Blauwe druifjes zijn ook ruim schoots vertegenwoordigd. Zelfs de irissen ontbreken niet. Alleen de crocussen ont breken nu nog. Over het algemeen zijn de kwekers zeer tevreden over het verloop van deze vroege broei. Tot nu toe vallen de prijzen niet tegen, al kan men nu ook weer niet zeggen dat de bolbloemen duur zijn. Er was een grote vraag naar anjers, die zeer sterk in prijs opliepen; ook de troschrysanten gingen vrij vlot weg, de aanvoer loopt sterk terug. Voor kwekers en handel komen spannende dagen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Rio Quinto" 20 dec.; Australië: ms „Toledo" 22 dec.; Brazilië: ms „Zaanland" 20 dec. en ms „Santa Isa bel" 21 dec.; Canada: ms „Christiane Schul- te" 20 dec.; Chili: ms „Moselstein" 20 dec.; Nederlandse Antillen: ms „Sinon" 22 dec.; Suriname: ms „Chiron" 22 dec.; Republiek Zuid-Afrika m.i.v. Zuidwest-Afrika: ms „Capetown Castle" 20 dec. en ms „Seroos- kerk" 22 dec. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Advertentie VILie »DUINwra 173- '/KlUIOEN TBt. ItO* Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Frigg, van Ventspils, voor Zaandam; Deborah, Ips wich; Neutron, Dagenham; Confid, Londen; Atzmaut, Rotterdam; Jason, Rotterdam; Pala medes, Rotterdam; Bittern, Liverpool; Oranje fontein, Antwerpen; Vanessa, Sundsvall; King Fisher, Felixtowe; Panormitis, Stettin; Ruth, Koping, voor Zaandam; Herm Kiepe, Hamina; Taurus. Rotterdam; Daphnis, Hamburg; Senegal- kust, Abidjan; Edda, Gefle; Swift, Londen; Frithjof, Noordzee, voor IJmuiden; Bram, Dagenham; Prudentia, Klinthamn; Zaanland, Hamburg; Hawkwood, Hartlepool; Jean-E., Londen; Mariekerk, Rotterdam; Spika, Water ford. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Saint Pierre, naar Duinkerken; Laus, Leith; Lens, Monrovia, van IJmuiden: Fokke de Jong Sr., Boston, van IJmuiden; Rijnborg, Delfzijl, van Zaandam; Pieter-S., Bilbao, van IJmuiden; Sarpedon, Hamburg; Worms, Antwerpen; Anne- liese, Monrovia; Robox, Rotterdam; Deborah, Great Yarmouth; Waalborg, Delfzijl; Jacob Teekman, Uddevalla; Wilca, Antwerpen; Theano, Rotterdam; Gaasterland, Teneriffe; Szczawnica, Rostock; Bloemgracht, Rotterdam; Gazelle, Boston, van Koog aan de Zaan; Aino, Wismar; Bram, Dagenham; Gruno, Londen; Fiducia-2, Kings Lynn; King Fisher, Felixstowe. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Martha Ahrens, van Hamburg; Nete Ginge, Zeebrugge, voor IJmuiden: Mare Liberum, Dagenham; Achilles, Rotterdam; Amstelstroom, Londen; Egret, Liverpool; Taras, Rotterdam; Uskbridge, Dublin, voor IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Oremina, naar Port Talbot; Kathe Ahrens, Odense; Areas, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7