Vrouwelijk lid dreigt met aanklacht tegen de nestor AGE Hoofdagent die kweker doodde wordt vervolgd en bondig V Koninklijk gezin vierde weer kerstfeest met het personeel KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO GROEN CO 51 J. BRIJS „TOTAL" Eervol ontslag aan secretaris van P.v.d.A. Incident in Amsterdamse raad Twist tussen vrouwen met mes beslecht TRESLONG - HILLEG0M „Robin Hood" en „Mr. Magoo" nu bij AYRO-TV Doden in het verkeer Amsterdam wil contact met de Zuidkennemer gemeenten Overval verzonnen om voor held te kunnen spelen Vorst verdwijnt Kater Peter is gestorven DONDERDAG 24 DECEMBER 1964 2 3ERNINA Lewenstein Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Ook The Saint" en „Ben Casey' worden overgenomen Centrale verwarming „Duiker" oliebranders „Duiker" aardgasketels Petrochemische industrie Geef uw lievelingsvogel het beste: BENZINE - SERVICESTATION Wassen - smeren - reparatie Dag en nacht Zijlweg 39-41 - Haarlem Tel. 14308 i Sa -ö Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid heeft op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan de heer J. H. Scheps uit zijn functie van partij-secretaris. De heer Scheps had uitdrukkelijk dit ontslag verzocht. De heer Scheps, die enige maanden na het komende tweejaarlijkse congres, dat op 5 en 6 maart in het nieuwe congres gebouw in Amsterdam wordt gehouden, de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, zal nog tot februari 1965 secretaris van de Protestants-christelijke Werkgemeenschap in de P.v.d.A. blijven de beroemde Zwitserse machine met het nrecisie-mechaniek -Ynegang 29, Haarlem Telefoon 12472 In de vergadering van de Amsterdamse gemeenteraad kwam het gistermiddag tot een conflict tussen het liberale raadslid mevrouw G. Wijsmuller-Meijer en haar medelid de heer Seegers van de C.P.N. Bij de behandeling van een voorstel om ruim zesenhalve ton beschikbaar te stellen voor de verbouwing en inrichting van de oude behuizing van het Nederlands Ver bond van Vakverenigingen tot tehuis voor ambulante psychiatrische patiënten vroeg mevrouw Wijsmuller waar de inventaris van dit gebouw gebleven is. Raadsnestor Seegers sprak er hierna zijn verwondering over uit dat deze vraag gesteld werd. „Dergelijke vragen worden nooit gesteld. Er is ook nooit gevraagd naar wat er ge beurd is met de inventaris van het oude Burgerweeshuis," zei hij. c Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: Ne derlandse Comedie met „Op hoop van zegen" van Herman Heijermans. Regie: Han Bentz v. d. Berg. M.m.v. Mimi Boes- nach, Philippe la Chapelle e.a. Zaterdag 20 uur: Haagsche Comedie met „De me thode Ribadier" van George Feydeau. Regie: Bob de Lange. M.m.v. Do van Stek, Bob de Lange e.a. Zondag 20 uur: Toneelgroep Ensemble met „De meeuw" van Tsjechov- Regie: Peter Scharov. M.m.v. Mary Dresselhuys, Jan Retèl e.a. Concertgebouw, zaterdag 14.30 uur: Het Weihnachtsoratorium van Bach door het Haarlems gemengd koor o.l.v. Anton de Beer. M.m.v. het N.Ph.O.; Rina Cornelis- sens (sopraan), Tony Jaanus (alt), Gerard Honig (tenor), Guus Hoekman (bas), Klaas Bolt (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur, beide kerstdagen en zondag ook 16.15 uur: „De man van Rio", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 uur, beide kerst dagen en zondag 13.30, 16.45 en 20 uur: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 uur, beide kerst dagen en zondag ook 16.15 uur: „Spuit elf", a.l. Zaterdag en zondag 11 uur: „De wereldzee", a.l. Zaterdag 23.30 uur: „Adam en Eva", 18 j. Luxor, vandaag 19 en 21.15 uur, beide kerstdagen en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en van maandag af 14, 19 en 21.15 uur: „Liever nog geen bloemen", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstel lingen. Van vrijdag tot en met zondag 14 en 16.15 uur: „Houten koppen", a.l. Van vrijdag tot en met zondag 19 en 21.15 uur en van maandag af 20.15 uur: „De rose panter", a.l. Rembrandt, vandaag en zaterdag 10.30 uu: „The beatles", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Allez France", a.l. Zondag 11 uur: „Flying clipper ahoy", a.l. Maan dag geen filmvoorstellingen. Roxy, vandaag 14-30, 19 en 21.15 uur en beide kerstdagen 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Drie avonturiers van de zee", 14 j. Zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en van maandag af 14.30, 19 en 21.15 uuit „Spoor van moordend lood", 14 j. Studio. 14.15, 19 en 21.15 uur, beide feestdagen en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De nacht van de Leguaan", 18 j. Zaterdag en zondag 11 uur: „De rovers- symphonie", a.l. Van maandag af 10.30 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstellingen. Zaterdag en zondag 14.30 u.: „Wereld der zotheid", a.l.; 20 u.: „Bye, bye Birdie", 14 j. Van maandag af geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot ei met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerstten toonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden •.v.a. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20 tot 24 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Bootzaal„100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel" Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u, Vishal (Grote Markt): Tot 18 januari Jaarlijkse expositie van leden en invités van de Vereniging van Haarlemse kun stenaars „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. DIVERSEN De Waagtaveeme (Damstraat/Spaame) Van zaterdag af 2001 uur: Optreden van Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Tevens speciale gasten. Tot en met 3 jan Adam en Eva (Raamvest 5): Zaterdag «n zondag van 2123.15 uur: Frans en Fiet Koster, Maria Lindes, Cees van Oyen en Enrico Neckheim met ,,'t Is zonde1 Zaak geopend van 20 uur af. Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété. Van maandag tot en met woensdag Hartewensfestival in Haarlem. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). DONDERDAG 24 DECEMBER City, 20 uur: „Bandeloos". Stadsschouwburg, geen film. Kerstzangbfj eenkomst, te 20 uur in Garage Berendsen, Zeeweg, IJmuiden, tegenover het Plein 1945. VRIJDAG 25 DECEMBER City, 14.30 uur: „De laatste grens"; 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat". Stadsschouwburg, IS uur: „Laurel en Hardy als boemelstudenten"; 20 uur: „De inspecteur-generaal". ZATERDAG 26 DECEMBER City, 14.30 uur: „Babysitters van de marine"; 19 en 21.15 uur: „Operatie Petti coat". Stadsschouwburg, 15 uur: „Laurel en Hardy als boemelstudenten"; 20 uur: „De inspecteur-generaal". ZONDAG 27 DECEMBER City, 14.30 uur: „De zoon van de kalief'; 19 en 21.15 uur: „De leeuw van Thebe". Stadsschouwburg, 15 en 20 uur: „Tarzan wordt getart". MAANDAG 28 DECEMBER City, geen film. Stadsschouwburg, 20 uur: „Tarzan wordt getart". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 er van 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort, gebouw Spaameberg, Wüste- laan 79, 14 tot 17 uur en 19 tot 21 uur. DONDERDAG 24 DECEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het geheime commando". Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wiegers, van 9 tot 18 uur. Plantage, openbare ulo-school, Tentoon stelling „Vogelvreugcf". VRIJDAG 25 DECEMBER Kennemer Thetaer, 14.30 en 16.30 uur „Pepe"; 19.30 u.: „Te rijk om los te lopen" Luxor Theater, 14.15 uur: „Sjors van de rebellenclub"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het geheime commando". W.B. Theater, 14.30 uur: „Marty Robbins en Traveller, het snelste paard ter wereld"; 16.30 uur: „De ijzeren hertog"; 20 uur: „De zwarte lancier". Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wiegers, van 9 tot 18 uur. Plantage, openbare ulo-school, Tentoon stelling „Vogelvreugd". ZATERDAG 26 DECEMBER Kennemer Theater, als vrijdag. Luxor Theater, als vrijdag. W.B. Theater, als vrijdag. Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wiegers, van 9 tot 18 uur. Plantage, openbare ulo-school, Tentoon stelling „Vogelvreugd". ZONDAG 27 DECEMBER Kennemer Theater, als vorige dagen. Luxor Theater, als vorige dagen. W.B. Theater, 14.30 uur: „Marty Hobbins en Traveller, het snelste paard ter wereld" 20 uur: „De ijzeren hertog". MAANDAG 28 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Als vorige dagen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „James Bond 007 contra Dr. NO". W.B. Theater, 20 uur: „De zwarte lan ciers". Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wiegers, van 9 tot 18 uur. Mevrouw Wijsmuller, die bestuurslid van het Burgerweeshuis is, reageerde zeer scherp op deze opmerking van de heer Seegers. „Dit laat ik mij door deze man niet zeggen! Hiermee wordt gesuggereerd dat het bestuur van het Burgerweeshuis diefstal zou hebben gepleegd! Ik zal hier voor een aanklacht indienen bij de poli tie!" Wethouder mr. R. van den Bergh, die in verband met ziekte van burgemeester Van Hall de vergadering presideerde probeer de de zaak te sussen met een vergoelij kend „Och kom." „B. en W. zullen be kijken waar het misverstand schuilt over de inventaris van het oude Burgerwees huis." De heer Seegers: „Ik heb niet meer ge zegd dan dat over de inventaris van het weeshuis nooit een vraag gesteld is." Mevrouw Wijsmuller: „Toch vind ik het nodig dat ik het aangeef bij de politie! Stem uit de raad: „Prettige Kerstda gen!" Hoofdagent B. uit Boxtel, die vorige week in de nacht van maandag op dins dag in de buurtschap Hal, gemeente Box tel, de jonge landbouwer Aart Olislagers met een revolverschot dodelijk trof, zal worden vervolgd wegens dood door schuld, zo heeft de officier van justitie, mr. Brui gom, meegedeeld. Het betreffende wets artikel staat echter hiervoor geen voor arrest toe. Zoals gemeld is werd de heer Olislager dodelijk gewond bij een nachtelijke jacht partij op eigen terrein op konijnen, die schade toebrachten aan zijn fruitbomen, De agent en de hem vergezellende jacht opziener zagen de heer Olislagers en zijn buurman aan voor stropers. Ondanks intensieve nasporingen is de rijksrecherche er nog niet in geslaagd om de huls te vinden. Mr. Bruigom acht dit negatieve resultaat niettemin van bijzon dere betekenis. Aan de verklaring van de betrokken hoofdagent, dat hij gestruikeld zou zijn, wordt weinig waarde meer ge hecht. De officier van justitie is nog steeds van mening dat sterke drank geen rol van betekenis heeft gespeeld, maar hij sprak desondanks van een „een punt dat ons niet helemaal loslaat". Mr. Bruigom schat dat het zeker nog an derhalve maand zal duren alvorens deze zaak voor de rechter kan worden gebracht. Men heeft echter nog altijd grote kans dat tevoren een gedeeltelijk vooronderzoek zal worden gevorderd voor uitbreiding van gegevens uit getuigenverhoor. In Amsterdam is een 45-jarige vrouw gearresteerd, die ervan verdacht wordt, na een woordenwisseling in een nachtclub een 25-jarige Amsterdamse met een mes in de rug te hebben gestoken, waarbij een long werd geraakt. Het slachtoffer is na een spoedoperatie buiten levensgevaar, Ook is een 28-jarige schipper aangehou den die op verzoek van de vermoedelijke daderes zijn zakmes voor twintig gulden aan haar had verkocht. Bij haar aan houding had de vrouw het bebloede mes in haar mantelzak. Advertentie 3e kerstdag (27 december) NIEUWJAARSBAL - Entree ƒ4.- met o.a. Willy en Willeke Alberti. 25 en 26 dec. VOL NIEUWJAARS-DINER-DANSANT 17.50 p. c. met Shirley Zweerus, The Mounties, Cocktail Trio Res. 02520-5347 De AVRO heeft besloten enkele pro gramma-series, die bij het staken van de uitzendingen van de REM- nog niet waren beëindigd en die blijkens de reacties door vele kijkers op prijs worden gesteld, in haar televisieprogramma voort te zetten. Het betreft hier o.a. de programma's Mr. Magoo", waarvan de AVRO de eerstvolgende aflevering op zaterdag 2 januari zal uitzenden, en „Robin Hood", waarvan de eerstvolgende aflevering op zaterdag 30 januari wordt uitgezonden. Voor uitzending op vrijdagavonden via het tweede net zal een keuze worden gemaakt uit de series „The Saint" en „Ben Casey". De Dick van Dyke-show en de Danny Kaye-show, die men tot dusver beurtelings via het eerste en het tweede net kon zien, zullen voortaan uitsluitend via het eerste net door de AVRO worden uitgezonden. Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 De 37-jarige heer M. Vos uit Heusden is bij een verkeersongeval in Drunen zo ernstig gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis is overleden. Toen zijn auto slipte is hij eruit gevallen, vermoedelijk doordat het portier niet goed was gesloten. Op het terrein van de coöperatieve vei ling Zaltbommel en omstreken is de 22 jarige timmerman J. W. J. Hensen uit Alphen (Gld) door een zandauto overreden en om het leven gekomen. Op de rijksweg tussen Echt en Maas tricht is de vijfendertig-jarige J. van Dijck uit Asten (N.B.) omgekomen toen hij met zijn truck door nog onopgehelderde oor zaak tegen een boom botste. Tros 250.000. De door de REM opgerichte tv- en radio-omroepstichting TROS heeft meegedeeld dat het aantal deelnemers per 16 december de 250.000 heeft over schreden. De TROS zal zo spoedig mo gelijk over gaan tot het organiseren van bijeenkomsten van propagandisten, deel nemers en sympathisanten waarin o.m. REM-programma's zullen worden ver toond. Naar Afrika. De minister van Economi sche Zaken, prof. Andriessen, zal van 4 tot en met 20 januari een bezoek bren gen aan de met de E.E.G. geassocieerde Afrikaanse landen Kameroen, Ivoorkust en Senegal met het doel de economische betrekkingen tussen Nederland en deze landen te verstevigen. De minister wordt vergezeld door enkele ambtenaren van de ministeries van Economische Zaken, Buitenlandse Zaken en Landbouw en Visserij,- door dr. P. Schoenmaker van het Centraal Orgaan voor de Economi sche Betrekkingen met het Buitenland en door de heer A. G. Aukes, directeur van het Afrika-Instituut. Advertentie Het koninklijk gezin heeft gistermiddag deelgenomen aan de gezamenlijke viering van het kerstfeest met het personeel van de hofhouding in de koninklijke stallen in Den Haag. Prins Bernhard hield een toespraak tot de ongeveer 300 aanwezigen. De koningin las enkele korte bijbelteksten voor. Een kindergroep uit Den Haag onder leiding van mevrouw L. Ballot, die verbonden is aan het Werkcentrum voor Leketoneel en Creatief Spel te Amsterdam, voerde een geïmproviseerd spel „De drie koningen en de ster" uit. De diverse programmapun ten werden afgewisseld door samenzang en „Zodra de stand van de besprekingen dit toelaat" De kwestie van een eventuele vestiging van een petrochemische industrie op Am sterdams grondgebied, is nog niet rijp voor een oenbare behandeling. Zodra de stand van de besprekingen dit mogelijk maakt zullen B. en W. de Amsterdamse raad inlichten en contact opnemen met de gemeenteraden in het Noordzeekanaalge- bied. Dit zei de Amsterdamse wethouder drs. J. J. M. den Uyl woensdagmiddag in een korte verklaring, die hij namens B. en W. in een gemeenteraadsvergadering aflegde. De heer Den Uyl merkte verder op dat het college het betreurt dat het alleen via persberichten kennis heeft kunnen nemen van uitspraken over deze aangelegenheid van een aantal raden van gemeenten in het Noordzeekanaalgebied en van vragen die twee Kamerleden erover hebben ge steld. Advertentie verpakte vogelvoeders! kerstliederen, gezongen door de gemeng de zangvereniging „Paleis Soestdijk". Ook de Koninklijke Militaire Kapel verleende haar medewerking. Prins Bernhard zei in zijn kersttoe spraak onder meer dat er wel eens men sen zijn die tegen de kerstviering opzien, omdat de soort kermis, die wij mensen rond Kerstmis hebben georganiseerd, te veel van onze krachten zou vergen. Maar als het feest toch slaagt en men ziet de ge lukkige en dankbare gezichten om zich heen, dan zal men des te meer bereid zijn zich open te stellen voor het werke lijke kerstgebeuren, aldus de prins. An deren zien tegen het vieren van het kerst feest op, omdat het voor hen vaak heel moeilijk is de beproevingen, die hun door het leven werden opgelegd, zonder meer te aanvaarden. Maar juist zij zijn het, die Kerstmis het meest nodig hebben. De prins zei dat de kerstboodschap een blijde boodschap is, die geluk en vrede schenkt aan het meest gewonde of bedroefde hart, al zal het niet steeds het geluk zijn, waar om het heeft gevraagd. Na afloop van het programma schonken de koningin en de prinsessen volgens tra ditie chocolademelk voor de gezinsleden van het personeel. In het begin van deze week kwam een 22-jarige jongeman aan de politie in Ben schop bij IJsselstein vertellen, dat hij I 's avonds, toen hij alleen thuis was, door drie mannen was overvallen. Na een he-l vige vechtpartij, waarbij in de huiskamer een grote ravage werd aangericht, had hij de overvallers met een ijzeren staaf het| huis uitgeslagen. Dat vertelde hij tenminste aan de poli tie, die na een onderzoek echter sterk aan zijn waarheidsliefde ging twijfelen. Giste ren heeft de jongeman bekend dat hij het I verhaal had verzonnen omdat hij graag voor held wilde doorgaan. De ravage in de huiskamer had hij zelf aangericht om zijn verzinsels geloofwaardig te doen lijken. Het K.N.M.I. deelt mee: Er komen nu belangrijke veranderingen in de luchtdrukverdeling voor. Boven Groenland bevindt zich een hogedrukge- bied, maar de luchtdruk is laag boven Scandinavië, waardoor voor de kust van Noorwegen een noorderstorm is opgesto ken. Deze transporteert zeer koude pool- lucht naar het zuiden, welke wordt vooraf gegaan door een front dat vanavond reeds het waddengebied bereikt. Eerste Kerst dag passeert dit front ons land, waarna de wind naar richtingen tussen west en noord ruimt en aan de kust tot krachtig toeneemt. Vanavond zal er bewolking bin nendrijven. Ook zal er enige regen vallen, voorafgegaan door ijzel. Na de frontpassa ge komen opklaringen voor maar ook en kele sneeuwbuien. Vannacht vroor het op verschillende plaatsen 8 graden. De komende nacht is alleen in het zuidoosten van het land nog enige vorst van betekenis mogelijk. Daar na zullen de temperaturen in het gehele land tot enkele graden boven het vriespunt stijgen. WEFRRA PPORTEN Maximum-temperaturen wind richting 00 binnen- en buitenland. i Neerslag: laatste 24 uur. v - Den Helder onbewolkt ozo -0 0 Ypenburg onbewolkt windst. 1 0 Vlissingen onbewolkt wzw 2 0 Eelde onbewolkt windst. -3 0 De Bilt onbewolkt O 2 0 Twente onbewolkt windst. 0 0 Eindhoven onbewolkt windst. 2 0 Z.-Limburg onbewolkt verand. 2 0 Helsinki geheel bew. wzw 0 0 Stockholm zwaar bew. w 0 0 Oslo mist w -6 0,2 Kopenhagen geheel bew. wzw 3 0 Londen mist ono 5 0 Amsterdam onbewolkt windst. 1 0,1 Brussel onbewolkt windst. 3 0 Luxemburg mist ZO -4 0 Parijs mist O 3 0 Bordeaux licht bew. ono 13 0 Grenoble geheel bew. windst. 6 0 Nice regen nnw 15 2 Berlijn geheel bew. ozo -0 0 Frankfort half bew. ono 1 0 München mist zo -3 0 Zürich geheel bew. windst. 0 Genève geheel bew. zo 2 0 Locamo onbewolkt windst. 7 0 Wenen onbewolkt zo -3 0 Innsbruck mist windst. 2 0 Athene onbewolkt nnw 15 Rome onbewolkt windst 17 0 Barcelona regen no 15 3 Madrid geheel bew. windst. 8 11 Mallorca onweer windst. 17 Lissabon mist verand. 14 2 122. Nu Bram eenmaal ontdekt had, waar de geheimzinnige eilandbewoner woonde, had hij de schelp niet meer nodig om de weg te vinden. Snel werd het wrak bereikt en rap klom het drietal aan boord. Ze moesten voor zichtig lopen, want de planken waren half vergaan en het dek boog door onder hun voeten. „Hallo", riep Bram met de handen als een toeter rond de mond. „Is hier iemand?" „Hallo!" hoorden ze een zwakke stem antwoorden. „Ik ben hier „Waar is hier?" „Hier beneden, in het ruim. Ik kan me niet bewegen." Door een luik keek ons drietal naar be neden en daar ontdekten ze de reden, dat de geheimzinnige man om hulp had ge roepen. Hij was van de trap gevallen en in zijn val was een zware balk zo over hem heen gegleden, dat hij niet meer overeind kon komen. Dankbaar keek hij omhoog. „Gelukkig ik dacht, dat er nooit I meer iemand zou komen om me te redden. Ik woon hier helemaal alleen op het eiland, ziet u." Vrjjdag 25 december Zon op 8.47 uur, onder 16.33 uur. Maan op uur, onder 12.56 uur. Zaterdag 26 december Zon op 8.48 uur, onder 16.33 uur. Maan op 0.4! uur, onder 13.12 uur. Zondag 27 december Zon op 8.48 uur, onder 16.34 uur. Maan op 01.58 uur, onder 13.28 uur. Maandag 28 december Zon op 8.48 uur, onder 16-35 uur. Maan op 03.10 uur, onder 13.44 uur. WAT 15 HET 5C.HIP AL VER, H6886M 4UU/IE AtLES ZEEF GEDAAN NEEN, ZEERQ8 HELFT ONS !J éEHAAKKElUK De kater Peter die een verblijf van I acht dagen in het op de Rijn bij Koblenz gezonken Nederlandse motorschip „Tjoba" had overleefd, is gisteren gestorven. Toen de „Tjoba", die 13 december bij I Koblenz was gezonken, op 21 december werd gelicht, werd het dier totaal uitge put aangetroffen in de kajuit, waar het zich in e enluchtbel in leven had kunnen houden. Ondanks versterkende middelen, medicijnen en een liefdevolle behandeling heeft men het dier niet in leven kunnen houden. Volgens de dierenarts die Peter onder zijn hoede had genomen, was de huid van de kater te zeer aangetast door stookolie en hadden zijn ogen teveel te lij den gehad van het achtdaagse verblijf in het volslagen donker. 25 dec. Maanstanden 20.27 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Hoog Laag Hoog Laag Hoog Laag Donderdag water 7.41 water 3.09 24 december uur en 20.08 uur en 15.38 Vrijdag 25 december water 8.38 uur en 21.08 water 4.04 uur en 16.33 Zaterdag 26 december water 9.39 uur en 22.10 water 5.00 uur en 17.28 uur. uur. uur. uur. uur. uur. Zondag 27 december Hoog water 10.44 uur en 23.22 uur. Laag water 6.00 uur en 18.32 uur. Maandag 28 december Hoog water 11.52 uur en uur. Laag water 7-13 uur en 19.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort l« 10 tot 15 min. vroeger dan te Umujden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2