HEREN-OVERJASSEN 79.- 98.- M*\ Kers tm e u belsh o bij Nederland VIERT U KERST OOK THUIS? ederland IN DE VISHAL EN OP ZEE i KERST AANBIEDING 129.- 149.- Bromfiets rijders COR OLY VELO Gouden Zeester voor W. Marcusse ƒ20.- tot 50.- beneden de normale prijs! Kerstconcert door „Looft den Heer'7 THUIS VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 y 105.- tot 119.- 119.- tot 145.- 145.- tot 169.- 169.-tot 195.- Kennemerlaan 61 - IJmuiden - Telefoon 5134 Woninginrichting Marktplein 29 - IJmuiden Tel. 7541 P. Zwaanswijk - (City). In „De onbevredigden" (tot en met zondag in dit theater) tekent de ons onbekende regisseur Ignacio Iquino een naargeestig en somber beeld van een tegen woordige jeugd, die zich aan allerlei ondeugden en avonturen te buiten gaat en daarbij maar niet genoeg krijgt van een bandeloos leven. De film introduceert ons aldus bij een dergelijk groepje rauwe jongens en meisjes, die geregeld samenkomen in de Bongo Club en zich hier door de oplichter Bernardo laten meeslepen tot allerlei uitspattingen. In dit dubieuze milieu raakt ook Alberto Torres, de zoon van een oommissarts ran politie verzeild en als een der meisjes van de club bij een ruzie dodelijk door een messteek wordt getroffen, behoort hij tot de gearresteerden die voor zijn vader worden geleid. Deze, overtuigd van Alberto's onschuld gaat op onder zoek, ontdekt daarbij Bernardo's speelhol en vindt vervolgens het spoor dat naar de ware schuldige leidt. Een politiefilm dus, tegen de achtergrond van de zogenaamde „verdorven jeugd", die langzamerhand wel voldoende commercieel door het film bedrijf is uitgebuit. Commercieel, dat wil dus zeggen met een aantal gedurfde scènes, waardoor de reclame in staat wordt gesteld de film met slagzinnen als „jonge mensen zonder geweten en schaamte" en „slechts sexuele uitspattingen waren hun doel" te adverteren. HET STADJE TOMAHAWK wordt zon dagmiddag geteisterd door twee schurk achtige broers, maar zoals gewoonlijk komt er na enige minuten over de prai riën een eenzame ruiter aangereden, die zich onmiddellijk gaat bezighouden met het herstel van recht en orde. In „Heer sers der valei", zoals deze film heet, is dit Jeff Carr, vertolkt door Lex Barker, die over het vertrouwenwekkende fysiek beschikt om voor helper in de nood de aangewezen man te zijn. Dinsdag en woensdag wordt dit programma voortgezet met de al weer enige jaren oude musical „Vadertje Langbeen", welke hernieuwde belangstelling wel eens het gevolg zou kunnen zijn van de recente tv-opvoe- ring van deze bekende „Daddy long legs". Wellicht herinnert men zich nog dat de voornaamste rollen in deze film worden vertolkt door Fred Astaire en Leslie Ca- ron, wier aanwezigheid waarschijnlijk vol doende attracties inhouden voor een even tuele herhaalde belangstelling. VOOR EEN FILM met Brigitte Bardot, die de naam „Bandeloos" heeft meege kregen als een voor velen blijkbaar ver lokkende titel, mag men vermoeden wat men wil, maar het is deze keer heus niet zo erg als we gewoonlijk van B.B. zijn gewend. In het grootste deel van dit enigs zins breed uitgesponnen verhaal is zij zelfs een zeer degelijk meisje, dat de diverse avances van een verliefde jongeman reso luut blijft afweren. B.B. gebruikt deze knaap voor een spelletje, waarmee zij een andere jongeman tracht jaloers te maken. Als het succes uitblijft wordt zij echter boos en wordt de afvallige uitverkorene door haar met een groot geweer achter volgd, hetgeen aanleiding geeft tot diverse vermakelijke tafereeltjes, die in een klucht allerminst misplaatst zouden zijn. In ieder geval logenstraft B.B. met deze film de bewering, als zou zij niet kunnen acteren. Dat haar ex-echtgenoot Roger Vadim als regisseur daartoe wel iéts zal hebben bij gedragen mag men als een pikante bij zonderheid beschouwen. Overigens, aan pikante bijzonderheden doet ook deze film voor donderdagavond de liefhebbers weer niets tekort. (Stadsschouwburg). Voor de vertoningen tot en met dinsdag heeft men hier een al wat op jaren gekomen werkje van de met zoveel zelfspot opererende knokheld Eddie Constantine van zolder gehaald. En dit blijft voor de liefhebbers altijd nog het aankijken waard. In „Eddie gebruikt ge weld" (Je suis un sentimental) verkeren we nog in het pré-Lemmy Caution-tijd- perk, waarin zelfs Eddie's later zo ver trouwd geworden wbiskeyfles nog niet tot een onmisbaar attribuut was verheven. Maar voor de rest zijn alle prettige ken merken ruimschoots aanwezig. CONSTANTINE VERSCHIJNT in deze Advertentie DE BETERE KWALITEITEN TWEED - VELOURS - MOHAIR - SHETLAND enz. tegen 4 SERIE-PRIJZEN SERIE 1 SERIE 2 SERIE 3 SERIE 4 KLEUTERJASJES, prachtige wollen stoffen, gewatteerd, gevoerd, met capuchon, veel en veel voordeliger 29.75 - 23.75 - 19.75 - MONTY-COATS - 5 jaar - 14.90 14.75 (kleine stijging per maat) JONGENSJASSEN - wollen plaidvoering - 12 jaar vanaf 26.90 speciaalzaak sedert 1908 Gistermiddag is een vijftig meter lange peilbrug, bestemd voor het kraaneiland Kraanvogel, over de weg vervoerd van de firma Genius, die deze brug geconstrueerd heeft, naar het oude plateau bij de IJmui- der zuidpier. Vanmiddag zal het ver der transport over de pier plaats hebben. Het spectaculaire transport over de Haringkade en de Strandweg, onder toezicht van de Velser ver keerspolitie, nam slecht drie kwar tier in beslag. De vijftien ton wegen de peilbrug is uit stalen buizen op gebouwd. Een dergelijke brug is, ten behoeve van het kraaneiland Lepe laar, eerder door Genius aan Rijks waterstaat geleverd; de eerste peil brug was echter slechts veertig meter lang. rolprent als een journalist, die zich met die mooie bewogenheid die we zo goed van hem kennen inzet om het slachtoffer van een gerechtelijke dwaling van de strop te redden. Tegen veel kwaadaardigheid, chantage en geweld in, vecht en speurt hij zich door alles heen. Komische ontsnap pingen uit een ziekenhuis en een gevan genis zijn hoogtepunten uit de film. Toch komt deze Eddie aan vechten en vrijen een ietsje minder toe dan in zijn latere films, hoewel er voor de liefhebbers nog genoeg te kijken overblijft. Zondagmiddag wordt dan „De kleine kolonel" nog ver toond, het verhaal over Joselito, „de jon gen met de gouden stem", die met be hulp van een bende schavuiten een nog grotere bedrieger ontmaskert. Beverwijk (Luxor). De Franse film „Het masker van Scaramouche" draait om de toneel speler Robert Lafleur, die de bijnaam draagt van Scaramouche en ongeweten de echte zoon is van de hertog De Froissard. Als een vriend hem op dit feit opmerk zaam maakt, beginnen de avonturen pas goed, want er zijn voldoende belangheb benden die Robert niet tot zijn ware titel en bezittingen wensen toe te laten. Geluk kig is Lafleur een even goed schermer als toneelspeler en het lot van zijn tegen standers staat dus reeds bij voorbaat vast, evenals zijn geluk met de schone en toe gewijde Diane. Tol; en met zaterdag, waar na zondagmiddag nog even de oorlogsfilm .Parachutistencommando" wordt vertoond. ACHTER DE TOEPASSELIJKE titel Geen woorden maar daden", die eigen lijk voor alle films van Eddie Constantine zou kunnen gelden, verbergt zich een nieuw avontuur van de F.B.I.-agent Jeff Gordon, die achter een Parijse diamanten- dief aangaat en daarbij terecht komt in een rusthuis van de mysterieuze dr. Mer- cier. Dit herstellingsoord is echter een ca mouflage van Mercier's eigenlijke activi teiten, welke erin bestaan notoire misda digers via plastische chirurgie voor de po litie onherkenbaar te maken. En als de dokter een soortgelijke operatie ook wil toepassen op Eddie en zijn lieftallige met- gezelle, moet er krachtig worden opgetre den, hetgeen resulteert in een film met veel actie en weinig tekst, precies zoals de aanhangers van Eddie dit zullen wen sen en ook zijn gewend. Deze film is be stemd om hier tot en met woensdag te worden vertoond. (Kennemer theater). Met uitzondering van de film „Middernachtzone" die met een dergelijke titel bijna alleen maar voor een voorstelling op zaterdagnacht in aan merking kan komen waar hier dan ook werkelijk sprake van is wordt het weekprogramma van dit theater verder ingenomen door „Te rijk om los te lopen" een komische kleurenfilm rond de clow neske Shirley MacLaine, kennelijk bedoeld om aan te tonen dat geld helemaal niet gelukkig maakt. Als het lieve meisje Louisa is Shirley het geheel met deze be kende stelling eens en zij zoekt dus naar een echtgenoot die geen geld bezit en haar aldus het geluk kan schenken van een eenvoudig leven. Dit lukt Louise ech ter niet, want ieder van de vier echtge noten die zij in korte tijd verslijt, laat haar welgestelder achter dan zij was op het moment dat het huwelijk werd aan gegaan. Over die vier huwelijken doet Louisa dan uiteindelijk bij haar psy chiater een vrolijk boekje open, met als gevolg dat deze film bestaat uit vier flash backs die en dit is een van de aar digste vondsten in het verhaal In vier verschillende stijlen zijn verfilmd. Als Louisa, sprekend over haar eerste huwe lijk verzucht dat het leek op zo'n roman tische, zwijgende film uit de twintiger ja ren, roepen spel en actie onmiddellijk de herinneringen aan een dergelijk verouder de speelstijl op. En als zij over haar vol gende echtverbintenis droomt als in een ondeugende Franse film, volgen er bed scènes die aan B.B. doen denken en staat ook het bad uit „Les amants" reeds klaar. DIT ZIJN, vooral voor insiders, grappi ge attracties, waarbij vooral de scènes met Gene Kelly als vierde echtgenoot een fraaie parodie opleveren op de groots ge monteerde danstaferelen, waarmee deze Advertentie m Houdt u ook zo van die gezellige sfeer van dennegroen en kaarsen Onze meubeltoon zalen zijn in die echte kerstsfeer gebracht. Graag nodigen wij u uit tot een vrijblijvend bezoek. Alle kijkers zijn van harte welkom. Alle kopers wacht een bijzondere verrassing Tientallen bankstellen en eetkamers hebben een extra lage „Kerstprijs" en bij ieder nu gekocht ameublement krijgt u een waardevolle kerstverrassing cadeau. r -^PA-MEUBEL Donderdag In IJmuiden werden donderdag aange voerd 4550 kisten vis, waarvan.' 57 kisten tong en tarbot, 395 schelvis, 200 wijting, 68 kabeljauw en gul, 210 schol, 103 schar, 23 bot, 2870 haring, 2 haai, 22 diversen en 1746 kilogram handelsgarnalen. Per kilogram werden, in guldens, be taald: gr. tong 7.03-6.81, grm. tong 7.16- 6.70, kim. tong 8.97-7.78, kl. tong I 9.72- 9.28, kl. tong II 8.72-7.85, tarbot I 7.40-6.80, zalm 6.50, handelsgarnalen 1.59-1.44. Per 50 kilogram: tarbot IV 184, gr. schol 50-46, grm. schol 50-45, kim. schol 48-47, kl. schol I 55-52, kl. schol II 60-43, schar 32-16, bot 27-11, v. haring 37-14.80, kl. schelvis I 77, kl. schelvis II 57-31, wijting 34-13, gr. gul 61-47, mid. gul 41-33, kl. gul 25-16, kl. haai 26. Per 125 kilogram: girote kabeljauw 240-144. Donderdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: IJM 18-6210, KW 29-9210, KW 28-1120, KW 24-8550, KW 101-5660. Aanvoer van vrjjdag Vrijdagmorgen werden door 36 vaar tuigen in IJmuiden aangevoerd 4323 kisten vis, 420 stijve kabeljauwen en 11.000 kilo gram tong. Bij de aanvoer waren: 1680 kisten schelvis, 260 radio, 240 wijting, 220 gul en kabeljauw, 150 koolvis, 220 span- Advertentie Indien u van plan bent in het voorjaar een bromfiets te kopen, doe dat dan nu. Alle bromfietsen worden duurder Wij hebben bromfietsen die 50.— tot 1 150.goedkoper zijn. KOM EENS LANGS Breestraat 108 - Beverwijk - Tel. 24627 amusante film dan op een bevredigende manier wordt afgerond. (W.B.-theater). Het zal voor het week programma van dit theater weer onno dig zijn om over de vertoonde films in details te treden, omdat de titels van de films reeds voor zichzelf spreken over de respectieve porties sensatie, die hierin worden opgediend. Daar gaan ze dan -Om het goud van Nevada" (vrijdag en zaterdag), „Gangsters zonder genade" (zondag en maandag) en „Fury in de Kon go" (zondagmiddag). haring, 23 makreel, 480 sprot, 640 schol, 40 tarbot en 160 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: tarbot 7-6.10, heilbot 5.60-5.40, grote tong 6.90-6.64, grootmiddel tong 7.10-6.81, kleinmiddel tong 9.06-7.76, tong I 10.02-9.60, tong II 9.53-8.83. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 124, middel kabeljauw 120, grote koolvis 96, middel koolvis 96-92, grote leng 92-86, grote witte koolvis 254-250. Per tien stuks: grote kabeljauw 104-76, middel kabeljauw 61-48. Per hoop: rog 56, leng I 36. Per 50 kilogram: grote schelvis 62, mid del schelvis 60, kleinmiddel schelvis 60-58, schelvis I 45-44, schelvis II 30-15, schelvis III 12-10, gul I 53-45, gul II 47-41, gul III 21-16, witte koolvis I 78-76, koolvis I 28-23, koolvis II 18-17.50, grote schol 46-41, mid del schol 46-41, kleinmiddel schol 53-36, schol I 54-36, schol II 47-40, schol III 50- 38, schar 36, bot 14-10, poon 49-31, haai 28-23, gestripte wijting 25-15, haring 22- 17.80, makreel 27.50-18, tarbot 250-180, kleine heilbot 170-134, inktvis 19, kuit 90-77. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 130 kisten schelvis, 120 wijting, 150 gul en kabeljauw, 330 west kustharing, 700 spanharing, 500 schol, 4500 kilogram tong, 1000 kilogram tarbot. De heer W. Marcusse uit Beverwijk, die veertig jaar geleden zijn loopbaan bij Hoogovens in IJmuiden begon als kantoor bediende om vervolgens via de functie van terreinopzichter bij Mekog en portier, weer terug te keren in de administratieve sector, waar hij bij de loonadministratie opklom tot hoofdassistent, ontving uit han den van de heer Th. M. van Erp, adjunct directeur van Hoogovens, de gouden zee ster, het gouden polshorloge, de oorkonde en het foto-album, als blijk van waarde ring voor hetgeen hij in die lange periode in het belang van genoemd bedrijf heeft verricht. Advertentie JONGELUI, sluit een jeugd- spaarovereenkomst Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen VOOR HET KERSTCONCERT, dat de christelijke oratoriumvereniging „Looft den Heer" donderdag in de Nederlands Hervormde kerk aan de Kanaalstraat ge geven heeft, had de dirigent van de ver eniging Willem Wiesehahn een artistiek verantwoord en daarbij ook aantrekkelijk programma samengesteld. Bij dit pro gramma hadden de medewerkende solis ten: de zangeres Martha van Kerkhoff, de violist Jan Hesmerg en de organist Simon C. Jansen, die ook een taak als begelei der op zich genomen had, zich uitnemend aangepast. De eenheid, die zo verkregen werd, kon geheel beantwoorden aan de in tentie van dit concert, hetgeen uiteraard mede gezegd kon worden van de op zich zelf staande samenzang van bekende kerst liederen door de zeer talrijke aanwezigen. WAAROM WERD deze samenzang eigen lijk aangekondigd met „community singing'" Met kennelijk genoegen heeft men onder leiding van Willem Wiesehahn enkele geliefde kerstliederen gezongen. Het officiële concert werd ingeleid met een improvisatie over kerstliederen door de slagvaardige organist Simon C. Jansen op het nogal onbarmhartig klinkende nieu we orgel. Voor de overwegend romanti sche interpretaties van de koorwerkjes en grotere composities, zoals Psalm 150 van César Franck, was het zowel voor het uit voeringscontact als voor de aanpassing van de gewenste klankentimbres een ge lukkige omstandigheid, dat de organist nog over het oude orgel beschikken kon. De dirigent richtte zich voor de koorvertolkin gen nauwgezet op de tekstgedachten, zelfs bij de dynamische schakeringen nog op vele opmerkelijke details. Na de oud-Ne derlandse kerstliederen in bewerkingen van Julius Röntgen kon deze vertolkings- trant treffend harmoniëren met de sfeer van „A boy was born" en „Blessed be the Lord" van Elgar. Indrukwekkend door so- liede klank werd de uitvoering van drie koralen uit Bachs Weihnachtsoratorium. Een fraai slot van het concert werd be reikt met de klankschone vertolking van César Francks Psalm 150. DE ZANGERES heeft met charmante voordracht een Italiaans, een Duits, een Engels, een Nederlands en drie Franse kerstliederen gezongen in attractieve be werkingen. Simon C. Jansen verzorgde daarbij de pianobegeleiding. Ook voor de violist Jan Hesmerg werd hij een muzika le en volgzame steun, toen deze instru mentalist sonates van Corelli en Handel vertolkte. Schone indrukken bewerkte Jan Hesmerg met enkele hoogtepunten van zijn voordrachten, zoals de Sarabande van Co relli en het prachtige Largo uit Handel» Sonate in E, waarin hij zijn klankrijk in strument met innige expressie liet zingen. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden en tóch Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100% service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9