Scholte en Wijnen gaven een prachtige demonstratie kader t Vanaf 2 januari draait de sporttoto in de nieuwe stijl Athleta met Gien van Maanen tegenstander van Full Speed Telstar met een experimentele formatie naar Go Ahead HANS VULTINK - kaderkampioen 47/1 - traint iedere dag met een carottespeler Eindhovenaar bereikte een gemiddelde van honderd Sterk draversveld in Hilversum Horn fluit zondag niet Neville blijft bondscoach DHC semi-profs gescheiden van de amateurafdeling Van Weerlee maakt rentree bij RCH Iedere avond na elf uur oefenen Royale zege voor Antilopen ï«Bli ZATERDAG 19 DECEMBER 1964 11 mmmm Belastingvrije hoofdprijs van f 100.000 Geen slaaf Rust Klant Jan Dassen Henk Scholte en Tini Wijnen, de twee Internationaal vermaarde kadristen, die de boventoon voeren in het toernooi om het nationale kampioenschap in het 472, hebben gisteren weer formidabele demon straties gegeven. Beiden doken vrijdag diep in het arsenaal van hun grote kun nen en wat zij op de biljarts etaleerden, deed de stemmen van het seniorenconvent op de tribunes verstommen. Het was ma gistraal, vooral het spel van Wijnen, die tegen Van Nijnatten in zijn series van resp. 169, 118 en 107 tot slot, het pure ka- derspel tot het diepste wezen demonstreer de, en dat daarna nog eens deed tegen Vultink. Scholte was ook zeer sterk (een serie van 331). De start van Wijnen tegen Van Nijnat ten was weinig hoopgevend een nul van acquit en een serie van zes in zijn tweede beurt, waartegenover Van Nijnatten in to taal 41 punten stelde maar toen Wijnen in de derde beurt de ballen eenmaal in een droompositie had, was het hek van de dam. Hij scheen in één rush op weg naar de finish. Helaas, een massé miste en op 169 sloot hij zijn eerste krachttoer at. In Van Nijnatten bleek Wijnen een goe de leerling te hebben geyonden, want de man uit Steenbergen antwoordde met een gave van 72, die hij nog liet volgen door een reeks van 50. Maar alvorens hij voor de vierde keer aan tafel kwam, had Wij nen met een serie van 108 zijn voorsprong nog verder uitgebreid: 293-113. De reste rende 107 punten stootte Wijnen als in trance bijeen. Scholte legde zijn grote capaciteiten vast in twee series van resp. 172 en 199, waar tegen Van Leur machteloos stond. Tini Wijnen bevestigde zijn grote klasse in de late avonduren tegen Hans Vultink, die na deze nederlaag alle aspiraties op een tweede kampioenschap in het kader- spel wel kan laten varen. Vultink werd door een groots spelende Wijnen, die in zijn eerste beurt reeds een serie van 302 produceerde, ontdaan van alle glorie, ondanks zijn ongetwijfeld goede serie van 96. Tini Wijnen gaf Vultink hier duidelijk te verstaan welk een klasse men moet be zitten om in het 47/2 kampioen te worden. In zijn tweede beurt benadrukte hij dit door de nog resterende 98 caramboles in een ruk te scoren. Scholte zou de prestatie van Wijnen nog overtreffen, hiertoe geïnspireerd en ge dwongen door zijn tegenstander, de Hage naar Roodenburg, die van acquit begon met zijn beste prestatie tot nu toe, een serie van 123, knap geconstrueerd. Toen Scholte hierop met 69 antwoordde en Roo denburg in zijn tweede beurt tot een pro- duktie van 74 kwam, stond Scholte bijna In het Hilversums winterkampioenschap dat zondagmiddag het hoofdnummer vormt in een tien nummers tellend programma, is de bezetting van groot formaat. De Italiaan Germano, De Franse klassedraver Pigh Life II, Yankee Maid, Walter Hol- landia en Quicksilver S, stuk voor stuk kunnen zij winnen. Na zijn voortreffelijk debuut geniet Germano de voorkeur bo ven Pigh Life en Quicksilver S. De paar den. die voor dit geweld zijn uitgeweken, treffen elkaar in een sprintnummer, waar in Xanthia S en Astyanax de gevreesde Azalea Hanover in haar overwinningen reeks kunnen stuiten. Outsider is Winston Hanover. De deelnemers aan de eerste afdeling Van de Bellona-prijs, zullen Chantiago niet kunnen houden. A Reine Kinely en Yonker Aster zullen in de eindstrijd het hoofd voor deze snelle driejarige moeten buigen. Ook de tweede afdeling kan Dooyeweerd winnen en wel met Yataghan Hanover, die van Bonaire en Zanotana de meeste tegenstand te verwachten heeft. In de tweede afdeling van het amateurs nummer kan Clemintina Lee door haar mooie voorgift buiten het bereik blijven van Capri" en Adua Scotch B. Outsider is Aga Khan. Ook in de tweede afdeling staan goede driejarigen in de kopgroep, doch zij zullen in Anita en Axworthy B hun meerdere moeten erkennen. Outsider is Crommwell. Het stayersnummer over 2900 meter draagt een bijzonder open karakter, om dat de v aag nog niet kan worden be antwoord of de driejarigen deze afstand goed zullen uitlopen. Van Con Brio mag dit worden verwacht, waardoor Bastogne en Baltimore een vergeefse inspanning zullen doen. Outsider is Caravelle. Scholte prachtig op dreef 130 punten achter. Het bleek geen pro bleem voor de Europese kampioen. Hon derd, tweehonderd, driehonderd en met 331 maakte hij de partij als een glorieus win naar uit Een geweldige prestatie, vooral gezien tegen de achtergrond van het gemiddelde over zijn eerste vier partijen: precies 100, hetgeen bijna 35 punten boven zijn natio nale en Europese record ligt. Roodenburg227 10 108 22,70 Jacobs 400 10 140 40,00 Van de Pol 229 17 67 13,47 Vultink 400 17 127 23,52 Van Leur68 4 36 17,00 Scholte 400 4 199 100,00 Wijnen 400 5 169 80,00 Van Nijnatten164 5 72 32,80 Van de Pol 400 14 101 28,57 Van Nijnatten233 14 125 16,64 Van Leur177 7 79 25,28 Jacobs 400 7 172 57,14 Vultink 102 2 96 51,00 Wijnen 400 2 302 200,— Roodenburg 197 2 123 98,50 400 2 331 200, Na de tweede dag is de stand m.p. h.s. gem. 8 331 100,— 8 302 59,2,5 Van de Pol 6 103 19,31 172 33,27 127 18,08 Roodenburg 2 123 20,66 166 22,35 Van Nijnatten 0 125 17,22 Scheidsrechter Leo Horn zal zondag niet het topduel Feijenoord-PSV leiden. De veelbesproken internationale arbiter uit Bentveld heeft de KNVB laten weten dat hij „in verband met de vele opgeblazen reacties en berichten" afziet van het lei den van de strijd in het Feijenoord-sta- dion. De heer G. van Oostrom uit Den Haag zal hem vervangen. Zoals bekend sloeg Hom bij een jacht partij in Emmeloord dinsdag jl. een ar beider tegen de grond, toen deze een min der vleiende opmerking aan het adres van Horn maakte. Denis Neville zal voorlopig nog tijdelijk bondscoach van de KNVB blijven. Zijn club Holland Sport heeft hierin toege stemd. Ondanks de grote tijdnood waarin de or ganisatoren van de sporttoto door de lan ge duur van behandeling van het wetsont werp op de kansspelen zijn komen te ver keren, zal de sporttoto-in-nieuwe-stijl op 2 en 3 januari a.s. kunnen gaan draaien. Mr. Scholten, de minister van Justitie, zal aan de stichting de nationale sporttotalisa- tor vergunning verlenen de voetbalprijs vragen voort te zetten tot en met 31 juli 1970. Voorheen werd de toestemming voor ten hoogste een periode van anderhalf jaar gegeven. De belangrijkste wijziging in het regle ment voor de deelnemers is stellig de ver hoging van de hoofdprijs, die bruto maxi maal 117.647,06 gaat bedragen, wat neerkomt op een belastingvrije net to prijs van 100.000,Voorheen bedroeg het netto-maximum 50.000, Nieuw is de bepaling dat zonodig ge bruik mag worden gemaakt van z.g. „ver vangende uitslagen". Een commissie van drie personen zal, op grond van de be staande verwachtingen, tevoren van alle dertien wedstrijden die op het formulier staan deze vervangende uitslagen vast stellen. Indien een bepaalde ontmoeting niet kan doorgaan telt het resultaat dat de commissie heeft vastgesteld. Ten hoog ste mogen wekelijks vijf vervangende uit slagen worden gebruikt. Deze regeling houdt in dat zelfs wanneer er maar drie ontmoetingen doorgang kunnen vinden, toch een prijs kan worden uitgekeerd. De vijf vervangende uitslagen maken immers, dat er dan toch nog juist wordt voldaan aan de reglementaire bepaling dat er bij acht uitslagen nog een prijs kan worden toegekend. Bij vier gespeelde ontmoetin gen kunnen twee prijzen worden uitge keerd en bij vijf alle drie de prijzen die de sporttoto kent. De prijs van de kolommen is verhoogd. Niet, zoals aanvankelijk werd aangenomen, tot het maximum van 35 cent dat de nieuwe wet toestaat, doch slechts tot 30 cent. De beslissing niet tot het wettelijke maximum te gaan is mede genomen, omdat het ideaal van het stich tingsbestuur een prijsvraag met een on beperkte hoofdprijs niet kon worden verwezenlijkt. Aangezien er in de toe komst 52 prijsvragen per seizoen mogen worden vastgesteld, zullen de zg. goaltips in de tweede helft van het seizoen blijven gehandhaafd. Pas in februari zal echter de eerste extra prijsvraag kunnen worden gehouden. Voor de zaalhandballiefhebbers staat er zondag in de sporthal in Heemskerk een uitgebreid en zeer interessant programma te wachten. Het begint al om 12 uur, wan neer de dames van Full Speed en Athleta uit Utrecht elkaar ontmoeten. De ver wachting is weinig doelpunten, aangezien enerzjjds, de aanval van de gasten niet bij zonder produktief is, en anderzijds het Utrechtse doel door niemand minder dan Gien van Maanen de nationale doel- vrouwe verdedigd wordt. Full Speed heeft een kleine kans om een winstpuntje in de wacht te slepen. Het zeer produktieve IJmond (52 doelpunten in twee wedstrijden) ontmoet daarna het vrij zwakke Tonegido uit de Wieringer- meer. Er bestaat weinig twijfel over een Velser overwinning (aanvang 12.50 uur). Om 2 uur is het de beurt aan De Blin- kert-dames. Zij krijgen het op te nemen tegen een van de zwakste ploegen uit de Overgangsklasse A, Vlugheid en Kracht. Bereiken de Haarlemse dames hetzelfde spelpeil als de vorige week (toen wat on verdiend van Zeeburg werd verloren) dan zullen de punten zeker in Heemskerk blijven. Overigens zullen de dames van De Blinkert moeten winnen i.v.m. de uiterst belangrijke derde plaats, die ook nog recht geeft op promotie. Boeiend belooft de ontmoeting van De Blinkert-heren tegen het Utrechtse U.D. te worden. De beste vorm bewaart de thuisclub doorgaans voor de sterke tegen standers en aangezien U.D. een dergelijk predicaat wel degelijk verdient zal aan trekkelijk zaalhandbal met hopelijk veel spanning wel het gevolg zijn. De Utrech ters hebben in doelman Wethly een zeer sterke kracht: hij verdedigt immers naast George van Noessel het doel van het nationale team (aanvang 14.50 uur). 's Avonds om tien over acht wacht nog een interessante strijd tussen de dames- ploegen van IJmond en Rapiditas. Dit zal hoofdzakelijk een duel worden van d# hechte Haarlemse verdediging en de schot- vaardige Velser-aanval. Beide ploegen zullen elkaar weinig toegeven, met een kleine IJmond-zegie als waarschijnlijke einduitslag. De heren van Concordia gaan in Am sterdam op bezoek bij het nog ongeslagen Zeeburg. Wij geven de nog puntloze Haar lemmers weinig kans op winst. In de eerste klasse heren van de afdeling Haarlem zal Rapiditas na veel moeite z'n leiderspositie kunnen handhaven, want De Blinkert-reserves zijn geen zwakke tegen standers (19.20 uur). ZVM moet ruim van Rapiditas 2 kunnen winnen. Bij de dames lijkt Samen Een ons zwakker dan TYBB (16.50 uur), terwijl ADO om 21.00 uur veel moeite zal hebben met De Blinkert 2. DHC wil volgend seizoen een volledige scheiding tussen de semiprofs en de ama teurs. Het eerste elftal van de amateurs zal dan in de vierde klasse beginnen. Dit besluit werd genomen in een kader-verga dering. De ledenvergadering zal hieraan nog haar goedkeuring moeten hechten. De voorzitter van de Delftse vereniging, de heer F. van der Heijden, noemde de ze scheiding de enige mogelijkheid om het betaalde voetbal voor Delft te behouden. (Van onze sportredactie) Het aantal spelers, dat in Telstars eerste elftal kennis heeft gemaakt met het eredi visievoetbal is bijzonder groot. Morgen krijgen tegen Go Ahead ook Theo Van Kampen en Ron Versluis die gelegenheid. Trainer Mansell gaf opnieuw een scherpe beoordeling van de spelers, die afgelopen zondag voetbalden en dat gevoegd bij de schorsing van Pirovano en Brom maakte weer wijzigingen noodzakelijk. Bij de Haarlemse clubs heerst bepaald meer rust in de elftallen. RCH en EDO spelen met een elftal, dat constant van samenstelling is, Haarlem veranderde noodgedwongen op een enkele plaats. De schorsing van Pirovano en Brom werd gisteren bekend. Zij danken de ge dwongen non-activiteit aan hun wijze van optreden in de bekerwedstrijd NAC-Tel- star, waar scheidsrechter Boosten door Pi- rovano werd vastgegrepen en waar Brom als aanvoerder onvoldoende naar de zin van de heer Boosten optrad. De Telstar spelers zijn er één wedstrijd door geschorst. Theo van Kampen speelt nu mee als back; wie Brom zal vervangen is nog niet bekend. Waarschijnlijk zal het Kort zijn, die in eerste instantie overi gens door Mansell naast het elftal was gezet. Hendriksen maakt zijn rentree als half speler; de Vries als voorhoedespeler (na een meniscusoperatie) Versluis debu teert in dit elftal. Dikstaal verloor er zijn plaats door. Go Ahead brengt de sterkste formatie in het veld en daarvan maakt ook weer „Programma-aanvulling. Meer ben ik hier niet", zegt Hans Vultink zacht. De lach van enkele omstaande biljartenthousiasten caramboleert hard tegen de wanden van de Leeuwardense toernooizaal. „Jajaja.ginnegapt er een, .pakte afgelopen zondag de titel in de zwaarste spelsoort 47/1 en nou. hahabaha.aanvulling.De 27-jarige kersverse kaderkampioen uit Aalten lacht niet. Scholte en Wijnen zijn de sterkste kaderspelers. Zij trainen het meest. Als ik in dit 47/2 toernooi niet als laatste eindig, valt het me mee. Even is het stil rond Vultink. Iemand, die van een kampioen blijkbaar andere taal verwacht, mokt dan: „Dan had Scholte straks beter in Apeldoorn kunnen spelen". Weer is het even stil. Pijnlijk stil. Enkelen kijken de spreker verwijtend aan. „Dat is zo", zegt Hans Vultink kalm en ernstig. „Hij zou op die Europese kampioenschappen meer bereikt hebben dan ik zal doen". Opnieuw stilte. Dan draaien enkele toe hoorders zich om, lopen weg.Nu glimlacht de hotelierszoon. Die glimlach maakte maandagavond zijn kaken stijf. Het café en de eetzaal van zijn vaders hotel waren toen vol gelukwensers. „Gratis drinken voor ieder een", had trotse pa geroepen. De burgemeester kwam, biljartvrienden, voetbal kennissen, de Aaltense Orkestvereniging, die voor het hotel eerst in de regen enkele frisse marsen blies voor de kampioen, de vendelzwaaiers van het schutters gilde „St. Helena", die hun vlaggenhulde brachten en daarna even kundig met een glas bier zwaaiden. Glimlachend liep de blonde biljartkampioen de hele avond van tafeltje naar tafeltje. De heer Pidoux, 62 jaar, bedrijfsleider op een plasticfabriek, is al drie jaar vast logé bij Vultink. Als hij een sigaret aan neemt, zie ik zijn door chemicaliën bruine nagels, zijn dikke, verweerde vingers „Geen biljarthandjes, hè?! Ik kan er ook niets van. Moyenne tussen de twee en drie. Mijn taak is elke avond de ballen zo be roerd mogelijk voor hem af te leggen én hem iedere avond na elf uur naar het biljart te slepen. Soms brengt-ie zijn ver loofde naar Winterswijk. Als hij dan tegen twaalven of soms nog later terugkomt, wacht ik op 'm en krijgt-ie niet de kans naar bed te gaan voor we nog een uurtje of wat getraind hebben. Ik tol steeds van de slaap, want ik moet elke morgen om zeven uur in de fabriek staan. Hij mag van zijn vader uitslapen. Voor elven des avonds kan hij niet spelen. Hij kan moei lijk de klanten in de zaak van het biljart wegjagen. Als je dan nagaat, dat Scholte en Wijnen de hele dag de tijd hebben om te trainen en zo'n vier, vijf uur dagelijks aan het biljart staan als voorbereiding op een toernooi, dan besef je pas goed welk een enorm natuurtalent die Hans is Stel dat je ook de gelegenheid kreeg iedere dag overdag enkele uren te trainen, zeiden we een poos later in de huiskamer van de Vultinks, toen de laatste feest vierders buiten zwaaiend wegliepen. „Die gelegenheid kan ik niet krijgen, omdat ik hier in de zaak nodig ben," ant woordt Hans laconiek. „Wat voor zin heeft het over zulke dingen te dromen. Mijn toekomst ligt hier in dit hotel en niet in de biljartsport. Bovendien zou ik het niet opbrengen elke dag zolang te trainen, om dat ik mijn sport zuiver als ontspanning zie. Natuurlijk is het leuk om eens een titel te grijpen en deel te mogen nemen aan Europese kampioenschappen, maar die dingen moet je niet te veel opblazen. Nuchter gezien is de zaak heel eenvoudig. Scholte en Wijnen zijn de beste kader spelers, zij kunnen het meeste trainen. En trainen is alles in kaderspel. Dat ik Schol te en Wijnen eens achter me gelaten heb is een belevenis. Ik heb het al enkele keren gehad tijdens een toernooi, dat insiders een heel vreemd stootbeeld zagen en zich afvroegen hoe ik daar een carambole uit zou kunnen ma ken. Dan maakte ik die carambole tame lijk zeker en snel en kreeg ik een applaus. Elke keer dacht ik dan: Pidoux, Pidoux! Aan de andere kant is die voorbereiding met de heer Pidoux volkomen verkeerd. Omdat hij vaak poedelt en nooit een serie hoger maakt dan vier, kom ik tijdens die oefenpartijen nauwelijks te zitten. Op toer nooien dwingt mijn tegenstander me soms een half uur tot drie kwartier op een stoel. Om dan weer door te gaan, is voor mij heel moeilijk." „Het beste speel ik als ik lichamelijk moe ben. Dan draaf ik niet zo om de tafel, beweeg ik me rustig en neem de tijd een stootbeeld te overdenken. Van na ture ben ik nog al onrustig, impulsief, waardoor ik vaak stoot, voor ik goed en wel het stootbeeld doordacht heb. Als ik 's middags in het eerste van de voetbal club Aalten", een vierde klas-amateur, gespeeld heb en ik ben er stevig tegen aan gegaan, dan speel ik 's avonds mag nifiek. Hoe afmattender een toernooi licha melijk is, hoe beter ik ga spelen. De Bel gische profspeler Wafflard ging voor elke moeilijke partij eerst een paar uur stevig lopen om zich lichamelijk moe te maken." „Op mijn dertiende jaar, toen vader in 1950 deze zaak opende ben ik gaan biljar ten. Niet serieus natuurlijk, maar pa leer de me er wat van. Toch zo, dat toen een paar jaar later eens een klant de zaak binnen kwam stappen en vroeg wie er een beetje behoorlijk kon biljarten om tegen hem te spelen, mijn vader zei: Mijn zoon doet het aardig. Die man wilde eerst niet tegen zo'n jochie. Maar toen er niemand anders bleek te zijn, zei hij: Nou vooruit dan maar een partijtje van honderd. Be gin jij maar jochie. Ik maakte toen in één beurt die honderd vol, borg mijn keu weer op en verontschuldigde me, omdat ik weer naar school moest. Die klant, die dus in dat partijtje geen keu aan de bal kreeg, hebben we nooit weer gezien. Maar dat was libre. Dat is eigenlijk geen bil jarten. Als je daar een klein beetje be dreven in bent kun je series van 500 tot 600 maken als je de ballen maar bij elkaar De 62-jarige W. F. Pidoux is de spar ringpartner van Hans Vultink (rechts). houdt langs de band. Daar gaat de aardig heid gauw van af." „In Den Helder, waar ik in Bellevue voor kelner leerde, trof ik een vriend die me het kaderspel leerde. Dat is heel wat fijner, daar komt theorie bij te pas, be rekenen, knobbelen. Er wordt wel eens be weerd, dat een goed biljarter een wiskun deknobbel moet hebben. Hoeft helemaal niet. Het is nog veel meer feeling, dan berekening. Elk stootbeeld is anders, om dat de ballen altijd wel een millimeter anders liggen dan tevoren. Dan moet je voelen hoe dik of dun je de andere bal moet raken of met hoeveel effect je de band moet raken. Volgens mij zijn er twee soorten spelers: de gemaakte en de natuurtalenten. De natuurtalenten doen het spelenderwijs. Gelukkig mag ik me tot het laatste soort rekenen, gelukkig, omdat ik het eenvoudig niet op zou kunnen brengen om urenlang elke dag te oefenen en te blijven spelen. Dan noem ik het geen ont spanning meer. Voor dat 47-1 toernooi van vorige week heb ik me met de heer Pidoux enigszins voorbereid, voor het titelgevecht in Leeuwarden heb ik geen partij 47-2 kunnen spelen. Als ik niet op de laatste plaats eindig, valt het me mee," besluit glimlachend Hans Vultink. deel uit Anton Goedhart. De vroeger® Blauw Witter is naast de jonge Warnas opgesteld in de verdediging. De Go Ahead ploeg bestaat uit: Van Zoghei; Somer, Goedhart, Warnas en Thiemann; Butter en Kanselaar; Lefering, Veenstra, Ter Mors en Niehaus. EDO heeft in de thuiswedstrijd tegen De Graafschap het elftal ongewijzigd gelaten. Men is in de kringen van deze Haarlemse club tevreden over het spelpeil en kan slechts hopen op toename van de schot vaardigheid. Morgen moet die hoop in ver vulling gaan tegen een Graafschap-elftal dat speelt zonder Schuerman, die nor maal spil is, maar momenteel uit vorm is en bovendien door zijn stevige li chaamsbouw op gladde velden moeilijk uit de voeten kan. De Graafschap speelt nu met: Wennink; Huls en Bosveld; Bruning, Keuben en Willems; Roes, Kaak, Ch. Hartjes, J. Hartjes en Mensert. Haarlem had niet de beschikking over Duwel, die grieperig thuis moet blijven en zich van voetbal afzijdig moet houden. Te gen Hilversum, een uitwedstrijd voor de roodbroeken, staat Wentink daarop op nieuw als rechtsachter. Hilversum heeft ook al een andere rechtsback dan tot dus ver gebruikelijk was. Van Moorst raakte dit seizoen uit vorm en dat heeft geleid tot zijn vervanging. Oudendijk maakt er zijn debuut in Hilversums eerste door. De opstelling van Hilversum is: Van Maaren; Oudendijk en Loman; De Zeeuw, Akker man, Van de Brug; Van Eikeren, De Haan, Vermeulen, Quinet, Westbroek. Coos van Weerlee maakt morgen zijn rentree in het RCH-elftal. Hij vervangt op de linksbinnenplaats Engelenberg. An dere wijzigingen werden er bij RCH niet aangebracht. Zwolse Boys sukkelt met geblesseerd® spelers. De Zwollenaren komen met inval lers voor Van Dam, Pfeiffer, Overmars en De Vries. Hun team ziet er als volgt uit: Wenteler, Van der Hulst en Jongman, Van Brussel, Schuurman en Lafaille, Van Vun steren, Advocaat, Van der Woude, Hen driksen en Van der Horst. Telstar (uit tegen Go Ahead): Stuy; Liptak, Altof, N.N. en Van Kampen; Hendriksen en Van Egmond; Bakker. Versluis, De Vries en Van Wijk. EDO (thuis tegen De Graafschap): Amama; Disselköter, Koster, Van der Putten en Berends; Wiertz en Mul; Zoeteman, Koek, De Winter en Peters. Haarlem (uit tegen Hilversum): Van Heeswijk; Wentink, Berendregt, Cla- van en Maas; Dinkelberg en Peijs; Vreeken, De Oude, Bons en Jonker. RCH (thuis tegen Zwolse Boys): Van der Schilden; Wullems en Honout; Van Doesselaar. Van de Brink en Euwes; Hendriks, Nanai, Maslo, Van Weerlee en Meijer. Een beslist niet in zijn beste vorm spe lend basketbalteam Antilopen heeft weinig moeite gehad om op het zwakke Midland een ruime zege te behalen. Reeds vanaf het begin werd het duide lijk dat de mannen uit Utrecht niet in staat zouden zijn op het Antilopen lastig te maken. Vooral Dirks en Van der Mey- den droegen er het hunne toe bij dat de Haarlemmers al spoedig een comfortabele voorsprong kenden. Via 6-2, 15-4 en 19-8 bedroeg de stand bij rust 31-14. Direct na de hervatting besliste Anti lopen de strijd definitief. Het liep binnen vijf minuten tot 41-18 uit. De resterende tijd was slechts een formaliteit. Na 46-20 en 50-27 werd de eindstand 62-35. Voor Antilopen scoorden Dirks 10-2, v. d. Mey- den 13-8 en Roskam 4-8. Voor Midland De Wit 6-9. De strijd om de bovenste plaats in de heren eerste klasse van het district Haar lem eindigde in een onverwacht grote zege voor HCK: 71-49. Dames: HOC 4—Odin 32-13, Akrides— HOC 2 22-49, White Stars 3—HOC 5 12-51. Heren: Sea DevilsSchoten 42-21,

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11