Onderwijsbegroting aanvaard, P.v.d.A.-moties verworpen AGE 3 en bondig Regering verklapt niets over haar plannen met radio en TV qp KOFFIE HUB BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Doden in het verkeer Kerstavond bij kaarslicht Jachtpartij op Het Loo Belgisch plezier om mr. Luns Arrestaties in Tilburg, 28 inbraken opgehelderd Belgische ministers in Den Haag N.S.R. vraagt wettelijk recht op wetenschap pelijk onderwijs Tweede Kamer tot 26 januari 1965 met vakantie Matige vorst Lampenhandelaar uit zijn huis gezet WOENSDAG 23 DECEMBER 1964 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Kort nieuws Belastingregeling voor schippers Spaart hart en zenuwen wat is dat voor een komiek kerei/tie, ■PiH| ll Gistermorgen is de 62-jarige PTT-be- steller W. J. A. Lindenberg uit Rotterdam, toen hij op de Kralingseweg met zijn fiets links af wilde slaan om een inrit in te rijden, aangereden door een juist passe rende motorfiets. Hij werd overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis, waar hij kort na aankomst is overleden. De 75-jarige weduwe J W. Busbroek- Vermeulen uit Utrecht is gistermiddag bij een gecompliceerd ongeval vlak bij haar woning in de Domstad om het leven ge komen. De vrouw stond bij een bushalte aan de Tolsteegsingel te wachten. Op dat moment draaide een personenauto uit de Looiersstraat de Tolsteegsingel op. De mo tor van deze auto sloeg eerst af en daar na weer aan. waardoor de auto snel voor uit schoot. Bij een poging een van rechts komende lesauto door plotseling rechts uitwijken te ontwijken schepte de auto de wachtende vrouw, die in het water van de Tolsteegsingel belandde. In het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag is de 87-jarige heer L. G. Bos aan de ge volgen van een verkeersongeluk overle den. Hij was op 23 november op het kruis punt Dierenselaan-Hulsthorststraat tegen een auto gelopen. In het rk ziekenhuis te Enschede is overleden de 29-jarige W. Kollen uit Los ser, die woensdag levensgevaarlijk werd gewond bij een auto-ongeluk. De 72-jarige heer E. Rozema, archi tect te Tjamsweer bij Appingedam, is bij een wandeling door een fietser aangereden en in bewusteloze toestand overgebracht naar het academisch ziekenhuis te Gronin gen, waar ernstig hersenletsel werd ge constateerd. Ondanks operatief ingrijpen is hij vanmorgen aan de gevolgen van het ongeval overleden. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister Bot heeft gis teren. na de parlementaire behandeling van het radio- en televisiebeleid, de on derwijsbegroting zonder verdere strubbe lingen door de Tweede Kamer gekregen Een poging van de oppositie om het hem op een enkel onderdeel nog lastig te ma ken werd door de fracties van de rege ringspartijen eensgezind verijdeld. De Kamer verwierp daartoe het amen dement van de heer Vis (P.v.d.A.) met de opzet te voorkomen dat de verdere ver laging van de leerlingenschaal voor het lager onderwijs zou worden uitgesteld van 1 september 1965 tot 1 januari 1966. Dat uitstel, voor het rijk een meevaller van 6,5 miljoen, was door minister Bot ter tafel gebracht als alternatief voor het vervallen van de hogere kleutergelden. Maar de P.v.d.A., gesteund door de P.S.P. en de C.P.N., vonden ook dit voorstel niet aanvaardbaar. Minister Bot betoogde evenwel dat de verlaging van de leerlingenschaal, die klei nere klassen en daardoor uitbreiding van het onderwijzerskorps tot gevolg heeft, best enkele maanden kan worden opge schort. Aanvaarding van het amendement- Vis werd door de bewindsman ernstig ont raden, omdat hij dan buiten de budgettaire ruimte zou komen. „Ook de socialisten hebben tenslotte voor de belastingveria ging gestemd", zei mr. Bot vinnig. Het amendement werd met 87 tegen 41 stem men verworpen. Verworpen werd ook de motie van de c De Hoeksteen (Santpoort-Zuid): vandaag 20 u.: Concert door het jeugdkoor Inter Nos o.l.v. Ernst Munsterman. M.m.v. An neke van der Hulst (sopraan), Jan Mun sterman (trompet) en Steef Oosterbeek (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Gegeseld en bemind", 18 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De man van Rio", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. Orpheu Negro", 14 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, vandaag 14 u.: „The young ones", 8.1.; 19 en 21.15 u.: „De vruchten zijn rijp' 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Spuit elf', a.l. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en donderdag 19 en 21.15 u.: „Liever nog geen bloemen", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Zie je ze vliegen?" a.l.; 20.15 u.: „Taras Bulba", 14 j. Donderdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Vrouwenjagers", 18 j. Donderdag 10.30 u.: „The Beatles", a.l. Van donderdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Allez France", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: Huis voor ontspoorde meisjes", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Drie avonturiers van de zee", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Hiroshima mon amour", 18 j. Van donder dag af 11 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de leguaan", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met don derdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot er met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerstten toonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 22 tot 24 uur. Vandaag van 21-22 uur: Grammofoonplatenconcert: Ravel. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Bootzaal„100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19 de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 18 januari: Jaarlijkse expositie van leden en invités van de Vereniging van Haarlemse kun stenaars „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 18 december). WOENSDAG 23 DECEMBER City, 20 u.: „Vadertje Langbeen". Stadsschouwburg: geen film. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 24 DECEMBER City, 20 u.: „Bandeloos". Stadsschouwburg: geen film. Garage Berendsen, 20 u.: Kerstzangbij eenkomst. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 uur; filiaal Velsen-N.: 10-12 uur. WOENSDAG 23 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Te rijk om los te lopen" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geen woorden maar daden". Grote Kerk, 19.30 u.: Volkskerstzang door de Oecumenische Raad van kerken. Galerie Boumans, Expositie Jan Wie- gers, geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Openbare Uloschool, Plantage, i9 uur: Opening Vogelshow van „Vogelvreugd", door burgemeester J. G. S. Bruinsma. DONDERDAG 24 DECEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het ge heime commando". Galerie Boumans. Expositie werken van Jan Wiegers, van 9.00-18.00 uur. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat, geopend maandag van 19.30-21.30 uur; op aanvraag bij de adressen: Moens- plein 4, tel. 02510-26020 en Groenelaan 21. Ongeval in kolenmijn. In de ondergrondse werken van de Oranje-Nassaumijn I in Heerlen is de 23-jarige mijnwerker H. Erven uit Heerlen verongelukt. De man man is dodelijk getroffen door vallend gesteente. P.v.d.A. tegen verhoging van cursusgel den in de sector van het nijverheidsonder wijs. Staatssecretaris Grosheide ontried deze motie, die naar hij zei niet alleen verhoging, maar ook verlaging van cursus gelden tot gevolg heeft. Minister Bot beloofde de Kamer op de hoogte te zullen houden van het alterna tief dat hij bezig is te bedenken voor het vervallen van de hogere collegegelden. Over dat alternatief zullen de Acade mische Raad en de Nederlandse Studen tenraad worden gehoord. Tot instelling van studieloon was de bewindsman niet bereid. Minister Bot deelde verder mee dat thans wordt nagegaan in hoeverre de bouw van studentenhuizen kan worden ver sneld. De salariëring van schoolhoofden, waarover de Kamer hem had onderhou den, is opnieuw in het Georganiseerd Overleg aan de orde, waarbij getracht wordt de plooien glad te strijken. Invoe ring van zomerroosters op de scholen, ter uitbreiding van het gymnastiekonderwijs, werd ten slotte door staatssecretaris Gros heide een waardevolle suggestie genoemd. De Kamer is tot 26 januari op reces gegaan. Het hart van Gouda baadde gister avond voor de negende maal in een zee van stemmig en glinsterend kaarslicht. Tienduizend flakkerende kaarsen ver lichtten het marktplein waar de jaar lijkse „Kerstavond bij kaarslicht" on danks de bijtende kou weer door dui zenden mensen werd meegevierd. De ambassadeur van Noorwegen in ons land, de heer O. J. L. Kildal, ontstak de elektrische verlichting van de door de Noorse stad Kongsberg geschonken kerstboom. De volkskerstzang bracht iedereen nog meer in de sfeer van het naderende kerstfeest. Gisteren hebben de jeugdige gasten van de koninklijke familie, aangevuld met de gasten, die uit Frankrijk waren gearri veerd, een jachtpartij gehouden op het landgoed „Het Loo" in Apeldoorn. De jachtpartij werd besloten met een diner op Het Loo, waaraan ook koningin Julia na en de prinsessen Beatrix en Margriet aanzaten. De gasten zouden vanmiddag afreizen. De koninklijke familie viert dan in Den Haag het kerstfeest met het per soneel. Twee Belgische ministers hebben dins dagmiddag uitbundig gelachen om hun Ne derlandse collega van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns. Minister Luns in de uniform van de studentenweerbaarheid, in een rokje van stro, in harnas en in plechtige ministerskledij, compleet met steek. Minister»Luns, zoals de caricaturist Opland hem heeft getekend. De twee Belgische ministers, de heren G. Bohy (Openbare Werken) en H. Fayat (adjunct voor Buitenlandse Zaken) bezoch ten dinsdagmiddag, vergezeld van de Ne derlandse minister van Verkeer en Water staat mr. J. van Aartsen en staatssecre taris van Buitenlandse Zaken mr. L. de Block, de tentoonstelling van caricaturen van Luns van de hand van Opland in het perscentrum Nieuwspoort in Den Haag. Ook de ambassadeur van België, F. X. baron van der Straten-Waillet, was in het gezelschap dat met grote vrolijkheid keek naar de tekeningen en luisterde naar de commentaar van de tekenaar zelf. Achtentwintig inbraken met een totaal buit van zeker twintigduizend gulden aan geld. sieraden en goederen, zijn tot klaar heid gekomen na de bekentenis van vijf Amsterdammers twee koks van respec tievelijk 24 en 25 jaar en drie loswerk lieden van 25 tot 27 jaar. De vijf man nen, die door samenwerking tussen de Til burgse en de Amsterdamse politie konden worden aangehouden zijn inmiddels in het huis van bewaring te Breda ingesloten en ter beschikking gesteld van de officier van justitie. Op 15 december werd een 25-jarige los- werkman, die zich op verdachte wijze des nachts in Tilburg ophield, aangehouden. De man gaf daarna meteen toe betrokken te zijn geweest bij een viertal inbraken en daarbij te hebben samengwerkt met vier andere Amsterdammers, die echter reeds bleken te zijn verdwenen. De Am sterdamse recherche wist de vier mannen op verzoek van de Tilburgse politie ech ter vrij spoedig aan te houden, waarna zij voor verhoor naar Tilburg werden ge zonden. Er kwam een lange lijst van inbraken los, gepleegd in verschillende gemeenten. In Tilburg zes maal, in Hoorn en Nijkerk ieder vijf maal, voorts in Geldermalsen, Veenendaal, Hilversum, Baarn, Zaltbom- mel, Weesp, Loosdrecht, Goorle en Bus- sum. De grootste slagen werden gemaakt in Veenendaal, waar tachtig horloges uit een juwelierszaak werden gehaald waar van de etalageruit werd verbrijzeld en in Geldermalsen waar 5500 uit de brand kast vap een stomerij werd gestolen. Twee Tilburgse bedrijven kwamen zelfs twee maal op het lijstje voor. Van de Til burgse inbraken is een deel van de buit teruggevonden. De inbrekers hebben getracht in Den Haag bij het grenswisselkantoor gouden munten te gelde te maken. Voor zij het geld konden ontvangen waren de munten echter reeds door de spoorwegrecherche in beslag genomen. De Belgische minister G. Bohy van open bare Werken en H. Fayat, onderminis ter van Buitenlandse Zaken, hebben dins dag in Den Haag met de Nederlandse mi nister van Verkeer en Waterstaat, mr. Van Aartsen, en met de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, mr. De Block, gespro ken over de Belgisch-Nederlandse auto snelwegen en over het tijdschema voor de uitvoering van de verbeteringswerken aan het kanaal van Gent naar Temeuzen. Daarbij waren de ambassadeur van België in Den Haag en een aantal medewerkers van de ministers aanwezig. In een brief aan de leden van de Kamer- commissie van Onderwijs, Kunsten en We- 0pl.T- We§cns verboden opiumbezit is tenschappen heeft de Nederlandse Studen tenraad (N.S.R.) gepleit voor het wettelijk vastleggen van het recht op wetenschap pelijk onderwijs De N.S.R. zegt dat het recht op weten schappelijk onderwijs dringend erkenning behoeft door vastlegging in de wet. Eén van de consequenties van een dergelijke wettelijke basis zal het recht op een stu diekostenvergoeding zijn, welke zowel fei telijk als naar de geest een belangrijke barrière voor middelbare en lagere mi lieus opheft. De N.S.R. wijst tevens op het ontbreken van een op de wet ge schraagde positie van hoogleraren, leden van de wetenschappelijke staf en studen ten. De, N.S.R. vraagt minister Bot een commissie ad hoc in te stellen, die het complex van gevolgen, die uit het recht op wetenschappelijk onderwijs voortvloeien, zal bestuderen. In deze commissie zouden volgens de N.S.R. vertegenwoordigers van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, hoogleraren, leden van de wetenschappelijke staf en studenten zit ting moeten hebben. Nu de verhoging van de collegegelden van de baan is, vraagt de N.S.R. minister Bot af te zien van alternatieven als ver hoging van het inschrijfgeld of beknotting van de studentenvoorzieningen. De N.S.R. vraagt tenslotte de minister, bij het overwegen van alternatieven ge-1 V(jf mille, hoord te worden. vijf maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, geëist tegen een 31-jarige kunstschilder uit Amsterdam. Deze zei dat hij de opium had gebruikt tegen een bepaalde aandoening. In zijn woning was ook een injectiespuit met sporen van morfine gevonden. De kunst schilder zei ook wel marihuana te hebben gerookt om inspiratie te krijgen. De marihuana verkreeg hij van een door hem zelf gekweekte plant. Schade aan Surinaamse landbouw. Uit het district Nickerie in Suriname komen alarmerende berichten over een nood toestand in de rijstpolders, waar tenge volge van de zware regenval van de af gelopen dagen de nog niet binnengehaal de padi is gaan rotten. Door de felle droogte van enkele maanden geleden werd later dan gewoonlijk geoogst. Ook vee is tengevolge van de regens omge komen. Verdedigingsraad. Drs. D. M. Ringnalda, raad-adviseur bij het kabinet van de minister-president, is benoemd tot secretaris van de Algemene Verdedi- ginsraad, als opvolger van wijlen mr. O. W. S. Josephus Jitta. De Algemene Verdedigingsraad is een vast college uit de ministerraad. Van 1 januari af zal door binnenschip pers en hun bemanningsleden, die aan boord van hun schip wonen, niet meer de verplichting gelden zich ieder jaar bij een belastingkantoor te melden om zekerheid te storten voor nog vast te stellen aan slagen in de inkomstenbelasting en de ver mogensbelasting. In plaats hiervan zullen de zelfstandige binnenschippers verplicht zijn een vast woonadres op te geven aan de inspecteur der belastingen van de ge meente waar het schip in de regel ligplaats heeft of anders aan de inspecteur te Rot terdam. Leden van de bemanning van een bin nenschip zullen met ingang van 1 juli 1965 onder de heffing van de loonbelasting worden gebracht. Voor vele bemannings leden zal de loonbelasting dan als eind- heffing gaan fungeren. Het is daarom niet nodig dat de verplichting tot domicilie keuze ook zal gelden voor de bemannings leden, tenzij zij als gevolg van neven inkomsten van meer dan f 400 per jaar in de inkomstenbelasting worden aange slagen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Minister-president Marijnen heeft gisteren in de Tweede Kamer het vertrouwen uitgesproken dat het mogelijk moet zijn in overleg met de Kamer tot een bevredigende regeling van het radio- en televisiebestel te komen. Hij wilde niet vooruitlopen op de zienswijze die de regering voor I 1 maart bekend zal maken en liet in het midden of deze zienswijze overeen zal Een 43-jarige Wageningse arbeider moet zes maanden in de gevan genis doorbrengen omdat hij en zijn vrouw een door hun 10-jarig zoontje gestolen bedrag van 5000 hebben ver brast. De vrouw kreeg een vonnis van drie maanden, waarvan twee maanden en twee weken voorwaardelijk. Voor de N.O.-polder. De „bouwmeester" van de Noordoostpolder, de heer A. D. van Eek, heeft bij zijn afscheid als hoofd van de bouwkundige afdeling van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolder* 22.000,geschonken aan het naar hem genoemde fonds voor verfraaiing van de Noordoostpolder. Het gemeentebe stuur had reeds 16.000,— voor dit doel geschonken. Ook particulieren schonken bijdragen. Advertentie luiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiira Het K.N.M.I. deelt mee: Het hogedrukgebied, dat het weer in ons 121. „Wat is er te zien?" riep Bramme- tje Fok nieuwsgierig naar Karo in het kraaienest. Tjongetjonge," zie Karo verbaasd. „Maar wat is er nu toch?" riep Bram- metje. „Hoe bestaat het," zei Karo weer. Driftig gaf Brammetje bevel aan pape gaai Tutu om ook maar eens omhoog te fladderen en over het Woud der Wrakken uit te kijken. „Zie je iets, Tutu?" riep Bram. „Wonderrrrlijk sprak nu ook Tutu en nu stond Bram op het punt om zélf in de mast te klimmen, maar dat ging Karo een beetje te ver. Hij vond, dat hij Bram nu genoeg had geplaagd en dus vertelde hij, wat hij zag, en wat jullie op dit plaatje allang hebben gezien. Diep in het land lag het wrak van een groot schip, waaruit rook kringelde als teken, dat dit wrak als woning dienst deed. Daar moest dus de man wonen, die in de schelp om hulp had geroepen. DAT ZO STAAT TE TIKKEN S3, NU MOET IK NAAR HUIS, HET IS ETÊNSTUD ZEKER MECHANISCH WAAR 66 WONDEN WORDEN? INZUN RU6 NATOURi/UK j conHHmjl T662-B Een vijftigjarige Bossenaar, die vanwe ge zijn handel in lompen en oude metalen ook wel Stiefbeen wordt genoemd, is door de politie met zijn vrouw, drie kinderen en zijn schoondochter het huis uitgezet, omdat hij een bevel van de rechtbank had genegeerd om de door hen bewoonde wo ningwetwoning te ruilen voor een andere gemeentewoning. De buren hadden al vaak bij de ge meente geklaagd over de opslagplaats van de handelaar, die een waar broeinest van kakkerlakken bleek. Zodra de familie op straat stond werd het huisje voorgoed on bewoonbaar gemaakt door een enorme bulldozer. WEE RRAPPORTEN stemmen met de motie-Baeten waarin land bePaalt- heeft zich vannacht van de eevraaed wordt celiike criteria voor alle Noordzee over midden-Europa uitgebreid gevraagd woiat gelijke criteria voor alle en is tegelijkertijd iets in omvang afgeno- nieuwe concessionarissen vast te stellen men. De stroming van koude en droge con- en rekening te bouden met het Kamer- tinentale lucht is oostelijk tot zuidoostelijk votum van 1963: de verwerping van 8eworden en wat in kracht verminderd. In commerciële televisie voWns de nota de gemene weerstoestand komt het ko- commercieie televisie volgens de nota- mende etmaal nog weinig verandering. De Scholten. Vorst zal de komende nacht licht tot matig n. zijn bij een zwakke tot matige wind tussen De bnef die de regering aan de Tweede 00st en zuidoost. Overdag lopen de tempe- Kamer heeft gezonden over het contact raturen weer tot om het vriespunt op. met de vier fractievoorzitters en de ge- Overigens zal het weer overwegend zon- volgen daarvan voor het Akkoord van njg blijven. Wassenaar noemde mr. Marijnen daar bij onze medewerker dr. Van Raalte cite rend een voorbeeldige handelwijze. Het contact met de fractievoorzitters heeft al leen betrekking gehad op de datum waar op de regering haar zienswijze zal bekend maken. Over de materie zelf is geen over leg gepleegd. Dr. Vondeling (P.v.d.A.) had nogal ge fulmineerd tegen het contact tussen rege ring en fractievoorzitters. Premier Marij nen zei, dat de brief van de regering hierover geschreven was omdat anders de indruk zou kunnen ontstaan, dat het ka binet zich niet gehouden had aan het Ak- het interim-advies van de Pacificatie-com missie. Zich richtend tot dr. Vondeling, zei de minister-president, dat het een verkeer de conclusie is te denken dat door het in formeren van de vier fractievoorzitters het kabinet of de ministers nu de „zetba zen" van de fractievoorzitters geworden zijn. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. c a S 2 -8 S S - - cjs spoedig te zullen komen met voorstellen voor een voorlopige regeling van het ra dio- en t.v.-bestel. Hij bleek ook haast te willen zetten achter de indiening van een Omroepwet, maar zei daarmee te moeten wachten totdat de Pacificatiecommissie zal hebben geadviseerd over de definitieve bezetting van het tweede T.V.-net. De be Den Helder onbewolkt O 2 0 Ypenburg onbewolkt ono -0 0 Vlissingen onbewolkt ono 1 0 Eelde onbewolkt 0 0 0 De Bilt onbewolkt 0 0 0 Twente onbewolkt windst. 0 0 Eindhoven onbewolkt O 1 0 Z.-Limburg onbewolkt ono 1 0 Helsinki mist wnw 3 0 Stockholm half bew. w 2 0 Oslo zwaar bew. windst. -6 0 Kopenhagen geheel bew. no 2 0 Aberdeen geheel bew. windst 3 0 Londen geheel bew. no 2 0 Amsterdam onbewolkt O 0 0 Brussel onbewolkt O 1 0 Luxemburg onbewolkt no 1 0 Parijs onbewolkt ono 1 0 Bordeaux onbewolkt ono 13 0 Grenoble geheel bew. ono 5 0 Nice zwaar bew. nno 15 0 Berlijn zwaar bew. verand. 1 0 Frankfort onbewolkt no 3 0 München mist 0 -2 0 Zürich geheel bew. nno 0 0 Genève geheel bew. n 3 0 Locamo geheel bew.ozo 7 0 Wenen onbewolkt nnw 0 Belgrado motregen wnw 4 0,» Athene half bew. windst. 13 0 Rome licht bew. windst. 16 0 Barcelona geheel bew. windst. 13 3 Madrid zwaar bew. 0 10 1 Mallorca licht bew. verand. 17 0 Lissabon mist no 11 7 veel meer kijken dan alleen een zender, tenzij men genoegen neemt met aankoop van massaprodukties van T.V.-films uit het buitenland. Minister Bot wilde niet ingaan op vra gen over de criteria voor nieuwe zendge machtigden. Hij verklaarde zeer onlangs een onderhoud te hebben gehad met de Ne derlandse Dagblad Pers en hij verzekerde de Kamer dat de regering bij haar be slissingen over de invoering van reclame I in de ether aandacht zal besteden aan de belangen van de vrije en gedifferentieerde pers. De kwestie van het beschikbaarstel len van zendtijd aan de Communistische Partij Nederland zal hij nog eens In het kabinet ter sprake brengen. Bij de replieken zei de fractievoorzitter van de V.V.D., mr. Geertsema dat het hem bevreemdde, dat minister Bot voor de Pa cificatiecommissie nog een taak zag. De voornaamste vraag die aan de commissie gesteld is is al beantwoord in het interim advies. Men kan van de Pacificatiecom missie niet verwachten dat zij doorgaat, I Het hoog en laag water te Zandvoort 1» Donderdag 24 december Zon op 8.47 uur, onder 16.32 uur. Maan op 23 28 uur, onder 12.39 uur. Maanstanden 25 dec. 20.27 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 23 december Hoog water 6.45 uur en 19.09 uur. Laag water 2.20 uur en 14.46 uur. Donderdag 24 december Hoog water 7.41 uur en 20.08 uur. Laag water 3.09 uur en 15.38 uur. aldus de V.V.D.-leider, 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2