Commissarissen gingen niet in op suggestie voor oplossing KREYMBORG-TIP Scholte met hoog moyenne aan de leiding in 47/2 strijd Twee oude heren lieten een jongetje alcohol drinken -UITGAAN IN HAARLEM- ARACHNE OVERHEMDEN 2 STUKS J975 Kort geding van Haarlemsche Scheepsbouw Uitspraak volgt op 31 december Ook wielerbaan in Alkmaar Ontsnapte arrestant weer aangehouden Afscheidscollege van prof. Schermerhorn Noodlottig schot nog mysterie norac voor verzorging van gevoelige magen Twintig dagen gevangenis geëist Vakanties beginnen in 1966 op 1 juli v. DUIYENBODEN N.V. VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 13 Hoogste macht Niet bevoegd Haarlem Bel-O-Fast in pasteltinten. Ook In uni wit met boordmodel rondo of punt. Tricotnylon in uni en streepdessins. Diverse mouwlengten. Per stuk 11.90 2 st-^arnü 19.75 Mfr, mmi z aluminium jaloezieën TENTOONSTELLINGEN TONEEL AMATEURTONEEL GABARET MUZIEK DIVERSEN JAZZ Kort nieuws gouden schakelarmband In het kort geding, dat een oppositie groep van aandeelhouders in de n.v. Haarlemsche Scheepsbouwmaatschappij in liquidatie had aangespannen tegen de commissarissen van deze maatschappij en dat gisteren voor de president van de Rotterdamse rechtbank diende, is, overigens niet geheel onverwacht, weer eens duidelijk geworden, hoe fel, ja bijna vijandig, beide partijen tegenover elkaar staan in een affaire die in financiële en vennootschapskringen weinig verheffend wordt genoemd. Een poging van recht bankpresident, mr. J. G. Reuder, de bei de partijen via een suggestie een op lossing voor de moeilijkheden aan de hand te doen werd door de raadsman van de commissarissen mr. C. P. Kalff uit Amsterdam afgewezen. Derhalve zal mr. Reuder op oudejaarsdag uit spraak doen in het korte geding. De oppositiegroepen van de Haarlem sche Scheepsbouwmaatschappij in liquida tie, die ongeveer een derde van het totale aandelenkapitaal vertegenwoordigen, dag vaardden via haar vertegenwoordiger, mr. J. Brenkman, de H.S.M. in kort geding onmiddellijk nadat op 9 december dit col lege had laten weten niet van plan te zijn de twee moties, die in de aandeelhouders vergadering van 18 november waren aan genomen uit te voeren. In één van deze moties gaf de vergadering het bestuur te kennen haar oordeel over de jaarstukken 1963 van de n.v. in liquidatie te reserve ren totdat zij door een deskundige enquête behoorlijk zal zijn voorgelicht omtrent het sedert 1 januari 1963 door de directie res pectievelijk liquidateuren, gevoerde beleid en het daarop door commissarissen ge voerde toezicht. De raad van commissarissen kreeg via de motie van de vergadering de opdracht op korte termijn een buitengewone ver gadering te beleggen tijdens welke als agendapunt zou worden behandeld de be noeming van een enquête-commissie, met de opdracht aan de algemene vergadering te zijner tijd verslag uit te brengen over het sedert 1 januari gevoerde beleid. Aanleiding voor deze motie was de me dedeling in het jaarverslag 1963 waarin de liquidateuren met grote mate van waarschijnlijkheid meenden te kunnen vaststellen dat de aandeelhouders geen of slechts een minimale uitkering mochten verwachten. Deze voor aandeelhouders wel zeer sombere prognose kwam tien maanden nadat de bankier in de verga dering van 16 januari 1964 had verklaard de hoop te hebben dat de aandeelhouders na liquidatie honderd percent op hun aan delen zouden ontvangen. Mr. J. Brenkman, die gisteren tijdens het korte geding de houding van de com missarissen „een flagrant verzet tegen aandeelhouders" noemde, verzocht de pre sident de commissarissen van de H.S.M. te gelasten de beide moties van de ver gadering van 18 november jl. ten uitvoer te leggen op straffe van een dwangsom van honderd gulden voor elke dag dat hieraan geen gevolg wordt gegeven. De raadsman was van mening, dat de ver gadering van aandeelhouders de hoogste macht in een n.v. is en dat voor wat be treft de gang van zaken bij de „Haarlem sche" het bestuur zich maar te houden heeft aan het rechtsgeldige vergaderings- besluit van 18 november, waarin de twee moties nagenoeg met algemene stemmen werden aangenomen. „Wij hoeven niet eens van het minder heidsrecht gebruik te maken om een en quête te eisen. Bovendien, waar zitten we eigenlijk over te praten. De zaak ligt vol komen duidelijk", zo zei mr. Brenkman. „Het gaat er niet om, of er een enquête komt, maar welke er komt", wenste mr. Kalff, raadsman van de commissarissen der H.S.M. duidelijk te stellen. Hij wees er de president op dat commissarissen niet van hun mening zijn af te brengen, dat slechts een enquêtecommissie kan worden gevormd, indien dit geschiedt volgens de richtlijnen van het Wetboek van koophan del. Hij was van oordeel, dat de aandeel houdersvergadering van 18 november, waarin bijna een derde van het totale aandelenkapitaal was vertegenwoordigd, niet bevoegd was van commissarissen te eisen beide moties in een volgende ver gadering aan de orde te stellen. Mr. Kalff wees op formele gronden de eis van oppositie af. „Wij zijn echter wel bereid mee te werken aan een enquête, mits deze wordt gehouden door een com missie, die door de rechter is benoemd. In dat geval zullen de kosten moeten wor den voorgeschoten door verzoekers," zo liet mr. Kalff de president weten. Een ogenblik had het er de schijn van, dat mr. Kalffs voorstel mogelijkheden bood totdat echter mr. Reuder laconiek ver klaarde niet tot de conversie van mr. Kalff bevoegd te zijn. De president wees er op, dat alleen de president van de rechtbank in Haarlem, de plaats waar de H.S.M. gevestigd is be voegd is in dit geval een enquêtecommis- die te benoemen. Mr. Reuder lanceerde onmiddellijk hierop zijn eigen voorstel. „Probeer", zo stelde hij de partijen voor, „na overleg een vergadering te beleggen met als enig agendapunt het ontslag van de huidige bestuurders en commissarissen. In die vergadering wordt dan wel duide lijk wat er met deze colleges gaat gebeu ren", zo zei mr. Reuder. Wanneer de meerderheid de commissarissen naar huis stuurt, dan zal die meerderheid ook een nieuw bestuur moeten kiezen. Mr. Kalff voelde er weinig voor. Hij wenste slechts de uitspraak van dit korte geding af te wachten. Alkr^lar krijgt binnen afzienbare tijd de beschikking over een wielerbaan. Nadat het gemeentebestuur van Breda woensdag avond besloot tot het geven van een le ning voor een dergelijk project, heeft de gemeente Alkmaar donderdag haar fiat gegeven aan de bouw van een betonnen wielerbaan van 250 meter lengte. Het gemeentebestuur stelde zich garant voor 150.000.- en de Nederlandse Sport Federatie gaf een renteloos voorschot van 25.000. De Haagse recherche heeft rond midder nacht in een café in de binnenstad van Den Haag een 23-jarige Amsterdammer zonder beroep aangehouden. De man was op 12 december bij zijn overbrenging naar het hoofdbureau van politie in Amsterdam ontsnapt. Hij was aangehouden op verden king van diefstal van een grote partij tex tiel. In aanwezigheid van onder meer dr. W. Drees, oud-minister van oorlog, ir. C. Staf, verscheidene leden van de eerste en de Tweede Kamer, autoriteiten van de tech nische hogeschool te Delft en vrienden uit het concentratiekamp in de jaren 1940- 1945 heeft prof. dr. ir. W. Schermerhom, directeur van het I.T.C., het international training centre voor de luchtkartering te Delft, donderdagmiddag zijn afscheidscol lege gegeven. Het is nog steeds niet bekend, waarom het schot is afgevuurd, dat de 31-jarige J. Olislagers uit Boxtel in de nacht van maandag op dinsdag het leven heeft ge kost. De hoofdagent, uit wiens dienstpis tool het schot is afgevuurd, is nog steeds niet in staat een samenhangende verkla ring af te leggen. De officier van justitie, mr. J. Bruigom uit 's-Hertogenbosch, onder wiens leiding het onderzoek staat, heeft ook weinig hou vast aan de verklaringen van de jachtop ziener Schuurmans, die in het gezelschap van de hoofdagent was, daar de jachtopzie ner met zijn rug naar de hoofdagent zat, toen deze het schot loste. Men heeft reeds getracht het incident te reconstrueren maar de betrokken hoofd agent was niet in staat hieraan mede te werken. De patroonhuls, die men voor een juiste reconstructie van het gebeurde no dig heeft, is nog steeds onvindbaar. De weduwe van de heer Olislagers is door de dood van haar man zo geschokt dat zij zich onder doktersbehandeling heeft moeten stellen. Zij is in verwachting. De heer K. Voorboom, die samen met de heer Olislagers op jacht was, is naar familie elders vertrokken om op verhaal te komen. Het slachtoffers is vanmorgen begraven op het r.k. kerkhof aan de Bosscheweg. Advertentie M L mm I GROTE MARKT 1-7 - HAARLEM De kaarten zijn geschud en de troeven op tafel gelegd in het toernooi om het Nederlands kampioenschap ereklasse an ker kader 47/2, dat donderdagmiddag in de Friese club te Leeuwarden is begon nen. De troeven zijn de twee kadristen, die reeds verscheidene jaren toonaange vend zijn in de biljartwereld: Henk Schol- te en Tini Wijnen, alsmede de kersverse kampioen in het kader 47/1, dé Aaltenaar Hans Vultink. De senior van de acht deel nemers. de 57-jarige Piet van de Pol, kwam evenals Scholte en Wijnen zegevie rend uit de strijd op de eerste wedstrijd dag. Spannend was het duel tussen de twee Advertentie Het ideale middel voor gevoelige; magen. Norac helpt direct tegen overtol- lig maagzuur. Norac j legt een beschermend laagje op Uw maagwand. 1 Uw doosje Norac staat voor U klaar bij Uw apotheker of drogist. Doosje 1 van 50 tabletten, 1,60. j 1 en produkt van de N.V. Alge meent' NORIT Maatschappij Tegen twee bejaarde mannen van 75 en 79 jaar is gisteren voor de Almelose poli tierechter twintig dagen gevangenisstraf geëist, waarvan vijftien voorwaardelijk, en verder respectievelijk 75 en 50 boe te. Zij hadden een kleuter van twee-en- een-half jaar alcohol laten drinken. Beide bejaarde mannen waren dinsdag 19 mei in hetzelfde kosthuis. Zij hadden juist wat onder de kurk gehaald. Twee bierflesjes vol met citroen jenever en een wat grotere fles van dezelfde drank. Toen het twee-en-een-half jarige buur jongetje Gerrit Versteeg de deur binnen schoof, wat hij wel vaker deed, hadden beide oudjes hem deelgenoot gemaakt van hun vreugde. Ze hadden het jongetje beur teling een half glaasje vol citroen jenever ingeschonken en het ventje had het glas met plezier leeggedronken. Zes keer had men dit spelletje gespeeld. De twee mannetjes hadden er het groot - Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 16657 Kruisstraat 22 - Haarlem - Tel. 17206 Vraagt prijsopgaaf De regering streeft er naar dat met ingang van 1966 over de gehele linie 1 juli als begindatum voor de schoolvakan ties wordt aangehouden. Dit is één van de maatregelen, die de regering wil nemen om de vakantiespreiding te bevorderen. Gedurende de eerstkomende jaren wil de regering een voorlichtingscampagne voeren, die gericht is op de niet aan het topseizoen gebonden vakantiegangers. De regering gaat hiermee in op voor stellen van de SER. Twee andere voor stellen konden niet worden overgenomen, namelijk de verlenging van de schoolva kanties of het invoeren van een aaneenge sloten schoolvakanties van hemelvaartsdag *°t en met pinksteren. ste plezier in, vooral toen de kleine Ger rit begon te wankelen. Achter het huis viel hij later enige keren, totdat hij in een diepe bewusteloosheid geraakte. In een ziekenhuis werd de maag van Gerrit leeggepompt. Er was sprake van een acute alcoholvergiftiging. De officier van Justitie, mr. C. H. Nuis, nam aan dat de beide heertjes, die zelf ook heel wat gedronken hadden, zich van het gevaar niet volledig bewust waren ge weest. De Stichting V erletbestrijding Bouw nijverheid heeft nu een foto vrij gegeven van de speciale werkpakken voor bouwvakkers waarmee zij deze winter een proef gaat nemen. Het grijze pak is van Nederlands fabri kaat. Het is gemaakt van waterafsto tend materiaal en voorzien van een schuimplastic, warmte-isolerend vest. Het pak is voorts winddicht en vuil- afstotend. Het witte pak wordt in Denemarken in de winterse bouw gebruikt. Er behoort speciaal net- ondergoed bij (warmte-isolerend), gei tenwollen sokken en een muts met oorbeschermers. Na afloop van de proef zal de stichting een keuze doen uit deze pakken. Vishal, Grote MarktTot en met 17 januari werken van leden en invitees van de Haarlemse Vereniging van Beel dende Kunstenaars „De Groep". Dage lijks van 10-17 uur en zondag en beide kerstdagen van 13-17 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat/Nieuwe Kerksplein: Dagelijks van 10-18 en 20-24 uur, 's zaterdags en zon dag 10-18 uur en 20-21 uur. In de maand december tekeningen en grafiek van J. Ploos van Amstel. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Kerstexpositie „Vita Jesu" (Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.a.). Tot en met 31 januari. Teylers Museum, Spaarne 16 Permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch-natuurkun- dige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Op werkdagen (behalve maandag) geopend van 10-17 u. en de eerste zondag van de maand van 13-17 u. Museum Het Huis Van Looy, KI. Houtweg no. 103: Expositie van werken van leden „Kunst zij ons doel" van 21 november tot 4 januari. Dagelijks van 10-17 uur; zondag van 14-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Permanente expositie van oude reli gieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van 14- 17 u. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. Geopend op zaterdag van 14-17 u. of na afspraak, tel. 43644. Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Dagelijks van 9-12.30 en 13.30-16.00 u., zondag 10- 16 uur. Stadsschouwburg (wandelgangen)Teke ningen en aquarellen van Rie van Goor. Vrijdag 18 december. Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Theater met „Ubur- leske" van Alfred Jarry. Regie: Hans Tiemeijer. M.m.v. Hans Tiemeijer, Elise Hoomans, Carla de Raet, Henk Schaer, Hans Pauwels, Arthur Boni, Jan Kie- boom, Jacq. Snoek e.v.a. Zaterdag 19 december, Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Oomedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf' van Edward Albee. Regie: Han Bentz van den Berg. M.m.v. Ank van der Moer, Femke Boersma of Petra Laseur, Han Bentz van den Berg en Will van Seist. Zondag 20 december, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Studio met „Viool tjes" van Georges Schehadé. Regie: Peter Oosthoek. M.m.v. Nell Koppen, Els Bou- man, Elsje Scherjon, Lou Steenbergen, Lex Goudsmit, Ad van Gessel, Ton Len- sink, Bram van der Vlutgt, Jaap Hoog- stra, Henk Voges e.v.a. Dinsdag 22 december, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep van het Stedelijk Gymnasium met „Antigone". De Waagtaveerne, hoek Damstr.-Spaarne: vrijdag, zaterdag en zondag (van 20-01 uur) „Een lied, meer niet" door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer (zon dag ook filmpjes van Hans van der Busken). Café-chantant Adam en Eva (Raamvest 5): Op 18, 19 en 20 december treedt het ge zelschap Frans en Fiet Koster, Maria Lindes, Cees van Oyen en Enrico Neck- heim weer thuis op met ,,'t Is Zonde". Het cabaret duurt van 9-11.15 uur. De zaak is vanaf 8 uur geopend. Vrijdag 18 december, Concertgebouw, 20.15 uur: Het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends met de pianist Hans Henkemans als solist. Programma: Baird, Beethoven, Kabelac en Ravel. Maandag 21 december, Remonstr. kerk (Wilhelminastraat), 20.15 uur: Kerst- mimespel van Theo Vesseur m.m.v. de sopraan Aukje Broers, de mezzosopraan Gea van de Hert en de bas Jan Schaap. Het kerstspel staat o.l.v. mej. Nora Krets. Maandag 21 december, Bakenesserkerk, 20 uur: Kerstuitvoering door leerlingen van de Maria-mulo en de r.-k. Vorm school „Laetare", het damesensemble „Clematis", het geheel o.l.v. mej. Anny Bonarius. Solisten de organist J. Schou ten en de pianiste Ans Bouter. Pro gramma: Handel, Couperin, Britten, kerstliederen en voordracht van poëzie. Dinsdag 22 december, geb. Prot. Bond (Postl. Heemstede) 20 uur: Kerst-mime- spel (zie maandag 21 december). Dinsdag 22 december, Concertgebouw, 20 u.: Voikskerstzangavond, m.m.v. Teke Bijls- ma (orgel). Dinsdag 22 december, Waalse Kerk, 20 u.: Concert door het Haarlems Kamerkoor, het strijkensemble van „Toonkunst", de alt Else de Graaf, de claveciniste Truus Caspers en de organist Piet Halsema. Het geheel o.l.v. Piet Halsema. Pro gramma: Sweelinck, Corelli, Vincent Lübeck, Masséus, P. Cornelius; Bach, Handel en Buxtehude (ten bate van „Oublaisse 1964). Woensdag 23 december, De Hoeksteen, Santpoort-Zuid, 20 uur: Kerstconcert door het jeugdkoor Inter Nos o.l.v. Ernst Munsterman. M.m.v. de sopraan Anneke van der Hulst, de trompettist Jan Mun sterman en de organist Steef Oosterbeek. Programma: Bach, Handel, Catharina van Rennes. De Ark, Nieuw Heiligland: Dagelijks van 2023.30 uur Klassiek grammofoon- platenprogramma. In 't Goede Uur, Korte Houtstr./Nieuwe Kerksplein: Maandag, dinsdag en woens dag van 2122 uur: Klassiek grammo- foonplatenprogramma. Vrijdag 18 december, Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Lange Veerstraat 16, 20 uur: Volkskundecommissie. Dr. Tj. W. R. de Haan over „Feesten in december". Vrijdag 18 december, Academie Voortgezet Onderwijs, Zijlvest 25 A, 20 uur: De heer Jack P. Loorij over „Regeert de com puter de mens Zaterdag 19 december, Kantine Sportveld Kleverlaan, 20 uur: Jongerensociëteit „Haerlem" met de film „Die Mauer". Zaterdag 19 december, café-restaurant Brinkmann, Grote Markt, 19.30 uur: Feestavond jongerenclub De Twintigers met muzikale medewerking van The Wanderers. Zaterdag 19 december, Wapen van Heem stede, Wilhelminaplein, Heemstede, 15- 22 uur en zondag 20 december 10-16 uur: Duivententoonstelling van postduiven vereniging „De Luchtbode". Maandag 21 december, Waagtaveerne, Spaarne/Damstraat, 20 uur: Feestavond Buurtvereniging Overveen. Maandag 21 december, café-restaurant Brinkmann, 14 uur: Ned. Vrouwen Elektriciteits Vereniging, echtpaar Hin- lopen-Nanninga over „Van Nazareth na?.r Bethlehem". Dinsdag 22 december, Concertgebouw, 20 uur: Volkskerstzang. Hotel Bouwes, Zandvoort: In de weekein den muziek met internationaal cabaret programma. Hildebrandzaal, Smedestraat, 20-23 u.: Iedere zondagavond dansen op muziek van The Sunbeams. Zaterdag 19 december, jazz-sociëteit Ekestos, Stationsplein, 20 uur: Het Tony Vos Kwartet met Tony Vos (altsax), Boudewijn Leeuwenberg (piano), Hans van Rossum (bas) en Ruud Pronk (slag werk). Zondag 20 december, jazz-sociëteit Ekestos. Stationsplein, 20 uur: Kwarte' Aart Gisolf met Aart Gisolf (sax), Frans Ronday (bas) en Max Bolman (slagwerk). generaties, vooral in de eindfase. Vanuit de stand 291-260 ontwikkelde zich een me- dogenloze strijd, waarin de spelers elkaar geen duimbreed toegaven, maar ook kan» na kans lieten liggen voor een beslis sende eindstoot. Het was tenslotte Van de Pol, die deze uitdeelde, maar met drie punten had deze weinig gehalte (400-395). Vultink had toen reeds een uur tevoren de keu uiteen geschroefd na een afgete kende zege op Bert van Nijnatten. Al di rect nam Vultink een grote voorsprong (224 41 na zes beurten) en met series van o.a. 78 en 51 tot slot wandelde hij naar de zege 400-198. Nog gemakkelijker dan Vultink had Scholte het tegen 'n volkomen falende Jacobs. Vooral tegen het einde bereikte het spel van de Eindhovenaar hoog niveau. Hij legde het vast in series van 148 en 106. De uitslag was 400-63. In al zijn grootheid schitterde Wijnen te gen Van Leur punten vergarend in een rap tempo op slechts weinig centimeters van het groene laken. Het resultaat was een grandioze slotreeks van 263. De overwin ning had hij hiermee op zijn naam, want de aangeslagen Van Leur had hierop geen antwoord (287). Mokkend over de arbitrage kon Hans Vultink in de avonduren tegen Joop Roo- denburg geen moment in zijn spel komen. Ondanks een groot aantal missers over vleugelde Roodenburg zijn tegenstander toch gemakkelijk, want Vultink maakte er helemaal niets van. De winnende 400e ca rambole van Roodenburg kwam voor bei den als een verlossing (400-147). Lambert van Leur putte uit de serie van 93 van Van de Pol in de zevende beurt de in spiratie om dadelijk daarop met veel flair, maar ook toch wel getuigend van kunde in een vlot tempo tot een produktie van 140 caramboles te komen, waarmee hij de leiding overnam (181-172). Lang was de Ossenaar deze weelde echter niet ge gund, want in de volgende beurt kwam Van de Pol tot 77 punten (249) en deze vormde de basis voor zijn latere zege (400-362). Jacobs, die 's middags tegen Scholte volkomen faalde, herstelde zich in de tweede ronde prachtig tegen Tini Wijnen, die hij het vuur na aan de schenen legde. Toen in de elfde beurt met een zeer goed gespeelde serie van 141 de finish dicht naderde, groeide Tini Wijnen echter naar zijn grootste vorm. Met een serie van 110 maakte hij de partij uit. Jacobs bleef op 335 staan. In al zijn grootheid rees Henk Scholte rond het middernachtelijk uur op in de ge spannen atmosfeer van de Friese bil jartclub. Mathematisch uitgebalanceerd leidde hij het ivoor langs de kaderlijnen, corrigerend optredend met een rappelle tje, indien dit nodig was. De ballen sche nen onder hypnose, vooral in de derde beurt, toen Scholte met een serie van 219 de partij uitmaakte, na van acquit te zijn gegaan met een reeks van 100. Van Nijnatten kon slechts uit de nastoot wat punten vergaren (25). Nederig moest hij het hoofd buiten voor de grootmeester-in- kampioensvorm. De stand na de eerste dag is: h. serie alg. moy. Scholte 4 219 80, Wijnen4 263 40, Van de Pol 4 103 18,60 Roodenburg 2 98 16,91 Vultink 2 78 14,02 Van Leur0 166 22,37 Jacobs 0 136 20,94 Van Nijnatten 0 79 13,11 Na 25 jaar terecht. Een uit 1853 daterend# burgemeestersketting van de gemeente Arnhem, die reeds vóór 1940 werd ver mist, is terecht. Hij is ontdekt tussen antiquiteiten van een Amsterdamse ju weliersfirma. Het gemeentebestuur van Arnhem heeft de ketting teruggekocht voor duizend gulden. Advertentie In vlees gestikt. Donderdagavond is de 73-jarige J. Stax uit Horst bij het avond eten in een stukje vlees gestikt. Hans en Anneke van der Heijden edelsmid - naaldkunstenares Spekstr.3 (achter de Vleeshal) teL 15745

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13