Minister wil draadomroep wel kwijt aan particulier AGE KAN I. KAN BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Bejaarde man in Haarlem verongelukt Kort en bondig mm Geen Zeewolde en Larsen in polder Oost-Flevoland Motie tot uitstel van opheffing heeft weinig kans in de Kamer Jongens uit het drijfzand gered vonnis voor Mild examenfraude Wordt prof. P. Kuin burgemeester van Rotterdam? Knaap met been onder stoomwals Financiële problemen voor universiteit in Leiden Jongen gewond bij val uit trein Scheepsbotsing op de Noordzee „Martelkamer" voor computers ummeklea'mg twifmlfymkleufat. Weer kouder TRESLONG - HILLEG0M VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Geluk eerst dan met een ring van Juwelier Horloger BARTELJORISSTRAAT 2 - TELEFOON 13004 „Amor" - „Cupido" - „Anjer" - „Desiree" - „Princesse" SCHOTERWEG 5-7 Haarlem Tel. 60114 'iV- la In Uithoorn Om. Ournjest/iaatm minimum WERKRAPPORTEN C i st DEN HAAG Minister Van Aartsen van Verkeer en Waterstaat beschikt thans over een plan voor de bouw van Lelystad van prof. W. van Esteren. Lelystad moet een kern worden die geleidelijk tot een stad van 50.000 inwoners kan uitgroeien met een uitloop tot 100.000 inwoners. De minister voelt thans weinig meer voor de bouw van Zeewolde en Larsen in Oostelijk Flevoland. De ervaring in de Noordoost polder heeft geleerd dat beter van derge lijk kleine kernen kan worden afgezien. De nieuwe polder moet een ander karak ter krijgen dan de Noordoostpolder, waar zich thans een arbeidsoverschot voordoet als gevolg van de structurele wijzigingen in de landbouw. Er moet gedacht worden aan de vestiging van industrie. Voor de aanleg van een spoorlijn tussen Amsterdam en Lelystad via het Gooi be staan vooralsnog geen mogelijkheden. Lelystad zou tenminste 50.000 inwoners moeten hebben wil de lijn rendabel wor den. Wel is voor het tracé van de spoor lijn grond gereserveerd. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Minister Van Aartsen van Verkeer en Waterstaat is bereid de draadomroep van de PTT over te dra gen aan een particuliere exploitant. „Er zal met mij wel te praten zijn als er zich iemand meldt die de draadomroep zou willen overnemen", zei hij gisteren in de Tweede Kamer. Maar hij zei erbij Ik zie niet in hoe men de draadomroep rendabel zou kunnen maken". Er was door dr. Vermooten (P.v.d.A.) een motie ingediend om het liquidatiebe- sluit van de draadomroep nog een jaar c To- Stadssrhouwburg, vandaag 20 uur neelgroep Theater met „Uburleske" van Alfred Jarry. Regie: Hans Croiset. M.m.v. Hans Tiemeyer, Elise Hoomans, Henk Schaer, Arthur Boni e.a. Zaterdag 20 uur: De Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Edward Albee. Regie: Han Bentz v. d. Berg. M.m.v. Ank v. d. Moer, Han Bentz v. d. Berg e.a. Concertgebouw, vandaag 20.15 uur: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Hans Henkemans (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Gegeseld en bemind", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Orpheu Ne gro", 14 j. Lido, 14 u.: „The young ones", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De vruchten zijn rijp", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Liever nog geen bloemen", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 uur: „Taras Bulba", 14 j. Zaterdag geen filmvoorstel lingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen- Jagers", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De woestijn havik", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Hiroshima mon amour", 18 j. Monopole (Zandvoort): vandaag geen filmvoorstellingen. Zaterdag 20 u.: „Spar- tacus", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot er met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerstten toonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u en van 22-24 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 18 januari: Jaarlijkse expositie van leden en invité's van de Vereniging van Haarlemse kun stenaars „De Groep". Dagelijks van 1017 uur. Zon- en feestdagen van 1417 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaame/Damstr.): Van avond en gedurende het weekeinde van 20-01 uur: Optreden van Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Zondag tevens filmimpressies van Hans van der Busken. Adam en Eva (Raamvest): vandaag en gedurende het weekeinde van 21-23.15 u.: Optreden van Fiet en Frans Koster e.a. in ,,'t Is zonde". Geopend van 20 u. af. Hoogleraar. Dr. C- F. van Parreren is be noemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der sociale wetenschappen aan de rijksuniversiteit te Utrecht om onder wijs te geven in de psychologische func tieleer. VRIJDAG 18 DECEMBER City, 20 uur: „De onbevredigden". Stadsschouwburg, 20 uur: Toneel door Ned. Comedie: „De Man van Morgen". ZATERDAG 19 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „De onbevredigden". Stadsschouwburg, 20 uur: „Eddie ge bruikt geweld". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30- 12 en 14-16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort, gebouw Spaame- berg, Wüstelaan 79, 10 tot 12 uur. VRIJDAG 18 DECEMBER Kennemer Thetaer, 19.30 uur: „Te rijk om los te lopen" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het masker van Scaramouche". W.B. Theater, 20 uur: „Om het goud van Novada". Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wiegers, van 9 tot 18 uur. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond Gronings-Drentse Vereniging „De Honds rug". Promenade, Meerstraat, 20 uur: Bijeen komst Aquariumvereniging. Aula Chr. L.T.S., 20 uur: Kerstfeest voor chronische zieken, door Roode Kruis en Leger des Heils. ZATERDAG 19 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Te rijk om los te lopen"; 23.30 uur: „Middernacht zone". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het masker van Scaramouche". W.B. Theater, 20 uur: „Om het goud van Nevada". Advertentie 3e kerstdag (27 december) KERSTDINER-DANSANT 20.- p. c. met o.a. Willy en Willeke Alberti. 25 en 26 dec. VOL NIEUWJAARS-DINER-DANSANT 17.50 p. c. met Shirley Zweerus, The Mounties, Cocktail Trio Res. 02520-5347 aan te houden. De meerderheid van de Kamer had evenals de indiener van de motie nogal wat bezwaren tegen de ophef fing van de draadomroep. Maar toen mi nister Van Aartsen had uiteengezet dat de belangstelling snel' terugloopt na de kleine tariefsverhoging van 1 juli verloor de draadomroep 17.000 abonnees werd duidelijk dat de motie in de Kamer weinig kans maakt. Volgende week maandag zal zij in stemming komen. Het aantal telefoonaansluitingen zal dit jaar heel wat groter zijn dan het vorig jaar: ongeveer 97.000 tegen 85.000. Minis ter Van Aartsen wierp met deze medede ling olie op de golven van critiek die de Kamer had tegen het tempo waarin het staatsbedrijf der P.T.T. nieuwe aansluitin gen tot stand brengt. Er is een soort struc tuurplan voor het inlopen van de telefoon achterstand, maar of het zal doorgaan hangt af van het geld dat de minister van Financiën ervoor beschikbaar zal stel len. De besprekingen tussen de ministers van Verkeer en van Financiën zijn nog gaande. Dr. Vermooten diende ook over dit onderwerp een motie in, waarin gevraagd werd het plan voor versnelde aanleg van telefoonaansluitingen aan de Kamer over te leggen en het spoedig uit te voeren. Ook over deze motie zal maandag ge stemd worden. Er waren ook nogal wat bezwaren tegen de verhoging van de post- tarieven welke P.T.T. volgend jaar 45 mil joen gulden moet opleveren. Minister Van Aartsen kon ondanks sterke aandrang uit de Kamer nog niet zeggen welke tarieven verhoogd zullen worden. De Tweede Kamer heeft voorts zonder hoofdelijke stemming de begrotingen van Algemene Zaken en van Binnenlandse Za ken aangenomen. De P.S.P. stemde tegen de "artikelen die betrekking hadden op de civiele verdedigingsvoorbereiding en de Bescherming Bevolking. Minister-president Marijnen deelde mee dat er een nieuw plan voor de B.B. in voorbereiding is waarbij deze organisatie meer vredestaken zal krijgen. Tegen een algemene rampenorganisatie had, met de Kamer, ook de premier bezwaar. De Kamer heeft de motie-Engels voor verhoging van de subsidie aan particuliere organisaties op het gebied van maatschap pelijk werk aangenomen. Tegen de mo tie stemde alleen de V.V.D. De motie-En gels vraagt om een verhoging van de sub sidies voor de particuliere organisaties voor maatschappelijk werk met 10 per cent. De Tweede Kamer heeft verder de in komensgrens in de Kinderbijslagwet voor kleine zelfstandigen met 600 gulden in plaats van met 400 gulden verhoogd door aanvaarding van een amendement-Nelis- sen (K.V.P.) waarin de door minister Veld kamp voorgestelde verhoging van 4.000 gul den tot 4400 gulden nog eens werd ver hoogd tot 4600 gulden. De Kamer aan vaardde voorts een tweede amendement van de heer Nelissen, waardoor de in komensgrens wordt gekoppeld aan "zowel het indexcijfer van de lonen als aan dat van de prijzen. De Amsterdamse brandweer heeft met behulp van een houten vlot twee jongens, van zeven en tien jaar gered uit het drijf zand op 't opgespoten terrein bij de Trans formatorweg. De jongens waren in moei lijkheden geraakt, toen een oude matras, waarop zij speelden, plotseling wegzonk in het zand. Advertentie De Utrechtse studenten, die bij de frau de bij het dierenarts-examen betrokken waren, hebben van het tuchtcollege van de rijksuniversiteit in Utrecht straf gekre gen. De twee studenten, die het nauwst bij de fraude betrokken waren, worden in de gelegenheid gesteld het onderdeel bac teriologie over vijf maanden over te doen, na eerst weer het co-assistentschap te heb ben gelopen. De andere studenten kunnen na zes weken, waarvan drie met terug werkende kracht, het onderdeel bacterio logie overdoen. De uitspraak van het tuchtcollege wordt in studentenkringen als mild beschouwd, Duidelijk is, dat het belang van de stu denten voorop heeft gestaan, maar dat het tuchtcollege de zaak niet geheel zonder sanctie wilde laten passeren. Prof. dr. P. Kuin, lid van de raden van bestuur van Unilever n.v. en Unilever Ltd., is gepolst voor de functie van bur gemeester van Rotterdam als opvolger van mr. G. E. van Walsum. Prof. Kuin heeft reeds een bespreking gehad met de Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land, mr. J. Klaasesz. Prof. Kuin is, even als mr. Van Walsum, lid van de Partij van de Arbeid. Prof. Kuin, die thans 56 jaar is, was van 1945-1948 secretaris-generaal van het ministerie van Economische Zaken. In 1948 werd hij benoemd tot economisch ad viseur van Unilever en in 1961 tot lid van de directie-Nederland van Unilever n.v, Hij was tot eind 1962 buitengewoon hoog leraar aan de universiteit van Amster dam. Prof. Kuin neemt in verschillende functies deel aan het werk van de We reldraad van Kerken, de Europese Bewe ging en de Internationale Kamer van Koophandel. Hij is lid van het algemeen bestuur van het Verbond van Nederland- sche Werkgevers. Advertentie 117. Voor een zeeman als Brammet je Fok was een scheepsbeschuit het heerlijk ste, wat hij kende, en hij lustte er elke dag wel pap van. Maar Karo en Tutu wil den wel eens iets anders. Daarom besloot Bram appelflappen te bakkenen hij kon moeilijk weten, dat dit het begin van een nieuw en spannend avontuur zou wor den. Netjes als hij was, deed Bram alle appel schillen en klokhuizen in een afvaltonnetje. Hij merkte niet, dat Tutu het zonde vond van al die heerlijke stukjes appel, die zo maar werden weggegooid. De papegaai dook dus het afvalbakje in om zich aan die restjes tegoed te doen. Bram bakte intussen, dat het een lieve lust was. En toen net weer een paar van die heerlijke appelflappen in de pan lagen te sudderen had hij even tijd, om de rommel op te ruimen, die hij had ge maakt. Want aan boord moest altijd alles blinkend schoon zijn. Zonder goed te kijken pakte Bram dus het afvaltonnetje beet en met een zwaai schudde hij het leeg in zee. Tutu kon zich niet vasthouden en eer hij zijn vleu gels kon uitslaan, lag hij al in het water. „Man overrrboorrrd!" krijste hij luid. KON JE. OM* N06 EEM PM 60ED6 RAAD6EVIN6EN 66VEN 06 VERDERE BOOW ?J JA.L66NM6EENS 6V6M EEN HANGMAT '658-e EERST 06 Pt AN KEN VAST SPIJKEREN ZO,TERWIJL \K WAKKER.EEN, HOODIKJOtWE IN HETOOö! Tijdens het asfalteren van een straat in Den Haag is een 6-jarig jongetje onder een stoomwals gekomen. Het kind struikelde en de betonnen rol van de wals ging over het linker been. In het Juliana-kinderziekenhuis bleek het knaapje echter geen noemenswaardig letsel te hebben opgelopen, waarschijnlijk omdat het been door de wals in het nog zacht asfalt is gedrukt. De walsmachinist had voortdurend een groepje kinderen weggejaagd dat steeds om de wals heenliep. De kinderen trok ken zich daar weinig van aan en bleven vlak voor de wals heen en weer lopen. Het 6-jarige jongetje is daarbij gestrui keld, hetgeen de machinist van zijn zit plaats achterop de wals onmogelijk heeft kunnen zien. Twee doden in het verkeer Donderdagmiddag om half vier is de 75 jarige heer P. Witteman uit de Jan Stuyt straat met zijn fiets op de Schipholweg te Haarlem tegen een bestelauto gebotst. Later is hg in een ziekenhuis overleden Vermoed wordt dat de heer Witteman tussen schrikhekken nabij de Schipholweg is gereden en daardoor op de weg is ge komen. Nadat hij tegen de achterkant van de bestelauto, bestuurd door een 41-jarige loodgieter uit Heemstede, was gereden, viel hij. Hij bleef bewusteloos liggen. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is hem zuurstof toegediend. De Haarlemse politie verzoekt getuigen van het ongevalzich met haar in ver binding te stellen (Lange Wijngaardstraat) De achttienjarige H. Tuis uit Bodegraven is gisteravond omstreeks zeven uur bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij botste met een gehuurde auto in de scherpe bocht bij de „Witte Wimpel" tus sen Bodegraven en Nieuwebrug tegen een vrachtwagen met aanhanger uit Zoeter- meer. Het bestuur van de Leidse universiteit heeft tijdens een persconferentie ernstige bezorgdheid uitgesproken over de drasti sche beperkingen die de minister heeft aangebracht in de begroting voor 1965, vooral ten aanzien van de kapitaalwerken De ontwerpbegroting 1965 geeft aan de Leidse universiteit voor een nieuw- en ver bouw ongeveer de helft, namelijk twintig miljoen, van het gevraagde bedrag. De elfjarige V. de Bruin is gisteravond tijdens een stoeipartij met zijn twee broer tjes uit de trein gevallen, die van Leeu warden op weg was naar Harlingen. De jongen rolde in een sloot langs de rails. Met een hersenschudding en lichte ver wondingen ligt hij thans in het zoekenhuis te Harlingen. De Nederlandse kustvaarder „Thallo" 499 brt.) en het Nederlandse motorvracht schip „Zonnekerk" (10.000 brt.) zijn gis teren ter hoogte van de Schouwenbank op de Noordzee met elkaar in aanvaring gekomen. Beide schepen liepen schade bo ven de waterlijn op en zijn naar Rotter dam gevaren om de schade te laten her stellen. Niemand liep letsel op bij de aan varing. De I.B.M. gaat in Uithoorn een beproe vingslaboratorium voor computers bou wen. Het wordt een soort martelkamer, waarin de I.B.M., fabrikant van compu ters en andere elektronische bedrijfsma chines, haar produkten op betrouw baarheid en bedrijfszekerheid zal gaan onderzoeken. Over twee jaar hoopt men dit laboratorium, dat een unicum wordt voor Europa, in gebruik te kunnen nemen De I.B.M. heeft op haar complex in Uit hoorn reeds een ontwikkelingslaborato rium staan. Dit houdt zich in hoofdzaak bezig met het ontwerpen van elektroni sche apparaten voor het verwerken van formulieren van verschillende dikten en formaten, zoals bankcheques en girobil jetten. Deze machines bedrukken formu lieren met genormaliseerd schrift, dat .gelezen" kan worden door lees- en sor- teermachines, die weer aangesloten kun nen worden op computers die de gegevens ervan verwerken. Naast dit gebouw komt nu een tweede, waarin nieuw ontworpen apparaten wor den beproefd en eindprodukten vóór de aflevering worden gecontroleerd. Het hart van dit laboratorium wordt de martelka mer: een betonnen bunker van 24 bij 24 meter, waarin allerlei beproevingsmidde len kunnen worden toegepast. Zo komt er een klimaatkamer, waarin alle denkbare klimaten kunnen worden nagebootst. De toestellen worden blootgesteld aan tempe raturen van 40 tot +60 graden Celsius. Ze komen in een vibratiekamer, waarin na gegaan wordt of zij tegen allerlei soorten trillingen bestand zijn. Er komt ook een geluidsdode" ruimte, waarin gemeten kan worden waar zich in de machines eventueel storende lawaaibronnen bevin den. Het instrumentarium dat men hierbij ge bruikt varieert van een gewone thermome ter tot een computer. Ook de bouw zal ten dele geregeld worden door een computer, want met een speciaal computerprogram is het mogelijk het bouwproject binnen de kortst mogelijke tijd tegen de minste kos ten uit te voeren. Deze kosten worden ge raamd op 4 miljoen. Verdronken. Het driejarig jongetje Popko A. Stollenga is gistermiddag om kwart voor drie verdronken in de gracht, die langs de boerderij van zijn ouders te Garmerwolde ligt. Kleuter verdronken. De driejarige Ronald Kuyt, die dinsdagavond in een onbe waakt ogenblik het ouderlijk huis in Wormerveer uitliep, blijkt te zijn ver dronken. Instituut voor prehistorie. De president curator van de Leidse universiteit, dr. E. H. Reerink, heeft het instituut voor prehistorie van de Leidse universiteit officieel geopend. Eerbetoon aan redders. In de Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de directie van de K.N.S-M. een zilveren plaquette aangeboden, bestemd voor het Ameri kaanse jagerbevoorradingsschip „She nandoah", als bewijs van waardering voor de reddingsactie door de „Shenan doah" op 14 oktober, toen het m.s. „Doris" van de K.N.S.M. voor de haven van Napels ten onder ging. Aan deze redding van passagiers en bemanning van het schip namen vierendertig offi cieren en bemanningsleden van de „Shenandoah" deel. Rechterlijke macht. - Tot vice-president van het gerechtshof te Amsterdam is benoemd mr. F. R. Povel, thans raads heer in dat college. Tot vice-presidenten van de arrondissementsrechtbank in Den Haag zijn benoemd: mr. J. W. Knottenbelt en mr. G. Philipse, thans rechters in dat college. Acht maanden. De rechtbank in Gronin gen heeft een 24-jarige jongeman uit Oostwold veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf en drie jaren ont zegging van de rijbevoegdheid wegens het veroorzaken van een dodelijk on geluk. Hij was op 18 juli op de weg van Vlagtwedde naar Winschoten met grote snelheid op het linkerweggedeelte tegen een auto gebotst, bestuurd door de heer J. Moed uit Oude-Pekela. De heer Moed was op slag dood. Zijn der tienjarige zoon werd ernstig gewond. Advertentie Het KNMI deelt mee: Boven Schotland is een hogedrukgebied aangekomen, dat echter niet in betekenis toeneemt. Boven de Oostzee ligt nog een kleine depressie. Tussen beide systemen is op de Noordzee een noordelijke stro ming ontstaan, die zich langzaam over ons land uitbreidt en geleidelijk koudere lucht aanvoert. Er moet daarom een lang zame daling van de temperatuur worden verwacht. Uit Noord-Afrika is een voor die stre ken tamelijk diepe depressie naar de Middellandse Zee gekomen. Deze depres sie veroorzaakt dalingen van de luchtdruk in Zuid-Frankrijk. Mede hierdoor draait de wind in ons land naar noord tot noord oost. Aanvankelijk zal hier en daar nog een bui vallen, maar morgen neemt de kans op buien af. De temperatuur kan in de komende nacht in het binnenland plaatselijk tot om het vriespunt dalen. Maximum-temperaturen 00 w d binnen- en buitenland. a Neerslag: laatste 24 uur. S Q ÊB aS Den Helder onbewolkt nnw 7 1 Ypenburg regen n 8 2 Vlissingen licht bew. wnw 8 0 Eelde zwaar bew. w 6 1 De Bilt mist w 8 1 Twente geheel bew. w 6 1 Eindhoven mist zw 7 0,2 Z.-Limburg mist zw 6 0 Helsinki sneeuw n 3 1 Stockholm geheel bew. nnw 2 0 Oslo geheel bew. nnw 2 0 Kopenhagen regen n 5 7 Aberdeen sneeuwbui wnw 4 1 Londen regen n 6 0,1 Amsterdam regenbui wnw 8 1 Brussel mist zzw 6 0 Luxemburg onbewolkt n 4 0 Parijs mist no 6 0 Bordeaux geheel bew. nno 4 0 Grenoble geheel bew. windst. 8 0 Nice zwaar bew. nnw 15 0 Berlijn geheel bew. wzw 5 0,2 Frankfort mist windst. 6 0 München mist no 3 0 Zürich geheel bew. no 5 0 Genève geheel bew. nno 5 0 Locarno mist windst. 9 1 Wenen geheel bew. nw 5 2 Innsbruck motregen windst. 2 3 Belgrado zwaar bew. zo 11 0 Athene zwaar bew. windst. 0 Rome zwaar bew. windst. 16 1 Barcelona regen ono 13 1 Madrid geheel bew. n 6 10 Mallorca regen ono 18 0,1' Lissabon zwaar bew. n 11 0 Zaterdag 19 december Zon op 8.45 uur, onder 16.29 uur. Maan op 16.51 uur, onder 9.11 uur. Maanstanden 19 dec. 3.41 uur volle maan 25 dec. 20.27 uur laatste kwartier Hoog en laag water In IJmulden Vrijdag 18 december Hoog water 2.38 uur en 14.56 uur. Laag water 10.43 uur en 23.00 uur. Zaterdag 19 december Hoog water 3.26 uur en 15.43 uur. Laag water 11.25 uur en 23.51 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i( 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2